موسسه مشاوره مهاجرتی و سرمایه گذاری آکو مهاجر ویرا (ثبت: ۵۴۳۴۷)

دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری آکو

اخذ ویزا با ویزموندو

ویزا چیست؟

همراه ویزموندو باشید تا به شما بگوییم که ویزا چیست؟ و چطور ویزا بگیریم؟ ویزا یک سند رسمی است که به دارنده آن اجازه قانونی می‌دهد تا وارد خاک یک کشور دیگر شود و برای مدت زمان مشخصی در آن اقامت داشته باشد. معمولاً ویزا ها به صورت برچسب یا مهر روی گذرنامه متقاضی ضمیمه شده و به وی ارائه می‌شود.

کشورهای مختلفی هستند که برای ورود به آنها نیاز به اخذ ویزا دارید. برای ایرانیان، برخی از پرتقاضاترین ویزا ها عبارتند از ویزای کانادا، ویزای شنگن، ویزای انگلیس و ویزای آمریکا.

 

ویزای کانادا

کانادا، کشوری پهناور در قاره آمریکای شمالی، با جمعیتی بالغ بر 40 میلیون نفر، یکی از مقاصد محبوب مهاجرت در جهان است. این کشور با اقتصاد پویا، نظام آموزشی پیشرفته و کیفیت بالای زندگی، فرصت‌های مناسبی را برای مهاجران فراهم می‌کند.

اگر به دنبال سفر تفریحی و گردشگری یا دیدار اقوام در کانادا هستید، باید ویزای توریستی کانادا را درخواست کنید. همچنین، اقامت کانادا با استارتاپ ویزا، ویزا و پذیرش تحصیلی کانادا، اخذ ویزای کار کانادا، اخذ ویزای کارآفرینی کانادا، ویزای هنرمندان و ورزشکاران کانادا، اسپانسرشیپ کانادا، تبدیل ویزای توریستی به تحصیلی کانادا، خرید فرانچایز، سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کانادا و… همگی از انواع محتلف روش های اخذ ویزا و اقامت و مهاجرت به کانادا هستند.

 

 

ویزای شنگن

توافق‌نامه شنگن، توافق‌نامه‌ای بین 26 کشور اروپایی است که به دارندگان ویزای شینگن اجازه می‌دهد تا بدون نیاز به گرفتن ویزای مجدد، آزادانه به کشورهای عضو این توافق‌نامه سفر کنند.

این توافق‌نامه فرصتی بی‌نظیر برای سفر به کشورهای اروپایی را فراهم می‌کند. با داشتن ویزای شینگن، می‌توانید به کشورهایی مانند فرانسه، آلمان، ایتالیا، اسپانیا، سوئیس، اتریش، فنلاند، بلژیک، پرتغال و … سفر کنید.

 

ویزای انگلیس

انگلیس، کشوری با تاریخ و فرهنگ غنی، یکی از مقاصد محبوب گردشگری، تحصیلی و کاری در جهان است. سالانه افراد زیادی از ایران برای اهداف مختلفی متقاضی دریافت ویزای انگلیس هستند.

روند اخذ ویزای انگلیس نسبت به ویزای شینگن سخت‌تر و زمان‌برتر است و این به دلیل قوانین سختگیرانه دولت این کشور است. اخذ ویزای انگلیس نیازمند توجه و دقت بیشتری است. به همین دلیل، بسیاری از متقاضیان ایرانی ترجیح می‌دهند از خدمات موسسه‌های مهاجرتی برای دریافت ویزای انگلیس استفاده کنند.

 

انواع ویزا

انواع مختلفی از ویزا اعم از ویزای کوتاه مدت و ویزای بلند مدت وجود دارد، که هر کدام مجوزهای مختلفی به فرد دریافت‌کننده در کشور مقصد می‌دهد. برخی از انواع رایج ویزا عبارتند از:

 

1. ویزای توریستی

این نوع ویزا برای سفرهای کوتاه‌مدت به یک کشور برای مقاصد گردشگری، دیدار از اقوام و دوستان یا شرکت در کنفرانس‌ها و نمایشگاه‌ها صادر می‌شود.

 

2. ویزای تجاری

این نوع ویزا برای سفرهای کوتاه‌مدت به یک کشور برای مقاصد تجاری، مانند شرکت در جلسات کاری، بازدید از کارخانه‌ها یا انجام معاملات تجاری صادر می‌شود.

 

3. ویزای تحصیلی

این نوع ویزا برای تحصیل در یک موسسه آموزشی معتبر در یک کشور صادر می‌شود.

 

4.استارتاپ ویزا

در واقع ویزای استارتاپ یک روش مهاجرت و دریافت اقامت دائم است که در اصطلاح به ویزای استارتاپ / استارتاپ ویزا معروف شده و بیان می‌شود.

 

5. ویزای کاری

مشخصا این نوع ویزا، برای کار یا در مواردی با هدف جستجوی کار در یک کشور صادر می‌شود.

 

6. ویزای اقامت دائم

این نوع ویزا به فرد اجازه می‌دهد تا به طور دائم در یک کشور زندگی کند.

 

شرایط و مدارک لازم جهت اخذ ویزا

شرایط دریافت ویزا برای هر کشور متفاوت است و متقاضیان باید مدارک و شرایط لازم را مطابق با قوانین آن کشور ارائه دهند. برخی از مدارک عمومی مورد نیاز برای گرفتن ویزا عبارتند از:

 • گذرنامه معتبر
 • عکس
 • فرم درخواست ویزا
 • نامه تمکن مالی
 • دعوتنامه از طرف یک فرد یا سازمان در کشور مقصد
 • مدارک تحصیلی
 • مدارک شغلی
 • گواهی عدم سابقه کیفری مؤثر
 • مدارک پزشکی
 • بیمه مسافرتی
 

دریافت ویزا

برای دریافت ویزا، متقاضیان باید درخواست خود را به سفارت یا کنسولگری کشور مقصد در کشور خود ارائه دهند. در صورت موافقت با درخواست ویزا، متقاضی، ویزای خود را دریافت خواهد کرد.

چطور ویزا بگیریم؟

دریافت ویزا برای سفر به یک کشور خارجی، فرآیندی است که مستلزم طی کردن مراحلی است. همچنین شرایط اخذ ویزا و مدارک لازم برای هر کشور با کشور دیگر متفاوت است. مراحل اخذ ویزا به طور کلی شامل موارد زیر می‌شود:

 

آگاهی از شرایط و قوانین صدور ویزای کشور مقصد

اولین قدم برای دریافت ویزا، مطالعه مقررات ویزای کشور مقصد است. این مقررات شامل اطلاعات مربوط به انواع ویزا، مدارک مورد نیاز و هزینه ویزا است.

 

تهیه مدارک مورد نیاز و تکمیل فرم ها

متقاضی باید مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا را تهیه کند. مدارک عمومی مورد نیاز را در بالا عنوان کردیم.

 

پرداخت هزینه ویزا

هزینه ویزا برای هر کشور و با توجه به نوع ویزای درخواستی متفاوت است، متقاضی باید هزینه ویزای کشور مقصد را پرداخت کند. هزینه ویزا معمولاً به صورت آنلاین یا حضوری قابل پرداخت است.

 

ثبت درخواست ویزا

متقاضی باید درخواست ویزا را در سفارت یا کنسولگری کشور مقصد ثبت کند. این کار معمولاً به صورت آنلاین یا حضوری انجام می‌شود.

 

مصاحبه ویزا

در برخی موارد، متقاضی ممکن است برای مصاحبه ویزا نیز دعوت شود. در مصاحبه ویزا، افسر ویزا سوالاتی را از متقاضی می‌پرسد تا از اهداف سفر و شرایط او اطمینان حاصل کند.

 

دریافت نتیجه درخواست ویزا

نتیجه درخواست ویزا معمولاً طی چند هفته و برخی از کشور ها طی چند ماه اعلام می‌شود. اگر درخواست ویزا مورد قبول واقع شود، ویزا به پاسپورت متقاضی الصاق می‌شود.

 

زمان لازم جهت صدور ویزا

زمان لازم برای صدور ویزا بستگی به نوع ویزا، کشور مقصد، و شرایط درخواست کننده دارد. برای نمونه، ویزای توریستی کانادا ممکن است طی 1 الی 3 ماه به شما اعطا شود، اما ویزاهای تحصیلی و کاری نیازمند روند پیچیده‌تر و زمان بیشتری برای صدور هستند. به همین دلیل به شما توصیه می‌کنیم که هیچگونه نقص در مدارک و پرونده خود نداشته باشید تا روند صدور ویزای شما با اختلال مواجه نشود.

 

پیگیری وضعیت درخواست ویزا

روند پیگیری وضعیت درخواست ویزا برای هر کشور متفاوت است و متقاضیان باید از طریق وب‌سایت سفارت یا کنسولگری کشور مقصد اطلاعات لازم را کسب کنند.

 

نتیجه درخواست ویزا

نتیجه درخواست ویزا به صورت یک ایمیل به متقاضی ارسال می‌شود. این ایمیل معمولاً حاوی اطلاعات زیر است:

 • شماره پرونده
 • نتیجه درخواست ویزا
 • تاریخ صدور و اعتبار ویزا
 • نوع ویزا
 • شرایط ویزا مانند مدت زمان اقامت، تعداد ورود و خروج از کشور مقصد و…
 

اگر درخواست ویزای شما پذیرفته شود، ویزا به گذرنامه شما الصاق می‌شود. شما می‌توانید با استفاده از ویزا، وارد کشور مقصد شوید و در مدت اعتبار ویزا، در آن کشور اقامت داشته باشید.

اگر درخواست ویزای شما رد یا اصطلاحا ریجکت شود، ایمیل حاوی دلایل ریجکت ویزا نیز ارسال خواهد شد.

 

وقت سفارت، انگشت نگاری یا بایومتریک

وقت سفارت، زمان و تاریخ تعیین‌شده برای مراجعه متقاضی اخذ ویزا به سفارت، برای ارائه مدارک و رسیدگی به امور صدور ویزا است. برای دریافت وقت سفارت کشور های مختلف، معمولاً باید از طریق وب‌سایت سفارت یا کنسولگری کشور مقصد و یا وب سایت های VFS Global و Visametric اقدام کنید.

بایومتریک یا انگشت‌نگاری، فرآیند اسکن انگشتان دست متقاضی برای ثبت در سیستم‌های امنیتی آن کشور است. بایومتریک معمولاً برای درخواست ویزای کشورهایی که دارای شرایط و روابط سیاسی خاصی هستند، مانند برخی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا (شنگن)، آمریکا و کانادا، ضروری است.

 

خدمات پیکاپ ویزا یا پاسپورت

پیکاپ ویزا، خدماتی است که به متقاضیان ویزا این امکان را می‌دهد تا بدون نیاز به حضور در سفارت، گذرنامه‌های خود را به همراه برچسب ویزا در داخل ایران دریافت کنند.

این خدمات توسط شرکت‌های مهاجرتی یا آژانس‌های مسافرتی ارائه می‌شود. پیکاپ ویزا یا پاسپورت به این صورت است که مدارک و پاسپورت شما به سفارت کشور مقصد یا دفاتر نمایندگی سفارت VAC یا VFSGlobal یا Visametric ارسال می‌شود، برچسب ویزا بر روی آن الصاق می‌گردد و سپس پاسپورت تحویل شما داده می‌شود.

 

دلایل رد شدن یا ریجکت درخواست ویزا

 1. عدم تکمیل مدارک مورد نیاز
 2. عدم ارائه مدارک معتبر
 3. تکمیل ناقص یا اشتباه فرم ها
 4. عدم داشتن شرایط لازم برای دریافت ویزا
 5. داشتن سوابق کیفری یا مهاجرتی

 

اگر درخواست ویزای شما رد شود، می‌توانید از سفارت یا کنسولگری کشور مقصد درخواست تجدیدنظر کنید. برای این کار باید مدارک جدیدی را ارائه دهید که نشان دهد شرایط شما تغییر کرده است.