تحصیل در بهترین دانشگاه‌های دنیا - ویزموندو
موسسه مشاوره مهاجرتی و سرمایه گذاری آکو مهاجر ویرا (ثبت: ۵۴۳۴۷)
دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری آکو
تحصیل در بهترین دانشگاه‌های دنیا

تحصیل در بهترین دانشگاه‌های دنیا

تحصیل در بهترین دانشگاه‌های دنیا یکی از رویاهای دانشجویان در مقاطع مختلف است. بسیاری از افراد با هدف دستیابی به این رویا، سال‌ها برنامه‌ریزی می‌کنند تا بتوانند در دانشگاهی پذیرفته شوند که آن‌ها را در رسیدن به اهدافشان کمک کند. دانشگاه‌های برتر دنیا دارای مزایا و قابلیت‌هایی هستند که دانشجویان بین‌المللی را ترغیب می‌کنند تا اقدامات لازم برای پذیرش در آن‌ها را انجام بدهند. این دانشگاه‌ها بر اساس رتبه بندی‌های جهانی در صدر بهترین‌ها هستند و از لحاظ کیفیت آموزش، امکانات، اعتبار مدرک و غیره در جایگاه‌های نخست قرار دارند.
تحصیل در بهترین دانشگاه‌های دنیا
Picture of نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو
نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو

زمان مطالعه : 7 دقیقه

مدت زمان مطالعه مقاله 19 دقیقه میباشد
از آخرین اخبار مطلع شوید
فهرست مطالب

شرایط تحصیل در بهترین دانشگاه‌ها

تحصیل در بهترین دانشگاه‌های دنیا یکی از رویاهای دانشجویان در مقاطع مختلف است. بسیاری از افراد با هدف دستیابی به این رویا، سال‌ها برنامه‌ریزی می‌کنند تا بتوانند در دانشگاهی پذیرفته شوند که آن‌ها را در رسیدن به اهدافشان کمک کند. دانشگاه‌های برتر دنیا دارای مزایا و قابلیت‌هایی هستند که دانشجویان بین‌المللی را ترغیب می‌کنند تا اقدامات لازم برای پذیرش در آن‌ها را انجام بدهند. این دانشگاه‌ها بر اساس رتبه بندی‌های جهانی در صدر بهترین‌ها هستند و از لحاظ کیفیت آموزش، امکانات، اعتبار مدرک و غیره در جایگاه‌های نخست قرار دارند.

هر ساله دانشگاه‌های معتبر و شناخته شده سراسر دنیا را بر اساس آمارها و پارامترهای مختلفی اعتبار سنجی می‌کنند. این پارامترها می‌توانند شامل مواردی از قبیل جوایز جهانی، خدمات مختلف به جامعه و درصد استخدام پس از فارغ‌التحصیلی هستند.

شرایط تحصیل در بهترین دانشگاه ها

موسسه ویزموندو یکی از موسسات معتبر و رسمی در زمینه انجام مشاوره‌ها و راهنمایی‌های قبل از مهاجرت است که مسیرهای مختلف و آسان برای رسیدن به بهترین دانشگاه‌های دنیا در سال ۲۰۲۳ را پیش روی دانشجویان قرار می‌دهد. در ادامه به ارائه نکاتی در مورد تحصیل در بهترین دانشگاه‌های دنیا و شرایط هر کدام از این دانشگاه‌ها می‌پردازیم.

 

تحصیل در بهترین دانشگاه جهان

تحصیل و آموزش در بهترین دانشگاه‌های جهان دارای مزایای بی‌شماری است. این دانشگاه‌ها به عنوان مراکز عالی آموزشی و تحقیقاتی شناخته می‌شوند و به دلیل استانداردهای برتری که در تدریس، تحقیقات و فرصت‌های شغلی ارائه می‌دهند، جذابیت ویژه‌ای دارند.

یکی از مزایای اصلی تحصیل در بهترین دانشگاه‌های دنیا، کیفیت بالای آموزش است. این دانشگاه‌ها به اساتید برجسته و متخصصان برتر در رشته‌های مختلف دسترسی‌های لازم را برای انجام کارهای علمی و تحقیقاتی می‌دهند. دانشجویان در این دانشگاه‌ها از تجربه و دانش گسترده اساتید خود برخوردار می‌شوند.

این دانشگاه‌ها، منابع و تجهیزات پیشرفته‌ای را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهند. این تجهیزات شامل کتابخانه‌های بزرگ، آزمایشگاه‌های پیشرفته، تجهیزات رایانه‌ای پیشرفته و امکانات دیگر هستند. این منابع و تجهیزات به شما کمک می‌کنند تا در فرایند یادگیری و تحقیقات خود پیشرفت کنید و به صورت عملی مفاهیم را فرا بگیرید.

تحصیل در بهترین دانشگاه‌های جهان با فراهم شدن فرصت‌های شغلی بسیار عالی همراه است. شرکت‌ها و سازمان‌های بزرگ در جستجوی فارغ‌التحصیلان و دانشجویان متمایز از این دانشگاه‌ها هستند. شما به عنوان فارغ‌التحصیل از یکی از بهترین دانشگاه‌های دنیا، رزومه‌ای قوی و متمایز خواهید داشت که می‌تواند در به دست آوردن شغل‌های برتر و موقعیت‌های مناسب به شما کمک کند.

در چنین دانشگاه‌هایی فرصت آشنایی با همکاران و دوستانی از سراسر جهان را خواهید داشت و می‌توانید اطلاعات علمی و فرهنگی مختلفی را با هم به اشتراک بگذارید. این تجربه فرهنگی و شبکه‌سازی بین‌المللی می‌تواند در زندگی حرفه‌ای و شخصی شما بسیار سودمند باشد.

شرایط تحصیل در بهترین دانشگاه‌های جهان برای هر فرد ممکن است متفاوت باشد. برخی از افراد می‌خواهند در رشته‌های علمی و پژوهشی برتر تحصیل نمایند و به رشد دانش علمی کمک کنند. برخی دیگر با هدف دستیابی به تحصیلات حرفه‌ای و توانایی‌های عملی در رشته‌هایی مانند مهندسی، پزشکی، حقوق و مدیریت، وارد این دانشگاه‌ها می‌شوند.

 

فهرست بهترین دانشگاه های جهان

دانشگاه‌های برتر دنیا به عنوان مراکز مهم در آموزش، تحقیقات و نوآوری شناخته می‌شوند. دانشجویانی که در این دانشگاه‌ها تحصیل می‌کنند، از فرصت‌های عالی برای یادگیری، توسعه مهارت‌ها و آشنایی با نخبگان و متخصصان برجسته برخوردار خواهند شد. این دانشگاه‌ها را می‌توان به عنوان بهترین دانشگاه‌های جهان برای بورسیه نیز در نظر گرفت.  ۱۰ تا از مشهورترین دانشگاه‌های جهان که تحصیل در آن‌ها برای دانشجویان بین‌المللی امکان‌پذیر است، عبارتند از:

 • موسسه فناوری ماساچوست (MIT) – ایالات متحده آمریکا
 • دانشگاه استنفورد – ایالات متحده آمریکا
 • دانشگاه هاروارد – ایالات متحده آمریکا
 • دانشگاه کالیفرنیا، برکلی – ایالات متحده آمریکا
 • دانشگاه آکسفورد – انگلستان
 • دانشگاه کمبریج – انگلستان
 • دانشگاه شیکاگو – ایالات متحده آمریکا
 • دانشگاه لندن، کالج سلطنتی – انگلستان
 • دانشگاه کالیفرنیا، دیویس – ایالات متحده آمریکا
 • دانشگاه پرینستون – ایالات متحده آمریکا

 

رتبه بندی بهترین دانشگاه‌های جهان

رنکینگ دانشگاه‌های جهان ۲۰۲۳ با استفاده از منابع و رتبه‌بندی‌های مختلف انجام می‌شود. تحصیل در بهترین دانشگاه‌های دنیا با رنکینگ‌های برتر جهانی، فرصت‌های مناسبی را برای دانشجویان مختلف در جهان به وجود می‌آورد. برخی از رتبه‌بندی‌های معتبر در زمینه دانشگاه‌های جهان به صورت زیر هستند:

 

رتبه‌بندی QS World University Rankings

 • موسسه فناوری ماساچوست (MIT) – ایالات متحده آمریکا
 • دانشگاه استنفورد – ایالات متحده آمریکا
 • دانشگاه هاروارد – ایالات متحده آمریکا
 • دانشگاه کمبریج – انگلستان
 • دانشگاه آکسفورد – انگلستان

 

رتبه‌بندی Times Higher Education World University Rankings

 • دانشگاه آکسفورد – انگلستان
 • دانشگاه کمبریج – انگلستان
 • دانشگاه استنفورد – ایالات متحده آمریکا
 • دانشگاه هاروارد – ایالات متحده آمریکا
 • دانشگاه کالیفرنیا، برکلی – ایالات متحده آمریکا

 

رتبه‌بندی Academic Ranking of World Universities (ARWU)

 • هاروارد – ایالات متحده آمریکا
 • استنفورد – ایالات متحده آمریکا
 • کالیفرنیا، برکلی – ایالات متحده آمریکا
 • کمبریج – انگلستان
 • میت (موسسه فناوری ماساچوست) – ایالات متحده آمریکا

لازم به ذکر است که رتبه‌بندی‌های مختلف، با توجه به معیارها و منابع مورد استفاده در هر رتبه‌بندی، تفاوت‌هایی دارند. در این لیست، دانشگاه‌های معتبر دیگری نیز می‌توانند حضور داشته باشند که به طور خلاصه به معرفی چند مورد از برترین‌ها پرداختیم.

 

تحصیل در بهترین دانشگاه‌های جهان در اروپا

دانشگاه‌های اروپا همواره جز برترین دانشگاه‌های دنیا برای تحصیل به شمار می‌روند. تحصیل در این دانشگاه‌ها علاوه بر فراهم کرده زمینه‌های علمی گسترده، امکان استفاده از مزایای زندگی شهروندی در این کشورها را نیز دارد. جدول زیر، به معرفی برترین دانشگاه‌های اروپا که جزو ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان هستند، اشاره دارد.

ردیف
نام فارسی دانشگاه
کشور
نام لاتین دانشگاه
رتبه QS ۲۰۲۴
1
دانشگاه کمبریج
انگلستان
University of Cambridge
2
2
دانشگاه آکسفورد
انگلستان
University of Oxford
3
3
امپریال کالج لندن
انگلستان
Imperial College London
6
4
دانشگاه یو‌سی‌اِل‌اِی
انگلستان
UCL
9
5
مؤسسه فناوری فدرال زوریخ
سوئیس
ETH Zurich
7
6
دانشگاه ادینبورگ
انگلستان
The University of Edinburgh
22
7
دانشگاه پی ال اس
فرانسه
Université PSL
24
8
دانشگاه منچستر
انگلستان
The University of Manchester
32
9
موسسه پلی‌تکنیک فدرال لوزان
سوئیس
EPFL
36
10
دانشگاه فنی مونیخ
آلمان
Technical University of Munich
37
11
انستیتو پلی تکنیک پاریس
فرانسه
Institut Polytechnique de Paris
38
12
دانشگاه کینگز کالج لندن
انگلستان
King’s College London
40
13
مدرسه اقتصاد و علوم سیاسی لندن
انگلستان
The London School of Economics and Political Science (LSE)
45
14
دانشگاه صنعتی دلفت
هلند
Delft University of Technology
47
15
دانشگاه آمستردام
هلند
University of Amsterdam
53
16
لودویگ-ماکسیمیلیان-دانشگاه مونیخ
آلمان
Ludwig-Maximilians-Universität München
54
17
دانشگاه بریستول
انگلستان
University of Bristol
55
18
دانشگاه سوربن
فرانسه
Sorbonne University
59
19
دانشگاه کاتولیک لووِن
بلژیک
KU Leuven
61
20
دانشگاه وارویک
انگلستان
The University of Warwick
67

تحصیل در بهترین دانشگاه‌های جهان در آسیا

در آسیا دانشگاه‌های معتبری وجود دارند که از لحاظ بازدهی علمی و رنکینگ جهانی، با دانشگاه‌های معتبر دنیا مقایسه می‌شوند. به همین دلیل، تحصیل در بهترین دانشگاه‌های دنیا می‌تواند شامل تحصیل در آسیا نیز باشد. برخی از بهترین دانشگاه‌های آسیا در جدول زیر آمده است.

ردیف
نام فارسی دانشگاه
رتبه جهانی
کشور
نام لاتین دانشگاه
1
دانشگاه ملی سنگاپور
8
سنگاپور
National University of Singapore
2
دانشگاه پکن
17
چین
Peking University
3
دانشگاه شینهوا
25
چین
Tsinghua University
4
دانشگاه صنعتی نانیانگ
26
سنگاپور
Nanyang Technological University
5
دانشگاه هنگ کنگ
26 (مشترک)
هنگ کنگ
The University of Hong Kong
6
دانشگاه توکیو
28
ژاپن
The University of Tokyo
7
دانشگاه ملی سئول
41
کره جنوبی
Seoul National University
8
دانشگاه ژجیانگ
44
چین
Zhejiang University

تحصیل در بهترین دانشگاه‌های جهان در آمریکا

شاید برای بسیاری از افراد، تحصیل در بهترین دانشگاه‌های دنیا همان تحصیل در آمریکا باشد. واقعیت این است که آمریکا دانشگاه‌ها و مراکز علمی و تحقیقاتی مختلفی دارد که دانشجویان زیادی را به خود جذب می‌کنند. این دانشگاه‌ها معمولا جزو رتبه‌های 1 تا 200 برترین دانشگاه‌ها بوده و از اعتبار بالایی برخوردار هستند. از مهمترین دانشگاه‌های آمریکا، می‌توانیم به دانشگاه MIT، استنفورد، هاروارد، کل تک، شیکاگو و پنسیلوانیا اشاره کنیم.

 

تحصیل در بهترین دانشگاه‌های جهان در آفریقا

آفریقا به عنوان قاره حیات جهانی در نظر گرفته می‌شود. این قاره دارای ویژگی‌ها و منابع فراوانی است که آن را به یک مقصد جذاب برای تحصیل تبدیل می‌کند. برخی از دلایلی که می‌توانند تحصیل در آفریقا را جذاب کنند عبارتند از:

 

تحصیل با کیفیت

برخی از دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی در آفریقا، به‌طور گسترده برنامه‌های تحصیلی با کیفیت و استانداردهای بین‌المللی را ارائه می‌دهند. برخی از دانشگاه‌ها در آفریقا در رتبه‌بندی‌های جهانی نیز شناخته شده‌اند.

 

محیط دوستانه

آفریقا به عنوان یک قاره مهمان‌نواز و مهاجرتی برای دانشجویان بین‌المللی شناخته می‌شود. فرهنگ و مردم آفریقا دارای رفتاری بسیار مهربان و دوستانه با مهاجرین و دانشجویان بین‌المللی است.

 

فرهنگ متنوع

آفریقا قاره‌ای است که بیش از ۵۰۰۰ زبان و فرهنگ مختلف در آن وجود دارد. برای دانشجویانی که علاقه‌مند به آشنایی با فرهنگ‌ها و زبان‌های جدید هستند، آفریقا محیطی مناسب است.

 

درخواست ویزای آسان

برخی از کشورهای آفریقایی درخواست ویزا را برای دانشجویان بین‌المللی آسان کرده‌اند که این امر می‌تواند فرآیند تحصیل در آفریقا را آسان‌تر کند.

 

محیط یادگیری زیبا و مناسب

آفریقا دارای مناظر طبیعی زیبا و تنوع بسیار زیاد است. برخی از دانشگاه‌ها و شهرها در آفریقا مکان‌هایی منحصربه‌فرد برای تحصیل و زندگی دانشجویان را فراهم می‌کنند.

 

شهریه‌های مقرون به صرفه

شهریه‌های برخی از دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی در آفریقا در مقایسه با دانشگاه‌های دیگر جهان، نسبتا مقرون به صرفه هستند. به همین دلیل، تحصیل در بهترین دانشگاه‌های دنیا در آفریقا نیز در دسترس است. برخی از این دانشگاه‌ها عبارتند از:

 • دانشگاه کیپ تاون
 • دانشگاه ویتواترزراند
 • دانشگاه استلنبوش
 • دانشگاه ژوهانسبورگ
 • دانشگاه پرتوریا

 

سیستم رتبه بندی تحصیلی در بهترین دانشگاه های جهان

سیستم رتبه‌بندی تحصیلی برای تحصیل در بهترین دانشگاه‌های دنیا، معمولا توسط سازمان‌ها و مؤسسات مختلفی انجام می‌شود. دو سازمان معتبر و شناخته شده در زمینه رتبه‌بندی دانشگاه‌ها عبارتند از:

 

QS World University Rankings

 این سازمان هر ساله رتبه‌بندی جهانی دانشگاه‌ها را منتشر می‌کند. این رتبه‌بندی بر اساس معیارهایی مانند شهرت بین‌المللی دانشگاه، کیفیت تحقیقات و تدریس، تاثیر و نتایج تحقیقات، نسبت اساتید به دانشجو، همکاری بین‌المللی و سایر عوامل انجام می‌شود.

 

Academic Ranking of World Universities (ARWU)

 این سازمان نیز هر ساله رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان را ارائه می‌دهد. رتبه‌بندی ARWU بر اساس معیارهایی مانند کیفیت تحقیقات، تأثیر تحقیقات، تعداد اساتید و دانشجویان برنامه‌های دکتری، درخواست برنامه‌های دکتری و سایر معیارها صورت می‌گیرد.

این سیستم‌های رتبه‌بندی، نمایانگر یک نگاه خاص به دانشگاه‌ها هستند و ممکن است نیاز‌ها و اولویت‌های شما با این رتبه‌بندی‌ها همخوانی نداشته باشد. بنابراین، قبل از انتخاب دانشگاه، بهتر است معیارها و اولویت‌های خود را در نظر بگیرید و تحقیقات کافی در مورد دانشگاه‌های مورد نظر خود انجام دهید. در این راستا، موسسه ویزموندو می‌تواند به عنوان یک راهنمای جامع و کامل برای دانشجویان عمل کند. این موسسه با در نظر گرفتن شرایط هر دانشجو، مشاوره‌های لازم برای انتخاب دانشگاه مناسب را ارائه می دهد.

 

پذیرش تحصیلی در بهترین دانشگاه های دنیا

فرآیند پذیرش برای تحصیل در بهترین دانشگاه‌های دنیا، می‌توانید در هر دانشگاه و برنامه تحصیلی مربوطه متفاوت باشد. اما در اکثر موارد، این فرآیند شامل چند مرحله است. ابتدا باید برنامه تحصیلی مورد نظر خود را در یکی از بهترین دانشگاه‌ها انتخاب کنید. سپس باید مطالعه و آمادگی لازم را برای ورود به این برنامه داشته باشید. این آمادگی‌ها شامل مطالعه درسی مربوطه و در صورت لزوم، آزمون ورودی مانند SAT یا GRE خواهد بود.

پس از به دست آوردن آمادگی لازم، باید فرم درخواست پذیرش را تکمیل کنید. این فرم شامل اطلاعات شخصی، سوابق تحصیلی، نامه‌های توصیه و سایر اسناد مورد نیاز است. همچنین، برخی دانشگاه‌ها از شما برای نوشتن مقاله تحقیقاتی یا ارائه پروژه مربوطه درخواست می‌کنند. در این مرحله، باید نیازمندی‌های زبانی را نیز برآورده کنید. به عنوان مثال آزمون‌های زبان مانند آیلتس یا تافل و گرفتن نمره قابل قبول از این آزمون‌ها ضروری هستند.

پس از تکمیل و ارسال مدارک مورد نیاز، دانشگاه شروع به بررسی مدارک و اسناد شما می‌کند. در برخی موارد، ممکن است دانشگاه از شما برای شرکت در مصاحبه دعوت کند. در این مصاحبه، باید برای ارائه علاقه، توانمندی‌ها و اهداف خود آماده باشید. پس از این مرحله، دانشگاه نتیجه پذیرش شما را اعلام خواهد کرد و در صورت قبولی، باید مراحل ثبت ‌نام را طی کنید و به دانشگاه مورد نظر بپیوندید.

 

اخذ و دریافت پذیرش تحصیلی در بهترین دانشگاه های جهان

اخذ و دریافت پذیرش برای تحصیل در بهترین دانشگاه‌های دنیا مستلزم رعایت نکات و طی کردن مراحل مختلفی است. برای این کار ابتدا باید دانشگاه‌های مورد نظر خود را مشخص کنید. این فرآیند می‌تواند به وسیله تحقیق و مشاوره با افرادی که تحصیل در دانشگاه‌های برتر را تجربه کرده‌اند، انجام شود. همچنین می‌توانید رتبه‌بندی‌های دانشگاه‌ها بر اساس شاخص‌هایی مانند رتبه‌بندی QS یا Times Higher Education مورد استفاده قرار دهید.

بعد از انتخاب دانشگاه‌های مورد نظر، باید نیازمندی‌ها و مراحل پذیرش آنها را مورد بررسی قرار دهید. هر دانشگاه ممکن است الزامات مختلفی برای پذیرش داشته باشد. از جمله این الزامات می‌توانیم به معیارهای تحصیلی، آزمون‌های ورودی، نامه‌های توصیه، مصاحبه و مدارک مورد نیاز اشاره کنیم. در هر کدام از این مراحل باید با دقت و شناخت کافی، نیازمندی‌ها را بررسی کرده و مدارک و اطلاعات مورد نیاز را جمع‌آوری کنید.

اخذ و دریافت پذیرش تحصیلی در بهترین دانشگاه های جهان

پس از طی کردن مراحل فوق، با تکمیل فرم درخواست پذیرش، ارائه مدارک و اسناد مورد نیاز و پرداخت هزینه‌های مربوطه، درخواست خود را به دانشگاه ارسال کنید. در این مرحله، دقت در تکمیل فرم و ارائه مدارک بسیار مهم هستند. هر گونه اشتباه یا نقص در ارائه مدارک ممکن است باعث تأخیر یا رد درخواست شما شود.

 

هزینه پذیرش تحصیلی در بهترین دانشگاه های دنیا

هزینه‌های مربوط به دریافت پذیرش برای تحصیل در بهترین دانشگاه‌های دنیا متنوع بوده و ممکن است بر اساس دانشگاه، کشور مقصد و حوزه تحصیلی متفاوت باشند. بعضی دانشگاه‌ها هزینه‌های کمتری برای درخواست پذیرش دریافت می‌کنند؛ در حالی که برخی دیگر از دانشگاه‌های معتبر دنیا هزینه‌های بیشتری را به همراه دارند.

معمولا دانشگاه‌ها هزینه‌های اداری را برای پردازش و بررسی درخواست‌های پذیرش در نظر می‌گیرند. این هزینه‌ها ممکن است شامل هزینه بررسی اسناد، آزمون‌های ورودی، هزینه ارسال توصیه نامه‌ها و سایر هزینه‌های مربوط به مراحل پذیرش باشند. بنابراین، هزینه دریافت پذیرش می‌تواند نسبت به هر دانشگاه و موقعیت متفاوت باشد.

شرکت‌های مهاجرتی که در اخذ پذیرش تحصیلی فعالیت می‌کنند نیز قیمت‌های مختلفی را ارائه می‌دهند. این شرکت‌ها معمولا هزینه اضافی برای خدماتی که در فرآیند پذیرش ارائه می‌دهند، دریافت می‌کنند. هزینه‌ها ممکن است شامل مشاوره، بررسی مدارک، آماده‌سازی فرم‌ها و مستندات، آماده‌سازی برای آزمون‌ها و مصاحبه‌ها و سایر خدمات مربوطه باشند. در این مورد، موسسه مهاجرتی ویزموندو با ارائه خدمات مختلف و مقرون به صرفه، به عنوان بهترین گزینه برای انجام مراحل اخذ پذیرش به شمار می‌آید.

 

شرایط پذیرش تحصیلی در بهترین دانشگاه های دنیا

شرایط پذیرش برای تحصیل در بهترین دانشگاه‌های دنیا شامل ارائه مدارک عمومی و مدارک اختصاصی می‌شوند. در ادامه، به برخی از مدارک عمومی و اختصاصی که به منظور پذیرش در بهترین دانشگاه جهان برای تحصیل نیاز هستند، اشاره می‌کنیم.

 

۱) مدارک عمومی

 • ترجمه رسمی مدارک تحصیلی همراه با ریز نمرات
 • رزومه تحصیلی شامل خلاصه‌ای از اطلاعات تحصیلی که تجربه‌ها، فعالیت‌ها و دستاوردهای تحصیلی را در بر می‌گیرد
 • پر کردن فرم دانشگاه
 • نامه تمکن مالی برای اثبات توانایی تامین هزینه‌های زندگی

 

۲) مدارک اختصاصی

 • مدرک آیلتس  (IELTS)  یا مدرک تافل  (TOEFL)

 این مدارک برای اثبات سطح زبان انگلیسی شما مورد نیاز هستند. این آزمون‌ها معمولا برای دانشجویان بین‌المللی الزامی بوده و حداقل نمره مورد نیاز را برای آن‌ها تعیین می‌کنند.

 

۳) آزمون‌های عمومی

برخی دانشگاه‌ها ممکن است از شما در آزمون‌های عمومی مانند SAT (مخصوص دانشگاه‌های آمریکایی) یا GRE/GMAT (مخصوص برنامه‌های ارشد و دکترا) در رشته‌هایی مانند علوم تجربی، مهندسی و مدیریت، آزمون بگیرید.

توجه داشته باشید که این فهرست مدارک برای هر دانشگاه و برنامه تحصیلی با جزئیات و مراحل مختلفی خواهد بود. بنابراین، قبل از اقدام به اخذ پذیرش تحصیلی، بهتر است با دقت شرایط مورد نیاز دانشگاه خاصی که قصد دارید در آنجا تحصیل کنید، آشنا شوید و مدارک مورد نیاز را به دقت بررسی نمایید. همچنین، اگر قصد دارید از طریق شرکت‌های مشاوره مهاجرتی اقدام به اخذ پذیرش کنید، می‌توانید با آنها در مورد مدارک مورد نیاز و هزینه‌های مرتبط با آن، مشاوره داشته باشید.

 

رنکینگ بهترین دانشگاه‌های جهان و ایران

در رنکینگ بهترین دانشگاه‌های جهان و ایران، دانشگاه تهران به عنوان برترین دانشگاه ایران شناخته می‌شود که رتبه جهانی آن ۳۶۴ است. در این رنکینگ، تمام دانشگاه‌های رسمی جهان مورد ارزیابی قرار می‌گیرند. دانشگاه‌های برتر ایران با رتبه جهانی آن‌ها در جدول زیر لیست شده‌اند:

رتبه کشوری
رتبه جهانی
نام دانشگاه
امتیاز نهایی
1
364
دانشگاه تهران
34.0
2
427
دانشگاه علوم پزشکی تهران
33.1
3
601-650
دانشگاه صنعتی اصفهان
-
4
601-650
دانشگاه صنعتی شریف
-
5
601-650
دانشگاه تربیت مدرس
-
6
651-700
دانشگاه صنعتی امیرکبیر
-
7
701-750
دانشگاه علوم پزشکی مشهد
-
8
701-750
دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
-
9
751-800
دانشگاه علم و صنعت ایران
-
10
751-800
دانشگاه شیراز
-
11
751-800
دانشگاه علوم پزشکی تبریز
-
12
751-800
دانشگاه تبریز
-

زمینه‌هایی که در این رتبه بندی مورد ارزیابی قرار گرفته‌اند شامل مواردی از قبیل کشاورزی، پزشکی، مهندسی، علوم زیستی، علوم طبیعی و علوم اجتماعی می‌شوند. در این رده‌بندی، دانشگاه‌هایی که امتیاز آن‌ها مشخص نشده است را با علامت خط تیره (-) نشان داده‌اند.

 

مزایای پذیرش تحصیلی در بهترین دانشگاه‌های دنیا

پذیرش و تحصیل در بهترین دانشگاه‌های دنیا دارای مزایا و فواید بسیاری است. از جمله:

 • کیفیت بالای تحصیلات
 • ایجاد ارتباط با دانشجویان سراسر دنیا
 • منابع و تجهیزات پیشرفته
 • فرصت‌های شغلی
 • فرهنگ و تجربه زندگی در کشورها مختلف

 

شرایط سنی مهاجرت تحصیلی در بهترین دانشگاه‌های دنیا

شرایط سنی مهاجرت تحصیلی در بهترین دانشگاه‌های دنیا به مواردی از قبیل دانشگاه مربوطه، رشته تحصیلی، مقطع تحصیلی و قوانین خاص هر کشور بستگی دارد؛ اما به طور کلی، حداقل سن لازم برای مهاجرت تحصیلی به عنوان دانشجو، ۱۸ سال است.

 

شرط معدل پذیرش در بهترین دانشگاه های دنیا

معدل مورد نیاز برای پذیرش و تحصیل در بهترین دانشگاه‌های دنیا، می‌تواند بر اساس سیستم نمره‌دهی محلی یا بین‌المللی آموزشگاه مربوطه تعیین شود. به عنوان مثال، برخی دانشگاه‌ها از سیستم GPA استفاده می‌کنند که بر اساس معدل کل دروس گذرانده توسط دانشجو تعیین می‌شود. در سیستم GPA، معدل‌ها معمولا بر اساس مقیاسی از صفر تا 4 یا مقیاس مشابه دیگر تعیین می‌شوند.

شرط معدل پذیرش در بهترین دانشگاه های دنیا

میزان معدل پذیرش در دانشگاه‌های برجسته و بهترین دانشگاه‌های دنیا بسیار رقابتی بوده و ممکن است برای هر رشته تحصیلی و سطح تحصیلی متفاوت باشند. بعضی از دانشگاه‌ها معدل مورد نیاز را در وبسایت رسمی خود یا در بروشورها و اطلاعات دانشگاه قرار می‌دهند.

 

بهترین دانشگاه های جهان در رشته پزشکی

بهترین دانشگاه‌های جهان در رشته پزشکی بر اساس رده‌بندی‌های مختلف ارزیابی می‌شوند. در ادامه به معرفی ده دانشگاه برتر جهان برای تحصیل در رشته پزشکی اشاره می‌کنیم:

 • هاروارد
 • آکسفورد
 • کمبریج
 • استنفورد
 • جانز هاپکینز آمریکا
 • UCL انگلیس
 • کالیفرنیا، لس آنجلس
 • امپریال کالج لندن
 • ییل آمریکا
 • تورنتو کانادا

 

بهترین دانشگاه های جهان در رشته مهندسی

تحصیل در بهترین دانشگاه‌های دنیا در رشته‌های مهندسی نیز بسیار پرطرفدار است. بهترین دانشگاه‌های مهندسی جهان عبارتند از:

 • MIT آمریکا
 • دانشگاه استنفورد
 • دانشگاه کالیفرنیا
 • دانشگاه کمبریج
 • آکسفورد
 • مؤسسه فناوری فدرال زوریخ (ETH Zurich) سوئیس
 • دانشگاه کارنگی ملون آمریکا
 • دانشگاه توکیو ژاپن
 • دانشگاه نشریه ماساچوست تکنولوژی (NTU) سنگاپور
 • دانشگاه هاروارد

 

بهترین دانشگاه های جهان در رشته روانشناسی

برخی از دانشگاه‌های برتر جهان در رشته روانشناسی شامل موارد زیر می‌شوند:

 • دانشگاه هاروارد – ایالات متحده آمریکا
 • دانشگاه آکسفورد – انگلستان
 • دانشگاه آمستردام (University of Amsterdam) – هلند
 • دانشگاه ملی سنگاپور (National University of Singapore) – سنگاپور
 • دانشگاه بریتیش کلمبیا (University of British Columbia) – کانادا

 

بهترین دانشگاه های جهان در رشته مدیریت

تحصیل در بهترین دانشگاه‌های جهان در رشته مدیریت نیز از اهداف دانشجویان به حساب می‌آید. بهترین دانشگاه‌‌های جهان به تفکیک رشته مدیریت عبارتند از:

 • هاروارد بیزنس سکول (Harvard Business School) – ایالات متحده آمریکا
 • کلگه‌مان (Kellogg)، دانشکده مدیریت نورث‌وسترن (Northwestern University) – ایالات متحده آمریکا
 • سلطان اسکول آف بیزنس، دانشگاه کلمبیا (Columbia Business School) – ایالات متحده آمریکا
 • لندن باسینس سکول (London Business School) – انگلستان
 • ماساچوست اینستیتوت فور تکنولوژی (MIT Sloan School of Management) – ایالات متحده آمریکا
 • وارتون سکول آف بیزنس، دانشگاه ویرجینیا (Darden School of Business, University of Virginia) – ایالات متحده آمریکا
 • اینسیاد (INSEAD) – فرانسه/سنگاپور
 • ستنفورد گرادوئیت بیزنس سکول (Stanford Graduate School of Business) – ایالات متحده آمریکا
 • دانشگاه وارویک (Warwick Business School) – انگلستان
 • آکسفورد ساید بیزنس سکول (Saïd Business School, University of Oxford) – انگلستان

 

مشاوره پذیرش تحصیلی در بهترین دانشگاه های دنیا با ویزموندو

موسسه مهاجرتی ویزموندو با هدف ارائه خدمات مشاوره پیش از مهاجرت تحصیلی فعالیت می‌کند. این موسسه با ارائه مشاوره‌های مختلف، می‌تواند گزینه مناسبی برای اقدامات مربوط به پذیرش در بهترین دانشگاه برای تحصیل در دنیا باشد. هزینه انجام خدمات اخذ پذیرش و سایر فرآیندهای مربوطه در این موسسه نسبت به موسسات دیگر نیز بسیار مقرون به صرفه است. جهت کسب اطلاعات بیشتر، می‌توانید به سایت موسسه ویزموندو مراجعه فرمایید.

 

سخن پایانی

انتخاب بهترین دانشگاه جهان برای تحصیل، نیازمند در نظر گرفتن عوامل مختلفی از قبیل انتخاب کشور، دانشگاه معتبر و فراهم کردن شرایط برای پذیرش در این دانشگاه‌ها است. امروزه تحصیل در بهترین دانشگاه‌های دنیا دیگر یک رویای دست نیافتنی نیست و با داشتن برنامه درست و منظم، می‌توان برای ادامه تحصیل در معتبرترین دانشگاه‌ها اقدام کرد. موسسه ویزموندو آماده ارائه انواع خدمات و مشاوره‌های مختلف در این زمینه است.

سوالات متداول

تحصیل در این دانشگاه‌ها دارای مزایای از قبیل برنامه‌های تحصیلی برتر، اساتید برجسته و فراهم شدن فرصت‌های شغلی را فراهم می‌کنند.

ابتدا باید مراحل و فرآیند پذیرش آن دانشگاه را بررسی کنید. مراحل بعدی شامل تهیه مدارک و گواهی‌های مورد نیاز است.

بله، برخی از بهترین دانشگاه‌های جهان، هزینه‌های بالایی دارند.

مطالب مرتبط
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پاسخ به سوالات و نظرات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *