موسسه مشاوره مهاجرتی و سرمایه گذاری آکو مهاجر ویرا (ثبت: ۵۴۳۴۷)

دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری آکو

همه چیز درباره گواهی Tie (تای) برای اخذ ویزا

همه چیز درباره گواهی Tie (تای) برای اخذ ویزا

اهمیت گواهی Tie (تای) برای اخذ ویزا زمانی بیشتر و بیشتر مشخص می‌شود که پای سفر و اقامت موقت در برخی کشورهای پیشرفته در میان باشد. با افزایش تمایل به مهاجرت، برخی کشورها برای کسب اطمینان از برگشت افرادی که برای اقامت موقت پا به سرزمینشان می‌گذارند، اقدام به دریافت گواهی تای می‌کنند. در واقع فرد باید با ارائه مدارکی ثابت کند که وابستگی‌هایی به کشور خود دارد یا اینکه مشکلی برای برگشت ندارد. یکی دیگر از دلایلی که این کشورها درخواست گواهی تای را از متقاضیان ویزا دارند پیشگیری از افزایش پدیده پناهندگی و یا پناه‌جوهای غیرقانونی است. برای اطلاع بهتر در این حوزه کارشناسان موسسه ویزموندو می‌تواند به شما مشورت دهد.
همه چیز درباره گواهی Tie (تای) برای اخذ ویزا
نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو
نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو

زمان مطالعه : 7 دقیقه

زمان مطالعه : 7 دقیقه

از آخرین اخبار مطلع شوید
فهرست مطالب

منظور از تای (Tie) ویزا چیست؟

برخی از کشورهای پیشرفته از متقاضیان ورود به آن کشور، درخواست مدرکی به نام تای می‌کنند. تای (Tie) یا گواهی تای؟ سؤالی است که ممکن است برای شما هم پیش‌آمده باشد. تای برخلاف تصور اکثر افراد یک گواهی نیست؛ بلکه مدرکی مبتنی بر دلایل قابل‌قبول فرد برای بازگشت به کشورش است.
 
این مدرک به زبان انگلیسی تدوین می‌شود و باید به تأیید آفیسر پرونده ویزای شما برسد. یکی از دلایلی که ویزای افراد به‌قصد تحصیل یا سفرهای موقتی به این کشورها صادر نمی‌شود، همین عدم تأیید تای است. برای گرفتن این مدرک لازم است هر نوع پیوند عمیق بین خود و کشورتان را با مدرک ثابت کنید.
 
مواردی مانند املاک و دارایی‌ها و سرمایه‌گذاری‌هایی که داخل کشور خودتان کرده‌اید، وابستگی‌های عاطفی مانند کفالت، داشتن فرزند و همسر که داشتن روابط خوب با آن‌ها قابل‌اثبات باشد. عضویت در هر سازمان و یا هر نوع روابط اجتماعی که اثبات‌کننده برگشت شما به کشور مبدأ است هم می‌تواند عاملی برای گرفتن تأیید آفیسر پرونده باشد. 
 
انواع مختلف گواهی‌های tie ویزا

انواع مختلف گواهی‌های tie ویزا

هر فرد متناسب با شرایط خود می‌تواند به روش متفاوتی برای دریافت تای اقدام کند. اینکه شما ببینید این شرایط را دارید یا خیر موسسه ویزموندو به شما مشاوره رایگان می‌دهد. در این قسمت انواع مختلف گواهی Tie (تای) برای اخذ ویزا آشنا می‌شوید: 
 

روابط تجاری

 
اگر شما کارمند اداره دولتی یا صاحب یک کسب‌وکار در کشور خود هستید، می‌توانید از طریق ارائه مدارک زیر گواهی تای دریافت کنید: 
 
 • مدرکی مبنی بر اشتغال شما در اداره مربوطه و زمان قرارداد 
 • مدرکی که نشان‌دهنده دریافت مرخصی با حقوق از کارفرما باشد.
 • مدارکی مانند فیش حقوقی یا هر نوع مدرکی که حقوق دریافتی شما از شرکت باشد.
 • درصورتی‌که خودتان صاحب کسب‌وکار هستید مدارک و مجوزهای کار مانند اساسنامه شرکت 
 

مالکیت خانه یا هر نوع مستغلات دیگر

 
شما با ارائه مدارکی که نشان‌دهنده تعلق خاطر شما به کشورتان به دلیل وجود املاک یا سرمایه‌گذاری در قسمت‌های مختلف باشد، می‌توانید برگشت خود را اثبات کنید این مدارک عبارتند از:  
 
 • اسناد ملکی مربوط به زمین، خانه و…
 • اسناد مربوط به وجود مبالغ بالا در حساب بانکی 
 • اوراق مربوط به هر گونه سرمایه‌گذاری پرسود در داخل کشور مبدأ 
 

روابط خانوادگی و اجتماعی 

 
روابط خانوادگی بین شما و افراد نزدیک مانند همسر و فرزندان و یا پدر و مادر می‌تواند دلیل محکمی برای گرفتن گواهی تای باشد. برای این کار باید مدارکی مانند شناسنامه و مدارک هویتی افراد تحت تکفل خود را ارائه دهید.
 
مرحله بعدی اثبات روابط خوب شما و همسر و خانواده است که این کار را با عکس و یا نامه‌هایی که تاریخ داشته باشند انجام می‌دهید. موارد دیگری که می‌تواند وابستگی عاطفی شما را ثابت کند. 
 
 • کفالت پدر و مادر به علت کهولت سنن
 • تک‌فرزند بودن 
 • مدارک مربوط به بیماری یکی از اعضای خانواده 

 

ارتباطات اجتماعی و وابستگی سیاسی

 
اگر شما با سازمان‌های اجتماعی و حتی
سیاسی وابستگی خاصی دارید که نشان‌دهنده تعلق خاطر شما برای بازگشت به کشور است می‌توانید مدارک مربوط به آن را برای دریافت گواهی تای ارائه دهید.  این مدارک عبارتند از: 
 
 • مدارک عضویت سیاسی یا اجتماعی 
 • شماره دانشجویی برای دریافت تای دانشجویی
 • نامه‌هایی از سازمان مربوطه که نشان‌دهنده عضویت شما باشد.
 
به‌طورکلی هر نوع مدرکی که بتواند برگشت شما را از طریق چهار دسته‌بندی گفته شده ثابت کندف برای دریافت گواهی Tie (تای) برای اخذ ویزا لازم و ضروری است. 
 

اهمیت تای برای درخواست ویزا

تای به معنای ارتباط قوی و عمیق با کشور است که باعث می‌شود شخص بعد از انقضای تاریخ ویزا به کشور خود بازگردد. اثبات این قضیه زمانی بیشتر اهمیت پیدا می‌کند که شما قصد سفر به کشوری پیشرفته را دارید.
 
در واقع شما باید به کنسولگری آن کشور ثابت کنید که بعد از اتمام مدت ویزا طبق قانون آن کشور را ترک کرده و به کشور خود باز خواهید گشت.
 
سوء استفاده از ویزای توریستی و افزایش درخواست پناه‌جویی از مواردی است که باعث قوانین سخت‌گیرانه در این مورد شده است.
 
در صورتی‌که مدارک شما کامل و یا قانع‌کننده نباشد، کنسولگری درخواست ویزای شما را رد خواهد کرد؛ بنابراین بهتر است برای تهیه و تنظیم مدارک مربوط به تای از مشاورین و افراد باتجربه کمک بگیرید تا شانس پذیرفته‌شدن مدارک شما بیشتر شود. 

کدام ویزاها به تای نیاز دارند؟

برخی کشورها برای صدور ویزا، نیاز به ارائه مدرک تای دارند. در مقابل برخی از کشورها از متقاضیان درخواست تای نمی‌کنند و سیاست‌های آسان‌تری برای توریست‌ها دارند. این مسئله به سیاست‌های هر کشور در زمینه مهاجرت بستگی دارد.
 
میزان مهاجرت‌پذیری این کشورها از مهم‌ترین عواملی است که روی درخواست تای تأثیرگذار است. تای برای این کشورها حکم ضامنی برای اعتبار صداقت متقاضی ویزا را دارد.
 
به این شکل از بروز ناهنجاری‌های اجتماعی ناشی از ورود بدون برنامه‌ریزی افراد به کشورشان پیشگیری می‌کنند. ویزموندو به شما خواهد گفت که کدام ویزاها نیاز به تای دارند.
کدام ویزاها به تای نیاز دارند؟​

کشورهایی که متقاضیان مهاجرت به آن‌ها نیاز به تای دارند؟

 • تا اینجا دانستید که کشورهای متعددی در دنیا از متقاضیان به ورود تای می‌گیرند. این مدرک در واقع بخشی از پروسه صدور ویزا آن‌ها است که توسط کنسولگری انجام می‌شود. آفیسر پرونده هرکس باید توسط مدارک ارائه شده متقاعد شود و آن را تأیید  تا ویزا صادر شود. این کشورها را در ادامه معرفی خواهیم کرد: 

 

 • کانادا: تای برای ویزای کانادا در صورتی‌که برای اقامت تحصیلی یا توریستی قصد سفر دارید لازم است.
 • استرالیا: این کشور هم در زمره کشورهایی است که برای اقامت موقت نیاز به تای دارند.
 • ایالات متحده آمریکا: آمریکا از دیگر کشورهای درخواست‌کننده تای به افرادی است که قصد سفر و یا اقامت موقت در آن را دارند. 
 • بریتانیا: برای دریافت ویزای بریتانیا باید ارتباط عمیق خود با کشور مبدأتان را اثبات کنید و یا به‌عبارت‌دیگر نیاز به تای دارید. 
 • کشورهای حوزه شنگن: این کشورها که شامل تعدادی کشور اروپایی است که برای دادن ویزا به متقاضیان تای را در زمره مدارک اصلی در نظر می‌گیرد. 

گرفتن گواهی Tie (تای) برای اخذ ویزا با ویزموندو

سفر به برخی از کشورها نیاز به اثبات دلایلی برای برگشت به کشور دارد. امریکا، استرالیا، کانادا و… از جمله کشورهایی هستند که برای صدور ویزا از متقاضیان مدارک مربوط به تعلق آن‌ها به کشورشان یا تای را درخواست می‌کنند.
 
افراد می‌توانند تای را به روش‌های مختلفی ارائه دهند؛ اما نکته مهم ارائه ادله کافی و قانع‌کننده برای آفیسر است. برای کسب اطلاعات بهتر در این زمینه و ارائه مشاوره موسسه ویزموندو در کنار شما است.

سوالات متداول

مدرکی که اثبات‌کننده ارتباط عمیق شخص با کشور مبدأ باشد را تای می‌گویند. این مدرک برای دریافت ویزای برخی کشورها لازم است.

کانادا، استرالیا، بریتانیا، ایالات متحده امریکا، کشورهای حوزه شنگن برای صدور ویزا تای لازم دارند.

مدرک تای برای اخذ ویزا در انواع خانوادگی، روابط اجتماعی، تجاری و اقتصادی قابل دریافت است.

بله، برخی کشورها هنگام صدور ویزای توریستی از متقاضی درخواست ارائه مدارک تای می‌کنند.

مطالب مرتبط
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *