مهاجرت به کانادا از طریق پرستار خانگی (Caregiver) - ویزموندو
موسسه مشاوره مهاجرتی و سرمایه گذاری آکو مهاجر ویرا (ثبت: ۵۴۳۴۷)
دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری آکو

مهاجرت به کانادا از طریق پرستار خانگی

در دهه‌های اخیر کانادا به یکی از مقاصد اصلی مهاجران در سراسر جهان تبدیل شده است. کانادا کشوری است با طبیعت متنوع و مردمانی خونگرم که کیفیت زندگی در آن بسیار بالا است. کانادا برنامه‌ها و طرح‌های مهاجرتی بسیاری طراحی و ارائه کرده است تا با جذب نیروی کار به اقتصاد کانادا کمک شود.

یکی از سیاست‌ها و برنامه‌های مهاجرتی کانادا مربوط به پرستاران خانگی است. پرستاران خانگی از این طریق می‌توانند در کانادا مشغول به کار شوند و سپس اقامت دائم کانادا بگیرند. این روش‌ مهاجرت به کانادا بیشتر برای افرادی مناسب است که سابقه کاری در این زمینه دارند و حداقل یکسال در این زمینه دوره دیده‌اند.

مهاجرت به کانادا از طریق پرستار خانگی (Caregiver)
Picture of امیرحسین پیشگویی

امیرحسین پیشگویی

کارشناس مهاجرت

زمان مطالعه : 11 دقیقه

در این مقاله کارشناسان گروه مهاجرتی ویزموندو، برای آشنایی کاربران گرامی به معرفی این روش مهاجرتی به کانادا و بررسی تمام ابعاد آن پرداخته‌اند. برای کسب اطلاعات بیشتر و دقیق‌تر می‌توانید با کارشناسان ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان با ایشان بهره‌مند شوید.

مهاجرت به کانادا از طریق پرستار خانگی (Caregiver)

امید به زندگی در کانادا بسیار بالا است و تعداد  افراد مسن در این کشور روز به روز در حال افزایش است. این جمعیت مسن، افراد کم‌توان و کودکان نیاز به پرستار و مراقبی دارند که در امور روزانه و شخصی به آن‌ها کمک کند و کانادا با کمبود نیروی کار در این زمینه مواجه است.

کانادا برای رفع معضل کمبود پرستار خانگی و جذب نیروی کار ماهر، از سال ۲۰۱۹ دو برنامه آزمایشی با عنوان نیروی کار پشتیبان در خانه (Home Support Worker Pilot Program) و مراقبت از کودک در خانه (Home Child Care Provider Pilot Program) طراحی و ارائه کرده است

مهاجرت پرستار خانگی کانادا، چه روشی است؟

کانادا برنامه‌های خاصی برای جذب پرستار خانگی طراحی کرده است و این برنامه‌های مهاجرتی به افراد واجد شرایط این امکان را می‌دهد تا بر اساس تجربه کاری خود درخواست ویزای کار داده و در کانادا مشغول به کار شوند و پس از مدتی برای اقامت دائم کانادا درخواست دهند.

برای استفاده از این برنامه مهاجرتی فرد باید دارای شرایط مشخص شده باشد و پس از اطمینان از واجدالشرایط بودن، مدارک مورد نیاز را تهیه و به همراه درخواست ویزای کار به سفارت کانادا تحویل دهند تا پس از بررسی شرایط و مورد قبول واقع شدن درخواست، ویزای کار کانادا صادر شود.

 

شرایط شما را برای مهاجرت و دریافت اقامت کانادا بررسی میکنیم. 

آیا ویزای پرستار خانگی کانادا وجود دارد؟

در واقع ویزایی به نام ویزای پرستار خانگی وجود ندارد و فرد باید درخواست ویزای کار کانادا بدهد و پس از دریافت ویزای کار می‌تواند در کانادا به عنوان پرستار خانگی مشغول به کار شود. پس از مدتی با توجه به تجربه کاری و مدت زمانی که در کانادا مشغول به کار بوده است می‌تواند برای اخذ برای اقامت دائم کانادا اقدام کند.

آیا ویزای پرستار خانگی کانادا وجود دارد؟

 روش‌های اخذ ویزای پرستار خانگی کانادا کدامند؟

در حال حاضر فقط کسانی که مجوز کار در کانادا را داشته باشند، می‌توانند از این برنامه استفاده کنند و افراد جدید پذیرفته نمی‌شوند. در حال حاضر فقط دو برنامه فعال نیروی کار پشتیبان در خانه و مراقبت از کودک در خانه فعال می‌باشد. این برنامه‌ها به متقاضیان اجازه می‌دهد تا پس از کسب سابقه کاری مشخص برای اقامت دائم کانادا اقدام کنند. معمولا طرح‌ها ۵ ساله هستند و پس از ۵ سال فرد و افراد خانواده می‌توانند به کانادا مهاجرت کنند و اقامت دائم کانادا را بگیرند.

مراحل مهاجرت به کانادا از طریق پرستار خانگی Caregiver

در صورت واجد شرایط بودن برای برنامه پرستار خانگی فرد باید مدارک لازم را آماده کند و همراه با درخواست خود به سفارت ارائه دهد. بعد از به جریان افتادن پرونده درخواست ویزا به طور رسمی، معمولا برای انجام بیومتریک از سوی سفارت اطلاع‌رسانی خواهد شد. سفارت کانادا مدارک و بیومتریک را به طور دقیق مورد بررسی قرار می‌دهد و معمولا پس از ۶ هفته نتیجه قبول یا ریجکت شدن به فرد متقاضی اطلاع‌رسانی می‌شود.

 مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای پرستار خانگی

مهاجرت به کانادا به عنوان پرستار خانگی نیاز به داشتن مهارت و تجربه کاری دارد و با توجه به برنامه مهاجرتی ممکن است مدارک متفاوتی لازم باشد اما به طور کلی مهم‌ترین مدارک لازم برای مهاجرت از طریق پرستار خانگی به شرح زیر است:

 • پاسپورت معتبر
 • مدرک تحصیلی و حرفه‌ای
 • مدارک تمکن مالی
 • پیشنهاد کاری از کارفرما (Job Offer)
 • پرسشنامه مجوز کار
 • مدرک زبان معتبر
 • گواهی سلامت پزشکی
 • مدارک مربوط به اقامت
 • عکس هویتی
 • گواهی عدم سوء‌پیشینه

توصیه می‌شود قبل از تهیه مدارک به وب‌سایت رسمی اداره مهاجرت کانادا ((IRCC مراجعه کنید تا از اطلاعات به‌روز و دقیق در مورد مدارک مورد نیاز مطلع شوید و یا با کارشناسان موسسه ویزموندو تماس بگیرید تا شما را به بهترین شیوه راهنمایی کنند.

 پرستار خانگی در کانادا چه وظیفه‌ای دارد؟

پرستاران خانگی در کانادا نقش مهمی در حمایت و مراقبت از افردی که نیاز به کمک در امور روزمره یا مراقبت‌های ویژه دارند، ایفا می‌کنند. مراقبت از کودکان معمولا شامل کمک به کودکان در بهداشت شخصی از جمله حمام کردن، تعویض لباس، نظارت بر بازی و فعالیت‌های کودکان، برنامه آموزشی و تفریحی، برنامه روتین منظم برای خواب و استراحت، رفت و آمد کودکان به مدرسه یا فعالیت‌های بیرون است.

مراقبت از سالمندان یا افرادی که نیازهای خاص دارند نیز اغلب شامل کمک در امور شخصی مثل حمام، خوردن، لباس پوشیدن، انجام کارهای خانگی سبک مانند تمیز کردن، شستشو، آماده‌سازی غذا، دادن داروها و یادآوری زمانبندی داروها، ارائه حمایت عاطفی و اجتماعی، همراهی در بیرون رفتن یا فعالیت‌های اجتماعی، نظارت بر وضعیت سلامت و ارائه گزارش به خانواده خواهد بود که البته تمام این موارد بسته به توافق با کارفرما ممکن است متفاوت باشد.

پرستار خانگی باید صبور و مهربان در برخورد با افراد باشد و اطلاعات کمک‌های اولیه و مراقبت‌های پزشکی ساده را دارا باشد همچنین توانایی برقراری ارتباط مؤثر یکی از مهم‌ترین خصوصیات برای این شغل است. لازم به ذکر است که ساعات کاری به عنوان پرستار خانگی ۸ تا ۱۰ ساعت در روز است.

برنامه‌های مهاجرت به کانادا از طریق پرستار خانگی

برنامه‌های مهاجرتی مختلفی برای مهاجرت از طریق پرستار خانگی وجود دارد که فرد برای استفاده از هر یک از این برنامه‌ها باید شرایط تعیین شده را داشته باشد. این برنامه‌ها فرصت جدید برای افراد حرفه‌ای در این زمینه فراهم می‌کند. در حال حاضر برنامه‌های مهاجرتی که در این زمینه فعال و باز هستند، به شرح زیر است:

 • برنامه آزمایشی مراقبت از افراد دارای نیاز مراقبتی (Home Support Worker Pilot Program)

در این طرح پرستار خانگی برای مراقبت و کمک به افراد مسن یا دارای ناتوانی جسمی یا روانی ویزای کار دریافت می‌کند. افرادی که می‌خواهند از این برنامه استفاده کنند باید تجربه کاری و سطح زبان قابل قبولی داشته باشند. متقاضیان بعد از گذشت ۱ سال می‌توانند با استفاده از تجربه کاری خود درخواست اقامت دائم کانادا بدهند.

 • برنامه آزمایشی مراقبت از کودک در خانه (Home Child Care Provider Pilot Program)

این برنامه برای نگهداری و مراقبت از کودکان زیر سن مدرسه طراحی شده است و برنامه‌ای است که به پرستاران خانگی که در زمینه مراقبت از کودکان زیر سن مدرسه تجربه دارند، امکان مهاجرت به کانادا را میضدهد. افراد متقاضی باید نشان دهند که تجربه کاری مرتبط در کانادا دارند. پرستاران خانگی کودک بعد از ۱ سال کار در کانادا می‌توانند درخواست اقامت دائم دهند.

در این طرح متقاضیان باید حداقل ۲ سال تجربه کاری داشته باشند و مسلط بر زبان انگلیسی یا فرانسوی باشند و همچنین مدرک معتبر زبان داشته باشند. داشتن حداقل دیپلم دبیرستان و یا ارزیابی اعتبار تحصیلی (ECA) برای تحصیلات خارح از کانادا الزامی است.

برنامه‌های مهاجرت به کانادا از طریق پرستار خانگی

حقوق پرستاران خانگی در کانادا چقدر است؟

درآمد پرستاران خانگی ممکن است با توجه به یکسری عوامل متفاوت باشد. از مهم‌ترین این عوامل می‌توان به تجربه کاری، محل زندگی، محل کار، سطح تحصیلات و. اشاره کرد. میزان درآمد و حقوق پرستاران خانگی در کانادا مرتبط با سابقه کار و ایالتی است که در آن مشغول به کار هستند و افراد باسابقه بالاتر قطعا درآمد بیشتری خواهند داشت. به طور کلی درآمد پرستار بچه در کانادا برای هر ساعت حدود ۱۱ دلار است و این رقم باتوجه به میزان سابقه و مهارت فرد بین ۱۴ تا ۲۰ دلار کانادا ممکن است افزایش یابد.

هزینه نگهداری و مراقبت از سالمندان هم با توجه به ایالت، میزان وظایف و سابقه و مهارت فرد مختلف است. اما به طور کلی درآمد متوسط پرستاران خانگی سالمندان در کانادا بین ۴۲۰۰۰ تا ۱۱۵۰۰۰ دلار در سال است که این رقم کفاف تامین زندگی در کانادا را می‌دهد.

تیم ویزموندو قدم به قدم تا انتهای مسیر همراه شماست تا مهاجرتی امن را برای شما به ارمغان آورد.

شرایط دریافت ویزای کار پرستار خانگی در کانادا

کانادا فرصت بی‌نظیری برای پرستاران خانگی خارجی فراهم کرده است تا این افراد به صورت قانونی وارد کانادا شده  و شروع به کار کنند. برای مهاجرت به کانادا از طریق پرستار خانگی فرد باید یکسری شرایط را دارا باشد که مهم‌ترین آن‌ها عبارت‌اند از:

 • سابقه کار حرفه‌ای در زمینه پرستاری
 • داشتن مدرک زبان معتبر
 • داشتن حداقل ۱۹ سال سن
 • داشتن جاب آفر برای افرادی که کمتر از ۱۲ سال سابقه کاری دارند
 • شرکت در دوره‌های آموزش (در صورت نداشتن سابقه کاری)
 • سابقه کار در نزدیک محل مورد نظر به مدت ۶ ماه

با داشتن شرایط بالا می‌توان به راحتی برای اخذ ویزای کار به عنوان پرستار خانگی در کانادا اقدام کرد. در نظر داشته باشید که در حال حاضر این نوع ویزا برای کبک و مونترال فعال نمی‌باشد.

 مزایای کار پرستار خانگی در کانادا

مزایای مهاجرت به کانادا به عنوان پرستار خانگی تنها به فرصت‌های شغلی محدود نمی‌شود بلکه مزایای اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی نیز به دنبال دارد و دروازه‌هایی به سوی زندگی بهتر را به روی فرد باز می‌کند. در این بخش به برخی از مزایای کار پرستار خانگی در کانادا اشاره می‌کنیم.

 • اجازه تحصیل در کانادا
 • امکان پیشرفت شغلی
 • بازار کار خوب
 • عدم نیاز به LIMA
 • امکان تغییر کارفرما
 • امکان همراهی تمام اعضای خانواده
 • امکان کار همسر متقاضی
 • امکان تغییر کارفرما
 • دسترسی به سیستم بهداشتی و آموزشی با کیفیت
 • استانداردهای زندگی بالا

مزایای ذکر شده مهم‌ترین مزایای مهاجرت به کانادا از طریق پرستار خانگی هستند بدیهی است باتوجه به شرایط و موقعیت افراد مختلف ممکن است این مزایا متفاوت باشند.

سوالات متداول

پرستار خانگی درکدام استان‌های کانادا بیشترمورد تقاضا هست؟

در تمام کانادا نیاز به پرستار خانگی وجود دارد اما در استان های اونتاریو، یوکان، نوااسکوشیا، نیوبرانزویک این نیاز بیشتر است.

خیر، کارفرما مستقیما می‌تواند به اداره مهاجرت کانادا درخواست استخدام پرستار خانگی را اعلام کند.

بله، فردی که مایل است در شغل پرستار خانگی مشغول به کار شود، باید سطح معینی از زبان انگلیس یا فرانسوی را از طریق آزمون‌های معتبر ارائه دهد. 

این زمان به عوامل مختلفی بستگی دارد و بسته به شرایط ممکن است متفاوت باشد ولی معمولا تا ۶  هفته قبول یا رد شدن ان مشخص می‌شود.

خیر، در این برنامه نیاز به ارزیابی LIMA نیست و این مسئله یکی از محاسن این طرح مهاجرتی است.

بله، پرستاران خانگی از طریق برنامه موقت کارگران خارجی (TFWP) می‌توانند اجازه کار خود را به عنوان Caregiver تمدید کنند.

فهرست مطالب
فهرست مطالب

ویزای سینگل

یک بار اجازه ورود به مدت ۶ ماه
 • یکبار اجازه ورود به این کشور
 • شرکت در کنفرانس یا شرکت در رخداد خاص
 • ویزای سینگل صادر
 • اقدام اخذ مجدد ویزا به این کشور

ویزای مولتی

یک بار اجازه ورود به مدت ۶ ماه
 • یکبار اجازه ورود به این کشور
 • شرکت در کنفرانس یا شرکت در رخداد خاص
 • ویزای سینگل صادر
 • اقدام اخذ مجدد ویزا به این کشور

سوپر ویزا

یک بار اجازه ورود به مدت ۶ ماه
 • یکبار اجازه ورود به این کشور
 • شرکت در کنفرانس یا شرکت در رخداد خاص
 • ویزای سینگل صادر
 • اقدام اخذ مجدد ویزا به این کشور

پاسخ به سوالات و نظرات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *