موسسه مشاوره مهاجرتی و سرمایه گذاری آکو مهاجر ویرا (ثبت: ۵۴۳۴۷)
دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری آکو
اقامت کانادا از طریق خرید ملک

آیا اقامت کانادا از طریق خرید ملک امکان‌پذیر است؟

آیا اقامت کانادا از طریق خرید ملک امکان‌پذیر است؟ در کانادا امکان اخذ اقامت از طریق خرید ملک وجود دارد. برنامه مقیمان مشتریان (Investor Visa) که توسط دولت کانادا پیاده‌سازی شده است، به شما این امکان را می‌دهد که با خرید و سرمایه‌گذاری در کانادا، اقامت دائم دریافت کنید. افرادی که این سؤال را که اقامت کانادا از طریق خرید ملک چگونه است؟ باید گفت که برای اخذ اقامت از طریق خرید ملک، باید شرایطی را رعایت کنید. این شرایط شامل حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری، معتبر بودن منبع درآمد، اطلاعات مالی کافی و قابل‌تأیید و موارد دیگر است که توسط مقامات مهاجرتی بررسی می‌شود. خرید ملک در کانادا برای خارجی‌ها مجاز است و در حقیقت بسیاری از مهاجران از این روش برای اخذ اقامت استفاده می‌کنند. بااین‌حال، همواره توصیه می‌شود قبل از هر تصمیمی، با کارشناسان حرفه‌ای ویزموندو در زمینه حقوق مهاجرت و قوانین کانادا مشورت کنید.
اقامت کانادا از طریق خرید ملک
نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو
نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو

زمان مطالعه : 7 دقیقه

زمان مطالعه : 5 دقیقه

از آخرین اخبار مطلع شوید
فهرست مطالب

شرایط اقامت کانادا با خرید ملک

تمام افرادی که در خارج از کانادا زندگی می‌کنند و اقامت قانونی در این کشور ندارند، می‌توانند ملکی را در کانادا خریداری کنند. اما اقامت کانادا از طریق خرید ملک فقط برای افرادی که برای مهاجرت دست به چنین اقدامی زدند، امکان‌پذیر نیست. برای اجاره یا خرید خانه در کانادا، لازم نیست شهروند یا مقیم دائم باشید. هر شهروند خارجی مجاز است که بدون هیچ‌گونه محدودیتی این کار را انجام دهد. آن‌ها فقط باید مالیات‌های مورد نیاز مانند مالیات فروش یا مالیات انتقال زمین را پرداخت کنند تا مالکیت اموال کانادایی خود را داشته باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان ویزموندو در اتباط باشید و به‌صورت رایگان مشورت‌های لازمه را دریافت کنید.

اگر شما بدون ویزای کار یا تحصیل، مالک یک ملک در کانادا هستید، می‌توانید برای سفرهای توریستی به کانادا وارد خانه خود شوید و طبق زمان اعتبار ویزا در آنجا اقامت داشته باشید. اما داشتن ملک دلیلی برای اخذ ویزا توریستی نیست. داشتن ملک و خرید خانه در کانادا برای هر شخصی که شهروند یا مقیم دائم کانادا نیست، فقط یک امتیاز محسوب می‌شود. امتیازهایی که به متقاضیان مهاجرت تعلق می‌گیرد، شامل امتیاز بابت زندگی اعضای خانواده در کانادا، توانایی صحبت به زبان انگلیسی یا فرانسوی، سن، سرمایه و مدرک تحصیلی است. توجه داشته باشید که محدودیت سنی برای مهاجرت به کانادا وجود ندارد. بااین‌حال، اگر سن شما بیشتر از 45 سال است، امکان دارد مهاجرت به کانادا از طریق برنامه اکسپرس اینتری کمی دشوار شود؛ اما راه‌های مهاجرت دیگری نیز برای شما وجود خواهد داشت.

 

موانعی برای ورود به کانادا با وجود خرید ملک

برای مهاجرت به کانادا از طریق خرید ملک و اخذ ویزا، یکی از شروط مهم آن، عدم داشتن سابقه کیفری است. اگر فردی سابقه کیفری داشته باشد، ممکن است مشکلاتی در اخذ ویزای ورود به کانادا داشته باشد. در این صورت، خرید یک ملک در کانادا تنها نمی‌تواند مجوز ورود یا اقامت دائم را فراهم کند.

بااین‌حال، خرید یک ملک در کانادا می‌تواند به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری امن در نظر گرفته شود. همچنین، ارزش ملک ممکن است در طول زمان افزایش یابد و در صورت فروش، سودی را به شما برساند.

موانعی برای ورود به کانادا با وجود خرید ملک

 

چه اشخاصی می توانند در کانادا ملک مسکونی خریداری کنند؟

آیا اقامت کانادا از طریق خرید ملک امکان‌پذیر است؟ کانادا یک کشور پذیرنده برای خریداران خانه از تمام کشورهای جهان بوده و هیچ محدودیتی در این زمینه برای خرید ملک اعمال نشده است. بااین‌حال، برخی از بانک‌های کانادایی تعداد ملک‌های قابل تحت پوشش مالی برای هر شخص را به ۵ عدد محدود کرده‌اند. همچنین، از تاریخ ۲۱ آوریل ۲۰۱۷ (28 فروردین 1396)، یک مالیات ۱۵ درصدی به نام مالیات تجارت غیرمقیمان برای خریداران غیر شهروند و غیرمقیم ملک در نظر گرفته شده است.

 

آیا خرید خانه در کانادا شانس دریافت اقامت و مهاجرت به این کشور را افزایش می‌دهد؟

اقامت کانادا از طریق خرید ملک چگونه است ؟ مهاجرت به کانادا فرایندی بسیار پیچیده‌ای دارد و متأسفانه مالکیت یک‌خانه عامل اصلی برای مهاجرت و اقامت در کانادا محسوب نمی‌شود. اما داشتن یک‌خانه در کانادا، به‌عنوان بخشی از دارایی‌های مالی شما، برای درخواست ویزا و اقامت در این کشور تأثیر خواهد داشت. این ممکن است به‌عنوان یکی از اثبات‌های مالی و ملکی شما در نظر گرفته شود. بااین‌حال، در انتخاب شما برای مهاجرت، مالکیت یک‌خانه تأثیر چندانی نخواهد داشت. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید از کارشناسان سایت ویزموندو به‌صورت رایگان، مشاوره بگیرید و اطلاعات دقیق‌تری را کسب کنید.

 

مراحل اخذ اقامت کانادا از طریق خرید ملک

اگرچه امکان اخذ اقامت کانادا از طریق خرید ملک وجود ندارد؛ اما در برخی کشورهای دیگر مانند ترکیه، اسپانیا، ایرلند، پرتغال و غیره، مهاجرت از طریق خرید ملک امکان‌پذیر است. در این کشورها، افرادی که ملکی خریداری می‌کنند، پس از گذشت 5 سال می‌توانند شهروندی آن کشور را دریافت کنند؛ اما در کانادا، این روش برای اخذ اقامت معتبر نیست.

بااین‌حال، اگر سرمایه کافی دارید، می‌توانید از طریق برنامه‌های سرمایه‌گذاری در کانادا اقامت دائم این کشور را دریافت کنید و برای دریافت اطلاعات دقیق‌تر با مشاوران ویزموندو در ارتباط باشید. کانادا برنامه‌های مختلفی را برای اقامت مهاجران سرمایه‌گذار در نظر گرفته است.

 

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق خرید ملک

اگرچه مهاجرت به کانادا از طریق خرید ملک امکان‌پذیر نیست؛ اما شرایط خرید ملک برای اتباع خارجی بهبودیافته است. خریداران خارجی ملک در کانادا حقوق برابری نسبت به مالکین دارای تابعیت این کشور را دارند.
همچنین، برخی ایالت‌ها در کانادا قوانین خاصی دارند که باید رعایت شود. اگر قصد دارید شش ماه یا کمتر در کانادا اقامت کنید، به‌عنوان غیرمقیم در نظر گرفته می‌شوید. ولی اگر می‌خواهید بیش از شش ماه در سال در کانادا اقامت داشته باشید، باید برای مهاجرت اقدام کنید. داشتن دارایی در کانادا نشان می‌دهد که شما به این کشور وابستگی دارید.

داشتن ملک در این کشور، اگر بخواهید از طریق برنامه نامزدان استانی (PNP) ویزا دریافت کنید، نگرانی‌های مسئولان را درباره ترک کانادا را به حداقل می‌رساند. همچنین، اگر قصد مهاجرت از طریق ویزای بشردوستانه کانادا را دارید، خرید ملک می‌تواند به‌عنوان یک عامل مثبت محسوب شود.

 

عوامل تأثیرگذار بر هزینه خرید ملک در کانادا

اگر قصد دارید در کانادا ملکی بخرید، باید تمام هزینه‌های مربوط را در نظر بگیرید. قیمت خرید یک‌خانه تحت‌تأثیر مواردی مانند مکان قرارگیری در محله موردنظر و مالیات‌های نقل‌وانتقال ملک است.

اگرچه بازرسی خانه طبق قانون الزامی نیست؛ اما به‌عنوان یک خریدار، شما نباید این ریسک را بپذیرید. در برخی ایالت‌ها، بازرسان خانه تحت نظارت دولت فعالیت می‌کنند. همچنین، هزینه‌های حقوقی مانند مالیات برای خانه‌های نوساز نیز در هزینه کل تأثیر خواهد داشت.

عوامل تأثیرگذار بر هزینه خرید ملک در کانادا

 

بهترین شهر کانادا برای خرید ملک

در ادامه می‌خواهیم بهترین شهرهای کانادا برای خرید ملک را از نظر ویزموندو معرفی کنیم:

  • مونترال

یکی از بهترین شهرهای کانادا برای خرید ملک، مونترال است. این شهر رونق بازار مسکن، رشد ارزش قیمت املاک و مزایای اقتصادی قابل‌توجهی دارد. بااین‌حال، اجاره ملک در مونترال بسیار گران است و هزینه‌های زندگی نیز بالا خواهد بود.

  • شربروک

به دلیل هزینه‌های پایین زندگی، یکی از شهرهای موردتوجه مهاجران برای خرید ملک، شربروک است. قیمت مسکن در این شهر به طور قابل ‌توجهی پایین‌تر از شهرهای بزرگ کانادا مانند مونترال یا تورنتو بوده و کم‌ترین هزینه‌های را برای زندگی در شربروک پرداخت خواهید کرد.

  • ادمونتون و کلگری (آلبرتا)

یکی از بهترین استان‌های کانادا برای زندگی، آلبرتا است و شهرهای بزرگ آن مانند ادمونتون و کلگری نیز در مقایسه با سایر شهرهای بزرگ کانادا بسیار مقرون‌به‌صرفه‌تر هستند.

 

بررسی استانداردهای سرمایه‌گذاری در کانادا جهت خرید ملک

استانداردهای سرمایه‌گذاری در کانادا برای خرید ملک عبارت‌اند از:
برنامه‌های سرمایه‌گذاری: برای اقامت در کانادا از طریق خرید ملک، شما باید مبلغی را به‌عنوان سرمایه‌گذاری در یکی از برنامه‌های موجود، مانند خرید آپارتمان یا واحدهای تجاری، مشخص کنید.
قوانین و ملاحظات: حتی افرادی که ویزای توریستی دارند نیز می‌توانند در کانادا املاک مسکونی و تجاری خریداری کنند. بااین‌حال، باید قوانین و ضوابط قانونی و مالیاتی مربوط به خرید خانه و اقامت در کانادا را رعایت کرد.
فرایند خرید: در فرایند خرید ملک در کانادا، شما باید 20 درصد از کل مبلغ خانه را به‌عنوان پیش‌پرداخت به فروشنده پرداخت کنید.

 

بررسی شاخص ‌های اقتصادی در کانادا جهت خرید ملک

با توجه ‌به شاخص‌های اقتصادی بررسی شده توسط ویزموندو، می‌توان نتیجه گرفت که شهرهای مقرون‌به‌صرفه‌تری مانند مونترال، شربروک و شهرهای آلبرتا (ادمونتون و کلگری) گزینه‌های مناسب‌تری برای خرید ملک در کانادا هستند. این شهرها دارای قیمت مسکن نسبتا مناسب‌تری هستند و همچنین هزینه‌های جانبی خرید ملک در آنها نسبت به شهرهای گران‌بها مانند ونکوور و تورنتو کمتر است. همچنین، شرایط وام مسکن نیز برای افراد غیرمقیم در کانادا در نظر گرفته شده است. بااین‌حال، همواره توصیه می‌شود قبل از هرگونه خرید ملک، با مشاوران ویزموندو مشورت کرده و تحقیقات دقیقی را انجام دهید.

 

واجدین شرایط مهاجرت به کانادا از طریق خرید ملک

غیرمقیمان می‌توانند وام مسکن دریافت کنند تا خانه در کانادا بخرند. همچنین، افراد غیر کانادایی که ویزای ورک پرمیت داشته و شرایط لازم را دارند، می‌توانند زمین مسکونی و تجاری را در کانادا خریداری کنند. برای خرید خانه در کانادا، این افراد باید دو شرط را رعایت کنند که شامل داشتن ویزای معتبر غیر توریستی و عدم خرید بیش از یک ملک در کانادا است.

این امکانات به افراد غیرمقیم و غیر کانادایی که می‌خواهند به کانادا مهاجرت کنند، فرصتی را برای خرید ملک و سرمایه‌گذاری در این کشور ایجاد می‌کنند.

 

هزینه ‌های خرید ملک و اجاره ملک در کانادا

میانگین هزینه خرید ملک در کانادا حدود 9.882 دلار کانادایی است. در فرآیند مهاجرت به کانادا از طریق خرید ملک ، باید 20 درصد از کل مبلغ خانه را به‌عنوان پیش‌پرداخت به فروشنده پرداخت کرد. همچنین، باید هزینه‌های جانبی مانند مالیات، بیمه و عوارض شهرداری را نیز در نظر بگیرید که می‌تواند تا 10 درصد از قیمت خرید را شامل شود.

در مورد هزینه اجاره ملک در کانادا، نرخ اجاره ماهانه در کانادا سالانه حدود 12 درصد افزایش می‌یابد. در اجاره ملک، هزینه‌های دیگری مانند مالیات با صاحب ملک و هزینه‌های رنگ آمیزی (در بعضی موارد) نیز وجود دارد. با این حال، لازم به ذکر است که این ارقام تخمینی هستند و هزینه‌ها ممکن است بسته به موقعیت جغرافیایی، نوع ملک و سایر عوامل متغیر، متفاوت باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان سایت ویزموندو در تماس باشید و با آنها به صورت رایگان مشورت کنید.

هزینه ‌های خرید ملک و اجاره ملک در کانادا

 

شرایط کلی دریافت وام خانه در کانادا برای شهروندان خارجی چیست؟

معمولاً بانک‌های کانادایی درخواست می‌کنند که افراد غیرمقیم و شهروندان خارجی در کانادا حداقل 35 درصد از مبلغ خرید خانه را به‌صورت پرداخت اولیه (down payment) نقدی داشته باشند. به عبارت دیگر، برای دریافت وام مسکن، افراد باید حداقل 35 درصد از ارزش کل خانه را به صورت نقدی پرداخت کنند و میزان وام دریافتی آن‌ها تا حداکثر 65 درصد ارزش خانه محاسبه می‌شود.

همچنین، لازم به ذکر است که قوانین و مقررات مربوط به وام خانه در هر بانک ممکن است با یکدیگر متفاوت باشند و برخی بانک‌ها امکان دارد سخت‌گیری بیشتری در ارائه وام به شهروندان خارجی داشته باشند. شما باید قبل از اقدام به خرید ملک و درخواست وام، با بانک‌ها یا مشاوران ویزموندو مشورت کرده تا اطلاعات دقیق و کامل در خصوص شرایط و الزامات دریافت وام مسکن را دریافت کنید.

 

انتظار پرداخت چه هزینه هایی را برای خرید خانه در کانادا باید داشته باشم؟

به‌عنوان یک فرد غیرمقیم و شهروند خارجی، برای اقامت کانادا از طریق خرید ملک-2024 ، شما باید مالیات 15 درصدی را پرداخت کنید. علاوه بر آن، برای پرداخت هزینه‌های جانبی دیگر مانند مالیات انتقال ملک و زمین و هزینه‌های قانونی، باید آمادگی کامل را داشته باشید. همچنین، باید به مالیات سالانه ملک خریداری شده نیز توجه کنید.

 

مشاوره با ویزموندو در زمینه خرید ملک و سرمایه گذاری

آیا اقامت کانادا از طریق خرید ملک امکان‌پذیر است؟ به‌عنوان یک فرد غیرمقیم که به خرید خانه در کانادا علاقه‌مند هستید، توصیه می‌شود حتما از خدمات یک وکیل متخصص در زمینه مالکیت خارجی استفاده کنید. ویزموندو، یکی از بزرگ‌ترین و باتجربه‌ترین مؤسساتی است که می‌تواند با بهره‌گیری از کارشناسان و مشاوران ماهر، شما را در فرایند خرید ملک در کانادا یاری دهد. همچنین، درصورتی‌که اقامت در کانادا را از طریق خرید ملک به دست نیاورید، تیم ویزموندو می‌تواند به شما در راه‌های دیگر مهاجرت به کانادا از طریق خرید ملک کمک کند.

سوالات متداول

خرید ملک در کانادا نمی‌تواند به‌تنهایی اقامت یا شهروندی کانادا را به شما بدهد. برای اقامت دائم یا شهروندی، نیازمندی‌های دیگری مانند مهارت‌ها و تحصیلات هستند. متخصصان مهاجرت می‌توانند در استراتژی مهاجرت شما راهنمایی کنند.

بله می‌توانید در کانادا ملک را اجاره کنید. اما باید با قوانین مالک و مستأجر کانادا آشنا باشید، زیرا این قوانین در استان‌های مختلف ممکن است متفاوت باشند.

قیمت خانه در کانادا در مقایسه با آمریکا حدود 40٪ بیشتر است، اما مناطقی در کانادا وجود دارند که مسکن ارزان‌تری دارند. قیمت خانه بستگی به محل اقامت شما دارد.

قیمت املاک در نیوبرانزویک در سه سال گذشته کاهش‌یافته است، آن را به ارزان‌ترین استان مسکن در کانادا تبدیل کرده است. بریتیش کلمبیا، انتاریو و ونکوور دارای گران‌ترین خانه‌ها هستند، درحالی‌که عمارت‌های مجلل در منطقه اوک ویل قرار دارند.

در حال حاضر، خرید ملک در کانادا به‌تنهایی به‌عنوان یک برنامه مهاجرتی تعریف نشده است.

مطالب مرتبط
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پاسخ به سوالات و نظرات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *