موسسه مشاوره مهاجرتی و سرمایه گذاری آکو مهاجر ویرا (ثبت: ۵۴۳۴۷)
دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری آکو
لیست مدارک لازم برای ویزای کانادا

لیست مدارک لازم برای ویزای کانادا

با اطلاع از مدارک لازم برای ویزای توریستی کانادا می‌توانید این مدارک را به موقع آماده کرده و به سفارت تحویل دهید. در چک لیست مدارک مورد نیاز برای ویزای کانادا با انواع مدارک حقوقی، شغلی و مالی روبرو خواهید شد. روند اخذ ویزای کانادا با توجه به نوع ویزا متغیر خواهد بود. مدارک مورد نیاز در برخی موارد یکسان بوده؛ اما برای دریافت ویزا‌های خاص باید مدارک ویژه‌ای آماده شوند. اگر تصمیم به مهاجرت به کانادا و دریافت ویزای این کشور را دارید، می‌توانید از مشاوره رایگان با پشتیبانی ویزموندو استفاده کنید. برای بررسی مدارک مورد نیاز در ادامه با ویزموندو همراه باشید.
لیست مدارک لازم برای ویزای کانادا
نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو
نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو

زمان مطالعه : 7 دقیقه

زمان مطالعه : 5 دقیقه

از آخرین اخبار مطلع شوید
فهرست مطالب

بررسی مراحل اخذ ویزای کانادا

قبل از بررسی مدارک لازم ویزای توریستی کانادا باید مراحل اخذ ویزای کانادا را با هم بررسی کنیم. در صورت طی کردن تمام مراحل با توجه به قوانین، احتمال قبولی درخواست ویزای شما بسیار زیاد خواهد بود. این مراحل شامل:

 

ثبت درخواست اولیه

اولین کاری که قبل از بررسی لیست مدارک ویزای کانادا باید انجام بدهید، درخواست اولیه صدور ویزا است. این نوع درخواست می‌تواند به صورت آنلاین یا به صورت حضوری در سفارت کانادا در کشور‌های همسایه انجام شود. برای ثبت نام آنلاین ویزای کانادا باید ابتدا وارد سایت Canada. ca شده و حساب کاربری اختصاصی ایجاد کنید. بعد از ایجاد حساب کاربری باید اطلاعات اولیه و مدارک مورد نیاز در سایت بارگذاری شوند. در این مرحله باید هزینه اولیه اپلای ویزای کانادا به حساب سفارت واریز شود. در صورت واریز موفق مبلغ مورد نظر، مدارک برای سفارت ارسال خواهند شد.

 

انجام انگشت ‌نگاری

انگشت‌نگاری یا بیومتریک کانادا روشی است که در آن اطلاعات اثر انگشت فرد بررسی و ثبت می‌شود. در این مرحله عکس بیومتریک نیز از فرد گرفته خواهد شد. انگشت‌نگاری یک بخش مهم در دریافت ویزای کانادا است که باید در دفاتر مربوطه انجام شود. در صورتی‌که به صورت آنلاین ثبت نام کرده باشید، می‌توانید هزینه انگشت‌نگاری را نیز به صورت آنلاین پرداخت کنید. بعد از بررسی درخواست، نامه Biometric Instruction Letter برای شما ارسال شده تا انگشت‌نگاری را انجام بدهید.

انجام انگشت‌نگاری برای افراد زیر ۱۴ سال و شهروندان آمریکایی ضرورت ندارد. به دلیل نبودن سفارت کانادا در ایران، باید برای انگشت‌نگاری به کشور‌های همسایه مراجعه کنید. شهر‌های دبی، باکو، اربیل، ارمنستان و تفلیس مراحل انگشت‌نگاری را انجام می‌دهند. قبل از مراجعه باید وقت انگشت‌نگاری را به صورت آنلاین دریافت کنید. برای این کار ابتدا به سایت VFS Global مراجعه کنید. در این سایت باید ابتدا اکانت کاربری خود را بسازید تا بتوانید از قابلیت‌های آن استفاده نمایید.

بعد از تأیید از طریق ‌ایمیل می‌توانید وارد اکانت خود شوید. در این مرحله وقت آزاد و دفاتر انگشت‌نگاری به شما نشان داده خواهند شد. از جمله مدارک لازم ویزای توریستی کانادا مدارک انگشت‌نگاری هستند. برای انگشت‌نگاری به پاسپورت، نامه انگشت‌نگاری و نامه رزرو وقت نیاز دارید. هزینه انگشت‌نگاری به ازای یک نفر حدود ۸۵ دلار است.

 

مصاحبه دریافت ویزا

مصاحبه نیز مانند تهیه مدارک لازم برای ویزای توریستی کانادا اهمیت خیلی زیادی دارد. روند انجام مصاحبه روی نتیجه قبول درخواست ویزای شما تأثیر مستقیم دارد. بعد از بررسی مدارک ارسال شده در صورت صلاحدید افسر مهاجرتی و برای پاسخ به برخی سؤال‌ها شما برای مصاحبه دعوت خواهید شد. در مصاحبه سؤالاتی نظیر تاریخ تولد، درآمد سالانه، مدت زمان ماندن در کشور، دلایل درخواست ویزای کانادا از شما پرسیده خواهد شد. نکات مهم مصاحبه شامل پوشیدن لباس رسمی، پاسخ به سؤالات با نهایت ادب، همراه بودن مدارک لازم، اثبات دلایل بازگشت به کشور اهمیت زیادی دارند.

 

پیگیری درخواست ویزا

بعد از ثبت درخواست ویزای کاری و انجام مصاحبه باید منتظر جواب نهایی بمانید. برای پیگیری درخواست ویزا می‌توانید به صورت حضوری به سفارت مراجعه و مراحل و جواب نهایی را پیگیری کنید. با توجه به آدرس ایمیلی که در زمان ثبت نام ثبت کرده‌اید نتایج و روند بررسی ویزا به شما اطلاع داده خواهد شد. مدت زمان دریافت پاسخ ویزای کانادا متغیر بوده و معمولا بعد از انجام انگشت‌نگاری حدود ۱۲۰ روز زمان خواهد برد.

 

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی کانادا

 

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی کانادا

کشور کانادا به عنوان یکی از محبوب‌ترین کشور‌های جهان از نظر توریستی شناخته می‌شود. شما با دریافت ویزای توریستی کانادامی‌توانید به این کشور سفر کرده و شرایط مهاجرت به کانادا را بررسی کنید. شرایط اولیه دریافت ویزای تحصیلی بسیار آسان بوده و می‌توانید به راحتی و با انجام درست مراحل به کانادا سفر کنید.

برای دریافت ویزای توریستی کانادا می‌توانید از خبره‌ترین مشاوران مهاجرتی در ویزموندو کمک بگیرید. مشاوران ما به شما در این راه کمک کرده تا خیلی راحت ویزای خود را در زمان کوتاه به دست بیاورید. با بررسی چک لیست مدارک مورد نیاز برای ویزای کانادا می‌توانید به راحتی به این کشور سفر کنید. مدارک لازم برای ویزای توریستی کانادا شامل:

 • مدارک عمومی

مدارک عمومی شامل مدارک شخصی مانند پاسپورت، ترجمه شناسنامه، مدارک تحصیلی، ترجمه کارت پایان خدمت، ترجمه سند ازدواج در صورت متاهل بودن و … است. ترجمه گواهی عدم سو پیشینه و انجام انگشت‌نگاری در مراکز مشخص شده و ارائه فرم‌های تکمیل شده شامل مدارک عمومی هستند.

 • سوابق و اهداف سفر

مشخص کردن دلایل سفر به کانادا در یک نامه اهمیت خیلی زیادی دارد. شما در کنار سایر مدارک باید این نامه را نوشته و تحویل بدهید. ارائه تراول هیستوری یا تاریخچه سفر‌های خارج از کشور می‌تواند مدرک مهمی در روند بررسی پرونده شما باشد.

 • تمکن مالی

یکی از مهم‌ترین مدارک در لیست مدارک مورد نیاز ویزای توریستی کانادا تمکن مالی است. معمولاً تمکن مالی با ارائه گردش حساب ۶ ماه اخیر مشخص خواهد شد. شما باید با ارائه این مدرک اثبات کنید که در زمان اقامت در کانادا به مشکل بر نخواهید خورد. میزان ماهیانه ۲۰۰۰ دلار حداقل تمکن مورد نیاز در کشور کانادا است. هزینه‌های بیمه پزشکی نیز به هزینه‌های شما اضافه شده که تمکن مالی در واقع توان پرداخت هزینه‌ها را نشان می‌دهد.

 • مدارک مرتبط با دعوتنامه

در صورتی‌که دعوتنامه از کشور کانادا دارید، باید مدارک مرتبط با آن را به سفارت بدهید. اطلاعاتی که در دعوتنامه باید به طور کامل مشخص شده باشد، شامل مشخصات فرد دعوت‌کننده مانند نام، تاریخ تولد، آدرس و شماره تلفن، وضعیت اقامت و عنوان شغلی است. مشخصات فرد دعوت شده مانند نام کامل، تاریخ تولد، هدف سفر، مدت زمان اقامت، تاریخ خروج و … مشخص و به سفارت تحویل داده خواهد شد.

 • اطلاعات اقامتی و جزئیات سفر

در صورتی‌که قصد ماندن در هتل را دارید، باید مدارک مرتبط با رزرو هتل را ارائه دهید. اگر به دنبال اجاره خانه به صورت کوتاه مدت هستید نیز مدارک مرتبط باید ارائه شوند. ارائه بلیط هواپیما بازگشت از کانادا می‌تواند در نتیجه نهایی درخواست شما تأثیر مثبت داشته باشد.

 • مدارک شغلی

مدارک دیگری که برای درخواست ویزای توریستی باید تحویل داده شود مدارک شغلی هستند. این مدارک می¬تواند شامل نامه شغلی، حکم بازنشستگی، فیش حقوقی، سوابق بیمه، گواهی مرخصی کاری یا … باشد.

 

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا

کشور کانادا به عنوان کشور فرصت‌ها شناخته می‌شود که شرایط بسیار مناسبی مانند بهترین دانشگاه‌ها و کالج‌ها را برای ادامه تحصیل درون خود جای داده است. مهاجرت به کانادا از طریق ویزای تحصیلی یک فرصت استثنایی است. شما با تهیه مدارک لازم برای پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا می‌توانید در بهترین دانشگاه‌های جهان ادامه تحصیل بدهید.

تهیه مدارک این نوع ویزا نسبت به مدارک لازم برای ویزای توریستی کانادا کمی سخت‌تر به نظر می‌رسد. در تهیه این مدارک باید به ارائه کامل مدارک تحصیل خود و ترجمه آن‌ها توجه داشته باشید. ویزموندو می‌تواند در آماده‌سازی مدارک تحصیلی و نحوه تهیه آن‌ها به شما کمک کند. برای مشاوره رایگان با ویزموندو ارتباط بگیرید.

 

مهم‌ترین مدارک دریافت ویزای تحصیلی کانادا شامل:

 • نامه پذیرش تحصیلی کانادا: نامه پذیرش تحصیلی کانادا از طرف دانشگاه برای دانشجویان صادر خواهد شد. نامه پذیرش با پرداخت مبلغ دپوزیت مورد نظر دانشگاه ارائه خواهد شد. رسید پرداختی را نزد خود نگه داشته و شما برای قبولی درخواست ویزا به این مدرک نیاز دارید.
 • پاسپورت معتبر: داشتن پاسپورت معتبر و اسکن صفحات آن‌ها در اپلیکیشن ویزا ضروری است. پاسپورت شما باید اعتبار کافی را داشته باشید؛ زیرا زمان اعتبار ویزا با توجه به پاسپورت مشخص خواهد شد.
 • عکس پرسنلی جدید: تهیه و ارائه عکس پرسنلی با فرمت jpg اهمیت خیلی زیادی دارد. عکس مناسب باید بدون دستکاری و هر گونه ادیت باشد. چهره باید خنثی و بدون لبخند بوده و آرایش بیش از حد مناسب نیست. سایز عکس مورد تأیید معمولاً سه و نیم در چهار و نیم سانتی‌متر بوده و رعایت حجاب به صورتی‌که صورت کاملاً مشخص باشد ایرادی ندارد.
 • مدارک مالی: مدارک مالی مانند نامه تمکن بانکی یا اسپانسری برای اثبات توان پرداخت هزینه‌های تحصیل ضروری است. گردش حساب ۶ ماه اخیر، مدارک اثبات‌کننده درآمد و تمکن مالی اسپانسر شما، اسناد ملکی و تعهدنامه اسپانسر اهمیت دارد.

 

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری کانادا

ویزای کاری کانادا یک فرصت استثنایی برای افرادی است که می‌خواهند برای شرایط کاری بهتر و دریافت حقوق بیشتر به کانادا مهاجرت کنند. با توجه به افزایش جمعیت و روند پیر شدن مردم کانادا شرایط صدور ویزای کاری از روش‌های مختلف ساده‌تر شده است. شما با مشاغل مختلف می‌توانید به کانادا مهاجرت کنید. اگر اطلاعات کافی در این زمینه ندارید می‌توانید اطلاعات تکمیلی مهاجرت کاری به کانادا و مدارک لازم برای ویزای توریستی کانادا را از مشاوران ویزموندو بپرسید. مدارک مورد نیاز شامل:

 • مدارک شخصی مانند پاسپورت معتبر، شناسنامه، سند ازدواج، کارت پایان خدمت آقایان به همره کپی و ترجمه تمام مدارک
 • مدارک مرتبط با سطح زبان در آزمون CELPIP، IELTS، TEF
 • مدارک مرتبط با تمکن مالی
 • مدارک سوابق کاری
 • ارائه نامه جاب آفر یا پیشنهاد شغلی
 • مدارک مرتبط با عدم سو پیشینه
 • مدرک سوابق کاری
 • دوره‌های گذرانده شده و مهارت‌های مرتبط با شغل
 • مدارک تحصیلی به همراه معادل آن‌ها
 • ارائه رسید پرداخت هزینه‌ها
 • مدارک مرتبط با آزمایشات پزشکی
 • تأییدیه Positive Labour Market Opinion
 • دو قطعه عکس
 • تکمیل فرم‌های مربوطه

 

نکات مهم در مورد مدارک مورد نیاز برای ویزای کانادا

نکات زیادی پیرامون تهیه مدارک مورد نیاز برای ویزای کانادا وجود دارد که در اینجا به چند مورد اشاره می‌کنیم:

در صورت درخواست حضوری باید دو قطعه عکس تحویل داده شده و در درخواست آنلاین عکس با فرمت مشخص و حجم ۴ مگابایت بارگذاری ‌شود. عکس مورد نظر باید در چند ماه اخیر گرفته شده و ترجیحا بدون عینک و کلاه باشد. زمینه عکس باید روشن و کاملاً سفید باشد و سایز عکس نیز حدود 3.5 در 4.5 سانتی‌متر است.

برای مدرک تمکن مالی باید حداقل ۱۰ هزار دلار برای یک سال دانشجو در نظر گرفته شود. راه گرفتن مدرک تمکن مالی سخت نبوده و به همراه مدارک خود به شعبه بانک دارای حساب مراجعه کنید.

توجه داشته باشید که تمامی مدارک ارائه شده باید رسمی و معتبر باشند. برای ارائه مدارک ویزای کانادا نیازی به مهر دادگستری نیست. شما می‌توانید از طریق دفاتر مهاجرتی مانند ویزموندو مدارک رسمی را دریافت کنید. ترجمه رسمی مدارک اهمیت زیادی دارد و باید تمامی آن‌ها زیر نظر دارالترجمه‌های معتبر به درستی ترجمه شده باشند.

 

مدارک لازم برای سوپر ویزا یا ویزای والدین

یکی از انواع ویزای کانادا سوپر ویزا یا ویزای والدین است که در دسته ویزای توریستی قرار می‌گیرد. امکان دریافت این ویزا به صورت سینگل و مولتیپل وجود دارد. مدارکی که باید برای دریافت این ویزا تهیه کنید شامل:

 • پاسپورت معتبر به همراه
 • عکس پرسنلی
 • مدارک مرتبط با انگشت‌نگاری در مراکز معتبر
 • تکمیل فرم‌های مرتبط با درخواست ویزا
 • مجوز سفر هوایی
 • ارائه مدارک پزشکی و اثبات سلامت جسمی و روحی
 • گواهی عدم سو پیشینه
 • مدارک مرتبط با بیمه سلامت
 • داشتن تمکن مالی و ارائه
 • مدارک گردش حساب
 • داشتن دعوتنامه از طرف
 • فرزندان یا نوه ساکن در کانادا

 

سخن پایانی

با تهیه مدرک لازم برای ویزای توریستی کانادا و دیگر ویزاها می‌توانید به راحتی به این کشور مراجعه کنید. ویزموندو با سابقه طولانی در زمینه مهاجرت می‌تواند مسیر شما را برای سفر و زندگی در کانادا هموار سازد. برای دریافت مشاوره رایگان می‌توانید همین الان با تیم پشتیبانی ما تماس بگیرید.

سوالات متداول

در صورت داشتن جاب آفر نیازی به مدرک زبان معتبر ندارید؛ اما معمولاً نمره 5 مورد قبول قرار می‌گیرد.

کلیه مدارک باید توسط مراکز معتبر ترجمه به زبان انگلیسی ترجمه شوند.

ارائه مدارک پزشکی اجباری نیست؛ اما در صورت درخواست اداره مهاجرت باید آزمایشات را انجام دهید.

ارائه مدارک به صورت آنلاین کار شما را سریع‌تر پیش خواهد برد و مشکلاتی مانند سفر به کشور‌های دیگر برای ارائه درخواست را نخواهید داشت.
بله، با توجه به نوع شغل مدارک ارائه شده متفاوت هستند.
مطالب مرتبط
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پاسخ به سوالات و نظرات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *