آنچه باید درباره مردم کانادا بدانید! - ویزموندو
موسسه مشاوره مهاجرتی و سرمایه گذاری آکو مهاجر ویرا (ثبت: ۵۴۳۴۷)
دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری آکو
آنچه باید درباره مردم کانادا بدانید

آنچه باید درباره مردم کانادا بدانید!

کانادا به عنوان شمالی‌ترین کشور قاره آمریکا و دومین کشور پهناور جهان شناخته شده است. این کشور پهناور تنها نیم درصد جمعیت جهان را در خود جای داده است. این کشور به دلیل استقبال از مهاجران و ارزش قائل شدن به مهاجرین، به‌عنوان یک کشور چند فرهنگی شهرت دارد. ما در این مطلب، اطلاعات مهمی نظیر مهم ترین شهر های کانادا و هر آنچه باید در مورد کشور کانادا بدانید را گردآوری کرده‌ایم تا از حقایق این کشور اطلاعات مفیدی را در اختیارتان قرار دهیم. همه چیز درباره کانادا را در وب‌سایت ویزموندو مطالعه کنید.
آنچه باید درباره مردم کانادا بدانید
Picture of نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو
نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو

زمان مطالعه : 7 دقیقه

مدت زمان مطالعه مقاله 18 دقیقه میباشد
از آخرین اخبار مطلع شوید
فهرست مطالب

کانادا کجاست؟

در قسمت هر آنچه باید در مورد کشور کانادا بدانید می‌بایست ابتدا به اطلاعات عمومی درباره کانادا و موقعیت جغرافیایی کانادا اشاره کنیم. این کشور در شمال قاره آمریکا واقع شده است. کشور کانادا از ناحیه شرق با اقیانوس اطلس، از ناحیه غرب با اقیانوس آرام و از شمال با اقیانوس منجمد شمالی همسایه است. موقعیت جغرافیایی کانادا و مساحت آن باعث شده است که این کشور به عنوان دومین کشور پهناور جهان شناخته شود.

علیرغم مساحت بالای کشور کانادا، این کشور تنها میزبان نیم درصد جمعیت جهان است. علت این جمعیت پایین، قرارگیری بخش عمده خاک کانادا در مجاورت قطب شمال است. در ادامه جدول اطلاعات عمومی کانادا را مشاهده خواهید کرد:

مساحت
9,984,670 کیلومتر مربع
جمعیت کانادا
38,534,581 نفر
نام پایتخت
اتاوا
بزرگ‌ترین شهر
تورنتو
کد کشور کانادا
001
زبان مردم کانادا
انگلیسی - فرانسوی

پایتخت کشور کانادا

مناطق و قلمروهای کشور کانادا بسیار گسترده بوده و این مناطق از آب‌و‌هوای متنوعی برخوردار هستند. شهر اتاوا که در ایالت انتاریو قرار گرفته است، پایتخت کشور کانادا است. اتاوا یکی از آرام‌ترین و امن‌ترین پایتخت‌ها در جهان محسوب می‌شود. عده زیادی از جمعیت این شهر میانه خوبی با ورزش داشته و بسیاری از آن‌ها به وسیله دوچرخه به تردد می‌پردازند.
با توجه به این فرهنگ، بسیاری از اتوبوس‌های شهر اتاوا به جایگاه حمل دوچرخه مجهز شده‌اند. اسکی، اسکیت روی یخ، صخره نوردی و قایق‌رانی ازجمله ورزش‌های محبوب مردم این منطقه به حساب می‌آیند.

آشنایی با آب و هوای کانادا

آب و هوا کانادا از تنوع بالایی برخوردار است؛ چراکه این کشور از وسعت بسیار بالایی برخوردار است. آب و هوای نواحی شمالی کانادا سرد و قطبی بوده و این در حالی است که آب و هوای مناطق جنوبی این کشور معتدل است. شهر ویکتوریا (واقع در استان بریتیش کلمبیا) گرم‌ترین شهر کانادا به حساب می‌آید. این شهر در روزهای زمستانی از آب‌و‌هوای معتدل برخوردار بوده و در تابستان‌ها هرگز گرم نمی‌شود.

آشنایی با مردم بنیانگذار کانادا

در این قسمت از آنچه باید در مورد کشور کانادا بدانید می‌بایست به زبان و نژاد مردم در کانادا اشاره داشته باشیم. مردم بومی و بنیانگذار کشور کانادا به 3 گروه اصلی تقسیم می‌شوند که عبارتند از:

 1. ملت‌های نخست کانادا (First Nations)
 2. بومیان متیس (Inuit)
 3. بومیان اینویت (Métis)

نخستین نوادگان مهاجر فرانسوی این کشور نیز به شرح زیر بوده‌اند:

ردیف
نام
ملیت
1
آکادیان‌ها (Acadians)
فرانسوی
2
کبکی‌ها (Quebecers)
فرانسوی
3
مردم جوامع کوچک‌تر فرانسوی‌زبان
فرانسوی

علاوه بر فرانسویان، نوادگان انگلیسی، ولزی، اسکاتلندی و ایرلندی نیز جزو نخستین مستعمره نشینان کانادا محسوب می‌شوند. عده کثیری از ملیت‌های انگلیسی‌زبان از قرن‌های هفدهم تا بیستم به کشور کانادا مهاجرت کرده‌اند. شایان‌ذکر است که امروزه بیش از 20 درصد جمعیت کانادا را اتباع سایر کشورها تشکیل می‌دهند. این رقم در تورنتو به بیش از 45 درصد می‌رسد.

آشنایی با فرهنگ و آداب رسوم مردم کانادا

یکی از اطلاعات مهم درباره کشور کانادا که باید بدانید فرهنگ مردم کانادا (ویژگی‌های کانادایی‌ها( و مذهب و اعتقادات مردم کانادا است. ما در این بخش، به آنچه باید در مورد کشور کانادا بدانید و آنچه که باید درباره هنجارها و آداب اجتماعی مردم کانادا بدانید اشاره خواهیم داشت:

 • آشنایی با فرهنگ کانادا

جمعیت 38 میلیون نفری کشور کانادا نسبت به وسعت این کشور بسیار کم است. این کشور هم‌اکنون میزبان بیش از 200 فرهنگ و ملیت بوده که عمده آن‌ها را اتباع هندوستان، چین، فیلیپین، نیجریه، فرانسه و ایالات‌متحده آمریکا تشکیل می‌دهند. مردم این کشور علاقه بسیاری به هنر، آشپزی، ادبیات، طنز و موسیقی دارند.
با توجه به حضور تعداد قابل ‌توجهی از دانشجویان بین‌المللی، مذاهب و فرهنگ‌های مختلفی به این کشور وارد شده و چند فرهنگی در کانادا افزایش یافته است. آداب و رسوم معاشرت در کانادا شرایط را برای اتباع کشورهای مختلف ایده‌آل ساخته است؛ چراکه، این کشور مهاجرپذیر است. در ادامه آمار اعتقاد دینی جمعیت کشور کانادا را ملاحظه خواهید کرد:

درصد
اعتقاد دینی
توضیحات
67.3%
مسیحی
38% کاتولیک
23.9%
بدون اعتقاد دینی
8.1%
سایر ادیان
3.25% مسلمان
 • آشنایی با آداب و رسوم کانادا

مردم کانادا به دموکراسی معتقد بوده و به حقوق بشر احترام می‌گذارند. این مردم از رفتار بسیار مؤدب و صمیمی برخوردار هستند. برای ارتباط بهتر با مردم کانادا می‌بایست وقت‌شناس بوده و به‌موقع در قرارهای ملاقات و جلسات حاضر شوید. برخلاف برخی از مناطق آمریکا، فحاشی از جانب مردم کانادا رفتار نامناسبی تلقی می‌شود. مردم این کشور از شوخ‌ طبعی منحصر به‌ فردی برخوردار بوده و در حین مکالمات تماس چشمی را حفظ می‌کنند.

 • فرهنگ کار در کانادا

کانادایی‌ها افراد پرتلاشی هستند. این افراد محیط کاری را جدی گرفته و به اخلاق حرفه ای احترام می‌گذارند. برای تعامل بهتر در محیط‌های کاری می‌بایست از بی‌احترامی و ایجاد شایعه و حاشیه پردازی خودداری کنید. در فعالیت‌های تیمی شرکت کرده و به تلاش‌های گروهی کمک کنید. در ادامه با آداب و رسوم هدیه دادن در کانادا و آداب و رسوم غذا خوردن در کانادا آشنا خواهید شد.

 • آداب و رسوم غذا خوردن در کانادا

مردم این کشور از فرهنگ غذایی متنوعی برخوردار هستند؛ به همین دلیل بهتر است از آداب غذا خوردن این کشور اطلاعات کافی داشته باشید. پرداخت انعام 15 تا 20 درصدی در رستوران‌ها و بارهای کانادا، یک امر مرسوم است. بهتر است در هنگام ورود به این کشور، غذاهایی مانند پوتین، شربت افرا و تارت کره را امتحان کرده و از دریافت توضیح درباره غذاهای ناآشنا نترسید.

 

آشنایی با کانادا

 

آشنایی با حکومت کانادا

آنچه باید در مورد کشور کانادا بدانید شامل موارد دیگری نظیر تاریخ و دولت کانادا نیز می‌شود. این کشور ابتدا توسط فرانسوی‌ها و انگلیسی‌ها کشف شد؛ همین مسئله باعث شد که از سال 1763 میلادی نزاع‌های فراوانی میان فرانسوی‌ها و انگلیسی‌ها ایجاد شود. در 1763 میلادی بریتانیا کنترل کامل آمریکای شمالی، از جمله کشور کانادا را در دست گرفت. سرانجام در ژوئیه سال 1867 میلادی کشور کانادا از استعمار بریتانیا خارج شد.
ساختار سیاسی و حکومتی این کشور پهناور از ملکه بریتانیا، مجلس سنا و عوام، دولت‌های ایالتی و فرماندار کل که از جانب ملکه انتخاب می‌شود، تشکیل شده است. به طور کلی، کشور کانادا توسط دولت‌های مستقل که تحت پوشش دولت فدرال هستند، اداره می‌گردد. جاستین ترودو ( (Justin Trudeau نخست وزیر کنونی این کشور و همچنین رهبر حزب لیبرال محسوب می‌شود. وی در تاریخ 25 دسامبر 1971 میلادی متولد شده است.

سیاست در کانادا

کشور کانادا از یک سیاست مشروطه سلطنتی و دموکراسی پارلمانی برخوردار بوده که صاحب تاج‌وتخت بریتانیا بالاترین مقام آن محسوب می‌شود. دولت و سیستم سیاسی این کشور نسبتاً پیچیده بوده و الگو این سیستم از نظام پارلمانی بریتانیا گرفته شده است. دولت فدرال نیز اختیار تنظیم قوانین مرتبط با صلح و نظم را در دست داشته و درواقع مسئولیت امور حکومت را بر عهده دارد. مواردی نظیر امور بین‌الملل، مهاجرت، دفاع، جرایم و کنترل مرز و گمرک بر عهده دولت فدرال این کشور هستند.

نظام حقوقی کانادا

نظام حقوقی کشور کانادا در عرصه‌های مختلف زندگی، از تمامی شهروندان کانادایی محافظت می‌کند. سیستم حقوقی این کشور مشابه با بریتانیا است؛ البته استان کبک از قوانین خاصی پیروی می‌کند. علت این تفاوت در نظام حقوقی، ساکنین منطقه کبک بوده که خواهان پیروی از قوانین کشور فرانسه هستند. دادگاه‌های استانی کشور کانادا به پرونده‌های جنایی رسیدگی می‌کنند. این دادگاه‌ها عمدتاً به پرونده‌های زیر رسیدگی می‌کنند:

 • اختلافات جزئی
 • جوانان
 • نزاع و دعواهای خانوادگی

دادگاه‌های محلی کانادا نیز همان‌طور که از نام آن‌ها پیداست، به مسائلی نظیر حل پرونده‌ها و اختلافات کوچک می‌پردازند. دادگاه‌های فدرال کانادا از سال 1970 میلادی به 2 بخش دادرسی و بخش استیناف تقسیم‌بندی شده و قضات این دادگاه‌ها، از سرتاسر کشور کانادا برگزیده می‌شوند. دادگاه‌های فدرال در خصوص پرونده‌های مرتبط با اختلافات استانی، اختلافات استانی-فدرالی، نزاع‌های تجاری، مشاجره‌های مالیاتی، ثبت اختراعات و موضوعاتی ازاین‌دست به فعالیت می‌پردازند.

آشنایی با اقتصاد کانادا

کشور پهناور کانادا، عده کثیری از متخصصین و پزشکان باتجربه جهان را در اختیار داشته و همواره تمرکز ویژه‌ای بر روی جذب نیروهای متخصص از سراسر جهان داشته است. این کشور یکی از مهم‌ترین اعضای سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD) و گروه 8 (G8) محسوب می‌شود. سیستم اقتصادی کشور کانادا بر پایه بازار باز بنا شده و سیستم اقتصادی این کشور شباهت بسیاری با کشور آمریکا دارد.

منطقه استراتژیکی اتاباسکا تارسندز از منابع نفتی و گازی فراوانی برخوردار بوده و این مسئله باعث شده است که کشور کانادا به‌عنوان دومین کشور دارنده ذخایر نفت و گاز شناخته شود. صنعت کشاورزی کانادا بسیار پیشرفته بوده و این کشور را می‌توان به‌عنوان مهم‌ترین عرضه‌کننده غلات دانست. همچنین این منطقه به‌عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده اورانیوم و روی محسوب می‌شود.

اطلاعات اقتصادی کانادا

در ادامه برخی از اطلاعات مهم اقتصاد این کشور را مشاهده خواهید کرد:

واحد پول
دلار کانادا (CAD)
نرخ بیکاری
کمتر از 10%
امید به زندگی
83 سال
نرخ رفتارهای مجرمانه
1.76 درصد
میانگین درآمد سالانه افراد
120 هزار دلار
حداقل دستمزد ساعتی (استان ساساکچوان)
11.60 دلار
ساعات کار اداری
9.30 صبح تا 4 بعد از ظهر

آشنایی با سیستم بیمه درمانی کانادا

کانادا از یک سیستم بیمه درمانی کاملاً پیشرفته و مدرن برخوردار بوده که توسط مالیات تأمین می‌گردد. مراقبت‌های بهداشتی و درمانی شهروندان کانادایی از طریق برنامه‌های استانی و منطقه‌ای با عنوان Medicare تأمین می‌شود. این سیستم درمانی حدود 70 درصد از نیازهای مردم کانادا را تحت پوشش قرار داده است. این کشور برای شهروندان و مقیم‌های خود انواع بیمه را در نظر گرفته که در صورت نیاز می‌توان برای تهیه آن‌ها اقدام کرد.

نوع بیمه
شرح
بیمه عمر
تأمین هزینه مراسم تشییع، ورشکستگی و ...
بیمه ازکارافتادگی
تأمین هزینه ازکارافتادگی تا 85 درصد از درآمد عادی
بیمه بیکاری
تأمین خسارات حاصل از بیکاری برای مدت مشخص
بیمه مسافرتی
تأمین هزینه‌های خدمات پزشکی در خارج از خاک کانادا
بیمه درمانی
تأمین و پوشش خدمات درمانی
بیمه خودرو
پوشش خسارات ناشی از رانندگی

مهاجرت به کانادا

آنچه باید در مورد کشور کانادا بدانید شامل موارد دیگری نظیر چگونگی مهاجرت کردن، هزینه زندگی در کانادا و مشکلات زندگی در کانادا نیز می‌شود. جالب است که بدانید حدود 20 درصد جمعیت کانادا در خارج از کشور متولد شده‌اند. جمعیت مهاجران در شهرهای بزرگ کانادا، نظیر تورنتو به 45 درصد هم می‌رسد.

چنانچه کانادا را به عنوان مقصد خود انتخاب کرده باشید، می‌توانید از طریق اسپانسرشیپ، جاب آفر، کارآفرینی، سرمایه‌گذاری و همچنین مهاجرت تحصیلی به خاک این کشور وارد شوید. هریک از مسیرهای ذکرشده از روند و شرایط منحصربه‌فردی برخوردار هستند. شما می‌توانید با مطالعه سایر صفحات وب‌سایت از شرایط اختصاصی هریک از این مسیرها اطلاعات لازم را کسب کنید؛ با این حال در ادامه به ارائه مختصری از این اطلاعات خواهیم پرداخت.

 

تحصیل در کانادا

کشور کانادا یکی از ایده‌آل‌ترین مقاصد برای دانشجویان بین‌المللی است. این کشور برنامه‌های تحصیلی متنوعی را ارائه ساخته است. برای آن که در کالج‌ها و دانشگاه‌های کشور کانادا به تحصیل بپردازید، می‌بایست از سوابق تحصیلی و نمره زبان ایده‌آلی برخوردار باشید. چنانچه متقاضی تحصیل در مقاطع تکمیلی باشید، می‌بایست از سابقه کار پژوهشی و تحقیقاتی مناسبی بهره‌مند باشید.

شرایط تحصیل در مقاطع مختلف متفاوت بوده و هر دانشگاه بر اساس رتبه و رقابت موجود، شرایط اختصاصی خود را دنبال می‌کند. از آنجایی که اطلاعات ضدونقیض بسیاری در این زمینه وجود دارد، بهتر است از تجارب مشاورین و وکلای موسسه‌های معتبر مانند ویزموندو استفاده کرده و شانس موفقیت خود را افزایش دهید.

 

هزینه تحصیل در کشور کانادا

در این قسمت از آنچه باید در مورد کشور کانادا بدانید به هزینه تحصیل کانادا اشاره خواهیم داشت. هزینه تحصیل در کشور کانادا می‌تواند بر اساس دوره تحصیلی، مدت‌زمان تحصیل، شهر و محل تحصیل و همچنین بر اساس سبک زندگی شخصی متفاوت باشد. در ادامه میانگین هزینه تحصیل در کشور کانادا را مشاهده خواهید کرد:

عنوان
هزینه (دلار کانادا)
شهریه سالانه
13 تا 20 هزار دلار
ویزا و اقامت
150 دلار برای هر نفر
هزینه پذیرش و مدارک
125 دلار
بیمه درمانی
40 تا 80 دلار در ماه
هزینه محل اقامت
700 تا 1200 دلار در ماه
کتب و جزوات آموزشی
35 تا 40 دلار در ماه
حمل و نقل شهری
80 تا 100 دلار در ماه
هزینه خوردوخوراک
250 تا 350 دلار در ماه

آموزش زبان در کانادا

در اینجا یک خبر خوب برای افرادی که مدرک مهارت زبان ندارند، وجود دارد. هم‌اکنون در کشور کانادا شرایطی فراهم آمده است تا دانشجویان بین‌المللی و دانشجویان ایرانی بتوانند بدون مدرک زبان در کشور کانادا به تحصیل بپردازند. برخی از دانشگاه‌های معتبر کشور کانادا برای این دسته از داوطلبین پذیرش مشروط صادر کرده و اجازه می‌دهند فرد متقاضی پس از گذراندن یک دوره آموزش زبان در خاک کانادا، به تحصیل بپردازند.

البته این نوع از پذیرش، از شرایط خاصی برخوردار است. مشاورین و وکلای وب‌سایت ویزموندو می‌توانند در زمینه راهکارهای دریافت پذیرش مشروط شما را راهنمایی کرده و شانس موفقیت شما را تا حد چشم‌گیری افزایش دهند.

 

سرمایه گذاری در کانادا

کشور کانادا برنامه‌های مهاجرتی متنوعی را در اختیار کارآفرینان و متقاضیان سرمایه‌گذاری قرار داده است. سرمایه‌گذاری در این کشور می‌تواند مزایای زیر را به همراه داشته باشد:

 • به‌کارگیری نیروی کار متخصص و واجد شرایط
 • شرکت در یک محیط تجاری باز
 • بهره‌مندی از یک سیستم بانکی قوی
 • اقتصاد پویا با وجود 38 میلیون مصرف‌کننده
 • بهره‌مندی از زیرساخت‌های قدرتمند و شبکه حمل‌ونقل پیشرفته
 • دسترسی به بازار USMCA

در ادامه شاخص‌های اقتصادی و برخی از آمارهای اقتصادی مهم کشور کانادا را در اختیارتان قرار می‌دهیم:

شاخص
آمار
تولید ناخالص داخلی
1.64 تریلیون دلار
نرخ رشد اقتصادی سال جاری
3.6%
نرخ مالیات شرکت
27%
نرخ تورم
3.4%
میزان مالیات بر درآمد
30%
سرمایه‌گذاری خارجی در سال جاری
1.103.7 میلیارد دلار در 6 ماه اول
میزان صادرات نفتی سال جاری
8.957 میلیون دلار
نرخ وام‌های بانکی
4.5%

نحوه رفتار مردم کانادا با مهاجران

کشور کانادا برای زندگی و مهاجرت یک کشور بسیار ایده‌آل محسوب می‌شود؛ چراکه، مردم کانادا از رفتار بسیار خونگرم و صمیمی برخوردار هستند. مردم این کشور از دانشجویان بین‌المللی، متخصصان و مهاجران استقبال کرده و رفتار دوستانه ای با آن‌ها دارند.

پس از درک کردن فرهنگ و نحوه برخورد کانادایی‌ها متوجه خواهید شد که تمامی رفتارهای این مردم از روی ادب است. به طور مثال، هر کانادایی در هنگام مکالمه حدود 36 سانتی‌متر از افراد دیگر فاصله می‌گیرد؛ پس بهتر است از زبان بدن و عادات مردم این کشور اطلاعات کافی را کسب کنید.

ارتباط در کانادا

همانند سایر کشورهای توسعه‌یافته، مردم کشور کانادا نیز از خدمات متعدد مخابراتی و ارتباطی بهره‌مند هستند. در حقیقت کانادا یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای جهان از نظر گستردگی امکانات ارتباطی محسوب می‌شود. سرویس‌های اینترنت در کانادا و دیگر تجهیزات ارتباط جمعی این کشور از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند.
روزنامه‌ها و رسانه‌ های کانادایی به ارائه خدمات نوین می‌پردازند. برخی از روزنامه‌های مطرح کانادا مانند The Toronto Star، The Globe And Mail، MSN Canada و National Post از بالاترین میزان محبوبیت در میان مردم این کشور بهره‌مند هستند.
پست و خدمات پستی در کانادا توسط شرکت‌های حمل و نقل انجام شده و این شرکت‌‌ها بر حسب وزن و کیلوگرم به دریافت تعرفه می‌پردازند. متوسط زمان دریافت بسته پستی در این کشور پهناور، حدود 1 هفته تخمین زده شده است که با توجه به وسعت این کشور رقم چشم‌گیری محسوب می‌شود.

 

آشنایی با بهترین شهرهای کشور کانادا

 

آشنایی با بهترین شهرهای کشور کانادا

مطرح ساختن یک شهر به عنوان بهترین شهر کانادا می‌تواند بر اساس اولویت‌های هر فرد متفاوت باشد. به طور مثال، اولویت‌های یک دانشجو می‌تواند با یک فرد هنرمند کاملاً متفاوت باشد. بهترین شهر کانادا برای ایرانیان می‌تواند به معیارهایی مانند امکانات، فرهنگ، آب و هوا بستگی داشته باشد. اگر بخواهیم بر این اساس به طبقه‌بندی شهرهای کانادا بپردازیم، با ترتیب زیر مواجه خواهیم شد:

 1. مونترال
 2. تورنتو
 3. کبک
 4. ونکوور
 5. اتاوا
 6. ادمونتون

چنانچه بخواهیم به تفکیک شهرهای کانادا بر اساس میزان مهاجرپذیری بپردازیم، مهم ترین شهرهای کشور کانادا به شرح زیر خواهند بود:

 • تورنتو
 • مونترال
 • ونکوور
 • کلگری
 • ادمونتون
 • وینپیگ

آشنایی با جاذبه های گردشگری کانادا

در هنگام پرداختن به موضوع آنچه باید در مورد کشور کانادا بدانید، می‌بایست به حیات وحش و طبیعت منحصر به فرد کانادا اشاره داشت. جنگل‌های وسیع این کشور خانه بسیاری از گونه‌های حیات وحش مانند خرس، آهو، گرگ، شیرهای کوهی، راکون، سمور، خرگوش و سایر گونه‌های جانوری است.
رودخانه‌ها و دریاچه‌های این کشور که حدود 20 درصد از کل آب شیرین زمین را در اختیار دارند، میزبان طیف گسترده ای از آبزیان نظیر ماهی‌های سالمون و قزل‌آلا هستند. کانادایی‌ها برای حفاظت از حیات وحش بومی خود سخت تلاش می‌کنند. این کشور از 24 پارک ملی و 3 منطقه حفاظت شده دریایی برخوردار است.

آشنایی با فستیوال‌ها و جاذبه‌های تفریحی در کانادا

بسیاری از جشن‌ها و فستیوال‌های کانادایی از ریشه ملی، مذهبی و فرهنگی برخوردار بوده و هر یک از این مراسم از تاریخچه منحصر به فردی برخوردار هستند. هرساله بسیاری از توریست‌ها برای مشاهده فستیوال‌ها و جشن‌های کانادایی به این کشور سفر کرده و از این رویدادها لذت می‌برند. برخی از معروف‌ترین فستیوال‌های این کشور به شرح زیر هستند:

عنوان
هزینه (دلار کانادا)
روز ویکتوریا
کریسمس
جشن روز ملی کانادا
روز پرچم
روز خانواده
روز یادبود
روز کارگر
عید پاک
روز شکرگزاری کانادایی
کارنوال زمستانه شهر کبک
فستیوال لاله‌های کانادایی
کی دیز
فستیوال فولکلوراما
وینترلود
فستیوال بین‌المللی جاز مونترال
جشن نور ونکوور

سیستم حمل و نقل عمومی در کانادا

در هنگام پرداختن به آنچه باید در مورد کشور کانادا بدانید می‌بایست به سیستم حمل و نقل عمومی پیشرفته این کشور اشاره داشت. شهروندان کشور کانادا می‌توانند با استفاده از اتوبوس، تاکسی، مترو، تراموا و سایر وسایل حمل و نقل موجود در این کشور به تردد بپردازند. این تجهیزات توانسته‌اند به شکل بهینه تمامی مسیرهای پرتردد را تحت پوشش قرار بدهند.

جالب است که بدانید کشور کانادا برای دانشجویان بین‌المللی تخفیفات ویژه‌ای را در نظر گرفته است. دانشجویان این کشور می‌توانند با ارائه کارت دانشجویی از تخفیفات مناسبی در زمینه حمل و نقل عمومی برخوردار شوند. همچنین شما می‌توانید با استفاده از دوچرخه از هزینه‌های تردد خود تا حد چشم‌گیری بکاهید. توجه داشته باشید که دوچرخه‌سواری در بسیاری از ایالت‌های کانادا امری رایج به شمار می‌رود.

کلام آخر

همان‌طور که در آنچه باید در مورد کشور کانادا بدانید خواندید، کانادا هر ساله به جذب تعداد بالایی از دانشجویان، پژوهشگران، متخصصان و سرمایه‌گذاران می‌پردازد. شما از طریق مسیرهای ذکرشده قادر خواهید بود تا اقامت دائم این کشور را دریافت کنید.

چنانچه کانادا را به‌عنوان مقصد انتخاب کرده‌اید، بهتر است برای افزایش شانس موفقیت خود، از تجارب وکلای خبره بهره‌جویی کنید. ویزموندو با بیش از 25 سال سابقه در زمینه امور مهاجرتی و تحصیلی، مفتخر به ثبت تعداد بالایی از پرونده‌های مهاجرتی است. شما می‌‌توانید با مراجعه به صفحه https://vismondo.org/%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D9%85%D8%A7/
از خدمات ما اطلاعات کافی را کسب کنید.

سؤالات متداول

کشور کانادا به چه چیزهایی شهرت دارد؟

کشور کانادا به وسعت بالا، سرمای سوزان زمستان و ورزش‌ هاکی شهرت دارد.

آیا امکان تحصیل رایگان در کانادا وجود دارد؟

مدارس دولتی کشور کانادا رایگان هستند. دانشگاه‌های این کشور به دریافت شهریه می‌پردازند؛ اما هزینه تحصیل در این دانشگاه‌ها، به‌مراتب کمتر از کشورهای آمریکا و استرالیا است.

مزایای کشور کانادا کدام موارد هستند؟

زندگی در طبیعت زیبا، کیفیت زندگی بالا، نرخ جرم و جنایت پایین، امید به زندگی بالا، برخورد مناسب با مهاجرین، سیستم آموزشی معتبر و قدرتمند، اقتصاد پویا و قابل‌اعتماد ازجمله مهم‌ترین مزایای زندگی در کشور کانادا محسوب می‌شوند.

مذهب در کشور کانادا به چه صورت است؟

اعتقاد دینی اکثر مردم این کشور مسیحی کاتولیک و پروتستان است. حدود 3.2 درصد از جمعیت این کشور نیز مسلمان هستند.

آیا کانادا کشوری امن محسوب می‌شود؟

بله؛ این کشور بسیار امن بوده و از نرخ جرم و جنایت بسیار پایینی برخوردار است.

کم‌هزینه‌ترین شهرهای کانادا کدام موارد هستند؟

همیلتون، ساساکتون و ویندزور ازجمله کم‌هزینه‌ترین شهرهای کانادا محسوب می‌شوند.

بهترین استان‌های کانادا برای کار کدام موارد هستند؟

استان‌های ساساکچوان، بریتیش کلمبیا، آلبرتا، آنتاریو و کبک ازجمله بهترین استان‌ها برای اشتغال محسوب می‌شوند.

مطالب مرتبط
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پاسخ به سوالات و نظرات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *