دریافت وام مسکونی و تجاری در کانادا - ویزموندو
موسسه مشاوره مهاجرتی و سرمایه گذاری آکو مهاجر ویرا (ثبت: ۵۴۳۴۷)
دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری آکو
دریافت وام مسکونی و تجاری در کانادا

دریافت وام مسکونی و تجاری در کانادا

وام مقدار پولی است که شما از یک موسسه مالی؛ مانند بانک، اتحادیه اعتباری یا وام‌دهنده آنلاین قرض می‌گیرید و باید با بهره در تاریخ تعیین‌شده بازپرداخت می‌کنید. انواع مختلفی از وام‌ها برای استفاده‌های مختلف طراحی شده‌اند. وام مسکن در کانادا می‌توانند با وثیقه یا بدون وثیقه تضمین شوند، می‌توانند دارای نرخ بهره ثابت یا متغیر باشند، و می‌توانند مدت‌های مختلفی داشته باشند. با راهنمای جامع دریافت وام مسکونی و تجاری در کانادا همراه باشید.
دریافت وام مسکونی و تجاری در کانادا
Picture of نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو
نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو

زمان مطالعه : 7 دقیقه

زمان مطالعه : 5 دقیقه

از آخرین اخبار مطلع شوید
فهرست مطالب

انواع وام در کانادا

تصمیم یک بانک یا سایر وام‌دهندگان برای اجازه‌دادن به شما برای استقراض تا حدی به اعتبار شما (معیاری از توانایی و احتمال بازپرداخت وام به‌موقع) بستگی دارد. برای تعیین اعتبار، یک موسسه مالی عوامل مختلفی مانند درآمد، دارایی، امتیاز اعتباری، سابقه اعتباری و بار بدهی فعلی را درنظر می‌گیرد.
 
وام‌ها با نرخ بهره مشخصی داده می‌شوند که این نرخ نیز بر اساس عواملی مانند امتیاز اعتباری شما و نوع وام موردنظر شما بستگی دارد. به‌عنوان وام‌گیرنده، موافقت می‌کنید که علاوه‌بر نرخ بهره از پیش تعیین‌شده، مبلغ اصلی و بهره را در زمان معین یا در یک برنامه زمان‌بندی مشخص بازپرداخت کنید. اگر قصد دریافت وام مسکونی و تجاری در کانادا را دارید، در ادامه انواع وام در این کشور را بررسی خواهیم کرد.
 
 • وام شخصی

وام شخصی مبلغی است که از یک موسسه مالی وام‌گرفته شده است. شما بدهی را به‌صورت پرداخت‌های هفتگی یا ماهانه در دوره‌ای که معمولا بین 6 تا 60 ماه است بازپرداخت می‌کنید. وجوه دارای نرخ بهره ثابت یا متغیر هستند. در کانادا، بیشتر وام‌های شخصی بدون وثیقه خواهند بود، به این معنی که نیازی به ارائه وثیقه ندارید. 
 
بااین‌حال، وام‌های شخصی تضمین‌شده معمولا دارای نرخ بهره پایین‌تری هستند، بنابراین ممکن است بخواهید از وام‌دهنده خود در مورد هر دو نوع وام بپرسید تا بتوانید گزینه‌های خود را با هم مقایسه کنید. محدودیت‌های کمی در مورد نحوه استفاده از وام شخصی وجود دارد. مبالغ از 100 دلار تا 50 هزار دلار متغیر است و برخی از وام‌دهندگان حتی ممکن است حداقل شرایط وام را داشته باشند.
 
وام مسکن در کانادا
 
 • وام مسکن در کانادا

وام مسکن در این کشور توسط موسسات مالی یا وام‌دهندگان مستقیم ارائه و توسط املاک و مستغلات تضمین می‌شود. دریافت وام مسکونی و تجاری در کانادا ممکن است دارای نرخ بهره ثابت یا متغیر باشد. وام‌های رهنی توسط قوانین سخت‌گیرانه‌ای (به‌عنوان‌مثال، بیمه وام مسکن و آزمون استرس مالی) کنترل می‌شود و می‌تواند جریمه‌های بالایی داشته باشد.
 
برخلاف وام شخصی که می‌تواند برای اهداف مختلف استفاده شود، وام مسکن فقط برای خرید ملک استفاده می‌شود. وام‌های مسکن معمولا برای مبالغ بزرگی است که در مدت‌زمان طولانی، مانند 25 یا 30 سال، به‌اضافه بهره، بازپرداخت می‌کنید. دارایی شما به‌عنوان وثیقه عمل می‌کند، بنابراین در صورت عدم پرداخت، وام‌دهنده شما می‌تواند خانه را در اختیار بگیرد و آن را بفروشد.
 
 • وام تعمیر و بازسازی خانه

در کانادا، وام‌های شخصی بدون وثیقه یک روش رایج برای پرداخت هزینه‌های بازسازی خانه است. اگر امتیاز اعتباری خوبی دارید، احتمال دارد گزینه درخواست خط اعتباری شخصی را نیز داشته باشید که می‌تواند نرخ بهره بهتری را ارائه دهد.
برای کسانی‌که دارای سرمایه کافی هستند، گزینه‌های تامین مالی اضافی برای بازسازی و تعمیر خانه وجود دارد. شما می‌توانید وام مسکن خود را با مبلغی بیش از باقی‌مانده بازپرداخت کنید و از وجوه اضافی برای پرداخت هزینه بازسازی بهره ببرید. 
 
برای دریافت وام مسکونی و تجاری در کانادا با استفاده از خانه خود به‌عنوان وثیقه، می‌توانید برای خط اعتباری سهام خانه (HELOC) نیز درخواست دهید و سپس فقط در صورت نیاز پول برداشت کنید. به‌طور معمول، HELOC با نرخ بهره پایین ارائه می‌شود، زیرا آنها توسط وثیقه تضمین خواهند شد.
 
 • وام دانشجویی

هزینه تحصیل پس از متوسطه بالا است و بسیاری از دانش‌آموزان باید برای پوشش هزینه‌ها وام بگیرند. در کانادا، رایج‌ترین وام‌های دانشجویی توسط دولت فدرال یا استانی صادر می‌شود. هر وام شرایط و شرایط بازپرداخت متفاوتی دارد. شما می‌توانید برای وام دانشجویی شخصی یا خط اعتبار دانشجویی از بانک‌ها یا وام‌دهندگان آنلاین درخواست دهید.
 
 • وام خودرو

وام خودرو راهی برای خرید یک خودروی نو یا دست‌دوم بدون داشتن قیمت کامل به‌صورت نقدی است. وام خودرو از بسیاری از موسسات مالی و گاهی مستقیما از نمایندگی نیز در دسترس است. فروشنده خودرو می‌تواند سرمایه داخلی داشته باشد یا پس از انتخاب وسیله نقلیه موردنظرتان، از طرف شما برای وام درخواست کند. باز هم ایده خوبی است که جستجو کنید و چندین پیشنهاد از وام‌دهندگان مختلف جمع‌آوری سازید تا مطمئن شوید که بهترین شرایط و نرخ بهره را می‌یابید.
 
 • وام مالکیت خودرو

وام مالکیت خودرو راهی برای بهره‌برداری از ارزش وسیله نقلیه‌ای است که مالک آن هستید. وجوه حاصل از این نوع وام را می‌توان برای سایر هزینه‌ها استفاده کرد. وام‌های مالکیت خودرو، وام‌های کوتاه‌مدت و با بهره بالا به‌شمار می‌روند، زیرا APR آنها به‌طورکلی بالای 30٪ است. این ویژگی می‌تواند آنها را بسیار گران‌تر از سایر روش‌های وام گرفتن سازد.
 
 • وام تجاری

وام تجاری معمولا توسط موسسات مالی به یک شرکت یا یک کارآفرین برای راه‌اندازی یا بهبود کسب‌وکارشان ارائه می‌شود. وجوه را می‌توان برای هزینه‌های مرتبط با تجارت مانند خرید لوازم جدید، ارتقا فناوری یا گسترش عملیات استفاده کرد.
 
 • وام RRSP

اگر بودجه لازم برای حداکثرکردن برنامه پس‌انداز بازنشستگی ثبت‌شده خود را در یک سال خاص ندارید، می‌توانید وام RRSP دریافت کنید و از آن وجوه برای جبران سهم سالانه به حساب خود استفاده کنید. اغلب، مجبور نیستید در 90 روز اول پرداخت وام را شروع کنید. این ویژگی به شما امکان می‌دهد از بازپرداخت مالیات خود برای بازپرداخت بخشی یا کل وام بهره ببرید.
 
وام RRSP تنها در صورتی مفید است که بازپرداخت مالیاتی که دریافت می‌کنید یا سودی که در حساب سرمایه‌گذاری RRSP کسب می‌کنید بیشتر از سودی باشد که برای وام پرداخت خواهید کرد. اگر مطمئن نیستید که وام RRSP انتخاب خوبی است، یک مشاور مالی می‌تواند به شما کمک کند تا اعداد و ارقام را کاهش دهید.
 
 • وام وثیقه

یکی از انواع وام هنگام دریافت وام مسکونی و تجاری در کانادا، وام وثیقه نوعی وام شخصی کوتاه‌مدت است. اقلام باارزش به‌عنوان وثیقه تا زمانی‌که وام‌گیرنده وام را به‌طور کامل با احتساب بهره بازپرداخت کند، توسط وام‌دهنده نگهداری می‌شود. وام‌های رهنی دارای مدت کوتاهی (معمولا 30 روزه) هستند و نرخ بهره بالایی دارند.
 
نحوه دریافت وام بانکی در کانادا

 

نحوه دریافت وام بانکی در کانادا

پس از تصمیم‌گیری در مورد نوع وام، بررسی کنید که:
 
 • آیا تمام معیارهای واجد شرایط بودن برای درخواست وام را دارید؟ 
 • آیا گزارش اعتباری شما در وضعیت خوبی است؟ 
 • آیا اسناد مورد نیاز برای پشتیبانی از درخواست وام خود را دارید یا خیر؟
 
بسیاری از مردم تصمیم می‌گیرند از بانک معمولی وام بگیرند که اغلب به معنای کاغذبازی کمتر است. بااین‌حال، می‌تواند ارزش وقت شما را داشته باشد تا بگردید و ببینید آیا بانک‌ها یا موسسات مالی دیگر نرخ‌های بهره پایین‌تری ارائه می‌دهند یا خیر. حتی ممکن است نیازی به افتتاح حساب بانکی جدید با آنها نداشته باشید.
 

بررسی اعتبار و واجدین شرایط دریافت وام بانکی در کانادا

یکی از عوامل اصلی واجد شرایط برای هر وام بانکی، نمره اعتبار قابل‌قبول است. این نمره می‌تواند بسته به وام‌دهنده متفاوت باشد، اما عموما بانک‌ها ترجیح می‌دهند که متقاضیان امتیاز اعتباری خوبی داشته باشند که توسط Equifax بین 670 تا 739 تعریف می‌شود.
 
امتیاز اعتباری شما توسط چندین عامل تعیین می‌شود که شامل میزان اعتباری که استفاده می‌کنید، نوع اعتباری که دارید و اینکه آیا پرداخت‌های خود را به‌موقع انجام می‌دهید، تعیین خواهد شد. به همین دلیل است که در مواقعی مانند دریافت وام مسکونی و تجاری در کانادا، بانک‌ها امتیاز اعتباری شما را ارزیابی می‌کنند و سایر عوامل مانند درآمد و سابقه اعتباری را می‌سنجند تا تصمیم بگیرند که آیا شما قابل اعتبار هستید یا خیر.
شما می‌توانید برای بررسی اعتبار از قبل آماده شوید. از برنامه تلفن همراه بانک خود یا یکی از وب‌سایت‌های دفاتر اعتباری مانند – Equifax و TransUnion برای بررسی امتیاز اعتبار خود و بررسی گزارش خود استفاده کنید.
 

سازماندهی اسناد وام بانکی

هنگامی‌که متوجه شدید که برای بررسی اعتبار آماده‌اید، وقت آن است که مطمئن شوید اطلاعات شخصی و اسناد پشتیبانی خود را برای شروع فرایند درخواست وام آماده کرده‌اید. چک‌لیست کلی برای درخواست وام بانکی شامل مدارک زیر است:
 
 • مدارک شناسایی شخصی
 • سن قانونی در استان شما
 • نشانی
 • وضعیت شغلی
 • درآمد سالانه
 
توجه داشته باشید که اسناد ممکن است بسته به وام‌دهندگان و انواع وام‌ها متفاوت باشد.
 

درخواست وام را ارسال کنید

اگر واجد شرایط هستید و مدارک لازم را دارید، باید بتوانید به‌صورت آنلاین یا حضوری در اکثر موسسات مالی برای وام درخواست دهید. برای ارسال درخواست آنلاین خود، اگر قبلا مشتری یک موسسه مالی نیستید، ممکن است مجبور شوید یک حساب جدید باز کنید. برای درخواست‌های حضوری، احتمالا لازم باشد برای رزرو وقت با موسسه مالی تماس بگیرید و هنگام مراجعه به شعبه مدارک مورد نیاز را با خود همراه داشته باشید. 
 
فرایند درخواست وام بسته به وام‌دهنده، تعداد متقاضیان و نوع وام ممکن است تغییر کند. برای مثال، وام مسکن در کانادا، فرایند درخواست گسترده‌ای نسبت به وام شخصی دارد. بااین‌حال، درخواست برای هر نوع وام بانکی اغلب منجر به درخواست اعتبار سخت می‌شود که به وام‌دهنده کمک می‌کند توانایی شما را برای بازپرداخت وام تعیین کند. 
 
پس از اینکه بانک بررسی خود را کامل کرد، از وضعیت درخواست خود مطلع خواهید شد. درحالی‌که برخی از بانک‌ها تاییدیه‌های فوری دارند، برخی دیگر چند روز طول می‌کشد تا با شما تماس بگیرند.
 

شرایط گرفتن وام مسکن در کانادا

قبل از اینکه کارگزار دریافت وام مسکونی و تجاری در کانادا شما را تایید کند، به موارد زیر نگاه می‌کند:
 
 • دارایی‌های شما
 • درآمد
 • سطح بدهی

مدارک لازم دریافت وام در کانادا

برای دریافت وام مسکن شما باید موارد زیر را ارائه دهید:
 
 • مدارک شناسایی
 • مدرک اشتغال
 • اطلاعات مربوط به سایر دارایی‌های شما، مانند ماشین یا قایق
 • اطلاعات مربوط به بدهی‌ها یا تعهدات مالی شما
برای اثبات اشتغال، ممکن است لازم باشد:
 
 • مدرکی مبنی بر حقوق فعلی یا نرخ حقوق ساعتی شما (به‌عنوان‌مثال، برگه حقوق ماه اخیر)
 • موقعیت و مدت‌زمان قرارداد کاری شما با کارفرما
 • اگر خود اشتغال هستید، اعلامیه‌های ارزیابی آژانس درآمد کانادا در دو سال گذشته
 
کارگزار وام مسکن در کانادا ممکن است از شما بخواهد که صورت‌های مالی اخیر را از حساب‌های بانکی یا سرمایه‌گذاری‌ها ارائه دهید. این صورت‌ها به آنها کمک می‌کند تا تشخیص دهند که آیا پیش‌پرداخت دارید یا خیر. بدهی‌ها یا تعهدات مالی شما شامل پرداخت‌های ماهانه برای موارد زیر است:
 
 • موجودی کارت اعتباری
 • حمایت از فرزند یا همسر
 • وام خودرو
 • خطوط اعتباری
 • وام دانشجویی
 • هر بدهی دیگری
 
مبلغ وام مسکن در کانادا تاییدشده به ارزش ملک و مبلغ پیش‌پرداخت شما بستگی دارد. شما می‌توانید به املاک در محدوده قیمت پایین‌تر نگاه کنید تا مجبور به افزایش بودجه خود نباشید.
 
مزایای دریافت وام مسکن در کانادا

 

مزایای دریافت وام مسکن در کانادا

شما موظف به پرداخت کل هزینه ملک از قبل نیستید. 
به‌طور معمول، اما نه همیشه، می‌توانید حدود 5 تا 20 درصد ارزش ملک را پرداخت کنید و بقیه مبلغ را از طریق وام تأمین کنید. 
بازپرداخت وام در بازه زمانی بین 5 تا 30 سال امکان پذیر است. 
بسته به شغل و درآمد خود، معمولا می‌توانید نوع نرخ سود بانکی را انتخاب کنید که مناسب دریافت وام مسکونی و تجاری در کانادا باشد.
 

هزینه خرید خانه در کانادا

استان / منطقه
میانگین هزینه خانه
بریتیش کلمبیا
960067 دلار
آلبرتا
446263 دلار
ساسکاچوان
321400 دلار
منیتوبا
338022 دلار
انتاریو
881946 دلار
کبک
471460 دلار
نیوبرانزویک
270900 دلار
نوا اسکوشیا
376600 دلار
جزیره پرنس ادوارد
334900 دلار
نیوفاندلند و لابرادور
272600 دلار
یوکان
519190 دلار
مناطق شمال غربی
422787 دلار
نوناووت
706950 دلار

خرید اولین خانه شخصی در کانادا

هیچ مقرراتی در خصوص خرید خانه در کانادا وجود ندارد که افراد تازه‌وارد به این کشور را از این فرایند منع کند. هر فردی که توانایی پرداخت هزینه‌های مرتبط با خرید خانه را داشته باشد، شرایط لازم برای اقدام به خرید ملک را دارد. بدین ترتیب، هیچ محدودیتی در خصوص نوع ملک اعم از کاندو، خانه‌های دوبلکس، آپارتمان یا خانه‌های تک‌واحدی برای خرید وجود نخواهد داشت.
 
واقعیت این است که هر کسی که قصد مهاجرت به کانادا را دارد و قادر به تأمین هزینه‌های مربوط به خرید خانه باشد، می‌تواند یک ملک در این کشور به مالکیت برساند. تمام افرادی که شهروند کانادا، مقیم دائم یا دارنده ویزای موقت هستند و یا به هر دلیل دیگری به داشتن ملک در کانادا علاقه دارند، می‌توانند به‌راحتی برای خرید ملک اقدامات لازم را انجام دهید. تنها کافی‌است که قوانین مالیاتی و املاک مستغلات کانادا را رعایت کنید.
 

راهنمای خرید خانه در کانادا

خرید خانه در کانادا یک فرایند مهم و پیچیده است که به مطالعه و آگاهی کافی از مراحل و شرایط آن نیاز دارد. در اینجا یک راهنمای کلی برای افرادی که به‌دنبال خرید خانه در این کشور هستند، ارائه شده است:
 
 • تعیین نیازها و بودجه
 • مشاوره با مشاور املاک
 • تحقیق در مورد منطقه
 • بازدید از وضعیت ملك
 • اقدام به مذاکره
 • اجرای معامله
 • آگاهی از مسائل مالی (از جمله افتتاح حساب بانکی محلی و دریافت تسهیلات مالی؛ مانند وام مسکن در کانادا)
 
با دنبال‌کردن این مراحل، اطلاع از شرایط دریافت وام مسکن در کانادا و درخواست کمک از متخصصان معتبر، می‌توانید به‌راحتی به دنیای خرید خانه در کانادا وارد شوید.
 
مدت وام مسکن در کانادا

 

مدت وام مسکن در کانادا

مدت وام مسکن در این کشور به مدتی اشاره دارد که تعهدات مالی مرتبط با قرارداد وام مسکن شما در آن دوره اجرا می‌شود. این مدت شامل جزئیاتی چون نرخ بهره است و می‌تواند از چند ماه تا پنج سال یا بیشتر متغیر باشد. در پایان هر دوره، اگر عدم توانایی در تسویه کامل هزینه‌ها پیش آید، لازم است وام مسکن خود را تمدید کنید. 
 
احتمالا برای تسویه وام مسکن، به شرایط مختلفی نیاز خواهید داشت. طول مدت وام مسکن تأثیر زیادی بر شرایط زیر دارد:
 
 • نوع و نرخ بهره که ممکن است ثابت یا متغیر باشد.
 • در صورت نقض قرارداد وام مسکن قبل از پایان دوره، هزینه‌های اضافی باید پرداخت شود.
 • زمان مناسب برای تمدید وام مسکن در کشور کانادا.
 

اقساط وام مسکن در کانادا

وام‌دهندگان وام مسکن از عوامل مختلفی برای تعیین میزان پرداخت قسط استفاده می‌کنند. هنگامی که اقساط وام مسکن خود را پرداخت می‌کنید، مبلغ پرداختی به دو بخش اصل و سود تقسیم می‌شود. مبلغ اصل، جمع مقدار وامی است که از وام‌دهنده گرفته‌اید تا هزینه خرید خانه را تامین کنید. 
 
اما سود، هزینه‌ای است که به‌عنوان جریمه برای دریافت وام به وام‌دهنده پرداخت می‌شود. اگر تصمیم به خرید بیمه اختیاری برای وام مسکن گرفته‌اید، وام‌دهنده هزینه بیمه را به اقساط پرداختی وام مسکن شما اضافه خواهد کرد.
 

اهمیت رتبه اعتباری در کانادا

افرادی که به‌دنبال دریافت وام مسکونی و تجاری در کانادا هستند و می‌خواهند نیازهای خود را با دریافت وام‌ها و تسهیلات مختلف برآورده کنند، قبل از هر اقدام دیگری باید به رتبه اعتباری خود در گزارش اعتبارسنجی توجه کنند. این اهمیت برای آن است که در گزارش اعتبار بانکی، تمام افراد بر اساس رتبه‌بندی اعتباری خود در شرکت اعتبارسنجی یا سامانه اعتبارسنجی مورد ارزیابی قرار می‌گیرند. 
 
بدون داشتن رتبه اعتباری در شرکت‌های اعتبارسنجی، امکان درخواست و دریافت وام از بانک‌های مختلف برای تمام افراد حقیقی و حقوقی وجود ندارد. بنابراین، هر فرد برای ساخت و تثبیت رتبه اعتباری خود در شرکت‌های اعتبارسنجی باید مسئولیت و تعهد بیشتری نشان دهد. این اقدامات به افراد کمک می‌کند تا بتوانند از تسهیلات و امکانات بانکی بهره‌مند شوند و بهبود رتبه اعتباری خود را ایجاد کنند.
 
وام‌دهنده‌ها و انواع آن‌ها در کانادا

 

وام‌دهنده‌ها و انواع آن‌ها در کانادا

دولت کانادا از بانک‌ها می‌خواهد تا خریداران مسکن امیدوار را تست کنند تا ثابت شود در صورت افزایش نرخ‌های بهره، می‌توانند وام مسکن را بپردازند. باتوجه‌به بالابودن قیمت مسکن در بیشتر نقاط کشور، به‌ویژه در شهرهای بزرگی مانند ونکوور و تورنتو، آزمون استرس می‌تواند واجد شرایط بودن برای دریافت وام مسکونی و تجاری در کانادا را برای افراد دشوارتر کند. 
 
پس‌انداز کافی برای پیش‌پرداخت که در کانادا 5 درصد قیمت خرید خانه یا 10 درصد برای هر مبلغی بالاتر از 500 هزار دلار و 20 درصد برای مبلغ یک میلیون دلار یا بیشتر است، به اندازه کافی سخت است. اساسا، مردم به‌دنبال واجد شرایط بودن برای وام مسکن خارج از وام‌دهندگان سنتی هستند. هیچ ایرادی در این مسیر وجود ندارد، اما مهم است که بدانیم چه خطرات احتمالی وجود دارد. بهتر است راهنمای جامع گرفتن وام خانه در کانادا را درنظر بگیرید.
 
 • وام‌دهندگان گروه A

وقتی به‌دنبال وام مسکن هستید، وام‌دهندگان مختلفی وجود دارد. وام‌دهندگان گروه A یا وام‌دهندگان سنتی به بانک‌ها و اتحادیه‌های اعتباری اطلاق می‌شود که به مشتریانی با امتیازات اعتباری خوب و درآمد قابل‌اعتماد پاسخ می‌دهند. اکثر افرادی که به‌دنبال وام مسکن هستند به‌طور سنتی به این وام‌دهندگان مراجعه می‌کنند.
 
مؤسساتی که به مشتریان گروهA  خدمات ارائه می‌دهند، بانک‌های بزرگ کانادا (مانند BMO، CIBC، بانک ملی کانادا، Scotiabank، RBC، و TD) هستند. این بانک‌ها مشمول مقررات فدرال هستند، به این معنی که هنگام درخواست وام مسکن تحت آزمایش استرس قرار می‌گیرید.
تست استرس شامل یافتن این موضوع است که آیا متقاضیان قادر به پرداخت سود با میانگین نرخ ثبت‌شده پنج‌ساله (5.25٪) یا دو درصد بالاتر از نرخی است که بانک یا کارگزار آنها به آنها ارائه می‌دهد، خواهند بود یا خیر.
 
 • وام‌دهندگان گروه B

Equitable Bank و Home Capital نمونه‌هایی از موسساتی هستند که گزینه‌هایی را برای مشتریان B ارائه می‌دهند. این موسسات مانع ورود کمتری برای واجد شرایط بودن محصولات خود هستند، اما می‌توانند با نرخ‌های بهره بالاتر آن را جبران کنند. 
به‌طور خلاصه، آنها به افرادی خدمات دریافت وام مسکونی و تجاری در کانادا می‌دهند که ممکن است واجد شرایط دریافت وام مسکن یا کارت اعتباری در یکی از 6 بانک بزرگ کانادا نباشند، زیرا آنها سابقه اعتباری قوی یا درآمد تضمین شده ندارند (مثلا مهاجران جدید، یا افراد خود اشتغال).
 
اما وقتی صحبت از وام مسکن به میان می‌آید، معامله می‌تواند بدتر از وام‌دهندگان سنتی باشد. وام مسکن وامی است که تحت شرایط خاص به شما داده می‌شود و لازم است بدانید که وام‌دهندگان B چه چیزی را ارائه می‌دهند تا اطمینان حاصل شود که در دام نرخ‌های بهره بالایی که نمی‌توانید از عهده آن برآیید گرفتار نخواهید شد.
 
 • وام‌دهندگان غیرقانونی یا خصوصی

وام‌دهندگان غیرقانونی می‌توانند شامل هر کسی و هر چیزی از وام‌دهندگان فردی مانند والدین یا مشاغل متخصص در وام مسکن باشند، اما مشمول مقررات مشابه بانک‌ها و اتحادیه‌های اعتباری نیستند. این بخش از بازار وام مسکن به‌عنوان “غرب وحشی” یاد می‌شود. وام‌دهندگان غیرقانونی ملزم به انجام تست استرس برای متقاضیان وام مسکن نیستند، اما تمایل دارند از نرخ‌های پایین‌تر صلاحیت تبعیت کنند. 
 
دریافت تاییدیه برای دریافت وام مسکونی و تجاری در کانادا در یک وام‌دهنده جایگزین می‌تواند بسیار ساده‌تر از تایید همان وام در یک بانک سنتی یا اتحادیه اعتباری باشد. مانند وام‌دهندگان B، توجه دقیق به معامله‌ای که یک وام‌دهنده غیرقانونی به شما ارائه می‌دهد ضروری است. 
 
ویژگی‌های وام مسکن اختیاری

 

ویژگی‌های وام مسکن اختیاری

بازگشت وجه نقد یک ویژگی اختیاری در برخی از وام‌های مسکن است که بخشی از مبلغ وام مسکن در کانادا را به‌صورت نقدی برای شما فراهم می‌کند. این قابلیت می‌تواند به شما کمک کند تا هنگام دریافت خانه و پرداخت هزینه‌های مربوط به آن، مانند هزینه‌های قانونی، به‌راحتی اقدام کنید. عموما، هنگام استفاده از ویژگی بازگشت وجه نقد، نرخ بهره شما می‌تواند بالاتر باشد. احتمال دارد مقدار بهره‌ای که باید بپردازید، در نهایت بیشتر از مبلغی باشد که به‌عنوان وجه نقد دریافت می‌کنید و برای شما هزینه‌بر باشد.
 
وام‌دهنده می‌تواند برای ویژگی بازگشت وجه نقد، محدودیت‌هایی اعمال کند. به‌عنوان‌مثال، احتمالا نتوانید از مقدار نقد پس‌اندازشده به‌عنوان بخشی از پیش‌پرداخت خود استفاده کنید. وام‌دهنده می‌تواند از شما بخواهد که بخشی یا تمام وجه نقد را بازپرداخت کنید. این امر معمولا در صورت تصمیم به نقض قرارداد وام مسکن خود قبل از پایان مدت اعمال می‌شود.
 

بهره‌های متغیر و ثابت بانکی در کانادا

نرخ بهره ثابت در طول کل مدت وام ثابت می‌ماند و این نرخ معمولا بالاتر از نرخ بهره متغیر است. برای اینکه هنگام دریافت وام مسکونی و تجاری در کانادا، نرخ بهره ثابت بهتری را انتخاب کنید، موارد زیر را در نظر بگیرید:
 
 • پرداخت‌های خود را در طول مدت وام مسکن یکسان نگه دارید.
 • پیشاپیش مقدار کل پرداختی خود را تا پایان دوره وام مسکن به‌دقت محاسبه کنید.
 • نرخ بهره خود را ثابت نگه دارید، زیرا ممکن است نرخ سود بازار در طول زمان افزایش یابد.
 
این اقدامات به شما کمک می‌کنند تا از مزایای نرخ بهره ثابت بهینه استفاده کنید و پیش‌بینی دقیقی از پرداخت‌های خود در آینده داشته باشید.
 
در خصوص نرخ بهره متغیر، اگر نرخ بهره افزایش یابد، میزان بیشتری از پرداخت‌های شما به سود اختصاص می‌یابد و کمتر به سرمایه اصلی وام. در صورت کاهش نرخ بهره، بیشتر از مبلغ پرداختی شما به سرمایه اصلی وام می‌رود. بنابراین، شما سریع‌تر وام مسکن خود را پرداخت خواهید کرد.
اگر نرخ بهره بازار به یک درصد معینی برسد، وام‌دهنده ممکن است پرداخت‌های شما را افزایش دهد. این افزایش پرداخت منجر به‌سرعت پرداخت کامل وام مسکن شما تا پایان دوره اقساط می‌شود. زمان شروع پرداخت در قرارداد وام مسکن شما مشخص شده است.
 

متوسط وام مسکن در کانادا

متوسط مبلغ وام مسکن در این کشور در سال ۲۰۲۳ به میزان ۳۲۰۲۹۸ دلار کانادا بوده است. این ارقام نشان می‌دهد که در چند سال اخیر، میانگین مبلغ وام‌های مسکن در کانادا روند افزایشی داشته‌اند. از سال ۲۰۱۳ که میانگین این مبلغ حدود ۲۱۴۲۰۳ دلار کانادا بود، تا سال ۲۰۲۳ این متوسط با رشد ۵۰ درصدی به حدود ۳۲۰۲۹۸ دلار کانادا افزایش یافت.
 
برای گرفتن وام مسکن در کانادا بهترین بانک‌ کدام است؟

 

برای گرفتن وام مسکن در کانادا بهترین بانک‌ کدام است؟

زمانی‌که تصمیم به خرید خانه و درخواست وام مسکن می‌گیرید، در معرض تعداد زیادی آگهی با نرخ‌ها و شرایط مختلف هستید، اما چگونه تصمیم‌گیری کنید که کدام گزینه بهترین  اقدام برای دریافت وام مسکونی و تجاری در کانادا است؟ بانک‌ها با یکدیگر تفاوت‌هایی دارند، اما چند نکته برای همه آنها اهمیت دارند:
 
 • اعتبار وام‌گیرنده: وضعیت اعتباری شما به‌عنوان گیرنده وام بسیار اهمیت دارد.
 • سهم پیش‌پرداخت از کل ارزش ملک: میزان پرداخت اولیه از ارزش ملک نیز یک فاکتور مهم در تصمیم‌گیری است.
 • درآمد و شغل متقاضی وام: درآمد و شغل شما نیز تاثیرگذار بر تایید وام مسکن در کشور کانادا است.
 • ملک انتخابی: نوع و ویژگی‌های ملکی که می‌خواهید خریداری کنید، بر اهمیت وام مسکن تاثیر می‌گذارد. بانک‌ها تمایل دارند ملک به‌عنوان ضمانت وام ارزشمند و مناسب باشد.
 
هر بانکی تخصص خود را دارد، اما بهترین بانک برای گرفتن وام مسکن ، ویژگی‌های زیر را دارد:
 
 • کمترین هزینه در دوره بازپرداخت وام
 • بیشترین انعطاف‌پذیری
 • از انتخاب بانک باتوجه‌به پایین‌ترین نرخ سود خودداری کنید.
 
با درنظرگرفتن این نکات، شما می‌توانید یک تصمیم درست و هوشمندانه برای انتخاب بانک یا موسسه اعتباری مناسب برای وام مسکن خود بگیرید.
 

انواع سود بانکی وام مسکن در کانادا

سود بانکی مبلغی است که در مقابل استفاده از پول از سوی وام‌گیرنده پرداخت می‌شود. وام‌دهنده چندین گزینه سود مختلف را به شما ارائه خواهد کرد. پس از انقضای دوره قرارداد، درصورتی‌که مبلغ وام به‌طور کامل پرداخت نشده باشد، لازم است قرارداد خود را تمدید کنید و با وام‌دهنده بر روی نرخ سود جدید به توافق برسید. سود دریافت وام مسکونی و تجاری در کانادا در سه حالت اصلی وجود دارد:
 
 • سود ثابت (Fixed): در این حالت، نرخ سود اصولا ثابت نیست؛ ولی در بازه‌های زمانی طولانی‌تر تغییر می‌کند. این گزینه نرخ سودی دارد که در مجموع بیشتر از گزینه‌های دیگر است، اما طی مدت قرارداد، پرداخت اقساط وام ثابت خواهد بود.
 • سود متغیر (Variable): نرخ سود متغیر بر اساس نرخ اعلامی بانک مرکزی کانادا تغییر می‌کند. عمدتا نرخ سود متغیر از نرخ سود ثابت کمتر است و طی زمان بازپرداخت کامل وام می‌تواند مزیت‌های مالی برای شما ایجاد کند. این نرخ سود بانکی در طول دوره قرارداد چندین بار کاهش یا افزایش خواهد یافت.
 • سود متغیر با اقساط ثابت و متغیر: در این نوع وام، بخشی از سود به‌صورت ثابت و بخشی دیگر به صورت متغیر است.
 

جریمه‌های وام مسکن در کانادا

در صورت نقض قرارداد، وام‌دهندگان وام مسکن میزان جریمه را محاسبه و از وام‌گیرنده دریافت می‌کنند. بنابراین، در صورت فروش خانه، می‌بایست هزاران دلار جریمه را به وام‌دهنده پرداخت کنید، مگر اینکه در شرایط وام مسکن خود از انعطاف‌پذیری بهره‌مند باشید. گزینه‌های مرتبط با انعطاف‌پذیری وام مسکن عبارتند از:
 
 • وام مسکن باز یا بسته: این گزینه به شما امکان می‌دهد بین وام مسکن باز یا بسته انتخاب کنید، به‌ویژه در خصوص شرایط پرداخت و نرخ بهره.
 • ارائه ثبت امنیتی استاندارد یا وثیقه: این گزینه به شما امکان می‌دهد که با ارائه یک ضمانت یا وثیقه استاندارد، شرایط و اجرای قرارداد را متناسب با وضعیت خود تعیین کنید.

 

بیمه وام مسکن چیست؟
 

بیمه وام مسکن چیست؟

وام‌دهنده ممکن است از شما بخواهد که بخشی از قرارداد دریافت وام مسکونی و تجاری در کانادا خود را با پرداخت بیمه تکمیل کنید. بیمه از شما و وام‌دهنده شما در برابر خسارات مرتبط با مسکن حفاظت می‌کند. به‌عنوان‌مثال، بیمه می‌تواند شما را در برابر تقلب در موضوع مالکیت خانه محافظت کند. 
تقلب در موضوع مالکیت زمانی رخ می‌دهد که خانه شما به سرقت رفته یا به‌طور کلاهبردارانه به فروش رفته باشد. دو نوع حق بیمه وجود دارد:
 
 • بیمه وام‌دهنده: این بیمه از شما تا زمان تسویه کامل وام مسکن در کانادا محافظت می‌کند.
 • بیمه مالک خانه: این بیمه از شما تا زمانی که مالک خانه هستید محافظت می‌کند، حتی اگر وام مسکنی وجود نداشته باشد.
 
زمانی‌که بیمه مالکیت را تهیه می‌کنید، هزینه آن بر اساس ارزش خانه شما محاسبه می‌شود. این حق بیمه عموما در محدوده 150 تا 350 دلار قرار دارد، اما احتمال دارد هزینه بیشتر یا کمتر باشد. اگر نیاز به بیمه فوری ندارید، می‌توانید آن را در آینده تهیه کنید.
 

چگونه می‌توانم بدون اثبات درآمد ناشی از شغل، وام مسکن بگیرم؟

برای درخواست وام مسکن در کانادا بدون داشتن شغل یا حرفه با درآمد مشخص، لازم است به وام‌دهنده خصوصی یا وام‌دهنده سهام مراجعه کنید. این وام‌دهندگان به عموم شرکت‌ها یا افراد تعلق دارند که توانایی پرداخت وام را به‌جای درآمد، از طریق سهام یا پیش‌پرداخت شما درنظر می‌گیرند.
 

شرایط تغییر وام‌دهندگان وام مسکن در صورت داشتن وثیقه

دریافت وام مسکونی و تجاری در کانادا می‌تواند با ارائه وثیقه ثبت شود. اگر این حالت برقرار باشد و شما نیاز به تغییر وام‌دهندگان دارید، احتمالا مجبور به پرداخت هزینه‌های مرتبط با این تغییرات شوید. برای کاهش هزینه‌های مرتبط با وثیقه وام مسکن، باید به معیارهای خاصی پایبند شوید. 
 
شما باید تمامی قراردادهای وام که با وثیقه ثبت شده‌اند را به‌طور کامل پرداخت یا به وام‌دهنده جدید انتقال دهید. این شامل تمامی وام‌های دیگر نیز خواهد شد. برای اطمینان از وجود وثیقه در وام مسکن خود، از وام‌دهنده، وکیل یا دفتر اسناد رسمی خود بپرسید. پیش از تاریخ تمدید، چند ماه قبل از آن، تمامی جزئیات را بررسی کنید. این اقدام به شما امکان می‌دهد تا گزینه‌های مختلف وام مسکن را به‌دقت مورد بررسی قرار دهید.
 
چگونه پیش‌پرداخت بر هزینه کل وام مسکن تأثیر می‌گذارد؟

 

چگونه پیش‌پرداخت بر هزینه کل وام مسکن تأثیر می‌گذارد؟

تا جایی‌که ممکن است، برای پیش‌پرداخت خود پس‌انداز کنید. هر چه مقدار پیش‌پرداخت بیشتر باشد، مبلغ وام مسکن کمتر خواهد بود که این می‌تواند منجر به ذخیره هزاران دلار در هنگام بازپرداخت وام شود. برای مثال، فرض کنید که شما قصد خرید خانه‌ای به هزینه 400 هزار دلار را دارید. در این صورت، با درنظرگرفتن موارد زیر:
 
 • نرخ سود: 4 درصد
 • مدت استهلاک: 25 سال
 • شرایط پرداخت ماهانه
 • حق بیمه وام مسکن که به مبلغ وام اضافه می‌شود
شما می‌توانید با افزایش مقدار پیش‌پرداخت، مبلغ کل وام را کاهش دهید و در نتیجه اقساط ماهانه کمتری بپردازید. این به شما امکان می‌دهد تا در طول مدت قرارداد وام، مقدار معناداری از پول را صرفه‌جویی کنید و به بهبود وضعیت مالی خود بپردازید.
 

مدت‌زمان وام مسکن در کانادا چگونه بر هزینه‌ها تاثیر می‌گذارد؟

مدت دریافت وام مسکونی و تجاری در کانادا تعیین‌کننده نرخ بهره و نوع آن برای یک دوره خاص است. وام مسکن می‌تواند دارای نرخ بهره ثابت یا متغیر باشد. در نرخ بهره ثابت، این نرخ در طول دوره تسویه قرار دارد و تغییر نمی‌کند. از سوی دیگر، در نرخ بهره متغیر، این نرخ ممکن است در طول دوره تغییر کند.
 
به‌طور معمول، وام‌دهندگان بر اساس مدت‌زمان وام مسکن، نرخ بهره‌ای متفاوت ارائه می‌دهند. با افزایش مدت‌زمان، نرخ بهره نیز معمولا افزایش می‌یابد. نرخ بهره تعیین شده بر وام مسکن شما تاثیر می‌گذارد و اگر این نرخ بالا باشد، میزان پرداخت ماهیانه شما نیز افزایش می‌یابد. 
 

شرایط پرداخت وام مسکن در کانادا

شرایط پرداخت به میزان پرداخت وام خرید خانه در کانادا اشاره دارد. می‌توانید برنامه پرداخت سریع را انتخاب کنید. پرداخت‌های تسریع‌شده به شما امکان می‌دهد که معادل یک پرداخت ماهانه اضافی در هر سال پرداختی داشته باشید. این گزینه می‌تواند هزاران یا ده‌ها هزار دلار از سود شما در طول عمر وام مسکن شما صرفه‌جویی کند. گزینه‌های پرداخت شما معمولا شامل موارد زیر خواهد بود:
 
 • ماهانه و یک پرداخت در ماه
 • نصف ماه به صورت دو پرداخت در ماه
 • هفتگی به شکل یک پرداخت در هفته
 

نرخ‌های بهره اصلی وام در کانادا

نرخ بهره اصلی، عبارت است از نرخی که وام‌دهندگان به‌طور معمول برای وام مسکن در کانادا درنظر می‌گیرند و یک نرخ رایج بین تمام افراد به‌شمار می‌رود. این نرخ‌ها معمولا به‌طور منظم تغییر می‌کنند. وام‌دهنده می‌تواند نرخ بهره اصلی به‌علاوه یک درصد سود بیشتر را به شما پیشنهاد دهد که این موضوع اغلب در مورد وام‌های مسکن با نرخ متغیر صادق است.
 
برای مثال، وام‌دهنده شما معمولا نرخ اصلی به‌علاوه یک درصد را به شما ارائه می‌دهد. این به این معناست که نرخ بهره شما یک درصد بیشتر از مبلغ اصلی درنظر گرفته می‌شود. اگر نرخ اصلی 3.5٪ باشد، نرخ شما 4.5٪ خواهد بود. اگر نرخ اولیه به 3.7 افزایش یابد، نرخ شما به 4.7٪ افزایش می‌یابد.
 
وام مسکن ترکیبی در کانادا

 

وام مسکن ترکیبی در کانادا

شما می‌توانید دریافت وام مسکونی و تجاری در کانادا را به شکل ترکیبی را انتخاب کنید. در این نوع از وام‌ها، یک بخش از نرخ بهره شما ثابت خواهد بود و بخش دیگر آن متغیر. در صورت افزایش نرخ بهره، بخش ثابت به شما مزایای جزئی می‌بخشد. در صورت کاهش نرخ، بخش متغیر مزایای جزئی را ارائه می‌دهد. هر قسمت می‌تواند شرایط متفاوتی داشته باشد. این بدان معناست که انتقال وام‌های مسکن ترکیبی به وام‌دهندگان دیگر دشوارتر خواهد بود.
 

تعیین نرخ بهره وام در کانادا

وام‌دهندگان نرخ بهره وام مسکن در کانادا را تعیین می‌کنند. وام‌دهندگان عواملی را در نظر می‌گیرند که به آنها در تعیین نرخ کمک می‌کند. این عوامل می‌تواند شامل موارد زیر باشد:
 
 • طول مدت وام مسکن 
 • نرخ بهره اصلی
 • نوع بهره‌ای که انتخاب می‌کنید (ثابت، متغیر یا ترکیبی)
 • سابقه اعتباری شما
 • شغل شما
 
وام‌دهندگان معمولا زمانی‌که مدت‌زمان اقساط زیاد باشد نرخ بهره بالاتری را ارائه می‌دهند، البته همیشه این‌طور نیست.
 

دریافت وام در کانادا، مسیری برای جذب سرمایه

وام املاک مسکونی و تجاری در کانادا نه‌تنها یک راه برای تامین مسکن خواهد بود؛ بلکه مسیری است که افراد و کسب‌وکارها می‌توانند از آن برای جذب سرمایه بهره‌مند شوند. وام‌های مسکن به افراد امکان می‌دهد تا خرید ملک، ساخت یا تعمیرات و بازسازی مسکن را با استفاده از سرمایه‌های اضافی به عهده بگیرند. 
این مسیر به‌عنوان یک فرصت برای سرمایه‌گذاری در بازار مسکن و حتی افزایش ارزش املاک و مستغلات شناخته می‌شود. باتوجه‌به اهمیت مسکن در اقتصاد کانادا و رشد پایدار بازار مسکن، دریافت وام به‌عنوان یک ابزار مهم در جذب سرمایه و تحقق طرح‌های مسکن در این کشور مطرح است.
 

نکات مهم در زمان گرفتن وام مسکن در کانادا

گرفتن وام در کانادا به چه شکل است؟ هنگام گرفتن وام مسکن در این کشور، وام‌دهنده یا کارگزار وام مسکن گزینه‌هایی را در اختیار شما قرار می‌دهد. مطمئن شوید که شرایط و ویژگی‌ها را به‌صورت کامل متوجه شده‌اید و درک کرده‌اید. این به شما کمک می‌کند تا وام مسکن را متناسب با نیازهای خود انتخاب کنید. این شرایط شامل موارد زیر است:
 
 • مبلغ اصلی وام مسکن
 • نرخ بهره
 • اقساط
معایب وام مسکن در کانادا
 

معایب وام مسکن در کانادا

درست مانند هر نوع بدهی دیگری وام‌های مسکن دارای معایبی هستند، حتی اگر آنها را از بهترین وام‌دهنده‌ها برای وام‌های سهام مسکن بگیرید. به‌عنوان‌مثال، دریافت همه پول به یکباره می‌تواند برای کسانی که نظم و انضباط ندارند خطرناک باشد. علاوه‌بر این، در حالی‌که نرخ‌های بهره نسبت به سایر انواع وام‌ها متوسط است، اما بیشتر از نرخ بهره در وام‌های اولیه است.
 
 • گران‌تر از وام مسکن اول

حقیقت ساده درباره وام‌های حقوق مالکیت منزل این است که همواره وام اصلی شما اولین اولویت را دارد. اگر پرداخت اقساط را متوقف کنید، وام اصلی شما جلوی وام حقوق مالکیت منزل را خواهد گرفت. برای جبران این امر، نرخ بهره وام حقوق مالکیت منزل بیشتر از وام اولیه خواهد بود.
 
 • فرایند طولانی و پرهزینه درخواست

درخواست برای کارت اعتباری جدید سریع و ساده است، اما گرفتن دریافت وام مسکونی و تجاری در کانادا این‌طور نیست. این فرایند معمولا هفته‌ها یا ماه‌ها طول می‌کشد؛ زیرا بانک درخواست و سابقه اعتباری شما را بررسی می‌کند. 
ممکن است کارمزد یا هزینه‌های بسته‌شدن مرتبط با این وام‌ها وجود داشته باشد، بنابراین استفاده از سهام خانه شما هزینه دارد. برای اطلاع از هرگونه هزینه‌ای که ممکن است بدهکار باشید، با یک وام‌دهنده صحبت کنید.
 

جمع‌بندی

دریافت وام مسکونی و تجاری در کانادا یک فرصت مهم برای افرادی است که به‌دنبال خرید یا گسترش کسب‌وکار خود هستند. با تنوع گزینه‌های نرخ بهره، افراد می‌توانند بهترین راهکار مالی را بر اساس نیازها و شرایط خود انتخاب کنند. مزایای وام مسکن در کانادا شامل افزایش دسترسی به مسکن، ایجاد پایداری مالی و امکانات تسهیلات مالی متنوع می‌شود.
 

سوالات متداول

1. چگونه می‌توانم برای وام مسکن در کشور کانادا اقدام کنم؟
برای اقدام به درخواست وام مسکن در کانادا، شما باید با یک وام‌دهنده معتبر یا بانک تماس بگیرید. درخواست شما بررسی می‌شود و اگر شما شرایط لازم را داشته باشید، فرایند اخذ وام آغاز می‌شود.
 
2. چه مدارکی برای درخواست وام مسکن لازم است؟
مدارک موردنیاز شامل مدارک هویتی، اطلاعات مالی، گواهی اشتغال، گواهی وضعیت مسکونی و سایر مدارک مرتبط با درآمد و دارایی‌های شما باشد. هر وام‌دهنده الزامات خاص خود را دارد.
 
3. چه نوع نرخ بهره برای وام مسکن در دسترس است؟
در کانادا، نرخ بهره‌ها می‌توانند ثابت، متغیر یا ترکیبی باشند. شما می‌توانید نوع نرخ بهره را بر اساس ترجیحات و شرایط مالی خود انتخاب کنید.
مطالب مرتبط
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پاسخ به سوالات و نظرات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *