شغل دیجیتال مارکتینگ در کانادا چگونه است؟ - ویزموندو
موسسه مشاوره مهاجرتی و سرمایه گذاری آکو مهاجر ویرا (ثبت: ۵۴۳۴۷)
دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری آکو
شغل دیجیتال مارکتینگ در کانادا

شغل دیجیتال مارکتینگ در کانادا چگونه است؟

اکثر افرادی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند به دنبال شغلی هستند تا بتوانند با آن آینده خود را تضمین کنند. شغل دیجیتال مارکتینگ در کانادا در دسته مشاغلی قرار می‌گیرد که آینده خوبی دارد و افراد می‌توانند آن را به عنوان شغل اصلی خود انتخاب کنند. با این حال، ممکن است برخی افراد به خوبی با این شغل آشنایی نداشته باشند. دیجیتال مارکتینگ یکی از مشاغل نوظهور به حساب می‌آید که اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید بازار کار این شغل در این کشور را بررسی می­کنیم.
شغل دیجیتال مارکتینگ در کانادا
Picture of نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو
نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو

زمان مطالعه : 7 دقیقه

زمان مطالعه : 5 دقیقه

از آخرین اخبار مطلع شوید
فهرست مطالب

درباره دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال، ترویج و بازاریابی خدمات و کالاها از طریق پلتفرم‌های دیجیتال و کانال‌ها است. این کانال‌ها می‌توانند شامل اینترنت، موتورهای جست و جو، تلفن‌های همراه و سایر موارد باشند. این حوزه شامل طیف وسیعی از تکنیک‌ها و رویکردها برای دستیابی و جذب توجه مخاطبین از طریق رسانه‌های دیجیتال است.

برخی از اقداماتی که در دیجیتال مارکتینگ انجام می‌شود شامل بهینه‌سازی موتورهای جست‌وجو، بازایابی محتوا، ایمیل مارکتینگ و موارد دیگر خواهد بود. هدف از دیجیتال مارکتینگ بهبود آگاهی از برند، افزایش ترافیک وبسایت و در نهایت جذب مخاطب و افزایش فروش است. سازمان‌ها و شرکت‌ها می‌توانند هر دو تکنیک بازاریابی سنتی و دیجیتال را به عنوان یک استراتژی با یکدیگر ترکیب کنند.

 

چرا دیجیتال مارکتینگ در کانادا محبوبیت دارد؟

ممکن مانند برخی افراد این سوال هم برای شما پیش بیاید که چرا شغل دیجیتال مارکتینگ در کانادا نسبت به مشاغل دیگر از محبوبیت زیادی برخوردار است؟ در حقیقت چند علت برای انتخاب این شغل وجود دارد که به شرح زیر هستند:

 • فرصت‌های شغلی زیاد

اگر به عنوان دیجیتال مارکتر وارد کانادا شوید یا قصد داشته باشید در این رشته دانشگاهی تحصیل کنید، خوشبختانه فرصت‌های شغلی زیادی برای شما وجود خواهد داشت. این رشته در میان دانشجویان بسیار محبوب است و اکثر کسانی که فارغ التحصیل می‌شوند یا از دوره‌های آموزشی استفاده می‌کنند به سرعت وارد بازار کار خواهند شد. در نتیجه، می‌توان گفت که میانگین حقوق در این شغل نیز تقریبا بالا است.

 • داشتن آینده درخشان

کار کردن به عنوان یک بازاریاب دیجیتال فرصت‌های شغلی بی نظیری را پیش روی شما قرار می‌دهد. گزارش‌ها حاکی از آن است که تا سال 2030 بیش از 44000 فرصت شغلی جدید برای دیجیتال مارکترها در کانادا ایجاد خواهد شد. اگر این رشته را در دانشگاه بخوانید، مزایای زیادی دریافت می‌کنید. کالج‌هایی که دیجیتال مارکتینگ را ارائه می‌دهند در سراسر جهان شناخته شده اند. علاوه بر این، این دانشگاه‌ها برنامه‌ها و امکانات متعددی را در اختیار دانشجویان دیجیتال مارکتینگ قرار می‌دهند.

بازاریابی دیجیتال در کانادا

بخش‌های مختلف بازار کار دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ دارای بخش‌های مختلفی بوده و فراتر از آنچه که تصور می‌کنید است. برخی افراد فقط در بخش بهینه سازی موتورهای جست‌وجو و برخی دیگر در قسمت شبکه‌های اجتماعی فعالیت می‌کنند. با این که بازار کار شغل دیجیتال مارکتینگ در کانادا خوب است، اما در بخش‌های آن کمی تفاوت وجود دارد.

به عنوان مثال، بازار کار بازار کار مشاور دیجیتال مارکتینگ در کانادا و بهینه سازی موتورهای جست‌وجو از بازار کار ایمیل مارکتینگ بسیار بیشتر است. پس باید سعی کنید فیلدی را انتخاب کنید که آینده خوبی داشت باشد. متخصصان سئو و کارشناسان ایمیل مارکتینگ دو شاخه پرتقاضا در کانادا به حساب می‌آیند.

 

میزان درآمد این رشته در کشور کانادا

درآمد بازاریابی دیجیتال نسبت به مشاغل جنرال بسیار بیشتر است و نسبت به سایر تخصص‌های دیگر ممکن است پایین‌تر باشد. به طور کلی، دیجیتال مارکتینگ یکی از بهترین مشاغلی است که می‌توانید در کانادا داشته باشید. اگر به این حوزه علاقه دارید و دوست دارید که هر چه سریع‌تر به درآمد برسید، بهتر است که آن را انتخاب کنید.

 

وظایف افرادی که در این حوزه فعالیت می‌کنند

آیا برای شما هم این سوال پیش آمده است که اگر به این حوزه وارد شوید چه وظایفی دارید؟ بسته به شاخه ای که در آن فعالیت می‌کنید، وظایفتان نیز تغییر می‌کند. به عنوان مثال، متخصصین سئو وظیفه دارند که با پیاده سازی تکنیک‌های مختلف و بهبود رتبه بندی سایت در گوگل، مخاطبان بیشتری را به خود جذب کنند.

همچنین باید سعی کنند که فروش و ترافیک سایت نیز بالا برود. در مقابل، افرادی که در شاخه‌های دیگر مانند متخصص شبکه‌های اجتماعی فعالیت می‌کنند وظایف دیگری خواهند داشت. آن‌ها باید تمامی شبکه‌های اجتماعی کسب و کار موردنظر را به روز نگه دارند و به شکلی در آن تولید محتوا کنند که مخاطبین هر روزه افزایش پیدا کنند.

 

بهترین شهر‌ها برای فعالیت به عنوان دیجیتال مارکتر

اگر به دنبال فعالیت در شغل دیجیتال مارکتینگ در کانادا هستید، لازم است در شهرهایی مشغول به کار شوید که بازار کار خوبی دارند و به راحتی بتوانید شغل موردنظر خود و بهترین شرکت‌ها را پیدا کنید. معمولا شهرهای بزرگ‌تر وضعیت بهتری نسبت به دیگر شهرها برای استخدام دارند. به عنوان یک دیجیتال مارکتر بهتر است که در شهرهای زیر مشغول به کار شوید:

 • مونترال
 • کبک
 • تورنتو
 • ونکوور

 

حوزه‌های شغلی مورد نیاز

اگر چه بیشتر حوزه‌های شغل دیجیتال مارکتینگ در کانادا خواهان زیادی دارند، اما معمولا برخی از شاخه‌ها از سایر شاخه‌های دیگر طرفدار بیشتری دارند. به عنوان مثال، امروزه بیشتر افراد در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام و لینکدین فعال هستند. اگر به کسب و کارها دقت کنید، اکثر آن‌ها در این شبکه‌ها دارای حساب هستند اما هیچ فعالیتی ندارند.

در نتیجه، بیشتر شرکت‌ها و کسب و کارها به دنبال متخصصین شبکه‌های اجتماعی هستند تا بتوانند به اکانت‌های خود رونق دهند. از طرفی، متخصصین سئو در درجه بعدی قرار می‌گیرند و محبوبیت زیادی دارند. اکثر کسب و کارها بیشترین فروش خود را از طریق سایت تجربه می‌کنند. پس این متخصصین می‌توانند سایت آن‌ها را بهینه کرده و رتبه آن را در موتورهای جست‌وجو بالا ببرند. این حوزه‌های شغلی بیشتر از سایر شاخه‌ها در کانادا موردنیاز هستند.

 

امکان مهاجرت کاری با استفاده از این رشته شغلی

افرادی که در این حوزه مشغول هستند، فرصت‌های کاری فوق العاده ای دارند. اگر شما هم جز این افراد باشید، این سوال برایتان پیش می‌آید که آیا امکان مهاجرت با استفاده از شغل دیجیتال مارکتینگ در کانادا وجود دارد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که بله هر شغلی که امکان کار تمام وقت را داشته و بازار کار خوبی در کشور مقصد داشته باشد امکان مهاجرت را خواهد داشت. دیجیتال مارکتینگ نیز از جمله شغل‌هایی است که امکان مهاجرت به کانادا را دارد.

بهینه سازی موتورهای جست و جو در دیجیتال مارکتینگ

شغل دیجیتال مارکتینگ در کشور کانادا

کانادا به دلیل داشتن یکی از بزرگ‌ترین بازارهای تبلیغاتی دنیا و همچنین رشد چشمگیر بازاریابی دیجیتال، شناخته شده است. در سال 2021، بازاریابان و تبلیغ کنندگان در کانادا بیش از 10 میلیارد را در کمپین‌های تبلیغاتی دیجیتال هزینه کردند که انتظار می‌رود در سال 2024 این رقم افزایش چشمگیری را تجربه کند. در نتیجه، در بازاریابی دیجیتال افزایش تقاضا را شاهد خواهید بود.

تعداد فرصت‌های شغلی بازاریابی دیجیتال در کانادا بسیار زیاد است. از آن جایی که دیجیتال مارکتینگ یک زمینه وسیع است، چندین تخصص را در خود جای می‌دهد. درآمد مناسب و فرصت پیشرفت آن را به گزینه ای مناسب برای افراد جویای شغل تبدیل کرده است. حقوقی که شما در این حوزه دریافت می‌کنید، به سابقه کاری و مهارت‌های شما بستگی خواهد داشت.

 

بخش‌های مختلف بازار کار دیجیتال مارکتینگ

همان طور که اشاره کردیم، دیجیتال مارکتینگ مبحثی بسیار گسترده است و زمانی که شما در آن مشغول می‌شوید، نیازی نیست که در یک موقعیت شغلی باقی بمانید. تنوع پوزیشن شغلی در بازاریابی دیجیتال بالا است و زمانی که شما در آن مشغول می‌شوید، می‌توانید به راحتی ارتقا پیدا کنید.

بسیاری از افراد در ابتدا به عنوان کارشناس دیجیتال مارکتینگ کار خود را آغاز می‌کنند و سپس بعد از چند سال به سمت مدیر دیجیتال مارکتینگ یا مشاور ارتقا پیدا می‌کنند. اکثر کسانی که در سمت متخصص سئو فعالیت می‌کنند فرصت‌های زیادی برای ارتقا شغلی دارند. به عنوان مثال، شما می‌توانید در ابتدا به عنوان کارآموز استخدام شده و در نهایت به عنوان مشاور سئو یا سرپرست بخش کار کنید. 

 

مزایای شغل دیجیتال مارکتینگ در کانادا

اگر شغل دیجیتال مارکتینگ در کانادا را انتخاب می‌کنید، مزایای زیادی دریافت خواهید کرد. برخی از این مزایا به شرح زیر هستند:

 

 • داشتن تقاضای زیاد از طرف شرکت‌ها

دیجیتال مارکتینگ یکی از سریع‌ترین زمینه‌های حرفه ای در حال رشد است. با ادامه تحولات دیجیتالی سازمان‌ها و شرکت‌ها، در سال‌های آینده شاهد سرمایه گذاری بسیار زیادی در این بخش خواهید بود. از آن جایی که شرکت‌ها به سرمایه گذاری در بازاریابی دیجیتال ادامه می‌دهند، این امر منجر به ایجاد فرصت‌های شغلی بیشتر خواهد شد.

 • وسیع بودن حوزه شغلی دیجیتال مارکتینگ

یکی از مزایای بزرگ ورود به شغل دیجیتال مارکتینگ در کانادا تنوع شاخه‌هایی است که می‌توانید از بین آن‌ها انتخاب کنید. این شاخه‌ها از مبتدی تا حرفه ای متغیر هستند و بسته به سابقه کاری که دارید، مشغول به کار خواهید شد. متخصص سئو و شبکه‌های اجتماعی دو شاخه پر متقاضی و محبوب در این حوزه هستند.

 • کیفیت بالای زندگی را تجربه خواهید کرد

افرادی که در حوزه بازاریابی دیجیتال مشغول به کار هستند نسبت به مشاغل دیگر از حقوق بالاتری برخوردار هستند. افرادی که به عنوان مبتدی این حرفه را آغاز می‌کنند حقوق آن‌ها از 50000 تا 60000 دلار به صورت سالانه آغاز می‌شود و با ارتقای شغلی و بیشتر شدن سابقه کاری افزایش خواهد یافت. بسته به کارفرمایی که دارید، ممکن است از سایر مزایا نیز برخوردار شوید. بررسی‌ها نشان می‌دهد کارفرمایان بیشتر به کارمندانی ارتقا شغلی می‌دهند که برای سازمان و شرکت خود مفید واقع شوند.

 • با چالش‌های زیادی مواجه می‌شوید

دیجیتال مارکتینگ یکی از حوزه‌های بسیار پویا به شمار می‌رود و شما با کار کردن در این حوزه می‌توانید چالش‌های زیادی را پشت سر بگذارید. به همین خاطر، اصلا برای شما تکراری نشده و به سرعت رشد می‌کنید.

 

مهارت‌های لازم برای کارشناسان دیجیتال مارکتینگ در کانادا

متخصصان دیجیتال مارکتینگ باید از مهارت‌های زیادی برخوردار باشند. اگر قصد دارید در این حوزه مشغول به کار شوید، باید مهارت نویسندگی بالایی داشته باشید، زیرا بیشتر کار شما با تبلیغ کسب و کار مدنظر خواهد بود. همچنین باید به مهارت‌های ویراستاری نیز مسلط باشید تا بتوانید متن‌های استانداردی را ایجاد کنید.

کپی رایتینگ از دیگر فنونی است که یک کارشناس دیجیتال مارکتینگ باید به خوبی آن را فرا گرفته باشد. اگر به بیلبوردهای تبلیغاتی در سطح شهر توجه کرده باشید، می‌بینید که با جمله ای کوتاه توجه شما را به برند موردنظر جلب می‌کنند. این مورد همان کپی رایتینگ است که تاثیر زیادی در رشد کسب و کارها دارد.

 تفکر برنامه ریزی و خلاقیت از جمله مهم‌ترین مهارت‌های لازم برای فعالیت در شغل دیجیتال مارکتینگ در کانادا هستند. یک متخصص دیجیتال مارکتینگ باید به خوبی بتواند از خلاقیت خود استفاده کرده و توجه بسیاری از مخاطبان را به خود جلب کند. در نتیجه، کسب و کار موردنظر رشد کرده و تا حد زیادی افزایش فروش را تجربه خواهد کرد.

استخدام به عنوان دیجیتال مارکتر در کانادا

وظایف افرادی که در این حوزه فعالیت می‌کنند

اگر به عنوان یک کارشناس دیجیتال مارکتینگ در یک شرکت استخدام شدید، باید بدانید که وظایف متعددی خواهید داشت. در ابتدا، برای تبلیغات و افزایش فروش باید یک استراتژی بچینید تا در نهایت بتوانید با استفاده از برندینگ کسب و کار موردنظر را به مخاطبین معرفی کنید. سپس باید تولید محتوا را در پیش گرفته و در هر پلتفرم با استفاده از الگوریتم‌هایی که دارد محتوای مناسب آن را تولید کنید.

در مرحله بعد باید به دنبال نتیجه گرفتن از محتواهای منتشر شده باشید. برای این کار معمولا به کمی زمان نیاز دارید و باید صبر کنید. پس از آن باید داده‌های به دست آمده را تحلیل کرده و گزارشی از پیشرفت خود تهیه کنید.

 

میزان درآمد کارشناسان دیجیتال مارکتینگ در کانادا

درآمد شغل دیجیتال مارکتینگ در کانادا ممکن است نسبت به تخصص‌های دیگر کمتر باشد، اما برای یک فرد تازه کار کاملا مناسب خواهد بود. همان طور که اشاره کردیم، پایه حقوق از 50 هزار دلار شروع شده و افرادی که سابقه کاری بیشتری دارند، معمولا تا 90 هزار دلار نیز دریافت خواهند کرد. برخی از افراد با تجربه بسیار بالا بیشتر از 100 هزار دلار دریافت می‌کنند.

اگر این رشته را در دانشگاه تحصیل کرده باشید، معمولا حقوق شما نسبت به افرادی که به صورت تجربی وارد این حوزه شده اند بیشتر خواهد بود. تمامی این حقوق‌ها توسط سایت‌های استخدامی معتبر منتشر می‌شوند. در نتیجه، ممکن است برخی از کارفرمایان حقوق‌های متفاوت‌تری در نظر گرفته باشند.

 

تحصیل در رشته دیجیتال مارکتینگ در کانادا

همان طور که می‌دانید، دیجیتال مارکتینگ یکی از پرطرفدارترین رشته‌ها در خارج از کشور به حساب می‌آید. اکثر افرادی که این رشته را انتخاب می‌کنند آینده شغلی بسیار درخشانی خواهند داشت. کانادا یکی از بهترین کشورهایی است که می‌توانید در آن به تحصیل بازاریابی دیجیتال بپردازید.

دانشگاه‌های مختلفی در سراسر این کشور دیجیتال مارکتینگ را در مقاطع مختلف ارائه می‌دهند. حتی می‌توانید پس از به پایان رساندن کارشناسی در مقاطع تحصیلات تکمیلی نیز تحصیلاتتان را ادامه دهید. معمولا یکی از شروط اصلی برای تحصیل در این رشته نمره زبان است که در صورت دریافت آیلتس نمره شما باید بیشتر از 5 و در صورت دریافت تافل باید نمره بالاتر از 90 را کسب کنید.

 

دانشگاه‌های معتبر در کانادا برای تحصیل در رشته دیجیتال مارکتینگ

شروع به کار در شغل دیجیتال مارکتینگ در کانادا مستلزم دریافت مدرک دانشگاهی نیست، اما اگر قصد دارید که از طریق تحصیل مهاجرت کنید، بهتر است با برترین دانشگاه‌های کانادا در زمینه بازاریابی دیجیتال آشنایی پیدا کنید که به شرح زیر هستند:

 • دانشگاه لاوال: این دانشگاه دیجیتال مارکتینگ را در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می‌دهد. برنامه تحصیلی آن به دانشجویان کمک می‌کند تا درک مفاهیم و ابزارهای حیاتی بازاریابی دیجیتال و رسانه را توسعه دهند.
 • دانشگاه بریتیش کلمبیا: شما می‌توانید دیجیتال مارکتینگ را در پردیس ونکوور این دانشگاه بخوانید. دانشجویانی که از این دانشگاه فارغ التحصیل می‌شوند، مهارت‌های بسیار بالایی دارند و می‌توانند به عنوان کارشناسان دیجیتال مارکتینگ در بهترین شرکت‌ها مشغول به کار شوند.
 • کالج جورج براون: دوره بازاریابی دیجیتال کالج جورج براون یک برنامه تحصیلات تکمیلی است که در تورنتو ارائه می‌شود. این برنامه معمولا ترکیبی از یادگیری آنلاین و پروژه‌های کلاسی است که به دانشجویان برای رشد بیشتر کمک می‌کند.

 

مارکتینگ شبکه‌های اجتماعی

شرایطی که برای تحصیل در رشته دیجیتال مارکتینگ در کانادا باید داشت

مانند رشته‌های دیگر، برای تحصیل در رشته دیجیتال مارکتینگ نیز باید شرایط خاصی داشته باشید. سابقه تحصیلی یا کاری مهم‌ترین شرایطی است که برای شغل دیجیتال مارکتینگ در کانادا نیاز خواهد بود. افرادی که تحصیلات دانشگاهی دارند باید مدارک تحصیلی مربوطه را ارائه دهند. در غیر این صورت، رزومه شما مبنی بر سوابق کاریتان موردنظر کارفرمایان خواهد بود. سایر شرایط شامل نمره زبان، نمونه کارها و موارد دیگر است.

 

دریافت مشاوره از ویزموندو

شغل دیجیتال مارکتینگ در کانادا یکی از بهترین مشاغلی است که نه تنها در کانادا بلکه در سایرکشورهای جهان نیز می‌توانید آن را دنبال کنید. فرصت‌های شغلی زیاد و امکان ارتقا کاری از مزایایی است که افراد زیادی را به سمت این شغل می‌کشاند. کانادا یکی از بهترین کشورهایی است که می‌توانید برای شغل بازاریابی دیجیتال آن را انتخاب کنید.

 اگر قصد دارید به عنوان یک کارشناس دیجیتال مارکتینگ به کانادا مهاجرت کنید، می‌توانید از کارشناسان مجموعه ما یعنی ویزموندو راهنمایی بگیرید. برای مشاوره می‌توانید با شماره تلفن درج شده در سایت تماس بگیرید.

سوالات متداول

به دلیل تقاضای زیاد، دیجیتال مارکتینگ یکی از بهترین مشاغل است.

می‌توانید با دسترسی به پلتفرم‌های مختلف مانند Google و پلتفرم‌های آموزشی، مهارت خود را افزایش دهید.

مدیران سئو و مدیران بازاریابی معمولاً پردرآمدترین مشاغل در بازاریابی دیجیتال هستند.

مطالب مرتبط
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پاسخ به سوالات و نظرات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *