بیمه در کانادا (شرایط انواع بیمه + هزینه ها) | ویزموندو
موسسه مشاوره مهاجرتی و سرمایه گذاری آکو مهاجر ویرا (ثبت: ۵۴۳۴۷)
دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری آکو
بیمه در کانادا (شرایط انواع بیمه + هزینه ها)

بیمه در کانادا (شرایط انواع بیمه + هزینه ها)

بیمه یکی از موضوعات همه‌گیر در دنیای امروز است و بسیاری از ما با مفهوم بیمه آشنا هستیم. همانطور که برای مهاجرت خود به کانادا برنامه‌ریزی می‌کنید، آموزش گزینه‌های بیمه در کانادا می‌تواند به شما در تصمیم‌گیری مالی هوشمندانه، کاهش هزینه‌های بیمه و کمک به برنامه‌ریزی مالی کمک کند. بیمه یک بیمه نامه یا قرارداد بین شما و یک ارائه‌دهنده بیمه است. این خط مشی به شما امکان می‌دهد برای خسارات خاص وارد شده به دارایی، زندگی یا سلامت خود، به شرط رعایت شرایط و ضوابط مشخص شده در قرارداد، غرامت دریافت کنید. داشتن بیمه راه خوبی برای برنامه‌ریزی برای حمایت‌های مالی لازم برای مقابله با شرایط پیش‌بینی نشده یا غیرمنتظره است. این موضوع به کاهش خطر پرداخت از جیب، برای هر گونه اتفاق کمک می‌کند. در این مقاله از وب‌سایت‌ ویزموندو قرار است تا در مورد بیمه در کانادا (شرایط انواع بیمه + هزینه ها) اطلاعات دقیقی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.
بیمه در کانادا (شرایط انواع بیمه + هزینه ها)
Picture of نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو
نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو

زمان مطالعه : 7 دقیقه

زمان مطالعه : 5 دقیقه

از آخرین اخبار مطلع شوید
فهرست مطالب

سیستم بیمه در کانادا

بیمه یکی از امکاناتی است که به شما امکان می‌دهد از خود در برابر حوادث غیرمنتظره زندگی مانند جراحات، سیل، مرگ‌های ناگهانی تصادفات و … محافظت کنید. در حالی که احتمال وقوع این رویدادها بسیار کم است، اگر اتفاق بیفتد می‌تواند بسیار ناگوار و گران‌قیمت تمام شود. به همین دلیل است که بیمه نامه در دسترس بوده و استفاده از آن جزو موضوعات ضروری به حساب می‌آید. شما قسط‌های کوچک ماهانه یا سالانه (معروف به حق بیمه) را می‌پردازید، با این قول که ارائه‌دهنده بیمه شما در صورت نیاز به ادعای خسارت، مبلغ زیادی را پرداخت می‌کند. البته، امیدواریم که شما هرگز نیازی به ادعایی در این خصوص نداشته باشید، اما اگر به هر دلیلی این اتفاق بیفتد، خوشحال خواهید شد که در سنین پایین‌تر برای بیمه اقدام کرده‌اید، زیرا می‌تواند از شما و عزیزانتان در برابر ضررهای مالی محافظت کند. سیستم بیمه در کانادا بسیار قوی بوده و عملکرد ویژه‌ای را از خود نشان می‌دهد. این سیستم از طریق بیمه‌گذاری خصوصی و عمومی عمل می‌کند.

 

سیستم بیمه در کانادا

 

انواع بیمه در کانادا

در طول زندگی، شما با گزینه‌های مختلف بیمه مواجه خواهید شد. گاهی اوقات، برخی از این بیمه نامه‌ها اجباری خواهند بود، اما اغلب اوقات، بیمه اختیاری است. در حالی که نمی‌توان انکار کرد که بیمه می‌تواند از شما در برابر حوادث غیرمحتمل محافظت کند، انتخاب اینکه کدام یک را دریافت کنید و به چه میزان پوشش نیاز دارید، دشوار است. قبل از هر تصمیمی، باید بدانید که بیمه چگونه کار می‌کند، چه نوع بیمه نامه‌هایی در دسترس هستند و آیا آنها برای شما مناسب هستند یا خیر. در ادامه مطلب به بررسی انواع بیمه در کانادا (عمر، دانشجویی، بیکاری و بازنشستگی) می‌پردازیم:

 

بیمه درمانی در کانادا

برای اطمینان از دریافت خدمات درمانی در کانادا و جلوگیری از هزینه‌های بالا، باید بلافاصله پس از ورود به این کشور اقدام به دریافت بیمه درمانی کنید. در این کشور، بیمه درمانی یکی از مسائل مهم برای اقامت‌کنندگان است. اگر دارای اقامت کانادا هستید، ویزای تحصیلی یا کاری دارید، باید سریعا جهت دریافت بیمه خدمات درمانی اقدام نمایید. در غیر اینصورت، هزینه‌های درمانی در کانادا بسیار گران خواهد بود.
طرح‌های سلامت در استان‌های مختلف کانادا ممکن است تفاوت‌هایی داشته باشند، اما اکثرا نیازهای مراقبت‌های بهداشتی را شامل می‌شوند. بعد از دریافت بیمه درمانی، خدمات درمانی در کانادا به صورت رایگان در دسترس قرار می‌گیرند. با این حال، برخی خدمات مانند داروها و خدمات دندانپزشکی تحت پوشش بیمه درمانی رایگان نخواهد بود. برای پوشش هزینه‌های این خدمات، نیاز است تا درخصوص خرید بیمه درمانی خصوصی اقدام نمایید.

 

بیمه درمانی خصوصی در کانادا

بیمه درمانی خصوصی در کشور کانادا موارد مختلفی را تحت پوشش قرار می‌دهد. مراقبت‌های دندان، خرید برخی از داروها، پروتز و مراقبت‌های زیبایی و اتاق خصوصی برای بستری، برخی از نمونه‌هایی هستند که این بیمه تحت پوشش دارد. بیمه درمانی خصوصی ویژگی‌های مشابهی با بیمه تکمیلی در ایران دارد. قبل از هرگونه اقدام برای خرید بیمه خصوصی، توجه کنید که بیمه درمانی شما چه مواردی را شامل نمی‌شود و سپس نسبت به خرید بیمه خصوصی اقدام نمایید.

 

بیمه زایمان

از دیگر مواردی که بیمه درمانی کانادا آن را تحت پوشش قرار می‌دهد، می‌توان به بیمه زایمان اشاره کرد. البته باید بدانید که این بیمه تنها افراد مقیم دائم، شهروندان کانادایی، ویزای موقت کاری یا تحصیلی را تحت پوشش قرار می‌دهد.
درضمن، اگر با ویزای موقت وارد خاک کانادا شوید؛ بیمه درمانی تا مدت سه ماه بعد از ورود، هزینه‌های زایمان را پوشش نخواهد داد. چرا که، مدت زمان صدور بیمه درمانی در کانادا حداقل سه ماه طول می‌کشد. در هر صورت، بهتر است بیمه مسافرتی داشته باشید که البته آن هم هزینه زایمان را پوشش نخواهد داد و جلوگیری از مخارج ناخواسته به کارتان می‌آید. اگر ویزای توریستی هم داشته باشید، شامل بیمه زایمان نیستید و خودتان باید هزینه‌های پزشکی را پرداخت نمایید‌.

 

بیمه درمانی مسافرتی

چنانچه گفته شد، اگر قصد دارید تا به خارج از کشور کانادا بروید، باید نسبت به دریافت بیمه مسافرتی این کشور اقدام نمایید‌. به این علت که بیمه درمانی زمانی که خارج از خاک کانادا هستید، هیچ‌گونه هزینه‌ای برای شما نمی‌پردازد. از این جهت، داشتن بیمه درمانی مسافرتی کانادا یک گزینه مناسب و عاقلانه به حساب می‌آید. امروزه، هزینه‌های پزشکی در همه کشورها گران بوده و نیازمند پرداخت آنی است.

 

بیمه دندانپزشکی

بیمه درمانی کانادا هیچ‌گونه هزینه‌ای بابت مراقبت‌های عمومی بهداشت دهان و دندان به کسی پرداخت نمی‌کند. لذا، باید برای بهرمندی از خدمات بیمه دندانپزشکی کانادا، به صورت خصوصی اقدام فرمایید‌. برخی از معتبرترین و معروف‌ترین بیمه‌ها در کانادا شامل Manulife، GMS و گرین شیلد هستند که محبوبیت بالایی دارند.
میزان پوشش بیمه دندانپزشکی با توجه به موسسه‌ای که از آن بیمه را می‌خرید، متفاوت است. همچنین، میزان پرداختی شما نیز با توجه به این موضوع تغییر می‌کند. با این حال، طرح‌های کلی بیمه را می‌توان تنها با پرداخت نمودن ماهی ۵۰ دلار (هزینه یک نفر) خریداری کرد.
البته، مبلغ مذکور فقط مراقبت‌های ساده و پیش پا افتاده را دربر می‌گیرد و برای خدماتی مانند عصب کشی، پرکردن، جراحی زیبایی و … مبالغ بیشتری را باید پرداخت نمایید.

 

بیمه ماشین در کانادا

مطابق قوانین حاکم بر کشور کانادا، هر کسی که با انواع وسایل نقلیه موتوری رانندگی می‌کند، باید خودرو خود را بیمه کند. البته، افراد قادرند تا درصورت ترجیح، بیمه‌ خود را از میزانی که قانون تعیین کرده است بالاتر و اضافه‌تر هم خریداری کنند. به‌طور کلی، هزینه بیمه نامه خودرو در انتاریو به طور تقریبی ۱۹۰۰ دلار‌ است؛ البته گران‌ترین بیمه‌ها را هم این استان دارد که آن هم بخاطر پایتخت بودن آن است. همچنین، در دیگر استان‌ها مبلغ بیمه خودرو حداقل ۱۳۰۰ دلار تعیین می‌شود.

 

بیمه بیکاری

در صورت از دست دادن شغل در کانادا، می‌توانید از مزایای بیمه بیکاری بهره‌مند شوید. یعنی اگر از کار بیکار شوید، می‌توانید تا مدتی از بیمه حقوق بگیرید. نرخ اولیه مزایا براساس 55٪ از متوسط درآمد هفتگی بیمه شده محاسبه می‌شود. حداکثر مبلغ درآمد سالیانه قابل بیمه 56300 دلار است، بنابراین شما می‌توانید حداکثر 595 دلار در هفته از بیمه بیکاری دریافت کنید.

 

بیمه از کارافتادگی

از جمله دیگر بیمه‌های محبوب در کشور کانادا، بیمه از کارافتادگی به شمار می‌رود. این بیمه به منظور رفاه حال مردم به‌وجود آمده و اگر اتفاق خاصی رخ دهد و از کارافتاده شوید، به شما کمک خواهد کرد. هزینه این بیمه خیلی کم است و حدودا ۳ درصد از درآمد شما را خواهد گرفت. اگر ۱۰۰ هزار دلار درآمد داشته باشید، نیازمند پرداخت حدودا ۳ هزار دلار حق بیمه برای بیمه از کارافتادگی هستید.

 

بیمه مسکن

بیمه مسکن در کانادا موجب محافظت از خانه و وسایل موجود در آن می‌شود. اگر اتفاقاتی مانند سرقت، مفقودی، آسیب‌هایی مانند آتش‌سوزی، سیل، زلزله و لیز خوردن افراد رخ دهد، این بیمه به شما پرداخت خسارت می‌کند. هزینه این بیمه زیاد نیست، ولی جزو بیمه‌های بسیار مهم به حساب می‌آید و برای هرکسی ضروری است.

 

هزینه بیمه در کانادا

حالا که به معرفی انواع بیمه در کانادا (هزینه و شرایط دریافت) 2024 پرداخته شد، باید در مورد هزینه‌ بیمه در کانادا هم صحبت کنیم. مشخص نمودن دقیق هزینه بیمه درمانی در کانادا کار مشکلی است‌. با این وجود، مطابق گزارش سازمان‌ها و نهادهای مربوطه در کانادا، هزینه بیمه درمانی در این کشور در حدود ۸۰۰ دلار است که ماهی ۶۶ دلار می‌شود. همچنین میانگین بیمه خودرو در کانادا بین ۱۳۰۰ الی ۱۹۰۰ دلار آب می‌خورد. بیمه خانه در کشور کانادا هم تقریبا هزینه‌ای ۱۳۰۰ دلاری را دربر می‌گیرد.
برای اطلاع از قیمت دیگر بیمه‌ها، باید با شرکت‌های بیمه گذار در کانادا تماس بگیرید.
فاکتورهایی که روی هزینه بیمه در کانادا تاثیر می‌گذارند
در این قسمت از بیمه در کانادا (شرایط انواع بیمه + هزینه ها)، فاکتورهایی که روی هزینه بیمه در کانادا تاثیر می‌گذارند را بررسی می‌کنیم. هزینه پرداختی برای بیمه‌ها با توجه به استان محل زندگی‌، سن، فاکتورهای تخت پوشش، وضعیت سلامتی، جنسیت تعداد افراد و … دستخوش تغییر می‌شوند‌. شرکت‌ها، این موارد را مورد بررسی و مقایسه قرار داده و در نهایت تصمیم به بیمه شما خواهند گرفت.

 

خرید بیمه در کانادا

خرید بیمه در کانادا اصلا کار سختی نیست و به راحتی می‌توانید آن را انجام دهید. به‌منظور خرید بیمه در کانادا شما قادر خواهید بود تا به صورت اینترنتی، تلفنی و حضوری اقدام نمایید. جالب است بدانید که اگر بیش از یک بیمه بخرید، شرکت مقصد به شما تخفیف‌های مناسبی پیشنهاد می‌دهد. برای مثلا، خرید بیمه ماشین، خانه و … از یک شرکت شامل تخفیف می‌شود‌. علاوه بر این، ارسال درخواست به صورت آنلاین هم شامل دریافت تخفیفات ویژه خواهد شد.

 

شرایط خرید بیمه در کانادا

شرایط خرید بیمه در کانادا متفاوت است و به عوامل متعددی بستگی دارد‌. بنابر نوع بیمه مورد نظر شما، این شرکت‌های بیمه‌گذار هستند که تصمیم می‌گیرند برای شما بیمه صادر کنند. برخی از عوامل مهمی که در صدور بیمه نامه از سمت شرکت‌های بیمه‌گذار تأثیر می‌گذارد، عبارت‌اند از:

 • سن افراد
 • جنسیت
 • میزان پوشش بیمه مورد نظر
 • بررسی ادعاهای قبلی برای دریافت
 • خسارت از بیمه
 • سوابق پزشکی

برای اینکه موفق به دریافت بیمه درمانی کانادا شوید، باید کاملا سالم باشید و باید قبل از تایید بیمه نامه چکاپ کلی شده و معاینه پزشکی را تقدیم حضور کنید.

 

مدارک مورد نیاز برای خرید بیمه در کانادا

نظر به اینکه کدام نوع بیمه‌ها را می‌خواهید، باید مدارک متفاوتی را هم ارائه دهید که عبارت‌اند از:

 • مدارک شناسایی خود و اعضای تخت تکفل
 • عکس پرسنلی
 • گواهی تولد
 • مدارک محل سکونت
 • سوابق پزشکی
 • مدارک نشان‌دهنده وضعیت
 • اقامت(پاسپورت، کارت اقامت دائم، work permit و study permit)
 • درصورت بیمه ماشین و خانه ارائه سند آن‌ها الزامی است

 

لغو قرارداد بیمه در کانادا

شما این اختیار را دارید تا هر زمانی که اراده کنید، با فرایندی ساده برای لغو قرارداد بیمه خود اقدام فرمایید. البته، این امکان وجود دارد که مبلغی برای جریمه آن حسابتان کسر گردد. در بعضی موارد هم امکان گرفتن مبلغی از حق بیمه هم برای شما میسر می‌شود.
بیمه عمر در کانادا اینگونه نبوده و اگر تصمیم به لغو این بیمه بگیرید، همه پول شما یکجا به حسابتان واریز شده و جریمه نخواهید شد.

 

لغو قرارداد بیمه در کانادا

 

وضعیت خدمات بیمه برای مهاجران خارجی در کانادا چگونه است؟

بنابر‌ اطلاعات موجود در سایت اداره مهاجرت، مهاجران هم به صورت قانونی می‌توانند از خدمات بهداشتی و درمانی بهره‌مند شوند. البته، همانطور که اشاره کردیم این فرایند در حدود ۹۰ روز که معادل ۳ ماه است طول خواهد کشید.
آیا هزینه درمان در کانادا رایگان است؟
بله، هزینه‌های درمانی و پزشکی در کانادا رایگان صورت می‌پذیرد. البته، مواردی همچون دندانپزشکی در این کشور رایگان نبوده و شهروندان کانادایی بدین منظور بیمه خصوصی را خریداری می‌کنند.

 

جمع بندی

بیمه در کانادا (شرایط انواع بیمه + هزینه ها)، یک موضوع مهم است که افراد را در برابر خطرات مالی محافظت می‌کند و اگر قصد مهاجرت به این کشور را دارید، باید از آن مطلع شوید. انواع این بیمه شامل بیمه درمانی، خصوصی، بیمه خودرو، بیمه مسکن، بیمه دندانپزشکی و … است. تأمین کنندگان بیمه در کانادا شامل شرکت‌های خصوصی و دولتی هستند. برخی از نوع بیمه‌های ضروری در این کشور شامل بیمه خودرو می‌شوند.
شما هموطنان گرامی و متقاضیان مهاجرت به کانادا می‌توانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر درخصوص روش‌های مهاجرت قانونی به کانادا با مشاورین ما در ویزموندو تماس بگیرید. ویزموندو مفتخر است که سوابق موفق بسیاری در اخذ ویزا داشته و در این مسیر از وکلای متخصص و مجرب بهره‌مند شده است‌. ما در ویزموندو، شما را به رویاهایتان نزدیک‌تر می‌کنیم و در این مسیر همواره درکنار شما خواهیم بود

بسته به اینکه چه نوع خدمات بیمه‌ای را دریافت کنید، میزان هزینه بیمه خصوصی در کانادا متفاوت است.

حداکثر به مدت ۳۱۵ روز یا معادل ۴۵ هفته امکان بهره‌مندی از مزایای بیمه بیکاری وجود دارد. البته، این موضوع برای همه یکسان نبوده و بستکی به عوامل متعددی همچون نرخ بیکاری در استان مورد نظر را هم دارد. به صورت کلی می‌توانید از ۱۴ الی ۴۵ هفته از بیمه بیکاری بهره‌مند شوید.

خیر، اگر دارندگان ویزای توریستی در این کشور زایمان کنند، ملزم به پرداخت هزینه‌های بیمارستان خواهند بود و بیمه هیچ‌گونه مسئولیتی در این خصوص ندارد.

تنها بیمه‌ای که در کانادا مردم ملزم به رعایت آن هستند، بیمه ماشین است.

سقف پوشش بیمه در کانادا مشخص نیست و بستکی به عوامل بسیاری دارد. در واقع این پوشش به حداکثر مبلغی که شرکت بیمه به شما پرداخت می‌کند سقف پوشش گفته می‌شود.

مطالب مرتبط
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پاسخ به سوالات و نظرات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *