موسسه مشاوره مهاجرتی و سرمایه گذاری آکو مهاجر ویرا (ثبت: ۵۴۳۴۷)

دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری آکو

تاثیر ویزای شینگن برای دریافت ویزای کانادا

تاثیر ویزای شینگن برای دریافت ویزای کانادا

ویزای شینگن، به‌عنوان یک ویزای کوتاه‌مدت برای ورود به کشورهای عضو منطقه شینگن، نه‌تنها به افراد امکان سفر به این کشورها را می‌دهد؛ بلکه سابقه قوی و مثبتی را نیز در تاریخچه مسافرتی ایجاد می‌کند. این ویزا می‌تواند به‌عنوان یک اثبات از تعهد و مسئولیت مسافر در احترام به قوانین و شرایط ویزایی شناخته شود. از طرفی، تاثیر ویزای شینگن برای دریافت ویزای کانادا غیرقابل‌چشم‌پوشی است، زیرا این ویزا نه‌تنها نشان‌دهنده توانایی فرد در مدیریت سفرها و احترام به قوانین بین‌المللی است بلکه می‌تواند به‌عنوان یک عامل موثر در افزایش اعتماد مقامات مهاجرتی کانادا به فرد عمل کند.
تاثیر ویزای شینگن برای دریافت ویزای کانادا
نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو
نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو

زمان مطالعه : 7 دقیقه

زمان مطالعه : 7 دقیقه

از آخرین اخبار مطلع شوید
فهرست مطالب

عوامل موثر در اخذ ویزای کانادا

تاثیر ویزای شینگن برای دریافت ویزای کانادا بر کسی پوشیده نیست. اما عوامل متعددی می‌تواند بر تایید ویزای کانادا تاثیر بگذارد. توجه‌به این نکته ضروری است که فرایند درخواست ویزا ممکن است بسته به نوع ویزای موردنظر متفاوت باشد:

 • هدف بازدید: هدف از بازدید خود را به‌وضوح بیان کنید، خواه توریستی، تجارت، تحصیل یا کار باشد.
 • مدارک و مستندات: اطمینان حاصل کنید که تمام مدارک موردنیاز به‌طور دقیق کامل و ارسال شده است. این مدارک شامل فرم‌های درخواست، گذرنامه، عکس‌ها و سایر مدارک پشتیبانی خاص برای نوع ویزای شما خواهد بود.
 • تمکن مالی: توانایی مالی خود را برای حمایت در طول اقامت خود در کانادا نشان دهید. این توانایی ارائه صورت‌حساب بانکی، مدرک اشتغال یا نامه‌های حمایتی را شامل می‌شود.
 • ارتباط با کشور اصلی: روابط قوی با کشور خود را نشان دهید تا افسر ویزا را مطمئن کنید که پس از اقامت مجاز خود دلایلی برای بازگشت دارید. این روابط می‌تواند شامل اشتغال، مالکیت دارایی، ارتباطات خانوادگی یا سایر تعهدات باشد.
 • سابقه سفر: به‌عنوان‌مثال تاثیر داشتن ویزای شینگن در دریافت ویزای توریستی کانادا ثابت شده است.
 • سوابق کیفری: هرگونه سابقه کیفری ممکن است منجر به رد درخواست ویزا شما شود.

ویزای شنگن چیست؟

ویزای شینگن یک ویزای کوتاه‌مدت است که به افراد اجازه می‌دهد به هر یک از 27 کشور اروپایی که بخشی از منطقه شنگن هستند سفر کنند. این منطقه شامل اکثر کشورهای عضو اتحادیه اروپا و چند کشور غیر اتحادیه اروپا می‌شود. توافقنامه شینگن که در روستای شینگن لوکزامبورگ امضا شد، امکان لغو مرزهای داخلی بین کشورهای شرکت‌کننده را فراهم ساخت و یک مرز خارجی واحد ایجاد کرد.

این ویزا معمولا برای اقامت تا 90 روز در یک دوره 180 روزه اعطا می‌شود. برای اهدافی مانند گردشگری، سفرهای کاری، دیدارهای خانوادگی یا فرصت مطالعه کوتاه‌مدت مناسب است. در هر کشور شینگن ممکن است روش های درخواست کمی متفاوت داشته باشد، اما اصول و الزامات کلی استاندارد شده است.

متقاضیان باید برای ویزای شینگن در کنسولگری یا سفارت کشوری که قصد بازدید از آن را دارند یا در صورت بازدید از چندین کشور، کشوری که مقصد اصلی آنها خواهد بود، درخواست دهند.

 

ویزای شینگن و تاثیر آن بر پاسپورت شما

داشتن سابقه سفر و داشتن ویزای شینگن برای دریافت ویزای کانادا از جمله عوامل موثر است. بااین‌حال، در وب‌سایت رسمی اداره مهاجرت کانادا به‌صراحت ذکر نشده است که داشتن ویزای شینگن برای دریافت ویزای کشور کانادا ضروری است. ویزاهای دیگر نیز از جمله ویزای انگلیس، استرالیا، آمریکا و ژاپن می‌توانند در سفارت کانادا ارزشمند باشند.

اگرچه داشتن ویزای شنگن می‌تواند تاثیرگذار باشد، اما اگر فرد ویزای شنگن نداشته ولی دیگر ویزاها را دریافت کرده باشد، می‌تواند با تجربه سفر قبلی خود اقدام به درخواست ویزای کانادا کند. سفر به کشورهایی مانند ژاپن و استرالیا احتمالا افسر سفارت را متقاعد کند که افراد پس از انقضای ویزا در کانادا اقامت نمی‌کنند.

بنابراین، قبل از هر اقدام، بهتر است تا سابقه سفر خود به کشورهایی که ویزای شنگن یا دیگر ویزاها را دریافت کرده‌اید را به‌دقت مورد بررسی قرار دهید. بدانید که بدون داشتن ویزای شنگن و سایر کشورهای ذکرشده، احتمال اخذ ویزای کانادا برای شما کاهش خواهد یافت.

شرایط اخذ ویزای توریستی کانادا

برای اخذ ویزای توریستی کانادا، شما نیاز به پیروی از مراحل و شرایط مشخصی دارید. در حال‌حاضر، شرایط عمومی برای اخذ ویزای توریستی کانادا عبارتند از:

 

 • تکمیل فرم درخواست: تکمیل کردن فرم درخواست مربوط به ویزای توریستی کانادا الزامی است. این فرم را به‌دقت کامل کنید و اطلاعات صحیح و کامل را بنویسید.
 • پاسپورت معتبر: داشتن پاسپورت با حداقل دوره اعتبار مشخصی از تاریخ ورود به کانادا ضروری است. حداقل مدت اعتبار پاسپورت ممکن است تغییر کند، بنابراین آن را بررسی کنید.
 • گواهی تایید اشتغال: اگر شاغل هستید، نامه تایید اشتغال از کارفرما یا گواهی اشتغال را ارائه دهید.
 • تمکن مالی: ارائه گواهی مالی یا اسنادی که نشان دهد شما قادر به تامین هزینه‌های سفر و اقامت در کانادا هستید، الزامی است.
 • مدارک مرتبط باسابقه سفر: اگر سابقه سفر به کشورهای دیگر، به‌ویژه به کشورهای پیشرفته یا همسایه‌های کانادا، دارید، ارائه مدارک مربوط به این سفرها مفید خواهد بود.
 • دعوت‌نامه اگر وجود دارد: اگر افرادی در کانادا دارید که شما را دعوت کرده‌اند، دعوت‌نامه از آنها درخواست کنید.
 • پرداخت هزینه ویزا: پرداخت هزینه مربوط به ویزای توریستی کانادا ضروری است.


چه افرادی اجازه ورود به کانادا را ندارند؟

 • ممنوعیت ورود به کانادا یک مسئله پیچیده است، اما به‌طورکلی می‌توان گفت که افرادی که به کانادا ممنوع‌الورود هستند، اغلب در یک یا چندین گروه زیر قرار می‌گیرند.
 • افرادی که به‌عنوان تهدید امنیتی برای کانادا شناخته می‌شوند، مانند اعضای گروه‌های تروریستی یا سازمان‌هایی که دولت کانادا آنها را به لحاظ امنیتی خطرناک می‌داند.
 • افرادی که حقوق بشر یا حقوق بین‌الملل را نقض کرده‌اند.
 • افرادی که به جرم‌های سنگین متهم شده‌اند.
 • افرادی که عضو گروه‌ها و اجتماعات خلاف‌کار بوده‌اند.
 • افراد با بیماری‌هایی خاص که خطری به جامعه کانادا محسوب می‌شوند یا هزینه‌های زیادی بر دوش سیستم بهداشت کانادا می‌گذارند.
 • افرادی که نمی‌توانند یا نمی‌خواهند پس از ورود به کانادا هزینه زندگی خود و افراد وابسته به خود را تامین کنند.
 • افرادی که در فرایند مهاجرت دروغ گفته‌اند یا حقایقی را پنهان کرده‌اند.
 • افرادی که ورودشان به کانادا با قوانین مهاجرتی کانادا در تضاد است یا در حین حضور در کانادا به‌عنوان مقیم دائم شرایط حفظ اقامت را رعایت نکرده‌اند.
 • افرادی که همراهشان (معمولا یکی از افراد خانواده) نیز به کانادا ممنوع‌الورود باشد.

مزایای دریافت ویزای شینگن

ویزای Schengen مناسب افرادی است که بین کشورهای مختلف اروپایی یا تمامی کشورهای عضو در منطقه Schengen سفر می‌کنند. بدون این ویزای توریستی، هر بار که می‌خواهید سفر کنید، باید تمام مدارک و فرم‌های خود را ترجمه کنید و برای گرفتن وقت از سفارت کشور مربوطه، مدت‌زمان زیادی را در صف انتظار بگذرانید.

این ممکن است باعث شود زمانی‌که به ویزا نیاز دارید، دریافت آن به تاخیر بیفتد. به‌همین دلیل، صدور این ویزا این مشکلات را حل می‌کند. بنابراین، افرادی که به‌دنبال مهاجرت به کشورهای Schengen هستند، از این ویزا بهره‌مند می‌شوند. شما با این ویزا نیازی به درخواست مجدد ویزا برای هر سفر (در بازه زمانی ۶ماهه) ندارید و می‌توانید انرژی و تمرکز خود را بر روی کارهای مهم‌تر قرار دهید.

یکی از مزایای دیگر ویزای شنگن این است که مهر تاییدی برای سایر کشورها محسوب می‌شود. به‌همین دلیل، شما به‌راحتی می‌توانید برای سفر به دیگر کشورها ویزا دریافت کنید. این ویزا به گذرنامه‌ شما اعتبار بیشتری می‌دهد و فرایند دریافت ویزای سایر کشورها برای شما ساده‌تر می‌شود.

 

ویزای شینگن به‌عنوان سابقه‌ی سفر

ویزای شینگن یک اجازه‌نامه کوتاه‌مدت است که فرد دارنده‌اش می‌تواند به‌راحتی در ۲۶ کشور عضو منطقه شینگن سفر کند. مدت مجاز اقامت برای هر سفر در این کشورها ۹۰ روز است. افرادی که این ویزا را دارند، می‌توانند برای اهداف گردشگری یا کسب‌وکار به منطقه شینگن سفر کنند.

ورود به یک یا دو کشور از منطقه شنگن از طریق ویزای شینگن، مسیر درخواست ویزای کانادا را برای فرد سهل‌تر می‌سازد. ضمن آنکه ویزای شینگن برای دریافت ویزای کانادا افزایش احتمال دریافت این ویزا را به همراه دارد. به‌عبارت‌دیگر، داشتن ویزای شینگن اهمیت بسزایی در سابقه سفر افراد دارد.

 

سابقه‌ی سفر(تراول هیستوری)

سابقه سفر به ثبت زمانی یا مستندی از سفرهای گذشته یک فرد اشاره دارد که شامل جزئیات کشورها یا مناطقی است که از آنها بازدید کرده است، مدت اقامت آنها در هر مکان و هدف از سفرهای آنها. سابقه سفر اغلب در گذرنامه، ویزا، مهر ورود و خروج، کارت پرواز یا هر سند رسمی سفر ثبت می‌شود.

برای مقاصد مهاجرتی و مرتبط با ویزا، مقامات احتمال دارد سابقه سفر یک فرد را برای ارزیابی الگوهای حرکت، دفعات سفرهای بین‌المللی و مقاصد بازدید شده بررسی کنند. همچون ویزای شینگن برای دریافت ویزای کانادا، سابقه سفر می‌تواند یک عامل مهم در تعیین واجد شرایط بودن برای ویزاهای خاص یا ورود به کشورهای خاص باشد.

این به مقامات مهاجرت کمک می‌کند تا ارزیابی کنند که آیا یک فرد دارای الگوی ثابتی برای انطباق با مقررات ویزا است و آیا آنها خطرات امنیتی یا سلامتی دارند یا خیر. سابقه سفر اغلب هنگام درخواست ویزا، مجوز اقامت یا هنگام عبور از مرزهای بین‌المللی درنظر گرفته می‌شود.

چرا سابقه‌ی سفر اهمیت زیادی دارد؟

سابقه سفر رکوردی از بازدیدهای شما از جایی است که درگذشته به آنجا سفرکرده‌اید. هر عضو شورا یا کشوری می‌خواهد بداند شما درگذشته به کجا سفر کرده‌اید، زیرا فکر می‌کنند اگر مستقیما بدون بازدید از کشور دیگری به کشورشان بیایید، این احتمال وجود دارد که به کشور خود بازنگردید.

چرا آنها چنین احساسی دارند؟ زیرا این اتفاق در سال 1980 رخ داد، زمانی‌که قانون ویزای قوی در مقایسه با امروز وجود نداشت و تعداد زیادی از مردم با ویزای توریستی به کشورهای غربی رفتند و به کشور خود باز نگشتند و در نتیجه موجب ایجاد شرایط بحرانی شد. برای کنترل یا پیش‌بینی این بحران مهاجرت، هنجارها و قوانین سختگیرانه‌ای برای ویزا وضع کردند که این روزها از آن پیروی می‌شود.

اکنون اداره مهاجرت هر کشوری قبل از اعطای ویزا، سابقه سفر را بررسی می‌کند. یک سابقه سفر خوب به افسر اداره مهاجرت این اطمینان را می‌دهد که شما یک توریست واقعی هستید یا تنها هدف شما از سفر مهاجرت نیست. اگر می‌خواهید تاثیری قوی بر افسر ویزا بگذارید، ابتدا یک سابقه سفر خوب مانند ویزای شینگن برای دریافت ویزای کانادا بسازید.

چگونه یک تراول هیستوری قدرتمند بسازیم؟

اگر می‌خواهید سابقه سفر قدرتمندی بسازید، با ویزای کشورهای ورود یا کشورهای ویزای E شروع کنید. ابتدا فهرست کشورهای مجاز را مورد بررسی قرار دهید که در هنگام ورود ویزا یا ویزای E را در پاسپورت خود ارائه می‌دهند. سفر به موریس، سیشل، کامبوج، فیلیپین، هنگ‌کنگ گزینه خوبی خواهد بود.

از مزایای سفر به این کشورها این است که از آنجا بودن لذت خواهید برد و مهر مهاجرت را روی پاسپورت خود دریافت خواهید کرد. اگر برای کشورهای بسیار توسعه‌یافته مانند ایالات متحده آمریکا، کانادا، بریتانیا درخواست می‌دهید و از تایلند، سریلانکا بازدید کرده‌اید، این احتمال وجود دارد که تاییدیه دریافت نکنید.

قبل از درخواست ویزا به برخی از کشورهای مهم مانند هنگ‌کنگ، چین، روسیه و جزایر سیشل سفر کنید؛ زیرا این تصور را ارائه می‌دهد که شما یک مسافر واقعی هستید. با رعایت این نکات می‌توانید رتبه ویزای خود را افزایش دهید و این به شما در گرفتن تاییدیه ویزا کمک می‌کند.

 

تنظیم زمان‌بندی درست برای ساخت تراول هیستوری

سعی داشته باشید در هر دوره‌ سفر، تنها به یک یا دو کشور سر بزنید. اگر به یکباره به یک سفر طولانی بروید و به‌طور متوالی به پنج کشور سفر کنید، سابقه‌ سفر شما احتمال دارد ضعیف تلقی شود. افسر مهاجرت ممکن است به تعداد دفعات سفر شما شک کند و احتمال بدهد که تنها به‌منظور ساختن سابقه‌ سفر، مسافرت‌های متوالی داشته‌اید.

برای جلوگیری از این احتمال، بهتر است بین سفرهای خود فواصل زمانی یک تا دو‌ماهه را رعایت کنید. تنظیم فاصله‌ زمانی مناسب، تنها راه برطرف‌کردن شک افسران مهاجرتی است. ایجاد تراول هیستوری مانند ویزای شینگن برای دریافت ویزای کانادا در برخی موارد نیاز به‌دقت و جزئیات دارد. متاسفانه، بسیاری از افراد اطلاعات کافی درباره‌ مسائلی که ممکن است در فرایند اخذ ویزا مشکل‌ساز شوند، ندارند.

به‌همین دلیل نمی‌توانند به نتیجه‌ای مطلوب برسند. بهره‌مندی از راهنمایی و تجربیات افراد متخصص می‌تواند تاثیرات مثبت بسزایی در سفر شما داشته باشد. ویزموندو با افتخار مشتریان خود را به‌سوی مقصد مطلوبشان هدایت می‌کند. شما می‌توانید کلیه‌ مراحل مهاجرت خود را به وکلای متخصص و مشاوران ما بسپارید و دیگر نگرانی نداشته باشید.

اهمیت ویزای شینگن برای اخذ ویزای ویزیتوری کانادا

ویزای ویزیتوری کانادا یک مجوز کوتاه‌مدت برای ورود به کانادا به‌منظور گردشگری یا ملاقات‌های کوتاه‌مدت است. این ویزا به فرد دارنده‌اش اجازه می‌دهد تا به مدت محدودی در کانادا اقامت کند و از امکانات و زیبایی‌های این کشور بهره‌مند شود. این ویزا معمولا برای مدت‌زمان کوتاه تا متوسط صادر می‌شود. اهمیت داشتن ویزای شینگن برای دریافت ویزای کانادا از دو جهت قابل‌توجیه است:

 • تاثیرات ویزای شینگن بر اخذ ویزای توریستی کانادا نشان‌دهنده سابقه‌ای فعال و مثبت از سفر به کشورهای اروپایی است. این سابقه می‌تواند به‌عنوان یک اثبات از تعهد به رفتار مطمئن و مسئولانه در سفرها برای مقامات مهاجرتی کانادا محسوب شود.
 • داشتن ویزای شینگن احتمال دارد در فرایند اخذ ویزای ویزیتوری کانادا تاثیر مثبتی داشته باشد. این ویزا نشان‌دهنده قابلیت فرد در مدیریت و برنامه‌ریزی سفرها، احترام به قوانین ویزا و عدم انتقال غیرقانونی به کشورها است.

با داشتن ویزای شینگن برای دریافت ویزای کانادا، فرد نه‌تنها به یک تجربه سفر به کشورهای اروپایی دست پیدا می‌کند؛ بلکه سابقه مسافرتی اثبات‌شده دارد که در فرایند اخذ ویزای ویزیتوری کانادا می‌تواند نقش مثبتی ایفا کند. این امر می‌تواند باعث افزایش اعتماد مقامات مهاجرتی شود و احتمال موفقیت در اخذ ویزای ویزیتوری کانادا را افزایش دهد.

شرایط ویزای توریستی کانادا، ویزای سینگل و مولتی کانادا

شما نیازی به انتخاب ویزای چند بار ورود ندارید؛ این ویزا همان چیزی است که همه متقاضیان ویزا به‌طور خودکار برای آن درنظر گرفته می‌شوند. اداره مهاجرت درخواست شما را بررسی می‌کند و بسته به شرایط شما ویزا متناسب را صادر خواهد کرد.

 • ویزای مولتی کانادا

درحالی‌که ویزای مولتی برای چند بار ورود معتبر است، به شما امکان می‌دهد هر چند بار که بخواهید به مدت 6 ماه به کانادا سفر کنید. این ویزا تا ۱۰ سال یا یک ماه قبل از انقضای پاسپورت شما اعتبار خواهد داشت. شما باید قبل از تاریخ انقضای ویزای خود وارد کانادا شوید.

 • ویزای سینگل

ویزای سینگل ورود به شما امکان می‌دهد تنها یک‌بار به کانادا سفر کنید. به‌عنوان‌مثال، شما ممکن است واجد شرایط ویزای سینگل باشید اگر:

 • در صورتی‌که هدف از ورود شما به کانادا محدود باشد (مانند بازدید رسمی یک تبعه خارجی) و شما واجد شرایط معافیت از هزینه هستید.
 • شما در یک رویداد ویژه در کانادا شرکت می‌کنید.
 • اگر رویه‌ها یا دستورالعمل‌های خاص کشوری در مورد شما وجود دارد.

در بیشتر موارد، پس از خروج از کانادا، برای ورود مجدد به کانادا به ویزای جدید نیاز خواهید داشت. اگر مستقیما به ایالات متحده (از جمله سرزمین‌ها و دارایی‌های آن) یا سنت پیر و میکلون سفر می‌کنید، برای بازگشت به کانادا نیازی به ویزای بازدیدکننده جدید ندارید.

 

عوامل موثر در اخذ ویزای مولتی کانادا

در این بخش لزوم سوابق سفر با ویزای شینگن و تاثیر آن در اخذ ویزای مولتی را بررسی می‌کنیم. برای اخذ ویزای مولتی کانادا، چندین عامل می‌تواند تاثیرگذار باشد. در زیر، عوامل مهمی که ممکن است در فرایند اخذ ویزای مولتی کانادا اثر بگذارد، آورده شده‌اند:

 • سابقه سفر از جمله داشتن ویزای شینگن برای دریافت ویزای کانادا
 • هدف سفر
 • تمکن مالی
 • داشتن دعوت‌نامه
 • عدم داشتن سابقه کیفری
 • تعهد به بازگشت

باید به یاد داشت که هر درخواست ویزای مولتی بر اساس شرایط فردی و مسافرتی هر فرد بررسی می‌شود و عوامل دیگری نیز ممکن است در این بررسی تاثیرگذار باشند.

جمع‌ بندی

تاثیر ویزای شینگن برای دریافت ویزای کانادا از اهمیت بسزایی برخوردار است. این ویزا نقشی حیاتی در ایجاد یک سابقه مثبت از مسافرت‌های فرد به کشورهای اروپایی و مدیریت موفقیت‌آمیز آنها دارد. افرادی که توانسته‌اند این ویزا را دریافت کنند، امکان دارد در فرایند اخذ ویزای کانادا با اعتماد بیشتری روبرو شوند و این احتمال را بدهند که سفرهای خود را به کانادا با موفقیت ادامه دهند. 

سوالات متداول

داشتن ویزای شینگن می‌تواند تاثیر مثبتی بر درخواست ویزای کانادا داشته باشد. این ویزا نشانگر سابقه مسافرتی قوی و توانایی فرد در مدیریت سفرها و احترام به قوانین بین‌المللی است.


داشتن ویزای شینگن می‌تواند به‌عنوان یک اثبات از توانایی فرد در مسافرت به کشورهای اروپایی و اجتناب از هرگونه مشکلات قانونی یا امنیتی خدمت کند.

الزام ویزای شینگن برای اخذ ویزای کانادا وجود ندارد، اما احتمالا به‌عنوان یک عامل تاییدی در فرایند بررسی اثرگذار باشد.

مطالب مرتبط
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *