دلایل ریجکت ویزای توریستی و راهکارهای رفع آن - ویزموندو
موسسه مشاوره مهاجرتی و سرمایه گذاری آکو مهاجر ویرا (ثبت: ۵۴۳۴۷)
دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری آکو
دلایل ریجکت ویزا

دلایل ریجکت ویزا

برنامه ریزی برای سفر به کشور زیبای کانادا بسیار هیجان انگیز است، اما آگاهی موانع احتمالی در طی فرآیند درخواست ویزا ایجاد می‌شوند. اگر ویزای شما رد شده یا نگران رد شدن آن هستید، باید حتما با دلایل ریجکت ویزای توریستی آشنا شوید.
دلایل ریجکت ویزا
Picture of نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو
نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو

زمان مطالعه : 7 دقیقه

زمان مطالعه : 5 دقیقه

از آخرین اخبار مطلع شوید
فهرست مطالب

دلایل ریجکت ویزا

برنامه ریزی برای سفر به کشور زیبای کانادا بسیار هیجان انگیز است، اما آگاهی موانع احتمالی در طی فرآیند درخواست ویزا ایجاد می‌شوند. اگر ویزای شما رد شده یا نگران رد شدن آن هستید، باید حتما با دلایل ریجکت ویزای توریستی آشنا شوید.
با درک دلایل، می‌توانید اقدامات احتیاطی لازم را انجام داده و یک برنامه قوی تهیه کنید که شانس شما برای به دست آوردن ویزای توریستی کانادا را افزایش می‌دهد. ویزموندو می‌تواند به شما کمک کند تا مراحل دریافت ویزا را به دقت انجام داده و از رد شدن ویزا توریستی خود جلوگیری کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی این موضوع بپردازیم.

دلایل رد شدن ویزا چیست؟

برخی از دلایل ریجکت ویزای توریستی عبارتند از:

۱) مستندات ناقص یا نادرست

یکی از شایع ترین دلایل رد ویزا، ارسال اطلاعات ناقص یا نادرست به سفارت است. پر کردن دقیق همه فرم‌ها و ارائه اسناد لازم، مانند اثبات ثبات مالی، برنامه و هدف سفر، جزئیات اسکان و سابقه اشتغال بسیار مهم هستند.

۲) بودجه کافی

برای دریافت ویزای بسیاری از کشورها، شما باید مدرکی مبنی بر تمکن مالی خود جهت سفر به آن کشور را نشان دهید. اگر متقاضی نتواند اثبات کافی از ثبات مالی را ارائه دهد یا اینکه وضعیت مالی اعلام شده آنها نامطلوب به نظر برسد، ممکن است ویزا رد شود.

۳) تخلفات قبلی مهاجرت یا ویزا

افرادی که در گذشته قوانین مهاجرت را نقض کرده‌اند یا در فعالیت‌های غیرقانونی درگیر بوده‌اند، ممکن است با رد ویزا روبرو شوند.

۴) مستندات ناقص یا نادرست

مأمورین ویزا می‌خواهند اطمینان حاصل كنند كه متقاضیان برای سفر خود هدف روشنی دارند و می‌خواهند پس از بازدید، به وطن خود بازگردند. اگر متقاضی نتواند هدف اصلی سفر را نشان دهد یا فاقد ارتباطات کافی با کشور خود، مانند اشتغال پایدار، دارایی یا تعهدات خانوادگی باشد، ویزا ممکن است رد شود.

رد ویزا به دلیل مدارک ناقص

دلایل ریجکت ویزای کانادا و ویزای شینگن و رفع ریجکت آنها

ویزای توریستی کانادا به شما اجازه اقامت موقت در این کشور برای مدت زمان مشخصی را می‌دهد. این ویزا برای سفر، تفریح و دیدار خانواده بسیار مناسب است. با این حال ممکن است به دلایل زیر با ریجکت ویزای توریستی کانادا مواجه شوید:

 • عدم بودجه کافی برای تأمین هزینه‌های سفر و اقامت در کانادا
 • نداشتن پیوندهای قوی با کشور وطن، مانند اشتغال، مالکیت، دارایی یا اعضای نزدیک خانواده
 • مستندات ناقص یا نادرست، از جمله تاریخ سفر، سوابق اشتغال یا صلاحیت‌های آموزشی
 • عدم پاسخگویی به الزامات بهداشتی و امنیتی
 • فقدان یک هدف مسافرتی قانع کننده یا قصد سوال برانگیز برای ترک کانادا پس از اقامت مجاز

ویزای شینگن سندی است که به افراد امکان می‌دهد تا آزادانه در منطقه شینگن که که شامل ۲۶ کشور اروپایی می‌شود، سفر کنند. دلایل ریجکت ویزای شینگن عبارتند از:

 • اثبات ناکافی در مورد محل اسکان و ترتیب سفر
 • پوشش بیمه مسافرتی ناکافی
 • کمبود منابع مالی برای حمایت از این بازدید
 • عدم نشان دادن روابط محکم با کشور وطن، مانند خانواده، اشتغال یا تعهدات تجاری
 • تاریخچه قبلی رد شدن ویزا بیش از حد ویزا یا سایر تخلفات مهاجرت در منطقه شینگن

این اشتباهات بسیار رایج بوده و ممکن است برای هر کسی رخ دهند. از این رو استفاده از خدمات یک وکیل یا مشاور مهاجرتی الزامی می‌باشد. ویزموندو با ارائه مشاوره دریافت ویزا و بررسی مدارک و فرآیند درخواست ویزای شما به صورت دقیق، از بروز این اشتباهات و ریجکت ویزا جلوگیری می‌کند.

نداشتن هدف، موثر در رد ویزا

پیگیری ریجکتی ویزای توریستی کانادا

بعد از مشخص شدن دلایل ریجکت ویزای توریستی، برای رفع ریجکتی ویزای خود باید با یک مشاور یا وکیل مهاجرتی مشورت کنید. رفع این مشکلات و مجاب کردن افسر مهاجرتی برای بررسی مجدد ویزا کار دشواری است. ویزموندو با تخصص و تجربه بالای خود در زمینه دریافت ویزاهای مختلف، می‌تواند به رفع ریجکت ویزا شما کمک کند. برخی از خدمات ما در این راستا عبارتند از:

 • شناسایی بهترین استراتژی برای دریافت ویزای توریستی کانادا
 • مشاوره به شما در مورد نحوه ارائه پرونده خود
 • مشاوره در مورد نحوه اثبات تمکن مالی
 • مشاوره در مورد مدارک لازم برای ارائه
 • تکمیل فرم‌های درخواست ویزای توریستی کانادا
 • بررسی تمام اسناد و مدارک شما

متقاضی می‌تواند اعتراض خود را نسبت به رد درخواست ویزای کانادا از طریق سه روش زیر ارائه دهد:

 1. ارائه درخواست تجدیدنظر و بررسی مجدد پرونده به مراکز رسیدگی
 2. ارائه اعتراض نامه به واحد رسیدگی اداره مهاجرت نسبت به ریجکت شدن ویزای کانادا
 3. ارسال اعتراض نامه برای ریجکت ویزای کانادا به دادگاه فدرال کانادا

پس از طی همه مراحل یاد شده، پرداخت هزینه‌های جدید و همچنین تکمیل فرآیند پیگیری، باید با کمک وکیل خود مدارک لازم برای رفع رد ریجکت را ارائه دهید.

ریجکت شدن ویزا به دلیل عدم تمکن مالی

پیگیری ریجکتی ویزای شنگن

اگر درخواست ویزای شینگن شما رد شده است، درک مهم ترین دلایل ریجکت ویزا قبل از انجام هرگونه اقدامات بیشتر، ضروری می‌باشد. برای پیگیری در مورد ریجکتی ویزای شنگن، می‌توانید این مراحل را در نظر بگیرید:

 • دلایل بیان شده در نامه رد را با دقت تجزیه و تحلیل کرده و هر زمینه‌ای را که نیاز به بهبود برای برنامه‌های آینده دارند، شناسایی کنید.
 • اگر دلایل رد نامشخص هستند، می‌توانید با سفارت یا کنسولگری تماس بگیرید.
 • اگر معتقدید این رد مبتنی بر اطلاعات ناکافی یا نادرست است، می‌توانید با انجام اصلاحات، دوباره برای ویزای شینگن درخواست دهید. اطمینان حاصل کنید که به نکات ذکر شده در نامه رد بپردازید.

ویزموندو با بررسی نامه ریجکتی و مدارک شما، دلایل اصلی را پیدا کرده و در رفع آنها به شما کمک خواهد کرد. همچنین اگر هنوز برای دریافت ویزای شنگن درخواستی ارسال نکرده‌اید، حتما با مشاورین ویزموندو تماس بگیرید. ما با بررسی مدارک شما و ارائه مشاوره، از عدم رد شدن ویزا در درخواست اول مطمئن خواهیم شد.

کانادا، دارای شرایط خاص برای دریافت ویزا

کدام کشورها شما را ریجکت نمی‌کنند؟

برخی کشورها به طور متوسط رویه‌های ساده‌ای دارند و احتمال رد شدن درخواست ویزای آنها کمتر است. البته همچنان احتمال رد شدن ویزا وجود دارد. این کشورها عبارتند از:

 • کانادا: با وجود دلایل ریجکت ویزای توریستی، روند درخواست ویزای کانادا به دلیل عادلانه و کارآمد بودن شناخته شده و در نتیجه نرخ ریجکتی نسبتا کمی دارد.
 • ژاپن: ژاپن به دلیل داشتن فرآیند درخواست ویزای ساده و میزان رد نسبتا کم برای گردشگران شهرت دارد.
 • آلمان: آلمان به طور کلی از گردشگران استقبال می‌کند و سیاست ویزای مطلوبی دارد و در نتیجه نرخ رد نسبتا کم است.
 • سنگاپور: روند درخواست ویزا برای سنگاپور به طور معمول کارآمد است و نرخ رد برای اکثر گردشگران نسبتا کم است.
 • فرانسه: با داشتن یک فرآیند درخواست ویزا تعریف شده و ساده، فرانسه نرخ ریجکتی کمی برای گردشگرانی که مستندات لازم را به درستی ارائه می‌دهند، دارد.
 
درخواست مجدد پس از رد شدن ویزا

بهترین زمان اقدام مجدد پس از ریجکت ویزا

بهترین زمان برای درخواست مجدد پس از رد ویزای کانادا یا برای هر کشور دیگر، به دلایل ریجکت ویزای توریستی و تغییرات لازم بستگی دارد. به طور کلی، توصیه می‌شود که قبل از درخواست مجدد، به دقت دلایل ریجکت را بررسی کرده و با یک مشاور مهاجرتی مشورت کنید. با این حال، شما می‌توانید بلافاصله پس از دریافت نامه ریجکتی، برای رفع ریجکتی ویزای توریستی خود اقدام نمایید.

تفاوت ریجکت و ریفیوز ویزا چیست؟

ریجکت و ریفیوز ویزا اصطلاحاتی هستند که برای توصیف دو نتیجه مختلف هنگام درخواست ویزا استفاده می‌شوند. در حالی که ممکن است مشابه به نظر برسند، تفاوت‌های ظریفی بین این دو وجود دارند.

ریجکت ویزا

هنگامی که درخواست ویزا رد شود، به این معنی است که شما معیارهای لازم را نداشته یا اسناد لازم را ارائه نکرده‌اید. ریجکت ویزا معمولا بر اساس عدم موفقیت متقاضی در برآورده کردن الزامات دریافت ویزا، مانند ارائه اطلاعات ناقص یا نادرست، عدم برآورده کردن الزامات مالی یا بهداشتی یا فاقد اسناد پشتیبانی صورت می‌گیرد. در صورت رد ویزا، شما می‌توانید مجددا با رفع مشکلات، درخواست خود را ارسال کنید.

ریفیوز ویزا

ریفیوز ویزا به وضعیتی اشاره دارد که فرد به دلیل برخی از عوامل اساسی، واجد دریافت ویزا نباشد. این عوامل می‌توانند شامل نقض ویزای قبلی، رد شدن ویزا بیش از حد، اقامت بیش از حد در یک کشور، جرائم مهاجرتی یا دخالت در فعالیت‌های غیرقانونی باشند. رفع این مشکل بسیار دشوار و معمولا غیرممکن است.
توجه به این نکته حائز اهمیت است که ریفیوز ویزا می‌تواند بر برنامه‌های سفر بعدی به کشورهای دیگر تأثیر بگذارد؛ زیرا ممکن است نیازمند ارائه مدارک و شرایط بیشتری باشد. ویزاها به دلایل مختلف از جمله نگرانی‌های مربوط به امنیت ملی، سیاست‌های مهاجرت و غیره قابل رد هستند.

دریافت مشاوره برای تضمین دریافت ویزای کانادا

جمع بندی

روند به دست آوردن ویزای توریستی کانادا گاهی اوقات می‌تواند چالش برانگیز باشد؛ زیرا دلایل ریجکت ویزای توریستی بسیار متنوع و زیاد بوده و بررسی آنها دشوار است. فرآیند درخواست ویزا نیاز به توجه بسیار به جزئیات، درک الزامات و یک رویکرد جامع دارد. با این حال، با راهنمایی و مشاوره درست، می‌توانید شانس خود را برای دریافت ویزای توریستی کانادا افزایش دهید.

ویزموندو یک شرکت مشاوره مهاجرتی معتبر بوده که در ارائه مشاوره و کمک‌های ارزشمند برای دریافت انواع ویزا متخصص و متبحر است. ما پیچیدگی‌ها و جزئیات ظریف روند درخواست ویزای کانادا را درک می‌کنیم و با آنها آشنایی کامل داریم. ما در تلاش هستیم تا سفر را برای مشتریان خود ساده کرده و اطمینان حاصل کنیم که آنها تمام اطلاعات و پشتیبانی لازم را برای بهبود شانس خود در فرآیند درخواست ویزای موفق داشته باشند.

ویزموندو فراتر از یک موسسه مشاوره مهاجرتی بوده و با بررسی دقیق شرایط شما، به طور شخصی راهنمایی‌های لازم را ارائه می‌دهد. تیم ما شرایط فردی شما را ارزیابی می‌کند، نقاط ضعف را در درخواست مشخص کرده و راه حل‌های عملی برای تقویت آنها را ارائه می‌دهد. اگر پیش از این درخواست شما رد شده یا به تازگی قصد ارسال درخواست دریافت ویزای توریستی را دارید، ما در اینجا هستیم تا به شما در رفع پیچیدگی‌های روند دریافت ویزای توریستی کانادا کمک کنیم.

در ویزموندو، ما معتقدیم که همه سزاوار این فرصت هستند تا مناظر و تجربیات زیبایی را که کانادا مشاهده کرده و کشف کنند. مأموریت ما کمک به افراد در دستیابی به آرزوهای خود در فراتر از مرزهای کشور بوده و با ارائه اطلاعات دقیق و به روز و اطمینان از ارائه یک پرونده قوی به مقامات کانادایی، این امر را انجام می‌دهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت همه چیز درباره ریجکتی ویزا، با ما تماس بگیرید.

سوالات متداول

شما با این ویزا مجاز به تحصیل و کار در کانادا نیستید؛ زیرا مجوز لازم را ندارید. شما تنها می‌توانید برای مدت مشخص شده در ویزا، در این کشور برای اهداف گردشگری و بازدید بمانید.

هر چند که این کشور در شمار گزینه‌های آسان برای دریافت ویزا بوده، اما در ده سال گذشته شرایط سخت‌تری را وضع کرده است. احتمال ریجکتی ویزای کانادا برای ایرانیان و ساکنین خاورمیانه بیشتر می‌باشد.

مهم‌ترین دلایل ریجکت ویزای توریستی عبارتند از: عدم ارتباط کافی با کشور مبدا و روابط خانوادگی، ارائه مدارک ناقص یا نادرست، عدم تمکن مالی کافی، مسائل امنیتی و تخلفات مهاجرتی قبلی و غیره.

درخواست مجدد پس از رد ویزا، شانس شما برای به دست آوردن ویزای توریستی کانادا را کاهش نمی‌دهد. با این حال، مجاب کردن سفارت برای ارائه ویزا به شما پس از رد درخواست قبلی، می‌تواند دشوار باشد.

برای درخواست مجدد ویزا پس از رد درخواست قبلی، شما باید تمام مراحل از ابتدا اما با دقت بیشتر طی کنید؛ بنابراین، باید تمام هزینه‌های قبلی را نیز مجددا پرداخت کنید.

بله، مشورت با یک وکیل یا مشاور مهاجرتی می‌تواند در درخواست مجدد برای دریافت ویزا بسیار موثر باشد. آنها ایرادات قبلی را بررسی کرده و فرآیند درخواست را زیر نظر می‌گیرند تا احتمال رد شدن مجدد به صفر برسد.

بله، برخی از نکات برای افزایش شانس شما عبارتند از: تهیه مستندات کامل و دقیق، نشان دادن بودجه کافی برای سفر، برقراری روابط محکم با کشور خود و نشان دادن هدف واضح از سفر با برنامه‌های بازگشت.

مطالب مرتبط
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پاسخ به سوالات و نظرات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *