موسسه مشاوره مهاجرتی و سرمایه گذاری آکو مهاجر ویرا (ثبت: ۵۴۳۴۷)
دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری آکو
راه اندازی مزون و بوتیک در کانادا

راه اندازی مزون و بوتیک در کانادا

راه اندازی مزون در کانادا از راه‌های مطمئن برای دریافت اقامت دایم در این کشور است که در صورت داشتن سرمایه کافی به راحتی می‌توانید از این طریق به کشور کانادا مهاجرت کنید.‌ البته اخذ ویزا از این طریق چالش‌هایی هم پیش‌رو دارد که با کمک گرفتن از وکلای مهاجرتی مجرب مانند وکلای مهاجرتی موسسه ویزموندو می‌توانید در مدت زمان کوتاهی این چالش‌ها را پشت ‌سر بگذارید و با توجه به سرمایه در دسترس خود در این کشور به درآمد عالی برسید.
راه اندازی مزون و بوتیک در کانادا
نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو
نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو

زمان مطالعه : 7 دقیقه

زمان مطالعه : 5 دقیقه

از آخرین اخبار مطلع شوید
فهرست مطالب

مهاجرت به کانادا از طریق راه اندازی فروشگاه لباس در کانادا

راه اندازی بوتیک در کانادا و هر نوع بیزنس دیگری یکی از راه‌های تضمینی و کم دردسر برای مهاجرت به کشور کاناداست؛ ازاین‌رو افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند بر اساس بودجه خود تصمیم به راه اندازی فروشگاه لباس در کانادا با توجه به بودجه در دسترس خود می‌گیرند.‌ مهاجرت از این طریق نیاز به مدارک و شرایط خاصی دارد.

از سوی دیگر از آنجایی که تنها هدف شما دریافت ویزای اقامت دائم نیست و قصد دارید در این کشور به یک شغل پر‌درآمد هم برسید، باید اطلاعات زیادی در خصوص بهترین شهرها و مراکز برای تاسیس فروشگاه لباس، محلاتی که فروشگاه لباس برای آنها اشباع شده و … را داشته باشید. اصولاً تحقیق در مورد تمام شهرها، مراکز و محلات کانادا کار ساده‌ای نیست و بسیاری اوقات به نتیجه قطعی نمی‌رسید.

بهترین کار مشورت با وکلای مهاجرتی ویزموندو است که با آگاهی از بازار این بیزنس در نقاط مختلف کانادا بهترین راهنمایی را به شما خواهد داد تا بیزنس پر‌رونق و موفقی را در این کشور ایجاد کنید؛ همچنین مشاورین موسسه مهاجرتی ما در تمام مراحل اخذ ویزا و اخذ مجوز در کنار شما هستند تا در کمترین زمان و با کمترین هزینه یک بوتیک یا مزون در این کشور مهاجر‌پذیر راه‌اندازی کنید.

 

شرایط راه اندازی فروشگاه لباس و مزون در کانادا

 

شرایط راه اندازی فروشگاه لباس و مزون در کانادا

اگر به عنوان یک سرمایه‌گذار خارجی قصد راه اندازی مزون در کانادا را دارید، باید از شرایطی که توسط سازمان مهاجرت این کشور تعیین شده برخوردار باشید، در صورت داشتن شرایط اگر قصد راه‌اندازی بیزنس کوچک را دارید، باید بیزینس خود را در سطح منطقه‌ای ثبت کنید. ولی افرادی که قصد تاسیس بیزنس های بزرگ را دارند، باید کسب‌و‌کار خود را در سطح فدرال ثبت کنند.‌ به طور کلی پیش از هر گونه اقدامی برای ثبت بیزنس ابتدا شرایط را بررسی کنید. شرایط راه‌اندازی مزون و بوتیک در کانادا برای مهاجرین عبارتند از:

 • دریافت مجوز‌های ساخت‌وساز برای ساخت فروشگاه جدید یا بازسازی فروشگاه‌های موجود
 • اخذ گواهی ایمنی آتش‌نشانی در زمان راه‌اندازی فروشگاه پوشاک
 • اخذ مجوزهای واردات در صورت فروش محصولات وارداتی برای فروش در بازار داخلی
 • دریافت مجوزهای لازم با توجه به نوع و دسته‌بندی
 • محصولات عرضه شده در فروشگاه

 

مراحل اصلی راه اندازی و خرید مزون در کانادا

اگر مایل به انجام شغل خیاطی در کانادا و راه‌اندازی یک مزون هستید، باید پیش از هرگونه اقدامی با مراحل تاسیس مزون آشنا باشید، بودجه مورد نیاز برای هر یک از این مراحل را به طور شفاف روشن کنید، سپس برای اخذ اقامت دایم از طریق راه اندازی بوتیک در کانادا تلاش کنید.

البته در صورت درخواست مشاوره نزد وکلای مهاجرتی موسسه ویزموندو وکلای ما تمام این مراحل را به طور کامل و جامع برای شما شرح می‌دهند و مطابق با شرایط شما راه‌های آسانی برای طی کردن مراحل پیش‌روی شما می‌گذارند. مراحل راه اندازی فروشگاه لباس در کانادا بدین شرح است:

 

 • تعیین بودجه

نخستین گام برای راه‌اندازی هرگونه سرمایه‌گذاری تعیین بودجه است. با این کار متناسب با میزان سرمایه خود در مورد متراژ، نوع محصول، محله فروشگاه و … تصمیم‌گیری کرده و تصمیم خود را بدون هیچ‌گونه مشکلی عملی می‌کنید.

 • اخذ پیش تایید برای وام تاسیس فروشگاه

در صورتی‌که بودجه شما برای راه‌اندازی ملک در این کشور کافی نیست می‌توانید از تسهیلات بانکی همانند وام کمک بگیرید‌. البته برای دریافت وام باید تاییدیه‌های لازم را اخذ کنید.

 • یافتن ملک

مرحله بعدی در تأسیس یک فروشگاه کوچک یا بزرگ در این کشور، یافتن ملک مورد نظر متناسب با بیزینس و سرمایه شما است. برای اینکار از مشاورین املاک کمک بگیرید تا با بررسی شرایط شما ملک مورد نظر را پیدا کرده و پس از تایید شما با مالکین فروشگاه برای خرید یا اجاره در مورد قیمت آن مذاکره کنند.

مشاورین املاک به شما در خرید یا اجاره ملک مد‌نظرتان کمک زیادی خواهند کرد. ترجیحا تمام ملک‌های پیشنهادی را حضوری بازدید کنید و پیش از خرید یا اجازه آن را کاملا بررسی کرده تا مطمئن شوید که نیاز به بازسازی ندارد. همچنین سیستم‌های گرمایشی، سرمایشی، برق‌کشی، لوله‌کشی و ..‌. را هم برای اطمینان از عدم ایراد بررسی کنید. در صورت نیاز به بازسازی یا وجود ایراد در تاسیسات فروشگاه، فروشنده باید در قیمت خود تجدید نظر کند.

در نهایت پس از اینکه توافقات میان قیمت صورت گرفت خرید خود را نهایی کنید. قراداد خرید یا اجاره ملک باید دارای امضای طرفین معامله و رسید واریز مبلغ مورد توافق به حساب مالک سابق باشد.‌

 • انتخاب نام

در این مرحله باید متناسب با قوانین تعیین نام بیزینس در کانادا یک نام برای فروشگاه خود انتخاب کنید. این قوانین از ایالتی به ایالت دیگر متغیر است و باید برای اینکه با نام درخواستی شما موافقت شود از قوانین آن اطلاع داشته باشید. مشاورین موسسه ویزموندو به شما در انتخاب نام فروشگاه لباس و مزون در کانادا راهنمایی‌های لازم را خواهند داد.‌

 • اخذ مجوزهای لازم

برای راه‌ اندازی بوتیک در کانادا باید از نهاد‌های مختلف مانند شهرداری، فدرال، آتش‌نشانی و … مجوزهای لازم را دریافت کنید.

 

 • دکوراسیون و چیدمان مغازه

در نهایت پس از دریافت مجوزهای لازم نوبت به چیدمان و دکوراسیون مزون لباس می‌رسد. در این کار باید وسواس زیادی به خرج دهید؛ زیرا دکوراسیون نقش زیادی در جذب مشتری و بازاریابی فروشگاه تازه تاسیس شما دارد.

 

هزینه راه اندازی و خرید فروشگاه لباس در کانادا

یکی از مهمترین سوال‌هایی که پیرامون راه اندازی مزون لباس در کانادا مطرح می‌شود، میزان هزینه مورد نیاز برای ایجاد این بیزنس است. هزینه راه اندازی در این کشور برای مهاجرین به عوامل مختلفی بستگی دارد. در زمان اقدام برای این کار باید هزینه‌های گوناگونی را به نهادهای مختلف برای صدور مجوز پرداخت کنید و هزینه فقط شامل اجاره یا خرید ملک و کالا‌ها نمی‌شود‌. به طور کلی هزینه تاسیس فروشگاه لباس در این کشور شامل موارد زیر می‌شود:

 • هزینه کل برای ثبت بیزینس معادل ۷۵۰ دلار کانادا است.
 • هزینه‌های دریافت جوازهای مختلف مانند پروانه کسب‌و‌کار و پروانه بهداشت، تاییدیه آتش‌نشانی، جواز کنترل آلودگی آب و هوا، خرید نرم افزارهای مالی مانند اپلیکیشن خرده‌فروشی، اپلیکیشن حقوق و دستمزد حدود 15300 دلار کانادا است.
 • از دیگر هزینه‌های راه اندازی این بیزنس مربوط تبلیغات و بازاریابی بوده که حدود ۳۵۸۰ دلار برآورد شده است.
 • هزینه استخدام مشاور بیزنس هم برابر با ۲۵۰۰ دلار کانادا است.
 • هزینه انواع بیمه مانند بیمه مسئولیت عمومی، سرقت، غرامت کارگران و تلفات جانی نیز معادل ۳۰۴۰۰ دلار تخمین زده شده است.
 • هزینه اجاره ملک برای راه‌اندازی فروشگاه لباس در این کشور در مرکز فروش عالی و شلوغ حدود ۲۰۰۰۰۰ دلار است.
 • هزینه بازسازی تاسیسات و دکوراسیون معادل ۱۰۰۰۰۰ دلار است.
 • هزینه حقوق کارکنان برای سه ماه اول و پرداخت قبوض معادل ۶۰۰۰۰ دلار است.
 • هزینه تامین کالاها و محصولات جانبی نگهدارنده و به نمایش درآوردن کالاها مانند مانکن، گیره لباس، رگال و … حدود ۲۰۰۰۰۰ دلار است.
 • برای تجهیزاتی مانند صندوق، امنیت، تهویه، مبلمان، کامپیوتر، صفحه نمایش و … باید حدود ۲۷۷۵۰ دلار کانادا خرج کنید.
 • سایر هزینه‌ها مانند نصب دوربین مدار بسته، ساخت وب سایت، جشن تاسیس فروشگاه و متفرقه را هم در نظر بگیرید که هر یک حدود ۶۰۰ دلار برآورد شده است.

 

بهترین شهرهای کانادا برای خرید فروشگاه یا مزون

بهترین شهرهای کانادا برای خرید فروشگاه یا مزون

کانادا کشور بسیار وسیعی است که شهرهای بسیار جذابی با مراکز خرید بسیار پر رونق و متنوعی برای شهروندان و توریست‌‌ها دارد. اگر قصد راه اندازی بوتیک در کانادا را دارید باید علاوه بر توجه به رونق شهر به عوامل دیگر چون فرصت‌های شغلی، هزینه زندگی، شرایط خود و …. توجه کنید. مشاورین موسسه ویزموندو با توجه به شرایط‌تان بهترین شهرهای تجاری کانادا را به شما پیشنهاد می‌دهند تا در این شهر‌ها به در آمد خوبی برسید، سرمایه شما رشد چشمگیری کند و با آرامش و امنیت کامل سکونت کنید. بهترین شهرهای کانادا برای راه اندازی فروشگاه پوشاک در این کشور عبارتند از:

تورنتو: تورنتو بزرگ‌ترین و معروف‌ترین شهر تجاری و فرهنگی کاناداست. در این شهر جمعیت زیادی با فرهنگ‌های گوناگون زندگی می‌کنند و در نقاط مختلف آن ما شاهد زندگی پر جنب‌و‌جوش مردم و رونق اقتصادی هستیم.

ونکور: ونکور از شهرهای توریستی کاناداست که آب و هوای بسیار معتدل و طبیعت بسیار زیبا و منحصر به فردی دارد، این شهر ساحلی بوده و هر ساله مقصد بسیاری از تروریست‌های داخلی و خارجی است.

مونترال: شهر مونترال در ایالت کبک از شهرهایی است که در آن به دو زبان فرانسوی و انگلیسی صحبت می‌شود که این نشان‌دهنده فرهنگ و پیشینه غنی ساکنین این شهر است. شهر مونترال محلی برای برگزاری فستیوال‌های هنری و موسیقی است و بازار آن رونق بسیار عالی دارد.‌

کلگری: از دیگر شهرهای تجاری و پر رونق کانادا شهر کلگری است که در جوار کوه راکی واقع شده و جاذبه‌های تفریحی و گردشگری فراوانی دارد. در این شهر شاهد جنب‌و‌جوش بسیار و اقتصاد پویا هستیم.

اتاتوا: شهر اتاوا پایتخت کشور کانادا بوده که قطعا رونق بسیار بالایی دارد و همچنین با سکونت در این شهر از امکانات و سطح بالای زندگی بهره‌مند می‌شوید.

 

درآمد فروش و طراحی لباس در مزون های کانادا

میزان درآمد از راه‌ اندازی بوتیک در کانادا به شرایط مختلفی بستگی دارد که از میان این شرایط عواملی مثل نوع لباس، بازار هدف، نحوه بازاریابی بیشتر از سایر شرایط بر میزان درآمد تأثیر می‌گذارند. در ادامه به طور مفصل هر یک از این عوامل را شرح داده‌ایم:

 • نوع لباس

نوع لباسی که در مزون یا فروشگاه عرضه می‌کنید، تاثیر زیادی در میزان درآمد شما دارد. برای مثال فروش لباس‌های برند و گران‌قیمت سود بیشتری را نسبت به فروش لباس‌های معمولی و ارزان قیمت نصیب شما خواهد کرد.

 • بازار هدف

بازار هدف از دیگر عوامل تاثیرگذار بر میزان درآمد در کشور کانادا است. ابتدا نوع فعالیت خود را مشخص کنید؛ اینکه آیا قصد فروش یا طراحی لباس‌های مقرون به صرفه را دارید یا به دنبال فروش لباسهای لوکس و مجلل هستید.

 • کیفیت لباس

در صورتی‌که در فروشگاه لباس‌هایی با متریال و دوخت با‌کیفیت را عرضه کنید، قطعا درآمد خوبی را کسب خواهید کرد.

 • استراتژی بازاریابی

یکی از عوامل مهم در فروش زیاد و در نتیجه درآمد بالا نحوه بازاریابی محصولات است. در صورتی‌که استراتژی بازاریابی درستی را انتخاب کنید، مشتریان بسیاری جذب فروشگاه شما می‌شوند و به شما وفادار می‌مانند. همانگونه که متوجه شدید کسب درآمد در این بیزنس به عوامل مختلفی بستگی دارد.

به طور کلی میزان درآمد بوتیک و مزون لباس در این کشور حدود چند هزار تا چند صد هزار دلار متفاوت است. برای اینکه به درآمد بالایی برسید به خوبی تمام جوانب آن را بررسی کنید تا یک کسب‌و‌کار رو به رشد پس از مهاجرت را برای رفاه خود و خانواده‌تان ایجاد کنید.

 

مدارک لازم برای راه اندازی یا خرید مزون و فروشگاه لباس در کانادا

برای تاسیس فروشگاه لباس در کشور کانادا باید تمامی مدارک زیر را در اختیار داشته باشید و به نهادهای مربوطه تحویل دهید. مدارک فوق عبارتند از:

 • مجوز ایجاد مالکیت انحصاری
 • شماره‌های مالیاتی
 • ثبت‌نام تجاری
 • مدارک ثبت‌نام
 • مجوزهای اخذ شده مانند مجوز آتش‌نشانی، واردات کالا و غیره

 

با کدام نوع ویزا برای خرید فروشگاه لباس یا مزون در کانادا اقدام کنیم؟

یکی از پرسش‌های رایج افرادی که قصد راه اندازی مزون در کانادا را دارند، این پرسش بوده که با چه ویزایی برای راه اندازی فروشگاه لباس در کانادا اقدام کنیم؟ قطعا برای اینکار باید ویزای تجاری یا سرمایه‌گذاری داشته باشید، این ویزا در انواع مختلفی برای سرمایه‌گذاران خارجی وجود دارد. انواع ویزای سرمایه‌گذاری عبارتند از:

 

 • ویزای استارت آپ

افراد کارآفرینی که قصد راه اندازی یک بیزنس جدید در این کشور را دارند، باید از طریق این ویزا اقدام کنند. برای اخذ این ویزا باید یک ایده تجاری پشتیبانی شده توسط یک سازمان معین در کانادا داشته باشید؛ از این‌رو همه قادر به دریافت این ویزا نیستند.‌

 • ویزا برنامه افراد خوداشتغال

اشخاص خود اشتغالی که در زمینه‌های مختلف فرهنگی، ورزشی، کشاورزی و … فعالیت می‌کنند، می‌توانند از طریق این ویزا اقدام کنند.‌ برای دریافت این ویزا باید مفید بودن و کمک‌رسانی خود را در این زمینه به دولت کانادا اثبات کنید.

 • ویزای سرمایه‌گذاری

ویزای سرمایه‌گذاری برای اشخاصی است که قصد سرمایه‌گذاری در این کشور را دارند و یکی از روش‌های سرمایه‌گذاری در کشور کانادا راه‌اندازی بوتیک است. برای اخذ این ویزا باید توان مالی خود معادل ۲ میلیون دلار کانادا را اثبات کنید و باید حدود 2/1 میلیون دلار را برای تاسیس فروشگاه در این کشور هزینه کنید.

یا توجه به اینکه ویزاهای مختلفی برای راه اندازی مزون در کانادا وجود دارد، برای اینکه از بهترین و مقرون به صرفه‌ترین راه اقامت دایم این کشور را کسب کنید، از مشاورین موسسه مهاجرتی ویزموندو کمک بگیرید. مشاورین ما ضمن معرفی بهترین ویزای سرمایه‌گذاری به شما در اخذ این ویزا در مدت زمانی کوتاه کمک خواهند کرد.

 

شرایط اخذ PR با راه اندازی فروشگاه لباس در کانادا

برای دریافت اقامت دائم یا PR در کشور کانادا در صورت داشتن شرایط لازم می‌توانید از ویزای استارتاپ اقدام کنید. این ویزا به افرادی با شرایط زیر اعطا می‌شود:

 • بیزنس افراد باید توسط یک سازمان تعیین شده تحت پوشش مانند انکوباتور کسب‌و‌کار یا گروه سرمایه‌گذاری فرشته قرار بگیرد.‌ این نهادها یک نامه‌ی حمایتی برای شما ارسال می‌کنند که باید تقاضای خود را در آن بنویسید تا در صورت تایید و پشتیبانی شدن توسط یکی از این سازمان‌ها ویزای اقامت دایم را دریافت و کسب‌و‌کار خود را راه‌اندازی کنید.‌
 • برای دریافت این ویزا باید کاملا بر زبان مسلط باشید و در آزمون زبان فرانسوی یا انگلیسی نمره مورد قبول را کسب کرده باشید. برای کسب این نمره باید مهارت کاملی در صحبت کردن، شنیدن، خواندن و نوشتن داشته باشید.
 • برای اخذ اقامت دائم از طریق این ویزا باید از تمکن مالی برخوردار باشید. میزان سرمایه با توجه به تعداد اعضای خانواده متغیر است.
 • برای راه اندازی مزون در کانادا باید شرایطی مانند عدم سابقه کیفری، مشکلات سلامتی را داشته باشید.

 

در صورتی‌که اغلب این شرایط را دارا هستید، می‌توانید از طریق ویزای استارتاپ برای اخذ اقامت در این کشور اقدام کنید. البته نحوه و مراحل درخواست ویزا کار ساده و آسانی نیست و باید برای طی کردن این مراحل پیچیده از موسسه‌های مهاجرتی مجرب مانند ویزموندو کمک بگیرید.‌

 

جمع بندی

اگر قصد مهاجرت به کانادا از طریق راه اندازی مزون در این کشور را دارید، طی کردن مراحل، دریافت مجوزها، اخذ ویزا و … به پروسه طولانی دارد و قطعا پیمودن این کار بدون کمک کارشناسان مهاجرتی با‌تجربه غیر‌ممکن بوده و در میانه راه از ادامه مسیر نا‌امید می‌شوید. برای هموار کردن راه‌های راه‌اندازی مزون در کانادا و اقامت دائم در این کشور از کارشناسان موسسه مهاجرتی ویزموندو کمک بگیرید.

سوالات متداول

هزینه راه اندازی بوتیک لباس در کشور کانادا بین ۵۰۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰۰ دلار کانادا برآورد شده است. عواملی مانند نوع محصولات، محل فروشگاه، تجهیزات فروشگاه و استراتژی بازاریابی هم در این هزینه موثرند‌.

فروشگاه‌های پردرآمد سالانه معادل ۱۴۳۵۰۰ دلار درآمد داشته، فروشگاه‌هایی با درآمد متوسط سالانه حدود ۹۰۵۰۰ دلار درآمد دارند و میزان درآمد فروشگاه‌های کم درآمد در این کشور حدود ۳۰۵۰۰ دلار در طی یک سال است.

از سه طریق حضور در نمایشگاه‌های تجاری، همکاری با عمده فروشان لباس و ارتباط مستقیم با تولیدی می‌توانید پوشاک فروشگاه را تامین کنید.

بله. البته این کار پس از پیمودن مراحل قانونی امکان‌پذیر است.
بله. در کشور کانادا به هر صورت که فعالیت تجاری داشته باشید، حتما باید مجوز کسب‌و‌کار را با توجه به قوانین ایالتی که در آن زندگی می‌کنند، دریافت کنید.‌

فروشگاه‌هایWalmart، Simons، Aritzia و Holt Renfrew از فروشگاه‌های معتبر و محبوب در این کشور هستند.

مطالب مرتبط
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پاسخ به سوالات و نظرات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *