موسسه مشاوره مهاجرتی و سرمایه گذاری آکو مهاجر ویرا (ثبت: ۵۴۳۴۷)

دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری آکو

همه چیز درباره راه اندازی باشگاه ورزشی در کانادا

همه چیز درباره راه اندازی باشگاه ورزشی در کانادا

راه اندازی باشگاه ورزشی در کانادا، یک فرصت هیجان‌انگیز و درآمدزا در کسب‌وکارهای ورزشی این کشور به شمار می‌رود. کانادا، با جمعیتی پویا و توجه بالای مردمش به‌سلامتی و تناسب‌اندام، زمینه‌ای مناسب برای فعالیت در حوزه باشگاه‌های بدنسازی را فراهم کرده است. هر مرحله از راه اندازی باشگاه، از فرایند انتخاب نام تجاری گرفته تا اخذ مجوزها و خرید تجهیزات حرفه‌ای، نیازمند دقت و برنامه‌ریزی درست و اصولی خواهد بود.
همه چیز درباره راه اندازی باشگاه ورزشی در کانادا
نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو
نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو

زمان مطالعه : 7 دقیقه

زمان مطالعه : 7 دقیقه

از آخرین اخبار مطلع شوید
فهرست مطالب

سودآورترین بیزینس‌ها برای مهاجران در کانادا

افزون‌بر اینکه کانادا از نظر تکنولوژی پیشرفته است، یکی از امن‌ترین کشورهای جهان نیز به شمار می‌رود. کانادا یکی از بهترین مکان‌ها در جهان برای تجارت و کار است. در آنجا طیف گسترده‌ای از فرصت‌های تجاری متنوع ارائه می‌شود که درآمدشان باورنکردنی است. در کانادا، شرکت‌های جدید تشویق می‌شوند و از مهاجران و مشاغل تحت مالکیت زنان حمایت ویژه‌ای می‌شود. موارد زیر، فرصت‌های شغلی با ظرفیت بالا در کانادا است که از درخواست‌های شهروندان بین‌المللی استقبال می‌کنند:

 • ساخت‌وساز
 • خدماتی از جمله راه اندازی
 • باشگاه ورزشی در کانادا
 • کشاورزی
 • خرده‌فروشی و عمده‌فروشی
 • آموزشی
 • حسابداری

 

نگاهی کلی به بیزینس باشگاه بدنسازی در کانادا

تنوع خدمات و فعالیت‌های ارائه‌شده، باشگاه‌های بدنسازی را به کانون جذابی تبدیل کرده است. این صنعت به تقاضای مداوم مصرف‌کنندگان و تمایل به فعالیت بدنی، به‌ویژه با افزایش سن جمعیت و توجه بیشتر به‌سلامتی وابسته خواهد بود. تمایل به تناسب‌اندام و حساسیت به مسائل بهداشتی باعث افزایش تقاضا برای مربیان شخصی می‌شود. تقاضای مداوم برای حفظ سلامتی و فعال ماندن، نقش مهمی در ایجاد یک بازار رقابتی ایفا می‌کند.

 

اقامت دائم کانادا با راه اندازی باشگاه بدنسازی در کانادا

 

اقامت دائم کانادا با راه اندازی باشگاه بدنسازی در کانادا

راه اندازی باشگاه ورزشی در کانادا نیازمند رعایت اصول و شرایط خاص خود است. در برخی موارد، برای شروع یک تجارت در این کشور، نیاز به دریافت مجوزها یا گواهینامه‌های مختلف دارید. الزامات مجوزهای کسب‌وکار در سطوح فدرال، استانی و شهری بسته به نوع فعالیت متغیر خواهد بود. اما برای راه اندازی باشگاه ورزشی در کانادا، عمدتا به مجوز شهرداری نیازی نیست. این قانون به‌طور عمده در شهر تورنتو اجرا می‌شود و ممکن است در سایر شهرها به توجه به الزامات خاص آن‌ها تغییر کند.

اگر قصد دارید ساختمان باشگاه خود را تخریب و بازسازی کنید یا ظاهر آن را تغییر دهید، باید مجوز ساختمانی و تخریبی اخذ کنید. اطلاعات دقیق در مورد شرایط و الزامات منطقه مورد نظر بستگی به شهری دارد که قصد دارید در آن، باشگاه خود راه‌‌اندازی کنید. به‌عنوان‌مثال، اگر قصد دارید بوفه یا بخشی برای ارائه مواد غذایی در باشگاه داشته باشید، نیاز به مجوزهای بهداشتی دارید. هر چهار مرحله‌ ثبت کسب‌وکار، ثبت مالیاتی، گرفتن مجوزهای شهرداری و اعمال استانداردهای بهداشتی، پیش از تاسیس باشگاه، اقداماتی لازم هستند.

 

شرایط خرید و راه اندازی باشگاه بدنسازی در کانادا

 • سرمایه حداقل موردنیاز برای راه اندازی باشگاه ورزشی در کانادا: ۱۰۰,۰۰۰ دلار کانادا
 • سود خالص: ۴۰,۰۰۰ دلار
 • هزینه اجاره فضا: ۳۰,۰۰۰ دلار
 • هزینه استخدام کارمندان: ۱۰,۰۰۰ دلار
 • هزینه تجهیزات ضروری: ۴۰,۰۰۰ دلار
 • مجوزهای لازم: اخذ مجوز تجارت، ثبت شماره تجاری، ثبت شرکت فدرال (تجارت)، مجوزهای مرتبط با مواد غذایی و نوشیدنی

 

 مراحل خرید و راه‌ اندازی باشگاه بدنسازی در کانادا

مراحل خرید و راه‌ اندازی باشگاه بدنسازی در کانادا

مراحل و هزینه های راه اندازی باشگاه بدنسازی در کانادا شامل:

 • با تیم ویزموندو مشورت کنید تا وضعیت شما برای خرید یا راه اندازی باشگاه ورزشی در کانادا را ارزیابی کند.
 • اگر شرایط لازم را داشته باشید، شروع کنید به جمع‌آوری اطلاعات در مورد صفر تا صد خرید باشگاه ورزشی در کانادا.
 • پس از انتخاب باشگاه ورزشی مورد نظر، با وکیل مهاجرتی‌تان قرارداد ببندید و روند قانونی را دنبال کنید.
 • وکیل مهاجرتی شما وارد مذاکره با فروشنده می‌شود و در صورت توافق، مبلغی از وجه تعیین‌شده را به حساب فروشنده واریز می‌کند.
 • برنامه کسب‌وکار و سند‌های مورد نیاز را برای درخواست ویزا به سفارت کانادا ارسال کنید. در صورت تایید درخواست ویزا، ویزای کار کانادا را دریافت خواهید کرد.
 • پس از ورود به کانادا، یک جلسه حضوری با فروشنده ترتیب دهید و همراه با وکیل خود در آن شرکت کنید. در صورت توافق نهایی، مابقی مبلغ تعیین‌شده در قرارداد را پرداخت کنید و سند‌های لازم را امضا نمایید. از این مرحله به بعد، مالکیت باشگاه ورزشی به¬طور کامل به شما تعلق خواهد گرفت.
 • در صورت لزوم، تجهیزات بیشتری را تهیه کنید. هنگام مذاکره با فروشنده باشگاه، تجهیزات موجود در آن، در قرارداد لیست می‌شود. اگر کافی باشد، نیازی به خرید تجهیزات جدید نخواهد بود. اما اگر قصد ارائه خدمات متفاوتی را دارید، ممکن است نیاز به خریدن تجهیزات جدید داشته باشید.

 

میانگین هزینه‌های خرید و راه اندازی باشگاه بدنسازی در استان‌های کانادا

هزینه راه اندازی باشگاه ورزشی در کانادا به‌دلیل استفاده از تجهیزات متفاوت برای تقویت ماهیچه‌ها و ساخت عضلات، در حالت کلی، متغیر است و می‌تواند از 50 هزار دلار تا بیش از 1 میلیون دلار متفاوت باشد. این هزینه به مساحت و امکانات باشگاه، همچنین منطقه‌ای که قصد ایجاد باشگاه در آن را دارید، بستگی خواهد داشت. حتی با 10 هزار دلار نیز، شما می‌توانید یک باشگاه ورزشی راه بیندازید، اما باید در نظر داشته باشید که با این مبلغ، احتمالا باشگاه شما با تجهیزاتی ابتدایی که برای بدنسازی مناسب نیست، ایجاد خواهد شد.

اگر قصد دارید باشگاهی با مساحتی بین 270 تا 370 متر مربع ایجاد کنید، برای خرید تجهیزات باید میان 30 تا 50 هزار دلار را در نظر بگیرید. این مبلغ، تنها برای خرید دستگاه‌های بدنسازی است. اگر می‌خواهید از حق رای یک برند اختصاصی بدنسازی در کانادا بهره‌مند شوید، باید میان 15 تا 30 هزار دلار هزینه داشته باشید. استفاده از مارک‌های تجاری معروف می‌تواند به رشد باشگاه شما کمک موثری کند. به‌طورکلی، هزینه‌‌های‌ راه اندازی باشگاه ورزشی در کانادا عبارت‌‌اند از:

نام هزینه
شرح هزینه
انتخاب مکان فیزیکی
برای خرید ممکن است تا 800 هزار دلار برای مالکیت کامل فضا هزینه شود.
خرید تجهیزات باشگاه
10 تا 50 هزار دلار
تبلیغات
حدود 5 هزار دلار
طراحی وب‌سایت
300 تا 700 دلار

این هزینه‌ها، به‌عنوان بخشی از هزینه‌های یک‌بارمصرف در نظر گرفته می‌شوند. برخی از آن‌ها شامل هزینه‌های مکرر و عموما ماهانه نیز می‌شوند. از جمله پرداخت حقوق کارکنان، هزینه‌های آب و برق، و هزینه‌های نگهداری و تعمیرات.

 

مزایا و معایب راه اندازی باشگاه بدنسازی در کانادا

 

مزایا و معایب راه اندازی باشگاه بدنسازی در کانادا

مزایا راه اندازی باشگاه ورزشی در کانادا:

 • فعالیت در کسب‌وکار باشگاه بدنسازی با تحرک بیشتری نسبت به سایر صنوف، همراه است. در اکثر روزها، شما با پیاده‌روی روی تردمیل، ورزش‌کردن و انجام امور تجاری و دیگر فعالیت‌ها، روز خود را خواهید گذراند. این می‌تواند تاثیر مثبتی بر سطح انرژی و سلامت شما داشته باشد.
 • در این بیزینس، ارجاعات، نقش مهمی در جذب و نگه‌داشتن مشتریان ایفا می‌کنند. ایجاد یک برنامه ارجاعات موثر می‌تواند مشتریان را ترغیب کند تا تجربیات و خدمات باشگاه شما را با دوستان خود به اشتراک بگذارند.
 • اگر از تعاملات انسانی لذت می‌برید، راه اندازی باشگاه ورزشی در کانادا برای شما مناسب است. زیرا شما هر روز با مشتریان یا کارمندانتان تعامل و ارتباطی مستقیم و نزدیک خواهید داشت.
 • بیزینس باشگاه بدنسازی، از یک مدل کسب‌وکار ساده بهره‌مند است که راه اندازی و مدیریت آن را آسان‌تر می‌سازد.


معایب راه اندازی باشگاه ورزشی در کانادا:

 • رقابت در عرصه باشگاه بدنسازی به‌شدت افزایش ‌یافته است. پساهمیت دارد که زمان کافی را صرف تجزیه‌وتحلیل بازار کنید و بفهمید که تقاضا برای خدمات شما در چه وضعیتی قرار دارد.
 • همه مسئولیت‌ها و تصمیمات بر عهده شما خواهد بود. این امر ممکن است گاهی اوقات در زندگی شخصی شما تاثیر بگذارد.

 

آمار و ارقام مرتبط با بیزینس باشگاه بدنسازی در کانادا

 • متوسط درآمد: ۲۸۲.۶ هزار دلار
 • درصد کسب‌وکارهای سودآور: ۶۱.۱٪
 • تعداد: ۹۳۰۳
 • در کانادا، ۹۳۰۳ باشگاه بدنسازی وجود دارد که با بیش از ۶.۱۸ میلیون عضو فعال، فعالیت می‌کنند. تقریبا ۱۶.۶۷ درصد از جمعیت کانادا عضو یک باشگاه بدنسازی یا تناسب‌اندام هستند. این صنعت از سال ۲۰۱۵ تا به امروز، به‌طور متوسط، ۴.۱ درصد رشد سالانه را تجربه کرده است.
 • ارزش صنعت تناسب‌اندام کانادا تاکنون به ۴.۴ میلیارد دلار آمریکا رسیده است. در سال ۲۰۲۱، رشد این صنعت ۸ درصد بود و برای حق عضویت در یک باشگاه بدنسازی در کانادا بین ۴۰ تا ۶۰ دلار شهریه اخذ می‌شد.

 

جدول مقایسه راه اندازی و خرید بیزینس در کانادا

شرح
راه اندازی بیزینس جدید
خرید بیزینس در کانادا
هزینه
بالای 50 هزار دلار
بالای 150 هزار دلار
سود احتمالی
بالا
متوسط
مدت فعالیت بیزینس قبل از اقدام برای اقامت دائم
حداقل 12 ماه
تعیین نشده
سختی بیزینس
دشوار
متوسط
شرایط برای کسب اقامت دائم
فعال‌بودن در کانادا داشتن دفتر تجاری داشتن حداقل یک نیروی کانادایی ۱۲ ماه فعالیت
داشتن حداقل 51 درصد از سهام فعال‌بودن شرکت داشتن حداقل یک کارمند کانادایی

انتخاب نام تجاری باشگاه بدنسازی در کانادا

 • مطمئن شوید که نام انتخابی شما، به‌خوبی محصولات یا خدمات ارائه‌شده توسط شما را بازتاب دهد تا مشتریان احتمالی به سردرگمی نخورند.
 • نام تجاری باید تاثیر مثبتی در ذهن مشتریان داشته باشد.
 • یک نام تجاری را انتخاب کنید که تلفظ آن آسان باشد و به‌راحتی در حافظه مردم، زود ‌یادآوری شود.
 • جهت جلوگیری از هرگونه سردرگمی یا مشکلات حقوقی، نام تجاری خود را بسیار منحصربه‌فرد و متمایز از دیگران انتخاب کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که نام تجاری انتخابی شما قبلا استفاده نشده باشد. این موضوع می‌تواند با بررسی منابعی مانند پایگاه‌ داده اسامی و علائم تجاری کانادا (Nuans) یا پایگاه‌ داده ثبت کسب‌وکار در کانادا انجام شود.
 • حتما نام تجاری باشگاه بدنسازی خود را در مراحل ابتدایی ثبت کنید تا از حقوق قانونی خود در استفاده از آن محافظت کنید.


با رعایت این نکات، نام تجاری شما می‌تواند یکی از عناصر کلیدی موفقیت راه اندازی باشگاه ورزشی در کانادا باشد.

مجوزهای لازم راه اندازی باشگاه بدنسازی در کانادا

مجوزهای لازم راه اندازی باشگاه بدنسازی در کانادا

باشگاه‌های ورزشی یا مراکز تناسب‌اندام موفق می‌توانند خدمات متنوعی داشته باشند. از یک مکان ساده برای وزنه‌زدن گرفته تا یک باشگاه گسترده که کلاس‌های ورزشی، رویدادهای اجتماعی، خدمات اسپا، غذا و کالاهای خرده‌فروشی و حتی خدمات بهداشتی ارائه می‌دهد. ارائه خدمات ویژه در باشگاه ورزشی شما می‌تواند بخش بزرگی از طرح کسب‌وکار شما باشد.

 • مجوز نگهداری از کودکان

اگر قصد دارید مهدکودک یا منطقه‌ای برای بازی ارائه دهید که والدین بتوانند فرزندان خود را در حین تمرین، رها کنند، باید الزامات مجوز ایالت خاص خود را بدانید.

 • مجوزهای فروشنده مواد غذایی و خرده‌فروشی

اگر قصد دارید کالاها یا خدمات مشمول مالیات را بفروشید، باید مجوز فروشنده را دریافت کنید که اغلب مجوز مالیات فروش یا گواهی مالیات بر فروش مرجع نامیده می‌شود. برای درخواست باید از قبل، شماره شناسایی کارفرما (EIN) کسب‌وکار خود را ایجاد کرده باشید. بسته به نحوه آنچه که سرو می‌کنید، ممکن است لازم باشد یک بازرسی بهداشتی توسط یک مقام محلی انجام گیرد و مجوز فروشنده مواد غذایی را نیز دریافت کنید.

 • مجوزهای اسپا و ماساژ

مانند محصولات مشمول مالیات، باید اطلاعات کسب کنید که آیا برای هرگونه خدمات اسپا و ماساژی که ارائه می‌دهید، به مجوز فروشنده عمومی در ایالت خود نیاز دارید یا نه. شما همچنین باید مطمئن شوید که به الزامات مجوز مربوط به خدمات ماساژ یا زیبایی که در ایالت شما تنظیم شده است، پایبند هستید.

 

مجوز برای خدمات مراقبت‌های بهداشتی

 • مجوز برای خدمات مراقبت‌های بهداشتی

راه اندازی باشگاه ورزشی در کانادا تماما در مورد کمک به مردم برای داشتن زندگی سالم است. همکاری با ارائه‌دهندگان خدمات بهداشتی می‌تواند یکی از خدمات طبیعی برای ارائه باشد. اگر فضایی را به ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی مانند متخصصین تغذیه یا فیزیوتراپیست‌ها اجاره می‌دهید یا آن‌ها را به کار می‌گیرید، ممکن است مسئولیت اطمینان از معتبربودن گواهینامه‌ها و مجوزهای آن‌ها را بر عهده شما باشد. سپس مطمئن شوید که آیا این خدمات بر اعمال مقررات HIPAA بر کسب‌وکار شما تاثیر می‌گذارد یا خیر.

 • مقررات استخر و استحمام

برخی از دولت‌های ایالتی و محلی، الزامات مجوز خاصی برای استخرها دارند. برخی از مکان‌ها حتی برای کسب‌وکارهای دارای دوش یا بدون امکانات دوش، الزامات مجوز متفاوتی دارند. اگر دوش یا استخر در محل دارید، باید قوانین ایالت و شهرداری خود را بررسی کنید.

 • مجوز موسیقی

احتمالا هرگز به یک باشگاه ورزشی ساکت نرفته‌اید. ازآنجایی‌که موسیقی باعث حرکت ورزشکاران می‌شود، باید اطمینان حاصل کنید که حق نسخه‌برداری موسیقی را نقض نمی‌کنید. اغلب، ساده‌ترین راه برای یک باشگاه برای رسیدگی به مجوزهای موسیقی، دریافت مجوز کلی از یک سازمان حقوق اجرا (PRO)، مانند انجمن آهنگ‌سازان، نویسندگان و ناشران کانادا (ASCAP) یا Broadcast Music Inc. (BMI) است.

 • نیازهای مستمر مجوز

حتما از تاریخ انقضای مجوزها مطلع باشید، زیرا ممکن است برخی‌شان نیاز به تمدید داشته باشند. اگر اجازه دهید برخی از آن‌ها منقضی شوند، مشمول جریمه یا مجبور به درخواست مجدد خواهید شد که می‌تواند فرایندی دشوارتر از تمدید داشته باشد. هنگامی که کسب‌وکار شما باز شد، اگر قصد ساختن، بازسازی یا اضافه‌کردن خدمات را دارید، حتما نیازهای مجوز را دوباره بررسی کنید.

برای اطمینان از به‌روزبودن شرایط کسب‌وکارتان برای راه اندازی باشگاه ورزشی در کانادا، می‌توانید به یک انجمن حرفه‌ای یا اشتراکی در یک مجله تجاری بپیوندید. اگر مطمئن نیستید که آیا الزامات قانونی برای مجوز کسب‌وکار باشگاه بدنسازی خود را برآورده می‌کنید یا خیر، می‌توانید با یک مشاور حقوقی حرفه‌ای مشورت کنید.

 

استراتژی رشد و ایده‌های جدید در راه اندازی باشگاه بدنسازی در کانادا

 

استراتژی رشد و ایده‌های جدید در راه اندازی باشگاه بدنسازی در کانادا

راه اندازی باشگاه ورزشی در کانادا، امکاناتی برای کسب درآمدی قابل‌توجه فراهم می‌کند. زیرا همیشه، نیاز به تناسب اندام، مهم تلقی می‌شود.

 • انتخاب مدل کسب‌وکار مناسب

یکی از چالش‌هایی که در حوزه راه اندازی باشگاه ورزشی در کانادا با آن روبرو می‌شوند، انواع بی‌شمار مدل‌های کسب‌وکار است. شما باید یک مدل را برگزینید. اما این انتخاب معمولا به دلیل عدم آشنایی با سلیقه و ترجیحات محلی، مشکلاتی ایجاد می‌کند. انتخاب تجهیزات مناسب، بسیار حیاتی است. زیرا تاثیر مستقیمی بر جذب مشتریان خواهد داشت اما نقصان در این زمینه می‌تواند منجر به هدررفتن منابع گردد.

 • کسب درآمد از این بیزینس

راه اندازی باشگاه ورزشی در کانادا می‌تواند حدود ۷۰,۰۰۰ دلار، باتوجه به ‌اندازه باشگاه (بزرگی و کوچکی باشگاه)، هزینه داشته باشد. اطلاعات، حاکی از این است که پس از افتتاح، درآمدی که از حق عضویت به دست می‌آید، تنها برای پوشش هزینه‌های اجاره، برق، بیمه و تجهیزات کافی خواهد بود.

 • شبکه‌سازی با سایر صاحبان کسب‌وکار

در راستای راه اندازی باشگاه ورزشی در کانادا، ارتباط با سایر صاحبان کسب‌وکارها در همان حوزه، از اهمیت بسزایی برخوردار خواهد بود. هر کسب‌وکاری به‌تنهایی، یک جزیره نیست. در کانادا، به‌خصوص در طول زمستان که آب‌وهوا بسیار سرد است، افراد به‌‌دلیل شرایط آب‌وهوایی، برای انجام فعالیت‌های اجتماعی بیرون نمی‌آیند. لذا نیاز خواهید داشت تا با جستجوی آنلاین، علاقه‌مندان به ورزش را در اطراف منطقه باشگاه، شناسایی کنید. معمولا اولین جلسه مشترک می‌تواند دشوار باشد، اما همکاری و اشتراک ایده‌ها بهتر از یک معامله با درآمد پایین خواهد بود.

 • پیداکردن مکان مناسب

لوکیشن مناسب در راه اندازی باشگاه ورزشی در کانادا بسیار اهمیت دارد. شما باید بدانید که کجا کسب‌وکار خود را راه‌اندازی کنید تا فرصت خوبی برای کسب درآمد داشته باشید. ممکن است منطقی نباشد که باشگاه خود را در منطقه‌ای تاسیس کنید که باشگاه بدنسازی دیگری وجود داشته باشد، به‌ویژه اگر اندازه‌اش بزرگ‌تر باشد یا قبلا محبوب شده باشد. این کسب‌وکار شبیه به فروشگاه‌های مواد غذایی نیست که همیشه و در هر جایی مشتری دارند. همچنین باید اطمینان حاصل کنید که در مکانی قرار دارید که مشتریان هدف، به‌راحتی به شما دسترسی دارند.

 

امکانات و تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی باشگاه بدنسازی در کانادا

 

امکانات و تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی باشگاه بدنسازی در کانادا

یکی از مهم‌ترین بخش‌های کار شما برای راه اندازی باشگاه ورزشی در کانادا، پس از مشخص‌شدن مکان باشگاه، به تجهیزات تعلق دارد. بسته به نوع کاربری باشگاه شما، تجهیزات مورد نیاز و سرمایه اولیه نیز متفاوت خواهد بود. به‌عنوان‌مثال، دستگاه‌های مختلفی که قرار است در اختیار مشتریان شما قرار بگیرند، قیمت‌های متفاوتی دارند و می‌تواند تاثیر زیادی در هزینه‌های اولیه داشته باشد. به‌عنوان‌مثال، می‌توان به تردمیل، دوچرخه ثابت، وزنه، پرس سینه و… اشاره کرد.

همچنین متناسب با اینکه آیا تمام باشگاه شما سرپوشیده است یا بخشی از آن سرپوشیده و بخشی دیگر در فضای آزاد، تجهیزات مورد نیاز و هزینه آن‌ها نیز تغییر می‌کند. بنابراین باید از همان ابتدا برنامه‌ریزی کنید. در مورد تجهیزات، ممکن است آسان‌تر باشد که به‌جای راه اندازی باشگاه ورزشی در کانادا از مرحله صفر، به دنبال خرید یک باشگاه آماده یا گرفتن نمایندگی از یک برند معتبر باشید تا دردسر کمتری داشته باشید. هرچند در این شرایط هم هزینه‌هایی مانند هزینه‌های تعمیر تجهیزات قدیمی و نگه‌داری آن‌ها وجود دارد که باید موردتوجه قرار بگیرند.

 

بهترین شهرها برای راه اندازی باشگاه بدنسازی در کانادا

 

بهترین شهرها برای راه اندازی باشگاه بدنسازی در کانادا

با پیشروی صنعت باشگاه‌های بدنسازی و دیگر مجتمع‌های تناسب‌اندام در کانادا، پیش‌بینی می‌شود که این صنعت از سال 2021 تا 2026 رشد قابل‌توجهی را تجربه کند. این امر یک چشم‌انداز امیدبخش برای افرادی است که قصد دارند در ماه‌ها یا سال‌های آینده باشگاه ورزشی خود را در این کشورها راه‌‌اندازی کنند.
هرچند نمی‌توان با دقت اظهار کرد که کدام یک از شهرها برای ایجاد راه اندازی باشگاه ورزشی در کانادا مناسب‌تر است، اما احتمال موفقیت در شهرهای پر جمعیت و با فعالیت‌های زیاد بیشتر از مناطق ساکت خواهد بود. واقعیت این است که مکان فیزیکی باشگاه شما می‌تواند تعیین‌کننده موفقیت یا شکست کسب‌وکار شما باشد. بنابراین، موقعیت مکانی شما از هر چیز دیگری بر روی پیشرفت باشگاه تاثیرگذار خواهد بود.

 

شرایط مربی‌ها برای راه اندازی باشگاه بدنسازی در کانادا

در مورد مربیان باشگاه، نیازی نیست که در ابتدا حتما از مربیان حرفه‌ای با مجوزهای خاص استفاده کنید، اگرچه در صورت امکان، اعتبار بیشتری به باشگاه شما می‌دهد و مشتریان بیشتری را هم جذب خواهید کرد. در بسیاری از باشگاه‌های تازه‌کار، مدیران از افراد حرفه‌ای همان باشگاه که سالیان سال در آن کار می‌کرده‌اند، استفاده می‌کنند.
البته مهم است که برای اخذ گواهینامه مربیگری برای این افراد اقدام کنید. برای گرفتن گواهینامه مربیگری در کانادا باید با دفتر AO تماس بگیرید تا از جزئیات اطلاع پیدا کنید. همچنین بهتر است مربیان شما همیشه عضو این دفتر باشند تا از پیشرفت‌های سال‌به‌سال مربیگری آگاه شوند و مسائل مربوط به بیمه نیز مشخص باشد.

 

امکان جذب سرمایه برای خرید یا راه اندازی باشگاه بدنسازی در کانادا

 

امکان جذب سرمایه برای خرید یا راه اندازی باشگاه بدنسازی در کانادا

شما می‌توانید همانند هر تجارت دیگری، برای خرید و راه اندازی باشگاه ورزشی در کانادا، سرمایه جذب کنید. اما این امر به ‌شرطی امکان‌پذیر خواهد بود که شما چندین سال در کانادا زندگی کرده باشید و با تمام قوانین و همچنین افرادی که تمایل به چنین سرمایه‌گذاری‌هایی دارند، آشنا شده باشید. برای افراد مهاجری که قصد دارند با شروع یک کسب‌وکار زندگی خود را در این کشور آغاز کنند، مناسب است که سرمایه اولیه از خودشان باشد تا بدون مشکل مالی، کسب‌وکار خود را در کانادا راه‌اندازی کنند.

پس از راه اندازی باشگاه ورزشی در کانادا، در طول سال‌های فعالیت می‌توانید برای توسعه باشگاه، از جذب سرمایه یا وام‌های تجاری نیز استفاده کنید. در این زمان، می‌توانید اطلاعات مورد نیاز را درباره باشگاه‌های خدماتی مختلف و کسب‌وکارهای مربوطه، جمع‌آوری کنید و از آن‌ها بخواهید که از باشگاه شما حمایت کنند.

از دیگر پروژه‌های جمع‌آوری کمک‌های مالی که بسیاری از باشگاه‌های کانادا در حال حاضر از آن‌ها استفاده می‌کنند، می‌توان به قرعه‌کشی‌ها، برگزاری مسابقات ورزشی مختلف، نمایش‌های رقص‌های متفاوت و… اشاره کرد. همچنین برخی از شرکت‌های مرتبطی که می‌خواهند محصولات خود را با کمک مسابقات جاده‌ای تبلیغ کنند، با باشگاه‌های محلی همکاری دارند. اگر بازاریابان خوبی داشته باشید، می‌توانید با همکاری این شرکت‌ها سرمایه خوبی جذب کنید.

 

جمع‌بندی

با وجود چالش‌های زیاد موجود در مسیر راه اندازی باشگاه ورزشی در کانادا، دستیابی به موفقیت و شناخته‌شدن در عرصه ورزش و تناسب‌اندام در کانادا امکان‌پذیر است. توجه به اهمیت هر جنبه از کسب‌وکار باشگاه بدنسازی، از انتخاب موقعیت مناسب گرفته تا ارائه خدمات حرفه‌ای و جلب مشتریان، می‌تواند به تاسیس یک مجموعه موفق و پرآوازه کمک کند.

 

سوالات متداول

1. چه گام‌هایی برای خرید و راه اندازی باشگاه بدنسازی در کانادا باید انجام داد؟
ابتدا باید موقعیت مکانی مناسب را انتخاب کرده و مجوزهای مورد نیاز را از مقامات محلی و شهرداری دریافت کنید.
2. آیا برای راه‌‌اندازی باشگاه بدنسازی، نیاز به مربیان حرفه‌ای با مجوزهای خاص است؟
در ابتدا، می‌توانید از مربیان بدنسازی بدون مجوزهای خاص استفاده کنید. اما بهتر است در طول زمان و پس از ثابت‌شدن باشگاه، مربیان خود را برای اخذ گواهینامه مربیگری ترغیب کنید.
3. چگونه می‌توانم سرمایه جذب کنم و به توسعه باشگاه بدنسازی ادامه دهم؟
پس از راه‌اندازی، می‌توانید از مسابقات، قرعه‌کشی‌ها، و نمایش‌های ورزشی برای جذب سرمایه استفاده کنید.

مطالب مرتبط
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *