خرید ملک در کانادا 2024 | خرید خانه برای اخذ اقامت کانادا
موسسه مشاوره مهاجرتی و سرمایه گذاری آکو مهاجر ویرا (ثبت: ۵۴۳۴۷)
دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری آکو
خرید ملک در کانادا

خرید ملک در کانادا

آیا با خرید ملک میتوان به اقامت کانادا دست یافت؟ در ادامه به این سؤال و مراحل، هزینه و مدارک لازم جهت خرید خانه در کانادا با هدف مهاجرت به کانادا را در ویزموندو بررسی می کنیم.
خرید ملک در کانادا
Picture of نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو
نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو

زمان مطالعه : 7 دقیقه

زمان مطالعه : 5 دقیقه

از آخرین اخبار مطلع شوید
فهرست مطالب

کشور کانادا یک مقصد محبوب برای سرمایه‌گذاران مهاجران، دانشجویان و گردشگران است. دراین‌بین، ایرانی‌های بسیاری هم در این کشور حضور دارند؛ اما دغدغه بسیاری از آن‌ها نحوه خرید ملک در کاناداست؛ چراکه نسبت به شرایط، مراحل و نحوه خرید خانه در این کانادا آشنا نیستند. بسیاری از افراد از شرایط خرید ملک در کانادا آشنا نیستند و نمی‌دانند مراحل اخذ اقامت کانادا از طریق خرید ملک چگونه است. این کشور برای خریدوفروش ملک قوانین خاصی دارد که قبل از اقدامی باید نسبت به آن‌ها مطلع بود.

اگر قصد خرید ملک در کانادا را دارید، حتماً این صفحه را بخوانید؛ زیرا اطلاعات جامعی در مورد هر آنچه که باید در مورد خرید خانه در این کشور دانست، آورده شده است.

شرایط خرید ملک در کانادا چگونه است؟

خرید ملک در کشوری نظیر کانادا، می‌تواند بسیار هیجان‌انگیز باشد؛ اما همیشه بهترین تصمیم برای همه نیست. قبل از خرید خانه باید مطمئن شد که تمام هزینه‌ها در نظر گرفته شده است. طبق اعلام شرکت دریافت وام مسکن کانادا (CMHC)، هزینه‌های ماهانه مسکن، نباید بیش از ۳۹ درصد درآمد ناخالص ماهانه (قبل از کسر) هر شخصی باشد. این هزینه‌ها شامل پرداخت وام مسکن، مالیات بر دارایی و گرمایش است. همچنین کل بار بدهی ماهانه نباید بیش از ۴۴ درصد از درآمد ناخالص ماهانه فرد باشد. خرید خانه یک تصمیم بزرگ است. قبل از تصمیم‌گیری در مورد آمادگی داشتن خانه، پاسخ به پنج سؤال زیر مهم است:

 • آیا از نظر مالی ثبات دارد؟
 • آیا مهارت و نظم و انضباط مدیریت مالی را برای انجام این خرید بزرگ، دارد؟
 • آیا آماده هست و می‌تواند مسئولیت تمام هزینه‌هایی خانه به عهده بگیرد؟
 • آیا می‌تواند زمان خود را به نگهداری منظم خانه اختصاص دهد؟
 • آیا تازه‌وارد است؟

بعد از اینکه متقاضی خرید ملک، به همه این سؤالات پاسخ داد، باید بررسی کند که آیا از نظر مالی برای داشتن خانه آماده هست یا خیر. قبل از اینکه با کارگزار یا وام‌دهنده خود ملاقات کند، باید این پنج محاسبه و سؤال را بررسی کند:

 • مقدار هزینه‌ای را که در حال حاضر صرف هزینه‌ها و پرداخت بدهی می‌کند با مقداری که پس‌انداز یا سرمایه‌گذاری کرده است مقایسه کند.
 • چقدر می‌تواند بدون به خطر انداختن سلامت مالی خود، ماهانه برای مسکن هزینه کند؟
 • برای پرداخت هزینه‌های اولیه خرید خانه چقدر باید پس‌انداز کند؟
 • هر ماه چقدر هزینه‌های مالکیت خانه را به وضعیت مالی فعلی خود اضافه می‌کند؟
 • امتیاز اعتباری‌اش چقدر است؟

پس دو مورد از شرایط خرید ملک در کانادا، آمادگی شخصی و آمادگی مالی است. اگر هر دو این شرایط را داشت، می‌تواند با کارگزار یا شرکت وام‌دهنده ملاقات کند و مراحل بعدی را انجام دهد. در ادامه مراحل خرید به‌صورت دقیق‌تر بررسی شده است.

انواع ملک و خانه در کانادا

انواع ملک و خانه در کانادا

فردی که به دنبال خرید ملک در کانادا است، احتمالاً متوجه می‌شود که خانه‌های متعدد و با ویژگی متفاوتی در این کشور وجود دارد. هر نوع خانه ویژگی‌های منحصربه‌فرد خود را دارد، بنابراین قبل از شروع جستجو برای املاک و مستغلات، باید با هر یک از آنها آشنا شود. در ادامه انواع خانه در کشور کانادا معرفی شده است:

 • خانه‌های مستقل: خانه مستقل یکی از محبوب‌ترین انواع خانه‌ها در کانادا است. این نوع خانه‌ها در زمین‌های مجزا وجود دارند و هیچ دیوار مشترکی با ساختمان‌های مسکونی دیگر، ندارند. علاوه‌بر‌این، بیشتر خانه‌های مستقل حیاط جلویی و حیاط‌خلوت دارند؛ بنابراین برای خانواده‌هایی که به دنبال فضای اضافی هستند، عالی خواهد بود. به‌طورکلی، خانه‌های مستقل گران‌ترین نوع مسکن در کانادا هستند؛ چراکه مساحت بیشتری دارند و حریم خصوصی را افزایش می‌دهند. البته باید در نظر گرفت که هزینه‌های نگهداری و مالیات بر دارایی خانه‌های مستقل بیشتر از سایر انواع مسکن است.
 • خانه‌های نیمه‌مستقل: خانه‌های نیمه‌مستقل در اندازه‌های مختلف ساخته می‌شوند؛ اما همه آنها دیواری مشترک با خانه دیگر دارد. البته در این نوع خانه‌ها، ممکن است بخش‌هایی دیگر مانند راهرو هم مشترک باشد. خانه‌های نیمه‌مستقل، معمولاً ارزان‌تر از خانه‌های مستقل هستند؛ اما فرد، بخشی از حریم خصوصی خود را با پرداخت هزینه کمتر از دست می‌دهد. اگر ساختمان به‌خوبی ساخته شده باشد، احتمالاً هرگز صدای همسایه خود را نشنود؛ اما همیشه این‌طور نیست.
 • خانه‌های شهری: خانه‌های شهری ردیفی از خانه‌ها هستند که هر واحد از دو طرف دیوارهای مشترک با همسایگان خود دارد؛ مگر اینکه یک واحد انتهایی را انتخاب شود. خانه‌های شهری معمولاً ارزان‌تر از خانه‌های مستقل و نیمه‌مستقل هستند؛ چراکه عرض کمی دارند. اما برخی از خانه‌های شهری لوکس هم وجود دارند که می‌توانند بسیار گران باشند. برخی از خانه‌های شهری دارای حیاط‌خلوت خصوصی خود هستند؛ در حالی که برخی دیگر دارای پاسیو در کف یا پشت‌بام هستند.
 • کاندومینیوم‌ها: کاندومینیوم یا به‌اختصار کاندو، ساختمان‌های بزرگی هستند که دارای واحدهای مسکونی کوچک‌ترند. هر واحد یک مالک جداگانه دارد؛ اما ممکن است بخش‌های مشترک زیادی مانند لابی، باشگاه، پارکینگ، استخر یا حیاط داشته باشد. معمولا برای نگهداری بخش‌های مشترک از شرکت‌ها کمک گرفته می‌شود. به‌عنوان یک ساکن، می‌توان به تصمیمات شرکت رأی داد.
 • خانه‌های سیار: اگر این نوع خانه‌ها ارزان‌تر از سایر انواع مسکن هستند؛ اما تأمین وام مسکن برای پرداخت آن‌ها می‌تواند یک چالش باشد. به‌عنوان مثال، یک خانه متحرک احتمالاً به‌اندازه خانه‌های مجزا یا کاندوها ارزش ندارد، پس تقاضا برای آن‌ها کمتر است و فروش مجدد آن زمان‌بر است.

مراحل خرید ملک و خانه در کانادا چیست؟

بعد از اینکه فرد، هم از نظر شخصی و هم از نظر مالی آمادگی لازم را برای خرید ملک در کشور کانادا کسب کرد، باید مراحل مختلفی را طی کند. مراحل خرید خانه چه برای خرید یک خانه مستقل و چه خرید کاندو یکسان است. مراحل خرید ملک در کانادا به‌صورت کلی عبارت‌اند از:

 • خانه، تأمین مالی شود: برای پیداکردن شرایط مالی لازم باید با اصول وام مسکن، پیش تأیید، بیمه وام و … آشنا بود.
 • خانه مناسب خود را پیدا کند: فرد باید گزینه‌های مسکن خود را بشناسد، اولویت‌های خود را انتخاب کند و از افراد حرفه‌ای برای انتخاب خانه کمک بگیرد.
 • پیشنهاد دهد و معامله کند: در این حالت در مورد چگونگی یک پیشنهاد خوب آگاه باشد و برای دریافت خانه جدید، خود را آماده کند.
 • خانه را حفظ و از سرمایه‌اش محافظت کند: در این شرایط از مقدار بودجه برای بازسازی، تقویم تعمیر و نگهداری خانه و … آگاه باشد.

مراحل قانونی خرید ملک در کانادا

مراحلی که در بخش قبل به آن اشاره شد، شامل مراحلی کلی جهت خرید ملک در کانادا است. برای اینکه بتوان خرید خانه را نهایی کرد، باید مراحل قانونی خرید ملک در کانادا را به‌صورت قدم‌به‌قدم پیگیری کرد:

 • جهت خرید خانه پس‌انداز شود: برای خرید خانه، به پیش‌پرداخت نیاز است. برای جمع‌آوری مقدار موردنیاز، باید پس‌انداز در اولویت برنامه‌ها، قرار داشته باشد. کارفرمایان حقوق را مستقیماً به حساب بانکی واریز می‌کنند. برای هر دوره پرداخت، باید به‌صورت خودکار مقدار از درآمد را پس‌انداز کرد.
 • برنامه‌ها و مشوق‌های خرید خانه را پیگیری شود: دولت کانادا برنامه‌ها و مشوق‌های خرید خانه را برای خریداران خانه ارائه می‌دهد. این برنامه‌ها می‌توانند در خرید خانه کمک کنند. دولت استانی یا منطقه‌ای هم ممکن است برنامه‌ها و مشوق‌های دیگری برای خرید خانه ارائه دهد.
 • برای خانه پیش تأییدیه دریافت شود: اگر فرد، پیش‌پرداخت خود را پس‌انداز کرده است، باید اسناد را جمع‌آوری و یک کارگزار وام مسکن پیدا کند. حال وقت آن است که برای وام مسکن از قبل تأییدیه بگیرد. پیش‌تأیید وام مسکن رایگان است و این فرصت را به وی می‌دهد تا اطلاعاتی مانند مقدار هزینه، حداکثر پرداخت ماهانه و همچنین نرخ بهره وام مسکن به‌دست آورد.
 • خانه را پیدا کند: خریدار باید برای یافتن خانه، تحقیق کند. وب‌سایت‌ها، منابع آنلاین و اپلیکیشن‌های زیادی وجود دارد که به وی کمک می‌کنند خانه مناسب خود را پیدا کند. البته مشاوران املاک هم می‌توانند در تحقیقات به او کمک کنند. معمولاً کمک از مشاوران مسکن اختیاری است. البته یک مشاور مسکن معمولاً خانه‌ها را جستجو می‌کند، در مورد قیمت خرید مذاکره و مدارک را پر می‌کند. فروشنده فقط هنگام خرید خانه هزینه‌های مسکن را پرداخت می‌کند.
 • پیشنهاد دهد و قرارداد را ببندد: خریدار، وقتی خانه‌ای را که می‌خواهد پیدا کند، همه چیز سریع پیش می‌رود. ابتدا یک پیشنهاد برای خرید ارسال می‌کند. اگر بازار مسکن داغ باشد، احتمالاً او تنها خریداری نیست که پیشنهاد ارائه می‌کند. هنگامی که پیشنهاد او پذیرفته شد، پیش‌پرداختی به خریدار می‎پردازد، سپس باید تأمین مالی وام مسکن خود را از طریق کارگزار وام مسکن را نهایی کند و مراحل بازرسی خانه را انجام دهد.

مزایا و معایب خرید ملک در کانادا

خرید ملک در کانادا مزایا و معایب خاص خود را دارد. اگر فردی قصد این کار را دارد، ابتدا باید در مورد مزایای خرید ملک در کانادا بداند که عبارت‌اند از:

 • امنیت: کانادا یکی از امن‌ترین کشورهای جهان است. این کشور فضای سیاسی آرام دارد و جنایات خشونت‌آمیز و اختلافات داخلی در اکثر شهرها وجود ندارد. شهرهای تورنتو، کلگری و کبک‌سیتی به طور پیوسته در میان بهترین شهرهای دنیا برای زندگی قرار دارند. احترام و تحسین برای تنوع نژادها در فرهنگ کانادا ریشه دوانده است. این پیام قدرتمندی را به دیگر رهبران جهانی، مهاجران و مردم می‌فرستد که احترام متقابل در اولویت است.
 • کیفیت بالای زندگی: از نظر کیفیت زندگی و هدف اجتماعی، کانادا در صدر قرار دارد. همچنین این کشور دارای بازار کار قوی، احترام به حقوق بشر و تعهد به عدالت اجتماعی است. علاوه‌بر‌این، کانادا از نظر نبود فساد و حمایت از حقوق مالکیت در رتبه اول قرار گرفته است.
 • بالارفتن ارزش خانه: ارزش خانه‌ها در کانادا به‌سرعت در حال افزایش است و اکنون آرزوی همه این است که قبل از افزایش سرسام‌آور قیمت‌ها، خانه‌ای داشته باشند. بازار مسکن در کانادا در اثر عوامل مختلفی از جمله بهبود شرایط اقتصادی، رشد جمعیت و مهاجرت به شهرهای بزرگ همچنان در حال افزایش است. در کانادا، داشتن ملک همیشه یک سرمایه‌گذاری هوشمندانه است، به‌خصوص برای کسانی که می‌خواهند در آینده آن را بفروشند.
 • سرمایه‌گذاری مطمئن: همه باید خرید ملک در کانادا را به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری بلندمدت در نظر بگیرند. بازار املاک و مستغلات یکی از پرسودترین فرصت‌های سرمایه‌گذاری در جهان است. در این شرایط، متقاضی خرید ملک، در معرض حداقل خطر قرار خواهد گرفت و احتمالاً به‌زودی ارزش سرمایه‌گذاری او افزایش خواهد یافت.

اگرچه خرید ملک در کانادا مزایای زیادی دارد، معایب احتمالی هم وجود دارد که باید قبل از خرید در نظر گرفته شود. برخی از معایب خرید ملک در کانادا عبارت‌اند از:

 • هزینه بالا: هزینه خرید ملک در کانادا به‌خصوص در شهرهای بزرگ مانند تورنتو و ونکوور می‌تواند بالا باشد. هزینه بالای ملک ممکن است برای واجد شرایط بودن برای وام مسکن، نیاز به پیش‌پرداخت قابل‌توجه و نمره اعتباری خوبی است.
 • مالیات بر مستغلات: مالیات بر املاک در کانادا به‌خصوص در مناطقی که ارزش دارایی بالا است، می‌تواند بالا باشد، این موضع هزینه قابل‌توجهی به هزینه‌های ماهانه مسکن اضافه خواهد کرد.
 • هزینه‌های نگهداری و تعمیر: داشتن یک ملک به این معنی است که خریدار، مسئول نگهداری و تعمیرات است که این امر در طول زمان می‌تواند هزینه‌بر باشد. او باید برای هزینه‌های جاری مانند تعمیرات، ارتقا و نوسازی بودجه اختصاص دهد.
 • نوسانات بازار: بازار املاک و مستغلات کانادا بعضی‌اوقات ثبات کمی دارد که این مشکل می‌تواند بر ارزش املاک تأثیر بگذارد. اگر خریدار نیاز دارد ملک خود را سریع بفروشد، ممکن است مجبور شود با قیمتی کمتر از آنچه انتظار دارد، معامله را انجام دهد.
 • آب‌وهوا: کانادا آب‌وهوای متنوعی دارد و خریدار باتوجه‌به جایی که ملک را خریده است، ممکن است زمستان‌های سخت، گرما یا رطوبت شدید یا سایر شرایط آب‌وهوایی را تجربه کند که می‌تواند بر کیفیت زندگی او تأثیر بگذارد.

چه شهرهایی برای خرید ملک در کانادا مناسب است؟

کسی که خرید خانه در کانادا دارد، بد نیست بداند که بسیاری از شهرهای کانادا از جمله تورنتو، ونکوور، مونترال، لندن، استوفویل و … بازارهای املاک و مستغلات خوبی دارند؛ اما میانگین قیمت خانه در این شهرها متفاوت است. در ادامه به بررسی خرید ملک در سه شهر بزرگ کانادا پرداخته شده است.

خرید ملک در تورنتو

تورنتو بزرگ‌ترین شهر در کشور کاناداست که جمعیتی بالغ بر ۲,۵ میلیون نفر جمعیت دارد. البته این شهر به‌عنوان پایتخت اقتصادی کانادا و یکی از بزرگ‌ترین مراکز اقتصادی دنیا به‌حساب می‌آید. روند خرید خانه در تورنتو کار آسانی نیست. بازار مسکن تورنتو گران است. احتمالاً سال‌ها طول بکشد و لازم باشد با پشتکار پس‌انداز کرد تا از عهده تمام هزینه‌های مربوط به مسکن پرداخت بر آمد.

خرید ملک در ونکوور

ونکوور یک شهر ساحلی است که در استان بریتیش کلمبیا در غرب کانادا واقع شده است. این شهر بزرگ‌ترین شهر استان و سومین شهر بزرگ کانادا با جمعیتی بالغ بر ۶۵۰ هزار نفر است. ونکوور به داشتن هزینه‌های زندگی بالا و بازار رقابتی املاک و مستغلات معروف است. اگرچه خرید ملک در ونکوور گران است؛ اما می‌تواند یک سرمایه‌گذاری پرسود باشد. برای خرید خانه در این شهر فاکتورهایی مانند شرایط بازار، نوع خانه، مالیات، هزینه‌های قانونی و هزینه‌های اضافی و مکان را در نظر داشت.

خرید ملک در مونترال

مونترال شهر با جمعیتی بالغ بر ۱,۵ میلیون نفر، تبدیل به یک کلان‌شهرها شده است. این شهر برای افرادی که به دنبال غذاهای خاص، مد و انتخاب‌های سفر هستید یک مکان مناسب است. املاک و مستغلات مونترال در حال رونق است؛ چراکه سرمایه‌گذاران خارجی بیشتر از قبل عاشق این شهر می‌شوند. باتوجه‌به اینکه مونترال پایتخت تجاری استان کبک عمدتاً فرانسوی زبان و دومین شهر بزرگ کانادا از نظر جمعیت است.

متوسط قیمت ملک در کانادا چقدر است؟

متوسط قیمت ملک در کانادا چقدر است؟

میانگین قیمت ملک در کانادا بسته به مکان، نوع ملک و سایر عوامل بسیار متفاوت است. قیمت خانه در کانادا پس از تقریباً دو دهه افزایش، روبه‌کاهش است. در دسامبر ۲۰۲۲، میانگین ملی قیمت مسکن به ۶۲۶۰۰۰ دلار رسید که ۱۲ درصد کاهش نسبت به سال قبل را نشان می‌دهد، در حالی که قیمت مسکن در ابتدای سال بیشتر کاهش یافت. براساس آمارها، میانگین ملی قیمت فروش یک خانه در ژانویه ۲۰۲۳، ۶۱۲۰۰۰ دلار بود.

این آمار کاهش ۱۸ درصدی نسبت به سال گذشته و کاهش ۲ درصدی نسبت به دسامبر ۲۰۲۲ را نشان می‌دهد. قیمت خانه در کانادا از پایان سال ۲۰۲۲ کاهش یافته است و در ژانویه ۲۰۲۳ به پایین‌ترین حد در ۱۴ سال گذشته رسیده است. البته میانگین قیمت تا حد زیادی تحت‌تأثیر فروش خانه در ونکوور و منطقه تورنتو است. این دو شهر مطلوب‌ترین و گران‌ترین مناطق در کشور کانادا هستند. در واقع، بدون احتساب این مناطق، میانگین ملی قیمت خانه ۱۱۳۰۰۰ دلار کاهش می‌یابد.

همچنین آمار انجمن املاک و مستغلات کانادا نشان داده است که متوسط قیمت یک خانه در سراسر کانادا تا پایان سال ۲۰۲۳، ۴,۸ درصد کاهش پیدا کند. این درصد کاهش با میانگین قیمت یک خانه در پایان سال ۲۰۲۲ مقایسه شده است. بر اساس پیش‌بینی‌های CREA، روند خرید خانه برای همه کانادایی‌ها، از جمله مهاجران به این کشور، مقرون‌به‌صرفه‌تر خواهد شد.

Average Home Prices by Province (July 2023)

 

استان متوسط قیمت ملک
Ontario          $856,269        
Saskatchewan $305,669        
Alberta         $455,923        
British Columbia            $967,948        
Nova Scotia  $435,293        
Quebec          $479,004        
Newfoundland and Labrador       $304,765        
Prince Edward Island $402,614        

آیا از طریق خرید ملک در کانادا می‌توان اقامت دائم دریافت کرد؟

در ژوئن ۲۰۲۲ قانون ممنوعیت خرید ملک مسکونی توسط افراد غیرکانادایی توسط پارلمان کانادا به تصویب رسید و از ابتدای ژانویه ۲۰۲۳ اجرایی شد. قانون جدید، خرید ملک توسط هر سرمایه‌گذار خارجی را که شهروند یا مقیم دائم این کشور نیست، ممنوع می‌کند. این قانون به مدت دو سال فعال است و سپس به طور خودکار لغو می‌شود. یکی از دلایل این تصمیم، جلوگیری از افزایش قیمت ملک و درنتیجه کاهش آن است. دولت یکی از محرک‌های افزایش قیمت خانه‌های مسکونی را سرمایه‌گذاران خارجی می‌داند که در کانادا خانه می‌خرند؛ اما در آنجا زندگی نمی‌کنند.

پس در نتیجه سرمایه گذاری در خرید ملک برای مهاجرت به کانادا به شما این امکان را نمیدهد که به کانادا مهاجرت کنید و نمیتوانید از طریق سرمایه گذاری در ملک اقدام به مهاجرت نمایید اما در صورتی که قصد دارید برای دریافت اقامت کشور کانادا اقدام نمایید میتوانید با سرمایه گذاری در خرید بیزینس و فرانچایز اقامت خود و خانواده خود را دریافت نمایید.

البته ساکنان موقت، یعنی افرادی که مجوز تحصیل یا کار معتبر دارند، همچنان در فهرست افراد واجد شرایط خرید خانه در این کشور هستند. شرایط متعددی برای ساکنین موقت وجود دارد؛ چراکه دولت برای اقامت کانادا با خرید ملک نیاز به مدارک دقیقی دارد. به‌عنوان‌مثال، شخصی که در یک برنامه تحصیلی مجاز در یکی از مؤسسه آموزشی تعیین‌شده کانادا ثبت‌نام کرده است، باید حداقل یکی از معیارهای زیر را داشته باشد:

 • تمام اظهارنامه‌های مالیاتی موردنیاز را برای هر یک از پنج سال مالیاتی قبل از سال خرید، تسلیم کرده باشد.
 • حداقل به مدت ۲۴۴ روز در هر یک از پنج سال تقویمی قبل از سال خرید، به‌صورت فیزیکی در این کشور حضور داشته باشد.
 • قیمت ملک مسکونی از ۵۰۰ هزار دلار بالاتر نرود.
 • بیشتر از یک ملک مسکونی نخریده باشد.

همچنین کسانی که دارای مجوز کار معتبر در کانادا هستند، باید شرایط زیر را داشته باشند:

 • حداقل برای مدت سه سال در چهار سال قبل از سال خرید، کار تمام‌وقت انجام داده باشند.
 • تمام اظهارنامه‌های مالیاتی موردنیاز را برای حداقل سه سال از چهار سال مالیاتی قبل از سال خرید، تسلیم کرده باشند.
 • بیشتر از یک ملک مسکونی نخریده باشند.

پس، خرید ملک در کانادا به تنهایی باعث اقامت دائم در این کشور نمی‌شود؛ اما شخص خریدار برای اینکه شرایط اقامت کانادا با خرید ملک را به‌دست آورد، باید یکی از ساکن موقت این کشور یعنی دارنده مجوز تحصیل یا کار مجاز، باشد.

هزینه‌های خرید ملک در کانادا

علاوه‌بر هزینه خرید ملک در کانادا باید هزینه‌های دیگری را به آن اضافه کرد تا به هزینه نهایی مشخص شود. بر اساس آمارها باید بین 1.5 تا 4درصد از قیمت خرید خانه را برای این هزینه‌ها خرج کرد. چند مورد از هزینه‌ها شامل موارد زیر هستند:

 • هزینه ارزیابی: ارزیابی تخمینی از ارزش خانه است. بانک یا اتحادیه اعتباری احتمالاً قصد داشته باشد که دارایی با هزینه شما ارزیابی شود. این هزینه می‌تواند بین 250 تا 350 دلار باشد.
 • بیعانه: برای اطمینان از جدی بودن خریدار برای خرید خانه، بیعانه لازم است. بیعانه می‌تواند بخشی از پیش‌پرداخت باشد؛ اما باید هنگام ارائه پیشنهاد خرید پرداخت شود.
 • پیش‌پرداخت: برای دریافت وام مسکن به پیش‌پرداخت نیاز است. با پیش‌پرداخت 20 درصد یا بیشتر از قیمت خانه، می‌توان یک وام مسکن معمولی دریافت کرد. پیش‌پرداخت باید حداقل پنج درصد قیمت خانه باشد تا بتوان از نرخ بهره رقابتی بهره‌مند شد.
 • حق بیمه وام مسکن: خریدار اگر کمتر از 20 درصد پیش‌پرداخت دارد، بانک یا مرکز اعتباری ممکن است درخواست تهیه بیمه وام مسکن داشته باشد.
 • هزینه بازرسی منزل: بازرسی خانه که حدود 500 دلار هزینه دارد، گزارشی از وضعیت خانه است.
 • آزمایش آب: اگر خانه دارای چاه باشد، باید کیفیت آب را آزمایش کرد تا مقدار و قابلیت استفاده آن مطمئن شد.

موارد ذکر شده، تنها چند مورد از هزینه‌های اضافی خرید ملک در کانادا بود. به این موارد می‌توان هزینه بیمه اموال، هزینه گواهی اسپوتل، هزینه های حقوقی، سپتیک تانک را اضافه کرد.

 

مطالب مرتبط
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پاسخ به سوالات و نظرات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *