همه چیز درباره ویزای همراه برای کانادا - ویزموندو
موسسه مشاوره مهاجرتی و سرمایه گذاری آکو مهاجر ویرا (ثبت: ۵۴۳۴۷)
دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری آکو
همه چیز درباره ویزای همراه برای کانادا

همه چیز درباره ویزای همراه برای کانادا

این روزها تب‌وتاب زیادی برای مهاجرت به کشور کانادا راه افتاده است. برخی از افراد به‌تنهایی به کشور کانادا مهاجرت می‌کنند، اما برخی دیگر می‌خواهند که سایر اعضای خانواده‌شان را نیز با خود همراه کنند. روش‌های مختلفی برای اخذ ویزای کانادا وجود دارد. این روش یکی از بهترین شیوه‌ها برای مهاجرت قانونی به کشور کانادا است. موسسه ویزموندو می‌تواند در زمان سریع‌تری ویزای همراه برای کانادا را بگیرد.
همه چیز درباره ویزای همراه برای کانادا
Picture of نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو
نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو

زمان مطالعه : 7 دقیقه

مدت زمان مطالعه مقاله 8 دقیقه میباشد
از آخرین اخبار مطلع شوید
فهرست مطالب

ویزای همراه برای کانادا چیست؟

دانشجویانی که در کشور کانادا تحصیل می‌کنند می‌توانند برای اعضای خانواده‌شان درخواست ویزای همراه دانشجویی بدهند. دولت کانادا تلاش کرده است تا با فراهم کردن شرایط اخذ انواع ویزای همراه تحصیلی کانادا به دانشجویان این امکان را بدهد تا در کنار سایر اعضای خانواده‌شان با آسایش بیشتری دوران تحصیل خود را بگذرانند. همچنین این نوع ویزا به خانواده دانشجویان فرصت زندگی در کانادا را می‌دهد تا آن‌ها نیز بتوانند زندگی در این
کشور را تجربه کنند.
 
انواع ویزای همراه برای کانادا را می‌توان به چهار دسته مختلف تقسیم‌بندی کرد:
 
 • ویزای همراه همسر: دانشجویانی که در کانادا تحصیل می‌کنند می‌توانند برای شریک یا همسر قانونی خود درخواست ویزای همراه بدهند.
 • ویزای همراه والدین:‌ این نوع ویزای همراه برای والدینی است که فرزندشان در کانادا در حال تحصیل است. با اخذ ویزای همراه کانادا آن‌ها می‌توانند بدون دردسر برای دیدار با فرزندشان وارد خاک این کشور شوند و در طول تحصیل فرزندشان در کنار او بمانند.
 • ویزای همراه فرزندان: این نوع ویزای همراه برای همه فرزندان وابسته فرد دارای ویزای تحصیلی کانادا صادر می‌شود و آن‌ها نیز می‌توانند در طول اقامتشان در کانادا در مدرسه تحصیل کنند.
 
اگر شما هم متقاضی استفاده از شرایط ویزای همراه جهت تحصیل در کانادا هستید می‌توانید با مشاوران ما در موسسه مشاوره مهاجرتی و سرمایه‌گذاری ویزموندو در ارتباط باشید. ما به شما کمک خواهیم کرد که بتوانید در کمترین زمان ممکن درخواست ویزای همراه برای کانادا را برای سایر اعضای خانواده‌تان ثبت کنید.
ویزای همراه برای کانادا

شرایط ویزای همراه کانادا

گرفتن ویزای همراه کانادا شرایط خاصی دارد. این شرایط عبارتند از: 
 
 • همسر، فرزندان و والدین افرادی که در کانادا در حال تحصیل هستند، می‌توانند برای دریافت ویزای همراه کانادا درخواست بدهند.
 • فرزندان باید کمتر از ۲۲ سال سن داشته باشند. فرزندان بالای ۲۲ سال هم در صورت داشتن شرایط خاصی مانند ناتوانی جسمی یا ذهنی می‌توانند از شرایط ویزای همراه برای ورود به خاک کشور کانادا استفاده کنند.
 • افراد متقاضی دریافت ویزا باید اثبات کنند که پس از اتمام تحصیل فرزند، همسر یا والدینشان کشور کانادا را ترک می‌کنند.
 • متقاضیان اخذ ویزای همراه  باید ثابت کنند که از تمکن مالی برای زندگی در کانادا برخوردار هستند.
 • عدم سو پیشینه و سلامت جسمی هم جزو شرایط درخواست ویزای همراه برای کانادا هستند.

نحوه درخواست برای ویزای همراه کانادا

شما به دو روش می‌توانید جهت دریافت ویزای همراه برای کانادا درخواست خود را ثبت کنید. در روش اول شما هم‌زمان با درخواست ویزای تحصیلی همسر، فرزند یا والدینتان، درخواست خود را برای دریافت ویزای همراه دانشجویی ثبت می‌کنید. این روش ممکن است روی پذیرش درخواست تحصیلی فرد متقاضی تحصیل در کانادا تأثیر بگذارد. بااین‌حال اگر این روش را انتخاب کردید؛ باید مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

 • مدارک مورد نیاز را آماده کنید.
 • وارد سایت CIC شوید و یک اکانت در این سایت بسازید.
 • به سؤالات موجود در اپلیکیشن جواب بدهید.
 • مدارکتان را روی اپلیکیشن بارگذاری کنید.
 • هزینه بررسی مدارک و هزینه‌های انگشت‌نگاری را به‌صورت آنلاین بپردازید.
 • برای انگشت‌نگاری در یکی از سفارت‌های کانادا در کشورهای اطراف وقت بگیرید.
 
در روش دوم شما تا زمان پذیرش قطعی ویزای تحصیلی همسر، فرزند یا والدین خود صبر کرده و سپس درخواست ویزای همراه را به‌صورت جداگانه پر می‌کنید. در این روش احتمال اینکه درخواست ویزای همراه برای کانادا روی پذیرش ویزای تحصیلی تأثیر بگذارد، صفر می‌شود. مراحل این روش نیز مشابه روش قبل است؛ با این تفاوت که باید به سؤالات دیگری در اپلیکیشن جواب بدهید.
نحوه درخواست برای ویزای همراه کانادا

مدارک لازم جهت دریافت ویزای همراه کانادا

مدارک لازم برای دریافت ویزای همراه برای کانادا با توجه به اینکه شما چه نسبتی با فرد دارای ویزای تحصیلی دارید، متفاوت است. ما در این بخش به‌صورت کلی به مدارک لازم برای همسر، فرزند و والدین اشاره کرده‌ایم:
 
 • پاسپورت معتبر با اعتبار برابر یا بیشتر از مدت زمان تحصیل فرد دارای ویزای تحصیلی در کانادا
 • ترجمه رسمی همه مدارک هویتی
 • دو قطعه عکس در ابعاد ۳.۵ در ۴.۵ سانتی‌متر با زمینه سفید
 • فرم کامل شده درخواست ویزای همراه جهت تحصیل در کانادا
 • مدارک مربوط به اثبات تمکن مالی
 • گزارشی از تاریخچه سفرهایتان در گذرنامه‌های قبلی
 • ترجمه سند ازدواج همراه با مهر تأییدیه وزارت دادگستری
 • مدارک مربوط به پیشنهاد کاری از طرف کارفرمای کانادایی (برای کسانی که از طریق open work permit اقدام می‌کنند.)
 • ترجمه رسمی مدارک هویتی مربوط به فرزندان، والدین یا سرپرست قانونی
 • مدارک مربوط به پذیرش فرزندان در مؤسسات آموزشی یا مدارس کانادا (برای کسانی که قبل از سفر برای پذیرش فرزندشان کارهای لازم را انجام داده‌اند.)
 • رضایت‌نامه والدی که فرزند خود را در سفر به کانادا همراهی نمی‌کند. (این مورد برای کسانی است که فقط به همراه یکی از والدینشان قصد اقامت در کانادا را دارند.)
 • مدارک مربوط به عدم سو پیشینه
دریافت ویزای همراه کانادا چقدر طول می کشد؟​

دریافت ویزای همراه کانادا چقدر طول می کشد؟

مدت زمان صدور ویزای همراه برای کانادا به شیوه درخواست شما بستگی دارد. افرادی که به‌طور هم‌زمان برای دریافت ویزای تحصیلی و ویزای همراه برای کانادا اقدام می‌کنند باید حداکثر تا چهار ماه منتظر بمانند.
 
این زمان برای افراد مختلف می‌تواند طولانی‌تر یا کوتاه‌تر باشد. در واقع هر وقت ویزای تحصیلی فرد متقاضی تحصیل در کانادا صادر شود، ویزای همراه هم به‌صورت هم‌زمان با آن صادر خواهد شد.
 
مدت زمان درخواست ویزای همراه برای کسانی که به‌صورت جداگانه درخواست خود را ثبت می‌کنند هم متفاوت است. اگر جزو این دسته از افراد هستید؛ بهترین راه برای اطلاع از زمان صدور ویزایتان مراجعه به سایت اداره مهاجرت کانادا است.
 
در این سایت بخشی وجود دارد که شما از طریق پاسخ دادن به چند سؤال می‌توانید مدت زمان تخمینی برای صدور ویزای خود را ببینید. البته که این تخمین‌ها همیشه هم درست نیست و شاید ویزای شما دیرتر یا حتی زودتر از تاریخ اعلام‌شده صادر شود.

هزینه ویزای همراه کانادا

هزینه دقیقی را به‌عنوان هزینه صدور ویزای همراه برای کانادا به ریال نمی‌توان اعلام کرد. همان‌طور که می‌دانید قیمت دلار دائماً در حال نوسان است. بااین‌حال بد نیست بدانید که هزینه‌های ویزای همراه شامل بخش مختلف می‌شود.
 
هزینه بررسی پرونده و هزینه انگشت‌نگاری که به دلار محاسبه می‌شوند، ثابت هستند. شما می‌توانید این هزینه‌ها را در سایت اداره مهاجرت کانادا ببینید. بااین‌حال هزینه‌های متفرقه زیادی مانند هزینه وکیل مهاجرت، هزینه ترجمه مدارک، هزینه سفر برای انگشت‌نگاری وجود دارند که شما باید قبل از درخواست ویزا به آن‌ها فکر کنید.

تمکن مالی جهت دریافت ویزای همراه کانادا

شما به‌عنوان متقاضی دریافت ویزای همراه برای کانادا باید ثابت کنید که توانایی پرداخت مخارجتان در کشور کانادا را به‌اندازه یک سال دارید. میزان تمکن مالی برای ایالت‌های مختلف کانادا با هم متفاوت است.
 
همچنین این مبلغ برای کسانی که به‌صورت هم‌زمان یا جداگانه برای ویزای همراه فرم درخواست ویزا را پر کرده‌اند نیز متفاوت است. افرادی که جداگانه درخواست ویزا داده‌اند می‌توانند از هزینه‌هایی مانند اجاره مسکن صرفه نظر کنند زیرا همسر، فرزند یا والدین آن‌ها در حال حاضر مکانی برای زندگی در کانادا در اختیار دارند.
تبدیل ویزای همراه به کاری در کانادا​

تبدیل ویزای همراه به کاری در کانادا

کسانی که به‌واسطه همسرشان وارد خاک کانادا می‌شوند می‌توانند ویزای خود را به ویزای Open Work Permit تغییر دهند. البته برای تغییر ویزا شما باید یک پیشنهاد کاری از کارفرمای کانادایی داشته باشید.
 
همچنین شرایط اخذ ویزای Open Work Permit به موقعیت مکانی شما بستگی ندارد؛ به‌عبارت‌دیگر فرقی نمی‌کند که شما در داخل خاک کانادا برای این ویزا درخواست ثبت کنید یا در بیرون از کشور کانادا باشید زیرا در هر صورت شرایط یکسان است. بااین‌حال افرادی که در داخل کشور کانادا برای این نوع ویزا درخواست می‌دهند زودتر می‌توانند جواب درخواستشان را دریافت کنند.
 
والدین دانش‌آموزانی که در کانادا تحصیل می‌کنند هم می‌توانند ویزای همراه برای کانادا را به ویزای کاری تغییر دهند. این افراد باید یک پیشنهاد کاری در سطوح 0, 1, 2, 3 TEER داشته باشند و مجوز کارشان از طریق وزارت کار کانادا صادر شده باشد.

شرایط تمدید ویزای همراه کانادا

ویزای همراه نوعی ویزای مولتی کانادا یا ویزای توریستی است بنابراین بعد از اتمام تاریخ ویزا شما مجبور به ترک خاک کشور کانادا هستید. البته شرایطی برای تمدید ویزای همراه کانادا وجود دارد که شما می‌توانید از آن استفاده کنید.
 
در واقع تا زمانی که فرد در حال تحصیل در کانادا مشکلی در پرونده ویزای خود نداشته باشد، تمدید ویزای همراه به‌راحتی امکان‌پذیر است. برای اینکه به راحتی بتوانید به تمدید ویزای همراه کانادا بپردازید این کار را به موسسه ویزموندو بسپارید تا این کار را برای شما انجام دهد. 

دلایل ریجکت شدن ویزای همراه کانادا

 • مدارک شما برای اثبات تمکن مالی کافی نباشد.
 • مأمور اداره مهاجرت دلایل شما را برای اخذ ویزای همراه کانادا قانع‌کننده نداند.
 • دلیل کافی یا مدرکی برای اثبات برگشت به موقع از کانادا به کشورتان ارائه نداده باشید.
 • مدارک یا اطلاعات درج‌شده در فرم درخواست ویزا کامل یا صحیح نباشد.
 • وابستگی کافی در کشور مبدأ نداشته باشید یا تعداد وابستگانتان در کشور کانادا زیاد باشد.
 
این موارد تعدادی از مهم‌ترین دلایل ریجکتی ویزا به‌حساب می‌آیند. بااین‌حال بهتر است بدانید که در صورت ریجکت شدن ویزای همراه برای کانادا می‌توانید دوباره درخواست بدهید.

ویزای همراه برای کانادا؛ امتیازی ویژه برای مهاجرت آسان

ویزای همراه برای کانادا می‌تواند راه بسیار خوبی برای مهاجرت کسانی باشد که والدین، فرزند یا همسرشان در این کشور مشغول به تحصیل هستند.
 
ما در این مطلب به‌طور مفصل درباره شرایط و مدارک لازم برای دریافت این ویزا صحبت کردیم. همچنین اطلاعات مفیدی در رابطه با دلایل ریجکت شدن ویزا و شرایط تمدید آن در اختیار شما قرار دادیم. اگر جزو افرادی هستید که شرایط استفاده از ویزای همراه را دارید می‌توانید با ما در ارتباط باشید. ما در ویزموندو راه شما را برای مهاجرت دائمی به کشور کانادا هموارتر می‌کنیم.
مطالب مرتبط
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پاسخ به سوالات و نظرات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *