موسسه مشاوره مهاجرتی و سرمایه گذاری آکو مهاجر ویرا (ثبت: ۵۴۳۴۷)

دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری آکو

لیست مدارس ایرانی کانادا

لیست مدارس ایرانی کانادا

تحصیل در کانادا یک فرصت برای آینده روشن فرزندان شما است؛ اما شاید در عین تحصیل در یک کشور خارجی، بخواهید فرزندتان همچنان در جوامع هموطن خود حضور داشته باشد. در ابتدا شاید فکر کنید این فکر غیر ممکن می‌باشد، اما خوشبختانه با اضافه کردن لیست مدارس ایرانی کانادا به مداری این کشور، امکان تحصیل فراهم شده است. این مدارس هم سطح مدارس کانادایی بوده و اعتبار یکسانی دارند، با این تفاوت که به زبان فارسی تدریس کرده و معلمین و دانش‌آموزان آن‌ها نیز ایرانی هستند.
لیست مدارس ایرانی کانادا
نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو
نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو

زمان مطالعه : 7 دقیقه

زمان مطالعه : 7 دقیقه

از آخرین اخبار مطلع شوید
فهرست مطالب

معرفی مدارس ایرانی در کانادا

تحصیل در کانادا یک فرصت برای آینده روشن فرزندان شما است؛ اما شاید در عین تحصیل در یک کشور خارجی، بخواهید فرزندتان همچنان در جوامع هموطن خود حضور داشته باشد. در ابتدا شاید فکر کنید این فکر غیر ممکن می‌باشد، اما خوشبختانه با اضافه کردن لیست مدارس ایرانی کانادا به مداری این کشور، امکان تحصیل فراهم شده است. این مدارس هم سطح مدارس کانادایی بوده و اعتبار یکسانی دارند، با این تفاوت که به زبان فارسی تدریس کرده و معلمین و دانش‌آموزان آن‌ها نیز ایرانی هستند.

ویزموندو به شما کمک کرده تا مسیر دریافت ویزای تحصیلی را طی کرده و کودک را در این مدارس ثبت نام کنید. در ادامه برای تصمیم‌گیری بهتر، لیست مدارس ایرانی کانادا را ارائه کرده و توضیحات لازم را مطرح کرده‌ایم.

آشنایی با سیستم آموزشی کانادا

قبل از آشنایی با مدارس ایرانی در کانادا، بد نیست با سیستم آموزشی این کشور آشنا شوید. در کانادا، آموزش در درجه اول مسئولیت هر استان یا منطقه است. با این حال، برخی از ویژگی‌های مشترک در سراسر کشور وجود دارند. سیستم آموزشی در کانادا به سه سطح آموزش ابتدایی، متوسطه و بعد از متوسطه تقسیم می‌شود. سیستم آموزشی کانادا در سطح بین‌المللی به دلیل کیفیت و تنوع، بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

این سیستم تا حد زیادی توسط استان‌ها و مناطق به طور جداگانه نظارت می‌شود که در نتیجه احتمال دارد تغییرات جزئی به نسبت هر استان وجود داشته باشند. با این حال اصول اصلی آن‌ها یکسان باقی می‌ماند. تحصیل برای کودکان بین 6 تا 16 یا 18 سال بسته به هر استان اجباری است. در تمام سطوح آموزشی، سیستم کانادایی بر تفکر انتقادی، خلاقیت و مهارت‌های حل مسئله تاکید دارد. علاوه بر این، هدف آموزش در کانادا فراگیر بودن و فراهم کردن فرصت‌های برابر برای همه دانش آموزان است.

شرایط تحصیل در مدارس ایرانی کانادا

تحصیل در مدارس فارسی و ایرانی زبان در کانادا برای کودکان زیر 18 سال مطابق با شرایط کلی ثبت نام در مدارس کانادا است. مدارس ایرانی در کانادا از استانداردهای اساسی سیستم آموزشی کانادا که توسط دولت کانادا اداره می‌شوند، رعایت می‌کنند. این مدارس یک برنامه درسی آموزشی منطبق با این سیستم ارائه می‌دهند؛ البته با توجه به تاکید بر زبان فارسی، محتوای درسی با تغییراتی همراه است.

در مدارس کانادا، زبان‌های اصلی آموزش انگلیسی و فرانسوی هستند. با این حال، برای کودکان زیر 18 سال، جهت ثبت نام در مدارس سراسر کشور نیازی به داشتن مدرک زبان نیست. برخی از مدارس ممکن است برای پذیرش در سال‌های پایانی دبیرستان درخواست مدرک زبان کنند، اما این یک الزام کلی برای تحصیل در مدارس کانادا نمی‌باشد.

وقتی صحبت تحصیل در مدارس ایرانی کانادا به میان می‌آید، دانش آموزان نه تنها نیازی به ارائه مدرک زبان ندارند، بلکه از مزیت آموزش به زبان مادری خود یعنی فارسی نیز برخوردارند. در این مدارس، هم کارکنان و هم دانش‌آموزان به زبان فارسی با هم ارتباط برقرار می‌کنند و بسته به مدرسه خاص، تسلط به زبان فارسی حتی اجباری است.

تحصیل در بین ایرانی زبان‌ها

مقاطع تحصیلی مدارس ایرانی

سیستم آموزشی در مدارس ایرانی در کانادا بر اساس استانداردهای اصلی سیستم آموزشی دولت کانادا تعیین می‌شود. در نتیجه سطوح تحصیلی مدارس ایرانی در کانادا با مدارس عادی این کشور یکسان بوده و به شرح زیر است:

 • تحصیلات کامل دیپلم 12 سال به طول خواهد انجامید
 • سن اجباری برای شروع تحصیل بسته به استان 6 تا 7 سال می‌باشد
 • کودکان 1 تا 6 ساله باید در مهدکودک و پیش دبستانی حضور یابند
 • کودکان 7 تا 12 ساله در دوره ابتدایی خواهند بود
 • کودکان 13 و 14 ساله در مقطع راهنمایی تحصیل خواهند کرد
 • کودکان 15 تا 18 ساله در دوره دبیرستان خواهند بود (برخی مدارس دوره دبیرستان را به دو بخش دوره ابتدایی- دبیرستان و دوره دیپلم-پیش دانشگاهی تقسیم می‌کنند)
 • تحصیلات دانشگاهی پس از اخذ دیپلم 12 ساله قابل شروع می‌باشد

از آنجایی که مدارس ایرانی در کانادا دقیقاً از استانداردهای سیستم آموزشی کانادا پیروی می‌کنند، دیپلم 12 ساله اخذ شده از مدارس ایرانی در کانادا به اندازه دیپلم 12 ساله اخذ شده از مدارس کانادا و همچنین مدارس داخل ایران معتبر است. البته اگر دانش آموزی پس از اخذ دیپلم 12 ساله، دانش کافی از زبان انگلیسی را نداشته باشد، ملزم به ارائه مدرک زبان با نمره قابل قبول خواهد بود. حداقل سن لازم برای شرکت در آزمونی مانند آزمون آیلتس که تمامی مراکز آموزشی در کانادا آن را می‌پذیرند، 16 سال تمام می‌باشد.

دوره مدارس در کانادا تقریبا مشابه سایر کشورهای جهان است و معمولا از حدود سپتامبر یا اکتبر شروع می‌شود و در ژوئن به پایان می‌رسد. با این حال، این برای همه مدارس در کانادا صادق نیست. همچنین مدارس در کانادا دوره‌های ۱۱ ماهه در طول سال دارند.

پذیرش در مدارس ایرانی کانادا

شرایط پذیرش در مدارس ایرانی کانادا

برای تحصیل در مدارس ایرانی کانادا، شرایط و هزینه‌ها به شرح زیر هستند:

 • سن زیر 18 سال
 • دریافت نامه پذیرش از آموزشگاه مورد نظر
 • ارائه مدارک مالی
 • ارائه گواهی پزشکی و رعایت شرایط بهداشتی
 • متعهد به ترک کانادا پس از اتمام تحصیل، در صورت نداشتن اقامت دائم
 • پرداخت هزینه سالانه بین 300 دلار تا 10 هزار دلار

تحصیل در مدارس ایرانی یا کانادایی؟

تصمیم گیری در مورد فرستادن فرزند به مدرسه ایرانی یا کانادایی یک سوال رایج برای والدینی بوده که اقامت دائم یا موقت در این کشور دارند. اولین مورد برای تصمیم‌گیری که باید در نظر داشته باشید، هزینه است. شهریه مدارس ایرانی بین 300 تا 10000 دلار کانادا در سال می‌باشد؛ در حالی که هزینه مدارس کانادا بین 8 تا 16000 دلار کانادا در سال است.

با این حال، باید اهمیت در نظر گرفتن تجربه، زندگی، تحصیل و رشد در میان جامعه کانادا را برای موفقیت آینده کودک خود نیز در نظر بگیرید. کودکی که از سنین پایین در جامعه کانادا بزرگ شده و تحصیل کرده، شانس بیشتری برای موفقیت در تحصیل و کار و همچنین در جنبه‌های اجتماعی و سایر جنبه‌های زندگی در این کشور خواهد داشت.

علاوه بر این، اگر کودک در آموزش زبان انگلیسی خود با چالش مواجه شود، ممکن است فرصت‌های آینده او در برنامه‌های کاربردی دانشگاه و سایر زمینه‌های زندگی محدود شوند؛ بنابراین، والدین باید قبل از تصمیم‌گیری در مورد مکان تحصیل فرزند خود، همه عوامل را به دقت در نظر بگیرند.

البته اگر قصد دارید که کودک شما پس از تحصیل به کشور بازگردد، تحصیل در مدارس ایرانی به دلیل آشنایی با زبان مادری خود، گزینه بهتری است. به طور کلی، اگرچه تصمیم‌گیری در مورد محل تدریس کودک شما یک تصمیم شخصی می‌باشد، اما باید مزایا و معایب هر گزینه و اینکه چگونه بر موفقیت آینده کودک شما در آن کشور تأثیر می‌گذارند را در نظر بگیرید.

تحصیل در مدارس ایرانی، دارای مزایای بسیار

مزایای تحصیل در مدارس ایرانی در کانادا

 • هزینه تحصیل پایین‌تر نسبت به مدارس کانادایی
 • تدریس به زبان مادری ایرانی
 • حضور در جامعه ایرانیان و هموطن‌ها
 • بزرگ شدن در فرهنگ مادری در عین تحصیل در کشوری خارجی
 • هم سطح بودن با مدارس کانادایی، بدون نیاز به اثبات تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسوی

لیست مدارس ایرانی در کانادا

در زیر لیست مدارس ایرانی کانادا را با توضیح و مشخصات هر یک بیان کرده‌ایم:

1) مدرسه فارسی تورنتو

مدرسه فارسی تورنتو یک موسسه غیرانتفاعی و خیریه معتبر در کانادا بوده که در شهر پر جنب و جوش تورنتو واقع شده است. با توجه به تقاضای زیاد برای تحصیل، اشتغال و سایر جنبه‌های زندگی در کانادا، مدرسه فارسی تورنتو با سابقه 30 ساله چشمگیر خود، بهترین انتخاب برای والدینی می‌باشد که به دنبال ثبت نام فرزندان خود در آموزشگاه‌های ایرانی زبان هستند.

مدرسه فارسی تورنتو به عنوان مدرسه‌ای غیرانتفاعی با هدف حفظ سنت‌ها و فرهنگ ایرانی و فراموش نکردن ادبیات، شعر و فلسفه اصیل فارسی و ایرانی فعالیت می‌کند. این مدرسه فرصت بی‌نظیری را برای دانش آموزان فراهم می‌کند تا به دو زبان انگلیسی و فارسی تحصیل کنند. از این رو انتخابی عالی برای کسانی است که می‌خواهند دو زبانه شوند.

مدرسه فارسی تورنتو که توسط خانم مینو گلشنی تأسیس شد، سابقه‌ای طولانی در برگزاری مراسم، جشن‌ها و رویدادهای مهم برای ایرانیان و فارسی زبانان دارد و هر ساله حدود 250 دانش آموز را به خود جذب می‌کند.

 • مقاطع تحصیلی: شامل همه مقاطع تحصیلی مدرسه
 • آدرس: 5635 Yonge Street, Suite 206, Toronto, ON M2M 3S9
 • آدرس وب سایت: com
 • تلفن: 416-843-3387 1+
 • ایمیل: info@torontofarsischool.com
مدارس ایرانی، دارای اعتبار بالا

2) مدرسه فردوسی در مونترال

در لیست مدارس ایرانی کانادا، مدرسه فردوسی در مونترال، ۲۵ سال پیش توسط گروهی از ایرانیانی که می‌خواستند فرزندانشان به زبان مادری خود دسترسی داشته باشند و با فرهنگ و زبان فارسی آشنا شوند، علی‌رغم منابع محدود، تأسیس شد. این مدرسه با تلاش مشترک والدین در جامعه که وظیفه تدریس پایه‌های مختلف و میزبانی جلسات آموزشی در تعطیلات آخر هفته را بر عهده داشتند، ایجاد شد.

با رشد مدرسه و ثبت نام دانش آموزان بیشتر، معلمان رسمی ایرانی استخدام شدند و این مدرسه توسط وزارتخانه‌های آموزش و پرورش ایران، کبک و کانادا به رسمیت شناخته شد. امروزه مدرسه ایرانیان فردوسی زیر نظر مدارس ایرانی در اروپا و با تیمی از معلمان و کادری مجرب فعالیت می‌کند.

در طول 25 سال گذشته، این مدرسه به دانش آموزان ایرانی دیپلم و گواهینامه‌های رسمی ارائه کرده و آموزش در مقاطع پیش دبستانی، ابتدایی، راهنمایی و پیش دانشگاهی را ارائه می‌دهد. این مدرسه به توانایی خود در ارائه آموزش با کیفیت و حفظ سنت‌ها و فرهنگ ایرانی برای نسل‌های آینده افتخار می‌کند.

 • مقاطع تحصیلی: کلیه مقاطع از ابتدایی تا پیش دانشگاهی
 • آدرس: 7085 Chemin de la Côte-des-Neiges Montreal Quebec H3R 2M1
 • آدرس وب سایت: ferdowsi-mtl.ca
 • تلفن: 4378-503 (514 )
 • ایمیل: e.ferdosi@gmail.com
مدارس ایرانی، دارای برنامه‌های مختلف

3) مدرسه دهخدا در مونترال

در لیست مدارس ایرانی کانادا مدرسه دهخدا در مونترال یک موسسه آموزشی مستقل است که به هیچ سازمان سیاسی و مذهبی وابسته نیست. این مدرسه در سال 1369 با ادغام دو مؤسسه آموزش کودک و نوجوان ایرانی و مرکز همکاری‌های فرهنگی و اجتماعی ایران تأسیس شد.

در سال 2010، اساسنامه اولیه مدرسه دهخدا در مونترال مورد بازنگری و بازنویسی قرار گرفت تا جایگاه مدرسه را به عنوان نهادی پیشرو در آموزش فارسی و فرهنگ ایرانی منعکس کند. این مدرسه یکی از قدیمی‌ترین و مهم‌ترین موسسات در مونترال به حساب می‌آید و مستقل از هر سازمان دیگری فعالیت می‌کند.

آموزشگاه ایرانیان دهخدا علاوه بر تدریس دروس اصلی، مجموعه‌ای از برنامه‌ها مانند کلاس‌های فوق برنامه، آموزش تخصصی زبان فارسی و رویدادهای فرهنگی مانند مراسم، آیین‌ها، جشن‌ها و مناسبت‌های دیگر را ارائه می‌دهد. این مدرسه به حفظ و ترویج زبان و فرهنگ فارسی برای نسل‌های آینده اختصاص دارد.

 • مقاطع تحصیلی: کلیه مقاطع تحصیلی مدرسه + پیش دبستانی
 • آدرس: 4976 Notre-Dame St W, Montreal, Quebec H4C 1S8, Canada
 • آدرس وب سایت: com
 • تلفن: 438-771-4861 1+
 • ایمیل: admin@dehkhodaschool.com
وجود مدارس فارسی زبان مختلف در کانادا

4) مدرسه بین‌المللی البرز (Alborz Educational Centre)

نمی‌توان به معرفی مدارس ایرانی در کانادا پرداخت و نامی از مدرسه البرز نبرد. مدرسه بین‌المللی البرز یک مدرسه خصوصی واقع در تورنتو، انتاریو، کانادا است. این مرکز به دلیل کیفیت بالای آموزش زبان معروف است و یکی از معتبرترین مراکز آموزش زبان مورد تایید ایران و ایالات متحده آمریکا محسوب می‌شود. بسیاری از خانواده‌هایی که به کانادا مهاجرت می‌کنند و می‌خواهند فرزندانشان در مدرسه ایرانی تحصیل کنند، مدرسه بین‌المللی البرز را انتخاب می‌کنند.

مرکز آموزش البرز یک مدرسه خصوصی است که دارای اعتبار کامل توسط وزارت آموزش و پرورش انتاریو می‌باشد. البرز علاوه بر ارائه تحصیلات دبیرستانی در کانادا، مرکز آمادگی آزمون ETS IELTS و همچنین مرکز آزمون ILAC مورد تایید ETS USA می‌باشد. این مدرسه متعهد به ارائه آموزش عالی و کمک به دانش آموزان در دستیابی به اهداف تحصیلی خود است.

 • مقاطع تحصیلی: دبیرستان و پیش دانشگاهی
 • آدرس: 20 Tangreen Crt, Toronto, Ontario, M2M 3Y9
 • آدرس وب­سایت:com
 • تلفن:  416 875 0909 1+
 • ایمیل: admin@alborzschool.com
مدارس ایرانی، بدون نیاز به مدرک زبان

5) مدرسه ایرانیان ادمونتون

در لیست مدارس ایرانی کانادا، مدرسه ایرانیان ادمونتون یک مدرسه فارسی جدید و مهم بوده که در ادمونتون و در استان آلبرتا واقع شده است. ماموریت اصلی آن، ارتقای آموزش دانش آموزان در مقاطع مختلف تحصیلی و پیش دانشگاهی با استفاده از روش‌های نوین آموزشی می‌باشد.

این مدرسه در دبیرستان هری اینلی قرار دارد و توسط آقای مهدی ثقفی، دبیر رسمی مدارس دولتی ادمونتون مدیریت می‌شود. این مدرسه اولین سال تحصیلی خود را در آوریل 2012 با حدود 30 دانش آموز آغاز کرد. در حال حاضر تمامی دانش آموزان مدرسه ایرانیان ادمونتون چه زیر 10 سال و چه بالای 10 سال، در حال یادگیری زبان فارسی هستند.

مسئول آموزش کودکان زیر 10 سال خانم شهلا مهردار است که بیش از 25 سال سابقه آموزش ابتدایی در ایران را دارد. تدریس او بر اساس کتب رسمی دوره ابتدایی در ایران می‌باشد. استاد راهنمای تدریس به دانش آموزان بالای 10 سال خانم شیما خطیبی دانشجوی دکترای شیمی دانشگاه آلبرتا بوده که چندین سال سابقه تدریس در مقطع راهنمایی در ایران را دارد. روش تدریس وی بر پایه ایجاد ارتباط بین زبان انگلیسی دانشجویان و دانش زبان فارسی است.

 • مقاطع تحصیلی: پیش دبستانی، دبستان، راهنمایی، دبیرستان
 • آدرس: 13727 69 Ave NW, Edmonton, AB T5T 3S9, Canada
 • آدرس وب سایت: yolasite.com
 • تلفن: 780-270-2183 1+
 • ایمیل: info@iranianschool.ca
ویزای تحصیلی برای مدارس ایرانی

6) مدرسه فیوچر اسکیلز

این مدرسه در سال 1977 در زمینه تحصیلات دبیرستانی و پیش دانشگاهی و با تاکید ویژه بر علوم کامپیوتری تاسیس شد. آکادمی فیوچر اسکیلز در سال 2002 میلادی به عنوان یک دبیرستان معتبر در تورنتو برای ایرانیان، رسما فعالیت خود را آغاز کرد.

 • مقاطع تحصیلی: دبیرستان و پیش دانشگاهی
 • آدرس: Future Academy Private Secondary School, Toronto, North York & Richmond Hill, Markham, Ontario, Canada
 • آدرس وب سایت: org
 • تلفن: 905-597-0863 1+
 • ایمیل مدیریت: Study@futureschool.org
 • ایمیل مسئول ثبت نام‌ها: Farah@FutureSchool.org
برخورداری از اساتید مجرب ایرانی

7) مدرسه فارسی بین‌المللی MTO

در لیست مدارس ایرانی کانادا، مدرسه بین‌المللی فارسی MTO شبکه‌ای جهانی از مراکز آموزشی است که دوره‌های زبان و فرهنگ فارسی را در کانادا، آمریکا، انگلستان، دانمارک، فرانسه، آلمان، ایتالیا و اسپانیا ارائه می‌دهد. از میان این مراکز، کانادا دو شعبه در تورنتو و ونکوور دارد.

از سال 1991، آموزشگاه بین‌المللی MTO فارسی، زبان و فرهنگ فارسی را آموزش می‌دهد و فرصت یادگیری حضوری در 15 مرکز اصلی واقع در سراسر اروپا، ایالات متحده و کانادا از جمله لندن، دوسلدورف، آتلانتا، دالاس را برای دانش آموزان فراهم می‌کند. علاوه بر این، آموزشگاه دوره‌های آنلاین را به صورت کوتاه ارائه می‌دهد و به دانش آموزان اجازه می‌دهد تا زبان فارسی را از هر کجای دنیا بیاموزند.

رسالت مدرسه فارسی بین‌المللی MTO حفظ زبان و فرهنگ فارسی در جهان است و بسیاری از دانش آموزانی که در کانادا یا کشورهای ذکر شده تحصیل یا کار کرده‌اند، برای ثبت نام فرزندان خود به این مدرسه مراجعه می‌کنند.

 • مقاطع تحصیلی: دبستان، راهنمایی، دبیرستان، دوره زبان فارسی، دوره فارسی GCSE ویژه انگلستان
 • آدرس وب سایت: com
 • تلفن: 19057037029+ (Toronto) & 16043550050 (Vancouver)+
 • ایمیل: tor.ca@mtoips.org & info.van.ca@mtoips.org
حضور دانش آموز در جوامع ایرانی

انواع مقاطع تحصیلی در مدارس کانادا

مقاطع تحصیلی مدارس کانادا به شرح زیر هستند:

تحصیلات ابتدایی

 • شروع از سن پنج یا شش سالگی، ادامه تا کلاس 6 یا 8
 • تمرکز برنامه درسی بر ایجاد یک پایه قوی در موضوعاتی مانند ریاضیات، هنرهای زبان، علوم، مطالعات اجتماعی و تربیت بدنی
 • به نسبت مدرسه، دارای کلاس‌های ویژه‌ای برای موضوعاتی مانند موسیقی، هنر و زبان‌های خارجی

آموزش متوسطه (دبیرستان)

 • شروع از حدود کلاس 9 یا 10 ادامه تا کلاس 12
 • دارای برنامه درسی تخصصی‌تر و ارائه طیف وسیع‌تری از موضوعات از جمله ریاضیات، علوم، علوم انسانی، زبان‌ها و دوره‌های حرفه‌ای
 • آزادی انتخاب دروس بر اساس علایق و اهداف شغلی آینده خود

تحصیلات پس از متوسطه

 • شامل کالج‌ها، دانشگاه‌ها و موسسات حرفه‌ای
 • وجود برنامه‌های مختلف مانند دیپلم، گواهینامه، مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا
 • اعتبار بالای دانشگاه‌های کانادا در سراسر جهان و وجود طیف متنوعی از برنامه‌های دانشگاهی و فرصت‌های تحقیقاتی

آشنایی با مدارس کانادا

مدارس کانادا تلاش می‌کنند تا آموزش فراگیر و جامع را به دانش آموزان ارائه دهند. آن‌ها بر تفکر انتقادی، خلاقیت، حل مسئله و همکاری تاکید دارند. دانش آموزان تشویق می‌شوند تا مجموعه‌ای کامل از مهارت‌ها را در کنار تعالی تحصیلی توسعه دهند. علاوه بر این، مدارس در کانادا اغلب ایجاد یک محیط آموزشی امن و حمایتی را در اولویت قرار می‌دهند.

معرفی انواع مختلف مدارس در کانادا

در کانادا انواع مختلفی از مدارس وجود دارد که فلسفه‌های آموزشی متفاوت، وابستگی‌های مذهبی یا نیازهای خاص دانش‌آموزان را برآورده می‌کنند. مدارس دولتی توسط دولت تامین می‌شوند و از برنامه درسی استانی پیروی می‌کنند. مدارس خصوصی به طور مستقل عمل می‌کنند و ممکن است رویکردهای آموزشی جایگزین یا برنامه‌های تخصصی ارائه دهند. همچنین مدارس مذهبی، مدارس فرانسوی و مدارس شبانه‌روزی در برخی مناطق موجود هستند.

مدارک لازم برای تحصیل در مدارس ایرانی کانادا

 • اسکن مدارک هویتی
 • کارنامه تحصیلی دو سال اخیر متقاضی
 • ارائه توصیه‌نامه از اساتید و معلمان مدارس در ایران
 • ارائه مدارک مهاجرتی
 • مدرک قبولی در آزمون ورودی برای مدارس دارای این آزمون
 • عکس پاسپورتی
 • مدارک پزشکی (در صورت نیاز)
مهاجرت تحصیلی به کمک ویزموندو

هزینه‌های تحصیل در مدارس ایرانی کانادا

هزینه تحصیل در مدارس کانادا نسبت به عمومی یا خصوصی بودن مدارس متفاوت است. این هزینه در مدارس عمومی بین 8 تا 16 هزار دلار و برای مدارس خصوصی بین 6 تا 26 هزار دلار در سال می‌باشد. در صورتی که قصد ثبت نام در مدارس ایرانی را داشته باشید، نسبت به مدرسه، باید سالیانه بین 300 دلار تا 10 هزار دلار پرداخت کنید.

اخذ ویزای تحصیلی کانادا

برای تحصیل در مدارس ایرانی در کانادا ابتدا باید ویزای تحصیلی در کانادا یا ویزای تحصیلی کانادا را دریافت کنید. برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا ابتدا باید در یکی از مدارس کانادا پذیرش بگیرید و مدارک مختلفی را به سفارت کانادا تحویل دهید.

ویزموندو می‌تواند در طول مراحل اخذ ویزای کانادا به شما کمک کند. ما دریافت آسان ویزای شما را تضمین می‌کنیم و تمام هماهنگی‌های لازم را برای دریافت مجوز مهاجرت و اقامت در کانادا انجام می‌دهیم.

مهمترین مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا عبارتند از:

 • کپی شناسنامه و ترجمه رسمی آن
 • عکس پاسپورت
 • اسکن پاسپورت معتبر
 • ترجمه مدرک تحصیلی قبلی و ریز نمرات تحصیلی شما در سه سال گذشته
 • نامه درخواست از مدرسه مورد نظر
 • نامه اجازه خروج از کشور خود
 • ترجمه رسمی گواهی حضانت شما
 • نامه محضری از قیم شما (برای کسانی که والدینشان همراهشان نیستند)
 • گواهی اقامت در خانه
 • فرم‌های تکمیل شده ویزا

ما به شما کمک می‌کنیم تا تمام مدارک لازم را جمع‌آوری کرده و اطمینان حاصل کنید که آن‌ها به درستی ترجمه و فرمت شده‌اند تا به سفارت کانادا ارسال شوند.

کاستودین چیست؟

دانشجویان بین‌المللی که زیر 18 سال سن دارند و بدون والدین خود در کانادا تحصیل می‌کنند، ممکن است به سرپرست نیاز داشته باشند. متولی یا کاستودین، فردی بالغ است که مسئولیت حقوقی رفاه دانش آموز را بر عهده می‌گیرد و در مواقع اضطراری به عنوان نقطه تماس عمل می‌کند. آن‌ها رفاه دانشجو را تضمین کرده و منافع دانشجو را در حین تحصیل در کانادا تامین می‌کنند. انتصاب یک کاستودین معمولا توسط مؤسسات آموزشی یا مقامات مهاجرت برای اطمینان از ایمنی و حمایت از دانشجویان بین‌المللی مورد نیاز است.

جمع‌ بندی

تحصیل در مدارس ایرانی زبان کانادا می‌تواند در عین برخورداری از امکانات و سطح تحصیلی بالا، حضور در جامعه ایرانی برای فرزندان شما را مهیا کند. با این حال محدودیت‌هایی نیز برای کودکان شما در آینده ایجاد می‌کند. در نهایت تصمیم برای ثبت نام در این مدارس به عهده شما است. ویزموندو می‌تواند در این مسیر به شما مشاوره داده و پس از تصمیم‌گیری نهایی، در ثبت نام در این مدارس و دریافت ویزای تحصیلی شما را یاری دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

سوالات متداول

بله؛ در این مدارس، زبان‌های انگلیسی و فرانسوی نیز تدریس می‌شوند.

زمانی که والدین دانش‌آموزان نتوانند در مدت تحصیل فرزند خود را همراهی کرده یا او را حمایت کنند.

بله؛ با دریافت ویزای همراه امکان حضور یکی از والدین نیز نزد دانش‌آموزان وجود دارد.

خیر؛ مدارس ایرانی کانادا صرفا برنامه استاندارد تحصیلی استانی کانادا و موارد فوق برنامه را ارائه می‌کنند.

مطالب مرتبط
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *