موسسه مشاوره مهاجرتی و سرمایه گذاری آکو مهاجر ویرا (ثبت: ۵۴۳۴۷)
دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری آکو
معرفی کامل استان ساسکاچوان در کانادا

معرفی کامل استان ساسکاچوان در کانادا

ساسکاچوان (Saskatchewan) استانی شمالی در قسمت غرب کانادا است. این استان به دلیل اینکه در منطقه‌ علفزار کانادا واقع شده است طبیعت بسیار زیبا و بکری دارد. به سبب داشتن دشت‌های پهناور و خاک حاصلخیز صنعت کشاورزی در ساسکاچوان بسیار پر رونق است و این استان به انبار غله کانادا معروف شده است. ساسکاچوان به دلیل شرایط اقلیمی و اقتصادی یکی از استان‌های مناسب برای زندگی مهاجران است. در این مطلب از ویزموندو برای آگاهی شما به معرفی کامل استان ساسکاچوان در کانادا پرداخته‌ایم تا همه چیز از استان ساسکاچوان کانادا را بدانید، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.
معرفی کامل استان ساسکاچوان در کانادا
نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو
نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو

زمان مطالعه : 7 دقیقه

زمان مطالعه : 5 دقیقه

از آخرین اخبار مطلع شوید
فهرست مطالب

استان ساسکاچوان در یک نگاه

استان ساسکاچوان طبیعتی بی‌نظیر و چمنزارهای وسیع دارد. نام این استان از رودخانه ساسکوچوان گرفته شده است. سرخپوستان که اولین ساکنان این سرزمین بودند، این نام را برای رودخانه انتخاب کردند. ساسکاتون (Saskatoon) به عنوان بزرگ‌ترین شهر و رجینا (Regina) به عنوان شهر مرکزی و پایتخت این استان شناخته می‌شود.
در حقیقت ساسکاچوان بخشی از منطقه پریری (Prairie) است و تنها استانی است که مرزهای کاملا مصنوعی دارد. جمعیت این استان حدود ۱.۲ میلیون نفر است و ششمین استان پر جمعیت کانادا به حساب می‌آید. انگلیسی زبان مادری غالب در ساسکاچوان است و اکثریت ساکنان این منطقه مسیحی هستند.

مرکز
مساحت
جمعیت
آب و هوا
زبان رسمی
منطقه زمانی
رجاینا (Regina)
۶۵۱،۰۳۶ کیلومتر مربع
۱.۲۱۸ میلیون نفر
آب و هوای قاره‌ای
انگلیسی
UTC-6

شرایط و استانداردهای زندگی در ساسکاچوان

استاندارد و کیفیت زندگی در ساسکاچوان بالا است. متوسط درآمد خانواده در این استان از متوسط درآمد خانوار در اغلب شهرهای کانادا بیشتر و حدود ۸۰ هزار دلار در سال می‌باشد. تمام شهروندان و ساکنان قانونی این کشور در این استان تحت پوشش خدمات بهداشتی و درمانی با بودجه عمومی قرار دارند. در نظر داشته باشید که اولین اقدام برای این که تحت پوشش خدمات بهداشتی و درمانی استان ساسکاچوان قرار بگیرید، اخذ کارت خدمات درمانی ساسکاچوان است.
مالیات فروش در استان ساسکاچوان ۶ درصد و پایین‌تر از استان‌های دیگر در کشور کانادا است. در ساسکاچوان شاخص جرم و جنایت بسیار پایین بوده و فرصت‌ها و جذابیت‌های اقتصادی بسیاری دارد که مهاجران را به این منطقه جذب کرده است. علاوه بر شرایط زندگی ایده‌آل، عدالت و رفاه برای شهروندان این استان فراهم است و انواع تفریحات و سرگرمی‌ها شامل انواع فستیوال‌ها، تئاتر و موسیقی، گالری‌های هنری، موزه، کنسرت و… در این استان وجود دارد.

آب و هوای استان ساسکاچوان

ساسکاچوان در منطقه سرسبز کانادا واقع شده است و از سمت شرق با مانیتوبا ((Manitoba و از سمت غرب با آلبرتا و از جنوب با ایالات متحده همجوار است. این استان آفتابی‌ترین استان کانادا می‌باشد و آب و هوای قاره ای دارد. در تابستان هوای این منطقه بین ۲۰ تا ۲۵ درجه سانتیگراد و در زمستان بین -5 تا -۱۵ است که گاهی به ۴۰- هم می‌رسد.
هر ساله تقریبا ۳۵۴ میلی‌متر در این استان بارندگی صورت می‌گیرد و تقریبا در ۴ فصل سال زیبایی بکر در این منطقه به چشم می‌خورد. به طور کلی می‌توان گفت آب و هوای این استان چالش برانگیز نیست و بعد از مدتی به راحتی می‌توان با آب و هوای این منطقه خود را وفق داد.

آب و هوای استان ساسکاچوان

هزینه زندگی در ساسکاچوان

هزینه زندگی در استان ساسکاچوان کانادا نسبت به دیگر مناطق کانادا مقرون به صرفه است. هزینه مسکن تقریبا نسبت به سایر مناطق کانادا پایین‌تر و نرخ بیکاری در این استان بسیار پایین بوده و سبب شده تا این استان محل مناسبی برای زندگی مهاجران باشد.
کانادا جزو ثروتمندترین کشورها است و به دور بودن این کشور از هر گونه جنگ و درگیری، سبب پایداری اقتصاد این کشور شده است. نرخ مالیات پایین و نرخ اشتغال بالا در استان ساسکاچوان و همچنین پایین بودن هزینه‌های زندگی به دلیل وجود منابع طبیعی سرشار این استان را تبدیل به مکانی مناسب برای مهاجران کرده است.

مهم‌ترین شهرهای ساسکاچوان

استان ساسکاچوان شهرهای مختلفی دارد که مهم‌ترین آن‌ها رجینا و ساسکتون است. در این بخش به معرفی مهم‌ترین شهرهای استان ساسکاچوان می‌پردازیم:

 • رجینا (Regina)

این شهر مرکز استان ساسکاچوان است و حدود ۲۴۰ هزار نفر جمعیت دارد. در شهر رجینا هزینه‌های زندگی و مسکن تقریبا پایین است و مکانی عالی برای مهاجران است. تعداد مهاجران این شهر زیاد است و فرهنگ و قومیت‌های مختلفی در آن وجود دارد. اقتصاد رجینا بر مبنای منابع طبیعی و خدمات است.

 • ساسکاتون (Saskatoon)

بزرگترین و پر جمعیت‌ترین شهر ساسکاچوان، ساسکاتون است که بیشتر از ۳۰۰ هزار نفر جمعیت دارد. این شهر منظره و چشم انداز بسیار زیبایی دارد و به واسطه رودخانه ساسکاچوان جنوبی به دو قسمت تقسیم شده است. این شهر اقتصادی مبتنی بر کشاورزی و معادن دارد اما در سال‌های اخیر به یکی از شهرهای مهم در زمینه بیوتکنولوژی کشاورزی در جهان تبدیل شده است.
ساسکاتون یکی از جوان‌ترین شهرهای کانادا است و دانشگاه ساسکاچوان یکی از مهم‌ترین مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی کانادا در این شهر قرار دارد.

 • استوان (Estevan)

این شهر از لحاظ اقتصاد رو به رشد و متوسط درآمد خانوار در سال، یکی از بهترین شهرها در استان ساسکاچوان برای مهاجرین است. آمار پایین جرائم و خدمات درمانی مناسب نیز سبب جذب بیشتر مهاجران به این شهر شده است. اقتصاد استوان بیشتر بر پایه تولید برق ، استخراج زغال سنگ و نفت و گاز است.

 • ویبورن (Weyburn)

این شهر با توجه به اینکه در بین شهرهایی قرار گرفته است که سرفت رشد بالایی دارند به عنوان «شهر فرصت» کانادا شناخته می‌شود. این شهر یکی از شهرهای توریستی کانادا است و حدود ۱۱هزار نفر جمعیت دارد. آمار جرایم در این شهر بسیار پایین و درآمد سالانه خانوار حدود ۷۸ هزار دلار است.

 • لویدمینستر(Lloydminster)

این شهر مرز بین ساسکاچوان و آلبرتا است و محیطی روستایی دارد که تمام امکانات شهری در آن وجود دارد. با توجه به مرزی بودن این شهر بین دو استان جامعه‌ای پر جنب و جوش و رو به پیشرفت دارد. جمعیت این شهر حدود ۳۲ هزار نفر است و متوسط درآمد سالانه خانوار در آن ۱۰۵ هزار دلار است.

حمل و نقل عمومی در ساسکاچوان

ساسکاچوان شبکه اتوبوسرانی مخصوص (STC) خود را دارد. سیستم حمل و نقل در این استان معمولا از اپلیکیشن‌های موبایلی برای اینکار استفاده می‌کنند. حمل و نقل عمومی در این استان شامل قطار و اتوبوس، تاکسی کرایه و خودرو و تاکسی‌های آبی است. برای استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی می‌توان کارت حمل و نقل محلی تهیه کرد.

حمل و نقل عمومی در ساسکاچوان

امکان دیدنی و سرگرمی ساسکاچوان

ساسکاچوان منطقه‌ای است که به دلیل قدمت و طبیعت منحصر به فردش، جاذبه‌های گردشگری و تفریحی بسیاری دارد. مهم‌ترین این اماکن عبارت‌اند از:

 • سایت تاریخی باتوش (Batoche)

این مکان تاریخی در لوئیس ریل قرار دارد. اگر اهل تاریخ و بازدید از مکان‌های تاریخی هستید، بازدید از سایت تاریخی باتوش که مکانی پایان یافتن شورش‌های شمال غرب در سال ۱۸۸۵ است را به شما توصیه می‌کنیم.

 • تپه‌های سرو

این علفزارها مرتفع‌ترین بخش ساسکاچوان هستند که در آن انوع فعالیت‌ها اعم از کمپینگ، پیاده‌روی،زیبپ لاین و.. قابل انجام است و می‌توان زمان بسیار جذاب و هیجان‌انگیزی را در آن گذراند.

 • رودخانه چرجیل

در آب‌های خروشان رودخانه چرجیل می‌توانید به قایقرانی بپردازید و از منظره و طبیعت ان بهره‌مند شوید.

 • دریاچه میلتون

ماهیگیری یکی از فعالیت‌های جذابی است که در این دریاچه می‌توان به آن پرداخت.

 • پارک ملی آلبرت

بازدید از حیات وحش در پارک ملی آلبرت یکی از جذاب‌ترین فعالیت‌ها در این استان است. در این پارک حیواناتی مانند گاومیش کوهان‌دار، روباه، گوزن، گرگ و… وجود دارند.

 • بزرگراه ترانس کانادا (Trans-Canada)

این بزرگراه از میان مزارع و چمنزارها می‌گذرد که در تابستان رنگ‌های متنوع زیبایی خیره کننده‌ای دارند و در نزدیکی چاپلین مزارع جای خود را به دریاچه‌های نمکی کم عمق می‌دهد.

فرهنگ استان ساسکاچوان

با توجه به اینکه این استان مهاجرپذیر است، چندفرهنگی و تنوع فرهنگی بسیاری دارد. وجود ملیت و قوم‌های مختلف محیط فرهنگی و زندگی در این استان را بسیار جذاب کرده و مهاجران راحت می‌توانند با محیط ارتباط برقرار کرده و خود را وفق دهند.
وجود فرهنگ‌های مختلف باعث شده که تنوع غذایی در ساسکاچوان بسیار بالا باشد. از آنجا که این استان قدمت و تاریخچه هزاران ساله دارد، مکان‌های تاریخی و قومیتی جالب و دیدنی آن سالانه هزاران گردشگر را جذب می‌کند. این استان هر سال میزبان فستیوال‌های فرهنگی و هنری مختلف است.

حقایق خاص در مورد ساسکاچوان

این استان یکی از جذاب‌ترین و شگفت‌انگیزترین مناطق در کانادا است که خصوصیات منحصربه فردی دارد. در این بخش به چند حقیقت و خصوصیت خاص از ساسکوچان اشاره می‌کنیم.

 • بیش از ۱۰۰،۰۰۰ هزار دریاچه در استان ساسکاچوان وجود دارد.
 • شهر ساسکاتون آفتابی ترین شهر کانادا با میانگین تابش ۲،۳۸۰ ساعت تابش در سال است.
 • بزرگترین تپه‌های شنی کانادا با طول ۱۰۰ کیلومتر در این استان قرار دارد.
 • کشاورزی بزرگترین صنعت این استان است.
 • بزرگ‌راه‌های این استان با طول تقریبا ۲۶۰۰۰ کیلومتر ، طولانی‌ترین و بزرگترین بزرگ‌راه‌ها در کانادا است.
 • ساسکاچوان بزرگترین تولید‌کننده گندم در کانادا و یکی از بزرگترین تولید کنندگان گندم در جهان است.

آموزش و تحصیل در ساسکاچوان

تمام افراد زیر ۲۰ سال که اقامت دائم کانادا را دارند، حق تحصیل رایگان در مدارس دولتی این استان را دارند. در ساسکاچوان به غیر از برنامه‌های استاندارد آموزشی دولت کانادا، تدریس برنامه‌های تحصیلی به زبان فرانسه نیز انجام میشود. شهر ساسکاتون در این استان ۲۶۰۰۰ دانش اموز دارد.
این استان ۲ دانشگاه مهم رجاینا و ساسکاچوان دارد که دانشجویان از سراسر دنیا می‌توانند به تحصیل در آن‌ها بپردازند. همچنین مدارس فنی حرفه‌ای زیادی در این استان وجود دارد که به آموزش حرفه و مهارت به دانش آموزان می‌پردازند.

آموزش و تحصیل در ساسکاچوان

نحوه مهاجرت به ساسکاچوان

برنامه استانی ساسکاچوان بهترین راه مهاجرت به این استان است. در این برنامه افردی که دارای مهارت خاصی در زمینه های مورد نیاز این استان هستند، امکان مهاجرت به کانادا داده می‌شود. هریک از این برنامه‌ها شرایط خاص خود را دارند و به چندین زیرمجموعه تقسیم می‌شوند. برنامه PNP نامزدی استان ساسکاچوان در موارد زیر اقدام به پذیرش مهاجر می‌کند:

 • برنامه کارگر ماهر بین المللی (Skilled Worker International)
 • برنامه تجربه کاری ساسکاچوان (Saskatchewan Experience)
 • برنامه سرمایه‌گذاری در ساسکاچوان (Entrepreneur and Farm))

نیروی کار بین‌المللی متداول‌ترین و پرطرفدارترین برنامه استانی برای مهاجرت به ساسکاچوان است. در صورتی که یگ پیشنهاد شغلی (Job offer) از کارفرما در این استان داشته باشید، می‌توانید از این طریق برای مهاجرت به کانادا اقدام کنید. همچنین برنامه مهاجرتی استانی ساسکاچوان، افراد کارآفرین، دانشجویان و کشاورزان را شناسایی کرده و به آن‌ها فرصت کار و اقامت در این استان را می‌دهد.
در صورتی که تصمیم گرفته‌اید تا به این استان مهاجرت کنید بهتر است قبل از اقدام اطلاعات دقیقی از برنامه‌های مهاجرتی مختلف ساسکاچوان کسب کنید. گروه مهاجرتی ویزموندو در این مسیر به بهترین شیوه شما را یاری می‌کند.

جمع بندی کلی

استان ساسکاچوان کانادا به واسطه رو به رشد بودن و کیفیت بالای زندگی یکی از گزینه‌های مناسب برای مهاجران است. این استان با طبیعتی عالی، نرخ بیکاری پایین و هزینه‌های زندگی مقرون به صرفه مقصد بسیاری از مهاجران شده است. برای اخذ اقامت کانادا و زندگی در ساسکاچوان می‌توانید از طریق برنامه استانی اقدام کنید.
موسسه مشاوره مهاجرتی و سرمایه‌گذاری آکو مهاجر ویرا، با داشتن تجربه موفق در امور مهاجرتی و توسعه بیش از ۱۰۰ کسب و کار موفق، انجام کلیه امور مهاجرتی را ارائه می‌دهد. در صورتی که قصد اخذ اقامت کانادا را دارید، می‌توانید با کارشناسان ما تماس گرفته و از راهنمایی و مشاوره تخصصی ایشان بهره‌مند شوید.

سوالات متداول

انگلیسی زبان اصلی در این استان است ولی زبان‌های دیگری مانند فرانسه و آلمانی و.. نیز در این استفاده می‌شود.

می‌توان گفت صنعت نفت گاز، کشاورزی، دامداری، معدن و گردشگری از مهم‌ترین صنایع ساسکاچوان است.

اجاره خانه در ساسکاچوان به صورت هفتگی، ماهانه و ثابت است. اجاره هفتگی در پایان ۷ روز، اجاره ماهانه در پایان ماه و اجاره ثابت بسته به توافق طرفین ۶ ماهه یا یکساله اخذ می‌شود

از بیزینس‌های موفق در این استان می‌توان به خدمات مراقبتی مانند مرکز نگهداری سالمندان یا کودکان، راه‌اندازی سیستم بازیافت، کامیون غذا و.. اشاره کرد.

در سال ۲۰۲۳ نرخ بیکاری در این استان ۵.۵ ٪ بوده است.

بله، حتما برای کار در ساسکاچوان باید مدرک معتبر زبان انگلیسی یا فرانسه داشت.

مطالب مرتبط
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پاسخ به سوالات و نظرات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *