معرفی آزمون‌های زبان مورد تایید کانادا - ویزموندو
موسسه مشاوره مهاجرتی و سرمایه گذاری آکو مهاجر ویرا (ثبت: ۵۴۳۴۷)
دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری آکو
معرفی آزمون‌های زبان مورد تایید کانادا

معرفی آزمون‌های زبان مورد تایید کانادا

کانادا را می‌توان کشوری مهاجرپذیر در نظر گرفت که آمار زیادی از افراد را هر ساله پذیرش می‌کند. شما می‌توانید برای دسترسی به موقعیت شغلی بهتر در آینده، تحصیل در دانشگاه‌ها و مدارس این کشور را انتخاب کنید. مهاجرت کاری به این کشور نیز به مورد استقبال بسیاری از ایرانی­ها قرار گرفته است. اما به منظور مهاجرت تحصیلی به این کشور باید مدرک زبان داشته باشید و در آزمون‌های مورد تأیید کانادا شرکت کنید. معرفی آزمون‌های زبان مورد تایید کانادا به شما کمک می کند که اطلاعاتی درباره هر یک از آنها قبل از مهاجرت به دست آورید. حتی برای مهاجرت از طریق سایر روش‌ها نیز احتیاج به کسب نمره بالا در آزمون‌های زبان دارید. اما آیا با لیست آزمون‌های مورد تأیید کانادا آشنایی دارید؟ قبل از تصمیم به مهاجرت باید با این آزمون‌ها بیشتر آشنا شوید تا مسیر مهاجرت تحصیلی را هموارتر طی کنید. در این مطلب، همه آنچه باید درباره معرفی آزمون‌های زبان مورد تایید کانادا بدانید را در اختیارتان قرار می‌دهیم.
معرفی آزمون‌های زبان مورد تایید کانادا
Picture of نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو
نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو

زمان مطالعه : 7 دقیقه

زمان مطالعه : 5 دقیقه

از آخرین اخبار مطلع شوید
فهرست مطالب

آزمون‌های زبان مورد تایید کانادا

بسیاری از برنامه‌های مهاجرتی کانادا، متقاضیان را ملزم می‌کنند که سطح مشخصی از مهارت را در زبان‌های فرانسوی و انگلیسی داشته باشند. در این صورت، پیدا کردن شغل و سازگاری با زندگی در کشور کانادا برای افراد راحت‌تر خواهد بود. مقامات مهاجرت و دولت کانادا، آزمون‌هایی را برای متقاضیان مهاجرت به این کشور در نظر گرفته‌اند.

یکی از سؤالاتی که ذهن بسیاری از افراد علاقه‌مند به مهاجرت را به خود درگیر می‌کند، آزمون‌های مورد تأیید کانادا هستند. در این بخش، به صورت جامع به معرفی آزمون‌های زبان مورد تأیید کانادا می‌پردازیم. در این بخش، جزئیات مرتبط با هر آزمون را برای شما آماده کرده‌ایم که بسیار مفید و کاربردی است. پس قبل از انتخاب هر یک از روش‌های مهاجرتی، کسب اطلاعات درباره این آزمون‌ها را از دست ندهید! آزمون‌های زبان مورد تأیید کانادا کدامند؟

  • آزمون آیلتس (IELTS)  

یکی از آزمون‌های زبان مورد تأیید کشور کانادا، آزمون آیلتس است. این آزمون در سراسر دنیا مورد پذیرش قرار می‌گیرد. در واقع، مدرک آیلتس را می‌توان جزو معتبرترین مدارک در نظر گرفت و برای پذیرش در دانشگاه‌های کانادا مورد نیاز است. اگر قصد دریافت مهاجرت تحصیلی کانادا را دارید، شرکت در آیلتس و کسب نمره بالا در این آزمون را باید در برنامه‌تان قرار دهید. دو آزمون پرکاربرد آیلتس که برگزار می‌شوند، شامل آیلتس جنرال و آیلتس آکادمیک هستند. این دو آزمون به ترتیب برای مهاجرت کاری و تحصیلی مورد تأیید کانادا قرار گرفته‌اند.

حداقل نمره این نوع آزمون زبان برای مهاجرت به کشور کانادا در هر یک از دانشگاه‌ها متفاوت است. به صورت کلی می‌توان گفت که برای قبولی در مقاطع کارشناسی، ارشد و دکتری در دانشگاه‌های کانادا باید در آزمون آیلتس نمره بالاتر از ۶ را به دست‌آورید. لازم به ذکر است که مدرک این آزمون تا مدت ۲ سال اعتبار دارد. در صورتی که اعتبار مدرک تمام شد، باید دوباره در آزمون ثبت نام کنید.

  • آزمون CAEL

آزمون CAEL یا همان تست The Canadian Academic English Test یکی از مورد تأییدترین آزمون‌های زبان کانادا است. کائل را می‌توان از برترین آزمون‌های زبان انگلیسی مورد تأیید این کشور در نظر گرفت. این آزمون مورد پذیرش و قبول بیشتر دانشگاه‌ها و سازمان‌های رسمی کانادا است. اما آزمون کائل چه مهارت‌هایی را مورد سنجش قرار می‌دهد؟ در این بخش، به معرفی آزمون‌های مورد تأیید کانادا می‌پردازیم که کائل جزو برترین آن‌ها است.

در این تست، مهارت‌هایی از قبیل خواندن، نوشتن، گفتار و شنیدار مورد بررسی قرار می‌گیرند. آزمون کائل را می‌توانید به صورت کامپیوتری انجام دهید. پاسخ به سؤالات این آزمون به صورت تقریبی در هر بخش از ۷ الی ۳۵ دقیقه زمان می‌برد. در قسمت گفتاری، باید سؤالات را به صورت شفاهی و ظرف مدت ۷ الی ۱۰ دقیقه پاسخ دهید. برای پاسخ به سؤالات بخش خواندن، باید متون را با دقت بخوانید و سؤالات درک مطلب را پاسخ دهید.

مدت زمان ۳۰ الی ۳۵ دقیقه برای پاسخگویی به سؤالات بخش خواندن کافی است. برای پاسخ به سؤالات بخش شنیداری نیز باید مکالمات و فایل‌های صوتی را گوش دهید و به سؤالات در بازه زمانی ۲۵ الی ۳۵ دقیقه‌ای پاسخ دهید. به منظور پاسخدهی به سؤالات بخش نوشتاری نیز باید متن طولانی را مطالعه کرده و پاسخ سؤالات درک مطلب را تا مدت ۷۰ دقیقه ثبت کنید. به خاطر داشته باشید که حداقل نمره آزمون کائل برای قبولی در مشاغل بخش‌های اداری و دانشگاه‌ها، نمره ۷۰ در نظر گرفته شده است.

مهم­ترین آزمون‌ زبان
مهم­ترین آزمون‌ زبان
  • آزمون تافل TOEFL

آزمون تافل را می‌توان جزو قدیمی‌ترین آزمون‌های مورد تأیید کانادا برای مهاجرت به این کشور در نظر گرفت. در واقع، این آزمون توسط کانادا و سایر کشور‌های انگلیسی زبان مورد پذیرش قرار می‌گیرد. آزمون تافل به عنوان یکی از برترین آزمون‌های زبان دارای بخش‌های مختلفی از قبیل  Reading، Writing، Speaking  و Listening  است.

مدرک تافل نیز در اکثر دانشگاه‌ها و کالج‌های کانادا پذیرفته می‌شود. این آزمون در درجه اول به منظور ثبت نام در دانشگاه‌ها و کالج‌ها ایالات متحده آمریکا کاربرد دارد. شما می‌توانید در آزمون کاغذی یا اینترنتی تافل شرکت کنید و نمره لازم را به دست‌آورید. تست‌های تافل و آیلتس دارای تفاوت در زمینه محل برگزاری آزمون هستند. در واقع، آزمون تافل به شکل کامپیوتری و آیلتس نیز در حضور متخصص صورت می‌گیرد.

 هر یک از قسمت‌های مختلف آزمون تافل، ۳۰ نمره دارند. در واقع، مجموع امتیاز‌های تمام قسمت‌های آزمون، ۱۲۰ در نظز گرفته شده است. به منظور قبولی در آزمون تافل باید حداقل ۶۰ نمره را در این تست به دست‌آورید. حدقل نمره‌ای که جهت مهاجرت به کانادا نیاز دارید، نمره ۹۰در نظر گرفته شده است.

  • آزمون PTE

آزمون Person Test of English یا PTE را می‌توان از مهمترین تست‌های مورد تأیید کانادا در نظر گرفت. برخی از دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کانادا، نمرات این آزمون را قبول می‌کنند. در واقع، برای دریافت اقامت کاری، مدرک آزمون پت مورد تأیید دولت کانادا نیست.

 آزمون پت به شکل اینترنتی و در مراکز پیرسون صورت می‌گیرد. اما در ایران، مرکزی برای برگزاری این آزمون وجود ندارد. شما برای شرکت در آزمون پت باید به سایر کشور‌ها سفر کنید و این تست را انجام دهید. در مقایسه با سایر آزمون‌ها مانند تافل و آیلتس، شرکت در آزمون پت راحت‌تر و آسان‌تر است.

در آزمون پت، مهارت‌های چهارگانه از قبیل ریدینگ، رایتینگ، اسپیکینگ و لیسنینگ مورد سنجش و ارزیابی قرار می‌گیرند. بخش گفتاری و نوشتاری آزمون طولانی‌ترین بخش آن محسوب می‌شود و به صورت تقریبی ۵۰ دقیقه طول خواهد کشید. در این بخش، سؤالات مختلفی مطرح می‌شود که توانایی و مهارت زبان انگلیسی شما را در گفتگو‌های روزمره مورد سنجش قرار می‌دهد.

بخش خواندن در آزمون PTE تقریباً ۳۰ دقیقه زمان میبرد و سؤالات آن توانایی خواندن شما را ارزیابی می‌کنند. بخش شنیداری آزمون نیز تقریباً ۳۰ دقیقه طول می‌کشد و شامل چندین نوع سؤال مختلف است. شرکت‌کنندگان در آزمون فقط مجاز هستند که هر فایل صوتی را یکبار بشنوند. لازم به ذکر است که یادداشت کردن برای این بخش از آزمون مجاز است.

 در مجموع، نمرات تمام این بخش‌ها، ۹۰ در نظر گرفته شده است. اما حداقل نمره برای آزمون پت، بین ۶۰ الی ۶۵ محاسبه می‌شود. کسب حداقل نمره 60 در آزمون پت برای پذیرش در مقاطع لیسانس و تحصیلات تکمیلی لازم و ضروری است. آزمون پت، تاریخ انقضاء ندارد و مدرک آن بازه زمانی زیادی اعتبار دارد. همچنین، کارنامه داوطلبین بعد از گذشت ۵ روز از آزمون پت برای آن‌ها ارسال خواهد شد.

  • آزمون زبان دولینگو

در پروسه معرفی آزمون‌های زبان مورد تأیید کانادا از تست دولینگو یاد می‌کنیم. این تست در مقایسه با سایر آزمون‌های زبان راحت‌تر است. اگر قصد تحصیل در دانشگاه‌ها و مؤسسه‌های آموشی کانادا را دارید، مدرک آزمون دولینگو مورد قبول است. اما جهت دریافت اقامت کاری، شرکت در آزمون دولینگو و کسب نمره لازم در این تست نیازی نیست. در واقع، آزمون دولینگو برای دریافت اقامت تحصیلی کاربرد دارد.

شما می‌توانید برای شرکت در این آزمون به صورت اینترنتی ثبت نام کنید. لازم به ذکر است که آزمون دولینگو به شکل آنلاین اجرا می‌شود. همچنین، برای شرکت در این تست باید مبلغ مورد نظر را پرداخت کنید. به خاطر داشته باشید که بیشتر کسانی که قصد مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل را دارند، آزمون دولینگو را به سایر آزمون‌ها ترجیح می‌دهند.

دریافت اقامت کانادا
دریافت اقامت کانادا
  • آزمون سلپیپ CELPIP     

این آزمون را اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) ساخته است. امروزه، آزمون سلیپ در سایر کشور‌ها از قبیل سنگاپور، هند، چین، ایالات متحده، جمهوری کرده و امارات برگزار می‌شود. آزمون سلپیپ برای سنجش مهارت‌های زبان انگلیسی در متقاضیان مهاجرت به کانادا مورد استفاده قرار می‌گیرد. این آزمون توسط دولت کانادا مورد تأیید و پذیرش قرار گرفته است. شما می‌توانید با شرکت در این آزمون به صورت اینترنتی، شانس خود را برای قبولی در دانشگاه‌های کانادا افزایش دهید.

نتایج آزمون سلپیپ در بازه زمانی ۵ روزه به متقاضیان اعلام می‌شود. همچنین، هزینه کمتری را نیاز است که صرف شرکت در این آزمون کنید. شما باید در مهارت‌های نوشتاری، خواندن، گفتار و خواندن، نمرات لازم را به دست‌آورید. شما می‌توانید با شرکت در آزمون سلپیپ به عنوان دانشجو در دانشگاه‌های برتر این کشور ادامه تحصیل دهید.

  • آزمون تف TEF

آزمون TEF را می‌توان از سایر آزمون‌های معتبر و مورد تأیید کانادا در نظر گرفت. این آزمون جهت ارزیابی و سنجش دانش زبان فرانسوی انجام می‌شود. از آنجایی که کانادا دو زبانه است؛ در این کشور به زبان‌های فرانسوی و انگلیسی صحبت می‌شود. بنابراین، برای قبولی در دانشگاه‌های این کشور تسلط به زبان‌های فرانسوی و انگلیسی لازم است. شما باید مهارت خود را در زمینه زبان فرانسوی به اثبات برسانید. در واقع، آزمون tef می‌تواند گزینه‌ای برای به اثبات رساندن مهارت‌تان در زمینه زبان فرانسوی باشد.

تف، در لیست یکی از دو آزمون تأیید شده برای نشان دادن مهارت زبان فرانسه قرار می‌گیرد که جهت مهاجرت به تمام استان‌ها و مناطق غیر از کبک مورد نیاز است. این آزمون به صورت کتبی برگزار می‌شود و شامل چندین بخش است. در واقع، از بخش‌های مختلف این آزمون می‌توان به بخش شنیداری، گفتاری، نوشتاری، ساختار زبان و درک مطلب اشاره کرد. متقاضیان کار یا تحصیل در کشور کانادا می‌توانند در آزمون تف شرکت کنند.

 شما به راحتی می‌توانید پذیرش دانشگاه‌های کبک کانادا را با استفاده از مدرک زبان فرانسوی تف به دست‌آورید. پس اگر رویای دستیابی به موقعیت شغلی بهتر و تحصیل در مراکز آموزشی پیشرفته را دارید، شرکت در آزمون زبان تف و کسب نمره لازم در این تست لازم است.

برای تحصیل در دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی استان کبک کانادا لازم نیست که حتماً به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید. شما می‌توانید برای دریافت پذیرش در دانشگاه‌های کبک، در آزمون زبان فرانسوی شرکت کنید. آزمون تف نیز از آزمون‌هایی است که مهارت‌های متقاضیان در زمینه زبان فرانسوی را می‌سنجد.

  • آزمون زبان فرانسه TCF

یکی از انواع آزمون‌های زبان مورد تأیید کانادا، آزمون TCF است. متقاضیان مهاجرت به کشور‌های پیشرفته مانند کانادا و فرانسه می‌توانند در این آزمون ثبت نام کنند. در واقع، با کسب نمره لازم در این آزمون می‌توانید برای مهاجرت به این کشور و دریافت ویزا اقدام کنید. آزمون TCF دارای بخش‌های اختیاری و اجباری است. در بخش اختیاری این تست، مهارت‌های نوشتاری و گفتاری متقاضیان مورد بررسی قرار می‌گیرد.

در قسمت اجباری آزمون نیز باید به سؤالات مربوط به مهارت شنیداری و دستور زبان پاسخ دهید. به خاطر داشته باشید که با شرکت در این آزمون، نمره منفی به شما تعلق نمی‌گیرد. شما ب کسب نمره قابل قبول در این تست می‌توانید پذیرش دانشگاه‌های برتر کبک کانادا را به دست‌آورید. همچنین، زبان فرانسه TCF را می‌توان از مورد تأییدترین زبان‌ها برای هر یک از برنامه‌های مهاجرتی کانادا در نظر گرفت. به علاوه، مدرک آزمون tcf تا مدت دو سال اعتبار دارد و نیازی به تمدید آن نیست.

نقش مدرک زبان در مهاجرت به کانادا

تسلط به زبان انگلیسی برای زندگی در کانادا لازم و ضروری است. مهاجران با داشتن مهارت‌های زبانی بهتر می‌توانند ارتباط مؤثرتری با سایر کانادایی‌ها در محیط تحصیلی و کاری داشته باشند. در واقع، این شایستگی زبانی در بهره‌مندی از فرصت‌های آموزشی، تضمین شغل و تقویت روابط با دیگران تأثیر بسزایی دارد. علاوه بر این، درک زبان انگلیسی یا فرانسوی، باعث تسهیل اقامت در کانادا برای ایرانی‌ها می‌شود.

تقریباً برای مهاجرت از طریق هر کدام از روش‌ها باید در یک آزمون زبان شرکت کنید. در واقع، شما باید توانایی‌تان در برقراری ارتباط به زبان انگلیسی را از طریق آزمون‌های زبان تأیید شده، به اثبات برسانید. شرکت در این آزمون‌ها ضروری است؛ چون مهارت‌های زبانی شما را ارزیابی می‌کنند.

 در واقع، این آزمون‌ها نشان می‌دهند که شما توانایی حضور در جامعه کانادا را دارید. نوع آزمون زبان و نمره موردنظر به برنامه مهاجرتی‌تان ارتباط دارد. دولت کانادا، معمولاً درخواست متقاضیان دارای امتیاز کمتر در آزمون‌های سنجش مهارت زبانی را ریجکت می‌کند. پس تلاش کنید تا امتیاز خود را در آزمون زبان افزایش دهید.

دانشجویان بین‌المللی که برای کالج‌ها و دانشگاه‌های برتر کانادا درخواست می‌دهند، باید نمره آزمون انگلیسی معتبر داشته باشند. پذیرفته‌شده‌ترین آزمون‌های زبان برای مهاجرت به کانادا، آزمون‌های آیلتس PTE و تافل هستند. در صورت نیاز می­توانید در سایر آزمون‌ها نیز شرکت کنید.

آماده شدن برای آزمون‌های زبان جهت مهاجرت به کانادا

در ابتدا باید ببینید که قصد شرکت در کدامیک از آزمون‌های زبان را دارید. اول از همه، بهتر است که درباره هر کدام از آزمون‌ها، مهارت‌های مورد سنجش، شیوه نمره دهی و امتیازبندی، زمان‌بندی و… اطلاعات لازم را به دست‌آورید. سپس، باید برای بهبود مهارت‌های زبانی خود جهت شرکت در آزمون‌ها از معلم خصوصی کمک بگیرید. در طول روز سعی کنید که بازه زمانی را به تست زنی اختصاص دهید.

شما می‌توانید هر روز اخبار، پادکست‌ها و موسیقی‌های مختلف را به انگلیسی گوش دهید تا مهارت شنیداری خود را بهبود ببخشید. تماشای فیلم و سریال و خواندن مقالات خبری می‌تواند تأثیر مؤثری در بهبود مهارت‌های زبانی شما داشته باشد. به علاوه، شما می‌توانید مکالمه به زبان انگلیسی را با دوستان خود نیز تمرین کنید. با انجام تمام این مراحل می‌توانید شانس خود را جهت موفقیت در آزمون‌های زبان مورد تأیید کانادا برای مهاجرت به این کشور افزایش دهید.

آمادگی برای آزمون زبان
آمادگی برای آزمون زبان

نمره‌ی زبان برای مهاجرت به کانادا چقدر است؟

اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید، توجه به نمره زبان خیلی حائز اهمیت است. هر فردی با برنامه مهاجرتی متفاوت تصمیم به مهاجرت از کشوری دیگر به کانادا را می‌گیرد. شما با توجه به نوع برنامه مهاجرتی که انتخاب می‌کنید، باید نمره زبان در سطوح مختلف را کسب کنید. هر اندازه که نمره شما در آزمون‌های زبان بالاتر باشد، در رقابت برای دریافت شانس ثبت نام در دانشگاه‌های برتر یا اشتغال در موقعیت‌های شغلی مهم در کانادا موفق‌تر عمل خواهید کرد. البته، برای اطلاع دقیق از این موضوع باید با آزمون‌های زبان مورد تأیید کانادا آشنا شوید.

نمره آیلتس برای مهاجرت به کانادا حداقل چقدر باید باشد؟

شما باید برای قبولی در آزمون زبان آیلتس، حداقل نمره را به دست‌آورید. برای پذیرش در هر یک از مقاطع تحصیلی باید در آزمون مهارت‌های زبانی آیلتس نمره مناسبی را کسب کنید. این میزان نمره برای مقاطع کارشناسی، ارشد و دکتری باید بیشتر از ۶ باشد. در واقع، حداقل نمره قبولی در آزمون آیلتس برای مهاجرت به کانادا، نمره ۶ در نظر گفته شده است.

 برای مهاجرت به کانادا باید خیلی تلاش کنید تا آزمون‌های زبان را با موفقیت پشت سربگذارید. در صورت کسب نمره پایین می‌توانید دوباره در آزمون شرکت کنید و امتیاز خود را افزایش دهید. جهت موفقیت در آزمون آیلتس می‌توانید در کلاس‌های خصوصی شرکت کرده یا از طریق سایر روش‌ها مهارت‌های خود را ارتقاء دهید.

بهره مندی از خدمات مؤسسه مهاجرتی ویزموندو

مؤسسه‌های مهاجرتی مختلفی در زمینه ارائه خدماتی از قبیل دریافت ویزای کاری، تحصیلی و… فعالیت می‌کنند. اما، شما باید به دنبال بهترین و معتبرترین مؤسسه مهاجرتی باشید. ویزموندو در لیست بهترین مؤسسه‌های مهاجرتی قرار می‌گیرد و انواع خدمات مختلف را به مهاجرین ارائه می‌دهد.

ویزموندو با داشتن سال‌ها سابقه درخشان، نقش بسزایی در کمک به مهاجرین در دریافت ویزا‌های تحصیلی و کاری کانادا داشته است. این مؤسسه مهاجرتی در زمینه انجام انواع پروژه‌های مختلف برای اقامت کاری، تحصیلی و… سوابق درخشانی دارد. شما می‌توانید پروسه صفر تا صد دریافت ویزای کانادا را به ویزموندو بسپارید. تمام مراحل دریافت ویزا، مهاجرت و کسب اقامت دائم این کشور توسط ویزموندو انجام خواهد شد. شما می‌توانید جهت اطلاع از برنامه‌های مهاجرتی به صورت دقیق‌تر با مشاورین ویزموندو در ارتباط باشید.

مهاجرت به کانادا
مهاجرت به کانادا

سخن آخر

در این مطلب سعی کردیم که به معرفی آزمون‌های زبان مورد تایید کانادا بپردازیم. شما می‌توانید برای دریافت مهاجرت کاری یا تحصیلی، شرکت در هر یک از آزمون‌ها را در برنامه‌تان قرار دهید. مهمترین آزمون‌های زبان مورد تأیید کانادا کدامند؟ از مهمترین آزمون‌های زبان مورد تأیید این کشور می‌توان به آیلتس، دولینگو، تافل، تف و سلیپ اشاره کرد. شما می‌توانید باتوجه به برنامه مهاجرتی در هر یک از آزمون‌های زبان فرانسوی یا انگلیسی شرکت کنید.

جهت کسب جزئیات بیشتر درباره آزمون‌های زبان و مهاجرت به کانادا از طریق روش‌های مختلف می‌توانید با کارشناسان حقوقی ویزموندو در ارتباط باشید. مشاورین حقوقی ویزموندو می‌توانند شما را در زمینه انتخاب مسیر مهاجرتی مناسب و شرایط دریافت امتیاز بیشتر در هر یک از مراحل راهنمایی کنند. با دریافت راهنمایی از ویزموندو، چالش‌های مهاجرت را پشت سر بگذارید و احتمال ریجکتی ویزا را به حداقل برسانید. پس همین حالا با کارشناسان این مجموعه تماس بگیرید و شانس خود را برای مهاجرتی بدون دغدغه امتحان کنید!

سوالات متداول

شرکت در آزمون‌های زبان از قبیل آیلتس، سلپیپ و چندین تست دیگر لازم است.

نمره زبان لازم برای مهاجرت به کانادا به نوع برنامه اقامتی شما بستگی دارد. هرچقدر برنامه اقامتی پرتقاضاتر باشد، باید نمره بالاتری را کسب کنید.

آزمون زبان فرانسه TCF در لیست مورد تأییدترین تست‌ها برای پذیرش تحصیلی در این کشور در نظر گرفته شده است.

آزمون آیلتس در فهرست آزمون‌های پرطرفدار کانادا قرار می‌گیرد.

شما می‌توانید با کمک گرفتن از مشاورین حقوقی ویزموندو، مسیر مهاجرتی را به صورت هموارتر طی کنید.

مطالب مرتبط
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پاسخ به سوالات و نظرات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *