انتخاب بهترین شغل برای خانم‌ها در کانادا - ویزموندو
موسسه مشاوره مهاجرتی و سرمایه گذاری آکو مهاجر ویرا (ثبت: ۵۴۳۴۷)
دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری آکو
بهترین شغل برای خانم‌ها در کانادا

انتخاب بهترین شغل برای خانم‌ها در کانادا: با محبوب‌ترین مشاغل زنانه در کانادا آشنا شوید.

بسیاری از بانوانی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند، درباره شغل آینده خود نگران بوده و از ناتوانی در انتخاب شغل مناسب هراس دارند. اگر این مسئله برای شما مشکلاتی ایجاد کرده و به دنبال انتخاب بهترین شغل برای خانم‌ها در کانادا هستید، این مقاله مخصوص شما نگاشته شده است. در این مطلب ما به بررسی وضعیت اشتغال خانم‌ها در کانادا پرداخته و شغل‌های مختلفی که برای بانوان مناسب هستند را بررسی می‌کنیم. شما می‌توانید با مطالعه این مطلب، استعدادها و توانایی‌های خود را در بهترین فضای ممکن استفاده کرده و از طریق آن، در کشور کانادا کسب درآمد کنید. سایت ویزموندو می‌تواند به شما در زمینه پیدا کردن بهترین شغل برای بانوان در کشور کانادا کمک کرده و مشاوره رایگان را در اختیار علاقه مندان قرار دهد.
بهترین شغل برای خانم‌ها در کانادا
Picture of نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو
نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو

زمان مطالعه : 7 دقیقه

زمان مطالعه : 5 دقیقه

از آخرین اخبار مطلع شوید
فهرست مطالب

بازار کار برای زنان در کانادا

اولین پرسشی که ذهن بانوان را در زمینه انتخاب شغل در کانادا به خود درگیر می‌کند، این است که بازار کار در این کشور به چه شکل است و چگونه می‌توانیم شغل ایده آل خود را پیدا کنیم؟ و این که بهترین شغل برای خانم‌ها در کانادا کدام است؟

بر اساس آخرین تحقیقات انجام شده در این زمینه، 61 درصد از نیروی کار در کشور کانادا را زنان تشکیل می‌دهند. این عدد بالاترین رقم در جهان محسوب می‎شود و کشور کانادا در این زمینه، رکورددار است. از سوی دیگر، سن بازنشستگی برای بانوان در کشور کانادا 65 سال تصویب شده که عدد بسیار مناسب و معقولی است. دولت کانادا برای بانوان باردار نیز قوانین مختلفی را وضع نموده تا دیگر افراد نسبت به اشتغال ترسی نداشته باشند و بدون هرگونه نگرانی به پیشرفت و توسعه این کشور کمک رسانی کنند.

آموزش دستیابی به بهترین شغل برای بانوان در کشور کانادا
آموزش دستیابی به بهترین شغل برای بانوان در کشور کانادا

چگونه بهترین شغل برای زنان را پیدا کنیم؟

برخی از مشاغل، ویژگی‌ها و شرایط خاصی را با خود به همراه دارند و به همین سبب بانوان می‌توانند این مشاغل را در اولویت قرار دهند. عموما شغل‌های سنگینی که نیاز به فعالیت فیزیکی بسیار دارند، برای بانوان مناسب نخواهد بود. از سوی دیگر، محیط و فضای کاری نیز باید برای استفاده بانوان مناسب باشد تا آن‌ها بتوانند بدون دغدغه و نگرانی، به انجام امورات خود بپردازند.

اگر به دنبال شغلی مناسب برای بانوان هستید و می‌خواهید تا بهترین شغل برای خانم‌ها در کانادا را انتخاب کنید؛ به شما توصیه می‌کنیم تا قبل از هر فعالیتی تحقیقات مناسب درباره شغل مورد نظر را انجام دهید. یکی از بهترین راه‌ها برای یافتن شغل مناسب، این است که با افراد خبره و حرفه‌ای در این زمینه مشورت نمایید.

شرکت ویزموندو می‎تواند به شکلی کاملا رایگان و با استفاده از نیروهای مجرب و حرفه‌ای، بهترین مشاورین را در اختیار شما قرار دهد. بانوان عزیزی که قصد مهاجرت دارند، می‌توانند بدون نگرانی از امکانات آژانس ویزموندو استفاده کرده و بدین شکل آینده خود در کانادا را روشن سازند.

شرایط کاری زنان در کانادا

همانطور که در بخش‌های قبلی به این مسئله اشاره شد، شرایط کاری برای بانوان به بهترین شکل ممکن در کشور کانادا فراهم شده و افراد می‌توانند برای داشتن یک شغل رویایی، به این کشور مراجعه کنند. در ادامه قصد داریم تا با جزئیات کامل، مزایا و شرایط مناسب این کشور برای زنان شاغل و بهترین شغل برای خانم‌ها در کانادا را مطالعه نماییم:

  • اختلاف درآمد بین زنان و مردان در کشور کانادا، به طور میانگین 11 درصد است که نسبت به دیگر کشورهای پیشرفته جهان، عدد بسیار مناسبی به شمار می‌آید.
  • زنان در کانادا می‌توانند به صورت متوسط درآمد 27 دلاری در ساعت داشته باشند. این میزان درآمد با توجه به وضعیت اقتصادی مناسب در کشور کانادا، مبلغ بالایی به شمار می‌آید.
  • مرخصی زایمان برای بانوان در کشور کانادا، می‌تواند بین 17 الی 52 هفته باشد. هر چه سابقه کاری بیشتری داشته باشید، میزان مرخصی زایمان برای شما بیشتر خواهد بود.

موارد گفته شده و بسیاری از نکات دیگر، کانادا را به یکی از بهترین کشور‌ها برای بانوان شاغل تبدیل می‌کند و افراد می‌توانند بهترین شغل برای خانم‌ها در کانادا را پیدا کنند. شایان ذکر است که در اغلب مشاغل در این کشور، بدون توجه به جنسیت افراد و بر اساس شایستگی، اقدام به استخدام افراد می‌کنند.

معرفی مشاغل مناسب برای زنان در کانادا

اکنون زمان آن رسیده تا مشاغلی که برای بانوان مناسب هستند را معرفی نماییم. هرچند که خانم‌ها می‌توانند در هرگونه شغل و حرفه‌ای فعالیت داشته باشند، اما برخی از مشاغل فضای بهتری برای پیشرفت در اختیار آن‌ها قرار می‌دهند. این دسته از فعالیت‌ها، با توجه به استعدادها و برتری‌های ذاتی بانوان می‌توانند برای آن‌ها مناسب‌تر باشند.

فعالیت‌های پزشکی و پیراپزشکی مانند مامایی، دندانپزشکی، پرستاری، کاردرمانگری و غیره می‌توانند در فهرست بهترین شغل برای خانم‌ها در کانادا و محبوب‌ترین مشاغل زنانه در کانادا قرار بگیرند. روانپزشکی و دامپزشکی نیز از جمله مشاغل مناسب به شمار می‌آیند.

علاوه بر موارد گفته شده، بخش‌های مدیریتی نیز فضای مناسبی را در اختیار بانوان قرار می‌دهند. مشاغلی مانند مدیریت منابع انسانی، مدیر مدرسه، تحلیلگر بازار و مدیر سیستم‌های اطلاعاتی از جمله مشاغل محبوب برای بانوان در کشور کانادا محسوب می‌شوند. برای آشنا شدن با تمامی این مشاغل، می‌توانید لیست بهترین مشاغل برای زنان در کانادا 2024 و همچنین دیگر مطالب سایت ویزموندو را مطالعه نمایید.

بهترین شغل‌ها برای زنان در کانادا از نظر میزان رضایتمندی

خوشبختانه در دوره‌ای زندگی می‌کنیم که می‌توانیم از آمار و ارقام بسیار زیادی برای رسیدن به اهداف و تصمیم‌گیری صحیح استفاده کنیم. این مسئله درباره یافتن بهترین شغل برای خانم‌ها در کانادا نیز صدق می‌کند و می‌توان به وسیله آمار، بهترین شغل برای بانوان از نظر میزان رضایتمندی را انتخاب نمود.

بهترین مشاغل از نظر میزان رضایتمندی به ترتیب عبارتند از: مدیر عامل، کارآفرین، مشاور شغلی، طراح صنعتی و فیزیوتراپیست. مشاغل نام برده شده درآمد مناسبی را برای افراد به همراه دارند و علاوه بر آن، از استرس و مشکلات کمتری نسبت به فعالیت‌های دیگر برخوردار هستند.

مشاغل دیگری مانند دندانپزشکی، آسیب شناسی گفتار و غیره نیز در رتبه‌های بعدی از منظر رضایت قرار دارند. هرچند که حرفه‌های این چنینی از درآمد بسیار مناسبی برخوردار هستند، اما سختی بیشتری نسبت به باقی شغل‌ها دارند.

انواع شغل مناسب زنان در کانادا از نظر میزان درآمد

اگر به دنبال آن هستید تا درآمد مناسب و بالایی داشته باشید و حاضر هستید تا در ازای درآمد بالا، مشکلات و سختی‌های برخی از مشاغل را به جان بخرید؛ بهتر است تا یکی از موارد گفته شده در ادامه را به عنوان شغل آینده خود در کشور کانادا انتخاب نمایید.

  • مدیر عامل: مدیریت می‌تواند درآمد بسیار هنگفتی را برای ما به همراه داشته باشد. بسیاری از مدیران در کانادا درآمدی حدود 161 هزار دلار در سال دارند.
  • داروساز: کشور کانادا به داروسازان بسیاری نیاز دارد و همین مسئله سبب شده تا این شغل در لیست (بهترین شغل برای خانم‌ها در کانادا) قرار گیرد. درآمد مناسب، نبود چالش‌های مختلف و همچنین درخواست توسط بازار کار از جمله فواید داروسازی در کانادا محسوب می‌شود.
  • پزشک: درآمد پزشکی در کانادا به طور متوسط 150 هزار دلار است. این رقم به اندازه‌ای بالا است که کانادا را تبدیل به پنجمین کشور از نظر درآمد پزشکی خواهد کرد.
  • پرستار متخصص: شاید برای شما جالب باشد که بدانید پرستاری یکی از مشاغل پر درآمد در کشور کانادا محسوب می‌شود و اغلب پرستاران در این کشور، زنان هستند. درآمد یک پرستار در کشور کانادا به طور میانگین 75 هزار دلار در سال خواهد بود.
مطالعه شرایط بانوان در کشور کانادا و انتخاب بهترین شغل بر اساس توانایی و استعداد
مطالعه شرایط بانوان در کشور کانادا و انتخاب بهترین شغل بر اساس توانایی و استعداد

شغل های برتر برای زنان در کانادا از نظر پتانسیل رشد

برخی از افراد به دنبال آن هستند تا با گذشت زمان و کسب تجربه، در حرفه خود پیشرفت نمایند. این دسته از افراد اولویت خود را نه تنها پول و آسان بودن کار، بلکه وجود پتانسیل رشد قرار می‌دهند. در این صورت باید تغییراتی در لیست خود درباره بهترین شغل برای خانم‌ها در کانادا اعمال کرده و برخی مشاغل را از زوایای جدیدی بررسی کنیم. شغل‌هایی که در ادامه از آن‌ها نام می‌بریم، دارای بیشترین پتانسیل رشد در کشور کانادا هستند.

پرستاری، مربیگری به صورت حرفه‌ای، مشاوره بازرگانی و همچنین مهندسی نرم افزار از جمله مشاغلی هستند که فضای بسیار خوبی را برای پیشرفت در اختیار بانوان قرار می‌دهند. وجود پروژه‌های مختلف و انجام فعالیت‌ها متنوع علاوه بر درآمد مناسب، از جمله فاکتورهایی هستند که برای انتخاب این مشاغل مورد مطالعه قرار گرفته. انتخاب هرکدام از این شغل‌ها به منزله بیمه شدن آینده خواهد بود و این تلاش و پشتکار است که می‌تواند میزان پیشرفت شما را تعیین کند.

شغل‌های برتر برای زنان در کانادا که به تحصیلات دانشگاهی نیاز ندارند

دسته دیگری از بانوان در زمینه مهاجرت به کانادا، دغدغه‌ها و نگرانی‌های دیگری دارند. افرادی که مدرک تحصیلات دانشگاهی در اختیار ندارند، نسبت به مهاجرت به کانادا ناامید هستند و آینده خود را در این کشور متصور نمی‌شوند. خوشبختانه بدون در اختیار داشتن مدرک دانشگاهی معتبر نیز می‌توان به کشور کانادا مهاجرت کرد و برخی از مشاغلی که در این کشور وجود دارد، نیازی به مدرک دانشگاهی ندارند. برخی از این شغل‌ها عبارتند از:

  • تکنسین فضای سبز: در صورتی که کار با ابزار مورد نیاز باغبانی را بلد بوده و سابقه کوتاهی در این زمینه داشته باشید، می‌توانید به کانادا مهاجرت کنید. کشور کانادا به تکنسین فضای سبز نیاز داشته و بانوان می‌توانند در این شغل، بدرخشند.
  • بازیگری تئاتر: ارزش هنر را نمی‌توان با مدارک دانشگاهی اندازه‌گیری کرد و کانادا بر اساس همین منطق، از بازیگران تئاتر مدرک دانشگاهی درخواست نمی‌کند. داشتن تجربه یا رزومه مناسب، می‌تواند زندگی شما در کانادا به عنوان یک بازیگر تئاتر تضمین کند.
  • مترجمی: شاید این شغل در لیست بهترین شغل برای خانم‌ها در کانادا قرار نداشته باشد، اما نمی‌توان نسبت به مزایای آن چشم پوشی کرد. کم فعالیت بودن و عدم نیاز به مدرک دانشگاهی، از جمله دلایلی است که سبب مهاجرت بسیاری از بانوان مترجم به کشور کانادا می‌شود.

مشاغل دیگری مانند کارگر انبار و مسئول پذیرش نیز در این لیست قرار دارند و شما می‌توانید بدون نیاز به هرگونه مدرک دانشگاهی، برای دستیابی به این شغل‌ها در کانادا اقدام کنید. تنها نیاز شما برای رسیدن به شغل و حرفه دلخواه، داشتن پشتکار خواهد بود.

نحوه کسب درآمد بانوان در کشور کانادا و تفاوت آن با سایر کشورها
نحوه کسب درآمد بانوان در کشور کانادا و تفاوت آن با سایر کشورها

درآمد بهترین مشاغل برای بانوان در کانادا

مشاغلی که در این مطلب به آن‌ها پرداختیم، همگی می‌توانند بهترین شغل برای خانم‌ها در کانادا باشند و خانم‌ها می‌توانند به وسیله این مشاغل درآمد زایی مناسبی داشته باشند. اما نکته اصلی اینجا است که کشور کانادا، مزایای بهتری را نسبت به دیگر کشورها در اختیار بانوان قرار می‌دهد و با ارائه پیشنهادات جذاب، سبب علاقه‌مندی بیشتر آن‌ها می‌شود.

مشاغلی مانند پرستاری، درآمد بالایی در کشور کانادا دارند؛ به گونه‌ای که میزان دریافتی سالانه پرستاران در کشور کانادا، از بسیاری از کشورهای پیشرفته دیگر دنیا بالاتر است. از سوی دیگر مشاغلی مانند مترجمی، می‌تواند درآمدی حدود 50 هزار دلار در سال را برای شما به ارمغان آورد. توجه داشته باشید که تورم بسیار کم در کشور کانادا و وضعیت اقتصادی مناسب، ارزش این مبلغ را افزایش خواهد داد و قدرت خرید بیشتری را به ساکنین این کشور هدیه می‌کند.

توجه داشته باشید که تنها یکی از فاکتورهای بهترین شغل برای خانم‌ها در کانادا میزان درآمد است و برای انتخاب بهترین شغل، بهتر است تا تمامی جوانب را با دقت مطالعه کرده و حرفه‌های مختلف را با وسواس موشکافی کنیم.

نحوه اشتغال زنان در کانادا

برای آن که بانوان بتوانند در کشور کانادا مشغول به کار شوند، ابتدا باید به سایت‌های کاریابی معتبر این کشور مراجعه کنند. در مرحله بعدی و پس از دریافت پاسخ از سوی سایت، به صورت حضوری با کارفرمایان خود ملاقات می‌کنند و در مرحله بعد می‌توانند از شغل و حرفه خود لذت برده و کسب درآمد را آغاز کنند. سایت‌هایی مانند jobboom و bcjobs می‌توانند بهترین شغل برای خانم‌ها در کانادا را باری دیگر به شما معرفی کنند.

بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که سایت‌های کاریابی، تنها راه برای پیدا کردن شغل مناسب نیستند اما می‌توانند بهترین، سریع‌ترین و مطمئن‌ترین راه برای ما محسوب شوند.

دریافت ویزا برای کار در بهترین مشاغل برای زنان در کانادا

دریافت ویزای کشور کانادا امر سختی نیست و اغلب افراد، می‌توانند برای دستیابی به آن اقدام نمایند. راه‌های گوناگونی برای دریافت ویزا وجود دارد و در برخی از موارد، افراد می‌توانند ابتدا بهترین شغل برای خانم‌ها در کانادا را از نظر خود پیدا کرده و سپس از این طریق، برای رفتن به کشور کانادا اقدام کنند.

در صورتی که می‌خواهید اطلاعات بیشتری درباره ویزای کانادا به دست آورید و شرایط اخذ آن را مطالعه کنید، می‌توانید به دیگر مقالات سایت ویزموندو مراجعه کرده و پاسخ سوالات خود را از این طریق، پیدا نمایید. مشاورین ویزموندو می‌توانند شما را در انتخاب بهترین شغل ممکن حمایت کرده و مسیر مشخصی برای آینده شما در کشور کانادا، ترسیم کنند.

نگاهی به آمار استخدام زنان در کانادا

بسیاری از زنان در کشور کانادا، شاغل هستند و سعی می‌کنند تا به روش‌های مختلفی برای خود کسب درآمد کرده و به چرخه اقتصادی، کمک کنند. مطالعات و آمارهایی که در سال 2023 منتشر شده‌اند، خبر از اشتغال 80 درصدی زنان جوان و میانسال در کانادا می‌دهند.

بسیاری از بانوانی که در کشور کانادا مشغول به کار هستند، از شغل و انتخاب خود رضایت داشته و ادعا می‌کنند که بهترین شغل برای خانم‌ها در کانادا، شغلی است که آن‌ها به آن مشغول هستند. یکی از دلایل پر کار بودن بانوان در کشور کانادا، ساعات کاری منعطف و نبود فشار زیاد است. زمانی که افراد برای انجام امورات خود مجبور به تحمل بار زیادی نباشند، نسبت به انجام فعالیت‌های مختلف علاقه‌مند شده و به دنبال شغل‌ها و حرفه‌های مختلفی می‌روند.

مقایسه میزان درآمد و ساعت کاری برای بانوان در کانادا
مقایسه میزان درآمد و ساعت کاری برای بانوان در کانادا

جمع بندی

تمامی آمار و ارقامی که می‌توانستند به ما در یافتن بهترین شغل برای خانم‌ها در کانادا مفید باشند، در این مقاله گنجانده شده است. اکنون زمان آن فرا رسیده تا با بررسی راه‌های ممکن و گزینه‌های موجود، بهترین شغل را انتخاب نموده و برای رسیدن به آن، برنامه ریزی کنیم.

در صورتی که هنوز نمی‌توانید بهترین شغل برای خود را انتخاب کنید و تصمیم نهایی را بگیرید، بهتر است تا با افراد حرفه‌ای و مشاورین حاضر در آژانس ویزموندو مشورت نمایید. مشاوره رایگان در ویزموندو، می‌تواند آینده بهتری را برای شما رقم بزند و به افراد در یافتن بهترین و مناسب‌ترین شغل برای آینده‌شان، کمک رسانی کند. حال بهتر است تا شک و دودلی را کنار گذاشته و همین حالا برای دریافت مشاوره رایگان، به سایت شرکت ویزموندو مراجعه کنید.

سوالات متداول

مشاغلی مانند دندانپزشکی، پرستاری، مدیریت، وکالت و غیره می‌توانند برای خانم‌های ساکن کانادا مفید باشند.

با استفاده از سایت‌های موجود، می‌توان به دنبال بهترین شغل برای زنان در کانادا باشیم.

مشاغلی مانند پرستاری، پزشکی، دندانپزشکی و همچنین گفتار درمانی از جمله مشاغل پردرآمد در کانادا به شمار می‌آیند.

کشور کانادا با وضع بهترین و مناسب‌ترین قوانین برای بانوان شاغل، توانسته فضای کاری بسیار مناسبی را برای آن‌ها خلق کند.

مشاغلی مانند پرستاری، پزشکی، وکالت و همچنین مدیریت بازرگانی به ما در پیشرفت هر چه سریع‌تر کمک خواهند کرد.

مطالب مرتبط
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پاسخ به سوالات و نظرات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *