کار دانشجویی در انگلستان 2024 + شرایط و هزینه ها - ویزموندو
موسسه مشاوره مهاجرتی و سرمایه گذاری آکو مهاجر ویرا (ثبت: ۵۴۳۴۷)
دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری آکو
کار دانشجویی در انگلستان

کار دانشجویی در انگلستان

انگلستان یکی از کشور‌های پیشرفته است که هر ساله تعداد زیادی از مهاجرین را پذیرش می‌کند. به علت کیفیت آموزش در انگلستان، هر ساله دانشجویان زیادی این کشور را برای مهاجرت انتخاب می‌کنند. آموزش و یادگیری، نقش مهمی را در زندگی هر فردی ایفا کرده است و همه باید اهمیت آن را درک کنند. ادامه تحصیل در مقطع ارشد و لیسانس در خارج از کشور می‌تواند برای برخی از افراد دلهره‌آور باشد. اما شما می‌توانید با تحصیل در خارج از کشور، آینده درخشان‌تری داشته باشید. آیا ادامه تحصیل و یافتن کار دانشجویی در انگلستان فکر کرده‌اید؟
کار دانشجویی در انگلستان
Picture of نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو
نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو

زمان مطالعه : 7 دقیقه

مدت زمان مطالعه مقاله 11 دقیقه میباشد
از آخرین اخبار مطلع شوید
فهرست مطالب

برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های انگلستان باید ویزای تحصیلی دریافت کنید. اما در پروسه دریافت ویزای تحصیلی انگلستان ممکن است که با چالش‌هایی مواجه شوید. بنابراین، جهت رفع چالش‌ها و پیشگیری از ریجکتی ویزا می‌توانید از کارشناسان حقوقی ویزموندو راهنمایی بگیرید. تحصیل در این کشور پیشرفته می‌تواند مسیر موفقیت شغلی را در آینده هموارتر کند. برخی از دانشجویان ممکن است که به دلایلی از قبیل تأمین مخارج، تقویت مهارت‌ها یا تقویت رزومه خود نیاز به کار کردن در حین تحصیل را داشته باشند.

 با مهاجرت به انگلستان می‌توانید در دوران دانشجویی خود در کنار درس خواندن، به صورت پاره وقت کار کنید. دولت برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی، اجازه کار دانشجویی در انگلستان را فراهم می‌کند. شما به عنوان دانشجو می‌توانید در حین تحصیل با استفاده از ویزای دانشجویی، مشغول به کار در انگلستان شوید. اگر تمکن مالی داشته باشید، می‌توانید برای اعضای خانواده خود نیز ویزای همراه دریافت کنید. در این مطلب به صورت کلی، اطلاعاتی را درباره کار دانشجویی در انگلیس به شما ارائه می‌دهیم.

شرایط کار دانشجویی در انگلستان

دانشجویان جهت تقویت رزومه و تأمین نیاز‌های مالی خود تصمیم می‌گیرند که به صورت پاره وقت در انگلستان کار کنند. کار دانشجویی در انگلستان شرایطی دارد. یکی از این شرایط، قانون کار کردن در بازه زمانی مشخص است. شما نمی‌توانید بیشتر از ساعت‌های مجاز و مشخص شده در انگلستان به عنوان دانشجو کار کنید. دانشجویان نمی‌توانند تمام ساعت در طول هفته مشغول به کار شوند و اجازه اشتغال به صورت تمام وقت را ندارند.

دانشجویانی که قصد شروع به کار به شکل پاره وقت در انگلیس را دارند، باید مبلغی را نیز تحت عنوان مالیات بپردازند. میزان مالیات با توجه به درآمد دانشجو مشخص می‌شود. میزان مالیات در سال قبل، حدود ۱۲ هزار یورو بوده است. هر سال، میزان مالیات تغییر می‌کند. لازم به ذکر است که در پایان سال، مبلغ مالیات از حساب بانکی شما کسر می‌شود.

در کشور انگلستان، هزینه تحصیل بسیار بالاتر است و به همین خاطر، برای تأمین مخارج تحصیل‌تان باید به فکر پیدا کردن کار باشید. در صورتی که به زبان انگلیسی تسلط لازم را داشته باشید، یافتن شغل در انگلستان برای شما راحت‌تر خواهد بود. بنابراین، قبل از مهاجرت بهتر است که مهارت زبانی خود را بهبود ببخشید. دولت انگلستان برای متقاضیان کار دانشجویی در این کشور شرایطی را در نظر گرفته است. شرایط کار دانشجویی در انگلستان به صورت کلی عبارتند از:

 • حداقل ۱۶ سال سن
 • اجازه کار موقت تا ۲۰ ساعت در طول هفته
 • اخذ شماره تأمین اجتماعی و بیمه
 • عدم اشتغال به عنوان پزشک در کشور
 • اشتغال نداشتن به عنوان ورزشکار حرفه‌ای
 • پرداخت مالیات با توجه به میزان حقوق

 

کار پس از فارغ التحصیلی در انگلستان

آیا میدانید نرخ بیکاری در کشور انگلستان چقدر است؟ نرخ بیکاری در انگلستان با توجه به رشد اقتصادی کشور بسیار بالا است. فرصت‌های شغلی متعددی برای دانشجویان در این کشور وجود دارد. در انگلستان، امکان کار پس از فارغ التحصیلی برای علاقه‌مندان به اقامت دائم در این کشور فراهم شده است.

شما می‌توانید با کار کردن در انگلیس بعد از فارغ التحصیلی، آینده خود را تضمین کنید. اخذ اقامت کشور انگلستان یکی از رویا‌های بسیاری از افراد است. به همین خاطر، جهت تضمین آینده شغلی و دریافت اقامت می‌توانید کشور انگلستان را انتخاب کنید.

مسلماً با داشتن مدرک بالاتر و رزومه قوی‌تر، شانس بیشتری برای کار پس از فارغ التحصیلی در انگلیس خواهید داشت. شما می‌توانید بعد از به اِتمام رساندن دوران تحصیل خود و با یافتن شغل دلخواه‌تان، اقامت این کشور را به دست‌آورید. در واقع، بعد از تمام شدن دوران تحصیل خود می‌توانید برای اخذ ویزای کاری انگلستان اقدام کنید. شما می‌توانید از طریق روش‌های مختلف در انگلستان کار دانشجویی پیدا کنید.

یکی از این روش‌ها، جستجو در سایت‌های کاریابی است. کارفرمایان بعد از بررسی رزومه دانشجویان در سایت کاریابی، بهترین مشاغل را به آن‌ها پیشنهاد می‌دهند. شما می‌توانید برای مشاوره رایگان جهت دریافت ویزای کاری انگلستان با کارشناسان ویزموندو در ارتباط باشید.

 

مشاغل مناسب دانشجویان در انگلستان

به عنوان دانشجو، پیدا کردن شغل متناسب با شخصیت، علاقه و ساعت‌های کاری مدنظرتان می‌تواند چالش برانگیز باشد. دانشجویان در انگلیس برای کار در حین تحصیل، فرصت‌های زیادی دارند؛ اما برای استفاده از این فرصت‌ها باید با یکدیگر رقابت کنند. انتخاب بهترین شغل دانشجویی در انگلستان، به خود دانشجو، تحصیلات و علاقه‌مندی‌هایش بستگی دارد.

دانشجویان می‌توانند باتوجه به رشته تحصیلی خود در انگلستان به صورت پاره وقت کار کنند. همچنین، آنها با توجه به توانایی و مهارت خود می‌توانند در مشاغلی کار کنند که نیاز به مهارت خاصی دارند. معمولاً، در زمینه مشاغلی مانند خرده فروشی دارای شانس بیشتری هستید. به خصوص در ماه‌های دسامبر و نوامبر، فروشگاه‌ها بیشتر اقدام به جذب دانشجویان می‌کنند.

از سایر مشاغل مناسب برای دانشجویان می‌توان به فعالیت به عنوان پیک موتوری و مسئول پشتیبانی اشاره کرد. شما می‌توانید با توجه به مهارت‌های خود در زمینه تولید محتوا، ادمین شبکه‌های اجتماعی و…. نیز در دوران دانشجویی کار پیدا کنید. انتخاب شغل به ساعت کاری، علایق و میزان حقوق مدنظر شما بستگی دارد.

 

محدودیت‌های کار دانشجویی در انگلستان

به منظور اشتغال در دوران دانشجویی با محدودیت‌هایی روبرو خواهید شد. یکی از این محدودیت‌ها، عدم امکان اشتغال به صورت تمام وقت در دوران دانشجویی است. دانشجویان تا وقتی که مجوز کار دریافت نکرده باشند، نمی‌توانند به صورت دائم در انگلستان کار کنند. یکی از محدودیت‌هایی که دانشجویان هنگام یافتن شغل با آن مواجه می‌شوند، مربوط به زبان است.

 در واقع، شما به عنوان فرد ساکن انگلستان باید کاملاً به مکالمه انگلیسی مسلط باشید. در صورتی که در یادگیری زبان مشکل داشته باشید، یافتن کار دانشجویی در انگلیس برای شما سخت‌تر خواهد بود.  به دلیل توانایی نداشتن در برقراری ارتباط مؤثر با همکاران و کارفرمایان، احتمال عدم موفقیت در حرفه شغلی موردنظرتان وجود دارد. بنابراین، این محدودیت را قبل از تصمیم به اشتغال در انگلیس در نظر بگیرید. محدودیت‌های کار دانشجویی شامل موارد زیر است:

 • عدم امکان شروع فعالیت تجاری
 • عدم امکان خوداشتغالی
 • اشتغال در مشاغل تمام وقت

 

پردرآمدترین مشاغل دانشجویی در انگلستان

برخی از مشاغل دانشجویی، پردرآمدتر از سایر کسب و کارها هستند. اگر به فکر کسب درآمد بالاتر از طریق کار دانشجویی در انگلیس هستید، باید سراغ انتخاب مشاغل با حقوق بالاتر بروید. با اشتغال در مشاغل پردرآمد در انگلیس، می‌توانید هزینههای دانشگاه و زندگیتان را تامین کنید. از پردرآمدترین مشاغل دانشجویی در انگلیس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • معلم خصوصی
 • بازاریابی و فروش
 • فروشندگی
 • حسابداری
 • انبارداری
 • گارسون
 • باریستا


میزان حقوق و دستمزد در انگلستان

میزان حقوق و دستمزد در انگلستان با توجه به نوع حرفه، ساعت کاری و میزان مهارت دانشجو مشخص می‌شود. هر فردی با توجه به فاکتور‌های ذکر شده، درآمد متغیری را کسب می‌کند.

حقوق به دانشجویان به صورت ساعتی پرداخت می‌شود. حداقل حقوق کار دانشجویی در انگلستان به ازای هر ساعت کار، از ۵ یورو بالاتر خواهد بود.

 برای مشاغل تخصصی‌تر، حقوق پرداختی به دانشجویان می‌تواند ساعتی ۲۵ پوند باشد. این میزان حقوق به صورت ماهانه یا هفتگی به دانشجویان پرداخت می‌شود. شما می‌توانید درباره درامد کار دانشجویی در انگلستان با کارفرمای خود صحبت کرده و توافق کنید.

 

مزیت‌های کار دانشجویی در انگلستان

دانشجویان می‌توانند در دوران تحصیل خود به صورت پاره وقت کار کنند. با انجام کار پاره وقت می‌توانید از مزایای مختلفی بهره‌مند شوید. بنابراین، اگر دانشجو هستید، حتماً انجام کار پاره وقت را در برنامه‌تان قرار دهید. از مزایای کار دانشجویی در انگلیس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

کسب درآمد

اگر از وضعیت مالی فعلی خود خسته شده‌اید، کار پاره وقت در حین تحصیل، می‌تواند بهترین گزینه باشد. یک شغل پاره وقت، حقوق کمتری نسبت به کار تمام وقت دارد. با این حال، شغل پاره وقت می‌تواند به شما در تأمین مخارج زندگی کمک کند.

هزینه تحصیل برای دانشجویان بین‌المللی که در دانشگاه‌های انگلستان تحصیل می‌کنند، احتمالاً بیش از ۳۸۰۰۰ پوند در سال باشد. همچنین هزینه‌های زندگی در برخی از شهر‌های انگلستان ارزان نیست. بنابراین، کار پاره وقت در حین تحصیل در انگلستان می‌تواند به بهبود وضعیت مالی‌تان کمک کند.

 

کسب تجربه کاری

با کار دانشجویی، نه تنها کسب درآمد خواهید کرد، بلکه تجربه حرفه‌ای نیز به دست می‌آورید. پس از فارغ التحصیلی، کارفرمایان رزومه یا درخواست شما را تنها بر اساس مدرک و نمرات شما ارزیابی نمی‌کنند. کارفرمایان از شما انتظار دارند که تجربه کاری هم داشته باشید. کار پاره وقت در حین تحصیل در انگلستان به شما در کسب تجربه کاری و تقویت رزومه‌تان کمک زیادی می‌کند.

بهبود مهارت انگلیسی

یکی از مزایای کار پاره وقت در حین تحصیل در انگلستان، بهبود مهارت زبان انگلیسی است. گوش دادن به زبان انگلیسی به صورت روزمره و شنیدن انواع لهجه‌ها به شما کمک می‌کند تا مهارت‌های شنیداری خود را ارتقاء دهید. با گذشت زمان، متوجه خواهید شد که با لهجه روان‌تری صحبت می‌کنید.

توسعه مهارت‌ها

علاوه بر کسب تجربه حرفه‌ای می‌توانید مهارت‌های خود را از طریق شغل پاره وقت توسعه دهید. شما می‌توانید انواع مهارت‌های مختلف را از قبیل مهارت ارتباطی، حل مسأله، تفکر تحلیلی، سازگاری و… را یاد بگیرید. همچنین، اگر در زمینه مرتبط با رشته تحصیلی خود مشغول به کار شوید، مهارت‌های خود را در حرفه‌تان توسعه خواهید داد.

یادگیری بهتر مدیریت زمان

شما هر روز باید در ساعت مشخص کار خود را شروع کنید. بنابراین، باید مدیریت زمان را بهتر یاد بگیرید. با مدیریت بهتر زمان می‌توانید ساعت‌های مطالعه، استراحت و کار را بهتر تنظیم کنید. بنابراین، به عنوان یک دانشجو می‌توانید برای مدیریت بهتر زمان، کار کردن به صورت پاره وقت را در لیست برنامه‌هایتان قرار دهید.

 

دوره‌های کار و تحصیل انگلستان

دوره‌های کار و تحصیل در انگلستان برای کسانی فراهم شده است که به فکر پیشرفت علمی و مالی هستند. در طی دوره کار و تحصیل، دانشجو در هر یک از مقاطع ارشد و لیسانس می‌تواند یک سال دیگر ادامه تحصیل دهد. موقعیت‌های شغلی پیشنهادی به دانشجویان، به طور معمول از سمت خود دانشگاه است.

در واقع، دانشجو با یکسال تحصیل بیشتر می‌تواند کار با حقوق دریافت کند. دانشجو می‌تواند بعد از دو سال ادامه تحصیل و پرداخت شهریه، در سال بعد، مشغول به کار در انگلستان شود. در حقیقت، دانشجو در سال سوم تحصیل خود می‌تواند حقوق نیز دریافت کند. این میزان حقوق دوره‌های کار و تحصیل در انگلستان، حدود ۱۷ هزار دلار به صورت سالیانه است. دانشجویان مقطع ارشد نیز می‌توانند این روش را دنبال کنند. در واقع، دانشجویان ارشد بعد از یکسال می‌توانند در سال دوم تحصیل، طی اشتغال، حقوق دریافت کنند.

 بنابراین، دانشجویان با انتخاب دوره کار ضمن تحصیل در انگلستان می‌توانند در حین کسب تجربه کاری و مدرک، درآمد قابل توجهی دریافت کنند. از این رو، قبل از مهاجرت به انگلستان برای ادامه تحصیل، درباره این دوره تحقیق کنید تا اطلاعات لازم را به دست‌ آورید. چنانچه به تحصیل و کار به صورت همزمان علاقه‌مند هستید، انتخاب این دوره آموزشی می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

 

هزینه‌های تحصیل و زندگی در انگلستان

همانطور که گفتیم، مهاجرت تحصیلی، بهترین انتخاب برای افرادی است که قصد دریافت اقامت موقت در انگلستان را دارند. شما می‌توانید جهت دریافت راهنمایی درباره مهاجرت تحصیلی به انگلستان با مشاوران حقوقی مجموعه ویزموندو تماس بگیرید. اما مهاجرت تحصیلی به انگلستان، هزینه‌هایی را به همراه دارد.

شما باید برای زندگی و تحصیل در انگلستان، هزینه قابل توجهی را کنار بگذارید. هزینه تحصیل در انگلستان با توجه به نوع رشته تحصیلی و دانشگاه موردنظر مشخص می‌شود. برای تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی انگلستان نیاز به بودجه بیشتری دارید.

مبلغ مورد نیاز برای تحصیل در انگلستان به هزینه حمل و نقل، دانشگاه، مسکن و تغذیه دانشجو بستگی دارد. همچنین، برای تحصیل در مقاطع پیشرفته‌تر مانند دکتری باید بیشتر هزینه کنید. در کل، برای تحصیل در مقاطع مختلف از لیسانس گرفته تا دکتری، باید 10 الی 50 هزار پوند پرداخت کنید. شما می‌توانید جهت اطلاع دقیق‌تر از هزینه‌های تحصیل در انگلستان از کارشناسان ویزموندو کمک بگیرید.

هزینه‌ای که باید برای زندگی در انگلستان بپردازید، در مقایسه با کشور‌های دیگر بیشتر است. شما برای تأمین خوراک و پوشاک، هزینه تحصیل و اجاره یا خرید ملک در انگلیس، باید هزینه زیادی را بپردازید. با دریافت راهنمایی از مشاوران حقوقی ویزموندو می‌توانید از هزینه‌های زندگی در انگلستان و شرایط کار دانشجویی در کشور انگلیس بیشتر مطلع شوید.

 

سخن آخر

مهاجرت به انگلستان، بهترین گزینه برای ثبت نام در دانشگاه‌هایی با سیستم آموزشی پیشرفته است. سیستم آموزشی در دانشگاه‌های انگلیس در بالاترین سطح قرار دارد. به خاطر سیستم آموزشی و رشد اقتصادی در این کشور، آمار مهاجرین به انگلستان در حال افزایش است. دانشجویان می‌توانند در شغل‌هایی مانند معلم خصوصی، حسابداری، انبارداری، بازاریابی و فروشندگی به صورت پاره وقت در کشور انگلستان مشغول به کار شوند.

شما می‌توانید برای مهاجرت تحصیلی آسان‌تر به انگلستان از کمک مشاورین حقوقی استفاده کنید.  مشاورین حقوقی ویزموندو می‌توانند در زمینه تسهیل پروسه مهاجرت تحصیلی راهنمایی‌های لازم را به شما ارائه دهند. همچنین، شما می‌توانید برای انتخاب بهترین کار دانشجویی در انگلستان از کمک کارشناسان حقوقی ویزموندو استفاده کنید. ویزموندو در کنار شما است، تا مسیر مهاجرت تحصیلی به انگلستان را آسان‌تر طی کنید.

سوالات متداول

شما می‌توانید در دوران دانشجویی در انگلستان حدود ۲۰ ساعت در هفته مشغول به کار شوید.

بله. بعد از گذشت دو سال از فارغ التحصیلی می‌توانید در این کشور کار کنید.

از مزایای کار دانشجویی می‌توان به تقویت رزومه، توسعه مهارت‌ها و کسب درآمد اشاره کرد.

بله. شما باید موقع اشتغال به عنوان دانشجو در انگلستان با توجه به حقوق خود مالیات بپردازید.

بله. بعد از به اِتمام رساندن دوران تحصیل می‌توانید با پیدا کردن شغل، مقیم دائم انگلستان شوید.

هدف از اشتغال پاره وقت در دوران دانشجویی، توسعه مهارت‌ها و کسب درآمد است.

بله. اگر دانشجو بودجه لازم برای حمایت از خانواده خود را داشته باشد، ویزای همراه به آن‌ها تعلق خواهد گرفت.

از شروط کار در انگلستان به عنوان دانشجو می‌توان به داشتن سن ۱۶ سال به بالا و اشتغال به صورت پاره وقت اشاره کرد.

مطالب مرتبط
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پاسخ به سوالات و نظرات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *