موسسه مشاوره مهاجرتی و سرمایه گذاری آکو مهاجر ویرا (ثبت: ۵۴۳۴۷)
دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری آکو
ازدواج یا طلاق قبل و بعد از قبولی در لاتاری

ازدواج یا طلاق قبل و بعد از قبولی در لاتاری

لاتاری آمریکا یکی از فرصت‌های بسیاری خوب برای کسانی است که دوست دارند اقامت دائم کشور آمریکا را به دست بیاورند. لاتاری به صورت سالانه برگزار می‌شود و افراد زیادی از سراسر جهان برای دریافت اقامت آمریکا با یکدیگر به رقابت می‌پردازند. افرادی که در قرعه کشی لاتاری برنده می‌شوند، موظف به رعایت برخی از قوانین هستند. این قوانین به منظور جلوگیری از هرگونه تقلب و سوء استفاده وضع شده است. ازدواج یا طلاق قبل و بعد از قبولی در لاتاری هم شامل برخی از قوانین می‌شود. ما در این مطلب از ویزموندو به طور اختصاصی درباره قوانین ازدواج و طلاق در هنگام برنده شدن لاتاری آمریکا صحبت می‌کنیم. امیدواریم با مطالعه این مطلب بتوانید جواب سوال ازدواج و طلاق چه تأثیری در فرآیند لاتاری دارد را به‌طور کامل بگیرید.
ازدواج یا طلاق قبل و بعد از قبولی در لاتاری
نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو
نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو

زمان مطالعه : 7 دقیقه

زمان مطالعه : 5 دقیقه

از آخرین اخبار مطلع شوید
فهرست مطالب

لاتاری آمریکا چیست؟

قرعه کشی لاتاری آمریکا یک برنامه مهاجرتی برای شهروندان کشورهایی است که نرخ مهاجرتشان به کشور آمریکا بسیار پایین است. به عنوان مثال شهروندان ایران می‌توانند در این برنامه مهاجرتی شرکت کرده و شانسشان را امتحان کنند. این برنامه که توسط وزارت خارجه آمریکا به صورت سالانه برگزار می‌شود، فرصتی عالی و بدون دردسر برای علاقمندان به دریافت شهروندی کشور ایالت متحده آمریکا است.
 
 اگر قصد شرکت در این لاتاری را دارید باید فرم‌های مربوط به لاتاری را پر کرده و منتظر نتایج بمانید. در صورت برنده شدن در لاتاری باید همه اسناد و مدارک خود را برای صحت سنجی به سفارت آمریکا در یکی از کشورهای دیگر ارائه کرده تا در صورت تائید، ویزای شما صادر شود. همچنین شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید لاتاری به منظور حفظ تنوع نژادی در کشور آمریکا و جذب نیروی کار برگزار می‌شود. بنابراین منافع زیادی هم برای دولت آمریکا دارد.
 

ازدواج و طلاق در زمان ثبت نام لاتاری

یکی از سؤالات متداولی که اکثر افراد آن را با تیم کارشناسان مهاجرتی ویزموندو برای شرکت در لاتاری مطرح می‌کنند؛ مسئله مربوط به ازدواج یا طلاق قبل و بعد از قبولی در لاتاری است. برخی از افراد در هنگام ثبت نام در لاتاری مجرد هستند، اما تا زمان اعلام نتایج و مصاحبه لاتاری که معمولاً حدود یک سال طول می‌کشد، ازدواج می‌کنند. برخی دیگر هم در حین ثبت نام در لاتاری متأهل هستند، اما به دلایلی در هنگام اعلام نتایج لاتاری از همسرشان جدا می‌شوند.
 
 این دسته از افراد نگرانی‌هایی درباره تغییر وضعیت قبولی در لاتاری دارند. در فرم ثبت نام لاتاری از شما خواسته می‌شود که وضعیت تأهل خود را ثبت کنید. افراد متأهل باید فرم مربوط به زیرمجموعه خود را که درباره اعضای خانواده‌شان است را پر کنند. درحالی‌که این بخش برای افراد مجرد وجود ندارد. در ادامه همه شرایط و مشکلاتی که در افراد در حین ثبت نام، برنده شدن و پس از گرفتن ویزا برای اثبات رابطه تجرد یا متأهلی خود با آن ر روبه‌رو می‌شوند را به‌طور کامل برایتان شرح می‌دهیم.
 
ازدواج در هنگام ثبت نام در لاتاری

 

ازدواج در هنگام ثبت نام در لاتاری

قبل از هر چیز باید در نظر باشید که فقط رابطه رسمی و قانونی شما باید در فرم ثبت نام لاتاری آمریکا نوشته شوند؛ پس اگر قصد ازدواج دارید ولی هنوز ازدواجتان را رسمی نکرده‌اید باید در هنگام ثبت نام در لاتاری گزینه مجرد را انتخاب کنید. همان‌طور که می‌دانید صحت اطلاعات وارد شده در فرم لاتاری از اهمیت زیادی برخوردار است. بنابراین متقاضیان باید با دقت و وسواس زیادی فرم مربوط به لاتاری را پر کنند.
 
اگر پس از برنده شدن در لاتاری ثابت شود که اطلاعات موجود در فرم شما اشتباه بوده است؛ شما شانس خود را برای دریافت ویزا از دست خواهید داد. تاریخ ثبت نام شما در قرعه کشی لاتاری و تاریخ ازدواج شما مورد بررسی قرار خواهد گرفت؛ لذا نباید به قوانین مربوط به ازدواج یا طلاق قبل و بعد از قبولی در لاتاری بی‌اعتنا باشید.
 

ازدواج بعد از برنده شدن لاتاری

بر اساس قوانین ازدواج یا طلاق قبل و بعد از قبولی در لاتاری شما باید در هنگام ثبت نام اطلاعات دقیق رابطه رسمی خود را وارد کنید؛ اما نگران نباشید زیرا امکان اصلاح کردن اطلاعات ازدواج شما از طریق فرم  Ds-260 وجود دارد. شما با پر کردن این فرم می‌توانید اطلاعات مربوط به همسر خود را وارد کنید. پس افرادی که بعد از برنده شدن در لاتاری ازدواج کرده‌اند، نباید نگرانی خاصی در این باره داشته باشند. بااین‌حال شما باید چند نکته را مدنظر قرار بدهید.
 
اول اینکه در قوانین ایالت متحده آمریکا چیزی به عنوان چند همسری وجود ندارد. دوم اینکه صداقت شما در ثبت اطلاعات فرم لاتاری از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است؛ پس به فکر تقلب در این زمینه نباشید، زیرا به دردسر خواهید افتاد. همچنین همه افرادی که پس از برنده شدن در لاتاری ازدواج می‌کنند، می‌توانند از فرم Ds-260 برای اصلاح اطلاعات همسر خود استفاده کنند و محدودیتی برای شرکت‌کنندگان و برندگان لاتاری اعمال نمی‌شود.
 
البته یک نکته بسیار مهم وجود دارد. اگر ازدواج شما پس از اعلام رسمی نتایج لاتاری باشد، شما در حین مصاحبه با سؤالات زیادی مواجه خواهید شد. سؤالاتی که برای اثبات رابطه‌تان از شما و همسرتان پرسیده می‌شود و گاهی اوقات بسیار چالش‌برانگیز هستند. ازدواج صوری یا غیرواقعی می‌تواند باعث از بین رفتن شانستان برای دریافت ویزای آمریکا شود.
 

اثبات رابطه حقیقی برای لاتاری

قبل از هر چیز باید بدانید که هنوز اطلاعات دقیقی از طرف برگزارکنندگان لاتاری درباره اینکه ازدواج می‌تواند تأثیر مثبتی روی دریافت ویزای شما داشته باشد یا نه وجود ندارد؛ بنابراین فریب افرادی که قصد سوء استفاده از اعتماد برندگان لاتاری را دارند نخورید. متأسفانه برخی از افراد به هوای افزایش شانس قبولی‌شان در مصاحبه به صورت صوری ازدواج می‌کنند.
 
اگر مأمور اداره مهاجرت آمریکا به رابطه شما و همسرتان شک کند یا برایش رابطه حقیقی شما اثبات نشود، احتمال رد درخواست ویزای شما به‌طور چشم‌گیری افزایش پیدا خواهد کرد. به همین دلیل ما به شما توصیه می‌کنیم که در هنگام مصاحبه به‌جز مدارک رسمی و قانونی مدارک دیگری هم که ثابت‌کننده رابطه شما با همسرتان هستند را همراهتان داشته باشید.
 
به عنوان مثال هر گونه عکس، ایمیل یا چت در شبکه‌های اجتماعی می‌تواند نشان‌دهنده رابطه عاطفی واقعی بین شما و همسرتان باشد. همچنین حساب بانکی مشترک یا هرگونه اوراق مالی مشترک میان شما و همسرتان هم مدرکی مهم برای اثبات رابطه واقعی شما و همسرتان خواهد بود.
 
فیلم و عکس‌های مربوط به دوران نامزدی و عروسی و هر چیزی که به‌نوعی بتواند رابطه عاطفی شما را واقعی نشان دهد، به شما کمک زیادی خواهد کرد. بااین‌حال اگر هنوز در این زمینه پرسش‌هایی برایتان وجود دارد، می‌توانید با تیم مهاجرتی ویزموندو در تماس باشید. تیم ویزموندو با دانش و تجربه زیادی که در حل پرونده‌های مهاجرتی دارد می‌تواند به شما مشاوره‌های ارزشمندی را در خصوص ازدواج یا طلاق قبل و بعد از قبولی در لاتاری ارائه کند.
 
طلاق بعد از قبولی در لاتاری

 

طلاق بعد از قبولی در لاتاری

برخی از افراد ممکن است در هنگام پر کردن فرم مربوط به لاتاری آمریکا قصد متارکه داشته باشند. اما هنوز فرآیند طلاقشان به صورت رسمی انجام نشده باشد. یکی از اشتباهات رایج در میان افرادی که قصد متارکه دارند، این است که فرم ثبت نام لاتاری را به عنوان یک فرد مجرد پر می‌کنند. چنین اشتباهی می‌تواند دردسر‌هایی را برای شما به وجود بیاورد به همین دلیل مشورت گرفتن از افراد خبره در زمینه مهاجرت می‌تواند به شما کمک کند که راحت‌تر به هدفتان برای مهاجرت به کانادا برسید.
 
 این دسته از افراد باید در هنگام ثبت نام در لاتاری فرم را به عنوان یک فرد متأهل پر کنند. شما در حین پر کردن فرم لاتاری باید همه مشخصات همسرتان را به صورت کامل و دقیق وارد کنید. در بازه اعلام قبولی تا زمان ارائه مدارک و مصاحبه در سفارت اگر طلاق شما به صورت قانونی ثبت شده باشد، شما می‌توانید وضعیت تأهل خود را به مجرد تغییر دهید. فرم DS260 به شما این امکان را می‌دهد که به ‌راحتی وضعیت تأهل خود را قبل و بعد از اعلام نتایج تغییر دهید.
 
 اگر هم جزو افراد بدشانسی باشید که پس از اتمام مهلت پر کردن فرم DS260 طلاقتان به صورت رسمی وارد شناسنامه‌تان شده باشد، باید به KCC نامه‌ای ارسال کنید و از آن‌ها بخواهید که با توجه به شرایطتان امکان پر کردن فرم DS260 را به‌طور اختصاصی برای شما فراهم کنند. در این فرم شما باید وضعیت تأهل خود را با انتخاب گزینه divorce تغییر بدهید.
 

طلاق بعد از گرفتن ویزای لاتاری

ازدواج یا طلاق و قبولی در لاتاری یکی از مباحث چالش‌برانگیز برای افرادی است که از این طریق قصد دریافت گرین کارت آمریکا را دارند. تا قبل از دریافت ویزا شما به‌راحتی از طریق فرم‌های مخصوص می‌توانید وضعیت تأهل خود را تغییر دهید؛ بدون اینکه مشکلی برای شما به وجود بیاید. اما پس از دریافت گرین کارت کار به همین سادگی نیست و شاید کل پروسه مهاجرت شما دچار مشکل شود. افرادی که کمتر از دو سال بعد از دریافت گرین کارت آمریکا قصد جدایی از همسرشان را داشته باشند باید فرم‌های مخصوصی را پر کنند. 
 
این فرم‌ها به آن‌ها کمک می‌کند که پرونده مهاجرتی‌شان به صورت مشترک با همسرشان مورد بررسی قرار نگیرد. علاوه بر این یک چالش اساسی دیگر برای آن‌ها به وجود خواهد آمد و آن اثبات واقعی بدون ازدواجشان است. اثبات واقعی بودن ازدواج برای این دسته از افراد کار بسیار سخت و دشواری است. بنابراین شما باید از یک وکیل زبده مشورت بگیرد. افرادی هم که بعد از حداقل دو سال بعد از دریافت گرین کارت لاتاری قصد جدایی از همسرشان را دارند، می‌توانند پروسه طلاق را به‌راحتی طی کنند؛ بدون اینکه مشکلی برای گرین کارت هر کدام از آن‌ها به وجود بیاید.
 

ازدواج پس از گرفتن ویزای لاتاری

در ادامه مباحث مربوط به ازدواج یا طلاق قبل و بعد از قبولی در لاتاری باید به این مسئله اشاره کنیم که یکی از روش‌هایی که می‌توان با استفاده از آن ویزای آمریکا را به دست آورد، ازدواج با فردی است که گرین کارت لاتاری این کشور را دارد. بااین‌حال قوانین بسیار سخت‌گیرانه‌ای برای استفاده از این شرط وضع شده است تا افراد نتوانند از این فرصت سوء استفاده کنند. به عنوان مثال افرادی که پس از دریافت ویزا و ورود به خاک کشور آمریکا به یک‌باره و در مدت زمان کوتاهی تصمیم به ازدواج می‌گیرند باعث ایجاد شک و تردید در پرونده مهاجرتی‌شان می‌شوند؛ زیرا این سؤال مطرح می‌شود که چرا قبلا این کار را انجام نداده‌اند یا دلیلشان برای 
 

ازدواج سریع برای فردی که ویزای آمریکا را ندارد چیست؟

 در چنین مواقعی احتمال اینکه صحت اطلاعاتی که به آفیسر اداره مهاجرت داده باشند، زیر سؤال می‌رود و شاید دیپورت شوند. همچنین باید در نظر داشته باشید که یک سال پس از حضور در کشور آمریکا و تصمیم برای ازدواج، دیگر قوانین خاصی برای شما وجود ندارد و همسر شما می‌تواند از روش‌های معمول مهاجرتی برای دریافت اقامت کشور آمریکا استفاده کند. البته این کار بسیار زمان‌بر و هزینه‌بردار است و ممکن است همه کارها به‌کندی پیش بروند. با این حال ویزای نامزدی و ویزای ازدواج در قوانین آمریکا وجود دارد و شما می‌توانید برای دریافت این نوع ویزا، درخواست خود را ثبت کنید.
 

ویزای نامزدی

ویزای نامزدی یا ویزای k-1 برای شهروندان غیر آمریکایی صادر می‌شود که می‌خواهند با یک تبعه کشور آمریکا ازدواج کنند. دریافت این نوع ویزا با توجه به شرایط افراد می‌تواند بین 3 تا 18 ماه طول بکشد. صدور این نوع ویزا منوط به داشتن برخی از شرایط خاص است. دریافت ویزای نامزدی به‌سادگی ازدواج یا طلاق قبل و بعد از قبولی در لاتاری نیست. به عنوان مثال هر دو فرد باید مجرد باشند و اگر ازدواج ناموفقی قبل از آن داشته‌اند باید همه مراحل مربوط به طلاقشان به صورت رسمی انجام ‌شده باشد.
 
همچنین سن فرد متقاضی هم باید بالاتر از سن قانونی باشد. نکته بسیار مهم درباره ویزای نامزدی این است که ویزای نامزدی به دریافت گرین کارت ختم نمی‌شود و شما بعد از ازدواج رسمی می‌توانید پروسه دریافت گرین کارت را طی کنید. نکته مهم دیگر اینکه افرادی که قصد ازدواج با یکدیگر را دارند، باید حداقل دو سال باهم در ارتباط بوده باشند و بتوانند این ادعا را ثابت کنند. همچنین مدت ‌زمانی که متقاضی ویزای نامزدی وارد خاک آمریکا می‌شود تا زمانی‌که ازدواجش را به صورت رسمی ثبت می‌کند نباید بیشتر از 3 ماه طول بکشد.
 
در برخی از ایالت‌ها قوانین سخت‌گیرانه‌تر دیگری هم وضع شده است. به عنوان مثال افرادی که قصد ازدواج فامیلی دارند، نمی‌توانند ویزای نامزدی بگیرند. در انتها لازم است بدانید که ویزای k-1 قابل تمدید نیست، ولی اگر دلیل منطقی برای طول کشیدن پروسه ازدواجتان داشته باشید، احتمال دریافت مجدد ویزا نامزدی وجود دارد.
 

ویزای ازدواج

 
این نوع ویزا یک تفاوت عمده با ویزای نامزدی دارد. افرادی می‌توانند برای ویزای ازدواج درخواست بدهند که با یک شهروند آمریکایی ازدواج کرده‌اند و اکنون قصد ورود به خاک کشور آمریکا را دارند. ویزای ازدواج به دو نوع ویزای IR1, CR1 تقسیم می‌شود. ویزای IR1 برای افرادی است که بیش از دو سال از ازدواجشان می‌گذرد و ویزای دوم هم برای کسانی صادر می‌شود که کمتر از دو سال است که ازدواج کرده‌اند.
 
 ویزای CR1 را می‌توان یک نوع ویزای مشروط دانست. زیرا باید به لحاظ قانونی حداقل دو سال از زمان ازدواج فرد متقاضی ویزای ازدواج با شهروند آمریکایی گذشته باشد. این قانون به منظور جلوگیری از هرگونه سوء استفاده برای افراد متقاضی ویزای آمریکا و در ادامه قوانین مربوط به ازدواج یا طلاق قبل و بعد از قبولی در لاتاری وضع شده است. 90 روز مانده به اتمام دو سال از ازدواجتان شما می‌توانید درخواست ویزای IR1 بدهید و اقامتتان را در کشور آمریکا دائمی کنید. البته باید در نظر داشته باشید که پروسه دریافت ویزای ازدواج بسیار طولانی زمان‌بر است.
 
در کمترین حالت حدود یک سال طول می‌کشد تا این ویزا برای شما صادر شود. در برخی از پرونده‌های مهاجرتی این مدت به 4 سال هم رسیده است. به همین دلیل اگر قصد مهاجرت از طریق ازدواج را دارید، بهتر است از جلسه مشاوره رایگان تیم ویزموندو استفاده کنید. همه وکلای مهاجرتی ویزموندو از دانش و اطلاعات کافی برای اخذ گرین کارت در کمترین زمان ممکن برخوردار بوده و می‌توانند به شما برای رسیدن به هدفتان کمک کنند.
 

ویزموندو پاسخگوی سؤالات شما درباره ازدواج یا طلاق قبل و بعد از قبولی در لاتاری

ازدواج و طلاق در لاتاری (هنگام ثبت نام یا بعد از قبولی لاتاری) یکی از مباحث پیچیده در مورد لاتاری آمریکا است. قوانین مختلفی برای افرادی که برنده لاتاری شده‌اند وجود دارد. یکی از مهم‌ترین قوانین مربوط به ازدواج یا طلاق قبل و بعد از قبولی در لاتاری هم اثبات صحت اطلاعاتی است که شرکت‌کنندگان در فرم لاتاری نوشته‌اند. اگر به هر دلیلی این اطلاعات اشتباه باشد، احتمال اینکه پرونده مهاجرتی شما بسته شود بسیار زیاد خواهد بود.
 
افرادی که مجرد هستند در صورت ازدواج بعد از ثبت نام یا برنده شدن در لاتاری باید فرم‌های مخصوصی را برای تغییر وضعیت تأهل خود پر کنند. این مسئله در مورد افرادی که طلاق گرفته‌اند هم صدق می‌کند. با پر کردم این فرم مشکلی در روند دریافت ویزا یا بررسی پرونده شما به وجود نخواهد آمد. در صورت وجود هر گونه سؤالی در مورد لاتاری آمریکا می‌توانید با تیم مهاجرتی ویزموندو ارتباط بگیرید. همچنین افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی یا کاری به کشورهای دیگر را دارند هم می‌توانند روی کمک مشاوران ما حساب ویژه‌ای باز کنند.
 

سوالات متداول

اگر هر دو نفر (زن و شوهر) برای ثبت نام در لاتاری فرم پر کنند، هر کدام دو شانس برای برنده شدن در لاتاری خواهند داشت. زیرا امکان مهاجرت از طریق همسر هم برای آن‌ها فراهم می‌شود؛ در غیر این صورت تأهل یا تجرد امتیازی برای برنده شدن در لاتاری به‌حساب نمی‌آید.

بله؛ منعی برای شرکت کردن این افراد در لاتاری وجود ندارد. بااین‌حال اگر هنوز طلاق آن‌ها رسمی نشده است مجبور خواهند بود که مشخصات همسرشان را هم در فرم ثبت نام بنویسند. پس از طلاق رسمی امکان حذف نام همسر از پرونده مهاجرتی برندگان لاتاری آمریکا وجود دارد.

خیر؛ ازدواج سفید نوعی از ازدواج رسمی محسوب نمی‌شود بنابراین شما نمی‌توانید از طریق پارتنر خود ویزای آمریکا را بگیرید. همچنین در حین ثبت نام در لاتاری هم باید به عنوان یک فرد مجرد اطلاعات خود را ثبت کنید تا شانستان را برای دریافت ویزا از دست ندهید.

این فرم مخصوص کسانی است که پس از ثبت نام در لاتاری ازدواج کرده‌اند یا طلاق گرفته‌اند. در این فرم می‌توان وضعیت تأهل را به مجرد یا متأهل تغییر داد. همچنین افرادی که پس از برنده شدن در لاتاری هم قصد دارند وضعیت تأهل خود را تغییر دهند می‌توانند از این فرم استفاده کنند.

دولت آمریکا قوانین سفت و سختی را برای مهاجران وضع کرده است. بر اساس این قوانین شما باید واقعی بودن ازدواج خود را از طریق ارائه مدارک رسمی و غیررسمی به مأمور اداره مهاجرت ثابت کنید. همچنین اگر در کمتر از دو سال از صدور ویزا طلاق بگیرید، احتمال اینکه دیپورت شوید و پرونده مهاجرتی شما و همسرتان بسته شود بسیار زیاد خواهد بود به همین دلیل ما این شیوه را برای دریافت گرین کارت آمریکا به هیچ عنوان توصیه نمی‌کنیم.

قبل از هر چیز باید ازدواج شما به صورت رسمی ثبت شده باشد. پس از‌ آن شما از طریق ارائه برخی مدارک مانند حساب بانکی مشترک، عکس‌های دوران دوستی و ازدواج و مدارکی مشابه این‌ها می‌توانید صوری نبودن ازدواج خود را ثابت کنید.

افرادی که خودشان گرین کارت آمریکا را دارند می‌توانند برای همسرشان ویزای ازدواج و یا ویزای نامزدی بگیرند. پروسه دریافت این نوع ویزا بسیار زمان‌بر است و شرایط خاصی دارد اما امکان‌پذیر خواهد بود.

مطالب مرتبط
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پاسخ به سوالات و نظرات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *