بررسی مزایا و چالش های زندگی در شهرهای کوچک کانادا قبل از مهاجرت
موسسه مشاوره مهاجرتی و سرمایه گذاری آکو مهاجر ویرا (ثبت: ۵۴۳۴۷)
دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری آکو
مزایا و چالش های زندگی در شهرهای کوچک کانادا

بررسی مزایا و چالش های زندگی در شهرهای کوچک کانادا قبل از مهاجرت

مزایا و چالش های زندگی در شهرهای کوچک کانادا ذهن مهاجران را درگیر می کند. با توجه به مهاجر پذیر بودن کشور کانادا در شهرهای کوچک و بزرگ این کشور امکانات مختلفی در اختیار مهاجران قرار داده می شود. انتخاب محل زندگی بستگی به عوامل مختلفی مانند شغل، تحصیلات، علایق و سرمایه دارد. شما برای حضور در شهرهای بزرگ کانادا باید هزینه های بیشتری بابت خدمات درمانی، حمل و نقل، اجاره یا خرید خانه و غیره بپردازید.
مزایا و چالش های زندگی در شهرهای کوچک کانادا
Picture of نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو
نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو

زمان مطالعه : 7 دقیقه

مدت زمان مطالعه مقاله 13 دقیقه میباشد
از آخرین اخبار مطلع شوید
فهرست مطالب

بهترین شهرهای کوچک کانادا برای زندگی، انتخاب مناسبی برای مهاجران از کشورهای مختلف هستند. مزایای زندگی در شهر های کوچک داشتن آرامش، محیط خلوت تر، هوای تمیزتر و … است. البته برخی از افراد مهاجر برای پیدا کردن شغل در شهرهای کوچک با مشکل روبرو می شوند که یکی از چالش های مهم در این زمینه است. در صورتی که شرایط شغلی و تحصیلی شما ایجاب می کند؛ می توانید در شهرهای کوچک این کشور ساکن شد و در هزینه های خود صرفه جویی کنید.

معمولا اکثر مهاجران برای پیداکردن کار مناسب و تجربه زندگی جدید به دنبال انتخاب شهرهای بزرگ هستند. شهرهای بزرگ کانادا مانند ونکوور و تورنتو بسیاری از مهاجران از کشورهای مختلف از جمله ایران را در خود جای داده اند. در صورتی که خانواده شما در یکی از شهرهای کانادا زندگی می کنند، طبیعتا شما نیز به دنبال دریافت اقامت و فراهم کردن شرایط برای زندگی در آن شهر هستید.

بهترین راه برای بررسی مزایا و چالش های زندگی در شهرهای کوچک کانادا کمک گرفتن از آژانس های مهاجرتی فعال در این حوزه است. در ویزموندو مشاوران حرفه ای و کارآزموده با توجه به تجربیات و دانش بالایی که دارند شما را راهنمایی می کنند. زمانیکه با چالش ها و نکات مثبت زندگی در شهرهای مختلف کانادا آشنا شوید، قطعا تصمیم گیری برای شما آسان تر می شود.

 

انتخاب شهرهای کوچک و متوسط کانادا برای زندگی

انتخاب شهرهای کوچک یا حتی متوسط کانادا با توجه به تعداد بالای آن ها، یک چالش مهم برای مهاجران است. با توجه به مزایا و چالش های زندگی در شهرهای کوچک کانادا انتخاب و تصمیم گیری آسان تر خواهد شد. اگر از طبیعت لذت می برید و به دنبال مناطق آرام و به دور از زندگی شلوغ شهری هستید، می توانید شهرهای کوچک کانادا را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که شهرهای کوچک این کشور هم امکانات خوبی داشته؛ اما به اندازه شهرهای بزرگ توسعه یافته نیستند.

در طبقه‌بندی شهرهای کانادا معمولا با توجه به جمعیت این دسته بندی انجام می شود. شهرهای دارای 100 هزار نفر جمعیت یا کمتر جزو شهرهای کوچک کانادا محسوب می شوند. شهرهای که جمعیت 100 هزار تا یک میلیون نفر دارند به عنوان شهرهای متوسط در این رده بندی قرار می گیرند. شهرهای دارای جمعیت بالای یک میلیون نفر هم به عنوان شهرهای بزرگ و پرجمعیت کشور کانادا شناخته می شوند. تعداد شهرهای متوسط و کوچک در این کشور بسیار زیاد است که شرایط زندگی مناسبی دارند.

 

لیست برخی از شهرهای کوچک کانادا

اگرچه کلان شهرهای کانادا به عنوان قطب های اصلی زندگی، تفریح، کار و تحصیل شناخته می شوند، اما برای بسیاری از مهاجران، زندگی در شهرهای کوچکتر جذابیت خاص خود را دارد. این شهرها با ارائه فضایی آرام و دلنشین، هزینه های زندگی معقول تر و فرصت های شغلی متنوع، تجربه ای متفاوت از زندگی در کانادا را به ارمغان می آورند. لیست شهرهای کوچک تا متوسط کانادا شامل:

 • شهر کرنر بروک در جزیره نیوفاندلند
 • شهر مانکتون در استان نیوبرونزیک
 • شهر براندون در استان مانیتوبا
 • شهر رد دپر در استان آلبرتا
 • شهر کلونا در استان بریتیش کلمبیا
 • شهر موس جا در استان ساسکچوان
 • شهر ترو ریویرز در استان کبک
 • شهر شارلوت تاون در جزیره پرنس ادوارد
 • شهر اتاوا در استان انتاریو
 • شهر همیلتون در استان انتاریو
 • شهر کیچنر در استان انتاریو
 • شهر میسیساگا در استان انتاریو
 • شهر ساسکاتون در استان ساسکچوان
 • شهر ویکتوریا در استان بریتیش کلمبیا
 • شهر ویندسور در اتان انتاریو
 • شهر ساندر بی در استان انتاریو
 • شهر سنت جان در جزیره نیوفاندلند
 • شهر هالیفاکس استان نوا اسکاتیا
 • شهر اوشاوا در استان انتاریو

 

طبیعت زیبای شهرهای کوچک کانادا طبیعت زیبای شهرهای کوچک کانادا

 

بهترین شهرهای کوچک کانادا

شهرهای کوچک زیادی در کانادا وجود دارد که در اینجا برخی از بهترین شهرهای کوچک به همراه مزایا و چالش های زندگی در شهرهای کوچک کانادا را به شما معرفی می کنیم:

نیاگارا، انتاریو

نیاگارا شهری کوچک است که در ساحل دریاچه قرار دارد، این شهر درست در مقابل آبشار نیاگارا واقع شده است. شهر نیاگارا به دلیل هتل ها، رستوران ها و مکان های تفریحی متعددش مشهور شده و مقصدی محبوب برای گردشگران است. نیاگارا در مرز بین کانادا و آمریکا و در نزدیکی شهر نیویورک است. تعداد توریست هایی که به این شهر مراجعه می کنند بسیار زیاد می باشد. کارهای هتل داری، رستوران و کارهای مرتبط با گردشگری در این شهر رونق بسیار خوبی دارند. جمعیت این شهر در سال های اخیر افزایش پیدا کرده و به قطب گردشگری کانادا تبدیل شده است.

کلونا، بریتیش کلمبیا

کلونا شهری در منطقه اوکاناگان مرکزی در جنوب ایالت بریتیش کلمبیا کانادا است. این شهر در ساحل شرقی دریاچه اوکاناگان، بزرگترین دریاچه در این استان واقع شده است. کلونا به خاطر آب و هوای معتدل و مناظر زیبا فراوانش مشهور است. جمعیت کلونا در سال ۲۰۱۶ برابر با ۱۴۳،۴۷۶ نفر بود. این شهر یکی از سریع ترین شهرهای در حال رشد در کانادا است و انتظار می رود که جمعیت آن در سال های آینده به رشد خود ادامه دهد.

واترلو، انتاریو

واترلو شهری در جنوب استان انتاریو کانادا است. این شهر در منطقه واترلو واقع شده است که شامل شهرهای کیچنر و کمبریج نیز می شود. دانشگاه واترلو، یکی از برترین دانشگاه های تحقیقاتی کانادا شناخته شده است. این شهر همچنین به عنوان مرکز فناوری اطلاعات کانادا شناخته می شود و محل استقرار تعدادی از شرکت های فناوری اطلاعات است. با بررسی مزایا و چالش های زندگی در شهرهای کوچک کانادا متوجه خواهید شد که شهر واترلو یک انتخاب مناسب است.

این شهر با فاصله کم نسبت به شهر تورنتو در کانادا قرار گرفته و بعد از 94 کیلومتر به تورنتو می رسید. جمعیت این شهر به حدود 121 هزار نفر می رسد که در مساحت 64 کیلومتر مربعی قرار گرفته اند. مکان های فرهنگی و توریستی زیادی در این شهر وجود دارد که می توان به دانشگاه واترلو، پارک ویتنی، موزه علم و فناوری و بازار کشاورزان اشاره کرد.

برلینگتون، انتاریو

برلینگتون شهری در کرانه غربی دریاچه انتاریو در جنوب غربی انتاریو، کانادا است. شهر برلینگتون با دارا بودن سواحل زیبای شنی به مقصد توریست ها تبدیل شده است. شما می توانید در ساحل رودخانه پیاده‌روی کرده یا به دوچرخه سواری مشغول شوید. باغ های گیاه شناسی و موزه های این شهر شهرت خیلی زیادی دارند.

جمعیت این شهر حدود 180 هزار نفر است که در سال های اخیر رشد جمعیت بسیار خوبی داشته است. برلینگتون به دلیل موقعیت مکانی آن در منطقه هالتون، شهری مقرون به صرفه برای زندگی است. این شهر همچنین دارای نرخ جرم و جنایت پایین و سیستم آموزشی عالی می باشد. برلینگتون مقصدی محبوب برای مهاجران است.

گوئلف، انتاریو

گوئلف شهری در جنوب غربی انتاریو، کانادا بوده که در منطقه ولینگتون واقع شده است. این شهر به خاطر معماری اروپایی، مناظر طبیعی زیبا و فضای دانشگاهی پررونق مشهور است. گوئلف به عنوان (مروارید رودخانه اسپید) شناخته می شود و توسط رودخانه اسپید احاطه شده است.

این شهر امکانات بسیار خوبی برای ادامه تحصیل و زندگی دارد. گوئلف به عنوان یکی از شهرهای سلطنتی و مرفه نشین کانادا شناخته می شود. اکثر خانه های این شهر بسیار بزرگ و مجلل هستند. مهم ترین جاذبه های این شهر دانشگاه گوئلف، باغ های معروف این شهر، پارک لی اکرز و موزه ها هستند. جمعیت این شهر حدود 132 هزار نفر بوده و امکانات بسیار خوبی دارد.

لث بریج، آلبرتا

لث بریج شهری در جنوب آلبرتا، کانادا است. این شهر سومین شهر پرجمعیت آلبرتا پس از کلگری و ادمونتون بوده و در دشت های جنوبی این استان واقع شده است. لث بریج به خاطر مناظر طبیعی زیبا، تاریخ غنی و فرهنگ متنوع مشهور است. این شهر جمعیت حدود 101 هزار نفری داشته و در نزدیکی کوه ها راکی قرار گرفته است. این شهر آب و هوای نسبتا گرمی دارد و در زمستان نسبت به شهرهای دیگر گرم تر می باشد. پارک دولتی یومک و موزه این شهر از نقاط معروف آن به شمار می روند.

 

مزایای زندگی کردن در یک شهر متوسط و یا کوچک در کانادا

بررسی مزایا و چالش های زندگی در شهرهای کوچک کانادا در تصمیم گیری و انتخاب شهرها نقش مهمی دارد. زندگی در شهرهای کوچک و متوسط کانادا مزایای زیادی دارد، از جمله:

هزینه زندگی مقرون به صرفه

به طور کلی، هزینه زندگی در شهرهای کوچک و متوسط کانادا به طور قابل توجهی کمتر از شهرهای بزرگ است. این امر به دلیل مسکن، حمل و نقل و سایر هزینه های زندگی ارزان‌تر است. به عنوان مثال، اجاره یک آپارتمان دو خوابه در یک شهر کوچک ممکن است نصف قیمت آپارتمان مشابه در یک کلان شهر باشد.

فضای آرام

شهرهای کوچک و متوسط معمولاً آرام‌تر از شهرهای بزرگ هستند. ترافیک کمتر، آلودگی صوتی کمتر و جرم و جنایت کمتری وجود دارد. این امر می تواند محیطی آرام‌تر و سالم تر برای زندگی ایجاد کند.

دسترسی به طبیعت

بسیاری از شهرهای کوچک و متوسط در نزدیکی کوه ها، جنگل ها، دریاچه ها یا سایر مناظر طبیعی واقع شده اند. این امر دسترسی آسان به مناظر و فعالیت در طبیعت مانند پیاده‌روی، کمپینگ، ماهیگیری و اسکی را فراهم می کند.

کیفیت بالای زندگی

شهرهای کوچک و متوسط اغلب دارای کیفیت زندگی بالایی هستند. این امر به دلیل مدارس خوب، مراقبت های بهداشتی با کیفیت، امکانات رفاهی عمومی و فضای امن و تمیز می باشد. ترافیک در شهرهای کوچک بسیار کم است و رفت و آمد آسان تر شده و آلودگی هوا هم کم‌تر خواهد بود.

فرصت های شغلی

در حالی که ممکن است به اندازه شهرهای بزرگ فرصت های شغلی در شهرهای کوچک و متوسط وجود نداشته باشد، اما هنوز هم می توان مشاغل خوبی در این شهرها پیدا کرد. بسیاری از شهرهای کوچک و متوسط محل استقرار شرکت های تولیدی، کشاورزی و فناوری هستند. نرخ بیکاری در این شهرها بسیار پایین است و رقابت زیادی در به دست آوردن مشاغل مختلف وجود ندارد. با توجه به مزایا و چالش های زندگی در شهرهای کوچک کانادا فرصت های شغلی متفاوتی در این شهرها وجود خواهد داشت.

 

مزایای زندگی کردن در یک شهر متوسط و یا کوچک در کانادا مزایای زندگی کردن در یک شهر متوسط و یا کوچک در کانادا

 

چالش های زندگی در شهرهای کوچک کانادا

با توجه به شناخت مزایا و چالش های زندگی در شهرهای کوچک کانادا می توانید بهترین شهر را انتخاب کنید. علاوه بر مزایای بیان شده انتخاب یک شهر کوچک چالش ها و مشکلاتی را برای شما به وجود می آورد. از جمله مهم ترین چالش ها در شهرهای کوچک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • فرصت های محدود: شهرهای کوچک و متوسط ممکن است فرصت های محدودی در زمینه هایی مانند آموزش، سرگرمی و فرهنگ ارائه دهند. این امر به ویژه برای افرادی که عادت به زندگی در یک کلان شهر دارند مشکل ساز باشد. معمولا افراد دارای تخصص خاص در حوزه های مختلف به کانادا مهاجرت می کنند تا شرایط شغلی و زندگی بهتری را تجربه کنند. شهرهای کوچک شاید انتخاب مناسبی برای به دست آوردن یک زندگی بهتر و شغل های عالی نباشند. اکثر موقعیت های شغلی با درآمد عالی در شهرهای بزرگ به دست می آیند.
 • کمبود تنوع: شهرهای کوچک و متوسط ممکن است تنوع جمعیتی کمتری نسبت به شهرهای بزرگ داشته باشند. این امر می تواند برای برخی از افراد که به دنبال قرار گرفتن در معرض جوامع مختلف هستند، یک اشکال باشد. پیدا کردن افراد هم وطن یا افرادی با عقاید مشابه، زندگی در کشور جدید را آسانتر می کند.
 • دسترسی محدود به حمل و نقل: در شهرهای کوچک و متوسط ممکن است به اندازه شهرهای بزرگ به حمل و نقل عمومی دسترسی نداشته باشید. این امر می تواند برای افرادی که خودرو ندارند، مشکل ساز باشد. برای رفتن به سر کار، رفتن به دانشگاه یا مدرسه در شهرهای کوچک با مشکل مواجه خواهید شد. با اینکه در خیابان های شهرهای کوچک ترافیک کمتری دیده می شود؛ اما جابه جایی با تاکسی می تواند هزینه بیشتری در بر داشته باشد.

 

چالش های زندگی در شهرهای کوچک کانادا چالش های زندگی در شهرهای کوچک کانادا

 

بازار کار کانادا در شهرهای کوچک

از جمله نکات مهم در مزایا و چالش های زندگی در شهرهای کوچک کانادا بازار کار و پیدا کردن شغل مناسب در این شهرها است. با توجه به برنامه های مهاجرتی که به هر استان ابلاغ شده این اختیارات را دارند که برای شهرهای مختلف جذب نیروی کار خارجی داشته باشند. با توجه به برنامه های مهاجرتی، شهرهای کوچک کانادا، مقصد جدید مهاجران شده اند. فرصت های شغلی، شرایط مسکن و زیر ساخت ها در شهرهای بزرگ بهتر به نظر می رسند؛ اما شهرهای کوچک هم فضای مناسبی برای زندگی و کار دارند.

اولین و مهم ترین نکته برای مهاجران پیدا کردن شغل مناسب در کانادا است. در شهرهای کوچک کشور کانادا هم با توجه به برنامه ریزی انجام شده فرصت های شغلی زیادی وجود دارد. شهرهای کوچک کانادا کمترین نرخ بیکاری را دارند که نشان دهنده فرصت های شغلی مناسب در این حوزه است. کمترین نرخ بیکاری در شهر ویکتوریا 3.4 درصد، در کبک 3.5 درصد، در برانتفورد 3.8 درصد، در کلون 4.2 درصد و در شربروک 4.7 درصد است.

علاوه بر بازار کار باید به دو عامل مهم دیگر یعنی قیمت مسکن در هر شهر و کیفیت زندگی در بررسی مزایا و چالش های زندگی در شهرهای کوچک کانادا توجه داشته باشید. برای انتخاب یک شهر و زندگی در کانادا بازار کار اهمیت دارد؛ اما در کنار آن شرایط زندگی نیز باید فراهم باشد. شهرهای کوچک معمولا قیمت مسکن پایین تری داشته و اجاره و خرید خانه در شهرهای بزرگ کار سختی به نظر می سد.

 

درآمد در شهرهای کوچک کانادا

از جمله مزایا و چالش های زندگی در شهرهای کوچک کانادا میزان درآمد در این شهرها است. در واقع میزان درآمد در وهله اول به نوع شغل افراد بستگی دارد. متوسط درآمد ساعتی کارمندان تمام وقت حدود 63.32 دلار است که در شهرها و استان های مختلف عدد متفاوتی خواهد داشت. شهرهایی که در استان های قلمرو شمال غربی، نوناووت و یوکان قرار گرفته باشند درآمد نسبتا خوب و بالایی دارند. افراد شاغل در شهرهای استان های پرنس ادوارد آیلند، کبک کانادا، بریتیش کلمبیا، نیوبرانزویک میانگین درآمد کمتری دارند.

به عنوان مثال در شهر سنت جان که یکی از شهرهای کوچک کانادا محسوب می شود، میزان متوسط درآمد ماهانه با کسر مالیات حدود 2750 دلار است. با در نظر گرفتن هزینه زندگی در این شهر که حدود 4205 دلار در ماه است درآمد آنچنان بالایی نخواهند داشت. عوامل اصلی تعیین کننده دستمزد افراد علاوه بر شهرها توانایی و نوع شغل آن ها و همچنین میزان مهارت فرد در شغل خود است.

ویزموندو به عنوان یک موسسه بزرگ مهاجرتی به شما کمک می کند تا بهترین شهر را برای اقامت و زندگی انتخاب کنید. با شناخت مزایا و معایب زندگی در شهرهای کوچک کانادا تصمیم گیری برای شما آسان تر خواهد شد. جهت مشاوره و بررسی مزایا و چالش های زندگی در شهرهای کوچک کانادا همین الان با شماره تماس های درج شده در سایت تماس بگیرید.

 

درآمد در شهرهای کوچک کانادا درآمد در شهرهای کوچک کانادا

سوالات متداول

بهترین ایالت کانادا برای زندگی کدام است؟

یکی از پرطرفدارترین ایالت ها در بین مهاجران ایالت انتاریو است که با شهرهای مختلف انتخاب خوبی برای مهاجران خواهد بود.

شهر تروا ریویر در کبک به عنوان ارزان ترین شهر شناخته شده و میزان اجاره خانه در این شهر بسیار پایین است.

کیفیت امکانات در شهرهای بزرگ بهتر است؛ اما شهرهای کوچک هم فرصت مناسبی برای ترقی و رشد دارند.

شهرهای کوچک کانادا نرخ بیکاری کمتری دارند و رقابت شغلی در این شهرها بسیار کمتر است.

شهرهای زیر 100 هزار نفر جمعیت شهر کوچک و شهرهای بین 100 هزار تا یک میلیون نفر به عنوان شهر متوسط شناخته می شوند.

مطالب مرتبط
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پاسخ به سوالات و نظرات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *