تحصیل لیسانس در کانادا - شرایط و هزینه 2024 - ویزموندو
موسسه مشاوره مهاجرتی و سرمایه گذاری آکو مهاجر ویرا (ثبت: ۵۴۳۴۷)
دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری آکو
تحصیل لیسانس در کانادا

تحصیل لیسانس در کانادا

تحصیل در کشورهای خارجی به ویژه در کشور کانادا، به یکی از گزینه‌های محبوب برای تحصیل تبدیل شده است. به دلیل سیستم تحصیلات برتر، امکانات آموزشی پیشرفته و تنوع فرهنگی، کانادا به عنوان یک مقصد برجسته برای ادامه تحصیلات به حساب می‌آید. مهم‌ترین دلیلی که افراد به دنبال تحصیل لیسانس در کانادا هستند، وجود دانشگاه‌های معتبر و بازار کار پررونق است. این دانشگاه‌ها اساتید برجسته و رشته‌های تحصیلی متنوعی دارند که به دانشجویان این امکان را می‌دهند تا در رشته‌های مورد علاقه خود مشغول تحصیل شوند. سیستم تحصیلات عالی در کانادا این امکان را به دانشجویان می‌دهد تا تجربه‌های آموزشی خود را با فعالیت‌های عملی و کارآموزی ترکیب کنند و به سمت اهداف خود حرکت کنند. این اتصال نزدیک به بازار کار به فارغ‌التحصیلان انگیزه آشنایی با مهارت‌های عملی قوی و آمادگی برای ورود به عرصه کاری بازار جهانی را می‌دهد. اگر درباره تحصیل لیسانس یا تحصیل کارشناسی در کانادا اطلاعات کافی نداشتید، می‌توانید از موسسه ویزموندو راهنمایی بگیرید.
تحصیل لیسانس در کانادا
Picture of نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو
نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو

زمان مطالعه : 7 دقیقه

مدت زمان مطالعه مقاله 7 دقیقه میباشد
از آخرین اخبار مطلع شوید
فهرست مطالب

شرایط تحصیل لیسانس در کانادا

مسیر تحصیل لیسانس در کانادا اغلب حدود چهار سال زمان می‌برد. دانشگاه‌های کانادا دارای دو نیم‌سال تحصیلی (ترم) در هر سال هستند. پیش از آنکه توضیحی درباره شرایط تحصیل لیسانس در کانادا به شما ارائه دهیم. بهتر است بدانید که معدل حداقل ۱۲ در دیپلم دبیرستان، ضروری است. نمره زبان هم برای دریافت پذیرش لیسانس در کانادا از اهمیت بسیار زیادی دارد.
 
 برای اخذ پذیرش مستقیم به نمره آیلتس ۶.۵ نیاز خواهید داشت. این نمره می‌تواند با توجه به رشته تحصیلی شما یا دانشگاه شما متفاوت باشد. پیشنهاد می‌کنیم که انتخاب رنکینگ را در بهترین حالت ممکن قرار ندهید؛ زیرا در این حالت لازم است تا شهریه بسیار بالایی را پرداخت کنید.
 
بهتر است قبل از انتخاب رشته با یک مشاور تحصیلی مشورت کنید تا در مسیر تحصیلی و انتخاب خود دچار هیچ‌گونه اشتباهی نشوید. 
شرایط تحصیل لیسانس در کانادا

مدارک لازم برای تحصیل در مقطع لیسانس کانادا

مدارک لازم برای تحصیل در مقطع لیسانس کانادا شامل موارد ذیل می‌شود: 
 
 • اسکن کارنامه زبان 
 • اسکن پاسپورت 
 • اسکن ترجمه مدرک و ریز نمرات دو سال آخر دبیرستان 
 • رزومه
 • انگیزه نامه 
 • توصیه نامه از معلمان مدرسه (این مورد اختیاری است و به همراه داشتن آن الزامی محسوب نمی‌شود)

هزینه تحصیل در کانادا در مقطع لیسانس

هزینه تحصیل در کانادا در مقطع لیسانس به طور میانگین چیزی حدود ۳۶.۱۲۳ دلار محاسبه شده است. شهریه رشته‌های مختلف در دانشگاه‌های مختلف با یکدیگر تفاوت دارد؛ به گونه‌ای که رشته‌های مهندسی و پزشکی از جمله گران‌ترین رشته‌ها محسوب می‌شوند.
 
اگر می‌خواهید از میانگین شهریه سالانه در دانشگاه‌های مختلف کانادا آگاه شوید بهتر است جدول ذیل را مطالعه کنید. 
نام دانشگاه
میانگین شهریه سالانه در سال های 2022 - 2023
کنکوردیا
19.581 – 26.550 دلار
کارلتون
26.268 – 36.457 دلار
دالهاوزی
18.192 – 21.180 دلار
مک مستر
29.139 – 33.852 دلار
مموریال
11.460 دلار
کوئینز
41.053 – 48.500 دلار
گوئلف
10.703 – 26.730 دلار
تورنتو
37.680 – 58.970 دلار

بورسیه لیسانس کانادا

سالانه افراد زیادی متقاضی دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع لیسانس برای کشور کانادا هستند که تنها برخی از متقاضیان موفق به دریافت آن خواهند شد.
 
دانشجویان باید شرایط لازم از سمت دانشگاه و مرکز آموزشی مد نظر خود را داشته باشند تا بتوانند شامل بورسیه تحصیلی شوند. شرایط رایج بین تمامی دانشگاه‌ها معمولا مدرک زبان، تحقیقات و سابقه‌های پژوهشی، رزومه علمی، سابقه کاری، فعالیت‌های ورزشی، هنری و مواردی از این قبیل است. شرایط تحصیلی و معدل فرد دانشجو جزء اولویت‌های بورسیه به حساب می‌آیند.
 
دانشجویان برای اخذ بورسیه در کشور کانادا باید مراحلی از قبیل انتخاب دانشگاه مقصد، شیوه انتخاب بورس تحصیلی، نحوه اپلای، آماده کردن رزومه و تقاضانامه، پرداخت هزینه‌ها، اخذ ویزا و سپس مهاجرت را طی کنند.
 
بهتر است این نکته را در نظر داشته باشید که بورسیه کانادا در مقطع لیسانس بسیار محدودتر است و به شرایطی مانند معدل دوره قبل بالای ۱۸ و نمره آزمون‌های ایلتس یا تافل حداقل ۶.۵ نیاز دارد. استعدادهای برتر علمی مستعد دریافت این نوع بورسیه خواهند بود. برای اطلاع دقیق‌تر در این موضوع و مشاوره می‌توانید به موسسه ویزموندو مراجعه کنید.
 

دریافت ویزای همراه با تحصیل در مقطع لیسانس

ویزای همراه به اعضای درجه یک خانواده دانشجو متقاضی، در جهت بهبود بهره‌وری او در درس است. این ویزا به پارتنر یا همسر قانونی، فرزندان و فرزند خواندگان و والدین تعلق می‌گیرد.
 
کانادا به دانشجویان خود این امکان را می‌دهد که از این نوع ویزا استفاده کنند. ویزای همراه به صورت توریستی و معتبر تا ۶ ماه، همراه با مجوز کار صادر می‌شود. همراه دانشجو می‌تواند از طریق ویزای کاری برای هر کارفرمایی در کشور کانادا کار کند. 
 
این ویزای شرایط مختلفی نیز دارد که مهم ترین این شرایط، این است که فردی که به عنوان همراه می‌رود باید ثابت کند که بعد از اتمام دوره تحصیلی دانشجو‌ خاک کانادا را ترک خواهد کرد. فرد همراه باید در زمان زندگی در این کشور امکان کسب درآمد کافی و تمدن مالی برای خود را داشته باشد؛ به طوری که درآمد او از دانشجو جدا باشد.
 
پیشنهاد می‌شود برای اخذ این ویزا اجازه بدهید که دانشجو ویزای خود را دریافت کند و بعد از سفر به کانادا، همراه تقاضای اخذ ویزا کند. 

مزایای تحصیل کارشناسی در کانادا

تحصیل کارشناسی در کشور کانادا مزایای بسیاری دارد. پیشنهاد ما به شما این است که اهداف، رشته و علاقه خود را طوری دنبال کنید که با یکدیگر همخوانی داشته باشند، تا بتوانید گام‌های بلندتری در مسیر موفقیت خود بردارید.
 
اگر به دنبال اطلاعاتی در زمینه رشته‌های کارشناسی در کانادا و هزینه‌های کارشناسی در کانادا هستید، می‌توانید از یک متخصص در این زمینه درخواست راهنمایی کنید. مزایای تحصیل کارشناسی در کانادا شامل موارد زیر می‌شود: 
 
 • کیفیت آموزش بالا (دانشگاه‌های کانادا در رده‌های بالای جهانی قرار دارند و دارای اساتید برجسته‌ای هستند)
 • امکان کار پس از تحصیل 
 • استفاده از امکانات پژوهشی (دانشگاه‌های کانادا امکانات پژوهشی بسیار خوبی دارند و دانشجویان را به فعالیت در زمینه‌های پژوهشی مختلف دعوت می‌کنند)
 • تنوع فرهنگی (آشنایی با افراد از کشورها و فرهنگ‌های مختلف)
مزایای تحصیل کارشناسی در کانادا

رشته ‌های پرطرفدار برای تحصیل مقطع لیسانس در کانادا

رشته‌های بسیاری در مقطع لیسانس در دانشگاه‌های کانادا ارائه می‌شوند، اما برخی رشته‌ها به دلیل ایجاد موقعیت‌های شغلی بهتر یا موارد دیگر، محبوبیت بیشتری بین افراد دارند. پیش از آنکه چند مورد از پرطرفدارترین رشته‌های تحصیلی در مقطع لیسانس را معرفی کنیم،
 
بهتر است در نظر داشته باشید که مهندسی در تمامی رشته‌ها مانند مهندسی عمران، مهندسی شیمی، مهندسی برق، مهندسی نرم افزار، مهندسی مکانیک و دیگر رشته‌ها، افراد بسیاری را به سمت خود کشانده است. این رشته‌ها عبارتند از:
 
 • داروشناسی (فارماکولوژی)
 • حسابداری
 • علوم کامپیوتر
 • مدیریت
 • مالی 
شرایط کار پس از تحصیل کارشناسی در کانادا به رشته تحصیلی و تخصص شما بستگی دارد. مواردی مانند پاسپورت معتبر، نامه پذیرش از یک موسسه آموزشی معتبر در کانادا، مدرک تحصیلی از موسسه آموزشی معتبر در کانادا، مدرک زبان انگلیسی، گواهی پزشکی، فرم درخواست و هزینه درخواست برای درخواست ویزای کار پس از تحصیل در کانادا ضروری هستند.
 
پس از ارسال درخواست برای کار، می‌بایست منتظر تایید شدن آن باشید. اگر درخواست ویزای کار شما پذیرفته شود شما می‌توانید سه سال تا اتمام تحصیل خود در کشور کانادا مشغول کار شوید.
 
موسسه ویزموندو با مشاوره رایگان در این حوزه به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید تصمیم بهتری در این رابطه بگیرید. 
 

مشاوره رایگان با موسسه ویزموندو برای تحصیل در مقطع لیسانس در کانادا

مشاوران تحصیلی معتبر و متخصص بسیاری در زمینه تحصیلات لیسانس در کانادا وجود دارند که می‌توانند به شما در این زمینه کمک کنند. برقراری تماس یا تعیین قرار ملاقات با مشاور تحصیلی برای دریافت مشاوره اولیه یکی از بهترین اقدامات ممکن برای کسب اطلاعات است. 
 
شما می‌توانید اهداف تحصیلی خود را مطرح کنید و در مورد دانشگاه‌ها، رشته‌ها، ویزا، هزینه‌ها و شرایط پذیرش در کانادا از ایشان سوال بپرسید. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات در زمینه بورسیه لیسانس کانادا یا هر سوال دیگری از موسسه ویزموندو مشاوره بگیرید.
 
موسسه ویزموندو با ارائه مشاوره رایگان، اطلاعات مورد نیاز برای تحصیل در مقطع لیسانس در کانادا را در اختیار شما قرار می‌دهد و به شما در این راه کمک می‌کند. 

سوالات متداول

مدارکی مانند مدرک تحصیلی، مدرک زبان، اظهارنامه مالی و مدارک شناسایی نیاز است.

بله، اغلب دانشگاه‌ها از زبان‌های معتبری مانند IELTS یا TOEFL برای اثبات مهارت زبان می‌پذیرند.

زمان پذیرش متغیر است، اما معمولاً چند ماه طول می‌کشد، بنابراین به موقعیت خاص دانشگاه و رشته تحصیلی بستگی دارد.

حدودا ۱۲-۸ ماه قبل از شروع ترم تحصیلی بهتر است برای دانشگاه‌ها اپلای کرد. سپتامبر، ژانویه و می، سه ماه ورودی اصلی برای مقطع لیسانس هستند.

در صورت داشتن معدل و نمره زبان بالا و بسته به شرایط دانشگاه ممکن است بین ۱۰۰۰ تا ۵۰۰۰ دلار دریافت کنید.

شما بعد از اتمام دوره لیسانس می‌توانید از دانشگاه‌ها برای مقطع فوق لیسانس پذیرش بگیرید و استادی پرمیت خود را تمدید کنید.

مطالب مرتبط
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پاسخ به سوالات و نظرات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *