استادی پرمیت کانادا چیست؟ - ویزموندو
موسسه مشاوره مهاجرتی و سرمایه گذاری آکو مهاجر ویرا (ثبت: ۵۴۳۴۷)
دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری آکو
استادی پرمیت کانادا چیست؟

استادی پرمیت کانادا چیست؟

اگر بارها با سوال استادی پرمیت کانادا چیست؟ مواجه شده‌اید، باید گفت مجوز تحصیل در کانادا یک فرصت بی‌نظیر برای دانش‌آموزان بین‌المللی است که به‌دنبال تحصیل در یکی از بهترین سیستم‌های آموزش عالی جهان هستند. این مجوز به دانش‌آموزان اجازه می‌دهد در مدارس، دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی کانادا ثبت‌نام کنند و در دوره‌های تحصیلی مختلف شرکت داشته باشند. این فرایند به دانشجویان این امکان را می‌دهد تا در محیطی چندفرهنگی و پویا تحصیلات خود را ادامه دهند و از فرهنگ و زندگی کانادایی بهره‌مند شوند.
استادی پرمیت کانادا چیست؟
Picture of نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو
نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو

زمان مطالعه : 7 دقیقه

مدت زمان مطالعه مقاله 7 دقیقه میباشد
از آخرین اخبار مطلع شوید
فهرست مطالب

استادی پرمیت چیست؟

استادی پرمیت یا مجوز تحصیل سندی است که دولت کانادا صادر می‌کند تا به اتباع خارجی اجازه دهد در موسسات آموزشی تعیین‌شده (DLIs) در کانادا تحصیل کنند. بیشتر افراد خارجی برای تحصیل در کانادا نیازمند مجوز تحصیل هستند.
 
پیش از اقدام به درخواست، مطمئن شوید که تمام مدارک لازم را در اختیار دارید. قبل از سفر به کانادا باید این درخواست را ثبت کنید.
 
توجه داشته باشید که استادی پرمیت کانادا به معنای ویزا نیست. شما در ابتدا ویزای تحصیلی دریافت خواهید کرد تا بتوانید به خاک کانادا وارد شوید سپس استادی پرمیت شما صادر خواهد شد تا بتوانید در کانادا تحصیل کنید و میزان مشخصی اجازه کار داشته باشید.

شرایط استادی پرمیت کانادا

شما به‌عنوان دارنده استادی پرمیت کانادا، باید تعدادی از شرایط زیر را رعایت کنید. اگر این شرایط را نداشته باشید، احتمال دارد وضعیت دانشجویی و مجوز تحصیل خود را از دست بدهید. ضمن آنکه شاید مجبور شوید خاک کانادا را ترک کنید. به‌عنوان دارنده مجوز تحصیل، باید:
 
 • در یک موسسه آموزشی تعیین‌شده (DLI) ثبت‌نام کنید.
 • نشان دهید که فعالانه تحصیلات خود را دنبال می‌کنید.
 • ثبت‌نام تمام‌وقت در طول هر ترم تحصیلی (به‌استثنای استراحت‌های برنامه‌ریزی‌شده منظم)
 • پیشرفت در تکمیل دوره‌های برنامه خود 
 • مرخصی مجاز بیش از 150 روز در برنامه تحصیلی خود را نگیرید.
 • هر زمان که موسسه آموزشی بعد از دبیرستان را تغییر دادید به اداره مهاجرت اطلاع دهید.
 • اگر دیگر شرایط دانشجو بودن را ندارید، به تحصیل خود پایان دهید.
 • الزام به ترک کانادا، هنگامی که مجوز به پایان رسیده است.
مدارک لازم برای پرمیت کانادا

مدارک لازم برای استادی پرمیت کانادا

مدارک لازم برای استادی پرمیت کانادا عبارتند از:
 • نامه پذیرش
 • مدارک هویتی
 • گواهی اثبات تمکن مالی
 • کاور لتر (برای علت انتخاب کانادا برای تحصیل)
 • گواهی پذیرش کبک (CAQ) درصورتی‌که بخواهید برای بیش از 6 ماه در کبک تحصیل کنید.
 • معاینه پزشکی (در صورت لزوم)
 • ارائه اظهارنامه سرپرست جهت افراد زیر سن قانونی
 • پاسپورت معتبر
 • دو قطعه عکس
 • سند ازدواج برای متاهلین

مزایای گرفتن استادی پرمیت کانادا

اگر می‌پرسید مزایای گرفتن استادی پرمیت کانادا چیست؟ باید گفت، مردم از تمام گوشه‌وکنار جهان مایل به مهاجرت به کانادا هستند که به‌شدت از چندفرهنگی و مهاجران حمایت می‌کند. کانادایی‌ها به‌دلیل صمیمیت و مهمان‌نوازی و استقبال از تنوع ملیت‌ها، به دوست‌داشتنی‌ترین مردم جهان شهرت دارند.
 
کالج‌ها و دانشگاه‌های کانادا هر ساله پذیرای هزاران دانشجوی بین‌المللی از کشورهای متعدد هستند. 10 مزیت برتر تحصیل در کانادا برای دانشجویان بین المللی عبارتند از:
 
 • استاندارد بالای زندگی
 • فرایند استادی پرمیت کانادایی آسان
 • هزینه‌های زندگی مقرون‌به‌صرفه و شهریه‌های کم
 • در مدت تحصیل در کانادا می‌توانید کار کنید
 • مجوز کار پس از فارغ‌التحصیلی 
 • بدون محدودیت سنی
 • اخذ اقامت دائم
 • کارت سلامت استانی
 • محیط امن و آرام
 • مجوز کار برای همسر
مزایای گرفتن استادی پرمیت کانادا

تمدید استادی پرمیت کانادا

استادی پرمیت معتبر شما به شما اجازه می‌دهد تا به‌عنوان دانشجو در کانادا تحصیل کنید و بمانید. اگر می‌خواهید اقامت خود را در کانادا به‌عنوان دانشجو تمدید کنید تا برنامه تحصیلی خود را تکمیل سازید، باید برای تمدید مجوز تحصیل خود، قبل از انقضای آن اقدامات لازم را انجام دهید. تاریخ انقضای مجوز تحصیل خود را بررسی کنید و مطمئن شوید که قبل از آن تاریخ درخواست داده‌اید.

قوانین مرخصی در زمان استادی پرمیت در کانادا

برای مرخصی در زمان استادی پرمیت کانادا باید گفت، تا زمانی که شما دارای استادی پرمیت هستید، امکان درخواست مرخصی تحصیلی تا حداکثر ۱۵۰ روز وجود دارد. اما برای درخواست مرخصی تحصیلی در کانادا، باید یکی از دلایل زیر را به‌عنوان توجیه ارائه دهید. برای دریافت مرخصی تحصیلی، باید با دانشگاه یا کالج خود در ارتباط باشید و تاییدیه مربوطه را دریافت کنید. 
 
البته باید توجه داشته باشید که نیازی به اطلاع‌رسانی به اداره مهاجرت کانادا در مورد درخواست مرخصی نیست. تنها باید یکی از شرایط مرخصی را داشته باشید که عبارتند از:
 
 • مشکلات پزشکی
 • بارداری
 • از دست‌دادن یا از کارافتادگی یکی از اعضای خانواده
 • تعطیل‌شدن محل تحصیل به علت اعتصاب
 • بسته‌شدن دائمی محل تحصیل
 • تغییر دانشگاه یا کالج پس از دریافت استادی پرمیت
 • تعویق دوره توسط دانشگاه

تغییر دانشگاه یا کالج پس از اخذ ویزا

با داشتن استادی پرمیت کانادایی، این امکان را دارید تا مدرسه یا برنامه تحصیلی خود را در هر زمانی تغییر دهید. برای انجام این‌کار، باید مطمئن شوید که روش درست را دنبال می‌کنید و در شرایط استادی پرمیت خود باقی می‌مانند.

تغییر استادی پرمیت به ورک پرمیت یا ویزیتور ویزا

تغییر استادی پرمیت به ورک پرمیت یا ویزیتور ویزا

برای تغییر استادی پرمیت کانادا به سایر شرایط لازم به توضیح است که تغییر از استادی پرمیت به ورک پرمیت یا ویزیتور ویزا در کانادا بستگی به موارد مختلفی دارد و نیازمند بررسی دقیق وضعیت فرد است.
اگر دانشجو تمایل به کار تمام‌وقت پس از پایان دوره تحصیلی خود دارد،

می‌تواند درخواست تغییر از استادی پرمیت به ورک پرمیت (Post-Graduation Work Permit) را ارائه دهد. این تغییر به دانشجو امکان کار تمام‌وقت برای مدت محدودی پس از فارغ‌التحصیلی را فراهم می‌سازد.

اگر دانشجو تمایل به ورود به کانادا به‌عنوان ویزیتور (Visitor) دارد، باید بررسی کند که آیا موارد مختلفی مانند تعطیلات، دیدار خانواده، یا دلایل شخصی دیگر برآورده می‌شود. درخواست ویزیتور ویزا نیازمند توجیه و مدارک مرتبط با اهداف ویزیت خواهد بود.

فرق استادی پرمیت با ویزای تحصیلی کانادا چیست؟

اگر می‌پرسید فرق ویزای تحصیلی با استادی پرمیت کانادا چیست؟ باید گفت استادی پرمیت و ویزای تحصیلی هر دو نوع مجوز برای دانشجویان بین‌المللی در کانادا هستند، اما اهداف و شرایط مختلفی دارند. ویزای تحصیلی به دانشجو اجازه می‌دهد تا به مدت دوره‌ تحصیلی خود در کانادا بمانید. با این ویزا، دانشجو می‌تواند در تمام مقاطع تحصیلی از دوره زبان تا دکتری در کانادا ثبت‌نام کند.
 
این ویزا به دانشجو اجازه کار پاره‌وقت در طول دوره تحصیلی و کار تمام‌وقت در تعطیلات دانشگاهی را می‌دهد. بااین‌حال، استادی پرمیت فقط مدرکی است که اجازه تحصیل در یکی از مراکز آموزشی کانادا را ارائه می‌کند. بعد از دریافت استادی پرمیت برای ورود به خاک کانادا شما نیاز به دریافت ویزای تحصیلی خواهید داشت.

اعتبار استادی پرمیت کانادا چه مدت است؟

مدت‌زمان اعتبار استادی پرمیت به‌اندازه طول دوره تحصیلی شما و حداکثر تا 90 روز بعد از آن خواهد بود. شما باید مجوز تحصیل خود را قبل از تاریخ انقضا با درخواست آنلاین یا درخواست کاغذی تمدید کنید. توصیه می‌شود حداقل 2-3 ماه قبل از انقضای مجوز فعلی خود برای تمدید درخواست دهید.

اعتبار استادی پرمیت کانادا

وضعیت maintained status کانادا چیست؟‌

بعد از اینکه استادی پرمیت خود را تمدید کردید، این امکان را دارید تا در کانادا بمانید و تحت «وضعیت حفظ شده» (که قبلاً وضعیت ضمنی نامیده می‌شد) به تحصیل و کار ادامه دهید تا زمانی که IRCC در مورد درخواست شما تصمیم بگیرد، حتی اگر مجوز تحصیل شما در زمانی که منتظر رسیدگی هستید، منقضی شود.

قوانین استادی پرمیت کانادا برای دانش آموزان

کودکان خردسال و دانش‌آموزانی که می‌خواهند در کانادا تحصیل کنند باید قبل از ورود به کانادا برای دریافت مجوز تحصیل اقدامات لازم را انجام دهند. این مورد شامل دانش‌آموزانی می‌شود که با والدینی که قبلا مجوز تحصیل یا کار معتبر دریافت کرده‌اند، به کانادا مهاجرت خواهند کرد.

چه زمانی من فارغ التحصیل محسوب می‌شوم؟‌

اگر آخرین آزمون شما با موفقیت انجام شده است، دانشگاه اطلاعات مربوط به تکمیل درس‌های شما را از طریق یک ایمیل به شما اطلاع می‌دهد که این ایمیل حاوی تاریخ پایان دوره تحصیلی شما در کانادا خواهد بود. 
 
اگر این تاریخ در مدرک فارغ‌التحصیلی شما مشخص نباشد؛ ولی دانشگاه نامه‌ای به نام شما صادر کرده باشد، اداره مهاجرت کانادا تاریخی که در این نامه ذکر می‌شود را به‌عنوان تاریخ فراغت از تحصیل بر اساس مدارک شما درنظر می‌گیرد.

جمع‌بندی

برای پاسخ به سوال استادی پرمیت کانادایی چیست؟ باید توضیح دهیم با درخواست مجوز تحصیل در کانادا، دانشجویان از تجربه آموزشی باکیفیت، امکانات پژوهشی برجسته و فرصت‌های شغلی بعد از فارغ‌التحصیلی بهره‌مند می‌شوند.
 
این مجوز به دانشجویان این امکان را می‌دهد تا برای مدت مشخصی در کانادا باقی بمانند و مسیری را برای اقامت دائم یا ادامه تحصیل در این کشور باز کنند.

سوالات متداول

یکی از بزرگ‌ترین مزیت‌های استادی پرمیت کانادا در دوره تحصیلی، اجازه ورود خانواده شما به خاک کانادا خواهد بود.

برای تحصیل در برنامه‌های بیش از شش‌ماهه باید مجوز تحصیل دریافت کنید. مجوز تحصیل فقط برای مدارسی معتبر است که توسط دولت کانادا به‌عنوان مؤسسات آموزشی تعیین‌شده (DLIs) می‌شناسد.

اگر درخواست مجوز تحصیل شما رد شد، دو کار می‌توانید انجام دهید. ابتدا درخواست تجدیدنظر در مورد ریفیوز را برگزینید یا دلایل ریفیوز آن را بیابید و یک درخواست تجدیدنظر بفرستید.

مطالب مرتبط
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پاسخ به سوالات و نظرات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *