تفاوت ویزای مولتی با توریستی کانادا در چیست؟ ویزموندو
موسسه مشاوره مهاجرتی و سرمایه گذاری آکو مهاجر ویرا (ثبت: ۵۴۳۴۷)
دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری آکو
تفاوت ویزای مولتی با توریستی کانادا در چیست؟

تفاوت ویزای مولتی با توریستی کانادا در چیست؟

قبل از برنامه‌ریزی برای سفر به کانادا، شناخت انواع مختلف ویزاهای موجود ضرورت دارد. ویزای مولتی و ویزای توریستی دو مورد از پر تقاضاترین ویزاهای موجود در کانادا هستند. به طور کلی، تفاوت ویزای مولتی با توریستی کانادا از دو مورد اساسی تعداد دفعات ورود و مدت اعتبار آن‌ها نشات می‌گیرد. ویزای مولتی، هم مدت اعتبار و هم تعداد دفعات ورود بیشتری نسبت به ویزای توریستی دارد. درک تفاوت‌های بین این دو ویزا به شما کمک می‌کند تا تصمیمی آگاهانه‌تر بگیرید.
تفاوت ویزای مولتی با توریستی کانادا در چیست؟
Picture of نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو
نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو

زمان مطالعه : 7 دقیقه

مدت زمان مطالعه مقاله 8 دقیقه میباشد
از آخرین اخبار مطلع شوید
فهرست مطالب

ویزای مولتی کانادا چیست؟

تفاوت ویزای مولتی با توریستی کانادا در اهداف و مدت اعتبار آن‌ها نهفته است. ویزای مولتی کانادا برای افرادی مناسب است که قصد سفر مکرر به کانادا را دارند. این سفرها می‌تواند برای مقاصد مختلف مانند گردشگری، جلسات کاری یا دیدار با خانواده و دوستان باشد.
 
طول مدت اعتبار این ویزا معمولا از ۶ ماه تا ۱۰ سال متغیر است و اجازه ورود چندگانه به کانادا را می‌دهد. برای اخذ ویزای مولتی کانادا با سرعت و درصد موفقیت بالا، از خدمات ویزموندو استفاده کنید.

ویزای توریستی کانادا چیست؟

ویزای توریستی، همان‌طور که از نام آن مشخص است، صرفا برای مقاصد تفریحی صادر می‌شود. با ویزای توریستی معمولا اجازه یک بار ورود به کانادا را برای حداکثر مدت ۶ ماه خواهید داشت.

بنابراین، تمایز کلیدی این ویزا با ویزای مولتی به دفعات سفر و مدت اقامت مجاز آن برمی‌گردد. اگر قصد شما مسافرت با ویزای توریستی کانادا است، برای کسب اطلاعات بیشتر با ویزموندو تماس بگیرید.

ویزای توریستی کانادا چیست؟

مزایای ویزای مولتی کانادا

با ویزای مولتی کانادا می‌توانید تا پایان اعتبار ویزا، هر چند بار که بخواهید به کانادا رفت و آمد داشته باشید. نکته جالب ویزای مولتی کانادا این است که اگر ۶ ماه در کانادا بمانید، کافی است برای چند ساعت کانادا را ترک کنید. سپس می‌توانید دوباره به این کشور برگردید و ۶ ماه دیگر در آنجا بمانید. البته بین هر بار ورود شما باید ۶ ماه فاصله وجود داشته باشد. به علاوه، با ویزای مولتی می‌توانید از تمام مرزهای استان‌های کانادا به این کشور رفت و آمد داشته باشید.

دریافت ویزای مولتی کانادا می‌تواند در افزایش اعتبار پاسپورت شما بسیار موثر باشد؛ اعتباری که برای دریافت ویزاهای دیگر از قبیل شینگن هم بسیار راهگشا خواهد بود. درنهایت، اگر به فکر مهاجرت دائمی به کانادا هستید، ویزای مولتی واقعا می‌تواند به شما کمک کند. زیرا یک راه عالی برای آشنایی شما با شرایط کانادا و آمادگی برای مهاجرت دائم به این کشور محسوب می‌شود.

شرایط دریافت ویزای مولتی کانادا

قانع شدن افسر مهاجرتی کانادا مبنی بر خروج شما در هر ۶ ماه از کانادا (تا پایان دوره اعتبار ویزا) مهم‌ترین شرط دریافت ویزای مولتی است. تمکن مالی متقاضی ویزا هم از جمله شرایط بسیار مهم برای افسر مهاجرت کانادا است. ضمنا فرد نباید قصد تحصیل و کار خارج از محدوده مجاز و مشخص شده در قانون ویزای مولتی صادر شده را داشته باشد.

دیگر شرایط دریافت ویزای مولتی کانادا شامل سابقه کیفری پاک، سلامت پزشکی و دلیل موجه برای سفر به کانادا است. سوابق و رزومه شما نیز باید نشان دهند که تهدیدی برای کانادا محسوب نمی‌شوید. همچنین باید مدارک شما کامل و دقیق باشند.

 

مزایای ویزای توریستی کانادا

ویزای چند بار ورود انعطاف‌پذیری بیشتری دارد؛ اما اخذ آن معمولا با قیمت بالاتری همراه است. از سوی دیگر، ویزای توریستی را اغلب می‌توان با هزینه‌های درخواست کمتری اخذ کرد. اگر قصد سفر یکباره به کانادا را دارید و بازگشت در مدت اعتبار ویزا را پیش‌بینی نمی‌کنید، ویزای توریستی گزینه مقرون به صرفه‌تری خواهد بود.

به طور کلی، درخواست برای ویزای توریستی ساده‌تر و سریع‌تر از درخواست برای ویزای مولتی است. فرآیند درخواست ویزای توریستی ممکن است به اسناد مختصرتر و جزییات کمتری نیاز داشته باشد. بنابراین اگر یک مسافر مکرر نیستید و فقط برای یک بار به کانادا سفر می‌کنید، ویزای توریستی انتخاب ساده‌تری برای شما خواهد بود.

 

شرایط دریافت ویزای توریستی کانادا

معیارهای واجد شرایط بودن برای دریافت ویزای توریستی کانادا نسبتا ساده‌تر هستند. اولا پاسپورت فرد نباید تا ۶ ماه بعد از تاریخ برنامه‌ریزی شده ورود به کانادا منقضی شود. ثانیا متقاضی باید در صورت لزوم، تحت معاینه پزشکی قرار گیرد. ثالثا ارائه شواهدی مبنی بر داشتن بودجه کافی برای پرداخت مخارجی نظیر اقامت، حمل‌ونقل و سایر هزینه‌ها ضروری است.

متقاضی ویزای توریستی کانادا باید پیوندهای قوی با کشور خود مانند شغل ثابت، مالکیت دارایی یا اعضای نزدیک خانواده نیز داشته باشد. زیرا باید قصد قطعی خود برای بازگشت به خانه پس از بازدید از کانادا را نشان دهد. ضمنا ممکن است برای اطمینان از اینکه متقاضیان هیچ‌گونه خطر جنایی یا امنیتی برای کانادا ندارند، تحت یک بررسی امنیتی و پیشینه قرار گیرند.

درنهایت، متقاضی باید مدارک پشتیبان مانند برنامه سفر دقیق، رزرو اقامتگاه، بلیت پرواز رفت و برگشت و دعوتنامه (در صورت لزوم) را ارائه دهد. بازدید شما از کانادا با ویزای توریستی، موقتی است. پس نباید بیش از حد مجاز در کانادا بمانید یا در طول اقامت خود، در فعالیت‌های غیرمجاز شرکت کنید.

تفاوت ویزای مولتی، توریستی، مولتیپل و ۵ ساله کانادا در چیست؟

بیایید برای شناخت بهتر تفاوت ویزای مولتی با توریستی کانادا به بررسی آن‌ها از زوایای گوناگون بپردازیم. جدول زیر تفاوت ویزای مولتی، توریستی، مولتیپل و ۵ ساله کانادا را نشان می‌دهد.
نام ویزا
مدت اعتبار ویزا
تعداد دفعات ورود ویزا
اهداف ویزا
هزینه ویزا
ویزای مولتی یا مولتیپل
حداکثر 10 سال (5 سال برای ایرانیان)
هر 6 ماه یک بار
گردشگری، تعطیلات، بازدید از خانواده و دوستان، درمان، تجارت، شرکت در کنفرانس‌ها
100 دلار کانادا (85 دلار کانادا برای اخذ بیومتریک)
ویزای توریستی
ویزای سینگل (حداکثر 6 ماه) ویزای مولتی (حداکثر 10 سال)
ویزای سینگل (یک بار) ویزای مولتی (هر 6 ماه یک بار)
گردشگری، تعطیلات
100 دلار کانادا (85 دلار کانادا برای اخذ بیومتریک)
ویزای 5 ساله کانادا
حداکثر 5 سال (زیرا تاریخ انقضای پاسپورت ایرانی 5 سال است)
هر 6 ماه یکبار
گردشگری، تعطیلات، بازدید از خانواده و دوستان، درمان، تجارت، شرکت در کنفرانس‌ها
100 دلار کانادا (85 دلار کانادا برای اخذ بیومتریک)

توانایی انجام کار با ویزای مولتی کانادا

ویزای مولتی کانادا به‌تنهایی اجازه کار در کانادا را به فرد نمی‌دهد. زیرا افراد همچنان باید مجوز کار را از مقامات مربوطه مهاجرت در کانادا دریافت کنند. بهترین راه برای اخذ مجوز کار، دریافت یک پیشنهاد شغلی از کارفرمایی در کانادا است. سپس می‌توانید برای تبدیل ویزای مولتی کانادا به ویزای کار اقدام کنید.

هزینه اخذ ویزای مولتی کانادا

هزینه اخذ ویزای مولتی کانادا

ویزای مولتی کانادا به ازای هر نفر ۱۰۰ دلار کانادا هزینه دارد. هزینه اخذ بیومتریک نیز برای هر نفر ۸۵ دلار کانادا خواهد بود.

بنابراین یک خانواده ۵ نفره برای اخذ ویزای مولتی کانادا باید ۵۰۰ دلار کانادا هزینه ویزا و ۴۲۵ دلار کانادا هزینه اخذ بیومتریک بپردازند. بنابراین از نظر هزینه، تفاوت ویزای مولتی با توریستی کانادا وجود نخواهد داشت.

هزینه اخذ ویزای توریستی کانادا

در حال حاضر، هزینه درخواست برای اخذ ویزای توریستی کانادا ۱۰۰ دلار کانادا برای یک بار ورود و ۵۰۰ دلار کانادا برای چند بار ورود است. علاوه بر این، متقاضیان نیاز به پرداخت هزینه اضافی برای جمع‌آوری بیومتریک خود دارند که هزینه آن ۸۵ دلار کانادا است. علاوه بر این، باید به هزینه‌های اضافی مرتبط با فرآیند درخواست ویزا مانند ایاب و ذهاب یا هزینه‌های ترجمه رسمی اسناد هم توجه کرد.

زمان پردازش ویزای مولتی و ویزای توریستی کانادا

زمان رسیدگی به ویزای مولتی یا چند بار ورود کانادا به عوامل مختلفی مانند حجم درخواست‌ها و سرعت عمل مقامات مهاجرت کانادا بستگی دارد. به طور کلی، صدور ویزای مولتی حدود ۲۸ روز تا بیش از ۸ هفته طول بکشد. بنابراین بهتر است درخواست ویزا را زودتر از برنامه سفر خود ارائه دهید تا تاخیرهای پیش‌بینی‌نشده را پوشش دهید.

زمان پردازش ویزای توریستی کانادا معمولا در مقایسه با ویزای چند بار ورود، کوتاه‌تر است. با این حال، هنوز هم عاقلانه است که درخواست خود را زودتر ارائه دهید تا تاخیرهای احتمالی یا الزامات پردازش اضافی را در نظر گرفته باشید.

ویزای مولتی و توریستی کانادا با ویزموندو

موسسه مهاجرتی ویزموندو در زمینه تسهیل اخذ ویزای مولتی و توریستی کانادا تخصص دارد. ما با دانش عمیق خود از سیاست‌ها و الزامات مهاجرتی کانادا، راهنمایی جامع و پشتیبانی شخصی را برای اطمینان از روند روان و به‌موقع اخذ ویزای ارائه می‌دهیم. تیم مشاوران باتجربه ویزموندو متعهد به ارائه مشاوره تخصصی، کمک به مشتریان در جمع‌آوری مدارک پیچیده و به حداکثر رساندن شانس شما برای دریافت ویزای کانادا است.

سوالات متداول

بله. ویزای مولتی کانادا یک ویزای چند بار ورود برای مقاصد گردشگری، تجاری یا ملاقات با خانواده و دوستان است. پس می‌توانید از ویزای مولتی کانادا فقط برای مقاصد گردشگری استفاده کنید.

ویزای مولتی کانادا حداکثر به مدت 10 سال پس از صدور اعتبار دارد و شما می‌توانید در هر بار ورود با آن تا 180 روز (6 ماه) در کانادا بمانید.

اخذ ویزای توریستی کانادا معمولا راحت‌تر از ویزای مولتی است. چرا که هم مدت اعتبار کمتری دارد و هم اجازه ورود چندگانه به کانادا را نمی‌دهد.

اگر هدف شما برای بازدید از کانادا گردشگری نباشد، به مدارک اضافی برای اخذ ویزای مولتی نیاز خواهید داشت. مثلا یک دعوتنامه برای شرکت در جلسات تجاری در کانادا لازم است.

بله در هر دو صورت امکان تمدید مدت زمان اقامت شما در کانادا وجود دارد. اگرچه باید دلیل موجهی داشته باشید و مدارک لازم را ارائه دهید.

خیر ویزای مولتی به افراد اجازه می‌دهد تا برای مدت طولانی در کانادا بمانند، اما مجوزی برای اشتغال یا فعالیت‌های آموزشی ارائه نمی‌دهد. بنابراین، افراد باید برای ورک پرمیت یا استادی پرمیت اقدام کنند.

درخواست برای اخذ ویزای مولتی یا ویزای توریستی کانادا به هدف شما از بازدید بستگی دارد. اگر هدف شما صرفا گردشگری است، پس نیازی به اخذ ویزای مولتی نخواهید داشت.

مطالب مرتبط
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پاسخ به سوالات و نظرات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *