با تعطیلات رسمی کانادا آشنا شوید - ویزموندو
موسسه مشاوره مهاجرتی و سرمایه گذاری آکو مهاجر ویرا (ثبت: ۵۴۳۴۷)
دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری آکو
با تعطیلات رسمی کانادا آشنا شوید

با تعطیلات رسمی کانادا آشنا شوید

کانادا یکی از مقاصد اصلی توریستی و مهاجرتی ایرانیان است که برای سفر و سکونت به این کشور باید با تعطیلات رسمی کانادا آشنا شوید تا مطابق با این تعطیلات ملی به خوبی برای سفر یا مدت زمان اقامت تان در این کشور برنامه ریزی کنید. همچنین با آگاهی از این تعطیلات کارهای مربوط به سفارت اقامت و درخواست ویزا را در ایام غیر تعطیل انجام می‌دهید و وقفه‌ای در رسیدگی به درخواست اقامتی شما ایجاد نمی‌شود. وکلای موسسه مهاجرتی ویزموندو با آگاهی از تعطیلات رسمی و ملی کانادا به شما در بهترین زمان ارسال درخواست ویزای توریستی یا اقامتی کانادا کمک خواهند کرد.
با تعطیلات رسمی کانادا آشنا شوید
Picture of نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو
نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو

زمان مطالعه : 7 دقیقه

زمان مطالعه : 5 دقیقه

از آخرین اخبار مطلع شوید
فهرست مطالب

 تعطیلات ملی کانادا

تعطیلات ملی کانادا تعطیلاتی هستند که مطابق با فرهنگ و سنن مردم این کشور و تایید دولت فدرال در تقویم مشخص شده‌اند. قطعا آشنایی با تقویم تعطیلات رسمی کانادا برای مهاجرینی که قصد اقامت دائم یا موقت در این کشور را دارند، بسیار مهم است. بسیاری تعطیلات ملی در این کشور همانند تعطیلات کریسمس، عید پاک، روز شکرگذاری و … با سایر کشورهای غربی مشترک بوده و برخی از تعطیلات مثل روز کانادا فقط مختص به این کشور است. آگاهی از این تعطیلات به مهاجرین در مدیریت بهتر زندگی و سفر به کشور کانادا کمک زیادی خواهند کرد. تعطیلات رسمی و ملی در کشور کانادا شامل تعطیلات زیر می‌شود:

روز سال نو

روز سال نو یکی از تعطیلات ملی کشور کانادا است؛ در این روز سال نو میلادی آغاز می‌شود. در روز سال نو کانادایی‌ها به استقبال سال جدید می‌روند و مهمانی‌ها و دورهمی‌هایی را تا پاسی از شب برگزار می‌کنند. البته هیچ‌گونه رسم و سنتی برای برپایی این جشن در کشور کانادا وجود ندارد و هر خانواده‌ای متناسب با عادت خود این روز را جشن می‌گیرد. بعضی از خانواده‌ها یک مهمانی در وعده ناهار برگزار می‌کنند و برخی مهمانی را در وعده شام و تا نیمه شب ادامه می‌دهند و با دوستان و اعضای خانواده تفریح و خوش‌گذرانی می‌کنند‌.

جمعه خوب Good Friday

جمعه خوب یکی از تعطیلات مذهبی و رسمی در کشور کانادا بوده که مختص مسیحیان است. این رسم در روز جمعه و دو روز پیش از یکشنبه عید پاک به مناسبت به صلیب کشیده شدن مسیح برگزار می‌شود. جمعه خوب در تمام ایالات کانادا به غیر از ایالت کبک به طور رسمی تعطیل بوده تا مسیحیان در مراسم کلیسا شرکت کنند. در کلیسا مراسم عزاداری و دعا برای مسیحیان برگزار می‌شود. در این روز شمع‌‌های کلیسا خاموش شده و روی تندیس‌ها، نقوش و صلیب‌های کلیسا را با پارچه‌های سیاه، بنفش و خاکستری می‌پوشانند. بعضی از مسیحیان هم این روز را روزه می‌گیرند و در این روز در هیچ وعده غذایی گوشت نمی‌خورند. البته افراد غیر مسیحی می‌توانند این تعطیلات را به خوبی برنامه‌ریزی کنند و به دیدن دوستان، اعضای خانواده یا سفر چند روزه بروند. برای آگاهی بیشتر از ایالات تعطیل و نیمه تعطیل کشور کانادا در این ایام از مشاورین موسسه ویزموندو کمک بگیرید.

روز ویکتوریا

روز ویکتوریا یکی دیگر از تعطیلات رسمی کانادا است. این روز به مناسبت سالروز تولد ملکه ویکتوریا در بسیاری از ایالات این کشور جشن گرفته می‌شود. دلیل برگزاری این جشن هم برای مردم کانادا این است که ملکه ویکتوریا در سال ۱۸۶۷ با تشکیل کنفدراسیون کبک کانادا موافقت می‌کند. در این روز که در تاریخ ۲۲ می است مراسم آتش‌بازی و جشن‌های بسیاری در سطح شهرها برگزار می‌شود. البته در شهرهای نیوبرانزویک، نوااسکوشیا، لابرادور، نیوفاندلند و جزیره‌ پرنس ادوارد این روز تعطیل نیست و مراسم خاصی برپا نمی‌شود.‌

روز کانادا

روز کانادا یا Canada Day یکی از تعطیلات و جشن‌های ملی کاناداست که در اول جولای بسیار پرشور برگزار می‌شود‌. اغلب مردم کانادا در این روز در رویدادها و جشن‌ها شرکت کرده و اوقات بسیار خوشی را تجربه می‌کنند. در این روز اغلب ادارات و شرکت‌ها تعطیل هستند و اگر قصد دارید در این ایام یک کار اداری را به انجام برسانید، بهتر است از آن صرفه‌نظر کنید. علت تعطیلی این روز هم اتحاد ایالات نیوبرانزویک، انتاریو، کبک و نوااسکوشیا و استقلال و شکل‌گیری کشور کاناداست. در روز فوق می‌توانید در موزه‌ها، باغ‌وحش، مراکز خرید و سایر اماکن تفریحی کانادا با اعضای خانواده یا دوستان خود اوقات خوشی را سپری کنید.

Canada Day

روز کارگر

روز کارگر یکی از تعطیلات و روزرهای مهم کاناداست که در روز چهارم ماه سپتامبر برگزار می‌شود. در این روز کارگران برای بهبود حقوق و شرایط کاری خود اعتراضات مسالمت‌آمیزی دارند. این روز برای کانادایی‌ها یکی از روزهای تفریحی پایان هفته بوده که فرصت خوبی برای گذراندن اوقات فراغت با دوستان و اعضای خانواده است. تمام سازمان‌ها، نهادها، مدارس، موسسات آموزشی کشور در این روز تعطیل شده و خدمات سرویس حمل‌و‌نقل عمومی هم در این کشور محدود می‌شود‌. برای کسب اطلاعات بیشتر از شرایط کشور کانادا در روز کارگر از وکلای مهاجرتی موسسه ویزموندو مشاوره رایگان بگیرید.

روز شکرگذاری

روز شکرگذاری یکی از اعیاد مهم مسیحیان بوده که این روز از سال ۱۹۵۷ به بعد در دومین دوشنبه از ماه اکتبر برگزار می‌شود. این روز معادل روز جشنواره برداشت محصول در کشور‌های اروپایی بوده و در تمام ایالت این کشور به غیر از نیوفاند، نوا اسکوشیا و نیوبرانزویک تعطیل است. در این روز بسیاری از خدمات دولتی و خصوصی مانند فروشگاه‌ها، مدارس، فعالیت‌های حمل و نقل تعطیل هستند و اغلب ساکنین این کشور این روز را به تفریح و خوش‌گذرانی با دوستان و خانواده خود می‌گذرانند و فرصت خوبی برای یک سفر پاییزی کوتاه‌مدت است‌.‌

روز یادبود

 از تعطیلات رسمی کانادا روز یادبود است که در این روز یاد فداکاری‌های مردم کانادا در طول جنگ جهانی اول و دوم را گرامی می‌دارند.‌ از آداب این روز می‌توان به ادای احترام به درگذشتگان این دو جنگ با گذاشتن عکس و گل روی مزار آنها اشاره کرد.‌ با اینکه این روز مطابق با تصمیم دولت فدرال یکی از تعطیلات ملی کاناداست، اما استان‌های کبک، انتاریو، مانیتوبا و نوا اسکوشیا این روز را تعطیل نکرده و موسسه‌های آموزشی دایر هستند و مراسم آن فقط به سخنرانی‌هایی در مورد فداکاری مردم کانادا در طول این دو جنگ محدود می‌شود‌. برای دریافت اطلاعات بیشتر از آداب این روز از مشاوران موسسه مهاجرتی ویزموندو مشاوره رایگان بگیرید.

روز کریسمس

از محبوب‌ترین و شاد‌ترین تعطیلات در کشور کانادا روز کریسمس است. در این روز اغلب ادارات و نهادهای خصوصی و دولتی تعطیل هستند و جشن‌های بسیاری در شهرهای مختلف برگزار می‌شود. در این روز بسیاری از مردم مهمانی و دورهمی می‌گیرند و رسومی چون تزیین خانه با چراغ، تزیین درخت کریسمس و … را به جا می‌آورند.

Boxing Day

باکسینگ دی یکی دیگر از تعطیلات ملی کانادا بوده که مصادف با روز ۲۶ دسامبر است. در این روز کارفرمایان کارکنان خود هدایایی به نام boxes را اهدا می‌کنند. این جشن یک روز پس از روز کریسمس است؛ از این رو بسیاری افراد برای خود یا عزیزان‌شان هدایایی را می‌خرند. تمام کسب‌کارها در اغلب ایالات این کشور کاملا تعطیل یا محدود است.

تعطیلات استانی کانادا

کشور کانادا یک کشور وسیع با آداب و سنن مختلف است که مطابق با قوانین این کشور علاوه بر تعطیلات رسمی، هر ایالت مطابق با پیشینه و سنن اهالی خود تعطیلات مخصوصی دارند. مشاورین موسسه مهاجرتی ویزموندو در این بخش شما را با تعطیلات استانی آشنا می‌کنند. این تعطیلات عبارتند از:

دوشنبه عید پاک Easter Monday

روز دوشنبه عید پاک، یکی از تعطیلات استانی در ۶ ایالت کشور کانادا است. این روز، روز گرامیداشت رستاخیز مسیح است و اغلب مدارس و کسب‌و‌کار‌ها تعطیل شده و خدمات حمل‌و‌نقل عمومی محدود می‌شود‌.‌ با اینکه این روز از طرف دولت فدرال کانادا به عنوان تعطیل ملی در تقویم ذکر شده، اما در بسیاری از ایالات برگزار نمی‌شود‌؛ تخم‌مرغ نماد این عید است.

روز خانواده

روز خانواده از تعطیلات ایالتی بوده که در ایالت‌هایی مانند آلبرتا، بریتیش کلمبیا، نیوبرانزویک، انتاریو و ساسکاچوان تعطیل است. مردم این ایالات روز خانواده را در سومین دوشنبه فوریه جشن می‌گیرند و جشنواره‌های بسیاری در این روز برپا می‌شود‌.

تعطیلات مدنی

تعطیلات مدنی در اولین دوشنبه ماه آگوست در ایالات آلبرتا، بریتیش کلمبیا، ساسکاچوان، انتاریو، نیوبرانزویک و نوناووت برگزار می‌شود. در این روز مردم ساعات خود را به تهیه و پخش کیک، آتش بازی، جشنواره‌های فرهنگی و … سپری می‌کنند.

holiday in Canada

روز جزیره ‌نشین Islander

روز جزیره‌ نشین از تعطیلات خاص جزیره پرنس ادوارد است‌. سومین دوشنبه ماه فوریه به این روز در این ایالت اختصاص دارد. در این روز اغلب کسب‌و‌کار‌ها تعطیل بوده و مردم به صورت دسته‌‌جمعی یا خصوصی جشن می‌گیرند.

روز Louis Riel

روز Louis Riel از تعطیلات رسمی کانادا است که در سومین دوشنبه ماه فوریه برای گرامیداشت لوییز ری از سیاست‌مداران مشهور کانادا در ایالت مانیتوبا برگزار می‌شود. در این روز اغلب اماکن دولتی و خصوصی تعطیل بوده و فرصت خوبی برای دورهمی‌های دوستانه و خانوادگی است.

روز مردم بومی

روز مردم بومی از تعطیلات اهالی ساکن در شمال غرب کشور کانادا است. با اینکه حوادث مربوط به این روز در سرتاسر کشور کانادا برگزار می‌شود، اما تعطیلی آن فقط محدود به ایالات خاصی است. در این روز مراسمی مربوط به ارزش‌ها، فرهنگ‌ها و آداب و رسوم مردم بومی کانادا برگزار می‌شود تا این سنن حفظ و به دیگران معرفی شود‌.

روز سنت پاتریک

روز سنت پاتریک از تعطیلات ایالت‌های نیوفاند لند و لابرادور بوده که در نزدیک‌ترین دوشنبه به روز ۱۷ مارس برگزار می‌شود‌. سنت پاتریک یک مبلغ مذهبی در قرن پنجم میلادی بوده که بسیاری از ساکنین ایرلند را به دین مسیحیت دعوت کرده است. در این روز کانادایی‌های ایرلندی تبار مراسم خاصی را برگزار می‌کنند و بسیاری از کسب‌وکارها تعطیل یا محدود می‌شود‌.

روز سنت ژان باپتیست

از دیگر تعطیلات ایالتی کانادا که در ایالت کبک و برخی از مناطق فرانسوی نشین کانادا برگزار می‌شود، روز سنت ژان باپتیست است. این روز در ۲۴ ژوئن به یادبود شخصی به نام سنت ژان باپتیست برپا شده و در ایالت کبک یک تعطیلی عمومی است. این روز با برپایی فستیوال‌های موسیقی راک و جاز، رژه و نمایش، مسابقات ورزشی، آتش‌بازی و … جشن‌ گرفته می‌شود‌. برای آگاهی بیشتر از مراسم این روز از مشاورین موسسه مهاجرتی ویزموندو اطلاعات بیشتری کسب کنید.

روز پرچم

روز پرچم از دیگر تعطیلات ملی کشور کانادا است که پانزدهم فوریه به آن اختصاص دارد. در این روز بسیاری از اهالی کانادا پرچم یا عکس برگ افرا را بر فراز خانه‌ها یا کسب‌و‌کار خود افراشته می‌کنند.

flags

جمع‌بندی

کشور کانادا یکی از مقاصد اصلی مهاجرین و مسافرین ایرانی است که برای سفر یا اقامت در این کشور باید با تعطیلات ملی یا ایالتی این کشور آشنا باشند تا به خوبی برای سفر یا سکونت خود برنامه‌ریزی کنند و از تعطیلات و روزهای کاری این کشور بیشترین بهره را ببرند. اگر قصد دارید به کشور کانادا مهاجرت کنید، هیچ‌گاه در روزهای تعطیل مدارک خود را ارسال نکنید تا رسیدگی به پرونده مهاجرتی شما به تعویق نیفتد، همچنین در ایام تعطیلات رسمی سفر به کشور کانادا بسیار پرهزینه و سخت خواهد شد؛ زیرا بسیاری از کسب‌و‌کارها و خدمات دولتی و خصوصی محدود و تعطیل است. برای اینکه بهترین تجربه سفر و اقامت در کشور کانادا را تجربه کنید از وکلای مهاجرتی موسسه ویزموندو کمک بگیرید.‌

سوالات متداول

ایالات بریتیش کلمبیا، مناطق شمال غربی، کبک، ساسکاچوان و یوکان بیشترین تعداد تعطیلات ایالتی و قانونی را در کانادا دارند.‌

تمام کارمندان در کانادا اعم از دولتی و غیر دولتی در روز‌های تعطیلات ملی مانند روز سال نو، جمعه خوب، روز ملی کانادا، روز کارگر و روز کریسمس تعطیلی با حقوق دارند. البته در قرارداد کاری آنها باید درج شود که در این ایام به آنها حقوق پرداخت شود‌.

به تمام کارکنان دولتی در روزهای تعطیل رسمی مانند دوشنبه عید پاک، روز کریسمس، روز دوشنبه عید پاک، روز ویکتوریا، روز ملی حقیقت و آشتی، روز شکرگزاری و روز باکسینگ مرخصی با حقوق پرداخت می‌شود.

مطابق با قوانین ملی کشور کانادا کارفرمایان خصوصی ملزم به پرداخت حقوق در تعطیلات ملی نیستند.‌

تعطیلات رسمی کانادا شامل تعطیلاتی است که کارفرمایان در این روزها موظف هستند به کارمندان خود مرخصی با حقوق بدهند. تعطیلات غیر رسمی تعطیلاتی هستند که اغلب به صورت خصوصی برگزار می‌شود و کارفرما موظف به دادن مرخصی به کارکنان خود نیست.‌ تعطیلات غیر رسمی شامل هالووین و ولنتاین می‌شود‌.

مطالب مرتبط
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پاسخ به سوالات و نظرات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *