موسسه مشاوره مهاجرتی و سرمایه گذاری آکو مهاجر ویرا (ثبت: ۵۴۳۴۷)

دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری آکو

هزینه زندگی در کانادا

بررسی کامل و جامع مخارج و هزینه زندگی در کانادا

کانادا به عنوان یکی از مقاصد اصلی برای مهاجرین ایرانی شناخته می‌شود. هر ساله تعداد بسیار زیادی از ایرانیان با اهداف مختلف همچون سرمایه گذاری، اشتغال، تحصیل و... به این کشور زیبا مهاجرت می‌کنند. یکی از مهم‌ترین سوالاتی که در هنگام مهاجرت به این کشور پرسیده می‌شود، در رابطه با مخارج و هزینه زندگی در کانادا است.
هزینه زندگی در کانادا
نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو
نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو

زمان مطالعه : 7 دقیقه

زمان مطالعه : 7 دقیقه

از آخرین اخبار مطلع شوید
فهرست مطالب

کانادا به عنوان یکی از مقاصد اصلی برای مهاجرین ایرانی شناخته می‌شود. هر ساله تعداد بسیار زیادی از ایرانیان با اهداف مختلف همچون سرمایه گذاری، اشتغال، تحصیل و… به این کشور زیبا مهاجرت می‌کنند. یکی از مهم‌ترین سوالاتی که در هنگام مهاجرت به این کشور پرسیده می‌شود، در رابطه با مخارج و هزینه زندگی در کانادا است.

آگاهی کامل از قیمت‌ها در این کشور و متوسط هزینه زندگی در کانادا یکی از موارد مهمی است که مهاجران به این کشور باید در نظر داشته باشند. به این طریق آن‌ها می‌توانند برنامه ریزی درستی را برای مخارج و هزینه‌های خود داشته باشند. اگر شما هم می‌خواهید از قیمت‌ها در کانادا با خبر شوید، مؤسسه مهاجرتی ویزموندو این کار را به صورت کامل برای شما انجام داده است. پس در ادامه با ما همراه باشید.

 

مقایسه هزینه‌های زندگی کانادا و ایران

در بررسی مخارج و هزینه زندگی در کانادا بسیاری از افرادی که می‌خواهند به این کشور مهاجرت کنند، در رابطه با مقایسه هزینه‌های زندگی در ایران و کانادا سوالات بسیار زیادی دارند. در واقع مقایسه هزینه‌های زندگی در این دو کشور به دلیل وجود اختلافات اقتصادی، فرهنگی، موقعیت جغرافیایی و… بسیار زیادی که دارند، معقول و منطقی نیست.

اما به طور کلی می‌توان گفت مخارج و هزینه زندگی در کانادا بسیار بیشتر از ایران است. البته بایستی به این نکته هم توجه داشته باشید که میزان درآمد در کانادا نیز بسیار بیشتر از ایران بوده و شما به راحتی می‌توانید از پس مخارج و هزینه زندگی در کانادا بر بیایید. برای مقایسه هزینه‌های زندگی کانادا و ایران می‌توان گفت رفاه اجتماعی و زندگی در کشور کانادا با در نظر گرفتن درآمد و مخارج بسیار بهتر از ایران است.

 

مقایسه هزینه زندگی در کانادا و ایران

 

آیا هزینه‌های زندگی در کانادا بالاست؟

برای پاسخ به این سوال باید هزینه زندگی در کانادا را از دو جهت بررسی کنیم. در حالت اول کشور کانادا 26امین کشور گران قیمت جهان شناخته می‌شود. این آمار و اعداد در مقایسه با امکانات رفاهی و امنیت شغلی که این کشور دارد، بسیار معقول به نظر می‌رسد. شما با زندگی در کانادا به راحتی می‌توانید از عهده هزینه‌های زندگی خود بربیایید. پس نیازی نیست که در رابطه با این موضوع ابراز نگرانی کنید.

 

تمامی هزینه‌های لازم برای زندگی در کانادا

 

گران‌ترین و ارزان‌ترین شهرهای کانادا

کانادا یکی از بزرگ‌ترین کشورهای شمال آمریکا شناخته می‌شود. به همین دلیل نیز دارای شهرهای مختلف با فرهنگ و اقتصاد متفاوت است. هر کدام از شهرهای کانادا از نظر هزینه زندگی و دخل و خرج از دیگری متفاوت‌ هستند. به همین دلیل نیز هزینه زندگی در کانادا به طور مستقیم به شهری که در آن سکونت می‌کنید بستگی دارد.

یکی از گران‌ترین شهرهای کانادا ونکوور در استان بریتیش کلمبیا است. هزینه‌های زندگی در این شهر نسبت به سایر شهرهای کانادا به طور قابل توجهی بالاتر است. پس اگر قصد مهاجرت به شهر ونکوور کانادا را دارید بایستی به این نکته توجه کنید که لازم است تا هزینه‌های بیشتری را برای مسکن، حمل و نقل، خدمات رفاهی و… پرداخت کنید.

در عوض، کشور کانادا شهرهای دیگری را نیز دارد که هزینه زندگی در آن‌ها بسیار پایین‌تر است. به‌عنوان‌مثال زندگی در شهرهای وینیپگ و ساسکاچوان هزینه‌های بسیار کم‌تر و معقول‌تر امکان پذیر است. همچنین لازم به ذکر است که هزینه زندگی در تورنتو نیز در بسیار معقول و منطقی بوده و شما می‌توانید این شهر را نیز به عنوان یک مقصد نهایی برای زندگی در کانادا انتخاب کنید.

 

معرفی گران‌ترین و ارزان‌ترین شهرهای کانادا

 

هزینه‌های بیمه و خدمات درمانی در کانادا

یکی از مهم‌ترین مسائل در زمینه بررسی هزینه زندگی در کانادا توجه به هزینه‌های مربوط به خدمات درمانی است. در واقع اگر شهروند کانادا باشید و اقامت دائم این کشور را داشته باشید تمامی خدمات درمانی برای شما رایگان است. در واقع هزینه بیمه دولتی توسط مالیات افراد تأمین می‌شود و شما با پرداخت مرتب مالیات می‌توانید از این بیمه استفاده کنید. همچنین مراکز بیمه درمانی خصوصی نیز در کشور کانادا فعالیت می‌کنند که استفاده از آن‌ها به طور متوسط 765 دلار کانادا در سال هزینه دارد.

 

هزینه خدمات دولتی در کانادا

 

هزینه‌های تحصیل در کانادا

کانادا به عنوان یکی از بزرگ‌ترین قطب‌های پذیرش مهاجرین تحصیلی شناخته می‌شود. اگر شما هم قصد دارید برای ادامه تحصیلات خود به این کشور مهاجرت کنید، بد نیست بدانید که هزینه‌های تحصیل در این کشور نسبت به سایر کشورهای اروپایی و آمریکا، مقرون‌به‌صرفه‌تر هستند. هزینه زندگی در کانادا برای دانشجویان با توجه به نوع دانشگاه، رشته، مقطع تحصیلی و… متفاوت است.

البته کشور کانادا فاندهای مختلفی را برای مهاجرین در نظر گرفته است اگر قصد مهاجرت تحصیلی در مقطع دکترا را دارید، در اکثر مواقع می‌توانید فاند مناسبی را برای خود گرفته و تمام هزینه‌های تحصیلی و زندگیتان را از دولت یا موسسه‌های خصوصی که در این زمینه فعالیت می‌کنند، بگیرید. اگر می‌خواهید در مورد هزینه‌های تحصیل در کانادا اطلاعات بیشتری به دست بیاورید بر روی این لینک کلید کنید.

 

هزینه قبوض مصرفی در کانادا

یکی دیگر از مواردی که در محاسبه هزینه زندگی در کانادا باید در نظر داشته باشید، هزینه‌های لازم برای قبوض مصرفی است. به طور کلی در کشورهای اروپایی، آمریکا و کانادا هزینه قبوض بسیار متفاوت‌تر از ایران هستند. این کشورها به دلیل عدم برخورداری از منابع طبیعی سوختی، هزینه‌های بسیار بالاتری را برای قبوض مصرفی اعمال می‌کنند. قیمت‌ها در کانادا برای قبوض مصرفی به شرح زیر هستند.

نوع خدمات
هزینه (دلار کانادا)
برق، گرمایش، سرمایش، آب، زباله
166.68
تعرفه هر دقیقه تلفن همراه
0.34
اینترنت ADSL
79.81

 

میانگین هزینه قبوض مصرفی در کانادا

 

هزینه مسکن در کانادا

اجاره یا خرید مسکن در این کشور به عنوان یکی از مهم‌ترین پارامترهای تعیین کننده در مخارج و هزینه زندگی در کانادا شناخته می‌شوند. هزینه مسکن در کانادا بسته به نوع استان، شهر و منطقه سکونت متفاوت است. به همین دلیل نیز نمی‌توان یک قیمت مشخص را برای شما تعیین کرد. اما برای آشنایی بیشتر و بهتر با هزینه مسکن در کانادا، جدول و نمودار هزینه‌ها در کانادا را مطابق با شرایط مختلف (اجاره یا خرید) برای شما آماده کرده‌ایم.

 

اجاره آپارتمان در کانادا

بسیاری از افراد که به تازگی به کانادا مهاجرت کرده‌اند، توانایی خرید خانه را ندارند. به همین دلیل نیز درصد بسیار بالایی از آن‌ها به اجاره مسکن اقدام می‌کنند. اگر شما هم قصد دارید تا در کانادا خانه‌ای را اجاره کنید، اطلاعات زیر می‌توانند دید بهتری را نسبت به هزینه‌های لازم برای این کار یعنی محاسبه مخارج و هزینه زندگی در کانادا از نظر سکونت، در اختیار شما قرار دهند. همچنین برای اطلاعات بیشتر در رابطه با هزینه مسکن کانادا می‌توانید از طریق این لینک با مشاورین ویزموندو در ارتباط باشید.

شهر
میانگین قیمت یک متر مربع خانه به دلار کانادا
ونکوور
۱۵۶۰۰
تورنتو
۱۳۵۰۰
البرتا
۴۴۹۶
نوا اسکوشیا
۴۲۸۱
کبک
۱۲۵۹۲
رجینا
۲۶۹۰
مونترال
۸۱۰۰

در هنگام محاسبه هزینه زندگی در کانادا، به عنوان یک نکته بسیار مهم در نظر داشته باشید که خرید خانه در کانادا برای افرادی که به این کشور مهاجرت کرده‌اند کمی پیچیده و زمان بر است و بایستی مراحل قانونی آن طی شود. به همین دلیل نیز اگر قصد انجام این کار را داشته باشید، بهتر است تا از طریق این لینک با مرکز مهاجرتی ویزموندو ارتباط بگیرید تا انجام این فرایند برای شما ساده‌تر و سریع‌تر شود.

 

هزینه‌های حمل و نقل در کانادا

کانادا پس از کشور روسیه، بزرگ‌ترین کشور دنیا از نظر مساحت است. به همین دلیل نیز استفاده از وسیله‌های نقلیه مختلف برای جابه جایی در این مسافت یک امر ضروری است. در اغلب اوقات مردم کانادا به جای استفاده از خودرو های شخصی خود، از وسیله‌های نقلیه عمومی برای حمل و نقل خود استفاده می‌کنند. در ادامه بررسی هزینه زندگی در کانادا، لیستی را از هزینه‌های مربوط به حمل و نقل در این کشور را برای شما آماده کرده‌ایم.

انواع حمل و نقل در کانادا
هزینه (دلار کانادا)
هزینه رفت‌وآمد با وسایل نقلیه عمومی
3.20
هزینه ماهانه رفت‌وآمد با وسایل نقلیه عمومی
90
هزینه رفت و آمد با تاکسی (به ازای هر کیلومتر 2 دلار اضافه می‌شود)
4
بنزین (1 لیتر)
1.22
Volkswagen Golf 1.4 90 KW Trendline یا ماشین جدید معادل
26,000
تویوتا کرولا سدان 1.6 لیتری 97 کیلووات Comfort یا مشابه خودروی جدید
24809

 

هزینه‌های خورد و خوراک در کانادا

تهیه خورد و خوراک مورد نیاز برای زندگی روزمره یکی از اساسی‌ترین نیازهای انسانی است. به همین دلیل نیز در بررسی هزینه زندگی در کانادا، حتماً بایستی به این موضوع نگاه ویژه‌ای داشت. در ادامه برخی از فروشگاه‌های خوراکی در این کشور را بررسی کرده و لیستی از قیمت‌ها در کانادا را برای شما تهیه کرده‌ایم.

هزینه غذا
متوسط قیمت به دلار کانادا
شیر (یک لیتری)
۲.۸۸ دلار
نان (۵۰۰ گرم)
۳.۵۱ دلار
برنج سفید (۱ کیلوگرم)
۵.۱۱ دلار
تخم مرغ (۱۲ عددی)
۴.۶۲ دلار
پیاز (۱ کیلوگرم)
۳.۴۸ دلار
سیب زمینی (۱ کیلوگرم)
۳.۵۲ دلار
آب (بطری ۱.۵ لیتری)
۲.۳۷ دلار

البته شایان ذکر است که در لیست بالا ما تنها برخی از اقلام مورد نیاز فروشگاهی که در زندگی روزمره مورد استفاده قرار می‌گیرند را برای شما آماده کرده‌ایم. بی شک شما هم مانند هر انسان دیگری ممکن است برای میل کردن غذا یا پر کردن اوقات فراغت خود به رستوران و کافه بروید. به همین خاطر شاید بد نباشد که با هزینه‌های انجام این کارها در کشور کانادا هم آشنا شوید. به همین دلیل نیز مطالعه جدول پایین برای شما بسیار مفید خواهد بود.

آیتم
متوسط قیمت به دلار کانادا
وعده غذایی برای یک نفر در رستوران ارزان
۲۴ دلار
وعده غذایی برای ۲ نفر در رستوران متوسط
۱۰۰ دلار
کاپوچینو
۵ دلار
یک عدد نوشابه
۲.۸۸ دلار
بطری کوچک آب
۲.۳۴ دلار

به عنوان یک نکته پایانی بایستی بدانید که تمامی قیمت‌های ذکر شده در این جدول به صورت متوسط و میانگین درج شده‌اند. بی شک هزینه خورد و خوراک در کانادا مخصوصاً برای رستوران‌ها و کافه‌ها بسته به هر شهری متفاوت است.

 

هزینه زندگی در کانادا از لحاظ خورد و خوراک

 

هزینه پوشاک در کانادا

لباس و پوشاک نیز از دیگر پارامترهای بسیار مهم در محاسبه میزان هزینه زندگی در کانادا دانسته می‌شود. افرادی که به کشور کانادا مهاجرت می‌کنند، سالانه تعداد زیادی پوشاک برای خود تهیه می‌کنند. اگر شما هم وارد این کشور شوید بی شک بایستی هزینه پوشاک به عنوان بخشی از هزینه‌های سالانه خود بدانید. برای آشنایی بیشتر با هزینه‌های مربوط به پوشاک در کشور کانادا جدول زیر را آماده کرده ایم. قطعاً مطالعه این جدول می‌تواند اطلاعات بسیار مفیدی را در زمینه هزینه‌های پوشاک در این کشور در اختیار شما قرار دهد.

آیتم
متوسط قیمت به دلار کانادا
یک عدد شلوار جین
۸۲.۰۲ دلار
یک عدد لباس تابستانی خریداری شده از فروشگاه زنجیره‌ای
۵۷.۷۶ دلار
یک جفت کتانی نایک
۱۲۰.۰۳ دلار
یک جفت کفش چرم مردانه
۱۵۷.۶۹ دلار

شایان ذکر است که جنس، برند، نوع لباس و… همگی از جمله عواملی هستند که به طور مستقیم قیمت پوشاک را تحت تاثیر قرار می‌دهند. به همین دلیل نیز ممکن است با قیمت‌های پایین‌تر یا بالاتری نسبت به اعداد درج شده در جدول بالا برای خرید البسه خود مواجه شوید.

 

هزینه لباس پوشاک در کانادا

 

هزینه تفریح و سرگرمی در کانادا

کانادایی‌ها جز آن دسته از افرادی هستند که برای تفریح و سرگرمی اهمیت بسیار زیادی قائل هستند. اگر شما هم قصد زندگی در این کشور را دارید بهتر است با این شرایط خو بگیرید و هزینه تفریح و سرگرمی را به عنوان یکی از معیارهای تعیین هزینه زندگی در کانادا قرار دهید. در واقع هزینه‌های تفریحی در این کشور بسته به نوع سرگرمی که انتخاب کرده‌اید، متفاوت است. در جدول پایین نمونه‌هایی از سرگرمی و تفریح‌ها در این کشور به همراه هزینه‌های لازم برای انجام این کار را برای شما آماده کرده‌ایم.

آیتم
متوسط قیمت به دلار کانادا
هزینه ماهیانه باشگاه بدنسازی برای فرد بزرگسال
۵۹.۰۲ دلار
هزینه یک ساعت استفاده از زمین تنیس در آخر هفته‌ها
۲۷.۶۴ دلار
هزینه بلیط سینما، یک صندلی
۱۵ دلار

 

توزیع هزینه‌های زندگی در کانادا

تا اینجای مقاله به بررسی کامل و دقیق هزینه زندگی در کانادا با توجه به نیازهای مختلف پرداختیم. اما بهتر است تا یک ارائه کامل از توزیع هزینه‌های زندگی در این کشور نیز برای شما ارائه دهیم تا در هنگام شروع زندگی در این کشور خوش آب و هوا، از چگونگی خرج‌ها و هزینه‌های خود آگاهی داشته باشید. شایان ذکر است که توضیحات ارائه شده در زیر به صورت تخمینی بوده و بسته به شرایط مختلف ممکن است تغییراتی در توزیع هزینه‌ها ایجاد شود.

 • مسکن (اجاره یا پرداخت هزینه‌های مرتبط با مسکن): حدود 25-35 درصد
 • غذا و خورد و خوراک: حدود 20-30 درصد
 • حمل و نقل و ترابری: حدود 10-15 درصد
 • بیمه‌ها (بهداشتی، خودرو و غیره): حدود 5-10 درصد
 • سرگرمی و فرهنگ: حدود 5-10 درصد
 • پوشاک و البسه: حدود 5-10 درصد
 • سایر هزینه‌ها (شامل تفریح، خرید لوازم شخصی و غیره): حدود 5-10درصد

همان طور که گفتیم توزیع هزینه‌های زندگی در کشور کانادا بسته به استان و شهر اقامت شما متفاوت است. اگر می‌خواهید از توزیع هزینه‌های زندگی در یک شهر خاص باخبر شوید، می‌توانید از طریق این صفحه با مشاورین حقوقی و وکلا مجموعه ویزموندو تماس بگیرید.

 

آمار و توزیع هزینه‌های زندگی در کانادا

 

هزینه زندگی در شهرهای مختلف کانادا

بی شک یکی از مهم‌ترین پارامترهای تعیین کنند در میزان هزینه زندگی در کانادا، شهر محل سکونت شما است. در ادامه توضیحاتی از مقدار هزینه‌های لازم برای زندگی در هر یک از شهرهای کانادا را برای شما آورده‌ایم.

 

شرح هزینه زندگی در شهرهای مختلف کانادا

 

 • تورنتو

تورنتو یکی از معروف‌ترین شهرهای کانادا است. افرادی که به این کشور مهاجرت می‌کنند اغلب این شهر را برای سکونت خود انتخاب می‌کنند. اما باید به این نکته هم توجه داشت که اگر هزینه زندگی در کانادا برای شما مهم است، بهتر است شهر دیگری را برای سکونت برگزینید. چرا که تورنتو جز شهرهای گران برای زندگی به حساب می‌آید.

 

 • ونکوور

ونکوور یکی از شهرهای بسیار زیبا و پیشرفته دنیا دانسته می‌شود. اما زندگی در این شهر نیز بسیار گران بوده و افراد ممکن است با چالش‌های مالی مختلفی روبه رو شوند. اکثر افراد ونکوور را گران‌ترین شهر کانادا برای زندگی می‌دانند.

 

 • مونترال

مونترال از دیگر شهرهای محبوب و بسیار زیبای کانادا است. هزینه زندگی در این شهر نسبت به ونکوور و تورنتو بسیار معقول‌تر بوده و افراد می‌توانند از پس هزینه‌های آن بربیایند.

 

 • کلگری

کلگری از لحاظ میزان درآمد و هزینه‌ها در حد متوسطی قرار دارد. افرادی که در این شهر زندگی می‌کنند می‌توانند هزینه‌های مسکن، خوراک و حمل و نقل را به راحتی پرداخت کنند. اما ممکن است در برخی از مواقع با چالش‌های مالی روبه رو شوند.

 

 • کبک سیتی

زندگی در کبک سیتی می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها برای افرادی باشد که می‌خواهند هزینه‌های کمی را برای زندگی در کانادا بپردازند. این شهر به عنوان یکی از ارزان‌ترین شهرها برای زندگی در کانادا شناخته می‌شود. به طور کلی هزینه زندگی در کانادا در شهر کبک سیتی بسیار پایین‌تر است.

 

تأثیر مالیات بر هزینه زندگی در کانادا

میزان مالیات یکی از مهم‌ترین چالش‌های هزینه زندگی در کانادا است. افرادی که به تازگی به این کشور مهاجرت کرده‌اند باید حواسشان به این موضوع باشد. این مورد به خصوص برای ایرانیان بسیار مهم و حیاتی بوده و ممکن است آن‌ها را با چالش‌های مختلفی روبه رو کند.  دولت کانادا دارای قوانین خاص و مشخصی برای اخذ مالیات از شهروندان خود است. از این رو بهتر است تا این قوانین را به طور دقیق و کامل مطالعه کنید.

با آن که اخذ مالیات از شهروندان در وهله اول باعث آزار و اذیت مردم شود یا بودجه آن‌ها را محدود کند، اما بایستی بدانید که دولت کانادا تمامی مالیات اخذ شده از شهروندان را صرف رفاه و ارتقا خدمات اجتماعی می‌کند و روزبه‌روز شرایط زندگی را برای افراد بهتر می‌سازد.

 

تأثیر مالیات بر زندگی مردم در کانادا

 

هزینه زندگی دانشجویی در کانادا

دانشگاه‌هایی که در کانادا وجود دارند دارای سطح علمی بسیار بالایی هستند. از این رو بسیاری از دانشجوهای خارجی برای ادامه تحصیل خود، کشور کانادا را انتخاب می‌کنند. زندگی به عنوان یک دانشجو در کشور کانادا می‌تواند تجربه بسیار شیرین و البته چالش برانگیزی باشد. شما به عنوان یک دانشجو در این کشور بایستی توجه ویژه ای بر روی هزینه زندگی در کانادا داشته باشید.

شایان ذکر است شهریه دانشگاه‌های کانادا در مقایسه با سایر کشورهای انگلیسی زبان بسیار پایین‌تر و مقرون به‌صرفه‌تر است. افرادی که قصد تحصیل در این کشور را دارند بایستی به طور متوسط 20 هزار تا 30 هزار دلار کانادا در یک سال تحصیلی پرداخت کنند. البته این شهریه به پارامترهای دیگر همچون مقطع تحصیلی، دانشگاه و رشته تحصیلی هم بستگی دارد. برای دریافت اطلاعات کامل‌تر و دقیق‌تر در رابطه با زندگی دانشجویی در کانادا و نحوه اخذ پذیرش در این کشور می‌توانید به این صفحه مراجعه کنید.

 

هزینه‌های زندگی دانشجویی در کشور کانادا

 

هزینه زندگی ایرانیان در کانادا

در این مقاله به بررسی کامل و جامع مخارج و هزینه زندگی در کانادا پرداختیم. تمامی مواردی که در بخش‌های مختلف برایتان شرح دادیم، شامل حال ایرانیان نیز می‌شود. پس اگر می‌خواهید از کشور ایران به کانادا مهاجرت کنید، بهتر است که تمام مخارج و هزینه‌های زندگی در هر یک از شهرهای این کشور را دانسته و با دید بازتر به این کار اقدام کنید.

همچنین اگر در مورد نحوه مهاجرت، مدارک مورد نیاز، بهترین شهر مرتبط با شرایط خودتان می‌توانید از طریق این لینک با مؤسسه مهاجرتی ویزموندو تماس گرفته و پاسخ تمامی سؤالات خود را بگیرید. همچنین این مؤسسه در تلاش است تا شما بتوانید به ساده‌ترین شکل و در سریع‌ترین زمان ممکن، به این کشور مهاجرت کنید.

سوالات متداول

کانادا وضعیت اقتصادی، اجتماعی و امنیت رفاهی بسیار بالایی دارد. از طرفی نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین بوده و میزان درآمد نیز معقول است.

آب و هوای سرد کانادا می‌تواند برای افراد مشکل ساز باشد. از طرفی دیگر هزینه‌های زندگی به خصوص برای دانشجویان کمی زیاد است.

با در نظر گرفتن موارد مختلف، تورنتو، هالیفاکس ونکوور، ادمونتون، مونترال، اتاوا، کلگری و کبک سیتی بهترین شهرهای کانادا برای زندگی هستند که می‌توانید با توجه به شرایط خود، در هر یک از این شهرها ساکن شوید.

این میزان بسته به نوع شهر و سبک زندگی هر فرد متغیر است.

مطالب مرتبط
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *