تفاوت ویزای سینگل و مولتی چیست؟ - ویزموندو
موسسه مشاوره مهاجرتی و سرمایه گذاری آکو مهاجر ویرا (ثبت: ۵۴۳۴۷)
دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری آکو
تفاوت ویزای سینگل و مولتی

تفاوت ویزای سینگل و مولتی

تفاوت ویزای سینگل و مولتی یا ویزای یک بار ورود و چند بار ورود در مدت اعتبار و تعداد ورود مجاز آن‌ها نهفته است. ویزای سینگل یا یک بار ورود در طول یک دوره مشخص، تنها یک بار به افراد اجازه ورود به یک کشور را می‌دهد. هنگامی که فرد کشور را ترک می‌کند، ویزا به طور خودکار باطل می‌شود. در مقابل، ویزای چند بار ورود امکان ورود و خروج چندگانه را در مدت اعتبار ویزا فراهم می‌کند.
تفاوت ویزای سینگل و مولتی
Picture of نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو
نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو

زمان مطالعه : 7 دقیقه

مدت زمان مطالعه مقاله 5 دقیقه میباشد
از آخرین اخبار مطلع شوید
فهرست مطالب

ویزای سینگل چیست؟

ویزای سینگل نوعی سند مسافرتی رایج است. با استفاده از این ویزا، تنها می‌توان یک بار به کشور مورد نظر وارد و سپس از آن خارج شد. ویزای یک بار ورود معمولا برای هدف خاصی مانند گردشگری، تجاری یا تحصیلی کوتاه‌مدت اعطا می‌شود و برای مدت زمان محدودی هم معتبر است. هنگامی که مسافر کشور را ترک می‌کند، ویزای سینگل باطل می‌شود. بنابراین برای بازدیدهای بعدی باید دوباره درخواست ویزای جدید داد.

ویزای مولتی چیست؟

ویزای مولتی یا چند بار ورود به دارنده آن اجازه می‌دهد که در مدت زمان مشخص، چندین بار ورود و خروج به کشور مقصد داشته باشد. برخلاف ویزای سینگل، ویزای مولتی می‌تواند برای بازدیدها یا سفرهای متعدد به یک کشور خاص مورد استفاده قرار گیرد.
البته این ورود و خروج‌ها باید در مدت اعتبار ویزا باشند. ویزای مولتی با انعطاف‌پذیری و راحتی خود گزینه‌ای ایده‌آل برای افراد پر سفر محسوب می‌شود.
 
ویزای مولتی چیست؟

مزایای ویزای مولتی

برای شناخت هر چه بهتر تفاوت ویزای سینگل و مولتی باید به مزایای آن‌ها پرداخت. ویزای مولتی این امکان را به افراد می‌دهد تا چندین بار به یک کشور ورود داشته باشند. بنابراین انعطاف‌پذیری لازم را برای سفر و کاوش در مقاصد مختلف فراهم می‌کند. این مزیت به‌ویژه برای مسافران دائمی مانند متخصصان تجاری و افراد دارای خانواده در کشورهای مختلف مفید است.

از طرف دیگر، این ویزا نیاز به درخواست ویزای جدید در هر بار ورود به کشور را از بین می‌برد و باعث صرفه‌جویی در زمان، تلاش و هزینه‌ها می‌شود. اگر می‌خواهید از مزایای ویزای مولتی برای سفر به کشورهای خارجی بهره‌مند شوید، حتما از خدمات موسسه ویزموندو استفاده کنید.

ویزای مولتی کانادا چیست؟

ویزای مولتی کانادا به دارنده آن اجازه می‌دهد تا در مدت زمانی مشخص، چندین بار وارد کانادا و از آن خارج شود. این ویزا به‌ویژه برای افراد نیازمند به سفرهای مکرر به کانادا برای مقاصد گوناگون مانند جلسات کاری، کنفرانس‌ها یا سفرهای تفریحی مفید است.
این ویزا با اعتبار حداکثر 10 سال صادر می‌شود؛ اما در عین حال مدت اعتبار آن به پاسپورت شما مرتبط است. درواقع ویزای مولتی کانادا یک ماه مانده به اعتبار گذرنامه شما باطل خواهد شد. با توجه به اینکه اعتبار پاسپورت ایران 5 سال است، می‌توان این ویزا را نهایتا تا 5 سال به دست آورد. البته در هر بار ورود نهایتا می‌توان 6 ماه در کانادا اقامت داشت.
اگر به دنبال کسب ویزای مولتی کانادا هستید، حتما از مشاوره رایگان ویزموندو استفاده کنید. کادر مجرب ویزموندو شما را در تمام مراحل اخذ این ویزا همراهی خواهد کرد.

تمدید ویزای مولتی کانادا

یک تفاوت ویزای سینگل و مولتی کانادا به امکان تمدید برمی‌گردد. برای تمدید ویزای مولتی کانادا باید دستورالعمل‌های خاصی را رعایت کرد. در مرحله اول، باید با مراجعه به وب‌سایت رسمی دولت فدرال، سفارت یا کنسولگری کانادا از واجد شرایط بودن ویزای خود برای تمدید اطمینان حاصل شود.
سپس باید فرم درخواست تمدید ویزا را تکمیل و هزینه‌های مربوطه را پرداخت کرد. ضمنا مدارک پشتیبان مانند پاسپورت معتبر، مدرک ثبات مالی و نامه توضیح برای دلایل تمدید را ارائه داد. روند تمدید ویزا باید چند ماه قبل از انقضای آن شروع شود تا زمان کافی برای رسیدگی به آن در نظر گرفته شود.

شرایط درخواست ویزای مالتیپل چیست؟

متقاضیان درخواست ویزای مالتیپل باید معیارهای خاصی داشته باشند. داشتن دلیل موجه برای بازدیدهای مکرر، وضعیت مالی پایدار و سابقه کیفری پاک از جمله این شرایط هستند.
زیرا هدف از این ویزا، تسهیل راحتی و سهولت سفر برای مسافرت کسانی است که تعهدات مستمری در کشور خارجی دارند. در عین حال، باید اطمینان حاصل شود که آن‌ها مقررات مهاجرتی را برآورده می‌کنند و شرایط درخواست ویزای مالتیپل را دارند.

اعتبار ویزای مالتیپل چگونه است؟

با بررسی تفاوت ویزای سینگل و مولتی مشخص می‌شود که مدت اعتبار دومی بیشتر است. مدت اعتبار ویزای مالتیپل به کشور و نوع خاص ویزا بستگی دارد. به طور معمول، این ویزاها می‌توانند دارای دوره‌های اعتبار از چند ماه تا چند سال باشند.
با این حال، توجه داشته باشید که هر کشور از مقررات و الزامات خاص خود برخوردار است. دوره اعتبار ویزای چند بار ورود معمولا روی برچسب یا مهر ویزا قید خواهد شد.
اعتبار ویزای مالتیپل چگونه است؟

عملکرد ویزای مولتی چگونه است؟

ویزای سینگل، مسافران را به یک بار ورود و خروج از کشور مقصد محدود می‌کند. اما ویزای مولتی انعطاف‌پذیری بالایی دارد و برای ورود و خروج مجدد افراد با تعداد دفعات نامحدود در طول مدت اعتبار ویزا طراحی شده است.
عملکرد این نوع ویزا به‌گونه‌ای است که آن را برای افراد دائم‌السفر عالی می‌کند. زیرا نیازی به درخواست مداوم برای ویزاهای جدید با هر بار خروج از کشور مقصد وجود نخواهد داشت.

مشاوره برای ویزای سینگل و مولتی با ویزموندو

اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری را درباره تفاوت ویزای سینگل و مولتی کسب کنید، حتما با ویزموندو تماس بگیرید. مشاوره رایگان ویزموندو به شما فرصت خواهد داد تا شرایط خود را با هرکدام از این ویزاها تطبیق دهید. سپس ویزایی را انتخاب کنید که از هر نظر با شرایط سفر شما متناسب باشد.

سوالات متداول

با ویزای سینگل تنها می‌توانید یک بار وارد کشور مد نظر شوید، کار خود را انجام دهید و سپس از آنجا خارج شوید.
دارنده ویزای مولتی می‌تواند در مدت اعتبار ویزا هر چند بار که خواست به کشور مد نظر ورود و خروج داشته باشد.

ویزای مولتی در وقت، انرژی و پول شما صرفه‌جویی خواهد کرد. زیرا مانند ویزای سینگل نیاز به درخواست مجدد برای اخذ آن نخواهید داشت.

مطالب مرتبط
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پاسخ به سوالات و نظرات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *