شرایط اقامت در کانادا از طریق استارتاپ - ویزموندو
موسسه مشاوره مهاجرتی و سرمایه گذاری آکو مهاجر ویرا (ثبت: ۵۴۳۴۷)
دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری آکو
شرایط اقامت در کانادا از طریق استارتاپ

شرایط اقامت در کانادا از طریق استارتاپ

استارتاپ‌ها، راهی موثر برای کسب اقامت دائم در کانادا، برای افرادی که به‌دنبال فرصت‌های کاری و سرمایه‌گذاری نوآورانه هستند، به‌شمار می‌آیند. با ارائه مزایایی چون امکانات توسعه کسب‌وکار، دسترسی به بازارهای بین‌المللی و ایجاد فرصت‌های شغلی، استارتاپ‌ کانادا جذابیت خاصی برای متقاضیان اقامت دائم ایجاد کرده‌اند.
شرایط اقامت در کانادا از طریق استارتاپ
Picture of نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو
نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو

زمان مطالعه : 7 دقیقه

زمان مطالعه : 5 دقیقه

از آخرین اخبار مطلع شوید
فهرست مطالب

استارتاپ‌ها، راهی موثر برای کسب اقامت دائم در کانادا، برای افرادی که به‌دنبال فرصت‌های کاری و سرمایه‌گذاری نوآورانه هستند، به‌شمار می‌آیند. با ارائه مزایایی چون امکانات توسعه کسب‌وکار، دسترسی به بازارهای بین‌المللی و ایجاد فرصت‌های شغلی، استارتاپ‌ کانادا جذابیت خاصی برای متقاضیان اقامت دائم ایجاد کرده‌اند.

مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ

این کشور با ارائه ویزای استارتاپ‌ کانادا، به‌دنبال جذب کارآفرینانی است که دارای پتانسیل برای راه‌اندازی شرکت‌های نوآورانه هستند و توانایی ایجاد شغل را دارند. استارتاپ ویزای کانادا، با هدف تقویت رقابت‌پذیری کانادا در جذب استارتاپ‌ها به‌وجود آمد و چشم‌انداز این ویزا برای آینده بسیار روشن است. هدف نهایی از ویزای استارتاپ کانادا، ایجاد یک بستر مشابه با سیلیکون‌ولی در ایالات متحده است؛ جایی که بهترین‌های جهان به کانادا جذب می‌شوند.

شرایط متقاضی ویزای استارت آپ کانادا

شما نباید با درخواست ویزای استارتاپ‌ کانادا، قصد مستقرشدن در استان کبک را داشته باشید. حال بیایید به پیش‌نیازهای مسیر اخذ ویزای استارت آپ 2024 کانادا نگاهی بیندازیم.

شرط اول: به‌دست‌آوردن نمره ۵ آیلتس؛ آزمون آیلتس جنرال سطح CLB5. آزمون TEF فرانسوی سطح NCLC ۵

شرط دوم: حصول نامه حمایت؛ حداقل سرمایه‌گذاری موردنیاز برای ویزای استارتاپ باید توسط گروه‌های زیرمجموعه سازمان مربوطه تامین شود:

 • درصورت تامین سرمایه توسط شرکت‌های سرمایه‌گذار ریسک‌پذیر: ۲۰۰,۰۰۰ دلار
 • درصورت تامین سرمایه توسط گروه‌های سرمایه‌گذار فرشته: ۷۵,۰۰۰ دلار
 • درصورت تامین سرمایه توسط انکوباتورها یا مراکز رشد، نیازی به هزینه اولیه نیست و باید در برنامه آن‌ها پذیرفته شوید.

درصورت تامین سرمایه از چند سازمان مختلف، حداکثر مبلغ سرمایه‌گذاری مدنظر قرار می‌گیرد.

شرط سوم: حداقل یک سال تحصیل دانشگاهی

شرط چهارم: فاقد سابقه منفی یا مشکل پزشکی که منجربه امکان ورود به کانادا نشود.

شرط پنجم: توانایی پشتیبانی مالی خود و خانواده‌تان به مدت ۶ ماه

حداکثر ۵ نفر به‌عنوان صاحبان کسب‌وکار، می‌توانند از این راه اقدام کنند.

شرایط ثبت شرکت در برنامه استارتاپ چیست؟

 • کسب‌وکار موردنظر، باید در مرزهای کانادا تاسیس شود و فعالیت داشته باشد.
 • متقاضی، باید حداقل ۱۰ درصد از سهام و حق رای در شرکت را در اختیار داشته باشد.
 • هیچ فرد دیگری نمی‌تواند بیش از ۵۰ درصد از سهام و حق رای در این شرکت را به‌دست آورد.

شرایط سازمان‌های حامی: ونچر کاپیتال، انجل اینوستر و انکاباتور چیست؟‌

ونچر کپیتال‌ها (Venture Capitals) همواره از ایده‌های بزرگ و جذاب بهره‌مند هستند. به‌طور عمومی، آن‌ها به‌دنبال ایده‌هایی می‌گردند که مراحل ابتدایی رشد را پشت سر گذاشته باشند. بنابراین، اگر قصد دارید با آن‌ها در ارتباط باشید، با ارسال یک ایمیل بهترین ایده خود را که مدت‌ها در ذهنتان بوده است، رو نکنید. ونچرها، معمولا از ابتدا عملکرد فروش شما را مورد بررسی قرار می‌دهند. تجربه نشان می‌دهد که ونچر کپیتال به‌دنبال ایده‌هایی است که دارای توانایی تولید چند میلیون دلار و حجم فروش قابل‌توجهی باشند.

انجل اینوستورها (Angel Investors) سرمایه‌گذاران فردی یا شرکت‌های کوچکی هستند که به‌طور نسبی آسان‌تر از ونچرها پروژه‌ها را موردبررسی قرار می‌دهند. معمولا انجل‌ها به‌عنوان مقابل دریافت سهمی از سود شرکت، مبالغی را ارائه می‌دهند که به شرکت‌ها امکان پیشروی در کار را می‌دهد.

انکوباتورها (Incubators)، مراکزی هستند که نقشی مهم در حمایت از استارتاپ‌ها دارند. آن‌ها به‌طور معمول پول مستقیم به استارتاپ‌ها نمی‌دهند؛ بلکه به‌صورت اصولی مبالغی را دریافت می‌کنند. وظیفه اصلی انکوباتورها، آماده‌سازی استارتاپ‌ها برای شروع کسب‌وکار است. آن‌ها، اطلاعاتی راجع به راه‌های رشد و جذب سرمایه فراهم می‌کنند و همچنین با موارد مربوط به نظارت و راهنمایی (Mentorship) در رشد اولیه شرکت‌ها کمک می‌کنند.

 

Canada Startup2

هزینه ویزای استارت آپ کانادا

هزینه‌های درخواست ویزای کار و اقامت کانادا از روش استارتاپ، عبارت‌اند از:

هزینه‌های درخواست ویزای کار:

 • جاب آفر: 230 دلار به‌ازای هر متقاضی اصلی
 • ورک پرمیت: 255 دلار به‌ازای هر متقاضی
 • ورک پرمیت همسر: 255 دلار
 • ویزای بازدید فرزندان: 100 دلار

هزینه‌های درخواست اقامت دائم:

 • اقامت دائم: 2,140 دلار به‌ازای هر متقاضی اصلی
 • اقامت دائم همسر: 1,365 دلار
 • اقامت هر کدام از فرزندان: 230 دلار

مبلغ تمکن مالی مورد نیاز ویزای استارتاپ کانادا

در برنامه استارتاپ‌ کانادا، شما باید ثابت کنید که سرمایه کافی برای تامین هزینه‌های اولیه خود و خانواده‌تان در سال اول زندگی در کانادا را دارید. این مبلغ ارتباطی، با سرمایه‌گذاری در کشور کانادا ندارد و شما نیازی به سرمایه‌گذاری شخصی در این نوع ویزا ندارید.

معمولا افسران مهاجرت انتظار دارند که شما بتوانید 50٪ از هزینه‌های زندگی خود و خانواده‌تان را تامین کنید. این مبلغ، براساس جدول LICO (Low-Income Cut-Off) تعیین می‌شود که سالیانه توسط اداره مهاجرت کانادا انتشار پیدا می‌کند. خلاصه‌ای از مبالغ تمکن مالی مورد نیاز براساس تعداد اعضای خانواده:

تعداد اعضای خانواده

تمکن مالی مورد نیاز (دلار کانادا)

1

13757

2

17127

3

21055

4

25564

5

28994

6

32700

7

36407

برای هر نفر اضافه

3706

تعاریف مهم در برنامه مهاجرتی استارتاپ

نامه حمایت در چارچوب برنامه استارتاپ (Letter of Support)

اولین گام در برنامه استارتاپ‌ کانادا، درخواست برای دریافت نامه حمایت از سرمایه‌گذاران تایید شده است. در این نامه، یکی از سازمان‌های تاییدشده در کانادا، حمایت خود را برای ایده یا طرح شما بیان می‌کند و اراده‌ خود را برای حمایت از آن نشان می‌دهد.

نامه حمایت، به‌صورت مستقیم به شما به‌عنوان مجری طرح ارسال خواهد شد. هم‌زمان، یک نامه نیز از سوی این سازمان‌های حمایت‌کننده به اداره مهاجرت کانادا ارسال می‌شود. این نامه، به شما یاری می‌رساند تا با مراحل بعدی ارتباط برقرار کنید. نامه حمایت، باید به همراه پرونده درخواست ویزای کار و اقامت دائم به اداره مهاجرت ارائه شود.

گواهینامه تعهد در چارچوب برنامه استارتاپ کانادا (Commitment certificate)

سازمانی که شما را تحت حمایت خود در می‌آورد، همزمان با ارائه نامه حمایت، یک نامه به اداره مهاجرت ارسال خواهد کرد که در آن اعضای گروه و جزئیات طرح مورد نظر شما را ذکر خواهد کرد. بنابراین، گواهینامه شامل اطلاعاتی از توافقات بین متقاضی و سازمان سرمایه‌گذار می‌شود.

مجوز کار ویزای استارت آپ کانادا

مجوز کار ویزای استارتاپ کانادا، (Start-up Visa) این امکان را به‌وجود می‌آورد که به‌عنوان یک کارآفرین به توسعه کسب‌وکار خود بپردازید. طبق قوانین جدید کانادا در سال ۲۰۲۳، این مجوز به مدت سه سال اعتبار دارد و به شما امکان کارکردن در کانادا را تا زمانی که درخواست اقامت دائم شما در دست بررسی است، فراهم می‌آورد. اکثر درخواست‌های اقامت دائم، در عرض یک سال بررسی می‌شوند.

در این بخش، به نحوه درخواست این مجوز کار موقت و شرایط آن پرداخته می‌شود. این مجوز کار، تنها برای افرادی قابل‌درخواست است که از سازمان‌های معرفی‌شده، تعهدنامه و نامه حمایت دریافت کرده‌اند. اگر شما از افراد واجد شرایط برای این مجوز هستید، باید قبل از درخواست اقامت دائم، اقدام به دریافت آن کنید.

 

Canada Startup3

اما کانادا چطور رویه‌کاری سازمان‌های حمایتی را بررسی می‌کند؟

این بررسی، از طریق Peer Review انجام می‌پذیرد. Peer Review یا نقد همتایان یک فرآیند مهم در کنترل کیفیت فعالیت‌های سازمان‌های سرمایه‌گذار است که توسط پلیس‌مخفی انجام می‌شود. پلیس‌مخفی یا همان افراد، نقشی مهم در این فرآیند دارند. سازمان NACO، مسئول کنترل کارگروه‌های فرشته (Angel Groups) و سازمان CVCA نیز مسئول کنترل فعالیت‌های ونچر کپیتال‌ها هستند. این افراد، به‌عنوان پلیس‌های مخفی استارتاپ‌ها عمل می‌کنند.

هدف اصلی اداره مهاجرت کانادا، جلوگیری از تقلب است. Peer Review، نقش مهمی در اطمینان از صحت معاملات بین سرمایه‌گذار و کارآفرین دارد. Peer Review، گاهی به دلیل شک‌های مقامات در مورد رابطه بین سرمایه‌گذار و کارآفرین صورت می‌گیرد و گاهی به‌صورت تصادفی و رندوم انجام می‌شود.

آفیسرهای نامه، تعهد را به سازمان‌های مسئول برای انجام Peer Review ارسال می‌کنند تا اطلاعات لازم درباره توافقات بین طرفین در اختیار این انجمن‌ها قرار گیرد. همچنین سازمان‌های سرمایه‌گذار باید اطلاعات مربوط به توافقات خود با کارآفرین را در اختیار این انجمن‌ها قرار دهند تا کیفیت خود را کنترل کنند. هدف این فعالیت‌ها، حصول اطمینان از این است که در زمان صدور نامه حمایت بررسی‌های لازم انجام شده باشد.

چه مواردی بررسی می‌شوند؟

 • میزان بررسی‌های انجام‌شده توسط سازمان‌های صادرکننده نامه حمایت چقدر بوده است؟
 • تعهداتی که بین متقاضی و سازمان صادرکننده نامه حمایت انجام شده چه بوده است؟
 • اطمینان از ثبت استارتاپ در کانادا
 • اطمینان از رعایت ساختار سهام
 • اطمینان از تمرکز استارتاپ، بر روی ایده‌هایی که پتانسیل رشد سریعی دارند.
 • اطمینان از شرکت استارتاپ در برنامه‌های انکوباتور (برای نامه‌های حمایتی مربوط به انکوباتورها).
 • اطمینان از حفظ حقوق مالکیت معنوی توسط تیم مدیریت استارتاپ.

وضعیت مهاجرت اعضای خانواده متقاضی استارتاپ

تمامی افراد خانواده متقاضی، امکان درخواست ویزای همراه را دارند که شامل همسر و فرزندان زیر ۲۲ سال می‌شود. درصورتی‌که متقاضی در لیست اعضای کلیدی بیزینس قرار داشته باشد، می‌تواند برای خود ویزای کار درخواست کند. همچنین همسر او نیز امکان درخواست ویزای کار را خواهد داشت و این ویزا، به همسر اجازه می‌دهد که بدون محدودیت در کانادا به کار بپردازد.

فرزندان متقاضی استارتاپ کانادا، می‌توانند از مزیت تحصیل با هزینه کانادایی بهره‌مند شوند. در زمان درخواست اقامت دائم کانادا، همسر و فرزندان متقاضی همراه او خواهند بود و امکان درخواست اقامت دائم برای همه اعضای خانواده، ازجمله همسر و فرزندان زیر ۲۲ سال، به‌طور هم‌زمان وجود دارد.

آیا پس از مهاجرت باید استارتاپ راه اندازی شود؟

هر استارتاپی، ماهیتی پر از ریسک دارد و ریسک در تاروپود زندگی آن‌ها نهفته است. در کانادا، انتظار این نیست که همه استارتاپ‌ها موفق باشند. بدون شک، برخی از آن‌ها به موفقیت دست پیدا می‌کنند؛ درحالی‌که برخی دیگر موفق نخواهند شد. نکته بسیار حیاتی قبل از درخواست اقامت، این است که متقاضی باید قصد واقعی راه‌اندازی ایده را داشته باشد و بلافاصله پس از دریافت ویزای کار، استارتاپ باید به واقعیت تبدیل شود.

تا زمانی که با ویزای کار در کانادا حضور دارید، پیشرفت استارتاپ شما توسط اداره مهاجرت مورد بررسی قرار می‌گیرد و اگر نتیجه‌ بررسی این باشد که استارتاپ تنها به‌منظور اخذ اقامت دائم راه‌اندازی شده است، امکان دریافت اقامت دائم در معرض ریسک قرار خواهد گرفت.

با ظرفیت محدود و تقاضای بالا چقدر شانس دارم؟

ظرفیت ویزای استارتاپ کانادا، محدود است. این ظرفیت، براساس قانونی که در سال ۲۰۱۲ تصویب شد، در هیچ حالتی بیش از ۲۷۵۰ پرونده در سال نخواهد پذیرفت. در سال ۲۰۲۰، ظرفیت برنامه استارتاپ و برنامه خوداشتغالی روی‌هم مجموعا ۲۰۰۰ متقاضی بود. در سال ۲۰۲۱، این ظرفیت به ۱۰۰۰ پرونده کاهش یافت. بااین‌حال، در سال ۲۰۲۳، برنامه استارتاپ به تعداد ۳,۵۰۰ نفر ظرفیت افزایش پیدا کرد که خبر خوبی برای متقاضیان این برنامه به‌شمار می‌رفت.

پس از بسته‌شدن برنامه‌های مهاجرتی سرمایه‌گذاری فدرال و محدودشدن برنامه سرمایه‌گذاری کبک، بسیاری از متقاضیان و شرکت‌های مهاجرتی و وکلا این برنامه را جایگزین خوبی برای آن برنامه‌ها دیدند. ظرفیت برنامه استارتاپ، کمتر از تعداد درخواست‌ها درنظر گرفته می‌شود. ازاین‌رو، توصیه ما این است که در زمان اقدام بسیارخوب و فکرشده عمل کنید. ایده‌های درست را برگزینید و فقط از وکلا‌ی قابل‌اطمینان مشاوره بگیرید. باتوجه‌به حجم گسترده درخواست‌ها، قطعا سخت‌گیری کانادا بر ویزای استارتاپ بیشتر خواهد شد.

 

Canada Startup2

مدت ‌زمان گرفتن ویزای استارت آپ کانادا‌

فرآیند اخذ ویزای استارتاپ کانادا، شامل چندین مرحله است که هر کدام زمان‌بندی و مدت‌زمان مخصوص به خود را دارند. این مراحل، عبارت‌اند از:

توسعه ایده کسب‌وکار (2 تا 4 ماه)

در این مرحله، شما باید تحقیقات بازاری انجام دهید و بازار هدف خود را شناسایی کنید؛ با بررسی رقبا، به شناسایی مشکلات موجود بپردازید. سپس، ایده خود را متناسب با نیازهای بازار (مشتریان واقعی) آزمایش کنید.

تهیه پیش‌نویس بیزینس پلن (1-2 ماه)

در این مرحله، باید یک رزومه کامل و سایر مدارک مورد نیاز برای صلاحیت اولیه بیزینس خود را ارائه دهید. همچنین، باید به توسعه برنامه‌های اجرایی بیزینس خود بپردازید.

اخذ نامه حمایتی از سازمان تعیین شده (6 – 10 ماه)

در این مرحله، باید بیزینس کانسپت خود را به یک سازمان تعیین‌شده توسط اداره مهاجرت کانادا برای سرمایه‌گذاری در پروژه شما یا پشتیبانی بیزینسی ارائه دهید و آن‌ها را متقاعد کنید که به حمایت مالی از بیزینس استارتاپی شما بپردازند. پس از تصمیم به حمایت، این سازمان منتخب یک نامه حمایتی به شما ارائه می‌دهد و گواهی تعهد را به اداره مهاجرت کانادا ارسال می‌کند.

هر یک از این سازمان‌های تعیین‌شده، ممکن است زمان پردازش خود را برای بررسی و تصمیم‌گیری در مورد درخواست‌های نامه حمایتی و گواهی تعهد داشته باشد. هر سازمان‌های منتخب، روش‌های متفاوتی برای انجام این فرآیند دارند. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره نحوه انتخاب این سازمان‌ها، باید با آن‌ها تماس بگیرید.

تهیه درخواست مهاجرتی (1 – 2 ماه)

پس از دریافت نامه حمایتی از یک سازمان منتخب، شما باید تمامی مدارک مورد نیاز ، از جمله مدارک اثبات زبان انگلیسی یا فرانسه، مدارک تحصیلی و شواهد مالی را جمع‌آوری نمایید. الزامات مربوط به درخواست مهاجرت، باید به‌دقت مورد بررسی قرار گیرند؛ زیرا همواره در حال تغییر هستند. همچنین، از ارائه تمامی مدارک لازم برای اثبات وضعیت مالی خود اطمینان حاصل کنید.

ارسال درخواست مهاجرتی (1 – 2 ماه)

بعد از تکمیل پرونده مهاجرتی، درخواست خود را از طریق پورتال آنلاین اقامت دائم به اداره مهاجرت کانادا (IRCC) ارسال خواهید کرد. چند ماه پس از ثبت درخواست، IRCC تاییدیه دریافت (AoR) را به شما ارائه می‌دهد. سپس درخواست شما می‌تواند به یک حساب MyCIC  (که با پورتال اقامت دائم متفاوت است) متصل شود. در سایت MyCIC خود، اطلاعیه‌ها و به‌روزرسانی‌های IRCC را دریافت خواهید کرد.

درخواست اقامت دائم (30 – 36 ماه)

در این مرحله، درخواست‌های مربوط به نامه سرمایه‌گذاری، اقامت دائم و سایر مدارک مورد نیاز خود را بفرستید. پس از بررسی درخواست، IRCC در رد یا تایید درخواست شما تصمیم موردنظر خود را اتخاذ می‌کند. شما باید صبر کنید تا IRCC درخواست شما را مورد بررسی قرار دهد و تصمیم بگیرد. مدت‌زمان اخذ ویزای استارتاپ کانادا، در حال حاضر 37 ماه است.

 

Canada Startup1

مزایا و معایب ویزای استارتاپ کانادا

مزایای ویزای استارتاپ کانادا شامل موارد زیر هستند:

 • اقامت دائم به‌صورت هم‌زمان برای فرد اصلی، همسر و فرزندان تا زیر ۲۲ سال امکان‌پذیر است.
 • هزینه‌های پایین برای دریافت اقامت دائم در مقایسه با سایر روش‌های سرمایه‌گذاری در کانادا و دیگر کشورهای انگلیسی‌زبان
 • عدم نیاز به سرمایه‌گذاری پیش از ورود به خاک کانادا
 • برای یک تیم حداکثر ۵ نفره روی هر ایده تجاری می‌توان اقدام کرد.
 • نیاز به مدرک زبان پایین
 • بازبودن این برنامه مهاجرتی برای شهروندان همه کشورها
 • بدون وجود محدودیت در نوع کسب‌وکار و فعالیت‌های متقاضی
 • عدم تاثیر شکست یا توقف بیزنس بر اقامت دائم شخص اصلی و همراهانش
 • بهرمندی از برخی از حقوق شهروندی، مانند تحصیل رایگان فرزندان در مدارس کانادا، بیمه درمانی رایگان، اجازه کار فول‌تایم برای شخص و همسر وی، داشتن فرصت‌های شغلی بیشتر و …
 • امکان دریافت پاسپورت کانادا برای شخص اصلی و همراهان او پس از ۳ سال زندگی در این کشور

معایب استارتاپ کانادا

استارتاپ کانادا، از گزینه‌های بسیارجذاب برای علاقه‌مندان به ایده‌های نوآورانه و خلاقانه در راه‌اندازی کسب‌وکار محسوب می‌شود؛ اما باید درنظر داشت که مانند هر موضوع دیگری، این نوع ویزا هم با معایب و محدودیت‌های خاصی همراه است:

محدود به فعالیت در حوزه تکنولوژی

از اصلی‌ترین معایب ویزای استارتاپ کانادا، این است که فقط برای افرادی که قصد دارند در زمینه‌های تکنولوژیکی فعالیت کنند، مناسب خواهد بود. درحالی‌که برخی از ویزاهای استارتاپ دیگر کشورها، مانند ویزای استارتاپ فرانسه، برای هر نوع کسب‌وکار نوآورانه باز هستند.

معرفی شرکت، شرکت دهنده و سرمایه‌گذار

دیگر معایب ویزای استارتاپ کانادا، این است که شما باید حمایت یک سازمان تاییدشده را برای درخواست خود به‌دست آورید. این سازمان‌ها، معمولا شامل شتاب‌دهنده‌ها، سرمایه‌گذاران یا شبکه‌های تجاری هستند که بر اساس معیار‌های خود به ارزیابی پروژه‌های استارتاپ مشغول هستند. این فرآیند، معمولا زمان‌بر، نامطمئن و بسیارپرهزینه خواهد بود. درحالی‌که برخی از ویزاهای استارتاپ دیگر کشورها، مانند ویزای استارتاپ هلند، تنها نیاز به تایید یک پلتفرم آنلاین دولتی دارند.

ارائه تمکن مالی

از دیگر معایب ویزای استارتاپ کانادا، این است که شما باید حداقل ۱۲۵۰۰۰ دلار کانادایی به‌عنوان سرمایه شخصی خود در حساب بانکی داشته باشید. این مبلغ، برای تامین هزینه‌های زندگی شما در حالت عادلانه درنظر گرفته شده است. درحالی‌که برخی از ویزاهای استارتاپ دیگر کشورها، مانند ویزای استارتاپ سوئد، هیچ الزامات مالی خاصی به شما تحمیل نمی‌کنند.

محدودیت زمانی

شما باید طول عمر پروژه خود را به حدود پنج سال محدود سازید. این امر، به این معناست که شما باید در این مدت کسب‌وکار خود را به سودآوری برسانید یا از آن خارج شوید. درحالی‌که برخی از ویزاهای استارتاپ، مانند ویزای استارتاپ ایرلند، هیچ محدودیت زمانی برای شما درنظر نمی‌گیرند.

جمع‌بندی

باتوجه‌به فرآیند بررسی و پشتیبانی از استارتاپ‌ها توسط دولت و سازمان‌های مرتبط در کانادا و ایجاد مسیری روشن برای اخذ ویزای استارتاپ و درنهایت اقامت دائم، این کشور به‌عنوان یک مقصد پرطرفدار برای کارآفرینان و نوآوران از سراسر جهان به‌شمار می‌رود. استارتاپ‌ کانادا به‌عنوان پلی برای دستیابی به اهداف مهاجرتی و اقامتی عملکرد موفقی داشته‌اند و این امکان را برای افراد فراهم می‌سازند که رویای اقامت دائم در این کشور را به واقعیت تبدیل کنند.

سوالات متداول

زمان متوسط بررسی برای ویزای کار به روش استارت‌آپ در کانادا حدود ۱۲ ماه است و مدت‌زمان اخذ ویزای استارت‌آپ‌های کانادا برای دریافت اقامت دائم حدود ۳۷ ماه است.

هزینه ویزای استارت‌آپ‌های کانادا، بسته به شرایط مختلف متغیر است. اگر ایده بیزینس استارتاپی نداشته باشید، هزینه آن معمولا بین ۷۵۰۰۰ دلار تا ۲۵۰۰۰۰ دلار کانادایی خواهد بود.

درصد موفقیت در دریافت ویزای استارت‌آپ‌های کانادا، بیش از ۷۵ درصد است. اما باید توجه داشت که این درصد، شامل افرادی است که منتظر تصمیم نهایی اداره مهاجرت هستند.

مطالب مرتبط
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پاسخ به سوالات و نظرات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *