موسسه مشاوره مهاجرتی و سرمایه گذاری آکو مهاجر ویرا (ثبت: ۵۴۳۴۷)

دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری آکو

بورسیه تحصیلی انگلستان

شرایط دریافت بورسیه تحصیلی انگلستان

انگلیس یکی از بهترین مقاصد مهاجرت برای دانشجویان محسوب می‌شود. این کشور دانشگاه‌ها و کالج‌های معتبر متعددی دارد و همین مسئله نیز باعث شده تا بسیاری از افراد برای اخذ بورسیه تحصیلی انگلستان اقدام کنند. برای دریافت بورسیه در این کشور باید واجد شرایط خاصی باشید که از جمله آن می‌توان به نمرات بالا، سطح زبان مناسب و... اشاره کرد.
بورسیه تحصیلی انگلستان
نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو
نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو

زمان مطالعه : 7 دقیقه

زمان مطالعه : 7 دقیقه

از آخرین اخبار مطلع شوید
فهرست مطالب

دانشگاه‌های انگلستان اغلب بورسیه‌هایی برای رشته‌های معماری، پزشکی، هنر، طراحی و… در نظر می‌گیرند. با اخذ بورسیه تحصیلی این کشور می‌توانید از مزایای متعددی برخوردار شوید. شما می‌توانید این بورسیه را از طریق موسسه مهاجرتی ویزموندو دریافت کنید. اگر می‌خواهید بیشتر با شرایط دریافت بورسیه و ویزای تحصیلی انگلستان آشنا شوید، بهتر است در ادامه با ما همراه باشید.

بورسیه تحصیلی انگلستان

برای آشنایی با بورسیه تحصیلی انگلستان بهتر است بدانید اخذ بورسیه و اسکالر شیپ برای بسیاری از افراد موضوعی بسیار جالب و حائز اهمیت است. بورسیه تحصیلی به برنامه‌های مالی گفته می‌شود که از طرف دانشگاه برای کمک و پشتیبانی از دانشجویان با استعداد در نظر گرفته شده است. در واقع با استفاده از این برنامه فرد متقاضی دیگر نگرانی برای هزینه‌های تحصیل یا زندگی خود در کشور انگلستان را نخواهد داشت و می‌تواند با خیالی آسوده به تحصیل بپردازد.

علاوه بر دانشگاه‌ها و کالج‌ها، سازمان‌های دیگری نیز وجود دارند که به دانشجویان بورسیه تحصیلی انگلستان را اعطا می‌کنند. مبلغ این بورسیه بر اساس نوع سازمان متفاوت خواهد بود. در برخی مواقع، ممکن است تمامی هزینه‌های تحصیل شما توسط موسسه‌ها پرداخت شود و در بعضی موارد دیگر امکان دارد کمک هزینه تحصیلی دریافت کنید. حتی احتمال دارد برخی از سازمان‌ها هزینه‌های زندگی فرد را نیز بر عهده بگیرند. همچنین شما امکان دریافت ویزای تحصیلی پس از دریافت بورسیه را نیز خواهید داشت.

انواع بورسیه تحصیلی در انگلستان

انواع مختلفی از بورسیه تحصیلی در کشور انگلیس وجود دارد. افراد متقاضی می‌توانند بر اساس شرایط خود برای دریافت یکی از این بورسیه‌ها درخواست دهند و با پرداخت کمترین هزینه در کشور انگلستان مشغول به تحصیل شوند. از جمله محبوب‌ترین بورسیه‌های تحصیلی در انگلیس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

بورسیه دولتی انگلستان

یکی از مشهورترین کمک هزینه‌های تحصیلی که در کشور انگلستان برای دانشجویان در نظر گرفته شده است، بورسیه دولتی است. در این نوع بورسیه تمامی هزینه‌های تحصیل فرد متقاضی توسط دولت انگلستان پرداخت می‌شود. بورسیه دولتی انگلستان دو طرح متفاوت دارد که عبارتند از بورسیه تحصیلی Chevening انگلستان و بورسیه تحصیلی کشورهای مشترک‌‌المنافع که بر اساس شرایط فرد به وی اعطا می‌شوند.

سطح علمی فرد متقاضی برای دریافت بورسیه Chevening بسیار مهم است. البته باید دقت داشته باشید که اگر از این بورسیه استفاده می‌کنید پس از پایان دوره تحصیلی خود موظف به بازگشت به کشور مبدأ خواهید بود و نمی‌توانید در انگلستان اقامت داشته باشید. همچنین برای اخذ بورسیه کشورهای مشترک المنافع نیز باید ساکن کشور انگلستان یا 53 مستعمره سابق آن باشید. در این نوع اسکالرشیپ هزینه‌های ضروری زندگی، تحصیل و… شما توسط دولت پرداخته می‌شود.

 

بورسیه‌های تحصیلی دانشگاهی

دیگر بورسیه تحصیلی انگلستان که برای دانشجویان با استعداد در نظر گرفته شده است می‌توان به اسکالرشیپ‌های دانشگاهی اشاره کرد. این نوع از کمک هزینه‌ها توسط کالج و دانشگاه به فرد اعطا می‌شوند. دقت داشته باشید که این نوع از بورسیه‌ها معمولاً برای دانشجویان مقاطع بالاتر و تحصیلات تکمیلی در نظر گرفته شده‌اند و افرادی که قصد تحصیل در دوره کارشناسی را دارند، شانس کمی برای استفاده از آن خواهند داشت.

شرایط دریافت بورسیه تحصیلی انگلیس در مقاطع مختلف

افراد مختلف در مقاطع تحصیلی متفاوت برای اینکه بتوانند بورسیه تحصیلی دریافت کنند، باید شرایط خاصی داشته باشند. شرایط هر فرد در هر مقطع با سایر افراد متفاوت خواهد بود. با بررسی هر یک از این مقاطع می‌توانید راحت‌تر برای دریافت بورسیه تحصیلی انگلستان اقدام کنید. در ادامه به بررسی شرایط بورسیه‌های کشور انگلستان برای دانشجویان بین‌المللی در مقاطع مختلف می‌پردازیم:

بورسیه تحصیلی برای مقطع دبیرستان

در برخی مواقع کالج‌های کشور انگلستان برای دانش آموزان با استعداد در مقطع دبیرستان بورسیه‌هایی در نظر می‌گیرند. البته باید دقت داشته باشید که بورسیه تحصیلی انگلستان در مقطع دبیرستان به محصلان مقطع دوم و سوم تعلق دارد و برای سال اول هیچ نوع بورسیه‌ای وجود ندارد. دانش‌آموزانی که قصد دریافت بورسیه تحصیلی زیر 18 سال انگلستان را دارند باید حتماً سطح زبان پیشرفته داشته و نمرات بالایی در دوره‌های تحصیلی قبلی خود کسب کرده باشند. یکی از مشهورترین کالج‌هایی که در کشور انگلستان به دانش آموزان بورسیه می‌دهد، بلربیز Bellerbys College است.

 

بورسیه تحصیلی مقطع کارشناسی

افرادی که قصد دارند برای دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی درخواست دهند، بهتر است بدانند که راه سختی پیش رو دارند. اخذ بورسیه تحصیلی انگلیس در مقطع کارشناسی نسبت به تحصیلات تکمیلی کمی دشوارتر است. این افراد برای دریافت این کمک هزینه حتماً باید نمراتی عالی در دوره دبیرستان داشته باشند.

علاوه بر این داشتن مدرک زبان پیشرفته نیز به این افراد کمک فراوانی خواهد کرد. معمولاً دانشگاه‌هایی همچون بریستول، کینگستون، کالج سلطنتی لندن، وست مینستر، شفیلد هالام و منچستر بورسیه‌های تحصیلی مناسبی در مقطع لیسانس به دانشجویان اعطا می‌کنند.

بورسیه تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد

دانشجویانی که نمرات بالایی در دوره کارشناسی خود داشته‌اند و سطح زبانی پیشرفته دارند می‌توانند برای دریافت بورسیه تحصیلی انگلیس در مقطع کارشناسی ارشد درخواست دهند. علاوه بر این دانشجویان این مقطع باید حتماً چند مقاله علمی نیز در رزومه خود داشته باشند. هر چه تعداد مقالات علمی فرد بیشتر باشد، احتمال بورسیه شدن وی نیز بیشتر خواهد بود.

همچنین سعی کنید برای دریافت بورسیه تحصیلی انگلیس در مقطع کارشناسی ارشد معرفی نامه و انگیزه نامه‌ای قوی برای معرفی خود به کالج مربوطه تحویل دهید. علاوه بر این داشتن توصیه نامه از سمت اساتید برتر در کشور مبدأ خود در اخذ بورسیه بسیار کمک کننده خواهد بود. شما می‌توانید از طریق روش‌های دولتی و دانشگاهی برای اخذ بورسیه‌های تحصیلی اقدام کنید.

 

بورسیه تحصیلی مقطع دکترا

معمولاً دانشجویان دکترا به علت هزینه‌های بالای تحصیل به دنبال دریافت بورسیه برای تحصیل کاملاً رایگان هستند. همین مسئله نیز باعث شده تا رقابت برای دریافت بورسیه در این مقطع بسیار بالا باشد؛ بنابراین می‌توان گفت در این مسیر باید صبر داشته باشید و رزومه‌ای بسیار قوی به دانشگاه و دولت انگلستان تحویل دهید. البته تعداد زیادی از دانشگاه‌ها بورسیه تحصیلی انگلستان در مقطع دکتری بسیار خوبی ارائه می‌دهند.

برای دریافت بورسیه تحصیلی انگلستان در مقطع دکترا باید نمرات عالی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد داشته باشید. همچنین داشتن نمره بالا در مدرک زبان آیلتس نیز اهمیت بسیار بالایی دارد. حتی رزومه، توصیه نامه، معرفی نامه و مقالات متعدد علمی و بین المللی نیز در دریافت بورسیه شما تأثیر گذار خواهد بود.

شرایط دریافت بورسیه تحصیلی انگلستان

برای این که بتوانید بورسیه تحصیلی انگلستان را دریافت کنید، باید واجد شرایط باشید. این شرایط در مقاطع مختلف برای افراد متفاوت خواهد بود. اگر می‌خواهید راحت‌تر بورسیه را دریافت کنید بهتر است شرایط خود را از قبل مورد بررسی قرار دهید. از جمله مهم‌ترین شرایط دریافت بورسیه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • داشتن معدل تحصیلی بسیار بالا و نمرات عالی در مقاطع قبلی
 • عدم فاصله و گپ تحصیلی میان مقاطع تحصیلی
 • داشتن مدرک زبان انگلیسی پیشرفته و آیلتس با نمره بسیار بالا
 • داشتن مقالات علمی و بین المللی متعدد در مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکترا
 • ارائه نامه توصیه نامه از طرف اساتید
 • داشتن رزومه بسیار قوی و تجربه کاری حداقل 2 ساله
 • موفقیت‌های علمی

 

آشنایی با روش‌های دریافت بورسیه تحصیلی انگلستان

برای دریافت بورسیه تحصیلی در کشور انگلیس روش‌های مختلفی وجود دارد. افراد متقاضی می‌توانند بر اساس شرایط خود یکی از این روش‌ها را انتخاب کرده و برای دریافت اسکالرشیپ درخواست دهند. در ادامه برخی از این شیوه‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهیم:

بورسیه چونینگ (Chevening) انگلستان

یکی از مشهورترین بورسیه‌های تحصیلی در کشور انگلیس، چونینگ است. این بورسیه یک برنامه کمک هزینه تحصیلی است که توسط دولت انگلیس به دانشجویان بین المللی اعطا می‌شود. در واقع باید دقت داشته باشید که تنها دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد یک ساله می‌توانند از این کمک هزینه استفاده کنند. مبلغ این بورسیه برای یک سال تحصیل شما در انگلستان حدود 18000 پوند خواهد بود. البته باید توجه داشته باشید که این مبلغ بر اساس شرایط فرد متغیر است.

بورسیه Euraxess UK؛ پورتال آنلاین تحت

افرادی که در زمینه‌های مختلف در حال تحقیق و پژوهش هستند و مقالات علمی متعددی دارند می‌توانند از این بورسیه استفاده کنند. در واقع با استفاده از این بورسیه تحصیلی انگلستان محققان می‌توانند سطح فعالیت‌های خود را گسترش دهند و به کشور انگلستان نقل مکان کنند و از فرصت‌های مختلف این کشور برای پیشرفت برنامه‌های خود استفاده کنند.

 

بورسیه تحصیلی The Royal Society Grants

این کالج یکی از قدیمی‌ترین آکادمی‌های علمی در سراسر جهان است که همه ساله بورسیه‌های متعددی را برای دانشجویان مستعد و خلاق در نظر می‌گیرد. این کالج با اعطای این بورسیه‌ها سه هدف مهم از جمله ارتقا کیفیت علمی، حمایت از مشارکت در سطح جهانی و اثبات اهمیت علم و دانش به تمام افراد در جهان را دنبال می‌کند. شما می‌توانید با داشتن مدرک زبان آیلتس و نمرات بالا بورسیه این کالج را دریافت کنید.

بورسیه تحصیلی انگلستان (غیردولتی) ویژه دانشجویان بین‌المللی

اگر واجد شرایط دریافت بورسیه تحصیلی دولتی در انگلستان نیستید، می‌توانید از طریق کمک هزینه‌های دانشگاهی در این کشور به تحصیل بپردازید. دانشگاه‌های مختلف این کشور در مقاطع مختلف بورسیه‌های متعددی را برای افراد متقاضی در نظر گرفته‌اند. علاوه بر این اگر از آن دسته افرادی هستید که قصد تحصیل در مقطع دبیرستان و کارشناسی را دارید بهتر است از بورسیه‌های دانشگاهی استفاده کنید.

معمولاً دانشگاه‌هایی همچون وست مینیستر، منچستر، ناتینگهام، گیتس، آکسفورد، واوریک و… در مقاطع مختلف دانشجویان را بورسیه می‌کنند. شما می‌توانید بر اساس رشته تحصیلی خود و شرایطی که دارید یکی از این دانشگاه‌ها را انتخاب کرده و در آن مشغول به تحصیل شوید.

 

انگلستان چه رشته‌هایی را بورسیه می‌کند؟

همه ساله دانشگاه‌ها و دولت انگلستان در رشته‌های مختلف اقدام به عرضه بورسیه تحصیلی می‌کنند. شما می‌توانید هر یک از این بورسیه‌ها را دریافت کنید و در سریع‌ترین زمان در کشور انگلیس مشغول به تحصیل شوید. از جمله مهم‌ترین رشته‌هایی که می‌توانید برای آن‌ها بورسیه بگیرید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پزشکی
 • هنر
 • معماری
 • داروسازی
 • دندانپزشکی
 • طراحی لباس
 • روانشناسی

بورسیه تحصیلی کشورهای مشترک‌المنافع انگلستان

بورسیه تحصیلی کشورهای مشترک المنافع از جمله بورسیه‌های دولتی این کشور است. دانشجویانی که کشور مبداشان ایران است نمی‌توانند از این بورسیه استفاده کنند. این بورسیه تنها به افراد ساکن در کشورهای این طرح تعلق می‌گیرد. کشورهای مشترک المنافع با انگلستان شامل 53 کشوری هستند که در گذشته جزئی از مستعمرات انگلیس بوده‌اند.

برای تأمین بودجه بورسیه تحصیلی انگستان در این طرح از دپارتمان توسعه بین المللی کمک گرفته می‌شود. اغلب دانشجویان مقطع 3 تا 4 ساله دکترا و دوره یک ساله کارشناسی ارشد می‌توانند از این بورسیه استفاده کنند. معمولاً دپارتمان توسعه هزینه‌هایی همچون بلیط هواپیما، شهریه دانشگاه، هزینه‌های زندگی و… را برای افرادی که از این روش برای بورسیه استفاده می‌کنند، تأمین می‌کند.

آسان‌ترین بورسیه‌های تحصیلی انگلستان

همان طور که گفته شد کشور انگلستان از روش‌های دولتی و غیر دولتی به افراد متقاضی بورسیه اعطا می‌کند. بهترین روش برای دریافت بورسیه انگلستان برای ایران شیوه‌های غیر دولتی و دانشگاهی است. این مسئله به این علت است که معمولاً دانشگاه‌های کشور انگلستان نسبت به دولت آن، راحت‌تر ایرانیان را بورسیه می‌کنند. در بورسیه‌های دولتی اغلب به کشور مبدأ دانشجو توجه زیادی می‌شود و ایران وجهه بین المللی مناسبی ندارد. بورسیه تحصیلی انگلستان برای افغانستان نیز بهتر است از نوع بورسیه‌های دانشگاهی باشد.

 

شرایط سنی جهت اخذ بورسیه تحصیلی انگلیس

یکی از مسائل مهمی که در زمان اخذ بورسیه تحصیلی انگلستان باید به آن توجه داشته باشید، شرایط سنی و گپ تحصیلی است. معمولاً تعداد زیادی از متقاضیان از اهمیت این مسئله بی خبر هستند و همین موضوع باعث رد شدن درخواست آن‌ها می‌شود. افرادی که سن ایده آلی برای تحصیل نداشته باشند، نمی‌توانند بورسیه دریافت کنند.

شرایط سنی برای دریافت ویزای تحصیلی انگلستان در هر مقطع تحصیلی متفاوت است؛ اما فرد به هیچ عنوان نباید بین سال‌های تحصیلی خود فاصله انداخته باشد. به عنوان نمونه متقاضیان مقطع دکترا به هیچ عنوان نباید بیش از 30 سال سن داشته باشند. همچنین در برخی دانشگاه‌ها حداقل سن برای متقاضیان 25 سال اعلام شده است.

بورسیه دانشگاه‌های برتر انگلستان

برخی از دانشگاه‌های برتر کشور انگلستان نیز برای دانشجویان با استعداد بورسیه‌های مختلفی را در نظر می‌گیرند. دقت داشته باشید که این دانشگاه‌ها از نظر رتبه علمی در جایگاه بالایی در جهان قرار دارند و شما با تحصیل در آن‌ها می‌توانید به میزان زیادی علم و دانش خود را ارتقا ببخشید و به راحتی در کشورهای مختلف جهان مشغول به کار شوید.

این دانشگاه‌ها اغلب امکاناتی همچون کمک هزینه‌های تحصیلی، خوابگاه‌های دانشجویی و… را در اختیار دانشجویان بین المللی قرار می‌دهند. از جمله این دانشگاه‌ها می‌توان به آکسفورد، منچستر، برایتون، ادینبورگ، کیلی، بولتون، بیرمنگام، گلاسکو، شیفلد و… اشاره کرد. هر یک از این دانشگاه‌ها همه ساله در رشته‌های مختلف دانشجویان را بورسیه می‌کنند.

 

بورسیه تحصیلی رایگان انگلیس

حال ممکن است با خود بپرسید آیا تحصیل رایگان در انگلیس امکان پذیر است یا خیر؟ در پاسخ به این سؤال باید به شما بگوییم اخذ بورسیه کاملاً رایگان در مقطع کارشناسی بسیار دشوار است؛ اما غیر ممکن نیست و شما می‌توانید با داشتن رزومه قوی در دانشگاه‌های مختلف این کشور به طور رایگان به تحصیل مشغول شوید. برای این که بتوانید به طور رایگان در این کشور به تحصیل مشغول شوید، باید سابقه کاری داشته باشید که برای انگلستان مفید باشد.

برای اخذ بورسیه فول فاند انگلستان در مقطع کارشناسی ارشد نیز افرادی که از طریق روش کشورهای متحد المنافع اقدام کرده‌اند می‌توانند به طور کاملاً رایگان در انگلستان به تحصیل بپردازند. همچنین دانشجویان دکترا نیز می‌توانند با دریافت وام‌های دانشجویی هزینه‌های تحصیل خود را به میزان زیادی کاهش دهند و زندگی راحتی در انگلستان داشته باشند.

 

مدارک مورد نیاز اخذ بورسیه تحصیلی در انگلستان

برای این که بتوانید بورسیه تحصیلی انگلستان را دریافت کنید باید مدارک خود را به طور دقیق آماده سازی کنید. وجود نقص در مدارک ممکن است باعث رد شدن درخواست شما شود. از جمله مهم‌ترین مدارک مورد نیاز برای اخذ بورسیه انگلیس برای تمامی مقاطع تحصیلی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • رزومه بسیار قوی
 • مدارک تحصیلی مقاطع قبل به صورت ترجمه شده رسمی
 • ریز نمرات تحصیلی مربوط به مقاطع گذشته به طور ترجمه شده
 • ارائه مدرک آیلتس با نمره بالا
 • داشتن یک انگیزه نامه بر اساس رشته و بورس تحصیلی
 • مدارک هویتی و پاسپورت با اعتبار حداقل 6 ماه
 • توصیه نامه از طرف اساتید برتر
 • داشتن تعدادی مقاله و طرح‌های تحقیقاتی بین المللی

نحوه دریافت بورسیه تحصیلی انگلیس

افرادی که قصد دریافت بورسیه تحصیلی انگلستان را دارند بهتر است در ابتدا در مورد روش‌های اخذ این بورسیه تحقیق کنند و با دانش کامل در این مسیر قدم بگذارند. دقت داشته باشید که شما باید روشی را بر اساس شرایط خود انتخاب کنید. پس از آن باید شهر محل تحصیل خود را انتخاب کنید. توجه کنید که بورسیه تحصیلی در برخی از شهرهای انگلستان نسبت به سایر شهرها کمتر است.

سپس می‌توانید با کمک موسسه مهاجرتی ویزموند دانشگاهی بر اساس شرایط خود انتخاب کرده و در وب سایت آن درخواست بورسیه تحصیلی کنید. پس از آن بهتر است تمامی مدارک خود را با دقت در سایت بارگذاری کنید. توجه داشته باشید که مدارک را به طور کامل و بدون هیچ نقصی برای دانشگاه ارسال کنید تا درخواستتان رد نشود.

 

بهترین زمان اقدام برای دریافت بورسیه تحصیلی انگلیس

برای این که بورسیه تحصیلی انگلستان را دریافت کنید باید از زمان پذیرش دانشگاه مورد نظرتان خبر داشته باشید. معمولاً دانشگاه‌های این کشور در بازه‌های زمانی مختلف اقدام به پذیرش دانشجو می‌کنند و در صورتی که این زمان را از دست دهید باید یک سال منتظر بمانید. به عنوان دانشگاه آکسفورد اغلب از اواسط ماه اکتبر پذیرش انجام می‌دهد و پس از آن هیچ دانشجویی را پذیرش نمی‌کند.

همچنین برای اخذ بورسیه چونینگ انگلستان نیز باید از اوایل آگوست تا اوایل نوامبر درخواست خود را ارسال کنید. پس از اتمام این زمان درخواست‌ها به طور دقیق مورد بررسی قرار می‌گیرند و شما می‌توانید از طریق وب سایت دانشگاه مورد نظر از پذیرفته شدن یا عدم پذیرش خود اطلاع پیدا کنید.

مشاوره بورسیه تحصیلی انگلیس با ویزموندو

اگر از افرادی هستید که قصد درخواست برای بورسیه تحصیلی انگلستان را دارید، بهتر است این کار را توسط موسسه‌های مهاجرتی انجام دهید. توجه داشته باشید که موسسه‌ای که انتخاب می‌کنید حتماً معتبر باشد. ویزموندو یکی از بهترین موسسه‌های مهاجرتی است. شما می‌توانید از طریق وب سایت، شماره‌های تماس و حتی مراجعه حضوری در مورد دانشگاه‌های انگلستان، انواع بورسیه‌های تحصیلی و… مشاوره دریافت کنید.

مشاوران ما در ویزموندو همواره در تلاش هستند تا شما را در کمترین زمان ممکن به اهدافتان برسانند. علاوه بر این شما می‌توانید اطلاعات کاملی در مورد نحوه درخواست بورسیه تحصیلی از موسسه ما بگیرید و امکان رد شدن درخواست خود را به پایین‌ترین حد ممکن برسانید. توجه داشته باشید که مهم‌ترین هدف ما در ویزموندو جلب رضایت شما عزیزان است.

 

سخن پایانی

بورسیه تحصیلی انگلستان همان کمک هزینه‌های مالی هستند که به دانشجوهای با استعداد با نمرات بالا اعطا می‌شوند. این بورسیه‌ها توسط سازمان‌های مختلفی همچون دولت، دانشگاه‌ها و کالج‌های معتبر به دانشجویان داده خواهند شد. افراد می‌توانند در مقاطع تحصیلی متفاوت همچون دبیرستان، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا برای دریافت بورسیه تحصیلی اقدام کنند.

برای دریافت این بورسیه باید شرایط خاصی همچون نمرات بالا، معدل عالی و مدرک زبان پیشرفته ارائه دهید. شما می‌توانید از طریق کارشناسان ما در ویزموندو در سریع‌ترین زمان ممکن بورسیه تحصیلی انگلستان را دریافت کنید و تحصیلی کم هزینه را در این کشور پیشرفته تجربه نمایید.

سوالات متداول

به طوری کلی امکان تحصیل کاملاً رایگان تنها در شرایط به خصوصی برای دانشجویان وجود دارد. افرادی که نمرات بسیار بالایی دارند می‌توانند از امکان تحصیل رایگان برخوردار شوند.

کشور انگلستان همه ساله به متقاضیان در مقاطع تحصیلی مختلف همچون دبیرستان، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا بورسیه تحصیلی اعطا می‌کند.

خیر. افرادی که سنی بیش از 30 سال داشته باشند و میان سال‌های تحصیلی‌شان فاصله افتاده باشد، نمی‌توانند بورسیه این کشور را دریافت کنند.

مطالب مرتبط
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *