موسسه مشاوره مهاجرتی و سرمایه گذاری آکو مهاجر ویرا (ثبت: ۵۴۳۴۷)
دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری آکو
All about 7 popular ways to immigrate to Canada

همه چیز درباره 7 روش محبوب مهاجرتی به کانادا

کانادا از بزرگترین و پیشرفته‌ترین کشور‌های دنیا محسوب می‌شود که توانسته است مورد استقبال مهاجرین در سنین مختلف قرار بگیرد. هر فردی که قصد یافتن زندگی بهتر را دارد، می‌تواند دریافت اقامت این کشور را جز، اولویت‌های خود قرار دهد. به دلایل مختلف از برتری سیستم آموزشی گرفته تا نرخ پایین بیکاری، بیشتر از نیمی از جمعیت کانادا را مهاجرین بین‌المللی تشکیل می‌دهند. 7 روش محبوب مهاجرتی به کانادا در این مقاله به شما معرفی خواهد شد. یکی از سؤالاتی که ذهن عده زیادی از علاقه‌مندان به مهاجرت را درگیر می‌کند، این است که از چه روشی می‌توان اقامت گرفت؟ مسلماً روش‌های مختلفی پیشروی شما قرار خواهد داشت و انتخاب بهترین آن‌ها برای هر مهاجری چالش برانگیز خواهد بود. جهت آشنایی هر چه بیشتر با 7 راه برای چگونه به کانادا مهاجرت کنیم؟، خواندن این مقاله را از دست ندهید!
All about 7 popular ways to immigrate to Canada
نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو
نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو

زمان مطالعه : 7 دقیقه

زمان مطالعه : 5 دقیقه

از آخرین اخبار مطلع شوید
فهرست مطالب

تعریف مهاجرت

واژه مهاجرت به معنی سفر به کشوری دیگر برای زندگی، کار، ادامه تحصیل و… است. در واقع، مهاجرت، امکان نقل مکان و جابه جایی افراد از کشوری به کشور دیگر فراهم می‌کند. شما می‌توانید به صورت موقت یا دائم به هر یک از کشور‌های خارجی مهاجرت کنید. مهاجرت دائم به معنی زندگی در کشور خارجی به مدت طولانی و برای همیشه است. اما با مهاجرت موقت، فقط می‌توانید در بازه زمانی کوتاهی در کشور مقصد اقامت داشته باشید. این امکان وجود دارد که افراد با خانواده خود به کانادا مهاجرت کنند.

آشنایی انواع روش‌های مهاجرت

آیا به دنبال مهاجرت به کانادا در سال ۲۰۲۴ هستید؟ فرآیند مهاجرت به یک کشور جدید می‌تواند بسیار پیچیده و زمان بر باشد؛ اما راه‌های مختلفی برای تسهیل این پروسه وجود دارد. در این بخش از مقاله، شما را با ۷ روش محبوب مهاجرتی به کانادا آشنا می‌کنیم تا راحت‌تر در زمینه انتخاب برترین راه تصمیم بگیرید.

اقامت کانادا از طریق تحصیل؛ گزینه‌ای برای علاقه‌مندان به سیستم آموزشی نوین

از بین 7 روش محبوب مهاجرتی به کانادا، اقامت تحصیلی در اولویت بسیاری از علاقه مندان به علم و آموزش قرار گرفته است. در صورتیکه در دانشگاه کانادایی پذیرفته شوید، واجد شرایط اخذ مجوز تحصیلی خواهید بود. با این مجوز، امکان زندگی و تحصیل در کانادا برای دانشجویان بین‌المللی فراهم می‌شود. شما باید از مؤسسه آموزشی معتبر، پذیرش تحصیلی دریافت کنید مدارکی از قبیل گواهی تمکن مالی، مدرک عدم سوء پیشینه و… را برای دریافت ویزا و استادی پرمیت همچنین ادامه تحصیل در کانادا ارائه دهید.
بعد از به اِتمام رساندن تحصیلات خود می‌توانید جهت اخذ مجوز کار پس از تحصیل (PGWP) و اقامت دائم، اقدامات لازم را انجام دهید. البته، قوانین مهاجرت تحصیلی به کانادا در سال جدید تغییر یافته است؛ به همین خاطر حتما قبل از اینکه تصمیم به اقدام از این روش مهاجرتی بگیرید می‌توانید سایر روش‌ها برای دریافت اقامت یا اقامت کاری را بررسی کنید و سپس اقدام کنید.

 7 روش محبوب مهاجرتی به کانادا

اقامت کاری؛ بهترین راهکار برای افراد ماهر و متخصص

اقامت کاری، یکی دیگر از 7 روش محبوب مهاجرتی به کانادا است. دولت کانادا از کسانی استقبال می‌کند که دارای سوابق کاری و تخصصی بین یک تا سه سال هستند. در واقع، این کشور به دنبال جذب نیرو‌های مجرب و متخصص است.
متقاضیان، جهت اشتغال در این کشور نیاز به ارائه ورک پرمیت باز یا بسته دارند. با در نظر گرفتن شرایط خود می‌توانید هر یک از این مجوز‌ها را دریافت کنید. به علاوه، متقاضیان باید با ارائه مدرکی نشان دهند که بعد از پایان مجوز کاری، این کشور را ترک خواهند کرد.
طبق اطلاعات منتشر شده، در زمینه مهاجرت کاری به کانادا، دولت کانادا تصمیم دارد تا جمعیت 6.2 درصدی مقیمان موقت در کانادا را به 5 درصد کاهش دهد و از افزایش اعطای اقامت دائم به افراد مقیم موقت و کاهش صدور این نوع اقامت خبر میدهد. اما مهاجرت کاری در سال ۲۰۲۴همچنان جزو ۷ روش محبوب مهاجرتی به کانادا محسوب می‌شود. پس اگر هدف‌تان، ساختن آینده‌ای درخشان‌تر است، انتخاب مهاجرت کاری را به عنوان یکی از ۷ روش اخذ اقامت کانادا در نظر بگیرید.
از روش‌های دریافت اقامت کاری کانادا می‌توان به برنامه‌های استانی اشاره کرد. هر استان واقع در کانادا، برنامه مهاجرتی خاص خود را دارد. این برنامه‌ها به افراد اجازه می‌دهند که نیروی کاری هر یک از استان‌ها تأمین شوند. به علاوه، این برنامه‌ها جهت کمک به مهاجران برای اسکان در یک منطقه خاص از کانادا طراحی شده‌اند. به منظور واجد شرایط بودن برای مهاجرت به کانادا از طریق برنامه نامزد‌های استانی، باید مهارت‌ها، تحصیلات و تجربه کاری لازم داشته باشید و بتوانید به بهبود اقتصاد این کشور کمک کنید.

دریافت اقامت کانادا از طریق روش کارآفرینی استانی و سرمایه‌گذاری؛ بهترین راهکار برای سرمایه‌داران

دریافت اقامت از طریق سرمایه‌گذاری جزو ۷ روش محبوب مهاجرتی به کانادا محسوب می‌شود. آیا از سرمایه کافی برای مهاجرت به کانادا برخوردار هستید؟ در این صورت، مهاجرت از طریق این روش را می‌توانید در اولویت قرار دهید. سرمایه‌گذاری در کانادا می‌تواند امکان کسب درآمد و سودآوری را برای بسیاری از مهاجرین بین‌المللی مهیا کند.

دریافت اقامت کانادا از راه ازدواج؛ از روش‌های ساده و در عین حال پیچیده

بسیاری از افراد ممکن است که بودجه کافی برای اقامت از طریق تحصیل، کار یا سرمایه‌گذاری را نداشته باشند. به همین خاطر، متقاضیان به دنبال راهکاری جهت دریافت اقامت کانادا بدون صرف هزینه زیاد هستند. در این صورت، مهاجرت به این کشور از طریق ازدواج با فرد کانادایی جزو مهمترین روش‌ها محسوب می‌شود. مهاجرت از راه ازدواج با فرد مقیم این کشور را می‌توان یکی از ۷ روش محبوب مهاجرتی به کانادا در نظر گرفت.
اما فردی که این روش را انتخاب می‌کند باید چه معیار‌هایی را در نظر بگیرید؟ یکی از این معیار‌ها، داشتن سن بالای ۱۸ سال، تمکن مالی همسر و واقعیت داشتن ازدواج است. در واقع، شما به عنوان متقاضی اقامت هر یک از استان‌های کانادا از این راه باید سند ازدواج‌تان را ارائه دهید؛ در غیر این صورت درخواست‌تان ریجکت خواهد شد.

مهاجرت از راه اِسپانسرشیپ؛ روشی بدون چالش و کم هزینه

آیا دغدغه انتخاب روش مهاجرتی بدون دردسر و با چالش کمتر را دارید؟ در این صورت، مهاجرت از راه اسپانسرشیپ را به عنوان یکی از ۷ روش محبوب مهاجرتی به کانادا در نظر بگیرید. خانواده متقاضی مهاجرت که در کانادا سکونت دارند، می‌توانند برای وی دعوتنامه‌ای را جهت سفر به این کشور ارسال کنند.
خانواده شما به عنوان اسپانسر می‌تواند نقش حامی را ایفا کرده و هزینه‌های زندگی و مهاجرت به کانادا را برعهده بگیرد. در سال جدید، دولت این تصمیم را گرفته است که بیشتر از ۱۰۰۰۰۰نفر را از راه اسپانسرشیپ جذب کانادا کند. پس در صورتیکه یکی از اعضای خانواه شما مقیم این کشور است، به مهاجرت از راه اسپانسرشیپ به عنوان یک گزینه نگاه کنید.

مهاجرت از طریق ویزای استارتاپ؛ مناسب برای علاقه‌مندان به کسب و کار های نوپا

یکی از روش‌های پرطرفدار برای مهاجرین بین‌المللی، مهاجرت از طریق ویزای استارتاپ است. مهاجرت از طریق استارتاپ ویزای کانادا، جزو 7 روش محبوب مهاجرتی به کانادا محسوب میشود. از آنجایی که دولت کانادا برای اشتغال زایی اهمیت زیادی قائل است، تلاش‌هایی در زمینه جذب مهاجرین از طریق ویزای استارتاپ می‌کند. به منظور رونق وضعیت اقتصادی دولت کانادا، هرساله تعداد قابل توجهی از افراد با استفاده از این روش مهاجرت می‌کنند. شما به عنوان متقاضی مهاجرت باید سابقه، تخصص، بیزینس پلن و سرمایه مورد نیاز جهت دریافت ویزای استارتاپ کانادا را داشته باشید.

مهاجرت از طریق تولد؛ روشی آسان و ساده برای اقامت به صورت موقت

از روش‌های آسان جهت اخذ اقامت کشور کانادا به صورت موقت می‌توان به مهاجرت از راه تولد اشاره کرد. اقامت از طریق تولد از انواع روش‌های محبوب مهاجرتی به کانادا به شمار می‌آید. اگر بازه زمانی زیادی تا تولد فرزندتان باقی نمانده است، می‌توانید به کانادا سفر کنید و فرزند دلبند شما به محض تولد شهروند کانادا خواهد بود و این امتیازی است که میتوانید از بدو تولد به فرزند خود هدیه دهید. البته،باید در نظر داشته باشید هرچند فرزند از بدو تولد کانادایی محسوب میگردد اما با مهاجرت از راه تولد، فقط اقامت موقت به والدین اعطاء می‌شود.

بهترین روش مهاجرت به کانادا

آشنایی با قوانین مهاجرت

هرسال، دولت کانادا برای کسانی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند، قوانین را تعیین می‌کند. در سال ۲۰۲۴، قوانین جدید در زمینه مهاجرت تحصیلی، ویزیتوری، خود اشتغالی و استارت آپ اِعمال شده‌اند. براساس قانون جدید، مهاجرین نیاز است که از بودجه مالی لازم جهت تحصیل در دانشگاه های این کشور برخوردار باشند. دولت در سال ۲۰۲۴ سخت‌گیرانه عمل کرده است؛ شما به عنوان دانشجوی بین‌الملل برای مهاجرت تحصیلی به کانادا باید مبلغ ۲۰ هزار دلار را به صورت تقریبی کنار بگذارید.
از تاریخ ۱ ماه ژانویه سال ۲۰۲۴ به بعد، این قانون برای مهاجرین در نظر گرفته شده است. مهاجرت از راه اقامت توریستی نیز در ۲۰۲۴ برای ایرانیان تغییر یافته و افراد قادر به اشتغال در این کشور با استفاده از ورک پرمیت خواهند بود. با توجه به قانون‌های جدید دولت کانادا، افراد دارای ویزای توریستی این کشورمیتوانند اقدام به دریافت ویزای کاری کنند که تا مدت ۳ سال مجوز اقامت دارند. مطابق با قانون‌های جدید دولت کانادا در سال ۲۰۲۴، تمدید ویزا یا تغییر ویزای ایرانیان در این کشور بدون صرف هزینه صورت خواهد گرفت.

اقدامات لازم برای مهاجرت

برای مهاجرت به کانادا باید اقداماتی را مدنظر قرار دهید؛ در این بخش به بررسی کلی این اقدامات برای 7 روش محبوب مهاجرتی به کانادا می‌پردازیم. اما جهت اطلاع هر چه بیشتر درباره اقدامات لازم برای مهاجرت به کانادا نیز می‌توانید با کارشناسان ویزموندو تماس بگیرید.
⦁ کمک گرفتن از کارشناسان حقوقی
⦁ انتخاب بهترین روش مهاجرتی
⦁ تهیه اسناد و مدارک
⦁ درخواست برای دریافت ویزا
⦁ تکمیل فرم دریافت ویزا
⦁ اخذ وقت سفارت
⦁ شرکت در مصاحبه کنسولگری در صورت نیاز
⦁ اخذ تاییدیه از کشور مقصد (پذیرش دانشگاه، جاب آفر، نامه حمایتی و …)
⦁ پرداخت هزینه‌های مربوط به ویزا
⦁ دریافت روادید
⦁ اخذ بلیط و تهیه مقدمات برای مهاجرت به کشور مقصد

جمع‌بندی

آیا برای اقامت کانادا، روش‌های زیادی در ذهنتان وجود دارد و انتخاب بهترین و مناسب‌ترین راهکار برای شما کار آسانی نیست؟ در این صورت، پروسه انتخاب راهکار مناسب برای مهاجرت به کانادا را به افراد متبحر در این حرفه واگذار کنید. با این حال، مهاجرت از راه کاری، تحصیلی، سرمایه‌گذاری، ازدواج، تولد، ویزای توریستی، اسپانسرشیپ را می‌توان جزو ۷ روش محبوب مهاجرتی به کانادا در نظر گرفت. هر یک از متقاضیان با در نظر گرفتن شرایط تحصیلی، کاری و بودجه خود در کشور مبدا می‌توانند روش مهاجرتی مناسب را انتخاب کنند.
مسلماً برای افراد دارای تجربه حرفه‌ای و شغلی و علاقه‌مند به کسب در آمد بالا، مهاجرت کاری بهترین روش است. به علاوه، مهاجرت تحصیلی نیز می‌تواند برای دانشجویان، شرایط زندگی بهتری را در کانادا رقم بزند. اقامت از راه ازدواج و تولد نیز از ساده‌ترین راهکار‌هایی محسوب می‌شوند که مهاجرین می‌توانند برای دریافت اقامت کانادا انتخاب کنند. دریافت هرگونه راهنمایی از ویزموندو می‌تواند راهی مؤثر برای مهاجرت آسان‌تر به این کشور باشد.

مشاوره با ویزموندو

۷ مورد از مهم‌ترین روش‌های گرفتن اقامت کانادا برای مهاجرت را در این مقاله به شما ارائه دادیم. آیا باز هم درباره انتخاب روش‌های مهاجرت به کانادا تردید دارید؟ در این صورت می‌توانید جهت اطلاع دقیق از ۷ روش محبوب مهاجرتی به کانادا از کمک مشاورین حقوقی بهره‌مند شوید. مشاورین حقوقی ویزموندو می‌توانند تمام اطلاعات لازم در زمینه انتخاب بهترین روش دریافت اقامت و مهاجرت به کانادا را به شما ارائه دهند.
ویزموندو در کنار شماست تا پروسه مهاجرت و اخذ اقامت این کشور را سریع‌تر طی کنید. با ویزموندو، دیگر لازم نیست که دغدغه ریجکتی ویزا یا عدم پذیرش درخواست مهاجرت به کانادا را داشته باشید. پس همین حالا با کارشناسان ما در ویزموندو تماس بگیرید تا با صفر تا صد این پروسه به صورت کامل آشنا شوید.

سوالات متداول

از بهترین روش‌های دریافت اقامت کانادا در سال جدید می‌توان به مهاجرت کاری اشاره کرد.

به منظور دریافت اقامت کاری کشور کانادا باید مجوز اُپن و کلوز ورک پرمیت دریافت کنید.

به دلایلی از قبیل بازار کار قوی، تنوع فرهنگی، درآمد‌های بالا و نرخ پایین جرم و جنایت، مهاجرت کاری به کانادا بهترین انتخاب است.

شما می‌توانید با کمک گرفتن از وکلای حقوقی ویزموندو از بهترین روش‌های مهاجرت و نحوه دریافت سریعتر ویزای کانادا مطلع شوید.

در سال 2024، قوانین مهاجرتی جدید برای دریافت ویزای تحصیلی و توریستی مشخص شده است.

مطالب مرتبط
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پاسخ به سوالات و نظرات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *