موسسه مشاوره مهاجرتی و سرمایه گذاری آکو مهاجر ویرا (ثبت: ۵۴۳۴۷)

دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری آکو

هزینه زندگی دانشجویی در انگلستان

هزینه زندگی دانشجویی در انگلستان

انگلستان یکی از مقاصد محبوب برای تحصیل دانشجویان بین‌المللی است؛ زیرا سیستم آموزشی برجسته، دانشگاه‌های معتبر و فرصت‌های شغلی مناسبی دارد. زندگی دانشجویی در انگلستان به عنوان یک تجربه متنوع و پویا شناخته می‌شود. دانشجویان بین‌المللی از سراسر جهان به انگلستان می‌آیند تا در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی این کشور تحصیل کنند. از طرفی، هزینه زندگی دانشجویی در انگلیس یکی از معضلات زندگی در این کشور به شمار می‌آید. به همین دلیل، آشنایی با هزینه‌های زندگی در انگلیس بسیار مهم است.
هزینه زندگی دانشجویی در انگلستان
نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو
نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو

زمان مطالعه : 7 دقیقه

زمان مطالعه : 7 دقیقه

از آخرین اخبار مطلع شوید
فهرست مطالب

هزینه زندگی دانشجویی در انگلستان چقدر است؟

انگلستان یکی از مقاصد محبوب برای تحصیل دانشجویان بین‌المللی است؛ زیرا سیستم آموزشی برجسته، دانشگاه‌های معتبر و فرصت‌های شغلی مناسبی دارد. زندگی دانشجویی در انگلستان به عنوان یک تجربه متنوع و پویا شناخته می‌شود. دانشجویان بین‌المللی از سراسر جهان به انگلستان می‌آیند تا در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی این کشور تحصیل کنند. از طرفی، هزینه زندگی دانشجویی در انگلیس یکی از معضلات زندگی در این کشور به شمار می‌آید. به همین دلیل، آشنایی با هزینه­‌های زندگی در انگلیس بسیار مهم است.

در انگلستان، دانشگاه‌های معتبر و برجسته‌ای وجود دارند. برخی از دانشگاه‌های انگلیس مانند دانشگاه کمبریج و دانشگاه آکسفورد در رتبه‌بندی جهانی دانشگاه‌ها به جایگاه برتری دست یافته‌اند. این دانشگاه‌ها به همراه سایر مؤسسات آموزش عالی در انگلستان امکانات و منابع بسیار خوبی برای دانشجویان فراهم می‌کنند.

انگلستان برای دانشجویان بین‌المللی فرصت‌های شغلی بسیار خوبی را نیز فراهم می‌کند. با توجه به شهرت بین‌المللی انگلستان و وجود شرکت‌ها و صنایع مختلف، فرصت‌های کاری در حوزه‌های مختلف به دانشجویان ارائه می‌شود. همچنین، بعضی از دانشجویان بعد از فارغ‌التحصیلی امکان اقامت و کار در انگلستان را نیز دارا می‌شوند.

هزینه زندگی دانشجویی در انگلستان در سال 2023 بسیار متغیر و تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار دارد. در هر صورت، هزینه زندگی دانشجویی در انگلیس به عنوان یکی از مهمترین مسائل برای افرادی به شمار می‌رود که قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارند. موسسه ویزموندو با ارائه خدمات و مشاوره‌های مختلف، راهنمایی‌های اختصاصی برای مهاجرت تحصیلی به این کشور را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد. برای شرایط تحصیل و زندگی در انگلستان تا پایان با ما همراه باشید.

هزینه های تحصیل و زندگی در انگلستان

هزینه زندگی دانشجویی در انگلستان و تحصیل در این کشور، به نوع دانشگاه، رشته تحصیلی و سبک زندگی خاص هر شخص بستگی دارد. اما به طور کلی، می‌توان میانگین هزینه‌هایی که به صورت نرمال وجود دارند را در جدول زیر خلاصه کنیم:

مدرک تحصیلی
هزینه (تقریبی)
دوره دبیرستان
۳۰,۰۰۰ تا ۵۰,۰۰۰ پوند
پیش دانشگاهی (داخل کالج)
۲۰,۰۰۰ تا ۳۰,۰۰۰ پوند
پیش دانشگاهی (داخل دانشگاه)
۱۰,۰۰۰ تا ۲۵,۰۰۰ پوند
لیسانس
۱۰,۰۰۰ تا ۲۵,۰۰۰ پوند
فوق لیسانس
۱۰,۰۰۰ تا ۲۵,۰۰۰ پوند
دکتری
۳۶,۰۰۰ تا ۴۸,۰۰۰ پوند

این اطلاعات به عنوان صفر تا صد هزینه‌ زندگی دانشجویی در انگلیس شناخته می‌شوند. اما لازم به ذکر است که وجود هزینه‌های جانبی و سایر موارد می‌توانند این ارقام را تحت تاثیر قرار دهند.

هزینه زندگی ماهیانه در انگلستان چقدر است؟

شاید برای بسیاری از افراد این سوال به وجود آید که هزینه زندگی دانشجویی در انگلستان چقدر است؟ در جدول زیر، لیستی از هزینه‌های ماهیانه دانشجویی در انگلستان آمده است:

آیتم
هزینه (تقریبی)
اقامت در خوابگاه یا اقامتگاه‌های مشترک (با قبوض)
۴۰۰ تا ۶۰۰ پوند
محل زندگی شخصی (بدون محاسبه قبوض)
۳۲۰ تا ۵۳۰ پوند
قبض (آب، برق و گاز)
۴۰ تا ۵۰ پوند
مواد غذایی
۱۶۰ تا ۲۰۰ پوند
حق پخش تلویزیون
۱۲ پوند
تلفن همراه
۱۵ تا ۵۰ پوند
لباس/کفش
۲۵ پوند
حق عضویت در اماکن ورزشی و تفریحی
۱۰ پوند
کتاب
۲۱ پوند
گردش و دورهمی
۱۲۰ پوند
سفر/حمل و نقل
۴۳ پوند
مراقبت از کودک (در صورت نیاز)
۶۵۶ پوند

هزینه های تحصیلی دانشجویان در انگلیس

طبق گفته‌های اتحادیه بین‌المللی بریتانیا (NUS)، هزینه تحصیل و زندگی در انگلستان متغیر است. در صورت اقامت در لندن، میانگین هزینه‌های سالیانه برای زندگی به میزان ۱۰ تا ۱۲ هزار پوند (با میانگین ماهانه ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ پوند) تخمین زده می‌شود. این مبلغ شامل هزینه‌هایی از قبیل مسکن، غذا، حمل و نقل و سایر هزینه‌های مربوط به زندگی است.

در صورتی که در خارج از لندن زندگی کنید، هزینه‌های سالیانه تقریبی حدود ۱۰ هزار پوند (با متوسط ماهانه بین ۹۰۰ تا ۱۰۰۰ پوند) خواهد بود. این مبلغ شامل هزینه‌های اجاره مسکن، هزینه‌های غذا، حمل و نقل و سایر هزینه‌های ضروری دیگر خواهد بود.

توجه داشته باشید که این ارقام تقریبی هستند و هزینه‌های زندگی و تحصیلی می‌توانند به عوامل متعددی مانند نوع محل اقامت، سبک زندگی، نیازهای فردی و سطح رفاه فردی بستگی داشته باشند. برای اطلاعات دقیق‌تر و به‌روزتر، توصیه می‌شود به منابع رسمی و دانشگاه‌ها مراجعه کرده و با آن­ها تماس بگیرید. همچنین، موسسه خدماتی ویزموندو می‌تواند مرجع مناسبی برای پاسخ دادن به تمام سوالات شما در خصوص هزینه زندگی دانشجویی در انگلیس باشد.

اجاره مسکن یا خوابگاه دانشجویی در انگلستان

هزینه خوابگاه دانشجویی در انگلستان بسته به نوع دانشگاه و موقعیت جغرافیایی آن متفاوت خواهد بود. به ‌طور میانگین، هزینه خوابگاه دانشجویی در انگلستان بین ۲۵۰ تا ۳۹۰ پوند در ماه است. این مبلغ به امکانات و سرویس‌های ارائه شده در خوابگاه بستگی دارد. برای خوابگاه‌های خصوصی، هزینه معمولا بین ۱۱۰ تا ۲۱۰ پوند در هفته است. در شهرهای بزرگ‌تر، هزینه‌ها معمولا بیشتر خواهند بود.

نکته مهم این است که برای اطلاعات دقیق‌تر و جامع‌تر، به وب­سایت دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کنید و اطلاعات مربوط به خوابگاه‌ها را مورد بررسی قرار دهید. همچنین، ممکن است در دانشگاه‌ها گزینه‌های اسکان غیرخوابگاهی نیز وجود داشته باشد که هزینه‌ها و امکانات آن­ها متفاوت خواهد بود.

اجاره مسکن نیز به طور کلی، هزینه‌های متفاوت و بیشتری نسبت به خوابگاه خواهد داشت. هزینه مسکن در انگلستان در شهرهای مختلف، یکسان نیست و تفاوت‌هایی در قیمت، امکانات رفاهی و غیره دارند. به طور مثال، هزینه مسکن در شهر لندن بالاتر از شهرهای دیگر است.

روش‌های تامین هزینه‌ زندگی دانشجویی در انگلیس

هزینه تحصیل در انگلیس و هزینه زندگی دانشجویی در انگلستان معمولا بالاتر از بسیاری از کشورهای اروپایی است. اما با اخذ بورسیه‌ها و فاندهای تحصیلی، می‌توان برخی از هزینه‌ها را تقلیل داد. بورسیه‌های تحصیلی متنوعی در انگلستان ارائه می‌شوند و بسته به شرایط و صلاحدید دانشگاه، میزان تخفیف در شهریه را تعیین می‌کنند. میزان تخفیف ممکن است از ۳۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ پوند در سال متغیر باشد.

علاوه بر بورسیه‌ها و فاندهای تحصیلی، دانشجویان می‌توانند با کارهای دانشجویی پاره‌وقت، درآمد مختصری کسب کنند. دانشجویان مقاطع مختلف (کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری) اجازه کار پاره‌وقت را دارند و می‌توانند هفتگی ۱۰، ۲۰ و ۳۰ ساعت به کار دانشجویی بپردازند. این کارها معمولا در دانشگاه یا در بخش‌های مرتبط با تحصیلات دانشجو قابل انجام است.

شرایط کاریابی در کشور انگلستان به خوبی برای دانشجویان موجود است و نرخ بیکاری نسبتا پایین در این کشور، فرصت‌های شغلی مختلفی را برای آن‌ها فراهم می‌کند. کارهای پاره‌وقت مناسبی برای دانشجویان وجود دارد و درآمدی که از این کارها کسب می‌شود، می‌تواند به تامین هزینه‌های زندگی کمک به سزایی کند.

با توجه به نوع کار و ساعت کاری، حقوق دریافتی ممکن است متغیر باشد. دستمزد کار پاره‌وقت دانشجویی نیز به نوع کار و تعداد ساعات انجام کار بستگی دارد. درآمد حاصل از این کار می‌تواند به تامین هزینه‌های روزمره و هزینه‌های زندگی کمک کند.

با این حال، هزینه‌های تحصیل و زندگی در انگلستان بالا بوده و برنامه‌ریزی دقیق برای تامین بقیه هزینه‌ها ضروری است. دانشجویان باید به جز کار دانشجویی پاره‌وقت و بورسیه‌ها و فاندهای تحصیلی، برنامه‌ریزی مناسبی برای مواردی مانند شهریه، مسکن، هزینه‌های غذا، حمل و نقل، کتاب‌ها و مصارف روزمره داشته باشند. همچنین، استفاده از بودجه‌بندی مناسب و بهره‌وری مالی می‌تواند به دانشجویان در مدیریت هزینه‌ها و تقسیم بندی منابع مالی کمک کند.

هزینه زندگی دانشجویی در شهرهای مختلف انگلستان

هزینه زندگی دانشجویی در انگلیس و در شهرهای مختلف آن یکسان نیست. برخی از شهرها، مانند لندن، هزینه زندگی بالاتری نسبت به سایر شهرها دارند؛ در حالی که در برخی شهرهای دیگر، هزینه‌های کمتری برای تامین زندگی روزمره نیاز خواهد بود. این تفاوت‌ها بر اساس عواملی مانند هزینه مسکن، غذا، حمل و نقل، تفریحات و سبک زندگی در هر شهر تعیین می‌شوند.

لندن به عنوان یکی از شهرهای بزرگ و پرجمعیت انگلستان، هزینه زندگی بالاتری نسبت به بسیاری از شهرهای دیگر دارد. اجاره مسکن در لندن بسیار گران­تر بوده و می‌تواند بخش قابل توجهی از هزینه‌های زندگی را تشکیل دهد.

قیمت اجاره یک واحد مسکونی در لندن بسته به منطقه و اندازه آن متغیر است. در مناطق مرکزی لندن، هزینه اجاره بسیار بالا بوده و تامین هزینه‌های آن برای دانشجویان سخت می‌شود. با این حال، در مناطق حومه و کمی دورتر از مرکز شهر، هزینه‌های اجاره کمتری را شاهد خواهید بود.

علاوه بر هزینه مسکن، قیمت غذا و سایر هزینه‌های روزمره نیز در لندن بیشتر است. رستوران‌ها، کافه‌ها و فروشگاه‌ها در لندن معمولا نسبت به شهرهای دیگر هزینه‌های بالاتری دارند. همچنین، هزینه‌های حمل و نقل از جمله هزینه‌های مترو و اتوبوس نیز در لندن بیشتر هستند.

بنابراین، دانشجویانی که تصمیم به تحصیل در لندن دارند، باید برنامه‌ریزی دقیقی برای هزینه‌های زندگی در نظر بگیرند و به دقت بررسی کنند که آیا منابع مالی آن‌ها کافی است یا نیاز به کسب درآمد اضافی دارند؟ همچنین، راهکارهایی مانند سکونت در مناطقی با هزینه‌های کمتر یا استفاده از تخفیف‌ها و برنامه‌های ویژه می‌توانند در کاهش هزینه زندگی دانشجویی در انگلیس موثر باشند.

دیگر شهرهایی مانند بریستول، منچستر، بیرمنگام، ادینبرگ و کمبریج نیز هزینه‌های زندگی متوسط‌تری دارند. اجاره مسکن، خرید مواد غذایی و هزینه‌های تفریحی در این شهرها نسبت به لندن کمتر است. دانشگاه‌های معتبری در این شهرها وجود دارند که می‌توانند گزینه‌های خوبی برای تحصیل باشند.

هزینه اقلام خوراکی در انگلستان

هزینه تخمینی زندگی دانشجویی در کشور انگلیس با در نظر گرفتن اقلام خوراکی مختلف، می‌تواند بسیار متغیر باشد. جدول زیر، هزینه زندگی دانشجویی در انگلیس و هزینه اقلام مختلف در این کشور را نشان می‌دهد:

عنوان
هزینه به طور میانگین (پوند)
یک وعده غذا در رستوران ارزان انگلستان
14.99
یک وعده غذا برای دو نفر در رستوران معمولی انگلستان
50
یک مک دونالد
5
یک فنجان کاپوچینو
2.75
0.33 لیتر نوشابه
1.15
یک بطری آب
0.94
یک لیتر شیر
0.92
یک قرص نان
0.96
یک کیلو برنج
1.53
یک شانه تخم مرغ (12 عدد)
2.24
یک کیلو پنیر محلی
6.49
یک کیلو گوشت سینه مرغ
7.03
یک کیلو گوشت ران مرغ
10.34
یک کیلو سیب
1.87
یک کیلو موز
1.08
یک کیلو پرتقال
1.94
یک گوجه
1.82
یک کیلو سیب زمینی
1.17
یک کیلو پیاز
1.02

هزینه‌های بیمه دانشجویی در انگلستان

هزینه زندگی دانشجویی در انگلیس شامل پرداخت بیمه دانشجویی نیز می‌شود. IHS  یا هزینه بیمه سفارت انگلیس (Immigration Health Surcharge)، هزینه‌ای است که متقاضیان ویزای ورود به انگلستان باید پرداخت کنند. با پرداخت این هزینه، آن­ها حق استفاده از خدمات بهداشت و سلامت ملی (NHS) انگلستان را در اختیار خواهند داشت.

متقاضیان ویزای ورود به انگلستان، قبل از ورود به این کشور، باید این هزینه را پرداخت کنند. میزان هزینه بیمه سفارت انگلیس برای هر سال اقامت در این کشور تعیین می‌شود و بسته به نوع ویزا و وضعیت متقاضی متغیر است. هزینه IHS برای افراد بالغ و کودکان بیشتر از 18 سال در نظر گرفته می‌شود که با هم متفاوت هستند.

با پرداخت هزینه بیمه سفارت انگلیس، متقاضیان حق استفاده از خدمات بهداشتی و درمانی NHS را در انگلستان به دست می‌آورند، اما این هزینه صرفاً برای دسترسی به خدمات سلامت است و هیچ تأثیری بر دیگر جنبه‌های مهاجرتی و ویزا ندارد.

هزینه بیمه سفارت انگلیس (IHS) برای هر متقاضی و به ازای هر سال اقامت در انگلستان باید جداگانه پرداخت شود. مبلغ دقیق بیمه سفارت برای هر نوع ویزا و تعداد سال‌های اقامت ممکن است متفاوت باشد. به عنوان مثال، برای ویزای دانشجویی در انگلستان، هزینه بیمه سفارت برابر با 470 پوند به ازای هر سال اقامت است. بنابراین، اگر ویزای متقاضی برای 2 سال باشد، فرد با مبلغ 940 پوند برای دو سال اقامت، موظف به پرداخت بیمه سفارت خواهد بود.

شرایط کار ضمن تحصیل برای دانشجویان در انگلستان

دانشجویان بین‌المللی برای تامین هزینه زندگی دانشجویی در انگلیس می‌توانند از مزایای کار ضمن تحصیل بهره‌مند شوند. البته برای دانشجویان بین‌المللی دارای ویزای تحصیلی در انگلستان، محدودیت‌هایی برای کار وجود دارد. بر اساس قوانین مهاجرتی انگلستان، دانشجویان بین‌المللی که دارای ویزای تحصیلی هستند، مجاز به کار کردن تا ۲۰ ساعت در هفته در طول دوره تحصیلی خود هستند.

اما دانشگاه‌ها در انگلستان توصیه می‌کنند که دانشجویان تمام‌وقت در مقطع کارشناسی، بیش از ۱۵ ساعت در هفته کار نکنند. همچنین، دانشجویان تمام‌وقت در مقاطع تحصیلات تکمیلی نباید بیش از ۶ ساعت در هفته کار کنند. این توصیه‌ها به دانشجویان کمک می‌کند تا وقت و انرژی کافی را برای تحصیل و پژوهش‌های خود در نظر بگیرند و در عین حال فشار کاری زیادی را تجربه نکنند.

درآمد کار دانشجویی در انگلستان

در انگلستان، دولت در نظر دارد برای دانشجویان بالای 18 و 21 سال نرخ حقوق متفاوتی را تعیین کند. برای دانشجویان در رده سنی 18 تا 21 سال، معمولا درآمد حاصل از کار دانشجویی حدود 5.5 پوند در ساعت در نظر گرفته می‌شود. اما برای دانشجویانی که بیش از 21 سال سن دارند، حدوداً 7 پوند در ساعت تعیین شده است.

این تفاوت در نرخ حقوق به دلیل سیاست‌ها و قوانین کاری مختلف است که توسط دولت انگلستان تعیین می‌شوند. احتمالاً دلیل این تفاوت، نیازهای مالی بیشتری است که دانشجویان در رده سنی بالاتر دارند. به عنوان مثال، هزینه تحصیل و زندگی در انگلستان می‌تواند در این رده سنی بیشتر باشد.

کمک‌هزینه و بورسیه جهت تحصیل و زندگی در انگلستان

در انگلستان، دانشجویان می‌توانند از کمک‌هزینه‌ها و بورسیه‌های مختلفی برای تحصیل و زندگی خود استفاده کنند. در ادامه، به برخی از منابع کمک‌های مالی رایج در انگلستان اشاره می‌کنیم.

کمک‌های تحصیلی دولتی

دولت انگلستان اقدام به ارائه کمک‌های مالی برای دانشجویان می‌کند. این کمک‌ها شامل کمک‌های تحصیلی تکمیلی (Maintenance Grants) و وام‌های تحصیلی (Maintenance Loans) می‌شوند که به دانشجویان کم درآمد ارائه می‌شوند. مقدار و شرایط این کمک‌ها بسته به درآمد خانواده و منطقه محل زندگی دانشجو متفاوت است.

بورسیه‌های دانشگاه‌ها

بسیاری از دانشگاه‌ها در انگلستان بورسیه‌های مختلفی را براساس استعداد و عملکرد تحصیلی دانشجویان ارائه می‌دهند. این بورسیه‌ها می‌توانند شامل تخفیف‌های مربوط به شهریه، بورسیه‌های تحصیلی جزئی یا کامل و یا حمایت مالی برای تحقق پروژه‌های تحقیقاتی باشند.

کمک‌های خصوصی و بورسیه‌های بخشی

برخی از سازمان‌ها، شرکت‌ها، بنیادها و سازمان‌های خیریه، کمک‌های مالی و بورسیه‌هایی را برای برخی دانشجویان ارائه می‌دهند. این منابع مالی ممکن است بر اساس رشته تحصیلی، علاقه‌مندی‌ها، فرهنگ و سایر معیارها تعیین شوند.

وام‌های تحصیلی

دانشجویان می‌توانند از وام‌های تحصیلی ارائه شده توسط سازمان‌های مالی و بانک‌ها استفاده کنند. این وام‌ها معمولاً به صورت بازپرداختی ارائه می‌شوند و پس از فارغ‌التحصیلی به تدریج بازپرداخت می‌شوند. با دریافت این کمک‌ها و مزایا، می‌توان هزینه زندگی دانشجویی در انگلیس را تامین کرد.

چگونه می توان این هزینه ها را کاهش داد؟

روش‌های مختلفی برای کاهش هزینه‌های زندگی دانشجویی در کشور انگلیس وجود دارد که می‌توانند باعث صرفه جویی در منابع و تامین مایحتاج زندگی شوند. برخی از این روش‌ها شامل موارد زیر می‌شوند:

 • اقامت در محلی با هزینه کمتر
 • بررسی گزینه‌های وعده غذایی و استفاده از مواد اولیه کم هزینه‌تر
 • استفاده از حمل و نقل عمومی
 • خرید با تخفیف
 • استفاده از منابع کتابخانه
 • کار پاره‌وقت
 • بودجه‌بندی دقیق مالی
 • دریافت کمک مالی به صورت وام‌های دانشجویی یا گرفتن بورسیه
 • کاهش هزینه‌های انرژی
 • استفاده از تخفیف‌های دانشجویی

نکاتی برای صرفه جویی بیشتر در هزینه های زندگی در انگلیس

در انگلستان، برای صرفه‌جویی بیشتر در هزینه‌های زندگی، می‌توانید اقداماتی انجام دهید. داشتن یک حساب بانکی محلی می‌تواند به شما کمک کند تا از خدمات بانکی محلی بهره‌برداری کنید و هزینه‌های مربوط به تبدیل ارز و کارمزد‌های بین‌المللی را کاهش دهید.

علاوه بر این، می‌توانید با صرفه‌جویی در مصرف انرژی، هزینه‌های خود را کاهش دهید. مثلاً می‌توانید چراغ‌ها و لوازم برقی را زمانی که استفاده نمی‌شوند خاموش کنید و از لامپ‌های LED کم مصرف استفاده کنید. همچنین، انتخاب رستوران یا مراکز تهیه غذا نیز نقش مهمی در میزان هزینه‌ها دارند. هنگام صرف وعده‌های غذایی در خارج از خانه، به دنبال رستوران‌ها و مکان‌های ارزان‌تر با قیمت‌های مقرون به صرفه باشید.

راهکارهایی برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها برای دانشجویان بین‌المللی در انگلستان

برای صرفه‌جویی در هزینه زندگی دانشجویی در انگلیس، می‌توانید از راهکارهای زیر استفاده کنید:

 • انتخاب دانشگاه و شهر مناسب
 • اقامت در خانه‌های دانشجویی یا اجاره یک اتاق با قیمت مناسب
 • استفاده از حمل و نقل عمومی مانند اتوبوس‌ها و قطارها به جای تاکسی و خودرو شخصی
 • در خریدهای روزانه، از فروشگاه‌ها و بازارهای ارزان قیمت استفاده کنید
 • استفاده از منابع دانشگاهی رایگان مانند کتابخانه، منابع آموزشی آنلاین و تسهیلات ورزشی
 • انجام کار پاره وقت دانشجویی
 • پیش‌بینی بودجه قبل از شروع تحصیلات

مشاوره پذیرش هزینه زندگی دانشجویی با ویزموندو

موسسه ویزموندو به عنوان یکی از موسسات در زمینه مشاوره تحصیلی در کشور انگلستان فعالیت می‌کند و ارائه خدمات مختلف در این زمینه را بر عهده دارد. انتخاب یک مشاور تحصیلی مجرب می‌تواند به دانشجویان کمک زیادی در رسیدن به اهداف تحصیلی و زندگی در خارج از کشور بکند.

اگر شما قصد دارید در کشور انگلستان تحصیل کنید، مشاوران تحصیلی ویزموندو می‌توانند به شما در مراحل مختلفی از فرآیند تحصیل کمک کنند. این مشاوره‌ها شامل انتخاب دانشگاه و رشته تحصیلی مناسب، آماده‌سازی برای آزمون‌های زبان مانند آیلتس یا تافل، تهیه مدارک و انجام امور مربوط به ویزا و مهاجرت به انگلستان می‌شوند. کارشناسان ویزموندو می‌توانند اطلاعات جامعی در مورد قوانین و الزامات تحصیل در انگلستان به شما ارائه دهند و در تمامی مراحل فرآیند تحصیلی، شما را همراهی کنند.

سخن پایانی

انگلیس یکی از کشورهای اروپایی با سطح رفاهی و اجتماعی بالا است. دانشگاه‌های معتبر و درجه یک مختلفی در این کشور وجود دارند که همین امر باعث علاقه بسیاری از دانشجویان به زندگی و مهاجرت تحصیلی در انگلیس می‌شود. برای مهاجرت تحصیلی، بررسی هزینه زندگی در انگلستان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. هزینه زندگی دانشجویی در انگلیس تحت تاثیر عوامل متعددی قرار دارد.

مهمترین عوامل در تعیین هزینه‌های دانشجویی شامل، دانشگاه و شهر مربوطه، رفت و آمد و هزینه‌های تامین مواد اولیه زندگی هستند. با دریافت مشاوره از کارشناسان مجموعه ویزموندو، می‌توانید برنامه­ریزی دقیقی در مورد این هزینه‌ها داشته باشید.

سوالات متداول

این هزینه‌ها در انگلستان بستگی به شهر و منطقه مورد نظر دارد. در شهرهای بزرگ مانند لندن، هزینه‌ها بیشتر هستند.

خوابگاه‌های دانشگاهی دارای انواع واحدها مانند اتاق‌های تک یا چند نفره هستند و امکانات مختلفی مانند آشپزخانه مشترک، حمام، اینترنت و پارکینگ دارند. هزینه خوابگاه‌ها ممکن است شامل هزینه غذا نیز باشد. کیفیت این امکانات، تعیین کننده هزینه خوابگاه است.

بله. معمولا هزینه خوابگاه ارزان‌تر از اجاره خانه است؛ زیرا خوابگاه‌ها تحت نظارت دانشگاه و دولت انگلیس هستند.

مطالب مرتبط
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *