موسسه مشاوره مهاجرتی و سرمایه گذاری آکو مهاجر ویرا (ثبت: ۵۴۳۴۷)
دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری آکو
شغل کابینت سازی در کانادا

شغل کابینت سازی در کانادا؛ از شرایط تا درآمد

اگر شغل شما کابینت‌سازی است و به‌دنبال مهاجرت به کانادا از طریق این حرفه هستید، فرصت خوبی در انتظار شماست! شغل کابینت سازی در کانادا، به‌عنوان یکی از صنایع پرتقاضا و با درآمد قابل‌توجه شناخته می‌شود. هم‌اکنون، تعداد زیادی کابینت‌ساز از سراسر جهان در کانادا زندگی می‌کنند و این کشور، همچنان به کابینت‌سازان بیشتری نیز احتیاج دارد. این موضوع، فرصتی عالی برای شماست که به‌عنوان یک کابینت‌ساز ماهر، در یکی از کشورهای پیشرو در صنعت ساخت و نصب کابینت‌ها، فعالیت کنید و زندگی بهتری برای خود و خانواده‌ بسازید.
شغل کابینت سازی در کانادا
نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو
نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو

زمان مطالعه : 7 دقیقه

زمان مطالعه : 5 دقیقه

از آخرین اخبار مطلع شوید
فهرست مطالب

راه اندازی کابینت سازی در کانادا

صنعت کابینت‌سازی در کانادا، یک فرصت پرسود و جذاب است. برای شروع یک کسب‌وکار در این حوزه، حداقل به سرمایه‌ای در حدود ۲۰۰۰۰۰ دلار احتیاج خواهید داشت. با درنظرگرفتن مجوزهای مورد نیاز از قبیل موارد زیر، می‌توانید به‌راحتی کار خود را آغاز کنید.
 
 • Business License
 • Business Number Registration
 • Federal Incorporation (Business)
 
هزینه اجاره مکان کار و حقوق کارکنان، به‌ترتیب حدود ۳۰۰۰۰ و ۵۰۰۰۰ دلار است. همچنین برای تجهیزات مورد نیاز، مانند ابزارهای نجاری و دستگاه‌های تولید کابینت، نیازمند مبلغی حدود ۱۰۰۰۰۰ دلار خواهید بود. بااین‌وجود، با درآمد سالیانه حدود ۶۰۰۰۰ دلار نیز، کسب‌وکار کابینت‌سازی در کانادا می‌تواند به یک موفقیت مطلوب و پربار تبدیل شود.
 
جزئیات زندگی در کانادا با شغل کابینت سازی

 

جزئیات زندگی در کانادا با شغل کابینت سازی

کابینت‌سازان در کانادا، از انواع مختلف چوب برای ساخت و تعمیر کابینت‌های آشپزخانه، مبلمان و محصولات مرتبط استفاده می‌کنند. این افراد، توسط شرکت‌های تولیدی یا تعمیر کابینت و مبلمان، شرکت‌های ساختمانی و پیمانکاران کابینت‌سازی استخدام می‌شوند یا ممکن است به‌عنوان کارفرما فعالیت کنند. وظایف کابینت‌سازان در کانادا عبارت‌اند از:
 
 • مطالعه و بررسی مشخصات، نقشه‌ها و طرح‌ محصولاتی که در انتظار تولید قرار دارند.
 • اندازه‌گیری و علامت‌گذاری قطعات
 • چوبی و MDF برای برش با استفاده از دستگاه.
 • کار با ماشین‌آلات نجاری و کابینت‌سازی مانند دستگاه‌های برش، اره‌برقی و سایر ابزارهای دستی.
 • برش و اتصال قطعات چوبی با استفاده از انواع پیچ، میخ، گیره و چسب مخصوص.
 • سمباده‌زنی و اتصال روکش یا پولیش محصول.
 • نصب کابینت به دیوار.
 • تعمیر کابینت و انواع مبلمان.
 • تخمین هزینه‌ها و نوع مواد مصرفی.
 

بازار کار کابینت سازی در کانادا

کانادا، به‌عنوان مرکز تولید چوب در قرن بیست‌ویکم شناخته می‌شود. صنعت چوب در این کشور، فرصت‌های شغلی متنوعی را ارائه می‌دهد. کابینت‌سازی، بخش جذابی از این صنعت است که منجربه ایجاد درآمد ناخالص بالا می‌شود. بیش از ۲۵,۰۰۰ نفر، می‌توانند در این حوزه استخدام شوند و در شهرهای کوچک و بزرگ استان‌های این کشور فعالیت کنند. همچنین، بیش از ۴,۰۰۰ فروشگاه کابینت آشپزخانه مستقل در سراسر کانادا وجود دارد که فرصت‌های شغلی گسترده‌ای را فراهم می‌کنند.
 
اگر مهارت‌های کابینت‌سازی بالایی دارید، می‌توانید در صنایع چوبی کانادا به‌عنوان یکی از مشاغل مانند شاگرد کابینت‌ساز، کابینت‌ساز، کابینت‌ساز مبلمان، سازنده مبلمان چوبی سفارشی، پیمانکار و ناظر، اپراتور ماشین‌آلات نجاری و سایر مشاغل مرتبط مشغول به‌کار شوید.
 
طی بررسی‌های انجام شده، انتظار می‌رود که فرصت‌های شغلی جدید (ناشی از تقاضای توسعه و تقاضای جایگزینی) به ۱,۴۰۰ نفر برسد؛ درحالی‌که ۳,۸۰۰ نفر جویای کار جدید (ناشی از مهاجرت) برای استخدام درخواست خود را ثبت کرده‌اند. بررسی نرخ بیکاری، می‌تواند در درک بهتر از بازار کار کانادا در زمینه کابینت‌سازی مفید باشد که مقدار آن، طبق آخرین آمارها 5.3 درصد است.
 

روش‌های مهاجرت به کانادا به‌عنوان کابینت‌ساز

افرادی که علاقه‌مند به شغل کابینت سازی در کانادا هستند، با وظایفی شامل استفاده از انواع چوب، ساخت مبلمان، باکس‌ها و قفسه‌ها، تولید کابینت‌های آشپزخانه و تعمیر این اجزا مواجه می‌شوند. افراد علاقه‌مند، می‌توانند به‌عنوان کارآفرین کار کنند؛ به‌صورت پیمانکاری فعالیت داشته باشند یا به‌عنوان کارمند در شرکت‌های ساختمانی مشغول به کار شوند. برای مهاجرت کابینت‌سازان به کانادا، متد‌ها و مسیرهای مختلفی وجود دارد. مهم‌ترین روش های مهاجرت کابینت ساز به کانادا، شامل موارد زیر است:
 
 • مهاجرت از طریق سیستم اکسپرس اینتری کانادا
 • مهاجرت از طریق برنامه‌های نامزدی استانی کانادا (PNP)
 • اخذ ویزای کار از طریق جاب آفر
 
هر یک از مسیرهای مهاجرتی، شرایط و الزامات خاص خود را دارند که باید قبل از هر گونه تصمیم برای مهاجرت به کانادا، به‌دقت مورد بررسی قرار گیرند.
 

مهاجرت از طریق سیستم اکسپرس اینتری کانادا

اکسپرس اینتری کانادا، به‌عنوان یکی از مسیرهای مهاجرتی معتبر، سه برنامه اصلی شامل فدرال اسکیل ورکر، فدرال اسکیل ترید و برنامه تجربه کانادایی را دراختیار دارد. با توجه به این‌که شغل کابینت سازی در کانادا، با کد NOC 72311 در زیرگروه مشاغل TEER 2 قرار دارد، شما می‌توانید از برنامه‌های فدرال اسکیل ورکر و فدرال اسکیل ترید برای مهاجرت به‌عنوان کابینت‌ساز بهره‌مند شوید.
 
برنامه فدرال اسکیل ورکر، برای افرادی است که از طریق تخصص شغلی خود قصد دارند اقامت دائم در کانادا را به‌دست آورند. در این برنامه، متقاضیان براساس امتیازهایی مانند سن، تحصیلات، مهارت زبان، سوابق کاری و سایر فاکتورها امتیاز CRS دریافت می‌کنند و دولت کانادا برای افراد با بالاترین امتیاز، به ارسال دعوت‌نامه اقامت دائم می‌پردازد.
 
همچنین، برنامه فدرال اسکیل ترید برای افرادی است که در مشاغل فنی حرفه‌ای کانادا سابقه کار دارند و جهت شرکت در این برنامه، باید از یک کارفرمای کانادایی جاب‌آفر داشته باشند. به‌منظور مهاجرت با شغل کابینت‌سازی به کانادا از طریق این برنامه، مواردی همچون داشتن حداقل دو سال سابقه کار مرتبط، داشتن سطح زبان مناسب، تمکن مالی، گواهی احراز صلاحیت و سایر شرایط ضروری مورد نیاز است.
 

مهاجرت از طریق برنامه‌های نامزدی استانی کانادا (PNP)

کابینت‌سازان باتجربه و کارآزموده، می‌توانند از طریق برنامه‌های مهاجرت استانی کانادا (PNP) به این کشور مهاجرت کنند. به این منظور، باید شرایط مورد نیاز برنامه مهاجرتی هر استان را داشته باشند. برای اکثر مسیرهای مهاجرتی PNP، لازم است از یک جاب آفر معتبر، حمایت کافی را دریافت کنید؛ اگرچه برخی برنامه‌های استانی مانند برنامه Skilled Trades استان انتاریو، نیازمند جاب آفر نیستند.
 
هر یک از ۱۱ استان کانادا، شرایط خاص خود را برای برنامه PNP دارند. به‌عنوان‌مثال، یک استان ممکن است تنها به متقاضیانی که تجربه کار کابینت‌سازی دارند توجه کند (مانند استان انتاریو)؛ درحالی‌که؛ استان دیگر ممکن است به کابینت‌سازان نیاز نداشته باشد. درنتیجه، موفقیت در نامزدی از یک استان معین، می‌تواند برای شما اقامت دائم در آن استان را فراهم کند.
 

درخواست ویزای کار از طریق جاب آفر

جاب آفر (Job Offer) به‌معنای دریافت پیشنهاد شغلی از سوی یک کارفرمای کانادایی است. برای اعتبار جاب آفر در کانادا، این پیشنهاد شغلی باید تاییدیه LMIA را کسب کند یا معاف از LMIA باشد. با دریافت این پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای کانادایی و داشتن سایر شرایط مانند مدرک زبان و تمکن مالی کافی، می‌توانید برای اخذ ویزای کاری کانادا درخواست خود را ثبت کنید.
 
همچنین، داشتن جاب آفر از یک کارفرمای کانادایی، می‌تواند امتیاز شما را در سیستم اکسپرس اینتری برای دریافت اقامت دائم در این کشور افزایش می‌دهد. در اکثر مواقع، فرصت‌های شغل کابینت سازی در کانادا از طریق سایت‌های کاریابی معتبر به‌صورت آنلاین آگهی می‌شوند. این سایت‌ها، شامل موارد زیر هستند:
 
 • Indeed
 • WorkBC
 • glassdoor.ca
 • Linkedin
 • ca.jooble.org
 • jobbank.gc.ca
 
برای یافتن فرصت‌های شغلی در زمینه کابینت‌سازی در کانادا، توصیه می‌شود که ابتدا یک رزومه و کاورلتر قوی با رعایت قوانین نگارشی کانادا تهیه کنید و سپس به ثبت‌نام در این سایت‌های کاریابی بپردازید. البته باید به یاد داشت که همیشه همه فرصت‌های شغلی از طریق این سایت‌ها آگهی نمی‌شود. بنابراین اگر شخصی در کانادا می‌شناسید، می‌توانید از وی بخواهید که شما را به موقعیت‌های شغلی مناسب معرفی کند.
 
شرایط راه اندازی کارگاه کابینت سازی در کانادا

 

شرایط راه اندازی کارگاه کابینت سازی در کانادا

برای راه‌اندازی یک کارگاه کابینت‌سازی در کانادا، از روش‌های مهاجرتی کارآفرینی یا استارتاپ استفاده کنید. یکی از اصول اساسی در این راه،‌ داشتن یک بیزینس‌پلن یا طرح تجاری قوی است. طرح تجاری شما، باید به‌نحوی طراحی شود که برای دولت کانادا سودمند باشد. اگر از روش استارتاپ یا نوآفرینی استفاده می‌کنید، به یک ایده‌ نوآورانه و جدید نیازمند خواهید بود. در این‌صورت، دولت کانادا ممکن است برای راه‌اندازی کسب‌وکار به شما کمک مالی ارائه دهد.
 
این کمک مالی، می‌تواند هزینه‌های مختلفی از جمله هزینه‌های توسعه یا راه‌اندازی، بازاریابی، حقوق کارکنان، لوازم مورد نیاز، خرید تجهیزات و ابزارها را شامل شود. این روش، به‌عنوان یک زیرمجموعه از سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود و با رشد کسب‌وکار، می‌توانید آینده مالی خود را در کانادا تضمین کنید. درصورتی‌که تصمیم به استفاده از روش کارآفرینی دارید، باید با بررسی قوانین مربوط به سرمایه‌گذاری در استان موردنظر، با یک مشاور باتجربه مشورت کنید تا بتوانید با چالش‌ها و موانع راه‌اندازی کارگاه کابینت‌سازی، آشنا شوید.
 

هزینه راه‌اندازی کارگاه کابینت‌ سازی در کانادا چقدر است؟

هزینه راه اندازی کابینت سازی در کانادا، بستگی‌به هدف، نحوه پیشبرد کار و استان مورد‌نظر دارد. برای مثال، شما می‌توانید با خرید وسایل کوچک دستی، در زمینه نصب و راه‌اندازی کابینت فعالیت کنید.
 
اما برای راه‌اندازی یک کارگاه در کانادا، علاوه‌بر هزینه‌های ثبت شرکت و اجاره ملک، باید هزینه‌های خرید تجهیزات و لوازم کابینت‌سازی را نیز پرداخت کنید. به‌عنوان مثال، یک میز برش در کانادا بین ۱۰ تا ۳۰ هزار دلار قیمت دارد. هزینه دستگاه PVC، حدود ۳۰ تا ۷۰ هزار دلار خواهد بود. به‌طور‌کلی، برای شروع یک کسب‌و‌کار کابینت‌سازی در کانادا، به تقریبا ۲۰۰ تا ۲۵۰ هزار دلار سرمایه اولیه نیاز دارید.
 

درآمد کابینت سازی در کانادا

باتوجه‌به تحقیقات انجام شده توسط سایت معتبر Talent.com در سال ۲۰۲۳، متوسط درآمد شغل کابینت سازی در کانادا برابر با ۴۸,۷۵۰ دلار در سال یا ۲۵ دلار در ساعت تخمین زده شده است. کارگران تازه‌کار و باتجربه، می‌توانند به ترتیب حدودا ۳۹,۹۹۷ دلار و ۵۸,۵۰۰ دلار در سال درآمد داشته باشند. محدوده درآمد ساعتی نیز به شرح زیر است:
 
 • حداقل درآمد ساعتی: ۱۶.۵۰ دلار
 • حداکثر درآمد ساعتی: ۳۰ تا ۴۰ دلار
استان
میانگین دستمزد ساعتی
بریتیش کلمبیا
۲۴ دلار
آلبرتا
۲۳.۵۰ دلار
انتاریو
۲۳ دلار
منیتوبا
۲۱.۵۰ دلار
کبک
۲۰.۳۵ دلار
نیوبرانزویک
۱۹.۷۵ دلار

تخصص و مهارت های شغلی کابینت ساز در کانادا

شغل کابینت سازی در کانادا مانند هر شغل دیگری، نیاز به تخصص و مهارت دارد. به‌طور معمول، برای کار در این حرفه، تحصیلات دانشگاهی یا گذراندن دوره‌های آموزشی مرتبط ضروری است. افرادی که در این صنعت فعالیت می‌کنند، باید از مجموعه‌ای از مهارت‌های زیر برخوردار باشند:
 
 • تعمیر یا تغییردادن مبلمان چوبی، وسایل و محصولات مرتبط
 • کار با ماشین‌آلات نجاری مانند اره‌برقی، اتصال‌دهنده و شکل‌دهنده، و استفاده از ابزار دستی برای برش و شکل‌دهی قطعات
 • برش‌دادن چوب و اتصال قطعات و اجزای فرعی تا زمان تکمیل کار
 • طراحی و اجرای پروژه‌ها
 • برنامه‌ریزی و مدیریت زمان
 • پیش‌بینی نتایج و انتظارات
 • تحلیل اطلاعات و ارزیابی عملکرد
 • این مهارت‌ها، اساسی برای انجام کارهای موثر و باکیفیت در صنعت کابینت‌سازی هستند.
 

آیا می‌توانم بدون پیشنهاد کار به‌عنوان کابینت ساز به کانادا مهاجرت کنم؟

اگر دارای مهارت‌ها و تجربه مرتبط با کابینت‌سازی هستید، می‌توانید بدون داشتن پیشنهاد شغلی با عنوان شغل کابینت سازی در کانادا مهاجرت کنید. برنامه‌های مهاجرتی مختلفی وجود دارند که به افراد بامهارت امکان مهاجرت به کانادا را بدون نیاز به داشتن پیشنهاد کار ارائه می‌دهند.
 
این برنامه‌ها، شامل برنامه اکسپرس اینتری کانادا (Express Entry) هستند که از طریق آن می‌توانید براساس امتیازهایی مانند سن، تحصیلات، تجربه کاری و دانش زبان انگلیسی یا فرانسوی خود رتبه‌بندی شوید و درصورت کسب امتیاز کافی، دعوت به اقامت دائم در کانادا دریافت کنید.
 
همچنین، برنامه‌های مهاجرت استانی مانند برنامه‌های مهاجرتی استانی (Provincial Nominee Programs PNPs)، امکان مهاجرت به یکی از استان‌های کانادا را بدون نیاز به پیشنهاد کار را ارائه می‌دهند. اگر مهارت‌ها و تجربه شما با نیازهای اقتصادی و کاری استان موردنظر تطابق داشته باشد. این برنامه‌ها، امکان دارد شرایط خاص و متنوعی داشته باشند که می‌تواند به شما بدون پیشنهاد کار، اجازه مهاجرت به کانادا را بدهد.
 

جمع‌بندی

شغل کابینت سازی در کانادا یکی از مشاغل پرتقاضا و پردرآمد است که افراد ماهر و نیمه‌ماهر با توانایی‌ها و مهارت‌های متنوع در زمینه‌های ساخت، تعمیر و نصب کابینت‌ها و مبلمان‌های چوبی مشغول به کار می‌شوند. با وجود فرصت‌های شغلی فراوان در این صنعت و امکانات مهاجرتی مختلف، افراد علاقه‌مند می‌توانند به‌راحتی برای مهاجرت به کانادا، اقدام کنند و در این حوزه حرفه‌ای، شغلی پررونق را تجربه کنند.

سوالات متداول

بله؛ پیش‌بینی شده است که از سال ۲۰۲۲ تا ۲۰۳۱ حدود ۱۳۰۰ فرصت شغلی جدید در حوزه کابینت‌سازی در کانادا ایجاد شود. کابینت‌سازی، در برخی از استان‌های کانادا بازار کار مناسبی دارد.

متوسط درآمد کابینت‌سازان در کانادا، ۴۸,۷۵۰ دلار در سال یا ۲۵ دلار در ساعت است.

مهاجرت به‌عنوان یک کابینت‌ساز به کانادا از طریق مسیرهای مختلف، از جمله اکسپرس اینتری، نامزدی استانی و دریافت پیشنهاد کار امکان‌پذیر است

تقاضا برای کابینت‌سازی در استان‌های کبک، انتاریو، بریتیش‌کلمبیا، منیتوبا و آلبرتا نسبت به دیگر استان‌ها بیشتر است.

دریافت اقامت دائم در کانادا برای کابینت‌سازان، به دو صورت امکان‌پذیر است: 1. با پیشنهاد کاری (جاب آفر) 2. بدون پیشنهاد کاری
به‌طور عمومی، برای اشتغال در حوزه کابینت‌سازی کانادا، کسب مدرک دوره متوسطه کافی است.

کد شغلی ناک برای کابینت‌سازی در کانادا، NOC 72311 است.

مطالب مرتبط
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پاسخ به سوالات و نظرات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *