موسسه مشاوره مهاجرتی و سرمایه گذاری آکو مهاجر ویرا (ثبت: ۵۴۳۴۷)

دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری آکو

برنامه های استانی ساسکاچوان

برنامه های استانی ساسکاچوان (SINP) روش‌هایی برای مهاجرت به این قلمرو در کانادا هستند. افراد غیر کانادایی که می‌خواهند به ساسکاچوان نقل‌مکان کنند، می‌توانند از طریق برنامه‌های SINP درخواست اقامت دهند. استان ساسکاچوان هم متقاضیان موفق را برای اخذ اقامت دائم کانادا به دولت فدرال این کشور معرفی می‌کند. درواقع برنامه‌های SINP مراحل اولیه درخواست برای اقامت دائم در استان ساسکاچوان هستند. اما تمامی متقاضیان تایید شده باید از طریق کمیسیون مهاجرت کانادا (IRCC) برای اقامت درخواست دهند.

برنامه های استانی ساسکاچوان
گروه تحقیقاتی ویزموندو

گروه تحقیقاتی ویزموندو

زمان مطالعه : 10 دقیقه

فهرست مطالب
فهرست مطالب

معرفی استان ساسکاچوان

استان ساسکاچوان (Saskatchewan) در قلب کانادا قرار دارد و از چشم‌اندازهای متنوع و زیبایی‌های طبیعی بهره می‌برد. شهرهای پررفت‌وآمدی مانند ساسکاتون و رجینا در این استان قرار دارند. مردم ساسکاچوان، صمیمی و خونگرم هستند و روحیه‌ای انعطاف‌پذیر، سخت‌کوش و مهمان‌نواز دارند. این استان دارای اقتصاد متنوع و قوی است. بخش کشاورزی، معادن، تولید و فناوری در ساسکاچوان همچنان به رشد و توسعه خود ادامه می‌دهند.

انواع برنامه های استانی ساسکاچوان

انواع برنامه های استانی ساسکاچوان

در حال حاضر، برنامه های استانی ساسکاچوان به سه دسته کلی نیروهای ماهر خارجی، نیروهای با سابقه کار در ساسکاچوان و کارآفرینی و مزرعه‌داری تقسیم می‌شوند. هرکدام از برنامه‌های فوق دارای زیرمجموعه‌ها و زیرشاخه‌هایی هستند که در ادامه، به معرفی آن‌ها می‌پردازیم.

1. نیروهای ماهر خارجی (International Skilled Worker)

برنامه نیروهای ماهر خارجی فرآیند دریافت اقامت دائم کانادا در ساسکاچوان را برای نیروهای ماهر تسهیل می‌کند. هدف این برنامه جذب نیروهای خارجی با مهارت‌ها و صلاحیت‌های لازم، برای کمک به رشد و توسعه اقتصادی استان است.

اولین شرط برنامه اسکیل ورکر، داشتن یک پیشنهاد شغلی معتبر برای یک شغل دائمی و تمام‌وقت در ساسکاچوان است. نیروهای ماهر به حداقل یک سال سابقه کار فول‌تایم در سه سال گذشته در ساسکاچوان نیاز دارند. در غیر این صورت، باید 6 ماه (780 ساعت) تجربه کاری تمام‌وقت (بالای 30 ساعت در هفته) با کارفرمای ارائه‌دهنده جاب آفر داشته باشند. در هر دو مورد، نیازی به متوالی بودن سابقه کار نیست.

همچنین متقاضیان به حداقل نمره زبان CLB 4 در معیار زبان کانادایی نیاز دارند. البته برخی از کارفرمایان یا ناظران دولتی ممکن است نمرات بالاتر از CLB 4 را درخواست کنند. ضمنا مدرک تحصیلی فرد متقاضی باید دیپلم یا بالاتر باشد. در ادامه، به بررسی پنج زیرشاخه برنامه نیروهای ماهر خارجی می‌پردازیم.

برنامه آزمایشی نیروی کار ضروری (Hard-to-Fill Skills Pilot)

برنامه آزمایشی نیروی کار ضروری برای جذب نیروهای با مهارت کم و متوسط طراحی شده است. این افراد باید پیشنهادی برای کار در مشاغل واجد شرایط و با تقاضای بالا در ساسکاچوان داشته باشند. همه نامزدهای این برنامه باید دارای مجوز کار موقت در ساسکاچوان باشند.
توجه داشته باشید که معیارهای برنامه آزمایشی نیروی کار ضروری در معرض تغییر قرار دارند. اما ویزموندو در ارائه مشاوره رایگان به شما از به‌روزترین اطلاعات برنامه های استانی ساسکاچوان استفاده خواهد کرد.

برنامه استعدادهای فناوری (Tech Talent Pathway)

برنامه استعدادهای فناوری برای جذب نیروهای با مهارت بالا در بخش فناوری و نوآوری ساسکاچوان طراح شده است. این افراد باید یک جاب آفر برای شغل ماهر در ساسکاچوان داشته باشند. همه نامزدهای این برنامه به مجوز کار موقت در ساسکاچوان نیاز دارند. درخواست برای برنامه استعدادهای فناوری ساسکاچوان به صورت مستقیم و از طریق اکسپرس اینتری امکان‌پذیر است.

برنامه پیشنهاد شغلی (Employment Offer)

اگر یک نیروی ماهر هستید و یک پیشنهاد کاری تمام‌وقت در ساسکاچوان دارید، پس این برنامه برای شما مناسب است. پیشنهاد شغلی باید در مجموعه‌های 0، 1، 2 یا 3 از طبقه‌بندی مشاغل ملی کانادا (NOC) باشد. تفاوت این برنامه با سایر برنامه‌ها این است که محل زندگی فعلی شما می‌تواند در کانادا یا خارج از آن باشد. برای نقل‌مکان به ساسکاچوان با استفاده از برنامه پیشنهاد شغلی باید شرایط زیر را داشته باشید.

 • کسب حداقل 60 امتیاز در جدول ارزیابی SINP
 • داشتن حداقل یک سال سابقه کار در 10 سال گذشته در شغل پیشنهادی
 • ارائه نمره زبان حداقل CLB 4
 • دریافت نامه تایید کار SINP معتبر

برنامه مشاغل مورد نیاز (Occupation In-Demand)

برنامه مشاغل مورد نیاز برای آن دسته از نیروهای ماهر مناسب است که پیشنهاد کاری از ساسکاچوان ندارند؛ در عین حال، از مهارت بالایی در یک شغل مورد تقاضا در این استان برخوردار هستند. همچنین قصد اقامت دائمی در ساسکاچوان را دارند. شرایط و ضوابط درخواست برای این زیرشاخه برنامه های استانی ساسکاچوان به شرح زیر هستند.

 • ارسال یک فرم ابراز علاقه (EOI) و کسب امتیازات لازم جهت بالا بردن احتمال دریافت دعوتنامه برای درخواست اقامت دائم (ITA)
 • کسب حداقل 60 امتیاز از 110 امتیاز در شبکه ارزیابی SINP
 • ارزیابی مدرک تحصیلی (ECA) از یک سازمان تعیین شده توسط اداره مهاجرت کانادا (IRCC)
 • دارای تجربه کاری با مهارت بالا در مجموعه‌های 0، 1، 2 یا 3 از طبقه‌بندی مشاغل ملی کانادا (NOC)
 • سابقه کاری مرتبط با پیشنهاد شغلی و مدرک تحصیلی شما
 • مدرکی مبنی بر داشتن وجوه تسویه حساب

ضمنا باید هزینه درخواست غیرقابل استرداد 350 دلاری برنامه را به صورت آنلاین پرداخت کنید. این آخرین مرحله برای ارسال درخواست شما خواهد بود.

برنامه اکسپرس اینتری ساسکاچوان (Saskatchewan Express Entry)

برنامه اکسپرس اینتری ساسکاچوان برای نیروهای ماهری مناسب است که می‌خواهند به شکل دائم در ساسکاچوان زندگی و کار کنند. آن‌ها باید در استخر اکسپرس اینتری مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) باشند. همچنین معیارهای برنامه اسکیل ورکر خارجی را برآورده کنند.

 • داشتن یک شماره پروفایل اکسپرس اینتری و کد جستجوی کار معتبر
 • کسب حداقل 60 امتیاز در شبکه ارزیابی SINP
 • نتیجه آزمون زبان مطابق با شرایط زبان فدرال اکسپرس اینتری
 • ارائه حداقل مدرک لیسانس یا دوره آموزشی با حداقل یک سال آموزش عالی قابل قبول در کانادا
 • ارائه یک ارزیابی اعتبار آموزشی (ECA) از لیست سازمان‌های تایید شده IRCC برای تمام مدارک تحصیلی خارج از کانادا
 • حداقل یک سال سابقه کار در 10 سال گذشته برای متخصصان ماهر
 • حداقل دو سال سابقه کار در یک حرفه ماهر در پنج سال گذشته برای تاجران ماهر
 • حداقل یک سال سابقه کار در کانادا در سه سال گذشته (برای کلاس تجربه کانادایی)
 • تجربه کاری شما باید با شغل و تحصیلات شما مرتبط باشد.
 • وجوه تسویه حساب

معیارهای برنامه های استانی ساسکاچوان ازجمله زیرشاخه اکسپرس اینتری ممکن است در هر زمان تغییر کنند. پس قبل از شروع روند درخواست، حتما از مشاوره رایگان ویزموندو استفاده کنید.

2. نیروهای با سابقه کار در ساسکاچوان (Worker with Saskatchewan Work Experience)

نیروهای با سابقه کار در ساسکاچوان

برنامه نیروهای با سابقه کار در ساسکاچوان برای آن دسته از افراد خارجی است که در حال حاضر با مجوز کار معتبر در این استان مشغول به کار هستند. این برنامه 6 زیرشاخه دارد که افراد می‌توانند تحت SINP برای آن‌ها درخواست دهند.

نیروهای ماهر با مجوز کار موجود

آیا شما یک نیرو کار ماهر و دارای مجوز کار در ساسکاچوان هستید؟ اگر حداقل 6 ماه در آنجا کار کرده‌اید و یک پیشنهاد شغلی تمام‌وقت از طرف یک کارفرمای ساسکاچوان دارید، این دسته برای شما مناسب است. جاب آفر شما باید تحت ماتریس طبقه‌بندی مشاغل ملی کانادا (NOC) در ردیف 0، 1، 2 یا 3 قرار گیرد. همچنین در یک کسب‌وکار تعیین شده و مجاز باشد.

نیروهای نیمه ماهر کشاورزی با مجوز کار موجود

این برنامه مخصوص افرادی است که مهارت‌هایی در کشاورزی دارند؛ اما هنوز متخصص نیستند. برای شرکت در این زیرشاخه باید حداقل 6 ماه با مجوز کار در ساسکاچوان کار کرده باشید. همچنین به یک پیشنهاد شغلی تمام‌وقت از کارفرمایی در ساسکاچوان نیاز دارید. این شغل باید در یکی از دسته‌بندی‌های مراقبت از دام، کمک به برداشت، کار با ماشین‌های مخصوص مزرعه یا کار در گلخانه باشد.

متخصصان بخش درمان

این زیرمجموعه برنامه های استانی ساسکاچوان برای کادر درمان ماهر مناسب است. پزشکان، پرستاران یا سایر متخصصان حوزه بهداشت و درمان می‌توانند در این طرح شرکت کنند. این افراد باید حداقل به مدت 6 ماه، با مجوز کار موقت و به صورت تمام‌وقت در ساسکاچوان کار کرده باشند.

بخش خدمات و هتلداری

این زیرمجموعه ویزا برای آن دسته از نیروهای خارجی مناسب است که می‌خواهند برای اقامت دائم ساسکاچوان درخواست دهند. متقاضیان برنامه باید در حال حاضر، با مجوز کار موقت و از طریق ارزیابی تاثیر بازار کار (LMIA) در ساسکاچوان کار کنند. همچنین حداقل 6 ماه (780 ساعت) از همکاری آن‌ها با کارفرمای مورد تایید SINP گذشته باشد. متقاضیان پروژه بخش هتلداری باید در یکی از مشاغل زیر مشغول به کار باشند.

 • سروکننده غذا یا نوشیدنی (NOC 6513)
 • پیشخوان غذا یا دستیار آشپزخانه (NOC 6711)
 • نیروهای خانه‌داری یا نظافت (NOC 6731)

از طریق مشاوره رایگان ویزموندو می‌توانید به بررسی معیارها، شرایط و مدارک مورد نیاز پروژه بخش هتلداری بپردازید.

رانندگان کامیون جاده

این زیرمجموعه برای همکاری رانندگان کامیون (در مسافت‌های طولانی) با یک شرکت حمل‌ونقل معتبر در ساسکاچوان طراحی شده است. این افراد با مجوز کار موقت صادر شده توسط اداره مهاجرت کانادا (IRCC) و بر اساس ارزیابی مثبت تاثیر بازار کار (LMIA) مشغول به کار می‌شوند.

دانشجویان

این زیرمجموعه برای دانشجویانی مناسب است که فارغ‌التحصیل یک موسسه آموزشی معتبر در ساسکاچوان یا کانادا هستند. همچنین باید حداقل 6 ماه (780 ساعت) با حقوق در ساسکاچوان کار کرده باشند. درنهایت، دانشجویان به یک جاب آفر دائمی، تمام‌وقت و مرتبط با رشته تحصیلی خود از یک کارفرما در ساسکاچوان نیاز دارند.

3. کارآفرینی و مزرعه‌داری (Entrepreneur and Farm)

کارآفرینی و مزرعه‌داری

آخرین دسته از برنامه های استانی ساسکاچوان (SINP) به کارآفرینان و مزرعه‌داران اختصاص دارد. هدف این برنامه، جذب افرادی با تجربه قبلی در مزرعه‌داری یا مهارت‌های کارآفرینی برای ایجاد و راه‌اندازی کسب‌وکار در ساسکاچوان است. برنامه کارآفرینی و مزرعه‌داری ساسکاچوان به سه دسته تقسیم می‌شود.

دسته کار آفرین

دسته کارآفرین برای خرید کسب‌وکاری در ساسکاچوان یا شریک شدن در آن طراحی شده است. کارآفرینان باید در زمان اقامت خود در ساسکاچوان به طور فعال در مدیریت کسب‌وکار مشارکت داشته باشند. به طور کلی، فرآیند نامزدی در این برنامه چهار مرحله دارد.

 • ارسال فرم ابراز علاقه (EOI) به SINP
 • انتخاب فرم EOI و دعوت برای ارسال یک طرح تجاری – نامزدها بر اساس امتیاز خود و در طی یک قرعه‌کشی انتخاب می‌شوند. تعداد نامزدهای انتخاب شده به نیازهای استان (مثلا ظرفیت برنامه) بستگی دارد. سپس طرح‌ها به ترتیب دریافت آن‌ها بررسی می‌شوند.
 • تاسیس کسب‌وکار
 • نامزدی برای اخذ اقامت دائم

کارآفرینان فارغ‌التحصیل بین‌المللی

رده کارآفرینان فارغ‌التحصیل بین‌المللی مختص دانشجویانی است که از موسسات آموزش عالی ساسکاچوان فارغ‌التحصیل می‌شوند. این افراد به همراه خانواده خود از طریق برنامه های استانی ساسکاچوان می‌توانند کسب‌وکاری را در این استان راه‌اندازی کنند، بخرند یا در آن شریک شوند. البته در زمان اقامت خود در ساسکاچوان باید به شکل فعالانه در مدیریت آن مشارکت کنند. چهار مرحله برای فرآیند نامزدی در این طرح وجود دارد.

 • ارسال فرم ابراز علاقه (EOI) به SINP
 • انتخاب در EOI و دعوت به ارسال یک طرح تجاری
 • تاسیس کسب‌وکار
 • نامزدی برای کسب اقامت دائم

رده مالک و اپراتور مزرعه

رده مالک و اپراتور مزرعه برای اتباع خارجی است که تمایل به نقل‌مکان به ساسکاچوان دارند. این افراد به تجربه کافی در زمینه کشاورزی و مزرعه‌داری، سرمایه قابل توجه (پول، دارایی) برای تزریق به یک عملیات مزرعه‌داری و برنامه‌ریزی برای خرید و اداره یک مزرعه در ساسکاچوان نیاز دارند.

توجه داشته باشید که این دسته صرفا برای تجارت و تولید محصولات کشاورزی (محصولات زراعی و دام) است. اگر در عملیات مزرعه‌داری تجربه دارید، می‌توانید با مشاوره رایگان ویزموندو بیشتر با این طرح آشنا شوید.

مشاوره رایگان برنامه‌های استانی ساسکاچوان با ویزموندو

اگر سوالات بیشتری پیرامون برنامه های استانی ساسکاچوان دارید، همین حالا از مشاوره رایگان ویزموندو استفاده کنید. متخصصان ما تاکنون به افراد زیادی برای نامزدی در این برنامه‌ها کمک کرده‌اند. مطمئنا همکاری ما و شما می‌تواند شانس موفقیت برای پذیرش در این برنامه‌ها را افزایش دهد.

جهت بررسی شرایط خود و اقدام برای دریافت برنامه های استانی ساسکاچوان، نام شریف و شماره تماس خود را وارد کنید، تا ما با شما تماس بگیریم.

"*" قسمتهای مورد نیاز را نشان می دهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *