موسسه مشاوره مهاجرتی و سرمایه گذاری آکو مهاجر ویرا (ثبت: ۵۴۳۴۷)
دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری آکو
شرایط زندگی در فنلاند

شرایط زندگی در فنلاند

فنلاند یکی از محبوب‌ترین مقصدها برای گردشگران و علاقه‌مندان به مهاجرت است. طبیعت باورنکردنی، شرایط زندگی در فنلاند و استاندارد بسیار بالای زندگی در این کشور، توجه بسیاری از جهانیان را به خود جلب کرده است. سطح بالای امنیت اجتماعی، وجود زیرساخت‌‌های توسعه یافته و مجموعه‌ای دیگر از خصوصیات این کشور سبب شد که این کشور در سال 2023 و برای ششمین بار به عنوان شادترین کشور جهان معرفی شود. همچنین این کشور از لحاظ میزان رفاه، امید به زندگی و آزادی بیان رتبه بالایی را کسب کرده است.
شرایط زندگی در فنلاند
نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو
نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو

زمان مطالعه : 7 دقیقه

زمان مطالعه : 5 دقیقه

از آخرین اخبار مطلع شوید
فهرست مطالب

آیا فنلاند کشور مناسبی برای مهاجرت است؟

فنلاند یکی از امن‌ترین و شادترین کشورهای جهان است. آمار جرم و جنایت در این کشور بسیار پایین بوده و شهروندان این منطقه از امنیت شغلی ایده‌آلی برخوردار هستند. با مهاجرت به فنلاند از فرصت‌های شغلی متعدد و بی‌نظیری برخوردار خواهید بود. کارمندان و شاغلین این کشور از میانگین حقوق و مزایای شغلی متعددی برخوردار هستند.

شایان‌ ذکر است که فنلاند در دسته کشورهای توسعه یافته قرار داشته و ششمین کشور شاد دنیا محسوب می‌شود. با کمک تجارب مشاورین و وکلای با تجربه موسسات مهاجرتی نظیر ویزموندو، می‌توانید مسیر مهاجرت به این کشور اروپایی را هموار ساخته و شانس موفقیت خود را به حداکثر برسانید.

کشور فنلاند در یک نگاه

فنلاند، پلی میان شرق و غرب اروپا است. این کشور که در شمال اروپا واقع شده از 1313 کیلومتر مرز مشترک با روسیه برخوردار است. حدود دو سوم مساحت کشور فنلاند توسط مناطق جنگلی پوشانده شده است.

این کشور از سال 1917 میلادی استقلال یافته و از زمان استقلال خود به جهان ثابت کرد که اروپای شمالی چیزی بیشتر از آن است که می‌نماید. رنگ‌های آبی و سفید موجود در پرچم کشور فنلاند توصیف‌کننده شرایط اقلیمی این کشور هستند. رنگ سفید پرچم بیانگر هوا و اقلیم این کشور بوده و رنگ آبی به تعدد دریاچه‌های موجود در این کشور اشاره دارد. حدود 70 درصد از فنلاندی‌ها با زبان انگلیسی آشنایی دارند.

آشنایی با ویژگی های کشور فنلاند

 

آشنایی با ویژگی های کشور فنلاند

شرایط زندگی در فنلاند را می‌توان منحصر به فرد تلقی کرد. خدمات درمانی مناسب، امنیت بالای شهرها، نرخ پایین بیکاری و سطوح بالای رفاه اجتماعی، تنها قسمتی از خصوصیات فوق‌العاده این کشور محسوب می‌شوند. شهر تامپره بهترین نقطه این کشور برای زندگی و اشتغال است. همچنین هلسینکی یک میزبان ایده‌آل برای مهاجران محسوب می‌شود. جمعیت فعلی این کشور در حدود 5,547,758 نفر بوده که حدود یک ‌پنجم این جمعیت در شهر هلسینکی زندگی می‌کنند.

آشنایی با آب و هوای فنلاند

مساحت فنلاند در حدود 390،903 کیلومتر مربع تخمین زده می‌شود. بخشی از این کشور در شمال دایره قطب شمال قرار داشته و زمستان‌های طولانی و شدیدی را تجربه می‌کند. درواقع طولانی‌ترین فصل این کشور، زمستان است. همچنین دمای این کشور در طول سال می‌تواند تا منفی 22 درجه فارنهایت (30- درجه سانتی‌گراد) کاهش یابد. البته دمای این کشور از ماه مه تا ژوئیه می‌تواند تا 27 درجه سانتی‌گراد افزایش یابد.

فرهنگ، دین و زبان مردم فنلاند

فنلاند از یک فرهنگ برابری‌ طلبانه برخوردار است. این روحیه را می‌توان در زبان مردم این کشور یافت که از ضمیرهای جنسیتی خنثی استفاده می‌کنند. تواضع و فروتنی جزو خصوصیات بارز فرهنگ مردم این کشور است. مردم این کشور در هر شرایطی از طرف مقابل خود انتظار خوش‌رفتاری دارند. به طور کلی، برخورد خوب مردم این کشور را می‌توان در دسته مهم‌ترین مزایای زندگی در فنلاند قرار داد.

زبان مردم فنلاند

فنلاندی‌ها با زبان مادری خود و زبان سوئدی به مکالمه می‌پردازند. حدود 90 درصد از جمعیت این کشور با زبان فنلاندی صحبت کرده و تنها 10 درصد از کل جمعیت آن با زبان سوئدی صحبت می‌کنند. جمعیت سوئدی زبان فنلاند در نواحی جنوب، جنوب غربی و غرب این کشور زندگی می‌کنند.

دین مردم فنلاند

اکثر جمعیت فنلاند، مسیحی هستند. این کشور از بالاترین درصد عضویت کلیسا در حوزه اسکاندیناوی برخوردار است. بیشتر مردم این کشور در کلیسای انجیلی لوتران عضویت یافته‌اند. البته باید اشاره داشت که تعداد کمی از فنلاندی‌ها به طور منظم در مراسم کلیساها شرکت می‌کنند. این مردم بیشتر در مراسمی نظیر تعمید و ازدواج در کلیسا حضور می‌یابند.

آشنایی با شهرهای مهم فنلاند

بزرگ‌ترین و ایده‌آل‌ترین شهرهای فنلاند به شرح زیر هستند:

 • هلسینکی
 • کوپیو
 • وانتا
 • اسپوو
 • پوری
 • اولو
 • تمپره
 • لاهتی
 • تورکو

شهرهای نام ‌برده جزو پرجمعیت‌ترین مناطق فنلاند محسوب شده و اکثر مهاجران شهرهای هلسینکی، تمپره و اسپوو را برای زندگی انتخاب می‌کنند. هلسینکی، پایتخت فنلاند بوده و در ناحیه جنوبی این کشور قرار دارد. این شهر به عنوان سومین شهر بزرگ در شمال اروپا نیز شناخته می‌شود. جمعیت هلسینکی نزدیک به یک میلیون و دویست هزار نفر برآورد می‌شود. اسپوو نیز دومین شهر بزرگ فنلاند بوده و از جمعیت تقریبی 270 هزار نفر برخوردار است. حدود 83% از جمعیت این شهر با زبان فنلاندی و سایر آن‌ها با زبان سوئدی صحبت می‌کنند.

آشنایی با شرایط اقتصادی فنلاند

فنلاند یکی از توسعه‌یافته‌ترین کشورهای اروپا محسوب می‌شود. این کشور رتبه بیستم اقتصاد جهان را به خود اختصاص داده و در ریشه‌کن کردن فقر بسیار موفق عمل کرده است. حدود 30 درصد از بودجه دولت این کشور توسط مالیات تأمین می‌شود، که البته حدود 80 درصد آن‌ها به صورت مستقیم و 20 درصد آن به صورت غیرمستقیم کسب می‌شوند.

دقت داشته باشید که فنلاند از یک اقتصاد دوسویه برخوردار است؛ یعنی چنانچه شما مالیات بیشتری پرداخت کنید، به همان نسبت درآمد و رفاه اجتماعی بیشتری به دست می‌آورید. رشد تولید ناخالص این کشور در حدود 5% تخمین زده شده که این مسئله گویای تمرکز دولت این کشور بر افزایش تولیدات داخلی است.

حقوق و دستمزد در کشور فنلاند

نرخ بیکاری کشور فنلاند در حدود 7.00 درصد است؛ این رقم در سال‌های گذشته و در بدترین حالت برابر با 19 درصد بوده است. 253800 نفر از جمعیت این کشور شاغل هستند. هم‌اکنون حدود 206 هزار نفر از جمعیت فنلاند، استخدام تمام وقت بوده و این رقم بیانگر این مطلب است که نسبت به 2 دهه اخیر، میزان اشتغال در فنلاند به مقدار 2 برابر افزایش یافته است. سایر اطلاعات مهم درباره حقوق و دستمزد کشور فنلاند عبارتند از:

 • متوسط دستمزد ماهانه در فنلاند 3.950 یورو اعلام شده است.
 • این مبلغ می‌تواند از 1.980 یورو تا 4.250 یورو متغیر باشد.
 • حقوق و دستمزد هر فرد ارتباط مستقیمی با نوع و میزان مهارت وی خواهد داشت.
 • اکثر آقایان و بانوان فنلاندی تا سن 63 سالگی بازنشسته می‌شوند.

اشتغال در کشور فنلاند

کشور فنلاند، عضو شینگن بوده و سیستم رفاهی بی‌نظیری بر آن حاکم است. ثبات اقتصادی و امنیت شغلی در این کشور مثال‌زدنی است. در این کشور صنعتی، فرصت‌های شغلی ایده‌آلی برای حرفه‌های مهندسی وجود دارد. سایر زمینه‌های شغلی مورد نیاز این کشور به شرح زیر هستند:

 • حوزه‌های آی تی و الکترونیک
 • مهندسی و ساخت و ساز
 • گردشگری
 • ماشین‌آلات و ابزارهای علمی
 • مراقبت‌های اجتماعی
 • پزشکی عمومی و پرستاری
 • دندان‌پزشکی

استخدام نیروی کار خارجی در فنلاند

یافتن شغل در فنلاند، کار آسانی نبوده و این کشور بر اساس روال مشخصی از نیروهای کار خارجی بهره‌جویی می‌کند. این روال اغلب به شرح زیر است:

 • فرصت‌های شغلی در کشور فنلاند و سایر کشورهای اتحادیه اروپا اعلام می‌شوند.
 • این آگهی تا 6 ماه در معرض دید عموم قرار می‌گیرد.
 • چنانچه نیروی متخصص در زمینه موردنظر یافت نشد، کارفرمای مربوطه اجازه خواهد داشت تا نیروی کار مورد نیاز را از سایر کشورها تأمین کند.
 • به نیروی کار خارجی ویزای کاری 1 ساله تعلق گرفته و این ویزا برای 2 بار تمدید می‌گردد. پس از این مدت امکان تبدیل ویزای موقت به ویزای دائم وجود خواهد داشت.

شرایط استخدام در کشور فنلاند

برای اشتغال و دریافت ویزای کاری فنلاند، می‌بایست از ویژگی‌های زیر برخوردار باشید:

 • آشنایی با زبان فنلاندی
 • سابقه کاری موفق در زمینه کاری موردنظر
 • برخورداری از گواهی صلاحیت
 • برخورداری از مدرک تحصیلی مرتبط
 • پاسپورت و مدارک هویتی معتبر

خبر خوب آن است که اگر بتوانید برای مدت 5 سال در فنلاند زندگی کرده و مالیات‌ خود را پرداخت کنید، قادر خواهید بود تا اقامت دائم این کشور را اخذ کنید. البته دریافت اقامت دائم کشور فنلاند تابع شرایط دیگری نیز خواهد بود. برای کسب اطلاع دقیق‌تر از شرایط دریافت اقامت کاری فنلاند، می‌توانید سایر صفحات وب سایت ویزموندو را مشاهده کرده یا با مشاورین مجرب این موسسه در ارتباط باشید.

هزینه زندگی در فنلاند به چه صورت است؟

کشور فنلاند، از جمله کشورهای گران ‌قیمت و لوکس اروپا محسوب می‌شود و همین مسئله سبب شده است که اغلب افراد، روش سرمایه‌گذاری را برای ورود به این کشور انتخاب کنند. هزینه‌ها و شرایط زندگی در فنلاند در مقایسه با برخی از کشورهای اروپایی متفاوت است.

طبق داده‌های آماری موجود، متوسط هزینه ماهانه یک خانواده 4 نفره در فنلاند برابر با 3.330 یورو است. هزینه زندگی برای افراد مجرد نیز در حدود 915 یورو برآورد شده است. البته هزینه زندگی در این کشور تا حد زیادی به سبک زندگی هر فرد بستگی دارد. به طور مثال، برای صرفه‌جویی در هزینه‌های خود می‌توانید در شهرهای کوچک این کشور زندگی کنید.

قیمت کالاهای اساسی در فنلاند

نام کالا
هزینه به یورو
بطری شیر 1 لیتری
0.95
قرص نان 500 گرمی
1.81
شانه تخم مرغ 12 تایی
1.98
پنیر 1 کیلوگرمی
6.52
1 کیلوگرم سیب زمینی
0.88
1 کیلوگرم سیب
2.10
1 کیلوگرم پرتقال
1.66
1 پاکت سیگار
7.40

اجاره مسکن در فنلاند

متقاضیان مهاجرت به فنلاند می‌بایست به هزینه اجاره توجه داشته باشند. هزینه اجاره در شهرهای بزرگ این کشور به موارد مختلفی بستگی دارد. به طور مثال، هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه در مراکز شهرها در حدود 930 یورو برآورد می‌شود؛ این در حالی است که این هزینه در حومه شهرها به مبلغ 702 یورو کاهش پیدا می‌کند. برای اقامت در آپارتمان‌های 3 خوابه نیز می‌بایست میانگین هزینه ماهانه 1645 یورو را در نظر داشت. اجاره آپارتمان 3 خوابه در حومه شهرها نیز در حدود 1000 یورو تخمین زده می‌شود.
 
 

هزینه حمل و نقل در فنلاند

حمل‌ و نقل تا حد زیادی می‌تواند بر روی هزینه‌های ماهانه شهروندان فنلاند تأثیرگذار باشد. هزینه حمل و نقل برای افرادی که به رفت و آمد با تاکسی علاقه‌مند باشند، کمی بالا خواهد بود؛ این در حالی است که با تهیه بلیط ماهانه می‌توان تا حد زیادی در هزینه حمل و نقل صرفه‌جویی ایجاد کرد.
عنوان
هزینه به یورو
بلیط 1 طرفه مترو
3.10
بلیط ماهانه (استفاده معمول)
60.00
شروع تعرفه تاکسی
7.00
تاکسی به ازای هر کیلومتر
1.50
هر لیتر بنزین
2.02

هزینه زندگی دانشجویی در فنلاند

شرایط زندگی در فنلاند و هزینه‌های زندگی دانشجویی در این کشور، تا حد زیادی می‌تواند به سبک زندگی فرد بستگی داشته باشد. به طور مثال، با اقامت در حومه شهر می‌توان هزینه زندگی دانشجویی را کاهش داد. همچنین با اقامت در خوابگاه‌های دانشجویی که توسط خود دانشگاه‌های فنلاند توصیه می‌شوند، می‌توان هزینه‌ها را مدیریت کرد. اجاره آپارتمان مشترک نیز می‌تواند یک اقدام ایده‌آل تلقی شود. 
عنوان
هزینه ماهیانه
خوابگاه‌های دانشجویی
250 تا 350 یورو
اجاره آپارتمان مشترک
160 تا 380 یورو
اجاره آپارتمان 1 خوابه (در هلسینکی)
730 تا 900 یورو
هزینه حمل و نقل
35 تا 60 یورو
هزینه اجاره خودرو
900 تا 1000 یورو

مقایسه هزینه زندگی در فنلاند

علیرغم آن که هزینه زندگی و هزینه اقامت در فنلاند بالا است؛ اما این کشور نسبت به برخی کشورها نظیر نروژ، سوئیس، ایسلند و … از هزینه زندگی پایین‌تری برخوردار است. با یک مقایسه کوچک می‌توانید از هزینه زندگی، میزان درآمد و سطح رفاه در این کشور اطلاعات مناسبی را کسب کنید. در نگاه اول، هزینه زندگی در شهر هلسینکی حدودا 117 درصد گران‌تر از تهران بوده و همچنین اجاره مسکن در این شهر 90 درصد گران‌تر از تهران تخمین زده می‌شود؛ اما باید بدانید که شاخص قدرت خرید خانه در تهران معادل 13.15 (بسیار پایین) و شاخص قدرت خرید خانه در هلسینکی معادل 77.08 بوده که سطح ایده‌آلی را نشان می‌دهد.
 

آشنایی با وضعیت تحصیل در فنلاند

فنلاند از شرایط تحصیلی ایده‌آلی برخوردار است. دولت‌های ملی و محلی فنلاند از مدارس پشتیبانی کرده و به همین دلیل شهریه مدارس این کشور رایگان است. مدارس فنلاند محیطی کاملا امن و دوستانه را در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهند. سیستم آموزشی این کشور بر روی فردیت و توسعه همه‌جانبه دانش‌آموزان تمرکز داشته و هدف اساسی آن، آموزش، شادی و توسعه فردی است.
 
سیستم آموزش عالی این کشور نیز از 2 بخش موازی دانشگاه‌ها و پلی تکنیک‌ها تشکیل شده است. هزینه تحصیل در این کشور نیز به مواردی نظیر نوع موسسه، ملیت دانشجو، سطح تحصیلات و مواردی از این دست بستگی دارد. جهت کسب اطلاعات دقیق‌تر از شرایط تحصیل در فنلاند،  می‌توانید به ویزموندو مراجعه کنید.
 

آشنایی با وضعیت بهداشت و رفاه فنلاند 

برای آگاهی از شرایط زندگی در فنلاند می‌بایست به وضعیت سیستم بهداشت و درمان این کشور نیز توجه داشت. این کشور از سیستم سلامت عمومی ایده‌آلی برخوردار بوده و توانسته است خدمات ارزنده‌ای را به تمامی شهروندان، اعم از بومیان و مهاجران ارائه سازد. سیستم بهداشت و درمان فنلاند شامل مواردی نظیر خدمات پزشکی، بیمارستان‌ها، پزشکان و سایر تأسیسات بهداشتی می‌شود. شهروندان این کشور از مراقبت‌های پزشکی باکیفیتی برخوردار بوده و به خدمات درمانی و داروها دسترسی مناسبی دارند.
 

چگونگی خدمات بانکی و مالی در فنلاند

همانند سایر کشورها، برای رسیدگی به امور مالی خود به افتتاح حساب بانکی نیاز خواهید داشت. برای باز کردن حساب بانکی در کشور فنلاند به مدارک هویتی و پاسپورت معتبر نیاز خواهید داشت. برخی از بانک‌های فنلاندی برای افتتاح نوع خاصی از حساب‌های بانکی، مدارک مسافرتی و مدارک شناسایی پناهندگان این کشور را مورد پذیرش قرار می‌دهند.
 
قابل ‌ذکر است که فنلاند برخی از خوش‌نام‌ترین بانک‌های اروپا را در اختیار دارد. این بانک‌ها توانسته‌اند خدمات ارزنده‌ای را به شهروندان فنلاند ارائه بدهند. بر اساس داده‌های موجود، خوش‌نام‌ترین بانک‌های این کشور به شرح زیر هستند:
 
 • بانک مرکزی یا دولتی فنلاند
 • بانک پوهیولا
 • بانک نوردیا
 • بانک آلند

رسانه و اینترنت در فنلاند

رسانه‌ها و مطبوعات فعال در فنلاند از آزادی مطبوعاتی برخوردار هستند. به بیان ساده، مجله‌ها، روزنامه‌ها و رسانه‌های این کشور می‌توانند بدون سانسور اخبار و اطلاعات خود را منتشر کنند. اخبار این کشور را می‌توان به 3 زبان فنلاندی، سوئدی و انگلیسی دنبال کرد. شرکت رسانه ای YLE که متعلق به دولت فنلاند است، یکی از منابع خبری مهم این کشور محسوب می‌شود. همچنین مردم این کشور به انواع اینترنت پرسرعت دسترسی داشته و از تجربه کاربری ایده‌آلی در این زمینه برخوردار هستند.
 

گواهینامه و رانندگی در فنلاند

رانندگی در کشور فنلاند از سمت راست است. پلیس راهنمایی و رانندگی این کشور، برخلاف کشورهایی مانند آمریکا و انگلستان، رفتار بسیار آرام و موجهی با رانندگان این کشور دارد. برای آنکه بتوانید در کشور فنلاند گواهینامه دریافت کنید، می‌بایست از مدارک و شرایط زیر برخوردار باشید:
 
 • حداقل 18 سال سن
 • پرداخت هزینه آموزشگاه رانندگی (در حدود 2 هزار یورو)
 • ارائه آدرس دقیق
 • 7 قطعه عکس
 • پذیرش در آزمون آیین‌نامه بین‌المللی و آزمون شهری
 • انجام معاینه چشم
 • ارائه برگه آزمایش گروه خونی
 • ارائه برگه سلامت جسمی و ذهنی

 

آشنایی با قوانین عمومی فنلاند

آشنایی با قوانین عمومی فنلاند

کشور فنلاند از یک سیستم قانون عمومی کامل برخوردار بوده که حقوق و مسئولیت‌های شهروندان را تنظیم می‌سازد. قوانین موجود در این کشور بر مبنای عدل و انصاف، حفظ حقوق انسانی و شهروندی و جامعه‌گرایی تنظیم شده‌اند. سیستم حقوقی این کشور در زمینه‌های حقوق مالکیت، حقوق کار، حقوق مصرف‌کننده، حقوق مهاجران و حقوق زنان سرآمد محسوب می‌شود. دولت این کشور به طور مداوم قوانین خود را در جهت نیازهای جدید جامعه به‌روزرسانی می‌کند.
 

گردش و تفریح در فنلاند

کشور فنلاند از مناطق دیدنی و امکانات تفریحی بی‌شماری برخوردار است. شهر هلسینکی یکی از پر جنب و جوش‌ترین مناطق این کشور محسوب شده و هرساله میزبان تعداد بالایی از گردشگران است. همچنین راوما یکی از شهرهای قدیمی فنلاند است که میزبان تعداد بالایی از گردشگران است. برخی دیگر از اماکن تفریحی این کشور به شرح زیر هستند:
 
 • لینان مکی: یکی از زیباترین پارک‌های تفریحی فنلاند
 • روکا: یک پیست اسکی معروف در فنلاند
 • کارهانکیروس: محبوب‌ترین مسیر کوه‌پیمایی فنلاند
 • قلعه سیومنلینا: از جمله بزرگ‌ترین دژهای دریایی دنیا
 

مزایای زندگی در فنلاند

مهاجرت کاری و تحصیلی به فنلاند از بسیاری جهات دارای مزیت است. این کشور به دلیل مراقبت‌های بهداشتی گسترده، امنیت شغلی و اجتماعی، فرهنگ برابری در کار، رفاه بالای زندگی و قدرت خرید بالا و مواردی از این دست شهرت دارد. همچنین این کشور از لحاظ اقتصادی در جایگاه ایده آلی قرار دارد. برخی دیگر از مزایای زندگی در این کشور عبارتند از:
 
 • اماکن تفریحی بی‌شمار
 • سیستم حمل و نقل پیشرفته
 • رسانه و مطبوعات فعال
 • دسترسی آسان به اینترنت
 • نرخ بیکاری پایین
 • امید به زندگی بالا
 • سیستم آموزشی پیشرفته
 • میزان آلودگی پایین
 • میزان جرم و جنایت پایین
 

معایب زندگی در فنلاند

هنگام بررسی شرایط زندگی در فنلاند می‌بایست به معایب زندگی در این کشور نیز اشاره داشت. یکی از مهم‌ترین معایب زندگی در این کشور، زمستان‌های سخت آن است. دمای نواحی شمالی این کشور می‌تواند تا منفی 50 درجه سانتی‌گراد کاهش یابد. البته دمای شهر هلسینکی از منفی 30 درجه سانتی‌گراد تجاوز پیدا نمی‌کند. هزینه زندگی در کشور فنلاند نیز نسبت به برخی از کشورهای اروپایی بالا است.
 
هزینه زندگی در فنلاند، نسبت به 80 درصد کشورهای جهان بالا‌تر است؛ البته لازم به ذکر است که این هزینه بالا، به واسطه دریافت حقوق و دستمزدهای ایده‌آل، تعدیل می‌یابد.
 

کلام آخر

کشور فنلاند یک کشور اروپایی با فرهنگ متنوع بوده که از شرایط اقتصادی ایده‌آلی برخوردار است. شهروندان این کشور از امکاناتی نظیر حقوق شهروندی عادلانه، سیستم آموزشی ایده‌آل، طبیعت زیبا، فرصت‌های شغلی متنوع و بسیاری از مزایای دیگر بهره‌مند هستند. شما می‌توانید از طریق مراجعه به سایر صفحات وب سایت ویزموندو و از طریق ارتباط با مشاورین مجرب این موسسه مهاجرتی، از شرایط زندگی در فنلاند و چگونگی اخذ اقامت فنلاند اطلاعات لازم را کسب کنید.

سوالات متداول

شما می‌توانید از طریق 6 روش اصلی، یعنی سرمایه‌گذاری، مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری، ازدواج با تبعه فنلاندی، مهاجرت از طریق تولد فرزند و پناهندگی برای دریافت اقامت دائم این کشور اقدام کنید.

کشور فنلاند به علت برخورداری از سیستم آموزشی قوی، رفاه و امنیت بالا، نرخ بیکاری پایین، درآمد و حقوق بالا و بسیاری از امکانات دیگر، یک کشور ایده‌آل برای مهاجرت تلقی می‌شود.

از جمله بهترین شهرهای فنلاند برای زندگی می‌توان به مواردی نظیر هلسینکی، تمپره، وانتا، اسپوو، تورکو، لاهتی، پوری و کوپیو اشاره داشت.

مهاجرت تحصیلی و مهاجرت کاری ازجمله ایده آل‌ترین مسیرهای دریافت اقامت دائم این کشور به شمار می‌آیند.

هزینه ماهانه زندگی 1 خانواده 4 نفره در فنلاند، در حدود 3.330 یورو و هزینه ماهانه یک فرد مجرد در حدود 915 یورو تخمین زده می‌شود.

مطالب مرتبط
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پاسخ به سوالات و نظرات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *