راهنمای جامع برنامه فدرال اسکیل ترید کانادا یا FST- ویزموندو
موسسه مشاوره مهاجرتی و سرمایه گذاری آکو مهاجر ویرا (ثبت: ۵۴۳۴۷)
دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری آکو
برنامه فدرال اسکیل ترید

برنامه فدرال اسکیل ترید

هر سال، بیش از نیمی از افراد مهاجر به کانادا، افراد با مهارت‌های حرفه‌ای هستند که از طریق برنامه‌های اقتصادی، از جمله برنامه فدرال اسکیل ترید، مورد استقبال ویژه قرار می‌گیرند. برای کسانی که در زمینه کسب‌وکار فعالیت می‌کنند و شرایط مربوط به این برنامه را دارند، این برنامه می‌تواند یک گزینه مناسب و سریع برای کسب اقامت دائم در کانادا باشد. این موضوع همراه با حق زندگی و کار دائمی در کانادا، فرصت‌های جذابی را برای آنان فراهم می‌کند. با راهنمای جامع اسکیل ترید کانادا همراه باشید.
برنامه فدرال اسکیل ترید
Picture of نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو
نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو

زمان مطالعه : 7 دقیقه

زمان مطالعه : 5 دقیقه

از آخرین اخبار مطلع شوید
فهرست مطالب

در مورد EE، فرزندان تحت تکفل افراد زیر 22 سال تعریف می‌شوند. افرادی که 22 سال یا بزرگتر هستند، اما شرایط جسمی یا روانی ناتوان کننده‌ای دارند که به آنها اجازه استقلال مالی را نمی‌دهد نیز می‌توانند در گروه فرزندان تحت تکفل درنظر گرفته شوند.

اسکیل ترید چیست؟

اسکیل ترید یا Skilled Trade | Canada 2023 به هر شغلی گفته می‌شود که به مجموعه مهارت، دانش یا توانایی خاصی نیاز دارد. اسکیل ترید به‌عنوان یک فرصت شغلی عملی درنظر گرفته خواهد شد، اما می‌توان در هر حوزه شغلی شغل‌های ماهر را پیدا کرد. وقتی نوبت به یافتن شغلی می‌رسد که برای شما مناسب باشد، مسیر هر کس متفاوت است. در دبیرستان گاهی اوقات به ما می‌گویند که تحصیلات عالی بهترین فرصت را برای ما فراهم می‌کند تا زندگی شاد و باثباتی داشته باشیم.

گزینه‌های زیادی وجود دارد که می‌تواند منجر به یک شغل رضایت‌بخش و باارزش شود. ادامه تحصیل برای کمک به مشاغل حرفه‌ای به‌عنوان یک گزینه محبوب برای کسانی که علاقه‌مند به بهبود چشم‌انداز شغلی خود هستند، همچنان در حال افزایش است.

اسکیل ترید اغلب شامل توانایی کار با دستان شما هستند و هر روز را به یک چالش و تجربه منحصربه‌فرد تبدیل می‌کنند. اگر یک کار روی میز جذاب به نظر نمی‌رسد و شما بیشتر علاقه‌مند به‌کار با دست خود هستید، ممکن است یک اسکیل ترید برای شما مناسب باشد.

تفاوت اسکیل ورکر و اسکیل ترید در اینجا است که متقاضیان در برنامه اسکیل ورکر باید دارای تخصص بیشتری باشند و ملزم به ارائه مدرک تحصیلی مرتبط نیز هستند، در حالی که در برنامه اسکیل ترید ارائه مدرک تحصیلی ضروری نیست و تنها به افزایش امتیاز اکسپرس اینتری کمک می‌کند.

برنامه اسکیل ترید فدرال چیست؟

حالا که با اسکیل ترید آشنا شدید به موضوع برنامه فدرال اسکیل ترید چیست می‌پردازیم. برنامه فدرال اسکیل ترید (FSTP) یک مسیر مهاجرت به کانادا تحت سیستم مهاجرت اکسپرس اینتری است. سیستم اکسپرس اینتری یک انتخاب محبوب برای مهاجران با درآمد متوسط یا طبقه اقتصادی است که سالانه چندین هزار درخواست به این سیستم ارسال می‌شود.

این برنامه فدرال به کارگران حرفه‌ای ماهر که تمام شرایط مهاجرت به کانادا با اسکیل ترید کانادا را دارند اجازه می‌دهد تا درخواست‌های خود را برای اقامت دائم ارسال کنند. در صورت دعوت به درخواست، می‌توانید ظرف 6 ماه درخواست خود را مورد تأیید قرار دهید.

هنگامی که شما یک اقامت دائم دریافت کرده‌اید و به مدت پنج سال در کانادا زندگی کرده‌اید، این امکان را دارید تا برای شهروندی کانادا اقدامات لازم را انجام دهید. بااین‌حال، برای انجام این کار، شما باید حداقل 1095 روز در این پنج سال در کانادا زندگی کرده باشید، درحالی‌که وضعیت اقامت دائم دارید.

شرایط و قوانین مهاجرت از طریق اسکیل ترید کانادا

هر یک از صاحبان مشاغل باید برای مهاجرت به کانادا به روش اسکیل ترید شرایط زیر داشته باشند:

 • زبان: داوطلبان باید معیار زبان کانادایی پنج برای صحبت کردن و شنیدن و چهار برای خواندن و نوشتن به زبان انگلیسی یا فرانسوی داشته باشند.
 • سابقه کار: داوطلبان باید حداقل دو سال یا تجربه کار تمام‌وقت یا به میزان مساوی سابقه کار پاره‌وقت در یک حرفه ماهر در پنج سال گذشته داشته باشند. تجربه کاری تنها پس از واجد شرایط بودن داوطلب برای انجام مستقل شغل محسوب می‌شود. داوطلبان باید شرایط شغلی مندرج در طبقه‌بندی ملی مشاغل را داشته باشند، به غیر از برای نیاز به گواهی صلاحیت.
 • پیشنهاد شغلی: نامزدها باید یا یک پیشنهاد شغلی معتبر برای استخدام تمام‌وقت به مدت حداقل یک سال داشته باشند یا گواهی صلاحیت در آن حرفه ماهر صادرشده توسط یک مقام استانی، منطقه ای یا فدرال کانادا را دارا باشند.
 • تحصیلات: هیچ الزام آموزشی رسمی برای برنامه فدرال اسکیل ترید وجود ندارد. بااین‌حال، داوطلبان می‌توانند مدارک تحصیلی خود را به نمایه‌های اکسپرس اینتری خود بیافزایند تا امتیاز خود را افزایش دهند و احتمال دریافت دعوت‌نامه برای درخواست را افزایش دهند.
 • تمکن مالی: داوطلبان باید نشان دهند که بودجه لازم برای اقامت در کانادا را دارند.

مدارک مورد نیاز مهاجرت به کانادا از طریق اسکیل ترید کانادا

 • پاسپورت (با حداقل 6 ماه اعتبار)
 • گواهی عدم سوءپیشینه
 • گواهی اثبات تمکن مالی
 • گواهی سلامت پزشکی
 • مدرک معتبر زبان
 • مدرک تحصیلی ترجمه شده
 • مدارک هویتی ترجمه شده
 • ترجمه سند ازدواج (در صورت تاهل)
 • اثبات سابقه کاری
 • جاب آفر

اکثر مدارک ذکرشده باید برای تمامی روش‌های مهاجرتی مهیا شوند. اما برخی از مدارک نیز مخصوص یک طرح خاص مانند برنامه فدرال اسکیل ترید کانادا هستند. وقتی مدارک شما تکمیل باشد، سریع‌تر در لیست بررسی اداره مهاجرت کانادا قرار خواهید گرفت.

مدت‌زمان پردازش درخواست برنامه اسکیل ترید فدرال

در میان تمام برنامه‌های مهاجرتی در دسته کلاس اقتصادی، برنامه اکسپرس اینتری به‌عنوان سریع‌ترین فرایند پردازش شناخته می‌شود. مدت‌زمان لازم برای پردازش درخواست در برنامه فدرال اسکیل ترید معمولا میان ۶ تا ۸ ماه قرار دارد.

برای دریافت اطلاعات به‌روز درباره مدت‌زمان پردازش درخواست برنامه اسکیل ترید فدرال، می‌توانید از وب‌سایت اداره مهاجرت کانادا بهره ببرید.

هزینه برنامه اسکیل ترید کانادا

هزینه ثبت‌نام در برنامه فدرال اسکیل ترید همانند دو برنامه فدرال دیگر در چارچوب سیستم اکسپرس اینتری است.

شرح هزینه
مقدار
هزینه درخواست (برای متقاضی اصلی)
835 دلار کانادا
هزینه برای همسر یا شریک زندگی
835 دلار کانادا
هزینه به‌ازای هر فرزند تحت تکفل
225 دلار کانادا
هزینه حق اقامت دائم (جهت متقاضی اصلی)
500 دلار کانادا
هزینه حق اقامت دائم برای همسر
500 دلار کانادا
هزینه حق اقامت دائم برای فرزندان تحت تکفل
معاف از هزینه
هزینه بیومتریک (انگشت‌نگاری) برای متقاضی اصلی
85 دلار کانادا
هزینه مربوط به بیومتریک برای چند نفر در درخواست ویزای FSTP
170 دلار کانادا

در مورد EE، فرزندان تحت تکفل افراد زیر 22 سال تعریف می‌شوند. افرادی که 22 سال یا بزرگتر هستند، اما شرایط جسمی یا روانی ناتوان کننده‌ای دارند که به آنها اجازه استقلال مالی را نمی‌دهد نیز می‌توانند در گروه فرزندان تحت تکفل درنظر گرفته شوند.

لیست مشاغل اسکیل ترید کانادا

برنامه فدرال اسکیل ترید کانادا به کارگران ماهر که واجد شرایط یک تجارت ماهر هستند اقامت دائم ارائه می‌دهد. این برنامه از طریق سیستم اکسپرس اینتری مدیریت می‌شود.

اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) قرعه‌کشی‌هایی را باهدف ویژه نامزدهای برنامه فدرال اسکیل ترید انجام می‌دهد. مشاغل زیر واجد شرایط برنامه تجارت ماهر فدرال تحت طبقه‌بندی ملی مشاغل هستند:

لیست مشاغل برنامه فدرال اسکیل ترید
گروه اصلی 72، افسران و کنترل کنندگان فنی و حمل و نقل
به‌استثنای گروه اصلی 726، افسران و کنترل کنندگان حمل و نقل
گروه اصلی 73، معاملات عمومی
گروه عمده 82، ناظران منابع طبیعی، کشاورزی و تولیدات وابسته
گروه عمده 83، مشاغل منابع طبیعی و تولیدات وابسته
گروه اصلی 92، ناظران پردازش، تولید و تاسیسات، و اپراتورها و کنترل‌کنندگان خدمات شهری
گروه اصلی 93، اپراتورهای کنترل و فرآیند مرکزی و مونتاژکنندگان و بازرسان مونتاژ
گروه اصلی 93، اپراتورهای کنترل و فرآیند مرکزی و مونتاژکنندگان و بازرسان مونتاژ هواپیما، به استثنای گروه اصلی 932، مونتاژکنندگان هواپیما و بازرسان مونتاژ هواپیما
گروه کوچک 6320، آشپز، قصاب و نانوا
گروه واحد 6200، سرآشپزها

مزایای مهاجرت از طریق اسکیل ترید

برنامه فدرال اسکیل ترید به‌عنوان یک رویکرد نسبتا ایده‌آل برای ورود به کانادا شناخته می‌شود. در مقایسه با برخی از روش‌های مهاجرتی دیگر که امکان دریافت اقامت دائم را فراهم نمی‌سازند، برنامه نیروی کار ماهر اسکیلد تریدز این امکان را نیز به افراد ارائه می‌دهد. به‌طورکلی، مزایای اصلی مهاجرت از طریق برنامه فدرال به شرح زیر است:

 • این روش به فرد این امکان را می‌دهد که حق زندگی در یکی از برترین کشورهای جهان، یعنی کانادا را از طریق اسکیل ترید به‌دست آورد.
 • با این روش، افراد مهاجر این امکان را دارند تا هفته‌ای 30 ساعت (یعنی 5 ساعت در روز) کار کنند و درآمد قابل توجهی به‌دست آورند.
 • این روش این امکان را به فرد می‌دهد که درآمد خود را به دلارهای کانادایی دریافت کند.
  اسکیل ترید کانادا این امکان را فراهم می‌سازد که فرد اقامت دائم یا موقت در کانادا را به‌دست آورد.
 • با انتخاب این روش، مهاجران به‌صورت کاملا قانونی به کانادا مهاجرت می‌کنند و از تمامی حقوق قانونی بهره‌مند می‌شوند.

اگر موفق به کسب امتیاز مناسب برای مهاجرت از طریق برنامه فدرال اسکیل ترید شوید، می‌توانید از تمامی مزایای یادشده بهره‌مند شوید.

 

مشاوره مهاجرت به کانادا از طریق اسکیل ترید کانادا با ویزموندو

مشاوره مهاجرت به کانادا از طریق برنامه فدرال اسکیل ترید با ویزموندو به‌عنوان یک منبع قابل‌اعتماد و کارآمد برای افراد تمایل به مهاجرت به این کشور، به واقعیت تبدیل شده است. تیم ما با کارشناسان متخصص و مجرب مشاوران مهاجرت، افراد را در تمام مراحل مهاجرت از ابتدایی‌ترین مراحل تا ثبت‌نام در برنامه اسکیل ترید کانادا یاری می‌رسانیم.

مشاوران ما با داشتن اطلاعات به‌روز و تخصصی در زمینه قوانین و فرآیندهای مهاجرت، به افراد کمک می‌کنند تا مراحل پیچیده و زمان‌بر مهاجرت خود را با اطمینان و به‌سرعت طی کنند. از تجربه ویزموندو برای کسب اطلاعات دقیق و راهنمایی حرفه‌ای در مسیر مهاجرت از طریق اسکیل ترید کانادا بهره‌مند شوید و به‌راحتی به هدف مهاجرت خود دست یابید.

جمع‌بندی

برنامه فدرال اسکیل ترید فقط یک برنامه مهاجرتی ساده نیست. این برنامه دروازه‌ای برای باز کردن دنیایی از فرصت‌ها است. با تقویت مهارت‌های عملی، شرکت‌کنندگان این امکان را دارند تا سفری برای رشد شخصی و حرفه‌ای را آغاز سازند و کمک‌های معناداری به صنایعی که به آنها خدمت می‌کنند، داشته باشند.

سوالات متداول

اگر این مورد برای شما صادق است، باید یک پیشنهاد شغلی واجد شرایط در کاری که قصد دارید تحت آن درخواست دهید، از یک کارفرمای واجد شرایط در کانادا داشته باشید.

اکثر درخواست‌های کامل ظرف 6 ماه پردازش می‌شوند.

برنامه FSWP بر روی نمونه کارها حرفه ای متمرکز است FSTP به‌طور خاص برای هر کسی که در صنعت بین‌المللی تجارت تجربه دارد ساخته شده است.

بریتیش کلمبیا یک انتخاب برتر برای تازه‌واردان برای انتخاب اقامت دائم در نظر گرفته می‌شود.

مهاجران از طرق مختلف به تقویت اقتصاد کشور کانادا کمک می‌کنند، از جمله از طریق افزایش هزینه‌های مصرف‌کننده، کارآفرینی و درآمد مالیاتی.

مطالب مرتبط
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پاسخ به سوالات و نظرات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *