انگشت نگاری ویزای تحصیلی کانادا ۲۰۲۴ | قوانین+ هزینه‌+ مراحل
موسسه مشاوره مهاجرتی و سرمایه گذاری آکو مهاجر ویرا (ثبت: ۵۴۳۴۷)
دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری آکو
انگشت نگاری ویزای تحصیلی کانادا ۲۰۲۴

انگشت نگاری ویزای تحصیلی کانادا 2024

آیا تا به حال برای ویزای کانادا درخواست داده‌اید؟ دریافت ویزای کانادا برای کسانی که قصد تحصیل دارند واجب است. با داشتن ویزای تحصیلی مجوز ورود به کانادا را خواهید داشت و می‌توانید تا مدت اتمام تحصیل خود در این کشور باقی بمانید. دریافت ویزا مراحل مختلفی دارد که یکی از آن‌ها انگشت نگاری ویزای تحصیلی کانادا خواهد بود.
انگشت نگاری ویزای تحصیلی کانادا ۲۰۲۴
Picture of نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو
نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو

زمان مطالعه : 7 دقیقه

زمان مطالعه : 5 دقیقه

از آخرین اخبار مطلع شوید
فهرست مطالب

آشنایی با قوانین و مراحل انگشت نگاری ویزای تحصیلی کانادا

آیا تا به حال برای ویزای کانادا درخواست داده‌اید؟ دریافت ویزای کانادا برای کسانی که قصد تحصیل دارند واجب است. با داشتن ویزای تحصیلی مجوز ورود به کانادا را خواهید داشت و می‌توانید تا مدت اتمام تحصیل خود در این کشور باقی بمانید. دریافت ویزا مراحل مختلفی دارد که یکی از آن‌ها انگشت نگاری ویزای تحصیلی کانادا خواهد بود.

انگشت نگاری یک مرحله اجباری برای دریافت ویزا است و اگر آن را انجام ندهید، ممکن است روند دریافت ویزا با مشکل مواجه شود. در ادامه به نحوه انجام بیومتریک و قوانین انگشت نگاری برای ویزای کانادا در ویزموندو به طور کامل اشاره خواهیم کرد.

انگشت نگاری ویزای تحصیلی کانادا یا بیومتریک کانادا چیست؟

به عنوان قانون جدید انگشت نگاری کانادا کسانی که قصد ورود به کانادا و دریافت ویزا را دارند، باید مراحلی را طی کنند که بیومتریک کانادا یکی از آن‌ها خواهد بود. این مرحله از سال 2018 در روند دریافت ویزای تحصیلی و دیگر ویزاها قرار گرفت. انگشت نگاری ویزای تحصیلی کانادا برای اطمینان حاصل کردن از نداشتن سو سابقه و ورود مجرمین به خاک کانادا انجام می‌شود. در واقع با انگشت نگاری هویت خود را تایید می‌کنید.

در کشورهای مختلف مراکز یا شعبه‌هایی برای انگشت نگاری وجود دارند که به آن‌ها مرکز پرداز ویزا مخصوص انگشت نگاری می‌گویند. با مراجعه به این مراکز که مورد تایید دولت کانادا هستند، می‌توانید یکی از مراحل دریافت ویزای خود را انجام دهید. در این مراکز هم اثر انگشت و هم عکس خود را در اختیار آفیسر برای بررسی می‌گذارید. در ایران شعبه بیومتریک وجود ندارد و برای تکمیل کردن این مرحله باید به شعبه ترکیه یا کشورهای دیگر مراجعه کنید.

کاربرد بیومتریک کانادا

انجام بیومتریک معمولا کاربردهای مشخصی دارد و بدون انجام آن نمی‌توانید ویزای خود را دریافت کنید. اصلی‌ترین کاربرد آن تایید هویت شما خواهد بود. در مرکز بیومتریک از اثر انگشت و عکس چهره شما استفاده می‌کنند تا کمتر از 5 دقیقه هویت شما را چک کنند.

کاربرد دیگر آن برای بررسی سو سابق و مجرم بودن شما است. کانادا از ورود افرادی که پرونده جنایی یا سو سابقه داشته باشند، جلوگیری می‌کند. برای اثبات نداشتن سابقه باید این مرحله را طی کنید. دولت کانادا روی ورود مجرمین و افراد دارای سو سابقه بسیار حساس است و تدبیراتی اندیشیده است تا بتواند افراد دارای سابقه کیفری را به‌راحتی تشخیص دهد. بنابراین، انگشت نگاری ویزای تحصیلی کانادا برای دانشجویان و سایر افرادی که با ویزاهای دیگر قصد ورود به کانادا را دارند، واجب خواهد بود.

مراحل انگشت نگاری ویزای تحصیلی کانادا

برای انگشت نگاری ویزای تحصیلی کانادا باید مراحل انگشت نگاری کانادا را طی کنید که به شرح زیر خواهند بود:

  • برای شروع باید به سایت اداره مهاجرت کانادا مراجعه کرده و در بخش موردنظر مدارک و پرونده خود را آپلود و ثبت نمایید. همچنین باید نوع ویزای درخواستی خود را هم مشخص کنید.
  • با توجه به ویزای درخواستی باید چند روز صبر کنید تا دستورالعمل لازم برای انجام انگشت نگاری ویزای تحصیلی کانادا برای شما ارسال شود. پس از ارسال این نامه باید هزینه مربوطه را پرداخت کنید.
  • زمانی که هزینه را پرداخت کردید، می‌توانید از مراکز VAC یا همان بیومتریک درخواست نوبت انگشت نگاری کنید. در زمانی که برایتان تعیین شده است باید با مدارک خود به دفتر مراجعه کرده تا کارهای شما انجام شود. این فرایند کوتاه است و در چند دقیقه انجام خواهد شد.

مراحل بعد از انگشت نگاری ویزای تحصیلی کانادا

بعد از این که تمام مراحل انگشت نگاری شما به اتمام رسید، به عنوان مراحل بعد از انگشت نگاری سفارت کانادا به شما از طرف مرکز رسیدی داده می‌شود که حتما باید آن را نزد خود نگه دارید. نتیجه انگشت نگاری شما به‌صورت آنلاین و از طریق کد رهگیری روی رسید قابل مشاهده خواهد بود. با توجه به ویزای انتخابی، چند هفته تا چند ماه طول می‌کشد تا ویزای خود را دریافت کنید.

ممکن است با وجود مثبت بودن نتیجه انگشت نگاری، ویزای شما ریجکت شود که چند روز بعد به اطلاع شما خواهد رسید. اگر سو پیشینه داشته باشید یا مدارکتان ناقص باشد احتمال ریجکت ویزای شما بالا خواهد بود. همچنین اگر نتوانید آفیسر را نسبت به بازگشت به کشور خود قانع کنید، احتمال ریجکت ویزا بالا خواهد رفت.

سن انگشت نگاری ویزای تحصیلی کانادا

برخی افراد نیازی به انجام انگشت نگاری ویزای تحصیلی کانادا ندارند. بدین ترتیب در هزینه‌ها صرفه جویی شده و روند صدور ویزا سرعت بیشتری خواهد داشت. معمولا سن انگشت نگاری ویزای کانادا برای افراد خاصی خواهد بود. افراد زیر چهارده سال و بالای هشتاد سال نیازی به درخواست و انجام انگشت نگاری ندارند. پس کسانی که بالای 18 سال سن دارند، باید حتما انگشت نگاری را انجام دهند تا مدتی بعد ویزای آنان صادر شود.

هزینه انگشت نگاری ویزای تحصیلی کانادا

مانند دیگر مراحل دریافت ویزا، انگشت نگاری هم هزینه‌ای دارد که به ازای هر شخص بالای 18 سال باید پرداخت شود. بعد از پرداخت هزینه موردنظر می‌توانید به یکی از دفاتر مخصوص انگشت نگاری سفارت کانادا مراجعه کنید. هزینه در نظر گرفته شده برای تعیین وقت و انجام انگشت نگاری ویزای تحصیلی معمولا 85 دلار کانادا است.

اگر قصد دریافت ویزای توریستی را دارید و همراه با خانواده برای این کار درخواست می‌دهید، هزینه پرداختی برابر با 170 دلار کانادا خواهد بود. مبلغ پرداختی برای ویزای تحصیلی متفاوت خواهد بود. دانشجویان باید علاوه بر 85 دلار، 150 دلار هم برای ویزا پرداخت کنند که جمعا چیزی حدود 235 دلار کانادا خواهد بود.

بهترین سفارت کانادا برای انگشت نگاری ویزای تحصیلی کانادا

همان طور که می‌دانید دریافت ویزا و انجام انگشت نگاری ویزای تحصیلی کانادا در ایران امکان‌پذیر نیست و به دلیل نبودن سفارت کانادا در کشور، باید برای انجام کارهای موردنظر ویزا و انگشت نگاری به کشورهای همسایه مراجعه کنید. بهترین سفارت کانادا برای انگشت نگاری یا دفاتر یا مراکز انگشت نگاری و بیومتریک در کشورهای همسایه به پیشنهاد ویزموندو به شرح زیر خواهند بود:

  • دفتر بیومتریک در آنکارا و استانبول

اکثر ایرانیان در دفتر بیومتریک ترکیه کارهای انگشت نگاری خود را انجام می‌دهند. ترکیه هم در استانبول و هم در آنکارا دفتر انگشت نگاری سفارت کانادا را دارد. برای مراجعه به دفتر انگشت نگاری کانادا در استانبول باید سند مسافرتی معتبر یا پاسپورت و مدرک پرداخت هزینه انگشت نگاری ویزای تحصیلی کانادا را به همراه داشته باشید. قبل از این که نسبت به انگشت نگاری اقدام کنید باید دست‌های خود را کاملا با شوینده مناسب بشویید. دریافت وقت انگشت نگاری سفارت کانادا در استانبول کار سختی نیست.

  • دفتر بیومتریک و انگشت نگاری در ابوظبی و دبی

اگر امکان سفر به ترکیه را ندارید یا مسیر برای شما طولانی است، می‌توانید به امارات متحده برای انجام انگشت نگاری بروید. هم دبی و هم ابوظبی دفتر انگشت نگاری ویزای کانادا را دارند و می‌توانید با گرفتن وقت انگشت نگاری کانادا در دبی و به همراه داشتن مدارم نسبت به دریافت رسید انگشت نگاری اقدام کنید.

  • دفتر بیومتریک و انگشت نگاری در بیروت

لبنان هم یکی از کشورهایی است که دارای دفتر بیومتریک سفارت کانادا است و کسانی که امکان مراجعه به دفاتر ترکیه و امارات متحده را ندارند، می‌توانند نسبت به انجام انگشت نگاری در این کشور اقدام کنند.  امروزه اکثر دفاتر خدمات خود را به صورت آنلاین ارائه می‌دهند. بنابراین هیچ مشکلی برای دریافت نوبت نخواهید داشت. پس از تعیین نوبت هم باید به موقع در دفتر حاضر شوید و کارهای انگشت نگاری ویزای تحصیلی کانادا را انجام دهید.

  • دفتر بیومتریک در گرجستان

شما می‌توانید انگشت نگاری کانادا در گرجستان را هم انجام دهید و برای آن باید وقت قبلی تعیین کنید.

مدت اعتبار انگشت نگاری سفارت کانادا برای ویزای تحصیلی

ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که انگشت نگاری ویزای کانادا چقدر اعتبار دارد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که حدودا ده سال را برای اتمام اعتبار آن در نظر گرفته‌اند. ویزاها معمولا اعتبار موقت دارند و پس از اتمام اعتبار آن‌ها باید نسبت به دریافت مجدد و تمدیدشان اقدام کنید. اگر پس از پایان اعتبار ویزا هنوز هم از اعتبار انگشت نگاری ده ساله شما باقی مانده باشد، نیازی به دریافت مجدد آن نخواهید داشت و با همان اعتبار قبلی نسبت به تمدید ویزای خود اقدام کنید.

مشاوره رایگان با موسسه ویزموندو در مورد انگشت نگاری ویزای تحصیلی کانادا

بسیاری از افراد قصد تحصیل در کانادا را دارند و تصمیم گرفته‌اند که از طریق ویزای تحصیلی نسبت به مهاجرت به کانادا اقدام کنند. دریافت ویزای تحصیلی یا هر نوع دیگری که باشد نیاز به انجام مراحلی دارد. انگشت نگاری ویزای تحصیلی کانادا یکی از مراحلی است که باید در جریان پرونده خود انجام دهید. اگر در این مراحل مشکل دارید یا سوالات بیشتری برای شما پیش آمده است، می‌توانید با کارشناسان ما در ویزموندو در ارتباط باشید.

سوالات متداول

بله، انجام انگشت نگاری به معنای تایید ویزا نخواهد بود.

بله، امکان این کار وجود دارد و باید نوبت را به صورت آنلاین بگیرید.

تا سی روز باید برای انجام انگشت نگاری ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنید.

مطالب مرتبط
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پاسخ به سوالات و نظرات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *