موسسه مشاوره مهاجرتی و سرمایه گذاری آکو مهاجر ویرا (ثبت: ۵۴۳۴۷)

دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری آکو

آزمون PTE برای مهاجرت به کانادا

آزمون PTE برای مهاجرت به کانادا

یکی از مهم‌ترین آزمون‌های مهاجرتی، آزمون PTE برای مهاجرت به کانادا است. این مدرک یکی از معتبر‌ترین مدارکی است که توسط اداره مهاجرت مورد تأیید قرار می‌گیرد. آزمون‌های مختلفی برای بررسی مهارت زبان انگلیسی و توانایی‌های فردی وجود دارد، آزمون PTE نیز یکی از این موارد است. برای اثبات توانایی خود در گفتگو و فهم زبان انگلیسی باید در این آزمون شرکت کنید. در این مقاله به بررسی این آزمون و شرایط آن خواهیم پرداخت. ویزموندو برای دریافت این مدارک در کنار شماست و راه‌های مهاجرت را آسان می‌کنیم.
آزمون PTE برای مهاجرت به کانادا
نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو
نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو

زمان مطالعه : 7 دقیقه

زمان مطالعه : 7 دقیقه

از آخرین اخبار مطلع شوید
فهرست مطالب

بررسی صفر تا صد آزمون PTE برای مهاجرت به کانادا

یکی از مهم‌ترین آزمون‌های مهاجرتی، آزمون PTE برای مهاجرت به کانادا است. این مدرک یکی از معتبر‌ترین مدارکی است که توسط اداره مهاجرت مورد تأیید قرار می‌گیرد. آزمون‌های مختلفی برای بررسی مهارت زبان انگلیسی و توانایی‌های فردی وجود دارد، آزمون PTE نیز یکی از این موارد است. برای اثبات توانایی خود در گفتگو و فهم زبان انگلیسی باید در این آزمون شرکت کنید. در این مقاله به بررسی این آزمون و شرایط آن خواهیم پرداخت. ویزموندو برای دریافت این مدارک در کنار شماست و راه‌های مهاجرت را آسان می‌کنیم.

معرفی آزمون PTE

قطعاً این سال در ذهن شما به وجود آمده است که آزمون PTE برای مهاجرت به کانادا چیست؟ کلمه PTE مخفف عبارت Pearson Test of English است که به معنی آزمون زبان انگلیسی برای افراد فارسی زبان می­باشد. آزمون PTE یکی از آزمون‌های شناخته شده جهانی برای ارزیابی مهارت‌های زبان انگلیسی است. این آزمون توسط شرکت پیرسون تهیه و برگزار می‌شود و برای مهاجرت، تحصیل و کار در کشور‌هایی مانند استرالیا، کانادا و نیوزیلند مورد قبول قرار می‌گیرد.

آزمون PTE حضوری است و به صورت کامپیوتری برگزار می‌شود. در طول آزمون، مهارت‌های شنیداری، خواندن، نوشتن و صحبت کردن داوطلبان ارزیابی خواهد شد. در این آزمون مهارت شنیداری زبان انگلیسی Listening  بررسی می‌شود. فایل­های صوتی مختلف به صورت سؤالات مشخص در اختیار داوطلب قرار داده شده تا قدرت شنیداری زبان انگلیسی و فهم آن بررسی شود. سؤالات دیگری مرتبط با Reading طراحی شده که مقالات و سؤالات مرتبط با توانایی خواندن در اختیار شما قرار داده می‌شود.

قسمت بعدی آزمون به Writing اختصاص دارد و توانایی نگارش کل یک متن با رعایت تمام اصول نگارشی و مفهومی را بررسی می‌کند. سؤالات مرتبط با Speaking برای سنجش تلفظ و نحوه بیان کلمات و جملات به زبان انگلیسی طراحی شده‌اند. برای موفقیت در آزمون باید این بخش‌ها را به طور کامل انجام بدهید. کسب نمره خوب در آزمون  PTE  برای مهاجرت به کانادا اهمیت خیلی زیادی دارد. در صورتی که نمرات بالایی که مد نظر این کشور است را کسب نکنید، قطعاً درخواست ویزای شما از طرف کانادا رد خواهد شد.

امتیاز حاصل از آزمون PTE بر اساس فاکتور‌های کشور مقصد تعیین می‌شود و ممکن است برای مهاجرت یا تحصیل به کشور‌های مختلف متفاوت باشد. اگر قصد شرکت در آزمون PTE را دارید، توصیه می‌کنیم با مطالعه دقیق درباره ساختار و نمونه سؤالات این آزمون، همراه با تمرین مداوم، برای بهترین نتیجه ممکن تلاش کنید.

آزمون pte

انواع آزمون PTE برای کانادا

آزمون PTE برای کانادا دارای انواع مختلفی است که هر کدام کارایی متفاوتی دارند. زمانی که تصمیم به شرکت در این آزمون گرفته‌اید، باید با انواع آن آشنا شوید که شامل:

 • آزمون: PTE Academic یکی از پر کاربرد‌ترین آزمون‌های PTE که برای تحصیل در کانادا مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این آزمون تمام توانایی‌های زبان انگلیسی شما به چالش کشیده می‌شوند.
 • آزمون: PTE Core طبق اعلام سازمان‌های مربوطه این آزمون در اواخر سال ۲۰۲۳ به آزمون‌های مهاجرتی PTE اضافه می‌شود. PTE Core یک آزمون ۴ مرحله‌ای است که مهارت‌های انگلیسی شما را ارزیابی می‌کند.
 • آزمون: PTE General این آزمون صرفاً برای بررسی سطح زبان مورد استفاده قرار می‌گیرد و به اندازه آزمون آکادمیک معتبر نیست.
 • آزمون: PTE Young Learners ارزیابی سطح زبان انگلیسی برای افراد در سن ۷ تا ۱۲ سال از طریق این آزمون انجام خواهد شد.

با توجه به سن و شرایط خود باید در یکی از این آزمون‌ها ثبت نام کرده و مدرک PTE برای مهاجرت به کانادا را به دست بیاورید.

آیا مدرک PTE برای مهاجرت به کانادا معتبر است؟

پذیرش مدرک PTE برای مهاجرت به کانادا در انتهای سال 2024 نیز انجام می‌شود. این مدرک از طرف اداره مهاجرت کانادا مورد تأیید قرار گرفته است. نتایج و نمرات به دست آمده در این آزمون باید با استاندارد‌های مد نظر کانادا همخوانی داشته باشد. مدرک این آزمون برای تحصیل در کانادا مورد تأیید قرار گرفته و دانشگاه‌های مختلف کانادایی آن را قبول دارند. برای ورود به دانشگاه، داشتن این مدرک اهمیت خیلی زیادی دارد.

به احتمال زیاد در اواخر سال ۲۰۲۳ این مدرک برای مهاجرت کاری کشور کانادا نیز مورد تأیید قرار می‌گیرد. با طراحی آزمون جدید در آینده نزدیک امکان شرکت در آزمون PTE برای دریافت ویزای کاری نیز فراهم خواهد شد. آزمون PTE مشابه مدرک آیلتس است و مؤسسات آموزشی این مدرک را تأیید می‌کنند. بنابراین برای ادامه تحصیل می‌توانید در آزمون  PTE  برای مهاجرت به کانادا شرکت نمایید.

زمان و جزئیات پذیرش مدرک PTE برای مهاجرت به کانادا

در سایت‌های رسمی کانادایی بیان شده که در اواخر سال ۲۰۲۳ مدارک مرتبط با آزمون PTE مورد پذیرش قرار خواهند گرفت. برای دریافت ویزا و مهاجرت به کانادا از همین الان می‌توان اقدام کرده و راه خود را هموار کنید. آزمون PTE Essential برای بررسی زبان در سطح زندگی روزمره انجام می‌شود. این آزمون برای دریافت انواع مختلفی از ویزا‌ها مورد تأیید قرار گرفته است که شامل Economic Immigration و Express entry هستند. ویزای Express entry به ۴ نوع زیر تقسیم می‌شود:

 • Federal Skilled Worker Class: اسکیل ورکر
 • Federal Skilled Trades Program: اسکیل ترید
 • Canadian Experience Class: تجربه کار کانادایی
 • Provincial Nominee Programs: مهاجرت استانی

مدت زمان اعتبار مدرک PTE برای مهاجرت به کانادا

بعد از شرکت در آزمون  PTE  برای مهاجرت به کانادا تا مدت زمان مشخصی از مدرک آن می‌توانید استفاده کنید. میزان اعتبار مدرک PTE برای مهاجرت به کانادا حدود ۲ سال ارزیابی شده است. زمان گفته شده از روز شروع آزمون محاسبه شده و تا ۲۴ ماه بعد اعتبار کافی را دارد. بعد از پایان این زمان اطلاعات آزمون شما حذف شده و اعتبار خود را از دست می‌دهد. برای اقدام به مهاجرت باید خیلی سریع کار‌های خود را پیش ببرید.

ثبت نام آزمون PTE برای کانادا

شرایط ثبت نام در آزمون  PTE  برای مهاجرت به کانادا چیست؟ اگر تمایل به مهاجرت و شرکت در این آزمون دارید باید در زمان مقرر نسبت به ثبت نام اقدام کنید. وب سایت رسمی pearsonpte مرجع ثبت نام و شرکت در این آزمون است. برای ثبت نام ابتدا اکانت مخصوص به خود را بسازید و اطلاعات شخصی و نوع آزمون را ارائه کنید.

امکان انتخاب زمان و تاریخ برگزاری آزمون در دوره‌های مشخص وجود دارد. با توجه به شرایط خود، زمان آزمون را مشخص کرده و مرکز و محل برگزاری آزمون نیز به انتخاب شما بستگی دارد. با پرداخت مبلغ ۲۸۹ دلار آمریکا کار ثبت نام انجام می‌شود. این آزمون در ایران برگزار نمی‌شود و می‌توانید به کشور‌هایی مانند ترکیه و امارات برای شرکت در آزمون سفر کنید.

نمره مورد نیاز PTE برای مهاجرت تحصیلی به کانادا

نمره مورد نیاز PTE برای مهاجرت تحصیلی به کانادا

در آزمون PTE طبق استاندارد جهانی نمرات از ۱۰ تا۹۰ در نظر گرفته شده‌اند. سؤالی که اینجا مطرح می‌شود این است که نمره قبولی آزمون  pte  برای مهاجرت به کانادا چیست؟ برای افرادی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند، دریافت حداقل نمره ۷۹ ضروری است. نمرات کمتر برای مهاجرت به کانادا مورد قبول قرار نمی‌گیرند.

نحوه محاسبه نمرات در آزمون PTE

بررسی نمرات در آزمون PTE به صورت خودکار و سیستمی انجام می‌شود. برخی از سؤالات آزمون، جواب مشخصی دارند و برخی نیز با توجه به کیفیت جواب بررسی می‌شوند. صحبت کردن به صورت روان و با لهجه مورد نظر می‌تواند در نمره نهایی تأثیر داشته باشد. در نمره دهی نسبی ۳ گزینه برای نمره دهی وجود دارد که شامل: درست، غلط و نیمه درست است. نمره نهایی با توجه به نمرات به دست آمده در ۴ مهارت مورد ارزیابی قرار می­گیرد. به دلیلی نمره دهی خودکار امکان خطا در نمرات بسیار پایین است.

دانشگاه‌های کانادایی که PTE را قبول دارند؟

دانشگاه­های معتبر کانادایی مدرک PTE برای مهاجرت به کانادا را قبول دارند. تعداد این دانشگاه‌ها به حدود ۱۵۰ دانشگاه می‌رسد. کانادا دانشگاه‌های برتر جهان را در خود جای داده است که در ادامه تعدادی از مهم‌ترین دانشگاه‌های این کشور را بیان می‌کنیم:

 • دانشگاه آلبرتا (The University of Alberta)
 • دانشگاه ویندزور (The University of Windsor)
 • دانشگاه تورنتو (University of Toronto)
 • دانشگاه اوتاوا (University of Ottawa)
 • دانشگاه مک گیل (McGill University)
 • دانشگاه کلگری (The University of Calgary)
 • دانشگاه کویینز (Queen’s University)
 • دانشگاه یورک (York University)
 • دانشگاه بریتیش کلمبیا (The University of British Columbia)

کالج‌های کانادایی که مدرک PTE را قبول دارند؟

تعدادی از کالج‌های کانادایی برای تحصیل در این کشور مدارک آزمون  PTE  برای مهاجرت به کانادا را قبول دارند. در ادامه تعدادی از این کالج‌ها را معرفی می‌کنیم:

 • کالج هامبر تورنتو
 • کالج الکساندر
 • کالج کالدونیای جدید
 • کالج صد ساله
 • کالج هنر‌های کاربردی و فناوری Canadore
 • مؤسسه فناوری British Colu mbia
 • سنکا کول لگه

نحوه ثبت نام در آزمون PTE برای مهاجرت به کانادا

برای ثبت نام آزمون  PTE  برای مهاجرت به کانادا باید به سایت رسمی PTE مراجعه نمایید. برای طی کردن مراحل ثبت نامی نیاز به مراجعه حضوری وجود ندارد و به صورت آنلاین و از هر کجای جهان می‌توانید ثبت نام خود را انجام بدهید. مهم‌ترین مزیت این آزمون، انتخاب زمان و محل آن با توجه به شرایط خود است. در نهایت با پرداخت هزینه ثبت نام تمام می‌شود.

هزینه آزمون PTE

شاید این سؤال برای شما به وجود آمده باشد که هزینه آزمون و دریافت مدرک PTE برای مهاجرت به کانادا چقدر است؟ هزینه آزمون از قبل مشخص شده و در زمان ثبت نام واریز می‌شود. این مبلغ حدود ۱۵۰ تا ۲۲۰ دلار است که در کشور‌های مختلف و با توجه به محل آزمون می‌تواند متغیر باشد. برای شرکت در این آزمون در کشور‌های همسایه ایران باید مبالغ مشخصی پرداخت نمایید. هزینه برگزاری آزمون در ترکیه حدود ۸۸۰ لیر و در آذربایجان حدود ۲۱۲ دلار است.

آزمون PTE آکادمیک چگونه است؟

آزمون PTE آکادمیک مهارت زبان انگلیسی شما را به چالش می‌کشد. مهارت‌های مختلف گفتاری، شنیداری، نوشتاری به صورت ترکیبی بررسی می‌شوند. خواندن متن­های مختلف زبان انگلیسی و نوشتن مقالات تخصصی تنها بخشی از آزمون  PTE  برای مهاجرت به کانادا هستند. آزمون به صورت آنلاین و کامپیوتری انجام می‌شود. فضای مناسب جداگانه‌ای برای هر شخص در نظر گرفته شده است و امکان تقلب در آزمون وجود ندارد. مدت زمان آزمون حدود ۳ ساعت است که در زمان‌های مشخص شده باید به سؤالات پاسخ دهید.

نحوه تغییر زمان شرکت در آزمون PTE

برای تغییر زمان شرکت در آزمون PTE این امکان برای شما فراهم شده است. این آزمون در طول سال، در زمان از قبل تعیین شده برگزار می‌شود. شما در زمان ثبت نام، زمان نهایی آزمون را مشخص می‌کنید. بنا به دلایل مختلف و به وجود آمدن مشکلات ممکن است در آن تاریخ امکان شرکت در آزمون را نداشته باشید. در این حالت آیا امکان تغییر زمان آزمون وجود دارد؟ پاسخ این سؤال مثبت است و می‌توانید در سایت وارد حساب شده و از طریق گزینه RESCHEDULE زمان را تغییر دهید.

مقایسه آزمون PTE و آیلتس برای مهاجرت به کانادا

آزمون PTE یکی از آزمون‌های معتبر زبان انگلیسی است که در سال‌های اخیر برای مهاجرت به کانادا جایگزین آیلتس شده است. این دو آزمون در چند سطح، اطلاعات زبان را مورد بررسی قرار می‌دهند. آزمون آیلتس مباحث بیشتر و سؤالات سخت‌تری را برای داوطلبان به همراه دارد. در آزمون PTE سؤالات ساده‌تر بوده؛ اما برخی از دانشگاه‌های کانادایی ممکن است این مدرک را معتبر ندانند. زمان‌بندی آزمون PTE بسیار بهتر از آیلتس است و در یک سال چندین بار برگزار می‌شود. زمان اعلام نتایج در آزمون آیلتس حدود ۲ هفته و در آزمون PTE ۵ روز خواهد بود. نمرات آزمون‌ها نیز با هم متفاوت است و بازه‌های خاصی را در نظر گرفته‌اند.

چه کشور‌هایی pte را قبول دارند؟

چه کشور‌هایی pte را قبول دارند؟

کشور‌های مختلفی در جهان مدرک آزمون  PTE  برای مهاجرت به کانادا را قبول دارند و نتایج آن را معتبر می‌شناسند. شما با شرکت در این آزمون می‌توانید مدارک زبان خود را در کشور‌های مختلف مورد استفاده قرار بدهید. وب سایت رسمی این آزمون کشور‌های مختلف جهان را در گروه کشور‌های پذیرنده این مدرک قرار داده است که شامل:

 • آمریکا
 • استرالیا
 • لهستان
 • فرانسه
 • آلمان
 • انگلیس
 • ایرلند
 • سنگاپور
 • آفریقای جنوبی
 • اسپانیا
 • روسیه
 • کانادا
 • نیوزلند
 • برزیل
 • آرژانتین
 • ژاپن
 • ایتالیا
 • چین
 • چک

برای مهاجرت به این کشور‌ها می‌توانید از مدرک زبان pte استفاده کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید از مشاوران متخصص ویزموندو کمک بگیرید. ما به شما کمک می‌کنیم تا این مدرک را در زمان کوتاهی دریافت کرده و کار‌های مهاجرتی خود را به انجام برسانید.

چگونه می‌توان آزمون PTE را دوباره زمان‌بندی کرد؟

امکان زمان‌بندی مجدد آزمون  PTE  برای مهاجرت به کانادا وجود دارد؛ اما شرایط خاصی برای آن در نظر گرفته شده است. بهترین زمان برای تغییر زمان اصلی آزمون حداقل ۱۴ روز قبل از تاریخ برگزاری است. اگر در این بازه، زمان آزمون را تغییر دهید، هیچ هزینه‌ای برای شما در نظر گرفته نمی‌شود. در صورت تغییر زمان آزمون در بازه ۷ تا ۱۴ روز قبل از آن ۵۰ درصد مبلغ آزمون جریمه خواهید شد. در نهایت اگر کمتر از ۷ روز مانده به آزمون زمان را تغییر بدهید، باید کل مبلغ آزمون را دوباره پرداخت کنید.

در صورتی که نمی‌توانید در این آزمون شرکت کنید یا کلاً منصرف شده‌اید، باید حداقل ۱۴ روز قبل، انصراف خود را اعلام کرده و در این صورت مبلغ کل، به حساب شما واریز می‌شود. بقیه پرداختی نیز مانند نحوه تغییر زمان آزمون خواهد بود.

مزایای شرکت در آزمون PTE

شرکت کردن در آزمون PTE مزایای زیادی برای مهاجرت و ادامه تحصیل یا حتی شرایط کاری در کانادا فراهم می‌کند. این مزایا شامل:

 • امتحان سیستمی بدون استفاده از کاغذ در یک محیط امن و آرام
 • امکان تغییر زمان آزمون در بازه‌های مشخص
 • تکرار این آزمون در یک سال و امکان انتخاب آن برای تمام افراد
 • دستیابی به نمرات بالا از طریق سؤالات آسان و راحت
 • اعلام نتایج آزمون تا نهایت ۵ روز
 • استفاده از این مدرک زبان در کشور‌های بزرگ جهان مانند آمریکا، کانادا، انگلیس و…
 • پروسه آسان و قابل فهم و تعداد قبولی بالا

محل برگزاری آزمون PTE کجاست؟

آزمون  PTE  برای مهاجرت به کانادا به صورت کامپیوتری برگزار می‌شود و تنها در مراکز مورد تأیید PTE قابل انجام است. محل‌های مختلفی برای آزمون وجود دارد که در زمان ثبت نام می‌توانید محل مناسب را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که این آزمون در ایران برگزار نمی‌شود و برای شرکت در آن باید به کشور‌های برگزارکننده این آزمون مراجعه نمایید. حدود ۲۵۰ مرکز در ۴۵ کشور دنیا این آزمون را برگزار می‌کنند. کشور‌های برگزار‌کننده آزمون شامل:

 • آلمان
 • استرالیا
 • ترکیه
 • چین
 • آذربایجان
 • ویتنام
 • بحرین
 • لبنان
 • هندوستان
 • فرانسه
 • امارات متحده عربی
 • مصر
 • یونان

برای دریافت خدمات مهاجرتی با کارشناسان ما در ویزموندو تماس بگیرید.

سوالات متداول

با توجه به نوع آزمون حدود ۲ سال بعد از زمان برگزاری اعتبار خواهد داشت.

نمرات این آزمون از نمره ۱۰ تا ۹۰ محاسبه می‌شوند.

بخش‌هایی مانند گفتاری، شنیداری، درک مطلب، صحبت کردن در این آزمون وجود دارد.

مطالب مرتبط
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *