حقایق جالب و عجیب در مورد فنلاند - ویزموندو
موسسه مشاوره مهاجرتی و سرمایه گذاری آکو مهاجر ویرا (ثبت: ۵۴۳۴۷)
دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری آکو
حقایق جالب و عجیب از کشور فنلاند

حقایق جالب و عجیب در مورد فنلاند

فنلاند، یکی از کشورهای شناخته شده در قلمرو اروپاست که بسیاری از افراد آن را به عنوان یک کشور پر از گوزن، برف و اسکیمو تصور می‌کنند. حقیقت این است که برف و گوزن در این سرزمین وجود دارند، اما فنلاند دارای جنبه‌ها و امکانات زیادی است که تاکنون کمتر به آن پرداخته شده است. در این مقاله از وب سایت ویزموندو، قصد داریم حقایق جالب و عجیب در مورد فنلاند را مورد بررسی قرار دهیم. این اطلاعات جالب ممکن است دیدگاه شما را نسبت به این کشور تغییر دهند.
حقایق جالب و عجیب از کشور فنلاند
Picture of نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو
نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو

زمان مطالعه : 7 دقیقه

مدت زمان مطالعه مقاله 14 دقیقه میباشد
از آخرین اخبار مطلع شوید
فهرست مطالب

طبیعت زیبای فنلاند

فنلاند، یک سرزمین خیره‌کننده با طبیعت بکر و زیباست. این کشور در شمال اروپا با تالاب‌ها، جنگل‌های پوشیده از درختان سرو و دریاچه‌های بکر شناخته شده است. یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد فنلاند، جنگل‌های آن است که مملو از درختان بلوط و کاج هستند که در فصل پاییز زیبایی مسحورکننده‌ای دارند. همچنین، تالاب‌ها و مناطق حفاظت‌ شده فراوانی در فنلاند وجود دارد که به‌عنوان مکان‌های مهمی برای پرندگان مهاجر و حیات وحش محلی شناخته می‌شوند.

دریاچه‌های بسیار زیبا نیز بخش دیگری از طبیعت فنلاند را تشکیل می‌دهند. درختان سرو که به طولانی‌ترین درختان زنده جهان هستند، اطراف دریاچه‌ها را زیبایی می‌بخشند. فصل بهار با گل‌های گوناگون و فصل زمستان با برف بی‌نظیر خود، هرکدام ذهن و توجه مخاطب را به زیبایی‌های طبیعت فنلاند جلب می‌کنند.

علاقه فنلاندی ‌ها به بستنی

فنلاند، کشوری که بسیاری از ما به عنوان دلیل برف و سرزمین گوزن‌ها می‌شناسیم، رازهای جذابی دارد که ممکن است شما را متحیر کند. کشور فنلاند، جایی است که در زمستان دمای هوا می‌تواند به منفی ۳۰ درجه برسد و به نظر می‌رسد جایی بسیار سرد و نامناسب برای مصرف بستنی باشد؛ اما حقیقت این است که مردم فنلاند از بین بقیه کشورها در اروپا بیشترین علاقه به را بستنی دارند.

به گفته آمارها، هر فرد فنلاندی به طور میانگین در سال حدود ۱۴ لیتر بستنی مصرف می‌کند. این آمار، فنلاند را به عنوان پنجمین مصرف‌کننده بستنی در جهان معرفی می‌کند. در حالی‌که بسیاری از ما به کشورهای گرم و جنوبی مثل ایتالیا و اسپانیا به عنوان مصرف‌کنندگان اصلی بستنی فکر می‌کنیم، اما فنلاند علی‌رغم هوای بسیار سرد، به عنوان یکی از پرطرفدارترین کشورهای دوستدار بستنی در جهان ثابت شده است.

در فنلاند، حتی در روزهایی که دمای هوا در منفی حدود ۳۰ درجه سلسیوس است، مردم با همان شور و اشتیاق، دست از لذت بستنی خوردن برنمی‌دارند. این علاقه غیرمنتظره به بستنی، نشان از فرهنگ مصرفی پویایی دارد که فنلاند را به عنوان یکی از مقاصد فرهنگی و خوش ذوق برجسته در جهان بستنی قرار می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره فرهنگ پویای این کشور، می‌توانید از وبسایت ویزموندو کمک بگیرید.

 

آب و هوای سرد فنلاند

فنلاند، با آب و هوای بسیار سرد و زمستان‌های برفی، یکی از مناطق سرد اروپا محسوب می‌شود. جالب است بدانید که پایین‌ترین دمای ثبت شده در این کشور، نه در یکی از مناطق یخ زده لاپلند، بلکه در دل یک آزمایشگاه دانشگاه در سال 2000 به ثبت رسیده است.

در دهه‌ی ۲۰۰۰، دانشگاه فنی هلسینکی با استفاده از انرژی هسته‌ای توانست دمای هوا را به زیر صفر مطلق کاهش دهد. این تجربه منحصربه‌فرد باعث به ‌ثبت ‌رسیدن دمای حدود ۲۷۳.۱۵ درجه سلسیوس زیر صفر شد. این دما به مراتب پایین‌تر از هر ثبت دمایی در طبیعت فنلاند بوده و نشان‌دهنده قابلیت و توانمندی علمی این کشور در دستیابی به دماهای بسیار پایین است.

این ابتکار و دستاورد نه تنها نشان‌دهنده توانمندی‌های پژوهشی و دانشگاهی فنلاند ، بلکه نمادی از تعهد به تحقیقات پیشرو و ابتکارات دانشگاهی در این کشور متنوع محسوب می‌شود. حتی اگر زمانی جهان گرفتار بحران‌های آب و هوایی شود، فنلاند با استفاده از دانش و توانمندی‌های علمی خود به عنوان یک نقطه متمایز در میدان پژوهش و تحقیقات، می‌تواند به کمک جهان بیاید.

مقاومت فنلاند در برابر ارتش روسیه

مقاومت فنلاند در برابر ارتش روسیه

در طول جنگ جهانی دوم، کشورهای دیگر با چالش‌ها و مشکلات مختلفی مواجه بودند؛ یکی از حقایق جالب و عجیب در مورد فنلاند این است که، فنلاند تنها کشوری بود که توانست در برابر ارتش روسیه مقاومت کند. فنلاند، با وضعیت جغرافیایی حساس خود، موفق به انجام کاری شد که هیچ کشور دیگری در برابر ارتش روسیه قادر به انجام آن نبود.

ارتش فنلاند، با وجود تعداد کمتر و تجهیزات محدودتر نسبت به ارتش روسیه، با شجاعت و استراتژی‌های مناسب، توانست مقاومت خود را نشان دهد و در برابر نیروهای روسی و سایر مهاجمین قرار بگیرد. این اقدام نه تنها نشان از استقامت نظامی فنلاند، بلکه نشانی از شجاعت و دلاوری ارتش آنان است.

تابستان ‌های داغ فنلاند

فنلاند، یکی از نقاط شمالی اروپا، با تصویر یخ‌زده و پوشیده از برف خود شناخته می‌شود. اما حقیقتی جالب و خیره‌کننده وجود دارد که بسیاری از مسافران و گردشگران تا به حال به آن دقت نکرده‌اند و آن هم تابستان‌های گرم و داغ این کشور است. معمولاً تصور می‌شود که فصل تابستان در این نقطه جغرافیایی کوتاه و محدود است؛ این تصویر صحیح است، اما اینکه در این مدت کوتاه، دما به بالاترین مقادیر خود می‌رسد، از دیگر حقایق عجیب درباره فنلاند است.

در واقع، دما در تابستان فنلاند به بالاترین مقادیر خود و تقریبا به بیش از ۳۰ درجه سلسیوس نیز می‌رسد. تابستان در فنلاند هر چند کوتاه، ولی زیباست؛ اغلب مردم این کشور این فصل را در کلبه‌های خود در کنار دریاچه‌ها گذرانده و به فعالیت‌های تابستانی مانند ماهی‌گیری و شنا اختصاص می‌دهند. این ویژگی تازه‌ای از فنلاند نشان‌دهنده چندگانگی آب و هوایی این نقطه جغرافیایی است که بسیاری از ما ممکن است به آن دقت نکرده باشیم.

با مشاوره با کارشناسان ویزموندو می‌توانید از بسیاری از حقایق این کشور آگاه شوید. با توجه به این حقایق تصویری جدید از فنلاند به ما نشان داده می‌شود؛ تصویری از یک تابستان گرم، پر از شادی و فعالیت‌های تفریحی که می‌تواند جذابیت جدیدی به این کشور زیبا اضافه کند.

تابستان ‌های داغ فنلاند

فرآیند چاقی در فنلاند در حال گسترش است!

تصور عمومی در مورد فنلاند و مردم آن اغلب به تصویر یک جمعیت لاغر و افرادی با موهای بلند و چشمان آبی محدود شده که باید گفت تصویری کاملا اشتباه است. حقیقت این است که چهره و ظاهر مردم فنلاند بسیار متنوع و گوناگون است. فنلاند به عنوان یک کشور پویا و پیشرفته در سال‌های اخیر با چالش‌های متنوعی همچون چاقی و اضافه وزن مواجه شده است.

علت اصلی این افزایش وزن در این کشور، به عدم تحرک کافی در سبک زندگی مدرن و الگوهای تغذیه نامناسب فنلاندی‌ها برمی‌گردد. رژیم غذایی غنی از غذاهای سرخ‌کردنی و چرب، از جمله عواملی است که در گسترش چاقی در این کشور نقش دارد. از دهه ۱۹۷۰ به بعد، این مسئله به یک ابعاد چالش‌آور تبدیل شده است. هنگام مسافرت یا مهاجرت به فنلاند اغلب با افرادی با ظواهر گوناگون با طیف‌های متنوعی از رنگ مو و رنگ چشم مواجه خواهید شد.

فنلاند؛ یکی از شادترین کشورهای جهان

ممکن است بسیاری از ما مردم فنلاند را به عنوان افرادی درونگرا،احساساتی و نگران شناخته باشیم؛ باید گفت که این خصوصیت گاهاً باعث تصویر غلطی از مردم این کشور شده و افکار عمومی بر اساس این ادعاها شکل گرفته است. با این وجود، واقعیت خلاف این نگرش را نشان می‌دهد. معطوف به ارزیابی‌های جهانی شادی در سال ۲۰۱۷، فنلاند به عنوان پنجمین کشور شاد دنیا شناخته شد. این رتبه‌بندی اساساً بر مبنای سه عامل اصلی، یعنی آزادی فردی، حمایت اجتماعی و احساس رضایت از زندگی، صورت گرفته است.

نوشیدن قهوه در فنلاند

قهوه برای فنلاندی‌ها همانند چای برای ایرانی‌ها است. این کشور با جمعیت کم، ولی مصرف بالای قهوه، یکی از بزرگ‌ترین مصرف‌کنندگان قهوه در جهان است. بر اساس آمار سازمان بین‌المللی قهوه، هر فرد در فنلاند در سال میانگین ۱۲ کیلوگرم قهوه مصرف می‌کند که این میزان در جهان به عنوان یکی از بالاترین‌ها شناخته می‌شود. بر اساس آخرین گزارشات، ۱۴٪ از مردان و ۶٪ از زنان فنلاندی بیش از ۱۰ لیوان قهوه در روز مصرف می‌کنند. این نشان می‌دهد که قهوه برای اکثر افراد جزو روزمره و ضروریات زندگی شده است.

اگرچه هوای سرد اصلی‌ترین انگیزه برای نوشیدن قهوه است، اما برای گردشگران این نیز یک تجربه مهم است. در هلسینکی، هر کس فاصله زیادی از یک لیوان قهوه دلچسب ندارد. علاوه بر این، در شهرهای دورافتاده نیز بسیاری از کافه‌ها وجود دارند که بهترین قهوه‌ها را همراه با کیک ارائه می‌دهند.

کاهش جمعیت روستایی در فنلاند

روستاها و ییلاقات با فرهنگ سنتی و زندگی ساده همچنان به عنوان بخشی از جذابیت‌های فنلاند محسوب می‌شوند؛ اما آمارها نشان می‌دهد که جمعیت روستایی در این کشور در حال کاهش است. بر اساس آمار بانک جهانی، در سال ۱۹۶۰، ۵۵ درصد از جمعیت فنلاند در مناطق روستایی زندگی می‌کردند که این تعداد تا سال ۲۰۱۶ به ۸۴ درصد افزایش یافته است.

با توجه به افزایش چشمگیر جمعیت شهری، بسیاری از فنلاندی‌ها در فصول گرم سال تمایل دارند به کلبه‌ها و ییلاقات خود در روستاها سر بزنند؛ اما در فصل‌های سرد و زمستان، ترجیح می‌دهند به شهرها نزدیک‌تر باشند. این موضوع به گونه‌ای است که در برخی از روستاها، در فصل‌های سرد سال تقریباً خالی از سکنه می‌شوند و ساکنین آنجا تمام زمستان را در شهرها سپری می‌کنند. این تغییر در الگوی زندگی به وضوح نشان‌دهنده نیازهای جدید و تغییرات جمعیتی در فنلاند است.

عوامل متعددی می‌توانند به بروز تغییر در جمعیت روستایی فنلاند کمک کنند، از جمله این عوامل می‌توان به تغییر در سبک زندگی، فرصت‌های شغلی در شهرها، و تغییرات در نحوه استفاده از فناوری و ارتباطات اشاره کرد. در واقع این تحولات باعث ایجاد چالش‌ها و فرصت‌های جدید در زندگی مردم فنلاند شده و نشان از پویایی و تطور مداوم جامعه این کشور دارند.

فنلاند شادترین کشور جهان

علاقه بسیار زیاد مردم فنلاند به سونا

فنلاند، کشوری است که سونا رفتن نه تنها یک عادت به شمار می‌آید، بلکه جزء عناصر ثابت فرهنگی و زندگی روزمره مردمان این کشور محسوب می‌شود. در این کشور با وجود بیش از 3 میلیون سونا (یک تعداد قابل توجه در مقایسه با جمعیت تنها 5.5 میلیون نفری فنلاند)، سونا در زندگی روزمره این جامعه گنجانده شده است.

سیستم آموزشی فنلاند

فنلاند به‌عنوان یکی از برترین نظام‌های آموزشی جهان شناخته می‌شود. سیستم آموزشی این کشور بدون هیچگونه شهریه‌ای عمل می‌کند. قانون فنلاند مقرر می‌کند که آموزش شهروندان تا مقاطع بالا باید بدون هیچ هزینه‌ای و به‌صورت رایگان ارائه شود. علاوه بر این، در مدارس، وعده نهار رایگان به دانش‌آموزان ارائه می‌شود؛ این موضوع نشان از توجه و تمرکز این سیستم آموزشی بر روی رفاه و سلامت دانش‌آموزان دارد.

حمایت دولت فنلاند از زنان باردار

سیستم تامین اجتماعی فنلاند با ارائه جعبه زایمان به مادران باردار نشان داده است که به ارتقاء سلامت مادران و نوزادان بسیار اهمیت می‌دهد. این جعبه حاوی 64 وسیله مختلف است که تمامی نیازهای ضروری برای مادران و نوزادان تازه متولد شده از لباس‌های نوزاد و ملافه گرفته تا پوشک، گاز، راهنمای والدین، محصولات مراقبت از کودک و حتی یک فضای خواب مخصوص نوزاد در ماه‌های ابتدایی را برطرف می‌سازد.‌

علاقه فنلاندی‌ها به کتاب

فنلاندی‌ها به عنوان یک جامعه‌ی مشتاق به مطالعه کتاب شناخته می‌شوند و به همین دلیل به نامزد مکان‌هایی که فرهنگ کتاب‌خوانی در آن‌ها گسترش یافته، تبدیل شده‌اند. با وجود جمعیت کمتر از ۶ میلیون نفر، هر سال بیش از ۶۷ میلیون کتاب از کتابخانه‌های مختلف این کشور به امانت گرفته می‌شود.

در عین حال کتابخانه‌های خصوصی در پمپ بنزین‌های فنلاند نیز وجود دارند. این موضوع نشان‌دهنده تمایل و توجه جامعه به فرهنگ مطالعه است. به علاوه، در کتابخانه‌های عمومی شهرها، می‌توانید به طور عجیب و جالب، علاوه بر کتاب‌ها، آلات موسیقی، تجهیزات ورزشی و حتی چرخ خیاطی نیز به امانت گرفته و استفاده کنید.

در آب انداختن شهردار

یک رسم قدیمی در برخی خانواده‌های فنلاندی، این است که کسی که از دیگران دیرتر بیدار می‌شود، موظف است در آب انداخته شود. در Naantali، این سنت به شکلی خاص دیگر عمل می‌شود؛ فردی که به عنوان شهردار انتخاب شده وظیفه رهبری شهر را بر عهده می‌گیرد، به درون آب پرتاب می‌شود. این اقدام نمادین به معنای تقدیر و آرزوی موفقیت برای او است و نشان‌دهنده تعهد به خدمت به جامعه و تحمل مسئولیت‌های شهری است.

درآمد و کیفیت زندگی در فنلاند

درآمد و کیفیت زندگی در فنلاند

منافع مالی از مهاجرت به فنلاند، از طریق روش‌های گوناگون قابل دستیابی است و این امر از جذابیت بالای مهاجرت به این کشور در سال‌های اخیر برای بسیاری از افراد سخن می‌گوید. از جمله دلایل این جذابیت، میزان تنوع درآمد حداقل و حداکثر در فنلاند است. شرایط اقتصادی و تجاری این کشور زیرساخت‌های لازم برای ایجاد فرصت‌های شغلی مناسب برای همه مهاجران را فراهم کرده است، به‌طوری‌که آن‌ها می‌توانند با بهترین مشاغل و شروع به کار آسان، درآمد قابل توجهی را در فنلاند به دست آورند. این فرصت‌های شغلی و شروع به کار آسان، در مقایسه با کشورهای دیگر اروپایی، چشم‌گیر است.

احترام به حریم شخصی در فنلاند

در جهان امروز که تکنولوژی و ارتباطات به سرعت در حال پیشرفت هستند و بشر با هم پیوندهایی بی‌پایان می‌سازد، مفاهیمی مانند فضای شخصی و احترام به حیثیت فردی از اهمیت بیشتری برخوردار می‌شوند. فنلاند یکی از کشورهایی است که در این زمینه به یک الگو تبدیل شده است. این کشور با فرهنگ خاص و جالب خود، در برخی از جنبه‌های زندگی روزمره با دیگر نقاط جهان تفاوت‌های چشمگیری دارد.

یکی از حقایق جالب درباره فنلاند، نگاه ویژه‌ای است که مردم این کشور به حفظ حریم شخصی خود دارند. حتی در مواقعی که هوا بارانی یا برفی است و افراد زیر سقف یک ایستگاه اتوبوس جمع می‌شوند، همچنان به راحتی می‌توانید یک خط منظم از افراد را مشاهده کنید که با حفظ فاصله حدودی 10 فوتی از یکدیگر ایستاده‌اند.  علاوه بر این، در ملاقات‌های رسمی، فنلاندی‌ها عادت ندارند که با یکدیگر با یکدیگر روبوسی کنند. در موقعیت‌های رسمی، زن و مرد هر دو دست می‌دهند و در مواقع غیررسمی، یک تکان سر کافی است.

زبان جن و پری!

از دیگر حقایق عجیب درباره فنلاند می‌توان به زبان آن‌ها اشاره کرد. زبان فنلاندی به‌عنوان یکی از زبان‌های پیچیده جهان شناخته می‌شود، به‌طوری‌که به آن به عنوان زبان جن و پری نیز اشاره می‌شود. این زبان دارای ۴۰ مترادف برای واژه «برف» است و دارای کلمات مختلفی برای بیان کلمات مختلفی همچون <لطفا> است.

جمعیت وایکینگ‌ها در فنلاند

در مورد وایکینگ‌ها و فنلاند، اطلاعات موجود کمتر از سایر مناطق است. اگرچه باور عمومی می‌گوید که وایکینگ‌ها در فنلاند زندگی می‌کرده‌اند، اما اثار تاریخی و حضور آن‌ها در این منطقه به‌طور چشمگیری کمتر است. گورها و مکان‌های تاریخی کمی از وایکینگ‌ها در فنلاند وجود دارد که باعث می‌شود اعتبار وجود وایکینگ‌ها در این منطقه مورد شک و سوال قرار گیرد. ممکن است وایکینگ‌ها احساس کرده‌اند که فنلاندی‌ها به اندازه کافی قوی نیستند تا با آن‌ها مقابله کنند، یا شرایط طبیعی مثل موج‌های قوی اطراف فنلاند اجازه ورود آن‌ها را نمی‌دهد.

علاقه مردم فنلاند به شیر

استفاده گسترده از شیر در غذاهای روزمره و سنت‌های مصرف آن، یکی از حقایق جالب و متفاوت از فرهنگ فنلاند است. این کشور با بیشترین مصرف سرانه شیر، از پرمصرف‌ترین کشورهای مصرف‌کننده شیر در جهان شناخته می‌شود. آن‌ها از این ماده غذایی مغذی نه تنها در وعده‌های صبحانه و میان‌وعده خود، بلکه در ناهار و شام هم استفاده می‌کنند؛ حتی در برخی از غذاهای سنتی محلی، مخصوصاً یک غذای سنتی با نام پودینگ سیاه و مربای زغال اخته، شیر به عنوان یکی از مواد اصلی استفاده می‌شود. این نشانگر استقبال عظیم مردم از شیر در ترکیبات غذایی مختلف است.

دریافت مدرک دکترا و دریافت شمشیر!

در جشنواره موفقیت و دستیابی به مدرک دکترا در کشورهای مختلف، مراسم اهدای جوایز مختلف اجرا می‌شود. اما از دیگر حقایق عجیب در مورد فنلاند این است که جشن دکترا را به گونه‌ای متفاوت و خاص برگزار می‌کند. در واقع هر فردی که موفق به اخذ مدرک دکترا می شود، در یک مراسم خاص، هدایای خاصی که شامل یک کلاه و یک شمشیر می‌شود را دریافت می‌کنند.

این مراسم به نوعی نماد آزادی تحقیقاتی، مبارزه برای حقایق خوب و عادلانه، و پیشرفت در دانش است. آنچه که متمایز این مراسم را می‌کند، این است که فرد حتی اگر دارای گواهینامه دکترا باشد، تا زمان دریافت کلاه و شمشیر، به عنوان یک پزشک واقعی شناخته نمی‌شود. کلاه نماد قدرت فکری و علمی فرد در حوزه تخصصی خود است. همچنین، شمشیر به عنوان نمادی از قدرت، دیدگاه‌های برجسته، و مهارت‌های اختصاصی در عرصه تخصصی شناخته می‌شود.

وجود هوای پاک در فنلاند

وجود هوای پاک در فنلاند

فنلاند، از نظر کیفیت هوای پاک و بهداشت محیطی، در رتبه اول جهان قرار دارد. با این حال، امتیاز EPI 79 آن را به عنوان هفتمین کشور تمیز جهان مشخص کرده است. این کشور با بهره‌گیری از منابع انرژی تجدیدپذیر، حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد از نیازهای انرژی جمعیت فنلاند را تأمین می‌کند. این داده‌ها نشان‌دهنده تلاش‌های فنلاند در جهت حفظ محیط زیست و ایجاد تعادل بین نیازهای انسانی و حفاظت از محیط زیست است.

پاداش شرکت‌های فنلاندی برای بازگشت به کار کارمندان

 از دیگر حقایق عجیب درباره فنلاند این است که، شرکت‌های فنلاندی به‌منظور تشویق به بازگشت کارمندان از مرخصی، اقدام به پرداخت پاداش‌های ویژه می‌کنند. جالب‌ترین نکته این است که میزان این پاداش‌ها قابل انتظار و بر اساس شمار‌ه‌گیری یک شماره خاص اعلام می‌شود. این رویکرد فراگیر جلب توجه است، زیرا هر کارمند می‌تواند با شفافیت مالی، از میزان پاداش همکاران خود مطلع شود. این عملیات شمار‌ه‌گیری، اگرچه عجیب به نظر می‌آید، اما جذابیتی خاص در ایجاد شفافیت و تحول در فرهنگ سازمانی دارد.

جریمه رانندگی در فنلاند

از دیگر حقایق عجیب در مورد فنلاند می‌توان به مبلغ جریمه‌های رانندگی اشاره کرد.
در فنلاند، سیستم جریمه‌های رانندگی به میزان درآمد فرد خاطی وابسته است. به عبارت دقیق‌تر، جریمه‌های رانندگی براساس درآمد سالیانه هر فرد محاسبه می‌شود. این سیستم به منظور ایجاد تعادل و عدالت اقتصادی در محاسبه جریمه‌ها اعمال می‌شود، به‌طوری‌که مردم با درآمد بیشتر نسبت به کسانی که کمتر درآمد دارند، مبالغ بیشتری پرداخت کنند. این رویکرد به دنبال ایجاد قوانین مؤثرتر برای کاهش نقض قوانین رانندگی و افزایش امنیت در جاده‌ها است.

مراکز فنلاند پارکینگ اختصاصی برای سگ‌ها دارند!
در فنلاند، قانونی وجود دارد که مالکان مراکز خرید را به ایجاد پارکینگ برای سگ‌ها وادار می‌کند؛ در غیر این صورت، مالکان ممکن است مجبور به پرداخت جریمه نقدی شوند. این اقدام هدفمند برای مدیریت بهتر سگ‌ها در مکان‌های عمومی و حفظ بهداشت عمومی است. این تدابیر نه تنها به دارندگان سگ‌ها کمک کرده، بلکه به نظم و تمیزی محیط‌های عمومی نیز کمک می‌کنند.

امنیت فنلاند

بر اساس تحقیقات صورت گرفته، کشور فنلاند با کسب امتیاز 92 پس از تاجیکستان، دومین کشور امن جهان شناخته می‌شود. به طور کلی، فنلاند یکی از کشورهای با سطح بسیار بالای امنیت محسوب می‌شود. این کشور با توجه به میزان کم جرم و اجرای قوانین فعال در زمینه حفظ امنیت، به عنوان یکی از امن‌ترین و آرامش‌بخش‌ترین مکان‌ها در جهان شناخته می‌شود. در فنلاند، نرخ جرم و جنایت به طور کلی پایین است و افراد از امکانات ایمنی و حقوق شهروندی بهره‌مندند.

نتیجه‌ گیری

فنلاند کشوری است که با رازها و رسومات فرهنگی منحصر به فرد خود به تعجب همه جهانیان را برانگیخته است. این سرزمین دارای جذابیت‌های فراوانی بوده که آن را به عنوان یک کشور پیشتاز در مواردی که به مردم و فرهنگ آن‌ها مربوط می‌شود تبدیل کرده است. از جمله این رسومات و فرهنگ‌ها می‌توان به مصرف فراوان شیر و عشق به سونا، مصرف بالای بستنی در زمستان گرم و تابستان یخی و … اشاره کرد. با مراجعه به کارشناسان ویزموندو می‌توانید با همه حقایق کشور فنلاند آشنا شوید و تصمیم بهتری در خصوص سفر یا مهاجرت به این کشور بگیرید.

سوالات متداول

کشور فنلاند عضو اتحادیه اروپا است؟

بله، کشور فنلاند از جمله کشورهای ارزان عضو اتحادیه اروپا محسوب می‌شود.

زبان مردم فنلاند چیست؟

زبان فنلاندی و سوئدی به عنوان زبان‌های رسمی در فنلاند استفاده می‌شوند.

چرا مصرف سرانه شیر در فنلاند بالا است؟

مردم فنلاند به شدت علاقه‌مند به مصرف شیر هستند و این طعم جزو فرهنگ غذایی آن‌ها محسوب می‌شود.

آیا جمعیت روستایی فنلاند در حال کاهش است؟

جمعیت روستایی در فنلاند در حال کاهش است و بیشتر افراد در طول زمستان به شهرها مهاجرت می‌کنند.

جعبه زایمان اهدایی دولت فنلاند به مادران شامل چه اقلامی است؟

مادران باردار در فنلاند جعبه زایمان را هدیه می‌گیرند که شامل وسایل مختلفی برای مادر و نوزاد است.

فضای شخصی در فنلاند چقدر اهمیت دارد و چگونه در مکان‌های عمومی رفتار می‌شود؟

در فنلاند، فضای شخصی بسیار ارزشمند است و در مکان‌های عمومی، مردم به حفظ این فضا اهمیت زیادی می‌دهند.

مطالب مرتبط
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پاسخ به سوالات و نظرات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *