موسسه مشاوره مهاجرتی و سرمایه گذاری آکو مهاجر ویرا (ثبت: ۵۴۳۴۷)
دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری آکو
معرفی مشاغل پردرآمد بدون مدرک در کانادا

معرفی مشاغل پردرآمد بدون مدرک در کانادا + میزان درآمد

آیا برای کار کردن در کانادا باید حتماً مدرک داشته باشیم؟ چه مشاغلی در کشور کانادا بدون مدرک تحصیلی نیرو جذب می‌کنند. آیا بدون مدرک امکان پیشرفت و پیدا کردن یک شغل مناسب در کانادا وجود دارد؟ برای پاسخ به این سؤالات باید به معرفی مشاغل پردرآمد بدون مدرک در کانادا توجه داشته باشید. شما می‌توانید بدون نیاز به مدرک تحصیلی در کشور بزرگ کانادا مشغول به کار شوید. به دلیل شرایط بسیار خوبی که کانادا برای مهاجران فراهم کرده، هر ساله افراد زیادی خواهان مهاجرت به این کشور هستند.
معرفی مشاغل پردرآمد بدون مدرک در کانادا
نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو
نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو

زمان مطالعه : 7 دقیقه

زمان مطالعه : 5 دقیقه

از آخرین اخبار مطلع شوید
فهرست مطالب

برخی از مشاغل در کشور کانادا مانند آتش نشانی، رادیوتراپیست، آشپز، راننده کامیون و غیره همگی جزء مشاغلی هستند که افراد با توانایی خود وارد آن­ها می‌شوند. افراد دارای توانایی‌های خاص می‌توانند بدون مدرک کارشناسی و حتی دکترا در کار‌های مختلف مشغول به کار شوند. اگر مهارت‌های خاصی در زمینه‌های مختلف دارید، نگران سوابق تحصیلی خود نباشید و می‌توانید با توجه به مهارت در این مشاغل کار کنید.

به دست آوردن حقوق عالی در کشور کانادا با انتخاب مشاغل بدون نیاز به مدرک کار سختی نیست. با معرفی مشاغل پردرآمد بدون مدرک در کانادا می‌توانید با توجه به مهارت خود یکی از این مشاغل را انتخاب کنید. ویزموندو به عنوان یکی از با سابقه‌ترین مؤسسات مهاجرتی در کنار شما است تا بتوانید مهاجرت آسانی داشته باشید. کارشناسان ما برای مشاوره در خدمت شما هستند.

 

بدون مدرک دانشگاهی می‌توان در کانادا کار کرد؟

شاید این تصور را داشته باشید که تنها افراد شاغل دارای مدرک به درآمد بالا دست پیدا می‌کنند؛ اما این باور کاملاً اشتباه است. در کشور کانادا فرصت‌های کاری زیادی وجود دارد که افراد با شرایط مختلف می‌توانند در یکی از این مشاغل مشغول به کار شوند. با توجه به معرفی مشاغل پردرآمد بدون مدرک در کانادا، کار‌های مختلفی در این گروه قرار می‌گیرد. برخی از افراد بدون تحصیلات دانشگاه، دارای مهارت‌هایی هستند که به صورت عملی و با کسب تجربه آن‌ها را به دست آورده‌اند.

شما برای کار در کانادا الزاماً نباید مدرک دانشگاهی داشته باشید و می‌توانید با مدرک دیپلم یا کمتر نیز در مشاغل مختلف درآمد کسب کنید. داشتن مدرک تحصیلی در فرآیند دریافت ویزای کار تأثیر‌گذار بوده و مراحل را ساده‌تر می‌کند. در برخی مواقع برای دریافت اقامت دائم نیز به مدارک و سوابق تحصیلی فرد توجه می‌شود. اما با این حال هنوز هم امکان پیدا کردن شغل‌های بدون مدرک اما پردرآمد در کانادا وجود دارد.

 

پیدا کردن شغل در کانادا

 

شرایط لازم برای مشاغل پردرآمد کانادا بدون نیاز به مدرک تحصیلی

برای مشاغل پردرآمد بدون نیاز به مدرک در کانادا شرایط خاصی وجود دارد که باید به آن­ها توجه داشته باشید. سیستم اکسپرس اینتری برای افرادی که دارای مدرک تحصیلی باشند انتخاب مناسبی است؛ اما بدون مدرک تحصیلی نمی­توان از این روش مهاجرتی استفاده کرد. در صورتی که شغل انتخابی شما در فهرست شغلی ملی (NOC) قرار بگیرد، می‌توانید بدون مدرک تحصیلی به کانادا مهاجرت کنید. برای مشغول به کار شدن در این نوع مشاغل مدرک تحصیلی ملاک انتخاب و استخدام نیست.

یکی از شرایط مهم پیدا کردن کار با درآمد عالی در کانادا مسلط بودن به زبان این کشور است. شما با توجه به شهر و استانی که انتخاب می‌کنید باید به یکی از زبان‌های انگلیسی یا فرانسوی تسلط کامل داشته باشید. برخی مشاغل حساسیت بیشتری داشته و باید مدارک زبان آیلتس داشته باشید. مهم‌ترین شرط استخدام شما در مشاغل بدون مدرک تحصیلی داشتن مهارت و تجربه بالا در این کار است. شما باید بتوانید توانایی‌های خود و سابقه انجام این کار را اثبات کنید.

توانایی در زمینه‌های مختلف به ویژه فناوری اطلاعات، برنامه‌نویسی، کامپیوتر و مهندسی نرم‌افزار برای شما یک امتیاز ویژه در پیدا کردن شغل خود خواهد بود. شرکت در دوره‌های مرتبط با شغل مورد نظر و کسب مهارت در این زمینه بهترین کار برای آماده‌سازی شرایط استخدام است. شما با گواهی شرکت در دوره‌های مرتبط می‌توانید فرآیند استخدام خود را سرعت بخشیده و رزومه خیلی بهتری ارائه کنید.

 

نحوه پیدا کردن شغل‌های پردرآمد در کانادا بدون مدرک

قبل از معرفی مشاغل پردرآمد بدون مدرک در کانادا باید نحوه پیدا کردن این نوع مشاغل در کانادا را بدانید. روش‌های مختلفی برای پیدا کردن کار مناسب در کانادا وجود دارد. معمولاً افراد خارجی از طریق سایت‌های کاریابی مشاغل مورد نظر خود را پیدا می‌کنند. شما نیز می‌توانید از طریق سایت‌های کاریابی یک شغل پردرآمد داشته باشید. مشاوران مهاجرتی ما در مجموعه ویزموندو در پیدا کردن شغل به شما کمک خواهند کرد. بهترین سایت‌ها و آژانس‌های کاریابی در کانادا شامل:

 • Robert Half
 • CareerBuilder
 • Job Bank
 • SimplyHired
 • LinkedIn
 • Glassdoor
 • Monster
 • Indeed

 

شرایط استخدام در کانادا

 

مزایای شغل‌های پردرآمد در کانادا بدون مدرک

مشغول به کار شدن در شغل‌های بدون مدرک اما پردرآمد در کانادا مزایای زیادی برای شما دارد که شامل:

 1. ورود سریع به بازار کار: افرادی که مهارت و توانایی بیشتری در یک شغل دارند می‌توانند به راحتی و با سرعت مناسب وارد بازار کار شوند. کسانی که به دنبال مدارک تحصیلی هستند، باید حداقل ۴ یا ۵ سال درس بخوانند. افرادی که بدون مدرک وارد بازار کار می‌شوند از فارغ‌التحصیلان جلوتر بوده و تجربه بیشتری کسب می‌کنند. برخی از دانشجویان نیز نهایت در رشته‌های غیر مرتبط با رشته تحصیلی خود کار می‌کنند. ورود سریع به بازار کار سبب شده تا این افراد زندگی حرفه‌ای‌تری داشته باشند و درآمد بالایی کسب کنند.
 2. هزینه­‌های کمتر: کسانی که به دانشگاه رفته یا در کالج ادامه تحصیل می‌دهند، سالانه حدود ۱۵۰۰۰ تا ۲۸۰۰۰ دلار هزینه می‌کنند. افرادی که به جای رفتن به دانشگاه در دوره‌های مهارت­‌آموزی شرکت می‌کنند با هزینه بسیار کم وارد بازار کار خواهند شد.
 3. انعطاف‌پذیری ساعات کاری: معمولاً مشاغل پردرآمد بدون نیاز به مدرک در کانادا انعطاف­‌پذیری مناسبی در زمینه ساعات کاری دارند. افراد می­توانند با توجه به توان خود ساعات کاری را مشخص کرده و در آن ساعت‌ها مشغول به کار شوند. البته برخی از مشاغل نیز ساعت مشخصی دارند و افراد باید در زمان مشخص به محل کار خود مراجعه کنند.

 

شغل‌های پردرآمد در کانادا بدون مدرک

معرفی مشاغل پردرآمد بدون مدرک در کانادا شامل موارد زیر می‌شود:

 

سرآشپز

در معرفی مشاغل پردرآمد بدون مدرک در کانادا اولین شغل سرآشپزی است. سرآشپز به عنوان یک آشپز حرفه‌ای در رستوران، هتل و مراکز مختلف کار می‌کند. نه تنها پختن غذا بلکه مدیریت کار‌های یک آشپزخانه به عهده سرآشپز است. شما بدون نیاز به مدرک می­توانید در شغل سرآشپزی مشغول به کار شوید. معمولاً مهارت‌های مرتبط با آشپزی از طریق تجربه و آموزش عملی به دست می‌آید. رشته‌های دانشگاه مرتبط با آشپزی نیز وجود دارند؛ اما تحصیل در این رشته‌ها ضروری نیست.

سرآشپز به عنوان مدیر یک آشپزخانه درآمد بسیار خوبی دارد و با توجه محل کارش این درآمد می‌تواند متفاوت باشد. کار کردن در رستوران، تالار‌ها و مراکز دولتی درآمد بسیار خوبی دارد. سرآشپز‌های حرفه‌ای در دنیا مشهور شده و به سبب شهرت خود درآمد آن­ها نیز بالا می‌رود. کشور کانادا از سرآشپزان حمایت کرده و با توجه به توانایی، آن­ها در بخش‌های مختلف این کشور فعالیت دارند.

 

کسب درآمد عالی با انتخاب شغل درست

 

راننده کامیون

جابه­‌جایی بار بین شهری با کمک کامیون‌های بزرگ امکان‌پذیر بوده و فقط رانندگان ماهر می‌توانند این کار را انجام بدهند. کار کردن به عنوان راننده کامیون نیاز به مدرک تحصیلی ندارد. شما باید توانایی خود را در رانندگی با کامیون ثبات کنید تا بتوانید شغل مناسبی داشته باشید. کشور کانادا از مهاجرت راننده کامیون‌های حرفه‌ای به کشورش حمایت کرده و فرصت‌های شغلی زیادی در این کشور وجود دارد.

صنعت حمل و نقل کانادا به دلیل کمبود نیروی انسانی با مشکلاتی روبرو شده و به همین دلیل رانندگان می‌توانند با توجه به توانایی خود در این شغل کار کنند. شرکت‌های باربری به دنبال جذب رانندگان ماهر بوده و درآمد خوبی به آن‌ها پرداخت می‌کنند. شما با افزایش تعداد سفر خود با کامیون‌ می­توانید درآمد خود را در یک ماه افزایش بدهید. برای این شغل به گواهینامه کلاس یک یا سه نیاز دارید؛ اما مدرک تحصیلی از شما خواسته نمی‌شود.

 

کارگر انبار

یکی از مشاغل پردرآمد و با فرصت‌های شغلی فراوان کارگر انبار است. کشور کانادا از افراد ماهر در زمینه انبارداری و کارهای داخل انبار حمایت می‌کند. در صورتی که سابقه کار موفق در انبار داشته‌اید، می‌توانید از این طریق به کانادا مهاجرت کنید. برای شغل کارگری انبار نیاز به مدرک تحصیلی نیست و فقط شخص باید توانایی کار در این محیط را داشته باشد. شرکت‌های بزرگ تولید، خرده­فروشی، حمل و نقل و غیره انبار‌های بزرگ دارند و برای انبار خود به کارگر نیاز دارند. کارگر انبار کار بارگیری، برچسب­‌زدن، بسته‌بندی و غیره را انجام می‌دهد.

 

مترجم

یکی از شغل‌های بدون مدرک اما پردرآمد در کانادا مترجمی زبان‌های خارجی است. برای مترجمی در کانادا وجود مدارک دانشگاهی ضروری نیست و اما با مدارک زبان می‌توانید در این شغل مشغول به کار شوید. بخش‌های مختلف اقتصادی و بازرگانی کانادا به دنبال مترجمان ماهر هستند. مترجم‌ها در رویداد‌های سیاسی و کنفرانس‌ها نیز نقش بسیار مهمی دارند. ترجمه کتاب، فیلم و غیره در کانادا امکان‌پذیر است. لازمه ترجمه زبان‌های مختلف به انگلیسی و فرانسوی تسلط به این زبان‌ها است.

 

کارکنان معدن

معادن زیادی در کشور کانادا وجود دارند و برای استخراج از معادن به کارکنان حرفه‌­ای نیاز دارند. کارکنان معدن در کانادا وظیفه حفر زمین و پیدا کردن مواد معدنی در معدن‌های آهن، طلا، زغال سنگ و غیره را دارند. استفاده از مواد منفجره برای حفر معدن و حساسیت‌های این شغل باعث شده تا تنها افراد ماهر و با توان جسمی بالا استخدام شوند. شما برای کار در معدن نیاز به مدرک ندارید و باید دوره‌های آموزشی را طی کنید.

 

جوشکاری

کانادا صنایع بزرگ تولیدی دارد که برای تولید به جوشکاران حرفه‌ای نیاز است. جوشکاری به عنوان یک مهارت شناخته شده و با درس خواندن در دانشگاه و گرفتن مدرک این مهارت به دست نمی‌آید. جوشکاران ماهر می‌توانند بدون مدرک تحصیلی در کانادا با درآمد مناسب مشغول به کار شوند. کمبود نیروی جوشکاری در کانادا به دلیل تمایل نداشتن نسل جوان این کشور باعث جذب جوشکاران از سراسر دنیا شده است. شما می‌توانید به عنوان جوشکار به کانادا مهاجرت کرده و شغل و زندگی خوبی داشته باشید.

 

مشاور املاک

شغل مشاور املاک برای افرادی که توانایی بالایی در صحبت کردن و جلب توجه افراد دارند، مناسب است. با داشتن مهارت و تجربه در زمینه مشاور املاک می‌توان یک شغل پر درآمد با پوسانت بالا در کانادا فراهم کرد. برای کار در مشاور املاک معمولاً مدرک تحصیلی ملاک نیست و به توانایی‌های فرد توجه می‌شود. اگر در این زمینه مهارت کافی ندارید، می‌توانید در دوره‌های کالج شرکت کرده و به یک مشاور املاک حرفه‌ای تبدیل شوید.

 

آتش­‌نشانی

آتش­‌نشان‌ها کسانی هستند که با به خطر انداختن جان خود از اموال مردم در برابر حریق و ‌آتش­سوزی مراقبت می‌کنند. آتش‌نشان‌ها مهارت بالایی از نظر جسمی و مهارتی دارند. شما برای کار کردن به عنوان آتش­‌نشان نیازی به مدرک تحصیلی ندارید. ‌آتش­‌نشان‌ها در سازمان آتش­‌نشانی، شرکت‌ها، فرودگاه‌ها و غیره مشغول به کار می‌شوند. درآمد شغل آتش‌­نشانی بالا بوده و آینده خیلی خوبی دارد.

 

جدول درآمد مشاغل بدون مدرک در کانادا

در جدول زیر شغل‌­های بدون مدرک اما پردرآمد در کانادا آمده است که شامل:

شغل
میانگین درآمد سالانه
راننده ترانزیت
31.968 تا 72.264 دلار
توسعه دهنده وب
32.700 تا 75.114 دلار
مشاور املاک
25.434 تا 178.000 دلار
لوله کشی
33.308 تا 86.932 دلار
جوشکار
33.877 تا 85.602 دلار
آتش‌نشانی
38.388 تا 100.688 دلار
مکانیک خودرو
26.532 تا 71.119 دلار
آشپز اجرایی
39.701 تا 80.243 دلار
مدیر حسابداری
37000 تا 83000 دلار
سرو غذا در رستوران
22.899 تا 33.085 دلار

 

مشاوره با ویزموندو

در معرفی مشاغل پردرآمد بدون مدرک در کانادا با انواع مشاغل مناسب آشنا شدید. مراحل مهاجرت به کانادا بدون مدرک تحصیلی چالش‌های زیادی دارد. برای اینکه بتوانید به راحتی به کانادا سفر کنید، باید از مؤسسات مهاجرتی کمک بگیرید. ما در مؤسسه مهاجرتی ویزموندو با تجربه فراوان در امر مهاجرت مراحل اخذ ویزا و اقامت کانادا را برایتان آسان می‌کنیم. با خیال راحت کار‌های مهاجرتی خود را به ما بسپارید. برای مشاوره همین الان با کارشناسان ما تماس بگیرید.

مشاغل پردرآمد بدون نیاز به مدرک در کانادا

سوالات متداول

الزاماً این مشاغل نیاز به مدرک زبان ندارند؛ اما برخی شغل‌ها مانند مترجمی به مهارت بالای زبان نیاز دارند.

برای پیدا کردن شغل مناسب می‌توانید به سایت‌های کاریابی مراجعه کنید.

با توجه به نوع شغل ممکن است برخی مشاغل مانند آتش‌نشانی محدودیت سنی داشته باشند.

بله، در صورت داشتن شرایط امکان دریافت اقامت دائم کانادا وجود دارد.

مطالب مرتبط
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پاسخ به سوالات و نظرات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *