موسسه مشاوره مهاجرتی و سرمایه گذاری آکو مهاجر ویرا (ثبت: ۵۴۳۴۷)
دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری آکو
تفاوت ویزای کارآفرینی و استارت آپ کانادا

با تفاوت ویزای کارآفرینی و استارت آپ کانادا بیشتر آشنا شوید!

برای مهاجرت کاری به کانادا، گزینه‌های مختلفی پیشروی شما قرار دارد. از متداول‌ترین روش‌ها می‌توان به اقامت از طریق کارآفرینی و راه‌اندازی استارتاپ اشاره کرد. اما این دو روش با یکدیگر چه تفاوت‌هایی دارند؟ در این مطلب، به بررسی جامع مقایسه ویزای کارآفرینی و استارت آپ کانادا خواهیم پرداخت. اطلاع از تفاوت ویزای کارآفرینی و استارت آپ کانادا به شما کمک می‌کند که بهترین تصمیم را جهت انتخاب روش مهاجرتی مناسب اتخاذ کنید.
تفاوت ویزای کارآفرینی و استارت آپ کانادا
نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو
نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو

زمان مطالعه : 7 دقیقه

زمان مطالعه : 5 دقیقه

از آخرین اخبار مطلع شوید
فهرست مطالب

برای مهاجرت کاری به کانادا، گزینه‌های مختلفی پیشروی شما قرار دارد. از متداول‌ترین روش‌ها می‌توان به اقامت از طریق کارآفرینی و راه‌اندازی استارتاپ اشاره کرد. اما این دو روش با یکدیگر چه تفاوت‌هایی دارند؟ در این مطلب، به بررسی جامع مقایسه ویزای کارآفرینی و استارت آپ کانادا خواهیم پرداخت. اطلاع از تفاوت ویزای کارآفرینی و استارت آپ کانادا به شما کمک می‌کند که بهترین تصمیم را جهت انتخاب روش مهاجرتی مناسب اتخاذ کنید.

نگاهی به کارآفرینی و استارت آپ در کانادا

کارآفرینی در کشور کانادا، مختص کسانی است که قصد انتقال بیزینس و تجارت خود را دارند. در واقع، مدیران کسب و کار‌های مختلف می‌توانند شرکت خود را به کانادا انتقال دهند. با این روش، افراد می‌توانند با ایجاد کار برای کارآفرین‌ها، در اقتصاد کشوری مانند کانادا نقش بسزایی داشته باشند.

کارآفرین با ارائه محصول یا خدمات خود، نقش بسزایی در تغییرات اقتصادی کشور دارد. در واقع، کارآفرینان ناجیان اقتصادی کشور‌هایی مانند کانادا محسوب می‌شوند؛ به همین خاطر این روش مهاجرت مورد استقبال عده زیادی قرار گرفته است. به صورت کلی، برای مهاجرت از راه کارآفرینی، متقاضیان نیاز به کسب و کار فعال و تمکن مالی دارند. شما باید نشان دهید که تمایل به توسعه کسب و کار خود و مدیریت آن در کانادا را دارید.

همچنین، اگر شما هم ‌ایده‌ها و طرح‌های خلاقانه در ذهن‌تان دارید، می‌توانید از طریق ویزای استارتاپ به کانادا مهاجرت کنید. استارتاپ، کسب‌وکاری است که توسط گروهی از سرمایه‌گذاران تأسیس شده و بر اساس مراحل از پیش تعیین‌شده به فعالیت خود ادامه می‌دهد. استارتاپ، شرکتی جدید با پتانسیل رشد قابل توجه و در تلاش برای ایجاد تغییر در جهان است. یک کسب‌وکار در مراحل اولیه، دارای چالش‌های متعددی است؛ اما تلاش‌های مداوم و روش‌های نوآورانه می‌تواند تأثیر قابل‌توجهی روی رشد استارتاپ داشته باشد.

هم کارآفرین و هم صاحب استارت‌آپ یک شرکت جدید راه‌اندازی می‌کنند، اما ایدئولوژی‌های متفاوتی دارند و خدمات متفاوتی ارائه می‌دهند. بنیانگذار استارت آپ از طریق پیشرفت‌های قبلی خود با سایر افراد رقابت خواهد کرد؛ اما یک کارآفرین با تولید محصولات بهتر با دیگران رقابت می‌کند. درک تفاوت استارت آپ کانادا با کارآفرینی کانادا، قبل از مهاجرت به این کشور، مفید و کاربردی خواهد بود. در ادامه این مقاله به بررسی تفاوت ویزای کارآفرینی و استارت آپ کانادا نیز خواهیم پرداخت.

اصلی‌ترین تفاوت ویزای استارتاپ و کارآفرینی کانادا

قبل از مهاجرت باید با تفاوت ویزای کارآفرینی و استارت آپ کانادا آشنا شوید. برای ویزای استارتاپ کانادا لازم نیست که تمکن مالی خیلی زیادی داشته باشید؛ این از تفاوت‌های مهم بین ویزای کارآفرینی و استارتاپ محسوب می‌شود. به علاوه، شما با انتخاب ویزای استارتاپ، با ریسک کمتر، قادر به دریافت اقامت دائم کانادا خواهید بود. قبل از تصمیم به دریافت روادید کاری این کشور،  اطلاع از تفاوت ویزای کارآفرینی و استارت آپ کانادا لازم است.

افراد با اخذ ویزای استارتاپ کشور کانادا می‌توانند اجازه ورود به خاک این کشور را برای خانواده خود نیز دریافت کنند. همچنین، با اخذ ویزای استارتاپ، متقاضی حتماً لازم نیست که در خاک کانادا حضور داشته باشد. شما می‌توانید ویزای استارتاپ کانادایی را دریافت کرده و در کشور دیگر فعالیت کاری داشته باشید. از آنجایی که عده‌ای از افراد ممکن است که قادر به تأمین هزینه‌های زندگی در کانادا نباشند، مهاجرت از راه راه‌اندازی استارتاپ راهکاری مناسبی است. ویزموندو در زمینه دریافت هر دو نوع ویزا، به شما راهنمایی لازم را ارائه می‌دهد.

کار در کشور کانادا

مقایسه هزینه‌های کارآفرینی و استارت آپ در کانادا

یکی از سؤالاتی که ذهن هر مهاجر علاقه‌مند به کشور کانادا را درگیر می‌کند، تفاوت ویزای استارت آپ و کارآفرینی کانادا است. اینکه کدام روش برای شما مناسب است، به ترجیحات خودتان بستگی دارد. با این حال، اطلاع از تفاوت‌های این دو روش نیز کمک بزرگی به شما خواهد کرد.

با این حال، اختلاف از نظر هزینه را می‌توان مهمترین تفاوت ویزای کارآفرینی و استارت آپ کانادا در نظر گرفت. متقاضیان جهت دریافت ویزای کارآفرینی به بودجه بیشتری احتیاج دارند. در واقع، این روش مهاجرتی، گران‌تر از سایر روش‌ها است. اگر سرمایه زیادی نداشته باشید، بهتر است که مهاجرت از طریق کارآفرینی را در اولویت قرار ندهید.

شما برای مهاجرت به کشور کانادا از راه راه‌اندازی استارتاپ به سرمایه اولیه احتیاج پیدا نمی‌کنید. در واقع، هزینه‌ها با دریافت ویزای استارتاپ به وسیله اسپانسر تأمین خواهد شد. بنابراین، اگر شرایط اقتصادی بسیار مناسبی در کشور خودتان ندارید، مهاجرت از طریق ویزای استارتاپ کانادا را در برنامه‌تان قرار دهید.

مقایسه شرایط کارآفرینی و استارت آپ در کانادا

برای اطلاع از تفاوت ویزای کارآفرینی و استارت آپ کانادا باید شرایط هر دو روش را بررسی کنید. در تمام استان‌های کانادا نمی‌توانید به عنوان کارآفرین فعالیت کنید. فقط در چندین استان کانادا از قبیل اسکوشیا، بریتیش کلمبیا، آلبرتا، کبک و آنتاریو، امکان مهاجرت کارآفرینان فراهم شده است. بنابراین، در صورت تصمیم به مهاجرت به کانادا به عنوان کارآفرین، در انتخاب مقصد مهاجرتی از بین استان‌های این کشور دقت لازم را داشته باشید.

در مهاجرت از راه کارآفرینی باید دارای کارمند، بیزینس در کشور خودتان باشید. اما جهت مهاجرت از راه تاسیس استارتاپ، حتماً در کشور خودتان به بیزینس و کسب و کار مشخص احتیاج ندارید. برای ویزای استارتاپ، داشتن ‌ایده برای پیشرفت اقتصادی کانادا یا همان بیزینس پلن کافی است.

شرایط کارآفرینی در کشور کانادا
مدارک لازم جهت استارتاپ کشور کانادا
داشتن طرح تجاری
داشتن طرح خلاقانه
حداقل دارایی خالص به میزان ۳۰۰,۰۰۰ دلار
دریافت نامه حمایت از اسپانسر
نداشتن سوء پیشینه
دارایی خالص به میزان حداقل ۱۳,۰۰۰ دلار
داشتن چندین سال تجربه کاری مدیریتی
داشتن مدرک زبان معتبر

 

ویزای کارآفرینی یا استارت آپ

 

مقایسه مدارک لازم برای کارآفرینی و استارت آپ در کانادا

به منظور دریافت ویزای کارآفرینی یا استارتاپ کشور کانادا باید اسنادی را تهیه کنید. در این بخش به بررسی کامل مدارک مورد نیاز جهت دریافت این دو ویزا خواهیم پرداخت. لازم به ذکر است که جهت دریافت هر دو ویزای کارآفرینی و استارتاپ نیاز است که مدارک متقاضیان، به زبان کشور مقصد یا انگلیسی ترجمه شده باشند.

 به خاطر داشته باشید که هر گونه جعل سند می‌تواند باعث ریجکتی پرونده ویزای کارآفرینی یا استارتاپ شما شود. بنابراین، در ارائه اسناد واقعی به کنسولگری هنگام دریافت ویزای استارتاپ و کارآفرینی دقت کنید. جهت اطلاع دقیقتر و جامع از تفاوت ویزای کارآفرینی و استارت آپ کانادا از نظر مدارک مورد نیاز، می‌توانید از کمک تیم ویزموندو بهره‌مند شوید.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت از طریق کارآفرینی کانادا
مدارک لازم جهت مهاجرت از طریق راه‌اندازی استارتاپ کانادا
گذرنامه معتبر
پاسپورت متقاضی
رزومه تحصیلی
مدارک شناسایی
رزومه کاری
مدارک تحصیلی
مدارک شناسایی
عکس
مدرک زبان
مدرک زبان
عکس
رزومه کاری مرتبط با ۱۰ سال قبل
گواهی اثبات مالکیت کسب و کار
سند تمکن مالی
ارائه بیزینس پلن
نامه تأیید اسپانسرها

 

مقایسه ویزای کارآفرینی و استارت آپ در کانادا

اطلاع از تفاوت ویزای کارآفرینی و استارت آپ کانادا، قبل از مهاجرت لازم و ضروری است. برای دریافت هر کدام از ویزا‌های استارتاپ و کارآفرینی کانادا باید هزینه متغیری را بپردازید. اما هزینه بیومتریک برای دریافت هر دو ویزا مشابه است. همچنین، با صدور ویزای کارآفرینی، این امکان برای شما فراهم می‌شود که ویزای همراه برای اعضای خانواده‌تان نیز دریافت کنید. کارشناسان ویزموندو، اطلاعات جامع تری را درباره تفاوت ویزای استارتاپ و ویزای کارآفرینی کانادا در اختیارتان قرار خواهند داد.

 

اقامت از طریق ویزای استارتاپ یا کارآفرینی

 

اقامت از طریق کارآفرینی یا استارتاپ کانادا؟

مقایسه اقامت کانادا از طریق استارت آپ و کارآفرینی قبل از مهاجرت، جزو اقدامات ضروری است که باید مورد توجه مهاجرین قرار بگیرد. در واقع، حالا که با شرایط کلی مهاجرت و سایر تفاوت‌های این دو روش آشنا شده‌اید، باید درباره مقایسه اقامت کانادا از طریق استارت‌ آپ و کارآفرینی اطلاعات لازم را به دست ‌آورید.

شما می‌توانید با هر دو روش، اقامت دائم کشور کانادا را برای خودتان دریافت کنید؛ به علاوه امکان دریافت اقامت دائمی برای خانواده‌تان نیز وجود دارد. در وهله اول، با مهاجرت به کانادا از طریق این دور روش، اقامت موقت به شما اعطاء می‌شود. اما بعد از گذشت بازه زمانی شش ماهه می‌توانید درخواست اقامت دائم کانادا را اداره مهاجرت و شهروندی این کشور ارائه دهید.

همچنین، با دریافت اقامت دائم این کشور برای فرزندان شما که کمتر از ۲۱ سال سن دارند، امکان تحصیل و آموزش به صورت رایگان فراهم می‌شود. به علاوه، بعد از اخذ اقامت جهت دریافت شهروندی کانادا باید حداقل به مدت سه سال در این کشور زندگی کنید. اقامت از طریق دو روش کارآفرینی و استارتاپ، تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند؛ اما اخذ اقامت از راه ویزای استارتاپ سریع‌تر از سایر روش‌ها صورت می‌گیرد.

 

مزایا و معایب کارآفرینی و استارت آپ در کانادا

متقاضیان مهاجرت می‌توانند هر یک از ویزا‌های کارآفرینی یا استارتاپ را بسته به شرایط خود دریافت کنند. آیا می‌دانید که ویزای کارآفرینی و استارتاپ کانادا چه مزایا و معایبی دارند؟ در این بخش از مقاله، مرور کلی به این مزایا و معایب خواهیم داشت تا تصمیمی آگاهانه‌تر در زمینه انتخاب بهترین روش مهاجرت بگیرید.

لیست مزایای کارآفرینی و استارتاپ کانادا
لیست معایب کارآفرینی و استارتاپ کانادا
امکان دریافت اقامت دائم کشور کانادا
بازه زمانی طولانی پردازش
امکان مهاجرت اعضای خانواده
هزینه بالا در مقایسه با روش‌های دیگر
دریافت سود و توسعه کسب و کار
سخت‌گیری در پروسه صدور ویزا

 

داشتن سابقه کار برای ویزای استارتاپ و کارآفرینی

آیا در کشور خودتان دارای سابقه کاری نیستید؟ در این صورت، جای نگرانی نیست؛ برای اخذ ویزای استارتاپ حتماً نیازی به ارائه سوابق خود نخواهید داشت. در حقیقت، جهت اخذ ویزای استارتاپ احتیاجی به داشتن سوابق مدیریتی یک سازمان یا کسب و کار مشخص ندارید. اما برای اینکه به عنوان کارآفرین به کانادا مهاجرت کنید، مسلماً نیاز به سابقه مدیریتی در یک سازمان یا شرکت مشخص را خواهید داشت. بنابراین، با توجه به سوابق کاری و مدیریتی خود و اطلاع از تفاوت ویزای کارآفرینی و استارت آپ کانادا، یکی از دو روش مهاجرتی را انتخاب کنید.

 

مهاجرت کاری به کانادا

 

سخن آخر

کانادا در بین کشور‌های دیگر توانسته است که برترین جایگاه را به خود اختصاص دهد. عواملی از قبیل نرخ پایین بیکاری و درآمد‌های بالا جزء فاکتور‌های تأثیرگذار در انتخاب کشور کانادا به عنوان مقصد مهاجرت کاری هستند. شما برای مهاجرت به این کشور از طریق کار می‌توانید دریافت ویزای استارتاپ یا کارآفرینی را در لیست برنامه‌های خود قرار دهید. اما تفاوت ویزای کارآفرینی و استارت آپ کانادا را نباید در هنگام یکی از این دو روش نادیده بگیرید.

 از تفاوت‌های کلی مهاجرت از طریق ویزای کارآفرینی و استارتاپ می‌توان به تفاوت در هزینه و سوابق کاری اشاره کرد. با این حال، جهت اطلاع دقیق‌تر از جزئیات لازم پیرامون تفاوت ویزای کارآفرینی و استارت آپ کانادا می‌توانید از کمک مشاور حقوقی بهره‌مند شوید. مشاور حقوقی، فردی است که از صفر تا صد انتخاب مسیر مهاجرتی در کنار شماست.

در واقع، کارشناسان حقوقی به سؤالات شما درباره تفاوت ویزای کارآفرینی و استارت آپ کانادا، اطلاعات مهم و کاربردی را ارائه می‌دهد. پس همین حالا، برای دریافت راهنمایی اصولی از کارشناسان حقوقی درباره انتخاب برترین روش مهاجرت کاری به کانادا، با کارشناسان ویزموندو تماس بگیرید. با ویزموندو، دیگر نگرانی از بابت انتخاب روش مهاجرتی نخواهید داشت.

تمام سعی ما در ویزموندو، ارائه اطلاعات دقیق و به روزرسانی شده درباره امور مهاجرتی و دریافت اقامت کشور کانادا به علاقه‌مندان به مهاجرت است. کارشناسان ویزموندو تلاش می‌کنند که بعد از بررسی شرایط شما و روش‌های مهاجرتی، بهترین گزینه را به شما پیشنهاد دهند. مهم نیست که کدامیک از مسیر‌های مهاجرتی را انتخاب می‌کنید، ویزموندو در کنار شما برای دریافت اقامت از روش‌های مختلف است.

سوالات متداول

برای دریافت ویزای استارتاپ لازم نیست که حتماً دارای سوابق مدیریتی باشید؛ داشتن بیزینس پلن کفایت می‌کند.

به منظور دریافت ویزای اسپانسرشیپ، نامه تاییدیه از اسپانسرها لازم و ضروری است.

بازه زمانی صدور این ویزای کانادایی به طور معمول بین ۱۲ تا ۱۵ ماه زمان می‌برد.

بله. متقاضیان برای مهاجرت از طریق هر دو روش کارآفرینی و استارتاپ باید مدارک زبان فرانسوی یا انگلیسی را ارائه دهند.

ویزای استارتاپ در مقایسه با ویزا کارآفرینی کم هزینه‌تر از سایر روش‌های مهاجرتی است.

مطالب مرتبط
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پاسخ به سوالات و نظرات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *