موسسه مشاوره مهاجرتی و سرمایه گذاری آکو مهاجر ویرا (ثبت: ۵۴۳۴۷)
دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری آکو
تعطیلات کریسمس 2025 در کانادا

با تعطیلات کریسمس 2025 در کانادا آشنا شویم

یکی از جشن‌های رسمی و بسیار مهم در کانادا کریسمس است که با سرودها و برنامه‌هایی نوستالژیک همراه است و جذابیت بسیار زیادی برای اکثر افراد دارد. تعطیلات کریسمس در کانادا به‌حدی هیجان‌انگیز است که افراد غیربومی هم علاقه زیادی به شرکت در آن دارند. از آن‌جایی که کانادا کشوری مهاجرپذیر و دارای تنوع فرهنگی بالا است، بسیاری از مردم ایران علاقه دارند کریسمس 2025 را در این کشور بگذرانند‌. ویزموندو یکی از معتبرترین موسسات معتبر مهاجرتی است که می‌تواند جهت سهولت دریافت ویزا کانادا با مشاوره رایگان به این افراد کمک کند‌.
تعطیلات کریسمس 2025 در کانادا
نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو
نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو

زمان مطالعه : 7 دقیقه

زمان مطالعه : 5 دقیقه

از آخرین اخبار مطلع شوید
فهرست مطالب

شروع تعطیلات کریسمس در کانادا

مراسم کریسمس در کانادا و سایر کشورهای غربی به تاریخ 25 دسامبر برگزار می‌شود. تعطیلات کریسمس 2025 شامل سه روز 24، 25 و 26 دسامبر است. منتها در برخی استان‌های کانادا تعطیلات کریسمس فقط دو روز 24 و 25 دسامبر بوده و روز 26 دسامبر تعطیل رسمی نیست‌.
 
با این حال بسیاری از افراد در این ایالت‌ها روز 26 دسامبر را هم مرخصی می‌گیرند تا در کنار خانواده جشن بگیرند و به شادی بپردازند‌. روز 26 دسامبر روز باکسینگ‌دی نامیده می‌شود و در اکثر استان‌های کانادا جزو تعطیلات کریسمس است و جشن گرفته خواهد شد. تعطیلات کریسمس در کانادا حال‌و‌هوای بسیار خوبی دارد و خاطرات به‌یادماندنی را برای گردشگران رقم می‌زند‌. 
 

آشنایی با آداب و رسوم مردم کانادا در کریسمس
 

آشنایی با آداب و رسوم مردم کانادا در کریسمس

آداب‌و‌رسوم مردم کانادا در جشن کریسمس بسیار جذاب و پر از زیبایی و هیجان است. این آداب و رسوم عبارتند از:
 
 • درخت کریسمس
مهم‌ترین رسم مردم این کشور که همه افراد، آن را نماد کریسمس می‌دانند، درخت کریسمس است. هر خانواده کانادایی در جشن کریسمس، یک درخت کاج تزئین شده با چراغ‌های کوچک در خانه خود دارد. 
 
 • دریافت هدیه
کریسمس در کانادا با آویزان کردن جوراب به شومینه و دریافت هدیه‌های جذاب همراه است که کودکان را به‌وجد می‌آورد. هدیه‌ها معمولا زیر درخت کریسمس قرار داده می‌شوند و باید روز بعد از کریسمس باز شوند. آویزان کردن جوراب به شومینه برای دریافت هدیه از بابانوئل انجام می‌شود و برای بچه‌ها بسیار هیجان‌انگیز است. 
 
 • آوازخوانی
 رسم آوازخوانی یا Mummering در کانادا با اینکه یک رسم قدیمی است، اما هنوز در برخی استان‌های کوچک کانادا انجام می‌شود. در این رسم قدیمی، افراد با پوشیدن لباس‌هایی مبدل و زمزمه آوازهایی خاص به‌ خانه‌های اطراف می‌روند و هدیه می‌گیرند. 
 
 • رژه کریسمس
یکی دیگر از رسوم جذاب کریسمس در کانادا که معمولا از ماه نوامبر تا دسامبر ادامه دارد، رژه بالای 1500 نفری کریسمس در تورنتو است. این رسم برای همه افراد جذاب است؛ به‌حدی که در مسیر رژه حدود 500 هزار نفر تماشاچی می‌ایستند‌. این رژه از سال 1905 در تورنتو انجام شده و تاکنون که در آستانه کریسمس 2025 هستیم ادامه دارد. 
 
 • مسابقه
در برخی استان‌های کانادا مسابقه چراغ کریسمس برگزار شده که در آن هر خانواده‌ای که بیش‌ترین چراغ را روشن کند و مجسمه‌هایی بلوری و نورانی از جنس یخ داشته باشد، برنده می‌شود. در آبشار نیاگارا کانادا هم جشنواره‌ای خاص و شگفت‌انگیز با تعداد بسیار زیادی چراغ رنگی و آتش‌بازی‌ها و تفریحات هیجان‌انگیز برگزار می‌شود. 
 

آشنایی با غذاهای کریسمس در کانادا

روز کریسمس، روز جشن و شادی در کانادا بوده و از جمله رسومات آن‌ها پختن غذاهای خوشمزه‌ای همچون بوقلمون، پوره سیب‌زمینی و… است.
 
اگر دوست دارید طعم این غذاهای خوش‌رنگ‌و‌لعاب را در کریسمس 2025 بچشید، کافی است که از ویزموندو کمک بگیرید و با مشاوره رایگان این مجموعه راه‌و‌روش دریافت انواع ویزا جهت گذراندن تعطیلات کریسمس در کانادا را پیدا کنید. غذاهای مخصوص کریسمس در کانادا، در استان‌های مختلف با هم فرق دارد. دسرهایی همچون پودینگ آلو، تارت گوشت و… در روز کریسمس پای ثابت سفره کانادایی‌ها هستند. 
 
از دیگر غذاهای سنتی کریسمس در کانادا، غذایی تهیه شده از پای خوک است. برخی افراد در این شب پای گوشت درست می‌کنند که از گوشت گوزن تهیه می‌شود.
 
آب‌نبات بارلی نوعی آب‌نبات است که در شکل‌های مختلف به‌خصوص اشکال زمستانی مثل آدم برفی و… درست می‌شود. این آب‌نبات خوش‌طعم در کریسمس استان‌های دریایی کانادا بسیار متداول است.  در جنوب ‌غرب کانادا، غذاهایی همچون صدف لابستر روی سفره شام کریسمس دیده می‌شود. همچنین آب‌نبات‌هایی ترکیبی از دارچین و شکلات به‌نام‌ چیکن‌بن، از شیرینی‌های بسیار معروف است که در جشن کریسمس کانادا با طعم بسیار خوبی که دارد، خودنمایی می‌کند. 
 
نماد های درخت کریسمس

 

نمادهای کریسمس در کانادا چیست؟

از مهم‌ترین بخش‌های کریسمس که جذابیت آن را چند برابر کرده است، نمادهای این جشن هستند که هرکسی را به‌وجد می‌آورند. این نمادها در کانادا و سایر کشورهایی که کریسمس را جشن می‌گیرند، تقریبا یکسان است. کریسمس جشنی مخصوص پیروان مسیحیت بوده، اما به‌دلیل جذابیت فراوان و نمادها و سرگرمی‌های خاص و هیجان‌انگیز، حتی در کشورهای غیرمسیحی هم برگزار می‌شود‌. نمادهای اصلی کریسمس و معنای آن‌ها عبارتند از:
 
 • درخت کریسمس: درخت کریسمس به‌همراه تزئینات زیبا و لامپ‌های رنگی آن، نشانه‌ای از امید و زندگی است و به امید و تلاش در اوج سختی‌های زمستان اشاره دارد. 
 • ستاره درخت کریسمس: روی درخت کریسمس ستاره‌هایی قرار داده می‌شود که نمادی از یک هدایتگر هستند. 
 • زنگوله: زنگوله به‌معنای صدای شادی و پیام‌آور خوشحالی است. برخی از آن به‌عنوان نماد بازگشت گوسفند به‌ گله یاد می‌‌کنند و آن را نشانه محافظت حضرت عیسی از مردم می‌دانند‌. 
 • آب‌نبات عصایی: برخی افراد معتقدند که عیسی مسیح خود را چوپان درست‌کار می‌خواند و این آب‌نبات‌ها به روایت چوپان نیکو اشاره دارند. همچنین نماد جست‌و‌جو برای یافتن حضرت عیسی هم است. 
 • حلقه گل: این حلقه در کریسمس به معنای عشق عمیق خدا و عیسی مسیح به همه مردم جهان است. 
 

درخت کریسمس کانادا از کجا تامین می‌شود؟

محال است در تعطیلات کریسمس به کشور کانادا سفر کنید و در هر خانه‌ای یک درخت کریسمس نبینید. درخت کریسمس را از استان‌هاس مختلف کانادا می‌توان تهیه کرد اما استان کبک سیتی مهم‌ترین تامین‌کننده درخت کاج برای کریسمس است. نوا اسکوشیا پس از استان کبک، دومین تامین‌کننده درخت‌ جشن کریسمس بوده که به داشتن درختانی همیشه سبز معروف است. با این‌حال امروزه اکثر افراد از درختان طبیعی برای جشن کریسمس استفاده نمی‌کنند و برای کاهش آسیب به محیط زیست، درخت مصنوعی را ترجیح می‌دهند. 
 

کریسمس در شهرهای مختلف کانادا چگونه برگزار می شود؟

با اینکه کریسمس در کانادا و هرجای دیگر دنیا دارای نمادهای و آیین یکسانی است، اما در هرجایی امکان دارد که تفاوت‌های جزئی داشته باشد. استان‌های مختلف کانادا بهترین جا برای گذراندن تعطیلات کریسمس 2025 هستند. ویزموندو بهترین مجموعه‌ای است که می‌تواند در این زمینه توسط افراد متخصص به شما مشاوره‌ اصولی بدهد. دانستن تفاوت آداب و رسوم کریسمس در استان‌های مختلف کانادا به شما کمک زیادی در انتخاب مقصد سفر خواهد کرد. 
 
 • تورنتو
اگر خواهان گذراندن تعطیلات کریسمس در کانادا هستید، باید گفت که تورنتو مقصدی بی‌نظیر است. جای‌جای شهر تورنتو برای جشن کریسمس پر از چراغ‌های رنگی و زیبا می‌شود که چشم هر بیننده‌ای را خیره می‌کند. رژه کریسمس و برپایی بازار کریسمس در تورنتو از جذاب‌ترین بخش‌های این جشن برای مردم است. ادای احترام به قلعه گوتیک از دیگر مراسمات کریسمس در کازالوما این شهر بوده و با تعداد زیادی چراغ انجام می‌شود.
 
 • کبک سیتی
 تعطیلات کریسمس در کانادا به‌خصوص در شهر کبک سیتی حال‌و‌هوای دیگری دارد. در این شهر با عبور از خیابان‌ها شاهد تزئینات شگفت‌انگیز برفی خواهید بود. این تزئینات از چند هفته قبل از روز کریسمس انجام خواهد شد. در برخی مناطق این شهر افرادی با لباس‌های قدیمی فرانسوی خواهید دید که نمایش برگزار می‌کنند. 
 
 • اتاوا
شاید برایتان جالب باشد که تزئین شهر با چراغ و برف مصنوعی در کریسمس اتاوا، از پارلمان نخست‌وزیری شروع می‌شود. انواع تفریحات هیجان‌انگیز در این شهر برای جشن کریسمس تدارک دیده می‌شود که محبوب‌ترین آن‌ها، اسکی روی کانال یخ است. 
 

بهترین شهرهای کانادا برای مسافرت در روز کریسمس

تعطیلات کریسمس در کانادا در تمامی شهرها بسیار جذاب و هیجان‌انگیز است و این موضوع انتخاب مقصد سفر شما را کمی سخت می‌کند. در شهرهای کانادا از انواع سرگرمی‌ها و بازی‌های برفی در ایام کریسمس برای گردشگران و افراد بومی تدارک دیده شده است و ساعات بسیار خوشی را برای شما رقم می‌زند‌. 
 
تورنتو، کبک، سیتی، مونترال، اتاوا، ونکوور و ادمونتون از بهترین انتخاب‌های شما برای یک سفر کریسمسی جذاب هستند. ویپینگ به‌علت سرد و برفی بودن در روز کریسمس، پایتخت کریسمس کانادا نامیده می‌شود. برای اطمینان از مقصد سفر یکی از بهترین پیشنهادها برای شما، کمک گرفتن از موسسات مشاوره مهاجرت است.
 
ویزموندو مرکزی معتبر جهت رسیدگی ارائه خدمات و پاسخگویی به سوالات شما در زمینه سفرهای کوتاه مدت یا مهاجرت خواهد بود. با مشاوره رایگان مجموعه ویزموندو می‌توانید علاوه‌بر اطمینان از مقصد سفر به پاسخ سوالات خود درمورد اخذ ویزا، دریافت وقت سفارت، پیکاپ و… دست پیدا کنید. برای انجام هرکدام از این خدمات کافی است تنها با مجموعه ویزموندو در ارتباط باشید. 
 

سخن پایانی

تعطیلات کریسمس در کانادا از بهترین زمان‌ها برای مسافرت به این کشور است. این جشن هرسال 25 دسامبر در همه شهرهای کانادا برگزار می‌شود و با آداب‌و‌رسوم خاص و تفریحات شگفت‌انگیز، حس‌و‌حال بسیار خوبی را برای گردشگران فراهم می‌کند. بوقلمون اصلی‌ترین غذایی است که در شب کریسمس روی سفره کانادایی‌ها قرار می‌گیرد. اگر به حال‌و‌هوای کریسمس علاقه دارید، مجموعه ویزموندو می‌تواند به شما کمک کند که کریسمس 2025 را در کانادا باشید! ویزموندو علاوه‌ بر مشاوره رایگان، خدمات گوناگونی را جهت تسهیل دریافت ویزا و… به گردشگران ارائه می‌دهد. 

سوالات متداول

تعطیلات کریسمس 24،25 و 26 دسامبر است، اما در برخی شهرها 26 دسامبر تعطیل نیست.

ویپینگ، تورنتو، اتاوا، کبک سیتی و… از بهترین شهرها برای مسافرت به کانادا در ایام کریسمس هستند.

اصلی‌ترین و سنتی‌ترین غذا در سراسر کانادا بوقلمون شکم‌پر است.

همه مراکز کانادا به‌صورت رسمی در این روز تعطیل هستند.

نورانی کردن شهر با تعداد زیادی چراغ و برگزاری جشنواره نور.

مطالب مرتبط
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پاسخ به سوالات و نظرات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *