صفر تا صد تحصیل در اروپا 2024 | بهترین کشور اروپا برای تحصیل
موسسه مشاوره مهاجرتی و سرمایه گذاری آکو مهاجر ویرا (ثبت: ۵۴۳۴۷)
دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری آکو
تحصیل در اروپا 2024

صفر تا صد تحصیل در اروپا 2024 و آشنایی با بهترین کشورهای اروپایی برای تحصیل

مهاجرت به کشور‌های اروپایی، یکی از انتخاب‌های بسیاری از افرادی است که قصد تحصیل در بهترین مراکز آموزشی و رویای شغلی بهتر در آینده را دارند. شما می‌توانید با توجه به ترجیحات خود، به یکی از کشور‌های اروپایی مهاجرت کنید. در این مطلب، همه آنچه باید درباره تحصیل در اروپا ۲۰۲۴ و بهترین کشور‌های اروپایی برای تحصیل بدانید را در اختیار شما قرار می‌دهیم. با خواندن این مقاله، در هنگام تصمیم‌گیری در زمینه انتخاب مقصد مهاجرت تحصیلی با چالش کمتری مواجه می‌شوید.
تحصیل در اروپا 2024
Picture of نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو
نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو

زمان مطالعه : 7 دقیقه

زمان مطالعه : 5 دقیقه

از آخرین اخبار مطلع شوید
فهرست مطالب

تحصیل در اروپا

تحصیل در هر یک از دانشگاه‌های اروپا می‌تواند شانس شما را برای یافتن موقعیت شغلی بهتر افزایش دهد. پس اگر رویای رسیدن به شغلی بهتر در آینده را دارید، حتماً ادامه تحصیل در برترین دانشگاه‌های خارج از کشور را انتخاب کنید. به دلیل بالا بودن کیفیت سیستم آموزشی در دانشگاه‌های اروپایی، تحصیل در این کشور‌ها مورد استقبال بسیاری از افراد قرار گرفته است. با تحصیل در دانشگاه‌های برتر اروپا می‌توانید یک گام به موفقیت نزدیک‌تر شود.

در ابتدا، با مهاجرت تحصیلی به کشور‌های اروپایی، به شما اقامت موقت داده می‌شود. با اقامت موقت از طریق ویزای تحصیلی می‌توانید از مزایای زندگی در این کشور بهره‌مند شوید. بعد از اتمام تحصیلات و یافتن شغل می‌توانید برای دریافت اقامت دائم کشور اروپایی مدنظر خود اقدام کنید.

شرایط تحصیل در اروپا

قبل از تصمیم به مهاجرت باید بدانید که شرایط تحصیل در اروپا 2024 چیست؟ شما باید چندین شرط را برای مهاجرت تحصیلی به اروپا در نظر بگیرید. به منظور مهاجرت تحصیلی به کشور‌های اروپایی باید دارای حداقل 17 سال سن باشید. باتوجه به رشته تحصیلی که انتخاب می‌کنید، شاید نیاز باشد که مدرک زبان نیز ارائه دهید. از سایر شرایط نیز می‌توان به شرکت در آزمون‌ها، کسب امتیازات لازم و… برای تحصیل در دانشگاه‌های اروپایی اشاره کرد.

نحوه پذیرش تحصیلی در اروپا

به منظور پذیرش گرفتن از دانشگاه‌های واقع در اروپا باید فرم درخواست را تکمیل کنید. این فرم درخواست شامل اطلاعاتی از قبیل مشخصات هویتی، سؤالات درباره رشته تحصیلی و… است. برای تحصیل در برخی از رشته‌ها و دانشگاه‌های اروپایی تسلط به زبان و داشتن مدرک مورد نیاز می‌باشد. شما باید مدرک زبان در هر یک از آزمون‌های آیلتس، تافل یا…. را برای پذیرش در دانشگاه‌های اروپایی و تحصیل در اروپا 2024 ارائه دهید.

مدارک لازم برای مهاجرت تحصیلی
مدارک لازم برای مهاجرت تحصیلی

مدارک لازم برای اقامت تحصیلی اروپا

برای دریافت پذیرش از دانشگاه‌های اروپا باید مدارکی را پیوست کنید. آیا با لیست اسناد مورد نیاز برای تحصیل در اروپا آشنایی دارید؟ این مدارک و اسناد مهم شامل موارد زیر هستند و باید به صورت کامل آماده شوند و به زبان انگلیسی ترجمه شده باشند. مدارک لازم برای تحصیل در اروپا 2024 عبارتند از:

 • کپی پاسپورت
 • کپی شناسنامه
 • مدارک تحصیلی قبلی به همراه ترجمه
 • قبولی در آزمون SAT
 • انگیزه نامه و رزومه تحصیلی

تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان

تحصیل در اروپا 2024 بدون مدرک زبان در بیشتر موارد امکان‌پذیر نیست. سفارت کشور‌های اروپایی از شما درخواست می‌کند که مدرکی مبنی بر مهارت‌های زبانی خود را ارائه دهید. به عنوان مثال، جهت ورود به سفارت کشور‌های پیشرفته اروپایی مانند ایتالیا باید حداقل نمره آیلتس‌تان ۶ باشد. جهت دریافت راهنمایی درباره تحصیل در اروپا بدون مدرک زبان می‌توانید با کارشناسان حقوقی در ارتباط باشید.

تحصیل در اروپا به زبان انگلیسی

ادامه تحصیل در کشورهای اروپایی به زبان انگلیسی امکان پذیر است. از آنجایی که زبان انگلیسی جزو رایج ترین زبان ها محسوب می شود، امکان تحصیل در اروپا به این زبان وجود دارد. شما با تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های اروپایی، شانس بیشتری برای دستیابی به بهترین فرصت های شغلی خواهید داشت. 

برخی از دانشجویان فکر می کنند که اگر در خارج از کشور آلمان تحصیل کنند، باید قادر به صحبت به زبان آلمانی باشند. اما هیچ ضروری ندارد که حتماً زبان آلمانی را یاد داشته باشید. بسیاری از دوره ها به زبان انگلیسی نیز ارائه می شوند. اما می توانید روی مهارت زبان آلمانی خود نیز کار کنید تا برای تحصیل در اروپا شرایط بهتری داشته باشید.

هزینه تحصیل در اروپا

هزینه تحصیل در دانشگاه های تاسیس شده در قاره اروپا بسیار کمتر از سایر کشورها است. البته، برای تحصیل در دانشگاه های رده بالای اروپا باید بودجه بیشتری را کنار بگذارید. بسیار از دانشگاه های واقع در اروپا در سطح بالایی رتبه بندی می شوند. همچنین، هزینه تحصیل در دانشگاه های اروپا به رشته موردنظر و مقطع تحصیلی بستگی دارد. هزینه تحصیل در دانشگاه های اروپا برای مهاجرین ایرانی به صورت تقریبی حدود 4175 یورو به صورت سالیانه در نظر گرفته شده است.

تحصیل رایگان در اروپا

تحصیل در اروپا 2024 در برخی از کشور‌های اروپایی به صورت رایگان خواهد بود. در واقع، شما با دریافت بورسیه می‌توانید در دانشگاه‌های اروپایی ادامه تحصیل دهید. مهاجرت تحصیلی به کشور‌هایی مانند نروژ، آلمان، ایسلند و جمهوری چک می‌تواند بهترین گزینه برای افرادی باشد که قصد دریافت بورسیه را دارند. بورسیه تحصیلی رایگان دانشگاه‌های اروپا، امکان تحصیل رایگان یا با هزینه کمتر را برای علاقه‌مندان فراهم می‌کند. البته، جهت دریافت بورسیه تحصیلی رایگان دانشگاه‌های اروپا باید واجد شرایط لازم باشید.

مزایای تحصیل در بهترین کشورهای اروپایی

اروپا محبوب ترین قاره برای برای تحصیل دانشجویان بین المللی است. به دلایلی از قبیل توانایی صحبت کردن به زبان انگلیسی در اکثر نقاط و سهولت سفر به چندین کشور، بسیاری از افراد مهاجرت تحصیلی به این قاره را انتخاب می کنند. ادامه تحصیل در برترین دانشگاه‌های اروپا می‌تواند مسیر موفقیت کاری شما را همواتر کند.

 تحصیل در بهترین دانشگاه‌های اروپایی برای دانشجویان مزایای مختلفی را به همراه خواهد داشت. تحصیل در اروپا ارزشش را دارد!  به دلیل فرهگ غنی، مکان های تفریحی دیدنی و …. قاره اروپا مورد علاقه دانشجویان بین المللی قرار گرفته است. با تحصیل در بهترین دانشگاه‌های واقع در کشور‌های اروپایی می‌توانید از مزایای زیر بهره‌مند شوید که عبارتند از:

 • مدرک تحصیلی شناخته شده و کیفیت سیستم آموزشی

مدارک دانشگاه‌های اروپایی شناخته شده‌تر هستند و در سطح بین‌المللی ارائه می‌شوند. به دلیل شناخته شده بودن مدارک این دانشگاه‌ها، فارغ التحصیلان از جایگاه بهتری برخوردار خواهند شد. در بسیاری از دانشگاه‌های اروپایی، کیفیت آموزش در بالاترین سطح قرار دارد. همچنین، تحقیقات پیشرفته زیادی در دانشگاه‌های اروپایی انجام می‌شود. علاقه‌مندان به انجام پروژه‌های تحقیقاتی می‌توانند از سیستم آموزشی پیشرفته دانشگاه‌های اروپا بهره‌مند شوند.

تحصیل در دانشگاه‌های اروپا
تحصیل در دانشگاه‌های اروپا
 • فرصت‌های شغلی بیشتر در آینده

دانشگاه‌های اروپا، پیشرفته‌ترین سیستم آموزشی را دارند. به همین خاطر، فرصت‌های شغلی چشمگیری برای دانشجویان بعد از فراغت از تحصیل در اروپا فراهم می‌شود. شما می‌توانید پس از گذراندن دوران فارغ التحصیلی در اروپا، برای یافتن شغل و دریافت اقامت دائم این کشور اقدامات لازم را انجام دهید.

 • برخورداری از محیط چند زبانه

هنگام تحصیل در اروپا، اغلب قادر به انتخاب چندین زبان خواهید بود. شما این فرصت را خواهید داشت که دانش خود را درباره سایر زبان‌ها مانند فرانسوی، آلمانی، اسپانیایی یا ایتالیایی ارتقاء دهید. این تنوع زبانی علاوه بر رشد شخصی، برای کسب فرصت‌های شغلی در آینده نیز مؤثر و کاربردی است.

 • شهریه مقرون به صرفه

در اروپا، هزینه زیادی را لازم نیست که برای تحصیل کنار بگذارید. برای کسانی که بودجه زیادی برای ادامه تحصیل کنار نگذاشته‌اند، مهاجرت تحصیلی به اروپا بهترین گزینه است. علاوه بر این، در صورت نیاز می‌توانید برای تأمین هزینه تحصیل از بورسیه استفاده کنید. استفاده از بورسیه تحصیلی در برخی از دانشگاه‌های اروپایی امکان‌پذیر است.

 • کیفیت بالای زندگی

در اروپا، کیفیت زندگی در بالاترین سطح قرار دارد و زندگی در این قاره می‌تواند شرایط‌ایده‌آلی را برای مهاجرین فراهم کند. به دلیل برخورداری از سیستم حمل و نقل پیشرفته، امکانات رفاهی و جاذبه­های تفریحی متعدد، خدمات آموزشی پیشرفته و… کیفیت آموزش در اروپا در بالاترین سطح ممکن قرار دارد.

 • امکان برخورداری از فرصت‌های پژوهشی

دانشگاه‌های اروپا در زمینه انجام پروژه‌های تحقیقاتی و نوآورانه پیشگام هستند. دانشجویان بین‌المللی این امکان را دارند که در زمینه انجام پروژه‌های نوآورانه با اساتید و محققان مشهور همکاری کنند. انجام پروژه‌های تحقیقاتی می‌تواند باعث افزایش دانش شما و منجر به دسترسی به موقعیت‌های شغلی بهتر شود. بنابراین، تحصیل در دانشگاه‌های اروپایی می‌تواند برای علاقه‌مندان به تحقیق و پژوهش بهترین انتخاب باشد.

لیست بهترین کشور‌ها برای تحصیل در اروپا

آیا قصد تصمیم‌گیری در زمینه مهاجرت تحصیلی به اروپا را دارید؟ قبل از گرفتن این تصمیم باید درباره تحصیل در اروپا ۲۰۲۴ و بهترین کشور‌های اروپایی برای تحصیل اطلاعات لازم را به دست‌آورید. بیشتر کشور‌های اروپایی، شرایط خوبی را برای مهاجرین فراهم می‌کنند. به همین خاطر، انتخاب بهترین مقصد مهاجرت تحصیلی کمی چالش برانگیز خواهد بود. با این حال، لیست بهترین کشور‌های اروپایی برای مهاجرت تحصیلی شامل موارد زیر است:

 • فرانسه
 • آلمان
 • هلند
 • ایتالیا
 • اسپانیا
 • انگلستان
 • فنلاند

بهترین کشور‌های اروپایی برای مهاجرت تحصیلی

این مقاله برای آشنایی با شرایط تحصیل در اروپا ۲۰۲۴ و انتخاب  بهترین کشور‌های اروپایی برای تحصیل مفید و کاربردی است. تعداد زیادی از دانشگاه‌های اروپا، دانشجویان بین‌المللی را پذیرش می‌کنند. انتخاب بهترین کشور‌های اروپایی برای مهاجرت تحصیل به هزینه‌ها، شرایط، کیفیت آموزشی و… بستگی دارد. شما باید آگاهانه در زمینه انتخاب بهترین کشور‌های اروپایی جهت ادامه تحصیل تصمیم بگیرید.

فرانسه

فرانسه را می‌توان از بهترین مقاصد برای مهاجرت تحصیلی به اروپا در نظر گرفت. در فرانسه به عنوان یکی از برترین کشور‌های اروپایی، دانشگاه‌های مشهوری تأسیس شده‌اند. بیشتر از ۴۳ دانشگاه در کشور فرانسه توانسته‌اند که در فهرست برترین‌ها قرار بگیرند. این کشور اروپایی توانسته است که به عنوان بهترین مقصد برای علاقه‌مندان به تحصیل در رشته‌هایی از قبیل مدیریت، هنر و روابط بین‌المللی شناخته شود.

بلژیک

از سایر کشور‌های پیشرفته اروپایی برای ادامه تحصیل می‌توان به بلژیک اشاره کرد. بلژیک توانسته است که بیشتر ۲۰۰ دانشگاه برتر را در خود جای دهد. دانشجویان بین‌المللی با تحصیل در دانشگاه‌های بلژیک فرصت بیشتری جهت کسب موقعیت شغلی به دست خواهند آورد. تحصیل در بروکسل در بلژیک می‌تواند فرصت مناسبی برای افرادی باشد که به رشته سیاست علاقه دارند. از برترین دانشگاه‌های بلژیک می‌توان به دانشگاه خنت، آنتورپ، وریج بروکسل و کاتولیک لوون اشاره کرد.

آلمان

آلمان توانسته است که در لیست بهترین مقاصد تحصیلی مورد توجه دانشجویان بین‌المللی قرار بگیرد. تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه‌های آلمان به صورت رایگان است. همچنین، تقریباً ۸ مورد از دانشگاه‌های برتر دنیا در آلمان قرار دارند. از برترین دانشگاه‌های واقع در این کشور اروپایی می‌توان به دانشگاه مونیخ اشاره کرد.

این دانشگاه توانسته است که بسیاری از دانشجویان بین‌المللی را به صورت سالیانه پذیرش کند. همچنین، شما می‌توانید تحصیل در سایر دانشگاه‌های برتر آلمان مانند هومبولت را نیز انتخاب کنید. به خاطر داشته باشید که هزینه تحصیل و زندگی در مونیخ آلمان بسیار مقرون به صرفه‌تر از سایر کشور‌ها است.

هلند

مهاجرت به هلند را می‌توان از بهترین گزینه‌ها برای ادامه تحصیل در نظر گرفت. با اخذ ویزای تحصیلی می‌توانید به هلند مهاجرت کرده و اقامت موقت این کشور اروپایی را به دست‌آورید. پس از به اِتمام رساندن دوران تحصیلی خود در هلند نیز می‌توانید جهت اخذ اقامت دائم اقدامات لازم را انجام دهید. از شروط اخذ مهاجرت تحصیلی هلند می‌توان به تسلط به زبان انگلیسی، داشتن تمکن مالی و… اشاره کرد.

انگلستان

بریتانیا، دانشگاه‌هایی با بالاترین رتبه‌بندی را دارد که از مشهورترین آن‌ها می‌توان به دانشگاه کمبریج و آکسفورد اشاره کرد. بریتانیا از اوایل سال ۲۰۲۴ تعداد زیادی از دانشجویان بین‌المللی را پذیرش کرده است. اگر قصد ادامه تحصیل به زبان انگلیسی را دارید، مهاجرت به انگلستان بهترین گزینه محسوب می‌شود. البته، هزینه تحصیل در انگلستان در مقایسه با سایر کشور‌های اروپایی بیشتر است. اما دانشجویان می‌توانند برای تحصیل در انگلستان بورسیه تحصیلی دریافت کنند.

ایتالیا

اگر قصد تحصیل در بهترین دانشگاه‌های اروپایی را دارید، انتخاب ایتالیا بهترین گزینه است. برای تحصیل در دانشگاه‌های ایتالیا لازم نیست که هزینه زیادی را بپردازید. یکی از الزامات برای تحصیل در دانشگاه‌های ایتالیا، یادگیری زبان انگلیسی و اخذ مدرک تافل یا آیلتس است. شما می‌توانید روی تقویت رزومه خود برای افزایش شانس پذیرش تحصیلی در دانشگاه‌های ایتالیا کار کنید.

اسپانیا

اسپانیا جزو جذاب‌ترین کشور‌ها برای مهاجرین محسوب می‌شود؛ به خصوص از نظر مهاجرت تحصیلی این کشور بسیار مورد توجه همه قرار گرفته است. هرساله تعدادی زیادی از دانشجویان بین‌المللی تصمیم به مهاجرت به این کشور را می‌گیرند. کیفیت سیستم آموزشی در دانشگاه‌های اسپانیا را می‌توان بهتر از سایر کشور‌ها در نظر گرفت. برای تحصیل در دانشگاه‌های دولتی اسپانیا لازم نیست که هزینه‌ای را بپردازید. به علاوه، با داشتن رزومه تحصیلی بهتر می‌توانید بورسیه رایگان اسپانیا را نیز به دست‌آورید.

تحصیل در کشورهای اروپایی
تحصیل در کشورهای اروپایی

بهترین کشور اروپایی برای تحصیل کدام است؟

بسیاری از افراد در زمینه تصمیم‌گیری درباره بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت تحصیلی دچار تردید می‌شوند. اما بهترین کشور‌ها برای مهاجرت از طریق تحصیل کدام هستند؟ از بهترین کشور‌ها جهت مهاجرت از طریق تحصیل به اروپا می‌توان به اسپانیا، فرانسه، ایتالیا و آلمان اشاره کرد. شما می‌توانید برای دریافت ویزای تحصیلی هر کدام از این کشور‌های اروپایی اقدام کنید.

دانشجویان بهترین کشور را برای تحصیل در اروپا بر اساس عواملی مانند کیفیت آموزش، فرصت‌های شغلی، اهداف شغلی، زبان، فرهنگ و غیره انتخاب می‌کنند. زمانی که در اروپا تحصیل می‌کنید زبان‌های جدیدی را یاد خواهید گرفت، فرهنگ‌های مختلف را تجربه خواهید کرد و از برخی از بهترین‌ها جاذبه‌ها دیدن خواهید کرد.

آیا امکان اخذ ویزای همراه خانواده، حین تحصیل در اروپا وجود دارد؟

مهاجرت با خانواده از خواسته‌های افرادی است که قصد زندگی و تحصیل در کشور‌های اروپایی را دارند. بعضی از کشور‌های اروپایی این اجازه را می‌دهند که به همراه خانواده به این کشور‌ها مهاجرت کنید. در واقع، در حین تحصیل شما، اعضای خانواده‌تان نیز می‌توانند در اروپا اقامت داشته باشند. البته برای اقامت اعضای خانواده‌تان به مدت بیشتر از ۹۰ روز، باید مجوز نیز دریافت کنند.

آیا امکان تحصیل در اروپا به زبان انگلیسی وجود دارد؟

همانطور که گفتیم، زبان انگلیسی از زبان‌های بین‌المللی و رایجی است که مورد توجه بسیاری از افراد قرار دارد. بنابراین، اگر به زبان انگلیسی به اندازه کافی مسلط هستید، دانشجوی موفقی در اروپا خواهید بود. شما می‌توانید هر یک از دروس را در اروپا به زبان بین‌المللی انگلیسی آموزش ببینید.

در کل، احتیاجی به یادگیری زبان جدید برای تحصیل در اروپا نخواهید داشت. بنابراین، در صورتیکه رویای مهاجرت تحصیلی به اروپا را دارید، شرکت در کلاس‌های زبان آلمانی و انگلیسی و دریافت مدرک را در برنامه‌تان قرار دهید. در این صورت، برای دریافت ویزای تحصیلی اروپا با چالش کمتری مواجه خواهید شد.

مقایسه تحصیل در کشور های اروپایی

تحصیل در کشور‌های اروپایی از قبیل آلمان، ایتالیا، فرانسه و اسپانیا بسیار بهتر از سایر کشور‌ها است. در مقایسه با سایر کشور‌ها، تحصیل در ایتالیا برای شما هزینه کمتری خواهد داشت. در صورت داشتن بودجه بیشتر می‌توانید تحصیل در انگلستان را انتخاب کنید. با مهاجرت تحصیلی به آلمان نیز می‌توانید شانس بیشتری برای تحصیل رایگان داشته باشید.

دانشگاه‌های برتر اروپا

دانشگاه‌های برتر و شناخته شده‌ای در اروپا تأسیس شده‌اند. در هر یک از این دانشگاه‌ها، امکان تحصیل به زبان انگلیسی در بیشتر رشته‌ها وجود دارد. شما می‌توانید قبل از انتخاب دانشگاه، درباره هزینه‌ها، مدت تحصیل و… اطلاعات بیشتری را به دست‌آورید. از برترین دانشگاه‌های اروپا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • آکسفورد
 • کمبریج
 • منچستر
 • بولونیا
 • آمستردام

محبوب‌ترین کشور‌ها برای تحصیل در اروپا

برای داشتن آینده بهتر باید بهترین کشور‌های اروپایی برای تحصیل را انتخاب کنید. محبوب‌ترین کشور‌ها برای دانشجویان امکان تحصیل در بهترین در دانشگاه‌ها را فراهم می‌کند. به علاوه، هزینه تحصیل در دانشگاه‌ها و کیفیت سیستم آموزشی را باید در نظر بگیرید. شما می‌توانید کشور‌های زیر را برای تحصیل در اروپا انتخاب کنید که عبارتند از:

 • آلمان
 • هلند
 • اتریش
 • نروژ
 • فنلاند
 • اسلوونی
تحصیل به زبان انگلیسی در اروپا
تحصیل به زبان انگلیسی در اروپا

تحصیل در اروپا یا آمریکا؟

آیا در بین انتخاب اروپا و آمریکا به عنوان مقصد مهاجرت تحصیلی تردید دارید؟ انتخاب مقصد مهاجرتی برای ادامه تحصیل به بودجه، رشته تحصیلی و… بستگی دارد. تحصیل در اروپا از نظر هزینه‌ها بسیار مناسب‌تر از آمریکا است. شما برای تحصیل در دانشگاه‌های آمریکا باید هزینه بیشتری را کنار بگذارید.

کم هزینه‌ترین کشور اروپایی برای تحصیل کدام است؟

در برخی از کشور‌های اروپایی برای تحصیل در دانشگاه‌ها به بودجه زیادی احتیاج ندارید. آیا با بودجه کم قصد مهاجرت تحصیلی به اروپا را دارید؟ در این صورت، انتخاب کم هزینه‌ترین کشور اروپایی برای تحصیل را باید در برنامه‌تان قرار دهید. رومانی از کشور‌های اروپایی محسوب می‌شود که هزینه‌های تحصیل در این کشور بسیار مقرون به صرفه است. در واقع، شهریه‌ها در دانشگاه رومانی کمتر از سایر کشور‌های پیشرفته اروپایی محاسبه می‌شود.

دریافت راهنمایی از مشاورین حقوقی برای مهاجرت تحصیلی به اروپا

شما می‌توانید با خیال راحت، پروسه صفر تا صد مهاجرت را به ویزموندو محول کنید. ویزموندو با داشتن سال‌ها سابقه، راهنمایی‌های لازم را به شما در مسیر انتخاب بهترین مقاصد برای مهاجرت تحصیلی ارائه می‌دهد. بنابراین، با انتخاب ویزموندو، بهترین مقصد مهاجرت تحصیلی را انتخاب کرده و مسیر پرچالش دریافت ویزا را به صورت هموارتر طی کنید.

سخن آخر

در این مقاله، صفر تا صد اطلاعات لازم درباره تحصیل در اروپا ۲۰۲۴ و بهترین کشور‌های اروپایی برای تحصیل را در اختیارتان قرار دادیم. شما می‌توانید با در نظر گرفتن عوامل مختلف از قبیل شهریه، شرایط شرایط تحصیل در اروپا ۲۰۲۴، رشته تحصیلی، کیفیت سیستم آموزشی و…. یکی از دانشگاه‌های اروپا را برای ادامه تحصیل انتخاب کنید. کشور‌هایی که بیشتر مورد توجه مهاجرین ایرانی قرار گرفته‌اند، شامل فرانسه، ایتالیا، آلمان، اسپانیا و… هستند.

در صورتیکه قصد شروع مهاجرت تحصیلی به اروپا را دارید، باید با لیست بهترین دانشگاه‌های کشور‌های واقع در این قاره بیشتر آشنا شوید. خواندن محتوا با عنوان آنچه باید درباره تحصیل در اروپا ۲۰۲۴ بدانید و معرفی بهترین کشور‌های اروپایی برای تحصیل می‌تواند برای علاقه‌مندان به مهاجرت بسیار مفید و کاربردی باشد.

برای تسهیل پروسه مهاجرت به کشور‌های اروپایی باید از مشاورین حقوقی کمک بگیرید. شما می‌توانید از ویزموندو مشاوره رایگان دریافت کنید. مشاورین حقوقی ویزموندو می‌توانند شما را در مسیر انتخاب بهترین کشور‌ها برای مهاجرت تحصیلی راهنمایی کنند. ویزموندو می‌تواند به شما در زمینه پروسه مربوط به دریافت انواع ویزا‌های مختلف مانند تحصیلی، کاری، سرمایه‌گذاری و…. راهنمایی‌های لازم را ارائه دهد.

سوالات متداول

در کشور‌هایی از قبیل آلمان، انگلستان و… امکان تحصیل به صورت رایگان وجود دارد.

از مهم ترین شرایط دریافت ویزای تحصیلی کشور‌های اروپایی می‌توان به داشتن مدرک زبان اشاره کرد.

از آزمون‌های مهم برای ثبت نام در دانشگاه‌های اروپا می‌توان به آزمون آیلتس، GRE، GMAT و تافل اشاره کرد.

به منظور تحصیل در آمریکا باید بیشتر هزینه کنید و به بودجه بیشتری احتیاج خواهید داشت.

از مزایای تحصیل در اروپا می‌توان به امکان برخورداری از محیط چندزبانه، دسترسی به فرصت شغلی بیشتر، شهریه کمتر و دسترسی به سیستم آموزشی با کیفیت‌تر اشاره کرد.

مطالب مرتبط
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پاسخ به سوالات و نظرات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *