موسسه مشاوره مهاجرتی و سرمایه گذاری آکو مهاجر ویرا (ثبت: ۵۴۳۴۷)

دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری آکو

دلایل ریجکتی ویزای انگلیس چیست؟ راه های رفع آن

دلایل ریجکتی ویزای انگلیس چیست؟ راه های رفع آن

آیا تا به حال قصد سفر یا مهاجرت به انگلستان را داشته‌اید؟ انگلیس مقصد مهاجرتی و مسافرتی بسیاری از ایرانیان بوده و از تاریخچه خاصی برخوردار است. به همین دلیل، هر ساله افراد زیادی به آن سفر می‌کنند. ایرانیانی که قصد سفر به این کشور را دارند، باید ویزای آن را دریافت کنند. همان طور که می‌دانید ویزاهای مختلفی برای ورود به انگلیس وجود دارد که برای دریافت آن‌ها باید مراحلی را طی کنید. حال ممکن است گاهی اوقات در پروسه دریافت ویزا با ریجکت ویزای انگلیس مواجه شوید.
دلایل ریجکتی ویزای انگلیس چیست؟ راه های رفع آن
نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو
نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو

زمان مطالعه : 7 دقیقه

زمان مطالعه : 7 دقیقه

از آخرین اخبار مطلع شوید
فهرست مطالب

دلایل ریجکتی ویزای انگلیس چیست؟ راه های رفع آن

آیا تا به حال قصد سفر یا مهاجرت به انگلستان را داشته‌اید؟ انگلیس مقصد مهاجرتی و مسافرتی بسیاری از ایرانیان بوده و از تاریخچه خاصی برخوردار است. به همین دلیل، هر ساله افراد زیادی به آن سفر می‌کنند. ایرانیانی که قصد سفر به این کشور را دارند، باید ویزای آن را دریافت کنند.

همان طور که می‌دانید ویزاهای مختلفی برای ورود به انگلیس وجود دارد که برای دریافت آن‌ها باید مراحلی را طی کنید. حال ممکن است گاهی اوقات در پروسه دریافت ویزا با ریجکت ویزای انگلیس مواجه شوید.
ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که دلایل ریجکت ویزای انگلیس چیست؟ در ادامه با ما همراه باشید تا این دلایل و راه‌های پیشگیری از ریجکتی را به طور کامل بررسی کنیم.

دلایل ریجکت شدن ویزای انگلستان

بعد از درخواست ویزای انگلستان ممکن است با ریجکتی مواجه شوید که کمی شما را شوکه خواهد کرد. اکثر افراد دلایل ریجکت ویزای انگلیس را نمی‌دانند. برخی از رایج‌ترین دلایل ریجکتی ویزای انگلستان به شرح زیر هستند:

ناقص بودن فرم درخواست

یکی از دلایل اصلی ریجکتی ویزای انگلیس این است که فرم درخواست ناقص باشد. اگر همه فیلدها را به طور مناسب پر نکنید، ممکن است درخواست‌تان به طور خودکار رد شود. اگر این اتفاق رخ دهد، باید دوباره درخواست دهید و در بار دوم باید مراقب باشید که همه فیلدها را به طور دقیق و با دقت پر کنید.

طبقه‌بندی نامشخص ویزا

 اگر به عنوان همسر یا دانشجو قصد درخواست ویزا را داشته باشید، دسته بندی ویزا نباید نادیده گرفته شود، زیرا مهم‌ترین بخش درخواست ویزای شما را نشان می‌دهد. اگر نتوانید دسته‌بندی ویزا را به طور صحیح مشخص کنید، در نهایت به ریجکت آن منتهی خواهد شد. قبل از شروع فرایند درخواست ویزا حتماً دستورالعمل‌های آن را به دقت مطالعه کنید و مطمئن شوید که برای ویزای مناسب خود درخواست داده‌اید.

نادیده گرفتن سوء سابقه

 اگر نتوانید گواهی عدم سوء پیشینه خود را ارائه دهید، یا به طور کلی تخلفات خود را ذکر نکرده باشید، احتمال ریجکت ویزای انگلیس وجود دارد. پس حتماً سعی کنید جزییات سوابق کیفری خود را به طور کامل وارد نمایید.

عدم داشتن تمکن مالی

هزینه زندگی در انگلیس در مقایسه با برخی از کشورهای جهان بسیار بالا است. بنابراین، باید نشان دهید که بودجه کافی برای حمایت از خود و خانواده‌تان در طول مدت اقامت را دارید. ممکن است بودجه کافی برای این کار نداشته باشید، اما داشتن تمکن مالی یک قانون الزامی است که در روند درخواست ویزای انگلستان باید لحاظ شود.

ریجکتی ویزای انگلیس

انواع ویزای انگلستان

ویزای انگلستان انواع مختلفی دارد و فقط به یک نوع محدود نمی‌شود. این ویزاها عبارتند از:

  • ویزای توریستی: این ویزا فقط به افرادی داده می‌شود که قصد بازدید و تفریح در این کشور را داشته باشند و پس از مدت محدودی به کشور خود بازگردند.
  • ویزای تحصیلی: دانشجویان بین‌المللی که قصد تحصیل در دانشگاه‌های انگلیس را دارند، می‌توانند از این ویزا استفاده کنند تا در مدت زمان تحصیل خود اقامت قانونی در انگلیس داشته باشند.
  • ویزای خانوادگی انگلیس: این ویزا به عنوان ویزای همراه شناخته می‌شود و مخصوص کسانی است که تابعیت خارج از اتحادیه اروپا را داشته باشند. اگر شما بخواهید به همسر یا فرزند خود در این کشور ملحق شوید، باید این ویزا را دریافت کنید.
  • ویزای کاری: اگر قصد دارید که در کشور انگلیس به دنبال کار بگردید یا جاب آفر دریافت کرده­اید، می‌توانید درخواست ویزای کاری بدهید و پس از چند سال اقامت خود را دائمی کنید.
رایج‌ترین دلایل ریجکتی ویزای انگلستان

راهکارهای مهم برای رفع ریجکتی ویزای انگلستان

اگر درخواست ویزای انگلیس شما ریجکت شده است، خوشبختانه برای رفع آن راه حل‌هایی وجود دارد. شما باید برای رفع ریجکتی درخواستی بدهید که به صورت کتبی بوده و مدارک خود را همراه با آن دوباره ارسال کنید. اگر دلایل ریجکت ویزای انگلیس ویزای شما منع قانونی نداشته باشد، به شما اجازه داده می‌شود که نسبت به رفع ریجکتی اقدام کنید.

اگر دلیل رد شدن ویزا به دلیل ناقص بودن مدارک باشد، به راحتی می‌توانید به آن اعتراض کرده و نسبت به رفع ریجکتی اقدام کنید. اگر در نامه ریجکتی امکان بررسی دوباره و اعتراض به آن ذکر نشده باشد، چاره‌ای به جز درخواست دوباره ویزا وجود ندارد. وقتی که به ریجکتی ویزای خود اعتراض می‌کنید، معمولاً قاضی کورت مسئول بررسی این درخواست خواهد شد. از زمان ثبت درخواست تا بررسی قاضی و اعلام تصمیم نهایی معمولاً ۱۲ هفته طول می‌کشد.

نحوه اعتراض به ریجکتی ویزای انگلستان

اعتراض به ریجکت شدن ویزای انگلیس مراحلی دارد که آن‌ها را به صورت کامل توضیح می‌دهیم. در مرحله اول باید فرم درخواست تجدید نظر را پر کرده و سپس آن را امضا و به سفارت انگلستان ارسال کنید. سپس رسیدی به شما ارائه خواهد شد و باید تا تصمیم نهایی قاضی صبر کنید. برای بیان جزئیات پرونده شما جلسه‌ای ترتیب داده می‌شود که پس از اتمام آن قاضی مهاجرت تا ۱۰ روز نتیجه نهایی را به شما اعلام خواهد کرد.

سفر به انگلستان

درخواست دوباره برای اخذ ویزای انگلستان

گاهی اوقات پیش می‌آید که در نامه ریجکتی دلیل ریجکت به طور کامل توضیح داده شده، اما مشخص نشده است که شما می‌توانید به این نامه اعتراض کنید یا خیر. در این صورت شما فقط یک راه حل دارید. آن هم این است که دوباره درخواست ویزای انگلیس را ثبت کنید. دلایل ریجکت ویزای انگلیس در ویزاهای توریستی متنوع است که برای سریع‌تر شدن روند پذیرش آن توسط سفارت باید به سرعت دوباره درخواست ویزای خود را ثبت کنید.

قبل از درخواست دوباره ویزا باید دقت داشته باشید که دلیل ریجکتی را به طور کامل رفع کرده، وگرنه دوباره درخواست‌تان ریجکت خواهد شد. در نامه‌ای که برای درخواست مجدد ویزا ارسال می‌کنید، باید تاریخ درخواست و دلیل ریجکت قبلی را به طور کامل شرح دهید.

دلایل ریجکت ویزای انگلیس

دلایل ریجکت شدن ویزای تحصیلی انگلیس

بسیاری از دانشجویان هنگام درخواست ویزای تحصیلی با ریجکتی مواجه می‌شوند. اگر می‌خواهید از ریجکت شدن ویزای خود جلوگیری کنید باید دلایل ریجکت ویزای انگلیس را به طور کامل بشناسید. دلایل ریجکتی ویزای انگلستان از نوع تحصیلی به شرح زیر هستند:

گپ تحصیلی زیاد

اگر برای تحصیل در مقاطع ارشد و دکتری درخواست ویزا دارید، باید دقت کنید که گپ تحصیلی شما بیشتر از چند سال نباشد. حتی اگر در این دوران به تحصیل مشغول نیستید باید به نحوی ثابت کنید که کار مفیدی مرتبط با رشته خود یا مطالعاتی داشته‌اید. حتی ارائه یک مدرک کارآموزی هم می‌تواند در این زمینه مفید باشد.

بیان قصد بازگشت به کشور

دانشجویانی که از کشورهای خارجی می‌آیند و در انگلیس به تحصیل می‌پردازند، باید صادر کننده ویزا را قانع کنند که پس از اتمام تحصیل حتماً به کشور خود باز خواهند گشت.

اگر نتوانید دلیل خوبی برای این امر ارائه کنید، احتمالاً ویزای شما ریجکت خواهد شد. اگر قصد دارید پس از تحصیل هم در انگلیس بمانید نباید این امر را بیان کنید و پس از اتمام تحصیل باید به دنبال تغییر ویزای خود باشید.

داشتن سو سابقه

این مورد می‌تواند باعث ریجکت شدن همه ویزاها شود. پس اگر قصد تحصیل در کشورهای خارجی را دارید، باید سعی کنید که هیچ سو سابقه‌ای نداشته باشید. اگر سو سابقه خود را به طور کامل بیان نکنید، ماموران بررسی با دقت زیاد متوجه این امر خواهند شد و ویزای شما را ریجکت خواهند کرد.

دریافت ویزای انگلستان

دلایل ریجکت شدن ویزای توریستی انگلستان

ویزای توریستی نیز مانند ویزای تحصیلی به دلایلی می‌تواند ریجکت شود. دلایل رد شدن ویزا انگلستان و نحوه رفع آن عبارتند از:

تردید آفیسر

نداشتن سابقه مشخص از سفرهای خود می‌تواند آفیسر را مشکوک به بازگشت خود به کشورتان کند. بسیاری از افراد پس از دریافت ویزا به صورت غیر قانونی در کشور انگلیس می‌مانند و به کشور خود باز نمی‌گردند.

نبود دلیل برای سفر

شما باید آفیسر را از دلیل سفر خود آگاه کنید و بگویید که برای سفر توریستی قصد رفتن به انگلیس را دارید. رد درخواست ویزای توریستی انگلیس به این دلیل بسیار زیاد است.

تمام شدن اعتبار پاسپورت

گاهی اوقات افراد فراموش می‌کنند که اعتبار پاسپورت خود را در هنگام سفر چک کنند. این امر باعث می‌شود که آفیسر متوجه این موضوع شده و ویزای شما را ریجکت کند. قبل از اقدام برای دریافت ویزا حتماً پاسپورت خود را چک کنید و مطمئن شوید که برای ورود به انگلیس حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد.

رد شدن ویزا

اقدامات پس از ریجکت شدن ویزا

اگر ویزای شما ریجکت شده باشد دو راه برای اعتراض به آن دارید. راه اول این است که خودتان برای رفع ریجکتی اقدام کنید و درخواست کتبی را ارائه دهید. از زمانی که نامه ریجکتی را دریافت می‌کنید ۴ هفته وقت دارید که نامه خود را آماده کرده و به سفارت ارائه دهید. دلایل ریجکت ویزای انگلیس، تاریخ آن و نحوه رفع ریجکتی را به صورت کامل در نامه توضیح دهید.

راه دیگر برای اعتراض به ریجکتی این است که از شخص دیگری بخواهید تا برای شما اعتراض کند. این روش زمانی پاسخگو است که شما یک آشنا یا اعضای خانواده در انگلیس داشته باشید. فردی که انتخاب می‌کنید باید صلاحیت و توانایی لازم برای دفاع از شما را داشته باشد.

روش‌هایی برای جلوگیری از ریجکتی ویزای انگلستان

با دانستن دلایل ریجکت ویزای انگلیس برای جلوگیری از رد شدن یا ریجکت شدن ویزای انگلیس خود می‌توانید اقداماتی را انجام دهید که به شرح زیر هستند:

پر کردن فرم درخواست

 شما باید فرم درخواست ویزا را به صورت کامل پر کرده و نوع ویزا را هم اعلام کنید. شفاف بودن این موضوع باعث می‌شود که روند بررسی پرونده سریع شده و درصد ریجکت شدن شما بسیار پایین بیاید.

ارائه نامه تمکن مالی

اگر حداقل مبلغ گفته شده برای تمکن مالی را در حساب خود دارید، لازم است که به بانک مراجعه کرده و نامه تمکن مالی را بگیرید. این نامه را همراه با مدارک دیگر به سفارت ارائه کنید. در گردش حساب شما هیچ ابهامی نباید وجود داشته باشد.

دبل چک کردن

 این امر بدین منظور است که مدارک خود را دو بار چک کنید تا مطمئن شوید که هیچ مشکلی در آن‌ها وجود ندارد. قبل از این که آن‌ها را ارائه دهید، کپی‌ها و اعداد را چک کنید تا هیچ تناقضی در آن‌ها وجود نداشته باشد. اگر نقص کوچکی در مدارک شما وجود داشته باشد باعث ریجکت شدن آن خواهد شد.

چگونگی رفع ریجکت ویزای انگلیس

دلایل ریجکت ویزای انگلیس مختلف هستند که می‌توانند باعث ریجکت شدن ویزای شما بشوند. متاسفانه درصد ریجکت در پرونده ایرانیان به شدت بالا است و کوچک‌ترین اشتباه در پرونده‌تان می‌تواند باعث ریجکت و رد شدن ویزا شود. برای رفع ریجکتی هم باید مراحلی را طی کنید که معمولا هزینه بیشتری را برای شما در بر خواهد داشت. دانستن نکات مهم رفع ریجکتی ویزا انگلیس به شما در این موضوع کمک خواهد کرد.

مشاوره در مورد ریجکتی ویزای انگلستان با ویزموندو

سفر به انگلستان می‌تواند تجربه لذت بخش و هیجان انگیزی در زندگی شما به حساب بیاید. این کشور از سطح رفاه نسبتا خوبی برخوردار است و ایرانیان زیادی قصد مهاجرت به آن را دارند. در روند ارسال مدارک و مهاجرت خود، ممکن است با مشکلاتی مواجه شوید که منجر به ریجکت شدن ویزای شما خواهد شد. داشتن ریجکتی می‌تواند بسیار آزاردهنده باشد و حتی برخی افراد از دادن درخواست دوباره نا امید خواهند شد.

تنها راهی که می‌توانید از ریجکت شدن ویزای خود جلوگیری کنید، این است که به صورت دقیق مدارک خود و دلایل ریجکت ویزای انگلیس را بررسی نمایید. اگر در این مورد مشکل دارید و برای رفع ریجکتی ویزای انگلیس نیاز به کمک دارید، می‌توانید از کارشناسان ما، یعنی مجموعه مهاجرتی ویزموندو مشاوره دریافت کنید. برای تعیین وقت مشاوره کافی است که با ما تماس بگیرید.

سوالات متداول

اگر در خارج از انگلیس باشید تا یک ماه و اگر داخل انگلیس باشید، دو هفته زمان برای درخواست دوباره و اعتراض به ریجکتی دارید.

بله با توجه به دلیل ریجکت شدن ویزا می‌توانید نسبت به اعتراض و رفع آن اقدام کنید.

کشور ایران با داشتن 85 درصد ریجکتی یکی از کشورها با درصد بالای ریجکت است.

مطالب مرتبط
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *