همه چیز درباره راه‌اندازی داروخانه در کانادا - ویزموندو
موسسه مشاوره مهاجرتی و سرمایه گذاری آکو مهاجر ویرا (ثبت: ۵۴۳۴۷)
دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری آکو
همه چیز درباره راه‌اندازی داروخانه در کانادا

همه چیز درباره راه‌اندازی داروخانه در کانادا

راه‌ اندازی داروخانه در کانادا یک فرصت جذاب برای داروسازان و سرمایه‌گذاران است که به‌دنبال تجربه کسب‌وکاری موفق و سودآور هستند. با رشد پایدار در صنعت داروها و مراقبت‌های بهداشتی در کانادا، این بازار به‌عنوان یکی از پویا‌ترین و پرسودترین بازارهای دنیا شناخته می‌شود. ما مراحل و اطلاعات مهمی را برای تاسیس و خرید داروخانه در کانادا بررسی کرده‌ایم‌ تا کمک کنیم علاقه‌مندان با اطلاعات دقیق و راهنمایی کامل، به بهترین شکل ممکن در این حوزه وارد شوند.
همه چیز درباره راه‌اندازی داروخانه در کانادا
Picture of نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو
نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو

زمان مطالعه : 7 دقیقه

مدت زمان مطالعه مقاله 16 دقیقه میباشد
از آخرین اخبار مطلع شوید
فهرست مطالب

راهنمای راه‌اندازی و خرید بیزینس‌های مختلف در کانادا

راه‌اندازی یک کسب‌وکار در کانادا می‌تواند هیجان‌انگیز و درعین‌حال طاقت‌فرسا باشد. بنابراین، چگونه تمام الزامات انطباق و قانونی را برآورده می‌کنید؟ چه برای اولین‌بار صاحب یک کسب‌وکار باشید و چه به دنبال گسترش کسب‌وکار خود در کانادا هستید، مهم است که بازارهای منحصربه‌فرد کانادا را درنظر بگیرید و یک طرح تجاری ایجاد کنید که بتواند به‌طور موثر نیازهای مشتریان را برآورده سازد. دلایل زیادی برای راه‌اندازی کسب‌وکار در کانادا وجود دارد.

کارآفرینان می‌توانند از ایجاد ثبات مالی یا ارائه محصول یا خدماتی که هنوز در بازار موجود نیست تا بهره‌برداری از فضای کسب‌وکار مطلوب کانادا، از ایجاد کسب‌وکارهای کانادایی خود سود ببرند. دلایل اصلی برای شروع کسب‌وکار در کانادا عبارتند از:

 • ثبات اقتصادی
 • نرخ‌های مالیات شرکتی پایین
 • جغرافیا (مجاورت مرز کانادا با سه اقیانوس، چندین بندر مهم شلوغ، 18 فرودگاه بزرگ)
 • نیروی کار ماهر
 • مالیات‌بردرآمد ساده

 

پروسه مهاجرت با خرید داروخانه در کانادا

در این مقاله، هر آنچه که باید درباره بیزینس داروخانه در کانادا بدانید آورده شده است. کانادایی‌ها داروسازان را یکی از حرفه‌های مورداعتماد در این کشور می‌دانند. بیماران و همکاران داروساز برای مهارت و دانش آنها ارزش قائل هستند و برای مشاوره حرفه‌ای و تخصص دارویی به آنها تکیه می‌کنند.
داروسازان ممکن است متوجه شوند که محیط کار در یک محیط معمولی داروسازی کانادایی با تجربه قبلی آنها بسیار متفاوت است. معمولا برای سازگاری با جامعه و فرهنگ کانادا به زمان یا راهنمایی نیاز خواهند داشت. داروسازانی که تصمیم می‌گیرند برای کار به‌عنوان داروساز به کانادا نقل‌مکان کنند، باید به اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) درخواست دهند تا اجازه ورود و اقامت در این کشور به آنها داده شود.
پس از گذراندن مدتی در کانادا، ممکن است تصمیم بگیرند پس از برآورده‌کردن شرایط، برای اقامت دائم و شهروندی کانادا اقدام کنند.

فعالیت داروخانه‌ها در کانادا

فعالیت داروخانه‌ها در کانادا

صنعت داروسازی در کانادا یکی از حوزه‌های بسیار سودآور به‌شمار می‌آید و این امر تنها یک ادعا نیست. در سال 2019، درآمد بازار جهانی دارو به 1.25 تریلیون دلار رسید. حال سوال این است که چرا تقاضا برای دارو به این اندازه بالا است؟ در واقع، چندین عامل برای افزایش تقاضا وجود دارد که عبارتند از:

 • شرایط اکولوژیکی نامطلوب
 • تنش‌های روزمره
 • مصرف غذاهای ناسالم
 • زندگی بی‌تحرک
 • اپیدمی‌ها به دلیل تراکم جمعیت و شرایط بهداشتی نامناسب
 • تبلیغات گسترده برای مصرف برخی داروها

در حوزه داروسازی در کانادا، بیشتر فعالیت‌ها به‌عهده شرکت‌های بزرگ است. اما به این مفهوم نیست که امکان ورود به این بازار برای دیگران وجود ندارد. یکی از بهترین راه‌ها برای ورود به بازار دارو در کانادا، تاسیس یا خرید داروخانه در این کشور است.

این روش به‌طور قابل‌توجهی ساده‌تر از سرمایه‌گذاری در زمینه تولیدداروها است. داروخانه‌ها در تمام شهرها در کانادا فعالیت گسترده‌ای دارند. با درنظرگرفتن وضعیت فوق، انتظار نمی‌رود که تعداد زیادی داروخانه برای فروش در این کشور موجود باشد. خوشبختانه، مراحل و هزینه ها راه اندازی داروخانه در کانادا به‌صرفه است. اما باید به این نکته توجه داشت که فرایند خرید داروخانه در این کشور ممکن است طولانی‌تر از سایر حوزه‌های کسب‌وکار باشد.

مزایای خرید داروخانه در کانادا

 • کاهش هزینه کل: استفاده از وام یا پرداخت نقدی برای خرید تجهیزات داروخانه به‌طورکلی همواره باعث کاهش هزینه نسبت به اجاره می‌شود.
 • تقویت ترازنامه: داشتن تجهیزات داروخانه به‌عنوان یک دارایی، ترازنامه شما را تقویت خواهد کرد.
 • کاهش مالیات: امکان دارد که شما بتوانید استهلاک و سود دارایی را به‌عنوان مزایای کسر مالیات مطالبه کنید.
 • دسترسی و کنترل بیشتر: امتیاز و کنترل کامل بر تجهیزات، شما را در جریان قرار می‌دهد و به شما اجازه می‌دهد تا به بهترین نحو از آنها استفاده کنید.
 • فرصت برابر: این دارایی به‌صورت دائمی به شما تعلق دارد و شما دارای سهام در تجهیزات خواهید بود. این فرصت این امکان را فراهم می‌کند که در صورت نیاز، تجهیزات را بفروشید و به سرمایه خود بیافزایید و بهره‌مندی مالی حاصل از فروش آن را به‌دست آورید.

شرایط راه ‌اندازی داروخانه در کانادا

شرایط راه ‌اندازی داروخانه در کانادا

برای واجد شرایط بودن برای خرید یا تاسیس داروخانه در کانادا، شما ممکن است به یکی از دودسته زیر تعلق داشته باشید:

اگر از دسته فارغ‌التحصیلان بومی کانادا هستید، برای خرید داروخانه با مجوز در کانادا، نیاز به موارد زیر دارید:

 • دارابودن مدرک لیسانس یا دکترای داروسازی از یکی از ده دانشگاه کانادا
 • گذراندن آزمون هیئت ملی از طریق هیئت بررسی داروسازی کانادا (PEBC) (به غیر از کبک)
 • داشتن تجربه عملی از طریق یک برنامه کارآموزی
 • داشتن تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسوی

 

حرفه داروسازی در سطح استانی و منطقه‌ای تنظیم می‌شود و مقامات نظارتی مسئول اعطای مجوزها، ارزیابی صلاحیت داروسازان و تضمین امنیت عمومی هستند. اگر از دسته فارغ‌التحصیلان بین‌المللی داروسازی (IPG) هستید:

 • برای فارغ‌التحصیلان بین‌المللی داروسازی، ثبت‌نام در Pharmacists’ Gateway Canada اولین گام اجباری به سمت صدور مجوز در کانادا است (به استثنای کبک).
 • Pharmacists Gateway Canada به‌عنوان یک پلتفرم، ابزارهای مختلفی ارائه می‌دهد که برای IPGs مفید است. این پلتفرم دسترسی به اطلاعات واضح و به‌روز در مورد الزامات مجوز در هر استان و قلمرو در کانادا را فراهم می‌کند و مخزن اسناد ملی محرمانه‌ای است که برای داوطلبان، PEBC و مراجع نظارتی داروخانه قابل‌دسترسی است.

مراحل خرید داروخانه در کانادا

مراحل خرید داروخانه در کانادا

 • دریافت مشاوره تلفنی یا حضوری جهت بررسی شرایط شما و ارزیابی اینکه آیا برنامه مهاجرتی موردنظر برای شما مناسب است یا خیر.
 • پس از بررسی شرایط، اعلام حداکثر میزان مالی که برای خرید یا راه‌اندازی داروخانه قادر به هزینه هستید و تعیین استان‌هایی که به آنها علاقه دارید.
 • پس از امضای قرارداد با وکیل قانونی مهاجرت، باتوجه‌به توانایی مالی، شرایط سنی، توانایی مدیریتی، سوابق شغلی و علایق، جستجوی دقیق در مورد داروخانه‌های موجود صورت می‌گیرد.
 • انتخاب یک داروخانه و بررسی دقیق شرایط، از جمله ارزش خرید یا راه‌اندازی، ممنوعیت‌های مشاغل مهاجران، مشکلات مالیاتی یا بانکی، ورشکستگی و پتانسیل پیشرفت در آینده.
 • پس از انتخاب قطعی داروخانه و توافقات با فروشنده، امضای قرارداد رسمی و حقوقی بین شما و فروشنده.
 • انجام تمام امور حقوقی، ثبت شرکت، افتتاح حساب بانکی و واریز مبلغ مورد نیاز به حساب خود.
 • آنالیز برنامه توسعه داروخانه، برنامه دقیق و جامعی از رقبا، بازار هدف، علایق مشتریان و چگونگی درآمدزایی، تبلیغات و مارکتینگ.
 • ثبت درخواست ویزا با ارائه یک بیزینس پلن دقیق و تمام مدارک، ثبت درخواست ویزا به اداره مهاجرت.
 • پرداخت هزینه داروخانه و شروع به توسعه و ثبت درخواست اقامت دائم کانادا.

 

قیمت خرید داروخانه در کانادا

قیمت خرید داروخانه در کانادا برای راه اندازی کسب و کار 2023 تحت تاثیر عواملی همچون موقعیت جغرافیایی، امکانات فیزیکی، اندازه و حتی سابقه عملکرد داروخانه قرار خواهد گرفت. سرمایه‌گذاری متوسط برای خرید یک داروخانه مستقل در کانادا در حدود 350 تا 450 هزار دلار لازم است. هزینه مذکور حاصل بالاترین یا پایین‌ترین قیمت ممکن نیست، بلکه یک متوسط است.

به‌عنوان‌مثال، قیمت خرید داروخانه در استان‌هایی مانند بریتیش کلمبیا و انتاریو از محدوده 450 هزار دلار بیشتر خواهد بود و در استان‌های کوچک مانند نوا اسکوشیا کمتر از 350 هزار دلار قرار خواهد گرفت. این بدان معناست که با سرمایه‌گذاری کمتر از یک میلیون دلار، امکان خرید داروخانه در این کشور وجود دارد. این میزان سرمایه نسبت به قیمت خرید دیگر بیزینس‌های کانادا به‌عنوان یک میزان متوسط محسوب می‌شود.

مراحل تاسیس داروخانه در کانادا

مراحل تاسیس داروخانه در کانادا

راه ‌اندازی داروخانه در کانادا در مقایسه با خرید آن به‌دلیل دلایل گوناگون انتخاب شایسته‌تری به‌نظر می‌آید. اما با نصف مبلغی که برای راه‌اندازی داروخانه نیاز است، می‌توانید یک داروخانه مجهز و آماده‌به‌کار را خریداری کنید. اگر به تاسیس و راه ‌اندازی داروخانه در کانادا علاقه‌مند هستید، مراحل زیر را طی کنید:

 • برای اقدامات مهاجرتی خود اقدام کنید.
 • اسناد و مدارک مورد نیاز از جمله نتایج آزمون‌ها و گواهی‌های مرتبط را ارائه دهید.
 • درخواست راه‌اندازی داروخانه را ثبت کنید و آن را ارسال نمایید. این درخواست باید گواهی معتبر برای راه‌اندازی داروخانه، رسید پرداخت هزینه‌های مربوطه، کپی امضا شده از قرارداد موردنظر و آدرس دقیق داروخانه را شامل شود.
 • به‌عنوان یک سرمایه‌گذار بالقوه، اطمینان حاصل کنید که میزان سرمایه‌گذاری کافی دارید. برای راه‌اندازی یک داروخانه از صفر، باید بیش از 500 هزار دلار را بدون درنظرگرفتن حقوق کارکنان خود هزینه کنید.
 • موقعیت مکانی داروخانه خود را بادقت برگزینید. محلی نزدیک به سوپرمارکت یا مراکز تجاری و داشتن فضای پارک مناسب ویژگی‌هایی است که باید موردنظر باشند. رقابت با داروخانه‌های موجود در محله را بررسی کنید.
 • تامین‌کننده‌ای را برای داروهای داروخانه خود بیابید که از کیفیت محصولات آن اطمینان دارید.

 

هزینه‌ تاسیس داروخانه در کانادا

شاید با راه ‌اندازی داروخانه در کانادا، قادر به افزایش سود کسب‌وکار خود باشید یا با استفاده از افراد باسابقه و تجربه کمتر بتوانید حقوق کمتری بپردازید، اما راه‌اندازی یک داروخانه نسبت به خرید آن انتخاب عاقلانه‌تری به نظر نمی‌رسد.

در واقع، تمام هزینه‌های مرتبط با خرید داروخانه در کانادا باید به‌دقت درنظر گرفته شوند. مراحل مختلف دریافت مدارک و گواهی‌های لازم نیز از هزینه‌های ضروری برای تاسیس داروخانه در کانادا محسوب می‌شوند. به‌طورکلی، برای راه ‌اندازی داروخانه در کانادا، ممکن است نیاز باشد که مقدار دوبرابر آنچه برای خرید آن درنظر گرفته‌اید را برای هزینه‌های تاسیس به‌کار بگیرید.

درآمد، مخارج و سود داروخانه در کانادا

درآمد، مخارج و سود داروخانه در کانادا

درآمد، مخارج و سود داروخانه در کانادا به عواملی چون مکان و ابعاد فیزیکی داروخانه، وضعیت موجودی و اندازه فعالیت‌ها بستگی دارد. برای هر داروخانه، علاوه‌بر درآمد روزانه، ضروری است که مقداری به‌صورت پس‌انداز در صندوق داروخانه نیز اختصاص یابد. در کشور کانادا، هزینه‌های اساسی داروخانه عبارتند از:

 • هزینه‌های متخصصان داروسازی: هزینه‌های مرتبط با حقوق و مزایای متخصصان داروساز.
 • هزینه‌های کارکنان داروخانه: شامل حقوق و مزایای پرسنل داروخانه.
 • استهلاک ملزومات محیط داروخانه: هزینه‌های مرتبط با مصرف مواد و تجهیزات محیط داروخانه.
 • هزینه‌های تعمیرات و نگهداری وسایل: برای حفظ و نگهداری تجهیزات و وسایل داروخانه.
 • هزینه‌های ارتباطات و تلفن: شامل هزینه‌های مرتبط با ارتباطات تلفنی و دیگر وسایل ارتباطی.
 • هزینه‌های حمل‌ونقل دارو: هزینه‌های مرتبط با اجاره یا خرید خودروهای حمل دارو.
 • هزینه‌های سود بانکی: در صورت دریافت وام برای راه‌اندازی داروخانه.
 • هزینه‌های تبلیغات: برای تبلیغات داروخانه تازه تاسیس.
 • هزینه‌های انبارداری: برای حفظ و مدیریت موجودی دارو.
 • هزینه‌های بیمه: بیمه مرتبط با فعالیت‌های داروخانه.

 

این هزینه‌ها می‌توانند بخشی از درآمد شما را تشکیل دهند و نیاز است که مقداری از درآمد به‌عنوان پس‌انداز درنظر گرفته شود که به آن دسترسی مستقیم نداشته باشید؛ اما جهت تامین هزینه‌های اساسی داروخانه ضروری خواهد بود.

 

روش‌های مهاجرت داروسازان به کانادا

یکی از کارآمدترین روش‌های مهاجرت داروسازان به کانادا، اشتغال در زمینه داروسازی از طریق برنامه‌های استانی و اکسپرس انتری به‌شمار می‌رود. برنامه‌های استانی این امکان را فراهم می‌کنند که افراد با توانمندی‌های مشخص به‌صورت مستقیم در یک استان خاص کانادا اشتغال یابند.

خرید داروخانه یک گزینه دیگر برای داروسازان مهاجر محسوب می‌شود که می‌تواند به‌عنوان یک راهکار تجاری موفق در کانادا درنظر گرفته شود و از این طریق مهاجران این حرفه به‌عنوان کارآفرینان در این کشور فعالیت کنند.

 

درآمد داروسازان و حقوق تکنسین داروخانه در کانادا چقدر است؟

داروسازان در انواع داروخانه‌ها و مراکز درمانی می‌توانند به‌عنوان کارمندان یا حتی با استقلال مالی به کسب درآمد و سود بپردازند. طبق آمار منتشرشده در وب‌سایت ca.talent، میانگین حقوق تکنسین داروخانه در کانادا حدود 48856 دلار در سال یا 25.05 دلار در ساعت است.
متوسط حقوق داروساز در این کشور 95547 دلار در سال یا 49 دلار در ساعت گزارش می‌شود. از طرفی، تکنسین داروخانه با توانمندی‌های خود می‌تواند به درآمدی با بازدهی چشمگیر دست یابد.

 

در خصوص راه ‌اندازی داروخانه در کانادا به چه نکاتی توجه کنیم؟

تحقیقات دقیق و برنامه‌ریزی دقیق از مراحل مهم در راه‌اندازی یک داروخانه در کانادا است. استان‌ها و مناطق مختلف ممکن است با چالش‌ها و فشارهای مختلف در صنعت داروخانه مواجه باشند. افزون بر آن، مطالعه و درک دقیق از نحوه عملکرد بازار محلی و قوانین مربوط به صنعت دارو و داروخانه‌ها در استان موردنظر بسیار حیاتی است. نکاتی که احتمال دارد در برنامه‌ریزی برای راه ‌اندازی داروخانه در کانادا مفید باشند:

 • مطالعه بازار محلی، شناخت رقبا و تعیین نیازهای جامعه محلی.
 • اطلاع از پروسه‌ها و مقررات صنعت دارو و داروخانه‌ها در استان موردنظر.
 • برآورد دقیق هزینه‌های راه‌اندازی و مخارج بهره‌وری اولیه.
 • درخواست مشاوره از حقوقیان و مشاوران مالی متخصص در حوزه دارو و داروخانه.
 • ارزیابی راه‌های ممکن برای جذب سرمایه اولیه، از جمله وام‌ها و تسهیلات مالی.
 • طراحی یک برنامه بازاریابی موثر برای جذب مشتریان و افزایش شناخت برند.
 • آموزش به‌موقع کارکنان و نگهداری از مستندات مرتبط با مجوزها و فرایندهای داروخانه.


باتوجه‌به این نکات و تحقیقات دقیق، شما می‌توانید برنامه‌های مؤثری برای راه‌اندازی داروخانه خود در کانادا ایجاد کنید.

نمونه داروخانه موفق ایرانی در کانادا

نمونه داروخانه موفق ایرانی در کانادا

اکنون که با هزینه‌ها، درآمد، سود و کلیه مخارج مربوط به خریدن داروخانه در کانادا یا راه‌اندازی و تاسیس آن آشنا شدید، بد نیست برای کسب اطمینان بیشتر از موفقیت خود، نمونه‌هایی از داروخانه‌های موفق ایرانی را در این کشور بشناسید. این داروخانه‌ها عبارتند از:

 • داروخانه دکتر گل نسیم ریاحی در ایالت کبک و شهر مونترال
 • داروخانه فارس در شهر تورنتو.
 • داروخانه آریا با مدیریت خانم دکتر نسرین نورانی
 • داروخانه دنیا (Donya’s Pharmacy)

 

میزان سودآوری داروخانه در کانادا

یکی از نکات مثبت درباره بیزینس‌های مرتبط با دارو در کانادا این است که این بازار همواره درحال‌رشد است. پیش‌بینی می‌شود که سود داروخانه‌های این کشور در سال جدید، تقریبا 2.4 درصد افزایش یابد. این نشان می‌دهد که داروخانه‌ها دارای پتانسیل رشد بالا و امکان بازگشت سرمایه در آنها بسیار زیاد خواهد بود.

نتایج نشان می‌دهند که میانگین ارزش سود ناخالص هر داروخانه در سال حدودا 440 هزار دلار است. لازم به ذکر است که این رقم سود ناخالص را نیز دربر می‌گیرد. تقریبا یک پنجم سود روزانه هر داروخانه برای پوشش هزینه‌های اجرایی مصرف می‌شود. به عبارت دیگر، اگر درآمد روزانه داروخانه شما 3,000 دلار باشد، حدودا 700 دلار از آن به هزینه‌های غیرمستقیم و 1,200 دلار به هزینه‌های مستقیم خواهد رفت. با محاسبه تمام این هزینه‌ها، سود خالص شما از درآمد 3,000 دلار در روز حدود 1,000 دلار خواهد بود.

داروخانه‌ها در کانادا از نظر سودآوری به چهار دسته A، B، C و D تقسیم می‌شوند. در محاسبه سود خالص یک داروخانه، لازم است توجه داشته باشید که عوامل زیادی از جمله موقعیت مکانی، نحوه بازاریابی و استراتژی مشتری‌مداری در آن تاثیر دارند. البته درآمد داروخانه در استان‌های مختلف کانادا تفاوت دارد.

 

خرید داروخانه در کانادا بهتر است یا راه‌اندازی آن

اگر قصد دارید مالک یک داروخانه مستقل در کانادا شوید، به‌سادگی مسئله خرید وسایل از یک فروشگاه یا حتی خرید مغازه نیست. تصمیم اولین و مهمی که در این مسیر می‌گیرید، انتخاب بین راه‌اندازی یک داروخانه جدید یا خرید یک داروخانه مستقل موجود است. درحالی‌که همیشه تصویر راه‌اندازی یک داروخانه جدید در ذهن شما وجود دارد، خرید یک داروخانه موجود می‌تواند پیشنهادات خوبی را به ارمغان بیاورد.

 

شرایط خرید داروخانه در کانادا

توجه‌به شرایط و قوانین مرتبط با خرید داروخانه در هر استان کانادا امری حیاتی است. به‌عنوان‌مثال در مورد استان انتاریو، مطابق با قانون مقررات دارو و داروخانه‌ها (DPRA)، برای خرید داروخانه و افتتاح یک واحد تازه، مراحل و شرایط خاصی وجود دارد:

 • برای افتتاح یک داروخانه جدید در انتاریو، نیاز به صدور مجوز جدید دارید. معیارهای صدور مجوز توسط قانون DPRA تعیین شده است و باید تمامی این معیارها را رعایت کنید.
 • معیارهای مرتبط با تجهیزات داروخانه، شرایط ساخت‌وساز، مدیریت و اخذ دستورالعمل‌های بهداشتی را باید به‌دقت رعایت کنید.
 • در طول فرایند، آگاهی کامل از قوانین محلی استان انتاریو نیز حیاتی است. تغییراتی که احتمالا در سطح استانی ایجاد شود را دنبال کنید.
 • درنظرگرفتن خدمات یک مشاور حقوقی همچون تیم ویزموندو با تخصص در حوزه دارو و داروخانه‌ها می‌تواند در تضمین رعایت کامل قوانین و مقررات به شما کمک کند.

مهم‌ترین نکات خرید داروخانه در کانادا

مهم‌ترین نکات خرید داروخانه در کانادا

 • اطمینان حاصل کنید که مکان انتخاب‌شده برای داروخانه، دسترسی راحت برای مشتریان و توجیه اقتصادی دارد.
 • یک بیزینس پلن جامع تهیه کنید که جزئیات مدیریت داروخانه، جذب نیروهای متخصص و راهبردهای بازاریابی را شامل شود.
 • مطمئن شوید که بیزینس پلن شما به‌اندازه کافی متقاعدکننده باشد تا درخواست ویزا شما پذیرفته شود.
 • میزان دخل‌وخرج در سال‌های گذشته را کاملا بررسی کنید.
 • میزان دخل‌وخرج آینده را پیش‌بینی سازید که سودآوری داروخانه به‌اندازه کافی بالا است.
 • بدهی‌های مالیاتی را مورد بررسی قرار دهید و مطمئن شوید که تمام موارد مرتبط با مالیات را رعایت می‌کنید.
 • با دقت آینده داروخانه را آنالیز کنید که شرایط برای رشد فراهم است.
 • میزان رقابت در منطقه، تغییرات در تقاضا و عللی که احتمالا بر پیشرفت تاثیر بگذارند را مورد بررسی قرار دهید.
 • اطمینان حاصل کنید که داروخانه شما از سوی نهادهای نظارتی تایید شده است.
 • سود ناخالص داروخانه را به‌دقت مورد ارزیابی قرار دهید و تاثیر موارد مالیاتی و عوامل دیگر بر آن را درنظر بگیرید.
 • دلایل دقیق فروش داروخانه را بررسی کنید تا از هر مشکل احتمالی آگاه شوید و به نحو مناسب پیش ‌بروید.
 • قیمت پیشنهادی را به‌دقت مورد بررسی قرار دهید و در صورت لزوم با فروشنده مذاکره کنید.

معایب خرید داروخانه در کانادا

معایب خرید داروخانه در کانادا

 • هزینه‌های اولیه بالا: برای خرید کامل تجهیزات گران‌قیمت، نیاز به مقدار زیادی پول نقد دارید. پس از خرید تجهیزات، باید مطمئن شوید که به مقدار کافی نقدینگی برای پوشش هزینه‌های عملیاتی خود دست یابید. درصورتی‌که از وام استفاده کنید، برای پیش‌پرداخت نیز به مقدار زیادی پول نقد نیاز خواهید داشت.
 • پرداخت ماهانه بالاتر: پرداخت‌های ماهانه وام معمولا بیشتر از پرداخت‌های اجاره است، زیرا شما مجبور به پرداخت مبلغ کل خرید دارایی به همراه بهره هستید.
 • خطرات جایگزینی: هنگامی که شما مالک تجهیزات هستید، مسئولیت تعویض آن در صورت خرابی یا منسوخ‌شدن بر عهده شما است. تجهیزات پیشرفته ممکن است قبل از رسیدن به نرخ بازگشت سرمایه (ROI) منسوخ شود و این موضوع یک خطر احتمالی خواهد بود.

 

تجهیزات داروخانه‌ای: خرید یا اجاره؟

داروخانه شما برای اجرای بهترین عملکرد به تجهیزات نیاز دارد و تصمیم بین خرید یا اجاره تجهیزات به سرمایه شما بستگی دارد. بدون رایانه، قادر به پردازش نسخه‌ها نخواهید بود و بدون دستگاه کارت‌خوان، فروش محصولات امکان‌پذیر نخواهد بود. اگر قصد رقابت با رقبای بزرگ‌تر را دارید، نیاز به تجهیزات داروخانه‌ای حتی گران‌تر نیز خواهید داشت. تجهیزاتی که می‌توانند به داروخانه شما برتری بخشند، عبارتند از:

 • اتوماسیون شمارش
 • تجهیزات داروسازی الکترونیک
 • کیوسک‌های بهداشتی

 

اکثر این تجهیزات داروخانه‌ها هزینه‌های زیادی دارند و پرداخت مستقیم احتمال دارد سرمایه گردشی شما را خالی کند. از سوی دیگر، اجاره آن می‌تواند در درازمدت هزینه‌های قابل‌ملاحظه‌ای را برای شما به‌همراه داشته باشد. بنابراین، خرید به‌جای اجاره بهتر است، اما تنها درصورتی‌که سرمایه کافی برای خرید راحت تجهیزات داروخانه را داشته باشید و مطمئن باشید که برای مدت طولانی از دارایی به میزان کافی بهره‌مند خواهید شد.

لیست داروخانه‌های فروشی در کانادا را چگونه می‌توان پیدا کرد؟

لیست داروخانه‌های فروشی در کانادا را چگونه می‌توان پیدا کرد؟

به‌منظور پیداکردن داروخانه‌های فروشی در کانادا، می‌توانید از یکی از روش‌های زیر استفاده کنید:

کارگزاری: ازآنجایی‌که شما قصد سرمایه‌گذاری در کشور کانادا را دارید، بهتر است برای تحقق اهداف خود از افراد بومی کانادا یا ساکنین این کشور استفاده کنید. کارگزاران باتجربه نه‌تنها به دنبال انتخاب گزینه‌های مناسب برای شما هستند، بلکه آن‌ها با قوانین معاملات بیزینس‌های مختلف در کانادا نیز آشنایی کافی دارند و با استفاده از تجارب آن‌ها، احتمال خطا کاهش می‌یابد.
سایت‌های فروش بیزینس: با استفاده از آگهی‌های آنلاین که توسط فروشندگان کسب‌وکارهای مختلف از جمله داروخانه در سایت‌های معتبر منتشر می‌شوند، می‌توانید به گزینه‌های مناسب دست یابید. یکی از معروف‌ترین سایت‌های فروش کسب‌وکار Business for Sale تمام اطلاعات لازم برای خرید داروخانه در کانادا را در اختیار شما قرار می‌دهد.

بزرگ‌ترین داروخانه‌های کانادا در سال 2024 کدام‌اند؟

بزرگ‌ترین داروخانه‌های کانادا در سال 2024 کدام‌اند؟

Guardian و IDA، Shoppers Drug Mart و Pharmasave بزرگ‌ترین داروخانه‌های کانادا در سال 2023 براساس تعداد مکان ها هستند. Guardian و IDA با 1416 مکان در 11 استان و منطقه بیشترین تعداد مکان را دارند. Shoppers Drug Mart دارای 1225 و Pharmasave دارای 858 مکان در کانادا است. لیست ۱۰ داروخانه بزرگ در کانادا عبارتند از:

 • Guardian and IDA
 • Shoppers Drug Mart
 • Pharmasave
 • PharmaChoice
 • Remedy’sRx
 • Uniprix
 • The Medicine Shoppe
 • Brunet
 • Costco
 • Rubicon Pharmacies

 

جمع‌بندی

راه ‌اندازی داروخانه در کانادا نه‌تنها به مزایای مالی جذابی می‌انجامد؛ بلکه فرصتی برای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به جامعه محلی نیز فراهم می‌سازد. از تامین مواداولیه تا خدمات مشاوره‌ای، هر گام از این مسیر نقش به‌سزایی در افزایش سطح بهزیستی جامعه و توسعه سطح کیفی خدمات بهداشتی داروخانه‌ای خواهد داشت. در نهایت، با رعایت قوانین و مقررات، ایجاد شبکه ارتباطی موثر و بهره‌گیری از تجربه‌های موفق داروخانه‌های مشابه، می‌توان در دنیای داروسازی کانادا به کسب‌وکاری پایدار و موفق تبدیل شد.

 

سوالات متداول

۱. چه مدارکی برای مهاجرت داروسازان به کانادا لازم است؟
برای مهاجرت به‌عنوان داروساز به کانادا، شما نیاز به مدارک تحصیلی، تجارب کاری و مهارت‌های زبانی دارید.
۲. آیا برای مهاجرت به‌عنوان داروساز به کانادا نیاز به مهارت زبانی خاصی دارم؟
بله مهارت‌های زبانی عالی در زبان‌های فرانسه یا انگلیسی ضروری است. اخذ نمره‌های مشخص در آزمون‌های زبانی معتبر مانند IELTS یا CELPIP نیز الزامی خواهد بود.
3. چگونه می‌توانم داروخانه در کانادا بخرم؟
برای خرید داروخانه در کانادا، می‌توانید از طریق کارگزاران املاک یا به‌دنبال آگهی‌های مرتبط در سایت‌ها و منابع مشابه اقدام کنید.
4. چه چیزهایی برای موفقیت در تاسیس داروخانه در کانادا لازم است؟
برای موفقیت لازم است مکان مناسب انتخاب کنید، برنامه کسب‌وکار دقیق داشته باشید، از تجربه و توانمندی‌های حرفه‌ای در حوزه بهداشت و داروخانه‌داری بهره‌مند باشید و مقررات محلی را بدانید.

مطالب مرتبط
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پاسخ به سوالات و نظرات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *