موسسه مشاوره مهاجرتی و سرمایه گذاری آکو مهاجر ویرا (ثبت: ۵۴۳۴۷)

دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری آکو

همه چیز درباره راه اندازی آرایشگاه در کانادا

همه چیز درباره راه اندازی آرایشگاه در کانادا

آرایشگری در ایران یک شغل پر درآمد محسوب می‌شود. ولی آيا این حرفه در کانادا هم به همین میزان پر درآمد است؟ آیا می‌توان از طریق این حرفه به کانادا مهاجرت کرد؟ این سؤالات فقط بخشی از سؤالاتی هستند که ما در این مطلب از ویزموندو قصد داریم به آن‌ها پاسخ دهیم. اگر در این باره کنجکاو هستید؛ با ما تا انتهای این مطلب با عنوان همه چیز درباره راه اندازی آرایشگاه در کانادا همراه شوید.
همه چیز درباره راه اندازی آرایشگاه در کانادا
نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو
نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو

زمان مطالعه : 7 دقیقه

زمان مطالعه : 7 دقیقه

از آخرین اخبار مطلع شوید
فهرست مطالب

مهاجرت به کانادا از طریق تخصص آرایشگری یا راه اندازی آرایشگاه

 
افرادی که می‌خواهند از طریق سرمایه‌گذاری یا خرید یک کسب و کار به کشور کانادا مهاجرت کنند، گزینه‌های زیادی دارند. خرید یا راه اندازی آرایشگاه نیز یکی از گزینه‌هایی است که می‌تواند انتخاب خوبی برای این دسته از افراد باشد. صنعت مد و زیبایی در همه جای دنیا یک صنعت پولساز محسوب می‌شود. در کانادا نیز اوضاع به همین شکل است. شما می‌توانید از طریق خرید یا راه‌اندازی یک آرایشگاه به کشور کانادا مهاجرت کنید.
 
با این حال باید در نظر داشته باشید که مانند هر راه مهاجرتی دیگر، موانعی بر سر راه شما قرار دارد. اولین مانع میزان سرمایه‌ای است که برای خرید یا راه‌اندازی آرایشگاه به آن احتیاج دارید. ما در این مطلب با عنوان همه چیز درباره راه‌اندازی آرایشگاه در کانادا تلاش می‌کنیم اطلاعاتی را در اختیارتان بگذاریم که با دید بهتری از شرایط موجود بتوانید برای انتخاب این روش مهاجرتی تصمیم بگیرید.
 
 بر اساس اطلاعات فعلی تیم مهاجرتی ویزموندو، شما می‌توانید با حداقل مبلغ 75 هزار دلار کانادا وارد این کسب‌وکار شوید. البته همه کسانی که با هدف سرمایه‌گذاری وارد خاک کشور کانادا می‌شوند باید حداقل بودجه‌ای در حدود 200 هزار دلار کانادا در اختیار داشته باشند. این بودجه صرف موارد مختلفی خواهد شد. اگر می‌خواهید اطلاعات دقیق‌تری درباره نحوه مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری به دست بیاورید؛ با ما تماس بگیرید. تیم ویزموندو با ارائه مشاوره‌های رایگان در زمینه مهاجرت به کانادا می‌تواند به شما در تصمیم‌گیری و انتخاب بهترین روش مهاجرتی کمک کند.
 
روش‌ های مهاجرت از طریق حرفه آرایشگری
 

روش‌ های مهاجرت از طریق حرفه آرایشگری

 شما می‌توانید از طریق راه‌اندازی یک آرایشگاه، خرید سهام یا فرانچایز آرایشگاه و در نهایت از طریق خرید یک آرایشگاه فعال در کشور کانادا در این حرفه سرمایه‌گذاری کنید. انتخاب هر کدام از این روش‌های سرمایه‌گذاری به علاقه و البته بودجه شما بستگی دارد. در نظر داشته باشید که افراد
 
سرمایه‌گذار در این حوزه نیازی به دارا بودن مدرک آرایشگری ندارند و فقط از طریق خرید پروانه کسب هم می‌توانند در این عرصه سرمایه‌گذاری کنند. شما به‌عنوان مالک یک آرایشگاه می‌توانید در‌ آینده افرادی را استخدام کنید که دارای مدارک معتبر آرایشگری بوده و می‌توانند نیازهای شما را برطرف کنند. افرادی هم که مهارت‌های لازم در زمینه آرایشگری را دارند می‌توانند خودشان بخشی از کار را بر عهده بگیرند تا در هزینه‌های سرمایه‌گذاری برای راه اندازی آرایشگاه صرفه‌جویی شود.
 
مدارک مورد نیاز برای افراد دارای مدرک آرایشگری

مدارک مورد نیاز برای افراد دارای مدرک آرایشگری

همان‌طور که در بخش قبلی مطلب همه چیز درباره راه‌اندازی آرایشگاه در کانادا اشاره کردیم؛ افرادی که دارای مدرک آرایشگری هستند، می‌توانند در این کشور سالن زیبایی راه‌اندازی کنند یا خودشان در یک آرایشگاه مشغول به کار شوند. اگر شما هم جزو این دسته از افراد هستید، باید یک سری مدارک را برای مهاجرت به کانادا از طریق این حرفه آماده کنید. این مدارک به شرح زیر هستند.
 
 • گواهی تمکن مالی
 • مدرک آزمون‌های معتبر زبان انگلیسی یا فرانسوی
 • گواهی عدم سوء سابقه
 • مدارک مورد نیاز برای پذیرش استانی
 • داشتن یک پیشنهاد شغلی از کارفرمای کانادایی
 
 

شرایط دریافت ویزای کار برای حرفه آرایشگری

در کشور کانادا هم مانند هر کشور دیگری استانداردهایی برای حرفه‌های مختلف تعیین شده است. افرادی که تمایل دارند به‌ عنوان آرایشگر در کشور کانادا کار کنند باید از استانداردهای حداقلی برخوردار باشند. ما در این بخش از مطلب همه چیز درباره راه‌اندازی آرایشگاه در کانادا به شما از شرایط دریافت ویزای کار برای آرایشگران خواهیم گفت. شما به عنوان یک فرد مهاجر باید شرایط زیر را داشته باشید تا بتوانید اجازه کار در کشور کانادا را به دست بیاورید. این شرایط عبارتند از:
 
 • گذراندن دوره‌های آموزش آرایشگری در موسسه‌های معتبر کانادایی
 • دریافت مجوز و گواهینامه حرفه آرایشگری (مدارک مورد نیاز برای دریافت این مجوزها در هر استان با استان دیگر متفاوت است)
 • گذراندن دوره کارآموزی زیر نظر یک آرایشگر دارای مجوز رسمی
 • حضور در کارگاه‌های آموزشی برای آپدیت مهارت‌ها و تکنیک‌ها و عضویت در انجمن‌های آرایشگری
 

کد مشاغل آرایشگری در کانادا

در کشور کانادا از یک سیستم واحد برای توصیف مشاغل استفاده می‌شود. بیش از 30 هزار شغل در سیستم طبقه‌بندی مشاغل ملی کانادا (ناک) وجود دارد. این سیستم به اداره مهاجرت کانادا کمک می‌کند تا با پیش‌بینی ظرفیت‌های شغلی و به‌ منظور تأمین نیروی کار مورد نیاز این کشور به شهروندان کشورهای دیگر اجازه مهاجرت کاری به کشور کانادا را بدهد. کد ناک شغل آرایشگری در کانادا 6341 است. همه افرادی که دارای تخصص در زمینه‌های مختلف آرایشگری مانند کوتاهی مو، رنگ مو، براشینگ و… هستند، می‌توانند از طریق این کد شغلی برای مهاجرت اقدام کنند.
 
عناوین شغلی آرایشگری در کانادا

 

عناوین شغلی آرایشگری در کانادا

اگر در حرفه آرایشگری مشغول به فعالیت هستید، به‌خوبی می‌دانید که تخصص‌های مختلفی در حرفه آرایشگری وجود دارد. برخی از افراد در چندین رشته مهارت دارند و برخی دیگر به‌طور اختصاصی در یک لاین زیبایی کار می‌کنند. بر اساس آخرین اطلاعات موجود، عناوین زیر به‌عنوان عناوین اصلی شغل آرایشگری از طرف دولت کانادا اعلام شده‌اند.
 
 • Hairdresser (آرایشگر زنان)
 • Barber apprentice(شاگرد آرایشگاه مردان)
 • Hairstyling specialist (متخصص آرایش مو)
 • Hair Stylist (شینیون کار)
 • Barber (آرایشگر مردان)
 • Hair-care specialist (متخصص مراقبت مو)
 • Beauty salon operator (منشی سالن زیبایی)
 • Wig stylist (آرایشگر موی مصنوعی)
 • Hair color technician (متخصص رنگ مو)

 

مزایای راه اندازی و خرید آرایشگاه در کانادا

 در این بخش از مطلب همه چیز درباره راه اندازی آرایشگاه در کانادا به مزایای این حرفه جذاب در کشور کانادا می‌پردازیم. اولین مزیت این حرفه انعطاف‌پذیری بالای آن است. به‌عنوان‌مثال شما می‌توانید آرایشگری را به‌صورت خانگی شروع کنید و بعد به فکر اجاره یک مکان باشید یا در ابتدا خودتان به‌تنهایی همه وظایف مدیریت، خدمات آرایشگری، نظافت و… را بر عهده بگیرید. آرایشگری جزو مشاغل خدماتی به‌حساب می‌آید؛ بنابراین اگر مشتریان شما از کارتان راضی باشند، دوباره به شما مراجعه خواهند کرد.
 
حرفه آرایشگری را می‌توان یک شغل با نرخ حفظ مشتری بسیار بالا دانست. نکته جذاب دیگر درباره این شغل امکان مدیریت زمان و حجم کار است؛ به این صورت که شما با توجه به قابلیت‌های خود می‌توانید زمان مشخصی را برای انجام خدمات آرایشگری مختلف در نظر بگیرید. خوشبختانه بازار کار این حرفه در کانادا بسیار خوب است بنابراین شما می‌توانید روی درآمد حاصل از این شغل حساب ویژه‌ای باز کنید. همچنین هر چقدر در لاین‌های تخصصی آرایشگری فعالیت بیشتری انجام دهید، درآمدتان نیز افزایش پیدا خواهد کرد؛ پس از نظر کسب درآمد محدودیتی نخواهید داشت.
 
چالش ‌های خرید آرایشگاه در کانادا

 

چالش ‌های خرید آرایشگاه در کانادا

حرفه آرایشگری مانند هر حرفه دیگری با چالش‌هایی روبه‌رو است. شما قبل از اینکه به فکر مهاجرت از طریق آرایشگری به کانادا باشید، باید با چالش‌هایی که پیش رویتان قرار دارد هم آشنا شوید تا بتوانید با‌ آن‌ها مقابله کنید. افرادی که قصد خرید آرایشگاه در کانادا را دارند باید بدانند که همه مسئولیت‌های مدیریتی آرایشگاه با آن‌ها است بنابراین باید ‌آمادگی مواجه با فشارهای کاری را داشته باشند. از طرف دیگر وسایل و تجهیزات آرایشگاه به مرور زمان مستهلک خواهد شد؛ پس شما باید به فکر خرید یا تعمیر وسایل هم باشید. همچنین آرایشگری را می‌توان یک کار تکراری دانست که شاید در گذر زمان بتواند شما را فرسوده و خسته کند.
 
 

انواع آرایشگاه در کانادا

انواع آرایشگاه در کانادا را می‌توان بر اساس معیارهای مختلفی به چند دسته تقسیم‌بندی کرد. به‌عنوان‌مثال نوع خدماتی که به مشتریان ارائه می‌شود، کاربری مکانی که آرایشگاه را در آن راه اندازی کرده‌اید و جنسیت مشتریانی که به آرایشگاه مراجعه می‌کنند از جمله مواردی هستند که در دسته‌بندی آرایشگاه‌ها به آن‌ها توجه می‌شود. در ادامه همه چیز درباره راه اندازی آرایشگاه در کانادا به شما انواع آرایشگاه در این کشور را معرفی می‌کنیم:
 
 • محل راه اندازی آرایشگاه

آرایشگاه‌ها در کشور کانادا با توجه به کاربری مکانی که برای راه اندازی آرایشگاه در نظر گرفته شده به دو دسته آرایشگاه‌های تجاری و خانگی تقسیم می‌شوند. آرایشگاه‌های تجاری در یک ملک با کاربری تجاری راه اندازی می‌شود. برای راه‌اندازی این نوع آرایشگاه‌ها شما باید مجوزهای لازم را داشته باشید. آرایشگاه‌های خانگی هم همان‌طور که نامشان پیداست در خانه‌های مسکونی فعالیت می‌کنند.
 
شما برای ایجاد این نوع آرایشگاه‌ها هم به مجوزهایی نیاز دارید؛ در غیر این صورت از نظر قانون، کار شما تخلف محسوب می‌شود. این نوع کسب‌وکار برای افرادی که بودجه کمی دارند و از عهده خرج و مخارج اجاره یک مکان تجاری برنمی‌آیند، انتخاب خوبی محسوب می‌شود. البته در نظر داشته باشید که مجوز راه اندازی آرایشگاه‌های خانگی در آپارتمان‌های مسکونی فقط در برخی ایالت‌ها صادر می‌شود.
 
خدمات ارائه شده در آرایشگاه
 
 • خدمات ارائه شده در آرایشگاه

آرایشگاه‌ها از نظر نوع خدماتی که به مشتریان خود ارائه می‌دهند به دو دسته آرایشگاه‌های خدمات مو و آرایشگاه‌های خدمات زیبایی تقسیم‌بندی می‌شوند. در آرایشگاه‌های خدمات مو مشتریان می‌توانند از خدماتی مانند کوتاهی، براشینگ و… استفاده کنند.
 
عناوین شغلی Barber، HairStylist و Hairdresser در این دسته جای می‌گیرند. آرایشگاه‌های خدمات زیبایی هم خدماتی در غالب لیزر، تتو، زیبایی صورت، ناخن و اسپا به مشتریان ارائه می‌دهند. عناوین شغلی Make-up Artist، Tattoo Artist، cosmetologist، Cosmeticians و Nail Artist جزو عنوان‌های شغلی مرتبط با این نوع آرایشگاه‌ها هستند. شما برای مهاجرت به کانادا می‌توانید به فکر راه اندازی یا خرید یکی از این نوع آرایشگاه‌ها باشید. با این حال اگر اطلاعات بیشتری در این زمینه احتیاج دارید، می‌توانید با تیم مهاجرتی ویزموندو ارتباط بگیرید. مشاوران ما با ارائه جلسه مشاوره رایگان تلاش می‌کنند تا بهترین روش مهاجرتی را برای شما عزیزان انتخاب کنند.
 
 • جنسیت مشتریان

آرایشگاه‌های کانادا از نظر جنسیت مشتریان به سه دسته آرایشگاه‌های مخصوص خانم‌ها، آرایشگاه‌های مخصوص آقایان و آرایشگاه‌های یونی سکس تقسیم می‌شوند. در آرایشگاه‌های یونی سکس (Unisex) همه خدمات به خانم‌ها و آقایان ارائه می‌شوند. البته در این نوع تقسیم‌بندی فقط جنسیت مشتریان مدنظر قرار دارد و خانم‌ها و آقایان آرایشگر می‌توانند در هر کدام از این نوع آرایشگاه‌ها مشغول به کار شوند.
 
 

میانگین هزینه خرید و راه اندازی آرایشگاه در کانادا

برای دانستن همه چیز درباره راه‌اندازی آرایشگاه در کانادا باید اطلاعاتی هم درباره میانگین هزینه‌ها در این کشور داشته باشید. هزینه اجاره یا خرید آرایشگاه به عوامل مختلفی بستگی دارد. به‌عنوان‌مثال متراژ آرایشگاه، وسایل و تجهیزات موجود در آرایشگاه و موقعیت مکانی سه فاکتور مهم در تعیین قیمت هستند. همچنین هزینه اجاره و خرید هم در ایالت‌ها و شهرهای مختلف کانادا با هم متفاوت است. 
 
با این حال شما برای خرید آرایشگاه در این کشور باید بین 40 تا 250 هزار دلار بودجه در اختیار داشته باشید. اگر هم به فکر راه‌اندازی آرایشگاه در یکی از شهرهای کانادا هستید باید بین 100 هزار تا 500 هزار دلار کانادا را در نظر بگیرد. زیرا علاوه بر اجاره ملک باید هزینه خرید تجهیزات، استخدام پرسنل، دریافت مجوزها و… را هم بپردازید. البته همان‌طور که گفتیم؛ این ارقام چندان هم قابل استناد نیستند. زیرا هزینه‌ها در شهرها و محله‌های مختلف کانادا با هم فرق می‌کنند.
 
 

مراحل مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌ گذاری در آرایشگاه

شما برای مهاجرت دائم از طریق حرفه آرایشگری باید مراحل مختلفی را طی کنید. انجام این مراحل به تنهایی و بدون کمک گرفتن از یک مشاور حرفه‌ای و مطلع از شرایط خرید و راه اندازی آرایشگاه در کانادا کار آسانی نخواهد بود. با این حال مراحل مهاجرت به کانادا از طریق تخصص آرایشگری یا راه‌اندازی را می‌توان در چند مرحله زیر خلاصه کرد:
 
 • انجام تحقیقات اولیه

اولین و مهم‌ترین مرحله‌ برای مهاجرت آرایشگر به کانادا، بررسی وضعیت کاری شغل آرایشگری در شهرها و استان‌های مختلف این کشور است. وضعیت درآمد این شغل در همه بخش‌های کشور کانادا یکسان نیست. بنابراین شما با بررسی اولیه باید میزان رقابت و سطح درآمد شغل آرایشگری را در استان‌ها و شهرهای مختلف کشور کانادا بسنجید و شهری را انتخاب کنید که نسبت به بقیه وضعیت بهتری دارد. بدون به دست آوردن اطلاعات دقیق، مهاجرت به روش سرمایه‌گذاری کاری بسیار پر ریسک و غیرمنطقی است. ناگفته نماند که در این مرحله باید جزئیات هزینه‌های لازم برای خرید یا راه اندازی آرایشگاه را هم بررسی کنید.
 
 
 • انتخاب بهترین روش برای سرمایه‌ گذاری در شغل آرایشگری

زمانی‌که مرحله تحقیق اولیه به پایان رسید، باید تصمیم نهایی خود را درباره شیوه سرمایه‌گذاری در کشور کانادا بگیرید. شما سه گزینه برای سرمایه‌گذاری در شغل آرایشگری دارید. اول اینکه یک آرایشگاه را تأسیس و راه‌اندازی کنید. دوم به فکر خرید یک آرایشگاه حاضر و آماده باشید و سوم این که فرانچایز یک آرایشگاه را بخرید. هر کدام از این روش‌ها مزایا و معایبی دارند که در بخش‌های مختلف مطلب همه چیز درباره راه‌اندازی آرایشگاه در کانادا درباره آن‌ها صحبت کردیم. به خاطر داشته باشید که اگر هدفتان دریافت اقامت دائم کشور کانادا است باید روشی را برای نحوه سرمایه‌گذاری و راه‌اندازی آرایشگاه در کانادا انتخاب کنید که شما را زودتر و با هزینه کمتر به هدفتان برساند.
 
 
 • ارائه بیزینس پلن

تا اینجا شما باید بودجه کافی برای سرمایه‌گذاری در کشور کانادا را فراهم کرده باشید. در این مرحله نوبت نوشتن یک طرح تجاری یا بیزینس پلن است. بیزینس پلن باید کامل و جامع باشد و در آن به طور شفاف همه اهداف و استراتژی‌های تجاری و روش‌های کسب درآمد و تأمین سرمایه هم نوشته شده باشد. درباره تأمین سرمایه باید در نظر باشید که امکان استفاده از وام‌های بانکی کشور کانادا برای افرادی که اقامت دائم این کشور را ندارند، کاری غیرممکن است. بانک‌های این کشور فقط به کسانی وام می‌دهند که اعتبار یا کردیت بالایی داشته باشند. در ضمن با توجه به نرخ بهره وام‌های بانکی استفاده از این روش برای مهاجرت کار بسیار سخت و دشواری خواهد بود.
 
 
 • درخواست ویزای کار

پس از خرید یا راه اندازی یک بیزینس در کشور کانادا می‌توانید درخواست ویزای کار با ورک پرمیت بدهید. روش‌های مختلفی هم برای درخواست این نوع ویزا وجود دارد که تیم ویزموندو با توجه به پرونده مهاجرتی شما از سریع‌ترین و بهترین روش برای دریافت ویزای کار متقاضیان استفاده می‌کند. ویزای کار کشور کانادا را می‌توان به چند دسته تقسیم‌بندی کرد. به عنوان مثال ویزای کارآفرینی استانی، ویزای کار کارآفرینی c11، ویزای کار ICT و ویزای کاری LMIA از جمله روش‌هایی هستند که شما می‌توانید از طریق آن‌ها پرونده مهاجرت خود را تکمیل کنید. همانطور که مشاهده می‌کنید دانستن همه چیز درباره راه اندازی آرایشگاه در کانادا نیاز به دریافت مشاوره حرفه‌ای از مشاوران با تجربه دارد.
سفر به کشور کانادا برای شروع بیزینس
 
 • سفر به کشور کانادا برای شروع بیزینس

در این مرحله شرایط شما برای سفر به کشور کانادا فراهم شده و شما باید برای انجام سایر مراحل قانونی راه اندازی بیزینس خود باید وارد این کشور شوید. حضور شما در کشور کانادا برای انجام مراحل بعدی ضروری است. البته اگر یک نماینده قانونی در کشور کانادا داشته باشید؛ او می‌تواند قبل از حضور شما برخی از کارهای اولیه مانند خرید آرایشگاه یا انجام توافق‌های اولیه برای خرید یا اجاره ملک برای راه اندازی آرایشگاه را انجام بدهد.
 
 
 • درخواست اقامت دائم و کسب شهروندی کانادا

شما باید کسب‌وکار خود را به‌صورت فعال به مدت یک سال اداره کنید تا بتوانید درخواست اقامت دائم بدهید. آرایشگاه شما باید بتواند در طی این یک سال درآمد مناسبی کسب کند. البته که الزامی به سوددهی بالا در این مدت وجود ندارد و فقط کسب درآمد به ‌اندازه‌ پرداخت هزینه‌های جاری ضروری است. 
در این مرحله شما باید از یکی از برنامه‌های مهاجرتی برای کسب اقامت دائم کشور کانادا استفاده کنید. یکی از برنامه‌های بسیار خوب برای افراد فعال در زمینه آرایشگری، اکسپرس اینتری است. در این مرحله از راهنمای خرید و راه اندازی سالن زیبایی در کانادا شما باید بدانید که بعد از گذشت سه سال از حضورتان در کشور کانادا و انجام فعالیت در زمینه کسب‌وکارتان می‌توانید شهروندی کانادا را دریافت کنید. شما باید حداقل 1095 روز در کانادا زندگی کرده باشید تا بتوانید درخواست شهروندی بدهید.
 
 

راه اندازی آرایشگاه در کانادا با ویزموندو

حرفه آرایشگری یکی از مشاغل پردرآمد در کشور کانادا است. همان‌طور که در بخش‌های مختلف این مطلب با ‌عنوان همه چیز درباره راه‌اندازی آرایشگاه در کانادا صحبت کردیم؛ شما با خرید یا راه‌اندازی یک آرایشگاه در کشور کانادا می‌توانید به این کشور مهاجرت کنید. البته که دارا بودن برخی مدارک و داشتن بودجه کافی برای راه‌اندازی این حرفه نیز جزو ضروریات است. اگر به فکر مهاجرت از این طریق هستید، می‌توانید با تیم مهاجرتی ویزموندو در تماس باشید. ما با توجه به شرایطتان بهترین روش مهاجرتی را به شما پیشنهاد می‌کنیم و تا زمان دریافت ویزا همراهتان می‌مانیم.
 
 

سؤالات متداول

1-کدام یک از خدمات آرایشگری در کانادا پردرآمدتر هستند؟
بر اساس اطلاعات موجود، خدمات پوست، مو و ناخن در شهرهای مختلف کانادا طرفداران بیشتری دارند بنابراین درآمد شما به‌عنوان آرایشگر در این زمینه‌ها بیشتر خواهد بود.
2- آيا بدون دانش کافی در زبان انگلیسی هم می‌توان در آزمون صلاحیت آرایشگری کشور کانادا شرکت کرد؟
شما می‌توانید از یک همراه برای شرکت در آزمون صلاحیت شغل آرایشگری کمک بگیرید. البته این فرد نباید خودش آرایشگر باشد.
3-آيا می‌توان با تسهیلات دولتی در کشور کانادا آرایشگاه تأسیس کرد؟
دولت کانادا برنامه خاصی در خصوص سرمایه‌گذاری روی بیزینس‌های شخصی ندارد. با این حال اگر شما ساکن کشور کانادا هستید می‌توانید از وام‌ها و تسهیلات بانکی استفاده کنید که آن هم با توجه به نرخ بالای بهره کار چندان عاقلانه‌ای به نظر نمی‌رسد.
4-بهترین روش مهاجرتی برای یک آرایشگر حرفه‌ای چیست؟
 افرادی که دارای مهارت آرایشگری هستند می‌توانند از طریق برنامه اسکیل ورکر به این کشور مهاجرت کنند این برنامه برای شهروندان کشورهای خارجی که قصد کار در کشور کانادا را دارند راه اندازی شده است. در این برنامه شما بر اساس به توانمندی‌ها، سابقه کاری، سن، تحصیلات، مدرک زبان و… ارزیابی می‌شوید و در صورت کسب امتیاز بالا می‌توانید به این کشور مهاجرت کنید.
5-بازار کار آرایشگری در کدام شهرهای کشور کانادا بهتر است؟
آرایشگری یکی از مشاغل پرطرفدار در همه استان‌های کشور کانادا است. با این حال بازار کار این حرفه در استان‌هایی مانند کبک و انتاریو بیشتر از استان‌های دیگر است.
مطالب مرتبط
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *