شرایط تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم + هزینه ها - ویزموندو
موسسه مشاوره مهاجرتی و سرمایه گذاری آکو مهاجر ویرا (ثبت: ۵۴۳۴۷)
دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری آکو
تحصیل در کانادا با دیپلم

تحصیل در کانادا با دیپلم

برای بسیاری از افراد که به دنبال تحصیل در خارج از کشور هستند، شرایط مهاجرت تحصیلی فراهم است. کانادا به عنوان یکی از کشورهایی شناخته می‌شود که دانشجوهای بین‌المللی را با شرایط و امکانات گوناگون پذیرش می‌کند. تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم نیز امکان پذیر است و می‌توان با در دست داشتن مدارک دیپلم، به ادامه تحصیل در دانشگاه‌های مختلف کانادا پرداخت.
تحصیل در کانادا با دیپلم
Picture of نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو
نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو

زمان مطالعه : 7 دقیقه

زمان مطالعه : 5 دقیقه

از آخرین اخبار مطلع شوید
فهرست مطالب

برای بسیاری از افراد که به دنبال تحصیل در خارج از کشور هستند، شرایط مهاجرت تحصیلی فراهم است. کانادا به عنوان یکی از کشورهایی شناخته می‌شود که دانشجوهای بین‌المللی را با شرایط و امکانات گوناگون پذیرش می‌کند. تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم نیز امکان پذیر است و می‌توان با در دست داشتن مدارک دیپلم، به ادامه تحصیل در دانشگاه‌های مختلف کانادا پرداخت. اگر قصد مهاجرت تحصیلی با مدرک دیپلم به کانادا را دارید، می‌توانید از مشاوره‌های رایگان موسسه ویزموندو استفاده کنید.

شرایط تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم

اگر می‌خواهید با مدرک دیپلم به ادامه تحصیل در کانادا بپردازید، باید مدارک تحصیلی خود در مقطع قبلی را ترجمه کنید. این مدارک شامل گواهی‌های مربوط به اخذ دیپلم و پیش دانشگاهی هستند. علاوه بر این، نیازمند ارائه ریز نمرات و مدرک زبان مورد تایید دانشگاه‌های کانادا نیز هستید. در ادامه به بررسی شرایط تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم می‌پردازیم.

یکی از اصلی‌ترین شرایط برای تحصیل در کانادا با دیپلم، داشتن مدرک زبان آکادمیک و بین‌المللی است. در این مورد، دانشگاه‌های مختلف معیارهای متفاوتی را در نظر می‌گیرند که بستگی به رشته مورد نظر دارند؛ اما به طور کلی، مدرک آیلتس یا تافل با حداقل نمره 6 و نیم به عنوان عمومی‌ترین شرایط مدرک زبان در نظر گرفته می‌شوند.

 

در برخی از دانشگاه‌های کانادا، شرایط خاصی مانند نداشتن گپ تحصیلی را در نظر می‌گیرند. شرط حداقل و حداکثر سن نیز برای برای بسیاری از دانشگاه‌ها حائز اهمیت است. معمولا حداکثر گپ تحصیلی تا 5 سال قابل قبول است. تحصیل در کانادا با معدل پایین دیپلم امکان پذیر نیست و باید از حداقل معدل برخوردار باشید. شرایط معدل دیپلم برای پذیرش در دانشگاه‌های کانادا، بر اساس رشته و نوع دانشگاه متفاوت هستند؛ اما در عموم موارد، معدل دیپلم زیر 14 دارای محدودیت‌هایی برای پذیرش است.

دیپلم ایران در کانادا ممکن است دارای کمبودها یا تفاوت‌هایی باشد. به همین دلیل، مرتبط بودن دروس قبلی در مقطع دیپلم با رشته مورد نظر بسیار مهم است. به طور مثال، با داشتن مدرک دیپلم فنی، نمی‌توانید در رشته‌هایی مانند دندانپزشکی یا پزشکی تحصیل کنید. دلیل آن نیز عدم پیش زمینه کافی در فرد است. علاوه بر این شرایط، داشتن مدارک معتبر از مراکز رسمی و همچنین، رزومه تحصیلی موجه نیز می‌توانند از دیگر شرایط برای تحصیل در کانادا با دیپلم باشند.

 

هزینه تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم

هزینه تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم، تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار دارد. به همین دلیل، باید در نظر داشته باشید که هر رشته و دانشگاهی، می‌توانند هزینه‌های متفاوتی داشت باشند. به طور مثال، هزینه تحصیل در رشته‌هایی مانند پزشکی با دوره تخصصی 4 ساله، کاملا متفاوت با تحصیل در رشته‌هایی مانند علوم کشاورزی یا علوم اجتماعی خواهد بود. بنابراین، هزینه تحصیل در کانادا با دیپلم متغیر بوده و عوامل مختلفی در مقدار آن دخیل هستند.

به طور میانگین، میزان هزینه مورد نیاز برای تحصیل در کانادا با دیپلم، چیزی در حدود 20 الی 40 هزار دلار سال خواهد بود. علاوه بر این، هزینه‌های خوراک، مسکن و غیره نیز در حدود 15 هزار دلار تخمین زده می‌شود. در هر صورت، برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد هزینه‌های مورد نیاز و دریافت مشاوره‌های رایگان در این مورد، می‌توانید با مشاوران موسسه ویزموندو در تماس باشید.

 

با گرفتن بورسیه تحصیلی کانادا با مدرک دیپلم، هزینه‌های زندگی در این کشور تا حدود بسیار زیادی کاهش خواهد یافت. نکته‌ای که در این مورد وجود دارد، تعداد کم بورسیه‌های مربوط به تحصیل در کانادا و رقابت شدید برای گرفتن آن‌ها است. به همین دلیل، بورسیه‌های مورد نظر برای تحصیل در کانادا با دیپلم، به دانشجویان بومی می‌رسند.

هر چقدر مقطع تحصیلی بالاتر باشد، شرایط و شانس برای گرفتن بورسیه تحصیلی بالاتر می‌رود. اما در برخی موارد و با داشتن شرایطی خاص، امکان اخذ بورسیه در مقطع کارشناسی نیز وجود دارد. شرایط مورد نیاز شامل معدل بالای 17، بالا بودن نمره دروس تخصصی، نداشتن گپ تحصیلی، انگیزه بالا و رزومه قوی می‌شوند.

 

تحصیل در دانشگاه ها و کالج های کانادا با مدرک دیپلم

زمانی که صحبت از تحصیل در کانادا با دیپلم می‌شود، همه به فکر کالج و دانشگاه‌های معتبر کانادا می‌افتند. در این مورد، کالج با دانشگاه‌های معمولی تفاوت‌های زیادی دارد. بر همین اساس، شرایط پذیرش این مراکز و موسسات آموزشی، می‌توانند با دانشگاه‌ها متفاوت باشند.

در بیشتر موارد، کالج‌های کانادا را جزو موسساتی به حساب می‌آورند که تاییدیه DLI دارند. تفاوتی که در این مراکز وجود دارد، کوچک بودن کلاس‌ها و همچنین، برخی محدودیت‌ها در تجهیزات و امکانات تحقیقاتی است. در کالج‌های کانادا، رشته‌ها تنوع کمتری دارند؛ اما در مورد دانشگاه‌های معتبر کانادا، تنوع رشته بالا بوده و امکانات مختلف آزمایشگاهی و تحقیقاتی نیز در اختیار تمام دانشجویان قرار می‌گیرند.

فرقی نمی‌کند که قصد پذیرش در دانشگاه‌‌ها یا کالج‌های کانادا را داشته باشید؛ زیرا در هر مورد، یکسری شرایط عمومی و اولیه مورد نیاز هستند که باید فراهم شوند. این شرایط شامل ارائه مدرک زبان معتبر با نمره قابل قبول، ارائه مدارک دیپلم و مقطع تحصیلی قبلی و سایر مدارک و شرایط مورد نیاز هستند.

 

تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم در مقطع کارشناسی

برای تحصیل در کانادا با دیپلم، باید در یکی از رشته‌های مورد نظر و مرتبط در مقطع کارشناسی مشغول به تحصیل شوید. در این پروسه، باید دوره‌های مختلف نظری و عملی را با موفقیت پشت سر بگذارید. به عنوان مثال، اگر دانشجویان در رشته مدیریت بازرگانی تحصیل می‌کنند، باید دوره‌های عملی اقتصاد، حسابداری و کارآفرینی را بگذرانند.

دانشجویان در برنامه تحصیلی خود ممکن است ملزم به گذراندن دوره‌های مختلف شوند که بسته به رشته و دانشگاه مربوطه متفاوت خواهند بود. به عنوان مثال، یک دانشجوی بازاریابی معاملات املاک و مستغلات، دوره‌های عملی متفاوتی را نسبت به یک دانشجوی پزشکی می‌گذراند.

اکثر دوره‌های آموزشی و تحصیلی در کانادا، شامل مجموعه‌ای از سخنرانی‌های هفتگی، امتحانات و کار عملی مستقل در هر حوزه دانشگاهی هستند. این دروه‌ها معمولا 12 هفته طول می کشند؛ اما تفاوت‌هایی نیز در طول مدت دوره‌ها و تعداد آن‌ها در رشته‌های مختلف وجود دارند.

برنامه تحصیلی و مطالعاتی دانشجوهای مشغول تحصیل در دانشگاه‌های کانادا زمانی تکمیل می‌شود که تعداد واحدهای مورد نیاز را بگذرانند. این برنامه‌ها به منظور ارتقا سطح علمی و عملی دانشجو در حیطه مورد نظر خود صورت می‌گیرند در پایان هر دوره، دانشکده مربوطه یک واحد را برای تکمیل برنامه تحصیلی به دانشجو اختصاص می‌دهد. به عنوان مثال، یک دوره دانشگاهی در کانادا به طور معمول شامل 120 واحد بوده که به طور معمول در 7 الی 8 ترم گذرانده می‌شوند. استثنائاتی هم در این مورد برای رشته‌های پزشکی وجود دارند.

 

نیمسال تحصیلی در کانادا

سال تحصیلی در کانادا شامل دو ترم است که هر کدام از آن‌ها را به عنوان یک نیمسال در نظر می‌گیرند. هر ترم تحصیلی نیز حدود 4 ماه به طور می‌انجامد که در این مدت، مطالب مورد نیاز درسی و مهارت‌های لازم به دانشجویان ارائه می‌شوند و در پایان، آزمون‌های تئوری و عملی مختلفی گرفته می‌شوند. بعضی از موسسات آموزشی در کانادا دوره‌هایی را به مدت یک ترم سه ماهه ارائه می دهند. به این معنی که سال تحصیلی به دو نیمسال تقسیم شده و در مجموع، 6 ماه برای هر دو ترم در یک سال سپری می‌شود.

در کانادا، سال تحصیلی در ماه سپتامبر آغاز می‎شود و پایان ترم در دانشگاه‌های مختلف متفاوت است. از این نظر، می‌توان شباهت‌هایی را در قوانین ترمی دانشگاه‌های کانادا با مراکز و موسسات در ایران پیدا کرد. در هر صورت، تحصیل در کانادا با دیپلم مستلزم رعایت قوانین و مقررات دانشگاه و موسسه آموزشی مربوطه است.

 

تحصیل پزشکی در کانادا با مدرک دیپلم

برای پذیرش متقاضیان در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی، دانشگاه‌های کانادا نیاز به مدرک لیسانس در علوم پایه دارند. در واقع می‌توان گفت که تحصیل پزشکی در کانادا با مدرک دیپلم و رشته‌های غیر مرتبط غیرممکن است. یکی از شرایط تحصیل پزشکی در کانادا، داشتن مدرک علوم پایه و کسب نمره لازم در آزمون MCAT خواهد بود.

طول مدت تحصیل رشته پزشکی در کانادا حدود 4-5 سال و هزینه تحصیل پزشکی در این کشور حدود 12000-20000 دلار کانادا خواهد بود. داشتن مدرک زبان انگلیسی آیلتس 6.5 تا 7 و منابع مالی کافی یکی از مهمترین شرایط تحصیل پزشکی در کانادا به حساب می‌آیند.

 

مدارک لازم تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم

یکی از اصلی‌ترین مدارک برای تحصیل در کانادا با دیپلم، داشتن تمکن مالی کافی است. این موضوع برای برای افرادی که قصد گرفتن اقامت با ویزای دانشجویی در کانادا را دارند، الزامی خواهد بود. زندگی در کانادا شامل هزینه‌های مربوط به امرار و معاش‌، هزینه‌های تحصیل و شهریه دانشگاه، هزینه مسکن، خوراک، پوشاک و سایر هزینه‌های جانبی که برای هر فرد متفاوت خواهند بود. با داشتن تمکن مالی و اثبات آن، امکان پذیرش در دانشگاه‌های کانادا فراهم می‌شود.

برای اثبات تمکن مالی، باید مدارک لازم را ارائه کنید. این مدارک شامل گواهی‌های بانکی و اسناد معتبر و موثق مالی هستند که نشان می‌دهند شما توانایی پرداخت هزینه‌های زندگی در کانادا را دارید. بدون ارائه گواهی‌ها و اسناد معتبر، تمکن مالی شما اثبات نخواهد شد.

از دیگر مدارک تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم، مدرک معتبر زبان است. بدون داشتن مدارکی مانند آیلتس یا تافل با نمره بالا نیز امکان تحصیل با مدرک دیپلم وجود دارد که شامل پذیرش مشروط می‌شود. این نوع پذیرش در مواردی خاص داده می‌شود و تعهداتی از دانشجو گرفته می‌شوند که در بازه زمانی معین، مدرک معتبری ارائه دهد.

یکی از شرایط پذیرش در دانشگاه‌های کانادا، داشتن معدل بالای 14 در دوره دیپلم است. در این شرایط، گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های کانادا کمی سخت و محدود می‌شود. اکثر مراکز آموزشی در کانادا، حداقل معدل مورد نظر برای پذیرش دانشجویان بین‌المللی را 14 در نظر می‌گیرند. نکته قابل توجه این است که با معدل زیر 14 نیز امکان قبولی در برخی دانشگاه‌ها و ادامه تحصیل در کانادا وجود دارد. برای این کار، دانشجو باید با ارائه مدارک مختلفی، این کمبود معدل را جبران کند.

 

مشاوره جهت تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم با موسسه ویزموندو

برای ادامه تحصیل در کانادا با دیپلم، نیازمند دریافت مشاوره‌ها و راهنمایی‌های مختلف از افراد باتجربه و خبره در این زمینه هستید. معمولا برای افرادی که سابقه مهاجرت و طی کردن روند اداری آن را ندارند، ابهامات و مشکلات مختلفی به وجود می‌آید. در چنین شرایطی، موسسه مهاجرتی ویزموندو می‌تواند یک مرجع معتبر برای یافتن پاسخ‌ها سوالات مختلف و ابهامات موجود باشد.

موسسه ویزموندو با سال‌ها تجربه در زمینه ارائه مشاوره‌ها و خدمات مربوط به مهاجرت تحصیلی به کانادا، فعالیت می‌کند. این موسسه با بهره‌گیری از کارشناسان باتجربه و بادانش فنی بالا، توانایی ارائه خدمات قبل و بعد از مهاجرت تحصیلی دانشجویان را دارد. این مجموعه دارای سه دهه فعالیت اصولی و حرفه‌ای بوده که هدف اصلی آن، ارائه خدمات مختلف و مشاوره‌ برای مهاجرت به کانادا بوده که گواه آن نیز، رضایت حداکثری متقاضیان و مراجعه کنندگان به این موسسه هستند.

برای تحصیل در کانادا با دیپلم، می‌توانید با کارشناسان موسسه ویزموندو تماس بگیرید و از مشاوره‌ها و خدمات این مجموعه بهره‌مند شوید. کارشناسان این مجموعه پاسخگوی تمام سوالات و ابهامات شما در مورد شرایط مهاجرت و دریافت ویزای تحصیلی با مدرک دیپلم هستند. از جمله مهمترین سوالاتی که ممکن است به وجود آید، امکان تحصیل رایگان در کانادا با مدرک دیپلم خواهد بود که نیازمند فراهم کردن شرایط و الزامات خاصی است. در هر صورت، موسسه ویزموندو، تمام روش‌های مورد نیاز برای ادامه تحصیل در کانادا را ارائه خواهد داد.

هزینه‌های تحصیل در کانادا با داشتن مدرک دیپلم چقدر است؟

هزینه تحصیل در کانادا با دیپلم، تحت تاثیر فاکتورهای مختلفی قرار دارد. به طور خلاصه، عواملی مانند رشته تحصیلی، دانشگاه مورد نظر و غیره می‌توانند در میزان هزینه‌ها تاثیر گذار باشند.

شرایط اختصاصی به منظور تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم چیست؟

برای تحصیل در کانادا، یکسری شرایط اختصاصی نیاز است که شامل ارائه مدرک دیپلم با گذراندن دروس مربوطه، ترجمه مدارک، نمره بالای مدرک زبان و عدم گپ تحصیلی می‌شوند.

امکان اخذ اقامت دائم از طریق تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم وجود دارد؟

بله. یکی از مزایای تحصیل در کانادا، فراهم بودن امکان اخذ اقامت دائم این کشور است. علاوه بر این، با گرفتن اقامت دائم و اشتغال در حیطه شغلی مورد نظر به مدت 3 الی 5 سال، می‌توانید تابعیت کانادا را نیز بگیرید.

آیا در هنگام تحصیل با مدرک دیپلم در کانادا می توان به کار مشغول شد؟

متقاضیانی که دارای شرایط لازم برای تحصیل در کانادا با دیپلم هستند، می‌توانند مجوز کار دانشجویی در این کشور را دریافت کنند. دانشجویان می‌توانند با اخذ مجوز کار دانشجویی کانادا  تا 20 ساعت در هفته کار کنند. در برخی از مراکز و دانشگاه‌ها، امکان کار دانشجویی در بخش‌های مختلف وجود دارد که ساعات کاری آن نیز منعطف است.

یکی از مزایای کار دانشجویی، کسب درآمد جانبی برای تامین نیازهای روزمره و زندگی در کانادا است. علاوه بر کسب درآمد، شغل دانشجویی می‌تواند به عنوان تجربه کاری مفید برای کار و اشتغال پس از فارغ‌التحصیلی تلقی شود. ارزش هر ساعت کار دانشجویی در کانادا حدود  12 دلار است که می‌تواند بیشتر نیز باشد.

دانشجویانی که با مدرک دیپلم، پذیرش دانشگاه‌های کانادا را دریافت کرده‌اند، می‌توانند با گذراندن دوره‌های مختلف، پس از فارغ‌التحصیلی نیز در کارهای مربوط به رشته خود مشغول شوند. برای این افراد، ویزای کار کانادا یا PGWP نیاز خواهد بود که بعدا با استفاده از آن، می‌توان اقامت دائم را نیز به دست آورد. دانشجویانی که بیشتر از 9 ماه سابقه تحصیل در کانادا را دارند، می‌توانند حداکثر تا سه سال در این کشور کار کنند.

آیا امکان بورسیه شدن برای تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم وجود دارد؟

یکی از مهمترین سوالات در مورد تحصیل در کانادا با دیپلم این است که آیا امکان گرفتن بورسیه و ورود به دانشگاه‌های این کشور وجود دارد یا خیر؟ همانطور که در مطالب قبلی نیز اشاره کردیم، گرفتن بورسیه با مدرک دیپلم و ورود دانشگاه در کانادا کمی سخت و دور از واقعیت است؛ اما احتمال آن وجود دارد. برای گرفتن بورسیه، دانشگاه‌های کانادا شرایط و مستندات خاصی را مد نظر قرار می‌دهند. یکی از این شرایط، داشتن رزومه کاری و تحصیلی قوی است.

حتی با گرفتن بورسیه تحصیلی نیز هزینه‌های مختلفی برای زندگی و تحصیل در کانادا مطرح هستند که با مدیریت و داشتن برنامه درست، امکان فراهم کردن شرایط مناسب وجود دارد. برای کم کردن هزینه‌ها و تامین مخارج مورد نیاز، کارهای دانشجویی مختلفی نیز در کانادا به دانشجویان ارائه می‌شوند.

سوالات متداول

بله. بر اساس قوانین کشور کانادا و پذیرش دانشجویان بین‌المللی، همسر یا همراه متقاضی می‌تواند با دریافت ویزای همراه، مجوز انجام کار را بگیرد.

یکی از مزایای مهم تحصیل در کالج‌های کانادا، جذب سریع متقاضی در بازار کار است. علاوه بر این، دوره‌های آموزشی در این مراکز نیز کمتر خواهد بود.

بله. برای این کار، نیاز به مدرک زبان معتبر و تسلط کاربردی بر زبان انگلیسی و فرانسوی دارید. علاوه بر این، حداقل باید 3 سال سابقه اقامت در کانادا را داشته باشید.

مطالب مرتبط
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پاسخ به سوالات و نظرات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *