موسسه مشاوره مهاجرتی و سرمایه گذاری آکو مهاجر ویرا (ثبت: ۵۴۳۴۷)

دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری آکو

سرمایه گذاری در فنلاند

چگونه در فنلاند سرمایه‌گذاری کنیم؟

سرمایه‌ گذاری در فنلاند، از گزینه‌های جذاب برای افرادی است که به‌دنبال فرصت‌های سرمایه‌گذاری در یک بازار پایدار و پیشرفته هستند. این کشور با اقتصاد پایدار، سیستم حمایتی قوی و بستر قانونی مطمئن، یکی از مقصدهای محبوب برای سرمایه‌گذاری و زندگی در اروپا است. همچنین از منظر فناوری، آموزش و توسعه صنایع پیشرفته شهرت جهانی دارد.
سرمایه گذاری در فنلاند
نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو
نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو

زمان مطالعه : 7 دقیقه

زمان مطالعه : 7 دقیقه

از آخرین اخبار مطلع شوید
فهرست مطالب

مهاجرت به فنلاند از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به فنلاند، از گزینه‌های موردتوجه افرادی است که در پی زندگی بهتر و فرصت‌های شغلی و تحصیلی بیشتر هستند. این کشور، با ارائه سیستم بهداشت و آموزش عالی، زیرساخت‌های پیشرفته و محیط‌زیست پاک جذابیت بسیاری برای مهاجران دارد. علاوه‌بر‌این، فنلاند یکی از کشورهای پیشتاز در حوزه حقوق بشر و توسعه پایدار است. ازآن‌جایی‌که فنلاند از زمینه‌های مختلفی برای اخذ ویزا و اقامت استفاده می‌کند، مهاجران می‌توانند از مسیرهای مختلف مانند تحصیل، کاریابی یا سرمایه‌گذاری برای ورود به این کشور بهره‌مند شوند. در بخش بعدی، با برترین روش‌های سرمایه‌ گذاری در فنلاند آشنا خواهید شد.

اقامت در فنلاند از طریق سرمایه‌گذاری

روند سرمایه‌ گذاری در فنلاند برای مهاجران، پیچیده نیست. اما اگر متقاضیان نتوانند روش مناسب مهاجرت به فنلاند از طریق سرمایه گذاری را انتخاب کنند، ممکن است در این مسیر دچار سردرگمی شده یا سرمایه خود را هدر دهند. بنابراین، اولین توصیه ما به افراد علاقمند به مهاجرت از طریق سرمایه‌ گذاری در فنلاند آن است که بر اساس شرایط و اهداف خود بهترین روش با درصد موفقیت بالا را انتخاب کنند.

ازآن‌جا ‌که معمولا متقاضیان نسبت به قوانین فنلاند و شرایط سرمایه‌گذاری در آن اطلاعات کافی ندارند، پیشنهاد می‌شود برای بررسی تخصصی شرایط خود، به کارشناسان مجرب ویزموندو اعتماد کنند. سپس متناسب با وضعیت، بهترین روش را در پیش ‌بگیرند تا از هرگونه هدررفت وقت و سرمایه جلوگیری شود.

انتخاب روش سرمایه‌گذاری، گامی مهم است، اما کافی نیست. سرمایه‌گذاران، باید از تناسب روش انتخابی با شرایط اخذ ویزای فنلاند اطمینان حاصل کنند. درحالی که دروازه‌های فنلاند به روی سرمایه‌گذاران خارجی از هر ملیتی باز است، اخذ ویزا و اقامت از طریق هر نوع سرمایه‌گذاری امکان‌پذیر نیست. بنابراین، انتخاب روش‌های سودآور تنها بخشی از ماجراست و سرمایه‌گذاران باید به دنبال روش‌هایی باشند که منجر به اخذ ویزا و اقامت شود.

ثبت شرکت در فنلاند

ثبت شرکت در فنلاند

کشور فنلاند، یکی از مقاصد محبوب برای مهاجرت در دنیاست، زیرا شرایط زندگی در آن بسیار مطلوب است و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در صنایع مختلف نیز وجود دارد. ثبت شرکت در فنلاند، دروازه‌ای به سوی زندگی ایده‌آل و فرصتی برای کسب مزایای بی‌شماری است که مهاجرت را آسان‌تر می‌کند. یکی از مزایای اصلی این رویکرد این است که فرآیند ثبت شرکت نسبت به دیگر کشورها آسان‌تر است که این امر، مسیر اخذ ویزا را هموارتر می‌کند.

نکته قابل توجه این است که ثبت شرکت و سرمایه‌گذاری در فنلاند، نیازی به تابعیت این کشور ندارد. دریافت تابعیت نهایی، امری اختیاری است و بدون آن نیز امکان سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت در فنلاند وجود دارد.

سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک در فنلاند

خرید ملک در فنلاند، یکی از گزینه‌های مورد توجه برای سرمایه‌گذاری در این کشور است. برخلاف برخی کشورها مانند اسپانیا و یونان، خرید ملک در فنلاند به‌طور مستقیم منجر به اخذ اقامت و شهروندی نمی‌شود. نکته قابل توجه این است که ایرانیان و سایر شهروندان غیر اتحادیه اروپا، نیازمند اخذ مجوز از وزارت دفاع فنلاند برای خرید ملک هستند. قیمت ملک در شهرهای مختلف فنلاند متفاوت است، اما به‌طور میانگین، برای خرید هر متر مربع ملک در مرکز شهرها باید حدود ۵ هزار یورو (حدود 300 میلیون تومان) هزینه کرد. همچنین، برای انتقال ملک، هزینه‌هایی معادل ۳ تا ۵ درصد از ارزش آن باید پرداخت شود. در صورت خرید اولین ملک در این کشور، از پرداخت مالیات معاف خواهید بود.

سرمایه‌گذاری در سهام اوراق‌قرضه در فنلاند

اوراق‌قرضه (باند)، دروازه‌ای به سوی سرمایه‌گذاری در طرح‌ها و پروژه‌های مختلف، با تعهد بازپرداخت و سود ثابت است. دولت‌ها به‌منظور تامین مالی پروژه‌ها، پرداخت حقوق کارمندان و پرداخت هزینه‌ها، به فروش اوراق‌قرضه دولتی می‌پردازند. هرچند این روش یکی از راه‌های سرمایه‌ گذاری در فنلاند است، اما به دلیل طولانی بودن سررسید و نرخ سود ثابت، جذابیت کمتری دارد. نکته قابل توجه این است که سرمایه‌گذاری در اوراق قرضه، منجر به اخذ اقامت و شهروندی فنلاند نمی‌شود.

فنلاند، دروازه‌ای به سوی اروپا؛ راهنمای جامع خود‌حمایتی

مجوز اقامت خود‌حمایتی در فنلاند، فرصتی بی‌نظیر برای زندگی در قلب اروپا، ایده‌آل برای خانواده‌ها، کارمندان دورکار، کارآفرینان، بازنشستگان و افراد ثروتمند است. این نوع مجوز، دریچه‌ای به سوی زندگی ایده‌آل برای افرادی که به دنبال بهبود کیفیت زندگی خود یا تحصیل فرزندانشان در سیستم آموزشی پیشرفته اروپا هستند، به‌شمار می‌رود. اخذ ویزای خود‌حمایتی به شما این امکان را می‌دهد که در فنلاند زندگی کنید، به عضوی فعال در این کشور تبدیل شوید، مالیات بپردازید و شاهد رشد و پیشرفت خانواده و فرزندان خود باشید.

ویزای خود‌حمایتی یا ویزای تمکن مالی، گامی بلند برای افرادی با درآمد مستقل است که تمایل به زندگی در کشورهای اروپایی دارند. کسانی که در کشور مبدا درآمد قابل‌توجهی دارند و به دنبال ساختن زندگی آسوده در کشورهای اتحادیه اروپا هستند، می‌توانند برای ویزای خود‌حمایتی و اخذ مجوز اقامت اتحادیه اروپا درخواست دهند. این نوع مجوز اقامت توسط چندین کشور شرکت‌کننده در موافقت‌نامه شنگن صادر می‌شود و امکان سفر آزادانه به این کشورها را برای شما فراهم می‌کند.

آنچه باید در مورد ثبت شرکت در فنلاند بدانید

آنچه باید در مورد ثبت شرکت در فنلاند بدانید

ثبت شرکت در فنلاند دارای روش‌های گوناگونی است. آشنایی با این روش‌ها و شرایط مرتبط با هر یک، به شما کمک خواهد کرد تا به‌راحتی شرکت خود را ثبت کنید و ویزای فنلاند را به دست آورید. بی‌شک، شما نیز به دنبال اطلاعاتی هستید که با استفاده از آن، بتوانید در سریع‌ترین زمان ممکن، شرکت خود را در فنلاند به ثبت برسانید.

یکی از اصلی‌ترین مزایای این کشور این است که فنلاند با استقبال از سرمایه‌گذاران خارجی، امکان سرمایه‌گذاری در شرکت‌ها و بخش‌های مختلف را فراهم می‌کند. این امر، جذابیت ثبت شرکت در این کشور را دوچندان کرده است. از شرایط حیاتی برای ثبت شرکت در فنلاند، ارائه یک طرح تجاری جذاب و برنامه‌ریزی دقیق است که در مسیر تحقق این امر به شما کمک می‌کند. همچنین، باید توجه داشت که برای ثبت شرکت در این کشور، نیازی به داشتن مدرک تحصیلی عالی نیست، اما داشتن مدرک زبان می‌تواند در این مسیر یاری‌گر شما باشد.

مزایای ثبت شرکت در فنلاند

یکی از مهم‌ترین مزایای مهاجرت از طریق سرمایه ‌گذاری در فنلاند و ثبت شرکت در این کشور، این است که نه‌تنها شما را به دروازه‌های اروپا رهنمون می‌شود، بلکه با دریافت ویزای شینگن، سفر به سایر کشورهای اروپایی را نیز برایتان آسان می‌کند. علاوه‌بر مزایای ویزای شینگن، نرخ مالیات نیز در این کشور برای شرکت‌ها بسیار پایین است. اگر طرح تجاری خلاقانه‌ای داشته باشید، فرصت بزرگی برای سودآوری و تجارت شما خواهد بود

فنلاند به دلیل ثبات اقتصادی و تورم بسیار پایین، امنیتی بی‌نظیر را برای سرمایه‌گذاران خارجی فراهم می‌کند و ضامن آینده‌ای روشن برای تجارت آن‌ها خواهد بود. شاید برای شما جالب باشد که در این کشور با دسترسی سریع به بازارهای جهانی، محدودیتی در ارتباط‌ با سایر کسب‌وکارها، و شرکت‌های مختلف در دنیا برای شما وجود نخواهد داشت.

سرمایه‌ گذاری در فنلاند؛ دروازه‌ای به سوی فرصت‌ها

شرکت‌هایی با مسئولیت محدود، از محبوب‌ترین انواع شرکت‌ها در فنلاند هستند که برای سرمایه‌گذاران با هر میزان سرمایه، فرصت بی‌نظیری را ارائه می‌کنند. تا سال ۲۰۱۹، حداقل مقدار سرمایه برای سرمایه ‌گذاری در فنلاند در این نوع شرکت‌ها الزامی بود، اما این قانون در حال حاضر برداشته شده است و شما می‌توانید با هر مقدار سرمایه‌ای که دارید، در مسیر سرمایه‌گذاری در این شرکت‌ها گام بردارید.

یکی از نکات بسیار مهم در مورد این شرکت‌ها، تقسیم سهام براساس میزان سرمایه‌ای است که در آن‌ها وارد می‌کنید. همچنین، شما با دیگر سرمایه‌گذاران می‌توانید از طریق این شرکت‌ها به ثبت شرکت در فنلاند اقدام کنید و محدودیتی در تعداد شرکا وجود ندارد. این روش یکی از مسیرهای ایده‌آل برای ثبت شرکت در فنلاند است و برای افرادی که سرمایه زیادی در اختیار ندارند، بسیار مفید و کاربردی خواهد بود تا با همکاری دیگر سرمایه‌گذاران در این کشور، به سرمایه ‌گذاری در فنلاند بپردازند و از این طریق، به اقامت این کشور دست پیدا کنند.

سرمایه‌ گذاری در فنلاند از طریق ثبت شرکت خصوصی

سرمایه ‌گذاری در فنلاند از طریق ثبت شرکت خصوصی، یکی از ساده‌ترین روش‌های سرمایه‌گذاری است که با داشتن سرمایه‌ای مناسب و طرح تجاری جذاب، دروازه‌ای به سوی تجارتی پررونق به روی شما باز خواهد شد. سهولت و راحتی شرایط ثبت، ثبت شرکت را به گزینه‌ای محبوب بین سرمایه‌گذاران تبدیل کرده است. به‌طوری‌که بسیاری از سرمایه‌گذاران خارجی با سرمایه مناسب به این روش روی می‌آورند و ترجیح می‌دهند سرمایه خود را در این شرکت‌ها قرار دهند. از نکات مهم این روش این است که برای ثبت شرکت خصوصی در فنلاند، نیازی به سرمایه هنگفت نیست. با طرحی جذاب و خلاقانه، می‌توان با کمترین هزینه، در مسیر تجارت گام برداشت. یکی از مزایای این روش برای ثبت شرکت و سرمایه ‌گذاری در فنلاند این است که تنها با پرداخت ۷۵ یورو برای ثبت شرکت خود می‌توانید بخش‌های دیگر آن را به تدریج تکمیل کنید. در این روش، مسئولیت کامل طرح تجاری و شرکت بر عهده شما خواهد بود که برای استقلال و ابتکار عمل شما، فرصتی استثنایی به‌شمار می‌آید.

سرمایه‌ گذاری در فنلاند از طریق ثبت شرکت سهامی عام

شرکت‌های سهامی عام، غول‌های اقتصادی کشور فنلاند هستند که فرصتی برای سرمایه‌گذاری در کنار بزرگان را برای شما فراهم می‌کنند. این شرکت‌ها توسط چندین سرمایه‌گذار بزرگ با سرمایه‌های هنگفت تاسیس و اداره می‌شوند. شما می‌توانید با خرید سهام این شرکت‌ها، متناسب با سرمایه خود در سودآوری آن‌ها شریک شوید و به سرمایه ‌گذاری در فنلاند بپردازید. این روش سرمایه‌گذاری، یکی از راه‌های مهاجرت به کشور فنلاند است که امروزه، توجه بسیاری از سرمایه‌گذاران خارجی را جلب کرده است و افراد زیادی از این روش برای دریافت اقامت در کشور فنلاند بهره می‌برند.

مراحل سرمایه‌ گذاری در فنلاند از طریق ثبت شرکت

مراحل سرمایه‌ گذاری در فنلاند از طریق ثبت شرکت

گام نخست در مسیر ثبت شرکت و سرمایه ‌گذاری در فنلاند، انتخاب نوع شرکت مناسب از میان گزینه‌های موجود است. آشنایی با ویژگی‌ها و شرایط هر نوع شرکت، امری ضروری برای انتخابی درست است. سپس باید سرمایه مورد نیاز برای ثبت هر یک از این شرکت‌ها بررسی شود. در صورت علاقمندی به دریافت مشاوره تخصصی در این زمینه، می‌توانید از خدمات تیم ویزموندو بهره‌مند شوید.

در مرحله بعدی، باید یک طرح تجاری کامل و جامع را برای ایده‌ای که در ذهن دارید، آماده کنید تا در زمان مراجعه به موسسات مربوطه، این طرح تجاری را برای دریافت تأییدیه‌های موردنیاز ارائه دهید. سپس باید فرم‌های مربوطه را پر کنید تا امکان ثبت درخواست وجود داشته باشد. درنهایت، با مراجعه به سازمان‌های مربوطه و گذراندن مراحل قانونی، باید درخواست خود را تکمیل کنید. سپس مجوز تاسیس شرکت و سرمایه ‌گذاری در فنلاند را دریافت خواهید کرد.

فنلاند؛ بهشت کارآفرینان

فنلاند، یکی از کشورهایی است که با آغوش باز از کارآفرینان با توانایی‌های مختلف استقبال می‌کند و فرصتی را برای خلق شغل و زندگی ایده‌آل فراهم می‌کند. این کشور در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی، با مشکلات کمتری در زمینه نرخ بیکاری روبه‌رو است. بنابراین، افرادی که توانایی ایجاد شغل در این کشور را دارند، می‌توانند به‌راحتی اجازه اقامت در فنلاند را به‌دست آورند. همچنین، برخی زمینه‌های کاری وجود دارند که افراد می‌توانند با کارآفرینی در آن‌ها، فرصت بیشتری برای موفقیت داشته باشند. این زمینه‌ها، شامل مواردی مانند مهندسی IT، تکنولوژی، صنایع دریایی، امور مالی، توسعه گردشگری، فناوری‌های پاک، پارک‌های علم و فناوری، حوزه سلامت، استخراج معادن و تجارت بین‌المللی می‌شود.

مزایا و معایب زندگی و مهاجرت به فنلاند

فنلاند، کشوری جالب و چندوجهی با طبیعتی بکر و شگفت‌انگیز، زیرساخت‌های توسعه‌یافته و امنیتی مثال‌زدنی، زندگی ایده‌آل را برای شما به ارمغان می‌آورد. در سال 2023، سازمان ملل برای ششمین بار فنلاند را به‌عنوان شادترین کشور جهان معرفی کرد. این امر، گواه دیگری بر کیفیت بالای زندگی در این سرزمین است. دولت فنلاند، با بالاترین شاخص های رفاه جمعیت، امید به زندگی، حمایت اجتماعی و حتی آزادی بیان زندگی زیبایی را برای مردم و مهاجران خود رقم زده‌است. شایان ذکر است که رضایت بالای مردم فنلاند و مهاجران از زندگی در این کشور، نشان‌دهنده کیفیت بالای زندگی است.

مزایای زندگی در فنلاند

 • سیستم بهداشت عالی: فنلاند، با سیستم بهداشتی بی‌نظیر خود، در زمره بهترین سیستم‌های اجتماعی جهان قرار دارد. دسترسی آسان و مقرون‌به‌صرفه به مراقبت‌های پزشکی، خیال شما را بابت سلامتی‌تان در فنلاند آسوده می‌کند. مهاجران در فنلاند، بدون نگرانی از هزینه‌های سنگین می‌توانند از خدمات معاینات و مراقبت‌های پزشکی اورژانس بهره‌مند شوند.
 • آموزش عالی در مدارس عمومی: فنلاند، به سیستم آموزشی برتر خود در جهان مفتخر است. دانش‌آموزان در فنلاند تحت آموزش رایگان قرار می‌گیرند و کمترین میزان تکالیف را دریافت می‌کنند. این کشور با نرخ سواد 99%، یکی از بالاترین نرخ‌های سواد را داشته و در صدر کشورهای باسواد جهان قرار دارد.
 • کیفیت زندگی بالا: فنلاند، سومین کشور در شاخص جهانی کیفیت زندگی است. این کشور در رتبه‌بندی‌های جهانی، در زمینه‌های آموزش، مراقبت‌های پزشکی، تعادل کار و زندگی، محیط‌زیست، روابط اجتماعی، امنیت و رضایت از زندگی، پیشگام به‌حساب می‌آید.
 • فنلاند لقب ایمن‌ترین کشور جهان را به خود اختصاص داده است.
 • عدم وجود سلسله‌مراتب و تقسیم‌بندی کارگران: فضای کاری در فنلاند، فارغ از سلسله‌مراتب، بر پایه همکاری متقابل بنا شده است.
 • در فنلاند، می‌توانید شفق‌های قطبی را ببینید: یکی از شگفتی‌های طبیعی فوق‌العاده که در لاپلند، می‌توان آن را به مدت شش ماه و در سایر مناطق کشور به مدت چند روز مشاهده کرد.
 • دولت صادق: صداقت، شفافیت و مسئولیت‌پذیری از ویژگی‌های بارز دولت فنلاند است.

معایب زندگی در فنلاند

 • مالیات‌های بالا: مالیات‌ بالا، یکی از چالش‌های زندگی در فنلاند است و بخش قابل‌توجهی از درآمد شما را شامل می‌شود.
 • فرصت‌های محدود شغلی: رقابت بالا در بازار کار فنلاند، یافتن شغل را به چالشی بزرگ تبدیل کرده است.
 • هزینه‌های زندگی: هزینه‌های زندگی در برخی مناطق دورافتاده فنلاند، به‌ویژه به دلیل سفرهای هوایی، می‌تواند بالا باشد.
 • آب و هوا: به دلیل موقعیت جغرافیایی فنلاند، این کشور در زمستان بسیار سرد است و ساعت‌های روشنایی کوتاهی دارد. ساکنان محلی، روش‌های مختلفی برای مقابله با سرما درنظر می‌گیرند که شامل سیستم گرمایش مرکزی، سونا و مصرف منظم قهوه است.
 • زبان محلی سخت: زبان فنلاندی به‌عنوان یکی از سخت‌ترین زبان‌های جهان برای یادگیری شناخته می‌شود. یادگیری زبان این کشور، می‌تواند چالش‌برانگیز باشد.

جمع‌ بندی

با وجود برخی چالش‌ها، سرمایه ‌گذاری در فنلاند فرصتی بی‌نظیر برای سرمایه‌گذاران بین‌المللی محسوب می‌شود. پایداری اقتصادی، سیستم حمایتی قوی، بستر قانونی مطمئن، و فضای کسب‌وکار پویا از مزایای زندگی در این کشور هستند. همچنین، امکانات زندگی بالا، سطح زندگی بالا و زیرساخت‌های عالی، فنلاند را به مقصدی جذاب برای سرمایه‌گذاری و زندگی تبدیل کرده است.

سوالات متداول

چگونه می‌توانم در فنلاند سرمایه‌گذاری کنم؟

برای سرمایه ‌گذاری در فنلاند می‌توانید از طریق ثبت شرکت، سرمایه‌گذاری در بازار سهام، یا خرید املاک و مستغلات اقدام کنید.

آیا سرمایه‌گذاری در بازار سهام فنلاند امن است؟

بله بازار سهام فنلاند به‌عنوان یک بازار پایدار و امن شناخته می‌شود.

چه مزایایی برای سرمایه‌گذاران خارجی در فنلاند وجود دارد؟

مزایای سرمایه‌ گذاری در فنلاند شامل محیط کسب‌وکار پایدار، سیستم آموزشی برتر و پشتوانه فناوری پیشرفته است.

چه معیارهایی برای انتخاب طرح سرمایه‌گذاری در فنلاند وجود دارد؟

انتخاب طرح سرمایه ‌گذاری در فنلاند باید بر اساس معیارهایی از جمله ریسک، بازده، و مطالعه بازار انجام شود.

چگونه می‌توانم ویزای سرمایه‌گذاری در فنلاند دریافت کنم؟

برای دریافت ویزای سرمایه‌ گذاری در فنلاند می‌بایست به اداره مهاجرت فنلاند مراجعه کرد.

 

 

 

مطالب مرتبط
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *