موسسه مشاوره مهاجرتی و سرمایه گذاری آکو مهاجر ویرا (ثبت: ۵۴۳۴۷)
دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری آکو
راهنمای پیدا کردن کار در فنلاند

راهنمای پیدا کردن کار در فنلاند

کشور فنلاند مقصد بسیاری از مهاجران ایرانی است. افراد زیادی برای زندگی، تحصیل و کار به این کشور مهاجرت می‌کنند. یکی از دغدغه‌های مهم بسیاری از مهاجران هم پیدا کردن کار در فنلاند است. روش‌های مختلفی برای پیدا کردن کار در این کشور برای مهاجران وجود دارد. به‌ عنوان مثال اگر به این کشور مهاجرت کرده‌اید و دنبال کار می‌گردید، می‌توانید آگهی‌های شغلی را زیر نظر بگیرید و ببینید که کدام یک از پیشنهادهای شغلی با نوع اقامت شما همخوانی دارد. روش‌های دیگری هم برای پیدا کردن یک کار خوب در فنلاند وجود دارد. اگر در این‌باره کنجکاو هستید؛ با ویزموندو تا انتهای این مطلب همراه بمانید. ما در این مطلب قصد داریم همه نکات مهم درباره شرایط کار در این کشور را بررسی کنیم.
راهنمای پیدا کردن کار در فنلاند
نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو
نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو

زمان مطالعه : 7 دقیقه

زمان مطالعه : 5 دقیقه

از آخرین اخبار مطلع شوید
فهرست مطالب

چرا تقاضا برای پیدا کردن کار در فنلاند زیاد است؟

کشور فنلاند یکی از کشورهای منطقه اسکاندیناوی است که جزو اتحادیه اروپا هم محسوب می‌شود. این کشور در شمال اروپا قرار گرفته و به دلیل قدرت اقتصادی و شرایط رفاهی بسیار مناسبش کشور ایده‌آلی برای مهاجران محسوب می‌شود. در این کشور فقر معنایی ندارند و همه شهروندان از سطح رفاهی مناسبی برخوردار هستند. به همین دلیل هر ساله تعداد متقاضیانی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند بیشتر می‌شود.

مهاجرت از طریق پیدا کردن کار در فنلاند هم یکی از بهترین روش‌های مهاجرتی به این کشور است که البته به‌ هیچ‌وجه راه آسانی برای مهاجرت نیست. در این کشور بیشتر مردم به زبان فنلاندی یا سوئدی صحبت می‌کنند. البته که به دلیل حضور شرکت‌های چند ملیتی تعداد افرادی که به زبان انگلیسی مسلط هستند هم بسیار زیاد است. بنابراین مهاجران چالش بزرگی در خصوص زبان نخواهند داشت. اگر شما بتوانید یک پیشنهاد شغلی از کارفرمای فنلاندی دریافت کنید به راحتی می‌توانید از طریق ویزای کار، پرونده مهاجرت دائمی خود به این کشور را دنبال کنید.

 

ویزای کار فنلاند

ویزای کار فنلاند

شرایط استخدام نیروی خارجی در کشور فنلاند کمی پیچیده است و کارفرما نمی‌تواند به‌راحتی برای موقعیت شغلی مورد نیازش از نیروهای خارجی استفاده کند. بر اساس قوانین این کشور کارفرماهای فنلاندی باید به مدت سه ماه آگهی جذب نیرو را در کشور خودشان منتشر کنند. این افراد اگر در این بازه زمانی نتوانند نیروی کار مورد نیازشان را پیدا کنند، آن وقت می‌توانند به مدت سه ماه برای جذب نیرو از کشورهای اتحادیه اروپا آگهی منتشر کنند. در آخر اگر پس از اتمام این شش ماه باز هم کارفرمای فنلاندی نتواند نیروی کار مناسبی را پیدا کند، امکان جذب نیرو از سراسر جهان برای او فراهم می‌شود.

همان‌طور که می‌بینید پیدا کردن کار در فنلاند برای خارجی‌ها چندان آسان نیست. بااین‌حال شما از طریق روش‌های مختلفی مانند زیر نظر گرفتن سایت‌های کاریابی و اپلای برای موقعیت‌های شغلی مختلف در فنلاند می‌توانید شانس خود را امتحان کنید. اگر هنوز درباره مهاجرت کاری به کشور فنلاند مطمئن نیستید، می‌توانید با ویزموندو تماس گرفته و از مشاوره رایگان تیم حرفه‌ای و باتجربه ما برای مهاجرت کاری به کشورهای اروپایی یا کشور کانادا کمک بگیرید.

 

انواع ویزای کار در فنلاند کدام‌اند؟

شهروندان کشورهای دیگر که قصد کار در فنلاند را دارند پس از پیدا کردن کارفرما و موقعیت شغلی مناسب باید برای دریافت ویزای کار درخواست بدهند. البته ویزای کار فنلاند انواع مختلفی دارد و شما با توجه به شرایط و دلیل حضورتان در این کشور باید برای دریافت یکی از آن‌ها درخواست دهید.

 

 • ویزای تجاری فنلاند

این نوع ویزا یک ویزای موقت محسوب می‌شود. افرادی که قصد دارند برای شرکت در سمینارها و همایش‌های مختلف به فنلاند سفر کنند می‌توانند درخواست خود را برای دریافت ویزای تجاری ثبت کنند. شما با دریافت این نوع ویزا فقط 90 روز اجازه دارید که در این کشور اقامت داشته باشید. همچنین در این مدت سه‌ماهه نمی‌توانید در کشور فنلاند مشغول به کار شوید. بااین‌حال حضورتان در کشور فنلاند به مدت سه ماه می‌تواند به شما در پیدا کردن کار در این کشور کمک زیادی کند. در این مدت شما می‌توانید با کارفرماهای مختلف یا مؤسسات کاریابی در تماس باشید.

 

 • ویزای خود اشتغالی

این نوع ویزای کار در فنلاند مخصوص افراد کارآفرین است. اگر ایده مناسبی برای ایجاد شغل در فنلاند داشته باشید و ایده شما توسط هیئت ملی ثبت اختراعات و مرکز ثبت تجاری به تایید شده باشد، آن وقت شما از طریق ویزای خود اشتغالی می‌توانید وارد این کشور شوید و کسب‌وکار شخصی خود را راه بیندازید. شرایط دریافت این نوع ویزا به همین آسانی نیست و نیاز به دانش و تجربه زیادی در زمینه کارآفرینی و خوداشتغالی در کشورهای خارجی به‌خصوص کشورهای اتحادیه اروپا دارد.

 • ویزای جاب سیکر

این نوع ویزا یک نوع ویزای موقت است که به شهروندان خارجی اجازه می‌دهد که به مدت یک سال در کشور فنلاند اقامت داشته باشند و به دنبال شغل مورد علاقه خود بگردند. اگر در این مدت آن‌ها بتوانند یک قرارداد کاری رسمی را امضا کنند، آن وقت می‌توانند ویزای خود را تمدید کنند. این نوع ویزا برای کسانی که پشتوانه مالی مناسبی دارند، انتخاب خوبی محسوب می‌شود. زیرا ممکن است نتوانید در چند ماه اول موقعیت شغلی مناسبی را پیدا کنید.

 

 • ویزای کارگران فصلی

کارفرمایان فنلاندی می‌توانند برای انجام برخی از کارها از نیروی کار خارجی استفاده کنند. افرادی که ویزای کارگران فصلی را دریافت می‌کنند بین سه تا نه ماه بسته به نوع کارشان می‌توانند در کشور فنلاند زندگی و کار کنند. در اکثر مواقع این نوع ویزا برای کار در جشنواره‌های مختلف یا کارهایی فصلی مانند باغبانی و جنگلداری صادر می‌شود.

 

 • ویزای au pair فنلاند

ویزای au pair یکی دیگر از انواع ویزا است که برای متقاضیان کار در فنلاند گزینه خوبی محسوب می‌شود. این نوع ویزا برای افرادی صادر می‌شود که بین 18 تا 30 سال سن دارند و می‌خواهند برای آشنایی با فرهنگ و زبان فنلاندی وارد خاک این کشور شوند. این ویزا هم یک نوع ویزای کوتاه‌مدت است و با دریافت آن امکان اقامت دائم در فنلاند را نخواهید داشت.

 

 • ویزای کار برای افراد متخصص

افراد متخصص و کسانی که در شغلی خاص بسیار حرفه‌ای هستند و قرارداد کاری با حداقل حقوق سه هزار یورو در ماه دارند، می‌توانند این نوع ویزا را دریافت کنند. افراد متخصص برای پیدا کردن کار می‌توانند در شرکت‌های فنلاندی یا شرکت‌های بین‌المللی مشغول فعالیت شوند. شرایط مهاجرت دائمی برای این دسته از افراد بسیار آسان‌تر خواهد بود.

 

شرایط اخذ ویزای کار در فنلاند برای ایرانیان چیست؟

شرایط اخذ ویزای کار در فنلاند برای ایرانیان چیست؟

شهروندان اروپا امکان ورود آزادانه به کشور فنلاند را دارند و می‌توانند بدون نیاز به ویزا وارد خاک این کشور شوند. همچنین امکان کار بدون ویزا برای آن‌ها وجود دارد. شهروندان کشور ایران و بسیاری از کشورهای دیگر برای کار در فنلاند باید ویزای کار بگیرند. بهترین روش برای مهاجرت کاری، دریافت یک پیشنهاد شغلی از کارفرمای فنلاندی است. شما این کار را می‌توانید از طریق برقراری ارتباط مستقیم با کارفرما انجام دهید یا به سایت‌های کاریابی مراجعه کنید.

به شما توصیه می‌کنیم فهرست مشاغل مورد نیاز کشور فنلاند را بخوانید. این کشور در حال حاضر موقعیت‌های شغلی زیادی برای استخدام معلم، پرستار و… دارد. دریافت گواهینامه‌های معتبر در حرفه‌ها و مشاغلی که از بازار کار خوبی در فنلاند برخوردار هستند هم می‌تواند به شما در دریافت ویزای کار کمک زیادی کند.

 

قوانین اخذ ویزای کار در فنلاند برای ایرانیان چیست؟

یکی از مهم‌ترین قوانین برای دریافت ویزای کار، پیدا کردن شغل در فنلاند با حقوق مناسب است. میزان حقوق شما باید به ‌اندازه‌ای باشد که همه هزینه‌های جاری زندگی شما مانند خورد و خوراک، بیمه درمانی و… را پوشش دهد. خوشبختانه حقوق بسیاری از مشاغل برای زندگی معمولی در کشور فنلاند مناسب است. همچنین بر اساس قوانین کار در این کشور ویزای شما برای کار در کسب‌وکار مشخصی صادر می‌شود. بنابراین در صورت تغییر کارفرما باید مجدداً برای دریافت ویزا درخواست دهید.

از دیگر قوانین کار در فنلاند می‌توان به امکان تغییر شغل در صورت تمام نشدن اجازه اقامت اشاره کرد. در واقع اگر شما بخواهید شغل دیگری در همان زمینه‌ای که قبلاً در آن فعالیت داشته‌اید را انتخاب کنید، می‌توانید این کار را بدون نگرانی بابت تمدید ویزا انجام بدهید. در ضمن بسیاری از دانشجویان اجازه کار دانشجویی دارند. این دسته از افراد نیازی به دریافت ویزای کار مجزا نخواهند داشت. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره قوانین کار و مهاجرت به فنلاند و سایر کشورهای اروپایی با ویزموندو در ارتباط باشید. جلسه مشاوره رایگان هدیه ما به متقاضیان مهاجرت کاری و تحصیلی به کشورهای دیگر است.

 

مراحل اخذ ویزای کار در فنلاند برای ایرانیان چیست؟

اولین مرحله پیدا کردن کار در فنلاند است. از آنجایی‌که بازار کار این کشور نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی دیگر بهتر است، افراد زیادی تمایل به کار در این کشور دارند. افزایش تعداد متقاضیان، شرایط را برای شما دشوارتر می‌کند. شبکه‌های اجتماعی مانند فیس بوک و لینکدین، سایت‌های کاریابی و … از جمله روش‌های بسیار خوب برای پیدا کردن موقعیت شغلی مناسب در این کشور هستند.

مرحله دوم درخواست اجازه اقامت در کشور فنلاند است. شما قبل از ورود به این کشور باید مدارک مورد نیاز و فرم‌های مربوط به ویزای کار را پر کنید و آن را به کنسولگری تحویل دهید. همچنین با رزرو وقت سفارت باید کارهای مربوط به احراز هویت را هم انجام بدهید و هزینه‌های مورد نیاز برای دریافت ویزا را بپردازید. پس از انجام این مراحل باید منتظر صدور ویزا بمانید تا بتوانید به کشور فنلاند سفر کنید.

 

هزینه ویزای کار کشور فنلاند چقدر است؟

هزینه ویزا با توجه به اینکه می‌خواهید حضوری به سفارت مراجعه کنید یا به‌صورت الکترونیکی کارهای مربوط به ویزای‌تان را پیگیری کنید متفاوت خواهد بود. افرادی که برای دریافت اجازه اقامت برای کار می‌خواهند ویزا بگیرند، در صورت مراجعه حضوری باید 740 یورو بپردازند و افرادی که از طریق پر کردن فرم می‌خواهند درخواست ویزا بدهند باید 490 یورو پرداخت کنند. هزینه لازم برای تمدید ویزای کاری هم 160 تا 430 یورو است. این مبلغ برای انواع مختلف ویزا ممکن است کمی متفاوت‌تر باشد.

 

مدارک مورد نیاز برای کار در فنلاند

شما برای دریافت اجازه اقامت در فنلاند باید یک سری مدارک خاص را با توجه به نوع اقامتتان در این کشور آماده کنید. یکی از متداول‌ترین انواع مجوزهای اقامت کاری در فنلاند مجوز TTOL است. این مجوز برای کسانی صادر می‌شود که کارفرما دارند. شما باید یک قرارداد کاری با کارفرمای خود امضا کنید و سپس درخواستتان برای مجوز TTOL را ثبت کنید. مدارک زیر برای دریافت این مجوز ضروری است:

 • پاسپورت معتبر متقاضی ویزا
 • قرارداد کاری رسمی
 • مدارک تحصیلی دانشگاهی
 • گواهی سلامت
 • سایر گواهینامه‌های بین‌المللی
 • شناسنامه و ترجمه رسمی شناسنامه
 • گواهی عدم سوء سابقه
 • فرم ثبت درخواست ویزا شینگن
 • اجازه کار
 • اجازه اقامت
 • رزومه کاری و علمی
 • بیمه‌نامه مسافرتی
 • مدارک مربوط به تمکن مالی (8 تا 10 هزار یورو)
 • دعوت‌نامه کاری
 • فرم درخواست ویزا

 

نرخ بیکاری و بازار کار فنلاند

بررسی نرخ بیکاری کشورهای مختلف می‌تواند به شما در انتخاب بهترین مقصد برای مهاجرت کمک زیادی کند. در حال حاضر نرخ بیکاری فنلاند نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی کمتر است. بر اساس آخرین آمارهای موجود، نرخ بیکاری در سال گذشته در این کشور حدود 7.2 درصد بوده است اما در حال حاضر این نرخ افزایش پیدا کرده است و به حدود 20 درصد رسیده است. با این حال هنوز هم احتمال اینکه با یک تخصص و مهارت خوب بتوانید در این کشور کار مناسبی پیدا کنید، بسیار زیاد خواهد بود.

 

مشاغل مورد نیاز فنلاند

اولین شرط برای دریافت ویزای کار، پیدا کردن کار در فنلاند است. در کشور فنلاند امنیت شغلی بسیار خوبی وجود دارد و میزان حقوق با توجه به هزینه‌های زندگی در این کشور مناسب است. به همین دلیل مهاجرت به فنلاند در اولویت بسیاری از مهاجران ایرانی قرار دارد. افرادی که در مشاغل مورد نیاز این کشور تخصص و تجربه کاری بالاتری دارند، شانس بیشتری برای پیدا کردن موقعیت شغلی مناسب در کشور فنلاند خواهند داشت. برخی از این مشاغل به شرح زیر هستند.

 • معلم
 • پرستار
 • برنامه‌نویس
 • مربی مهدکودک
 • حسابدار
 • آرایشگر
 • مکانیک خودرو
 • دستیار مراقبت بهداشتی
 • نماینده فروش

 

میزان حقوق و درآمد مشاغل در فنلاند

افراد متقاضی مهاجرت به فنلاند باید تا حدودی با میزان حقوق مشاغل مختلف در فنلاند آگاه باشند تا بتوانند بهترین تصمیم را بگیرند. بر اساس قانون کار در فنلاند، حقوق افراد بر اساس معیارهای مختلفی تعیین می‌شود. رشته تحصیلی، سطح تحصیلات و رزومه کاری از جمله عوامل تأثیرگذار در تعیین حقوق و دستمزد مشاغل مختلف هستند.

همچنین بسیاری از شغل‌ها مانند معلمی، پرستاری، پزشکی، مدیریت و حسابداری به دلیل تقاضای بالا در بازار کار از درآمد بسیار خوبی برخوردار هستند. بااین‌حال بر اساس آمارهای منتشر شده در سه ماهه اول سال 2023 حداقل حقوق در فنلاند ماهانه حدود 3620 یورو است. البته شما به‌عنوان مهاجر باید به خاطر داشته باشید که در شش ماه اول اقامتتان در این کشور ملزم به پرداخت مالیات نخواهید بود، اما پس از شش ماه مانند سایر افراد باید مالیات بپردازید.

 

مراحل کاریابی در فنلاند

کاریابی در فنلاند یکی از مهم‌ترین چالش‌هایی است که پیش روی مهاجران قرار دارد. بر اساس قانون کار در فنلاند، استخدام نیروی کار خارجی فرآیند پیچیده و زمان‌بری دارد. به همین دلیل تعداد کمی از کارفرمایان علاقمند به جذب نیروی کار خارجی بدون داشتن مجوز اقامت در این کشور هستند. بااین‌حال اگر شما بتوانید یک کارفرما در این کشور پیدا کنید باید دعوت‌نامه رسمی از کارفرمای خود بگیرید. یک دعوت‌نامه رسمی کار در فنلاند از دید سفارت این کشور باید شامل موارد زیر باشد:

 • ذکر آدرس، تلفن، ایمیل و نام کارفرما در دعوت‌نامه الزامی است.
 • متقاضیان باید فرم‌های مربوطه را پر کرده و در آن مشخصات و اطلاعات هویتی خود را به‌درستی وارد کنند.
 • همه اطلاعات مربوط به کسی که دعوت‌نامه را دریافت کرده باید صحیح باشد.
 • تعیین مدت زمان برای حضور فرد دعوت ‌شده در فنلاند باید در دعوت‌نامه نوشته شده باشد.
 • دعوت‌نامه باید دارای مهر و امضای کارفرما و تائید شده توسط اداره کار فنلاند باشد.

 

مؤسسات کاریابی در فنلاند

سایت‌های کاریابی در فنلاند بهترین گزینه برای کسانی هستند که در این کشور به جستجوی کار می‌گردند. خوشبختانه سایت‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید به آن‌ها مراجعه کنید و مشاغل مورد نیاز در این کشور را ببینید یا برای آن‌ها درخواست بدهید. برخی از این سایت‌ها عبارت‌اند از:

 • Kluuvi
 • Oikotie
 • Kamppi

اگر به‌صورت مداوم به این سایت‌ها سر بزنید و هم‌زمان مهارت‌های خود را ارتقا دهید می‌توانید یک موقعیت شغلی بسیار خوب در این کشور پیدا کنید. به‌جز سایت‌های کاریابی به شما توصیه می‌کنیم که در شبکه‌های اجتماعی مانند لینکدین فعالیت خود را افزایش دهید و بخشی از زمان خود را هم صرف یادگیری زبان فنلاندی کنید. یادگیری زبان می‌تواند شانس شما را برای دریافت جاب آفر افزایش دهد.

 

هزینه زندگی در فنلاند

هزینه‌های زندگی و کار در فنلاند تا حدود زیادی به سبک زندگی شما و میزان انعطاف‌پذیری‌تان بستگی دارد. افرادی که به‌صورت خانوادگی قصد مهاجرت به کشور فنلاند را دارند باید شغلی با درآمد بالاتر پیدا کنند؛ اما وضعیت برای افراد مجرد کمی متفاوت‌تر است. بر اساس بررسی‌ها انجام شده، هزینه یک خانواده چهار نفره در کشور فنلاند در سال 2024 حداقل حدود 3649 یورو است و هزینه زندگی برای افراد مجرد حداقل 1000 یورو خواهد بود. در نظر داشته باشید که هزینه اجاره ملک در این محاسبات در نظر گرفته نشده است. بنابراین اگر مکانی برای زندگی در این کشور ندارید، باید اجاره‌ بهای مسکن را هم در این هزینه‌ها لحاظ کنید.

 

اخذ اقامت و تابعیت فنلاند از طریق کار

پیدا کردن کار در فنلاند و ورود به این کشور از طریق ویزای کار برای بسیاری از افراد راهی برای دریافت شهروندی این کشور است. ویزای کار مهاجران در ابتدا به‌صورت یک ساله تمدید می‌شود. البته این ویزا قابل تمدید خواهد بود. مهاجران می‌توانند پس از چهار سال حضور در این کشور برای دریافت اقامت دائم خود به اداره مهاجرت فنلاند درخواست دهند. در صورت پذیرش این درخواست، پاسپورت کشور فنلاند برای آنها صادر خواهد شد. افرادی هم که به ‌صورت تحصیلی به این کشور مهاجرت می‌کنند، پس از تمام تحصیلات خود حداکثر یک سال فرصت دارند که کار مناسبی را پیدا کنند؛ در غیر این صورت مجبور به ترک این کشور می‌شوند.

 

شرایط اخذ ویزای همراه فنلاند

همه افرادی که ویزای کار در فنلاند را دریافت کرده‌اند می‌توانند برای همسر و فرزندان خود درخواست ویزای همراه بدهند؛ به این شرط که سن فرزندان کمتر از 18 سال باشد و شغل آن‌ها بتواند هزینه‌ها زندگی خانوادگی در فنلاند را تأمین کند. در چین شرایطی حقوق شما مبنا قرار می‌گیرد. نکته مهم دیگر اینکه ویزای همراه تا زمانی قابل تمدید است که فرد دریافت‌کننده ویزای کار در کشور فنلاند حضور داشته باشد و بتواند ویزای خودش را تمدید کند.

 

پیدا کردن کار در فنلاند با ویزموندو

فنلاند به دلایل مختلفی مانند شرایط اقتصادی خوب، ثبات سیاسی و فرهنگ مهاجرپذیری مردمش انتخاب بسیاری از افراد برای مهاجرت دائمی به اروپا است. پیدا کردن شغل در فنلاند و ورود به این کشور از طریق ویزای کار هم می‌تواند روند مهاجرت دائمی شما و خانواده‌تان را در این کشور آسان‌تر کند. ویزموندو در همه مراحل مهاجرت کنار شما است. شما می‌توانید برای درخواست جلسه مشاوره رایگان برای مهاجرت به کشورهای اروپایی و کانادا با ما در ارتباط باشید. ما تلاش می‌کنیم تا با توجه به شرایط شما بهترین گزینه‌ها را برای مهاجرت تحصیلی و کاری به شما پیشنهاد دهیم.

سوالات متداول

در کشور فنلاند شغل‌های مرتبط با درمان و آموزش از درآمد بسیار خوبی برخوردار هستند. به‌عنوان‌مثال درآمد شاخه‌های مختلف رشته پزشکی، پرستاری و معلمی بسیار خوب است. همچنین حسابداران، مدیران اجرایی، مدیران مالی و مدیران منابع انسانی هم حقوق بسیار بالایی را دریافت می‌کنند.

شما برای اینکه بتوانید یک موقعیت شغلی مناسب در کشور فنلاند پیدا کنید باید دانش خوبی درباره زبان این کشور داشته باشید؛ در غیر این صورت احتمال پیدا کردن کار در فنلاند تقریباً صفر است.

در حال حاضر با توجه به قوانین مهاجرتی و قانون کار در فنلاند شما پس از چهار سال کار مستمر در این کشور می‌توانید در سال پنجم برای دریافت اقامت دائم این کشور درخواست بدهید.

هر کسی که بتواند یک پیشنهاد کاری از کارفرمای فنلاندی دریافت کند می‌تواند برای اخذ ویزای کار درخواست بدهد و تفاوتی از نظر ملیت میان متقاضیان وجود ندارد. بااین‌حال هر چقدر مهارت، تخصص و دانش شما در مشاغل مورد نیاز فنلاند بیشتر باشد، شانستان برای پیدا کردن شغل در فنلاند و دریافت ویزای کار بیشتر خواهد بود.

بله؛ اعضای خانواده فردی که در کشور فنلاند دارای موقعیت شغلی مناسبی است، می‌توانند بر اساس روابط خانوادگی خود درخواست ویزای همراه بدهند. البته ویزای همراه فقط تا زمانی معتبر است که ویزای کار فرد باطل نشده باشد.

مطالب مرتبط
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پاسخ به سوالات و نظرات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *